10699
  • _Atti_
    #8895
    értem persze..talán tul komolyan is vetted amit irtam :)
  • KGy
    #8894
    Valami háttérben futó procizabáló alkalmazás?
    Ez a "sebesség" tényleg abszurd, nekem mindenem gyengébb, és még sincs 20 mp egy betöltés...
  • Csuhai G
    #8893
    Igen, arra már kezdtem rájönni ! :D
  • hykao #8892
    Hát ha 5-10 percet kell várnod 1GB rammal, akkor tényleg nem stimmel nálad valami.
  • Csuhai G
    #8891
    Idegesít már nagyon! Tök jó játék, csak az nem jó, hogy újra kell kezdenem egy pályát és várok 5-10 percet...! :((
  • McGrady
    #8890
    hát akkor nemtom...nemhiszem
  • Csuhai G
    #8889
    A demónál is ez van és a teljesnél is. Legújjab driverem van.
    Az lehet oka, hogy nem eredeti?
  • McGrady
    #8888
    ték :)
  • McGrady
    #8887
    hát akkor senem ram senem vga senem proci....fogalmam sincs...lehet drivert kellene felrakni újabbat vagy régebbit...vagy újratenni a játékot
  • Csuhai G
    #8886
    GT 6600, 3200 MHZ P4
  • McGrady
    #8885
    proci, videokártya?
  • Csuhai G
    #8884
    1 GB memóriám van. Valami más tipp?
  • McGrady
    #8883
    lehet hogy kevés a memóriád
  • Csuhai G
    #8882
    Valaki segítsen PLZ! #8868
  • thief3
    #8881
    A játék lényege a SZÓRAKOZTATÁS.
    Ebbe beletartozik a "jó móka" is :]]]
    Pl. T3-ban ledobtam tetőről pár petróleumos üveget, majd mikor jöttek emberek tüzes nyíllal megmentettem őket a fagy általi haláltól(hogy finoman fogalmazzak :D ) és még sok ehhez hasonló poénkodásra van lehetőség...

    Találtam pár nagyon állat Thief 2 cheat-et. Kerestem mert a 6. pályán akartam egyből játszani, de közben láttam mást is:
    (1) Create a backup of USER.cfg file
    (2) Insert 'cheats_active' on a new line
    (3) Then enter the following on a new line to activate the cheats:

    "lockcheat" Almost every lock is open (minden ajtó nyitva)
    "nokillgoalcheat" You can kill people regardless if it violates the mission (mindig ölhetsz)
    "FailOnSee" Fail Mission if enemy sees you (véged ha bárki meglát)
    "FailOnKill" Fail Mission if you kill an enemy (véged ha bárkit megölsz)
    "FailOnKO" Fail Mission if you knock an enemy out (véged ha leütsz bárkit)

    Utolsó 3-at aktiválva egész nagy a kihvás :D de blackjack-et nem adom :P :)
  • KGy
    #8880
    Persze. De egy ilyen játékot nem csak egyszer játszik végig az ember, ekkor meg miért ne variáljon? Kezdetben vala ugyebár az első rész megismerése. Azt először még normál fokozaton kezdtem el, és mivel nagyon tetszett, újrajátszottam a legnehezebben. Mivel láttam, hogy így sokkal több minden elérhető a pályákon, és megtetszett a "ne ölj, inkább osonj" filozófia is, a többi résznek már eleve a legnehezebb fokozaton estem neki, és sokszor akkor sem öltem, amikor szabad volt.

    De ugye közben jött a fordítás, meg néha előfordul, hogy tesztelek ezt-azt. Ilyenkor azért csak félreteszem az osonkodást, sőt, néha megyek, mint az őrült, és török-zúzok. Naná, a Thief2 utolsó pályája is végigosonkodható észrevétlenül "ghost" módban is, de ha olyanod van, és ki akarsz nyírni minden robotot, bizony kevés a muníció, még azzal együtt is, hogy gyárthatsz magadnak pl. aknákat. De bevallom, ezen a pályán sosem ghost-oltam, mert a robotokat nem sajnálom.

    Thief3-mal ugyanez van: bár ott még a legnehezebb fokozaton sem tilos ölni, a jó tolvaj azért teszteli magát, és nem hogy nem nyilazgat, azt sem hagyja, hogy észrevegyék. De azért te se mondd, hogy sosem tesztelgeted néha, mik a játék keretei! Ha olyanom van, megnézem, hogy reagálnak az őrök vagy az ártatlan jónép a fenyegetésre, a "villanóbomba-olaj-arcbamoha" kombóra, vagy hogy kit kire lehet ráuszítani, vagy mit szólnak, ha számukra elérhetetlen magasságból dobálgatom őket, stb. A robot öngyilkolósdi is ilyen, ráadásul elég zajos megoldás, úgyhogy gyakran csak a figyelmet hívod fel magadra ezzel, szemben a hagyományos "vizet a kazánba" módszerrel.
  • thief3
    #8879
    Magam nevében beszélek, én nem játszottam így tudatosan. Néha sikerült kiütnia magát robinak. Utolsó pályát is végig lehet vinni e nélkül. Na persze lopakodva ahogy egy profi tolvajhoz illik :)
  • _Atti_
    #8878
    öhh..de azért nem igy játszottátok végig ugye?:D azthittem vmi jókis titkos módszer jön..erre egy bug kihasználása :)

  • thief3
    #8877
    és akkor még ott van egy adu ász ami a Thief 3-ban is megmaradt. Az NPC-k nem tudnak létrára mászni, fentről meg egész könnyű lenyilazni őket vagy elmenekülni :)
  • KGy
    #8876
    Na igen, az utolsó pályát másképp nem is tudom, hogy lehetne győzni munícióval :)

    Az első részben meg az volt még egy jó szórakozásom (pl. a börtönös pályán), hogy a mély vízbe csalogattam a többieket, ahol megfulladtak. A Thief1-ben még a zombikat is "vízbe lehet fojtani" ily módon. :))
  • tep
    #8875
    szerintem mindenki rájött erre , aki végigvitte a Thief 2-őt :)
  • Takimate
    #8874
    jah melékszem.. nekem volt egy olyan kalandom, hogy egy robotos pályán elfogyott mindenem ami ellenük jó, és legnagyobb meglepetésemre kinyiffantották magukat az általad említett módon... Persze aztán már én is célirányosan utaztam erre a módszerre :)))
  • thief3
    #8873
    Thx KGy, sejtettem hogy így megy. No majd meglesem Bankos pályát és eliminálok mindenkit :)
    ---
    @McGrady
    egyetértek, jó az az újság is ;)
    Idővel megbarátkoztam zimbi zombikkal és megérte, sok kaland várt rám, csak kár hogy végleg nem lehetett őket legyőzni(csak amíg volt szentelt víz)
    Nomeg az adrenalin is eléggé felment és nagyon büszke voltam ha végig vittem egy pályát.
    Úgy "kiképeztek" hogy ma egy F.E.A.R. meg se kottyan :D
  • KGy
    #8872
    Naszóval. Ha szemben állsz egy robottal, akkor ha balról egy fal mellett állsz, a robot jobb "karja" (vagyis az ágyú) könnyen "elmerül" a falban. Mivel szinte rögtön lő, ha meglát, a módszer úgy működik, hogy úgy hívod fel magadra a figyelmet, hogy a robot tőled balra egy sarok vagy fal mögött van (ez szinte bárhol megoldható, ahol robotok vannak). Ha nem egészen világos, lásd a képet. Ha akkor lát meg, amikor szorosan a fal mellett van (vagy még kicsit a sarok mögött elbújva), akkor a lövése a falban rögtön fel is robban, amivel magának árt. Két ilyen lövés után ki is nyiffan (kép). Arra vigyázzunk, hogy amikor az első lövés után hátrál két lépést, húzódjunk vissza a látóteréből, különben rögtön lő megint, ami megpattanhat a falon. Inkább várjuk meg, hogy ismét ráhúzódjon a falra, és ekkor megint bukkanjunk fel, mire menten felrobban mérgében. :) Ha pl. ennél is szűkebb helyen végezzük a műveletet és a robot eltorlaszolná az utat, néhány fej fölüli kardcsapással fel tudjuk darabolni.

    ----
    Egyébként amíg Viktória és Garrett között simán szövetséges viszony van (ahogy indult is abban a bizonyos vérszerződéses jelenetben), addig nincs is semmi bajom a történettel, csak az azt követő pályák bevezetőiben lett egyre idétlenebb a kapcsolat. Ettől persze továbbra is jó játéknak tartom a Thief2-t, csak kritizálom egy kicsit, amit lehet benne. :)
  • McGrady
    #8871
    "A Thief II számomra ugyanazt nyújtja mint az első rész. Bizonyos szempontból többet is, mert nincsenek benne zombik. Másrészt nem újult meg annyira, amennyire és és a serkesztőség többi tagja szerettük volna. Én személy szerint leinkább az új játékszereket hiányoltam a játékból." - ez az ujság megvan itt vettem észre először a thiefet :D
    akkor kurvára teccett habár fogalmam se volt hogy hogyan kell csinálni :DD

    jah az 1-ben is vannak frappáns részek erre a "belecsöppenésbe a világba"
    pl. az 1. pályán(csak azzal foglalkozok, zombi sucks:D) amikor leírja a Bafford, hogy nem ízlett a kaja meghogy köcsög a szakács mert a salátát elbaszta meg minden féle :)
    meg amikor az őrök panaszkodnak, hogy ki akarják dobni őket vagy vmi ilyesmirőlcsevegnek aztis jó kihallgatni :)
  • hykao #8870
    Az melyik? Linket pls!
  • M.A.D.
    #8869
    Szerintem ez megoldható több rammal. Nem?
  • Csuhai G
    #8868
    Ma már van megoldás arra, hogy ne legyen annyira lassú a töltése a Thief III-nak? Nagyon idegesítő tud lenni, hogy elindítok egy küldetést és várni kell 5 percet mire bejön!
  • M.A.D.
    #8867
    Valaki őróbálta már a pár hete kijött új Thief III-hoz azt a 82MB-os mod-ot?
  • thief3
    #8866
    :) Úgy se győzzük meg egymást történet ügyileg sem. Kinek a pap, kinek a lánya...
    Egyszerűen annyi utalás van első részre, annyit beleszőttek a múltból és olyan szorosan összefügg minden pálya(leszámítva első kettő "tölteléket") hogy a fejemet kapkodtam.
    Ráadásul a pályák is jobban tetszenek.
    Victoria meg nem szerelmi inkább kényszer barátságba kerül velünk, a vérszerződés is nyögve nyelősen ment és pont emiatt a fordulat miatt hogy velünk lépett szövetségbe => az állam kerestem a padlón.
    A többiben igazad van, én is megnéztem volna a rendőrök további sorsát.
    Első részben viszont a varázsló kérésének teljesítéséről, az átverésünkről(nagyon nem lepődtem meg), menekülésről majd bosszúállásról szól a fele játék. Én erőltetettnek tartottam kicsit.
    3. rész konzolos beütésű ugye...
    Mindegyik epizódra igaz hogy minden kis jegyzetet imádok elolvasni, néha csak annyit ír hogy a helyi őr szerelmet akar vallani a cselédnek, vagy hogy elégedetlen a fizetésével, esetleg fura hangokat hallott a falból => ahha, szóval van valami a fal mögött :)
    Olyan érzésem van hogy tényleg valós minden, hogy épp belecsöppentem egy világba és valóban részese vagyok.


    Hogy ne csak az én véleményemet lásd leírom a PCGuru (akkori legjobb PC gamer újság) értékelését:
    "A Thief II számomra ugyanazt nyújtja mint az első rész. Bizonyos szempontból többet is, mert nincsenek benne zombik. Másrészt nem újult meg annyira, amennyire és és a serkesztőség többi tagja szerettük volna. Én személy szerint leinkább az új játékszereket hiányoltam a játékból."
    ...
    "Aki az első részt kihagyta, ezt feltétlenül nézze meg, akinek az is bejött, az ezt a játékot se hagyja érintetlenül. Borzongás nélkül senki nem ússza meg!"

    Azt hiszem a vita lezárására ez a mondat tökéletes ;)

    ------

    Akkor este visszanézek :)
  • KGy
    #8865
    Ha már a történetet említetted, szerintem az az első részben sokkal jobb volt, mint a másodikban. (Az alábbi szövegetáradatot nem mind itt a melóhelyen fogalmaztam, nagy részük néhány régebbi levelezésemből lett összeollózva).

    A 2. részben az volt az érzésem, hogy a pályákhoz írták a történetet, és nem fordítva. Pl. Basso viszonozhatná a szívességet (az Thief1-ben ugye a börtönből mentjük ki profi fokozaton, tehát a menyasszonyosdi után már kettővel is jön nekünk), de a szál elvarratlan marad. Ugyanezt a befejezetlenséget éreztem Hagen hadnagy bemószerolása után is (mi lett a sorsa, miután ilyen csúnyán elbántunk vele?), de Truart halálakor és Mosley követésekor is. Szívesen hallottam volna híreket róluk ezek után is. A "Viktória-románc" viszont nagyon furán jön ki, kissé húztam is a számat az olyan szövegeken, mint pl. "ne várj rám ébren" meg hasonlók. Nem csak azért, mert Garrett-hez jobban illik a független tolvaj képe, hanem azért is, mert hiszen az a "nő" kikaparta a fél szemét, könyörgöm! Az első rész története sokkal jobban felépített, a fordulatok nem erőltetettek, hanem tényleg az izgalmat fokozzák. (Az persze már más tészta, a pályák elsőre talán túl nehezek az első részben, ezért egyesek számára unalmassá is válhatnak).

    Ha rangsort kell felállítani, akkor első helyen az első rész szerepel, a másodikon pedig osztozik a 2-3. rész. A döntésben legnagyobb súllyal a történet esik latba. Ezért előzi meg nálam a Thief1 a második részt, noha az első rész grafikája már a játék megjelenésekor sem volt csúcsnak mondható. Na meg az első "sokkot" és megdöbbenést az ellenfelek szokatlanul jó intelligenciája felett az első rész megismerésekor éltem át. Fentebb csak azt ecseteltem, miket nehezményeztem a második részben, de természetesen sok dolgot javítottak: több poligonból felépülő karakterek, részletesebb és nagyobb színmélységű textúrák, több rétegű animált ég, időjárás, színes fényforrások, stb. A harmadik rész azért került egy helyre a második résszel, mert bár jó a grafika, és a történet is átgondoltabb a második résznél, a játék túl könnyű lett, a hardverigény indokolatlanul magas, és ennyi évvel a 2. rész után kicsit többet vártam volna. Pl. fáj, hogy Garrett nem tud úszni (meghal a mély vízben) és eltűnt a kötél nyílvessző is. Na meg Garrett személyisége gyakran túlságosan is nagyképűnek tűnik, néha kissé túlteng a "mestertolvaj imázs". Ettől persze nagyon jó a 3. rész is, a 2004. év "nagyágyúi" (Half Life 2, Doom 3) a nyomába sem érnek.

    Ami a befejezéseket illeti: A fentiek ellenére utolsó pálya tekintetében szerintem a Thief2-é a legjobb, mert elég nehéz (ahogy el is elvárható egy utolsó pályától). Mindhárom részre igaz, hogyaz utolsó pályák nem a tipikus "lőjük sokáig a főszörnyet a rakétavetővel, míg meg nem döglik" forgatókönyv szerint mennek, mint pl. a Doom és társaiban. De a Thief1 utolsó pályájában nincs semmi nehézség, csak végig kell menni rajta, és kész (mondjuk látványos a pálya, szó se róla). A Thief3-ban az utolsó küldetés nehézsége szintén elég könnyű, a Thief1 és 2 közé esik, viszont a zárófilm nagyon ütős, főleg, ha ismered a kezdetek történetét is.

    A Thief2 után 3-ban a készítők szerencsére észbekaptak, és egy kitűnő történetet találtak ki, telve fordulatokkal és izgalommal. A pályák ugyanakkor sokkal könnyebbek, mint az előző részekben, meg kisebbek is (a kék ködök ellenére is), a megszerezhető zsákmány meg messziről csillog, úgyhogy azt sem kunszt megtalálni. De talán pont azért ez a könnyebbség, hogy többen végigvigyék a játékot (na meg az általában Xbox-os felhasználók sem éppen a nehéz fejtörőket kedvelik). Mindezek ellenére sajnálatos, hogy a játékot így is méltatlanul kevesen ismerik, pedig simán felveszi a versenyt az "ászokkal". Bár ez már valószínűleg a nulla reklámozás számlájára írható...

    ----
    A 2. rész robotjainak önpusztítását majd este, otthonról, ha szükséges, képekkel is illusztrálva (hacsak addig valaki más affinitást nem érez a módszer ismertetésére). :)
  • thief3
    #8864
    Még valami eszembe jutott.
    Nem tudom ismeritek-e a legendás System Shock 2-őt.
    Grafikai motorja ugyan az mint Thief1-2-enk és ez érződik is rajta.
    Ebben az etalon játékban amiről szintén csak rébuszokban beszélhetek szintén robotok találhatóak nagy számban, de vannak ugyan úgy élőhalottak is :)
    Sőt elrejtett kosárlabdás meglepetés :D (tisztára mint Thief-ben, ez lehetett a fejlesztők mániája) :)))
    Mivel ez a game nagyon összetett RPG-FPS és ehhez hozzá párosulva még iszonyat nehéz is, sajnos szintén rétegjáték maradt.

    Szintén kedvencem...

    Összehasonlítás képpen:

    THIEF
    ----------------


    System Shock 2
  • thief3
    #8863
    Miért? Mert azzal kezdődött el MINDEN ;)
    Nem mondom hogy Ramirezes, a kardos, vagy a kaderálishoz visszatérés küldetést lebecsülöm. Szeretem nagyon ezeket is. Nem beszélve Lost Cityről.
    De van pár amit nem kedvelek...
    Mondom ezt én aki alapjában zombiktól se riad vissza és egyszer(-kétszer) legalább mindet megcsináltam becsülettel.

    KGy izlés dolga az egész. Mondjuk 2. részben sem a robotok, hanem a fantasztikus pályák fogtak meg igazán. Főleg a 8-9-10-11-12. küldetés. Pl. vissza Lost Citybe ami szvsz sokkal hangulatosabb lett mint az első részben.
    Egyébként is a Kalapácsosok a kedvenc rendem és Karras mégis csak -igaz gonosz és elvetemült- vezetőjük volt :)
    Történetileg is jóval összetettebb a 2. rész.

    Az árvaházban pedig másféle "zombik" vannak. Az igazi élőhalottak a katedrális temetőjében vannak. 3. részben sem csíptem őket, de nem vitték túlzásba.

    Szóval hogy likvidálják magukat a droidok? :)
  • _Atti_
    #8862
    miért szeretitek annyira bafford uraság házikóját..én sose csiptem nagyon..Ramirez háza viszont tényleg egyik legjobb..a katedrálisra meg visszagondolni se merek, az erős kiképzés volt a szivemnek..mindig oda akartam elbujni az egyik zombi elől ahol a másik bóklászott a sötétben..
  • KGy
    #8861
    Érdekes, szerintem inkább a zombik, mint a robotok. Úgy tapasztaltam, hogy a Thief1-ben sem a zombikkal, hanem sokkal inkább zombis pályákon való hosszas és esetenként unalmas bolyongással volt a legtöbb ember baja. A katedrálishoz való visszatérés például az egyik legjobb pálya a Thief1-ben (persze Bafford és Ramirez háza, meg a kardos pálya mögött), csak mire odáig eljut az ember, már előítélete van a zombis pályákkal szemben.

    A második részből éppen a panaszok miatt kivették őket (egy-két apró helyszínt leszámítva), pedig kár volt értük. A Thief3 árvaházas pályája bebizonyította, hogy igenis helyén van ez a Thief-ben, csak nem kell túlzásba vinni (sem az ilyen pályák számát, sem azok méretét, nehogy csak bosszantó kóválygás legyen az egész pálya).

    A robotokkal meg az a bajom, hogy szerintem egyedül a Thief2 utolsó pályáján hatnak természetesen (talán csak őrszemeket kivéve). Pl. az, hogy őrült módon lövöldözzenek és robbantgassanak egy templomban vagy a bank díszesen parkettázott szobáiban a sok gyúlékony szőnyeg és fabútorok között, ezt teljesen röhejnek tartom (ettől persze még szerettem a Thief2-t is). Az viszont jó bennük, minden fegyver és eszköz elpazarlása nélkül rá lehet venni őket, hogy likvidálják magukat (erre véletlenül jöttem rá).
  • McGrady
    #8860
    lol én a thief 1-be paráztam be a 2. pályán amikor a deszkák alatt mozgott vmi....majdnem a gatyámba vizeltem ijedtembe :D
    de a robotokat is le lehet ütni blackjackel?:D
  • thief3
    #8859
    Bizony van. 3 féle is. Először úgy megrémültem tőlük hogy nem is játszottam vele már aznap :)
    Sőt még "kamera" is megtalálható sok helyen, de ez inkább érzékelő(nem mozgás) ami riaszt ha észlel. Nagyon tud paráztatni a hangzavar-villogás és a riadó alatt minden őr/robot/csapda aktiválódik a környéken. Huhh, ekkor vagy gyors visszatöltés vagy -ez a gyakoribb- olajra lépés míg meg nem nyugszanak a kedélyek.
    Viszont minden robot végeleges legyőzhető. Persze ha bírod munícióval.
    Nem ajánlatos velük sem szembekerülni -csakúgy mint az őrökkel(sőt...)

    Kedvenc "hobby"-m hogy a teljes biztonsági rendszert őröstül-bőröstül :] félreállítom és úgymond "én vagyok itt a nagymenő" uralom a teljes pályát/birtokot. Eléggé felemelő érzés, ekkor jókat derülök őnagysága kétségbeesett riadófújásán -ami persze hiábavaló ;)
  • McGrady
    #8858
    sztem elrontotta a játékélményt, hogy egyszer még az őrök elől bujkáló tolvaj, aztán zombik és egyéb szörnyek ellen vívó harcos....nekem vhogy ez a 2 nem fér össze....azt hallottam/olvastam, hogy a Thief II-ben robot(???!!) van....az milyen? :)
  • thief3
    #8857
    Thief2-ben is volt zombi, csak finoman elrejtve. Lehetett megidézni egy helyen, rejtett pincében is kóricált egy(meg még fene tudja merre).
    Viszont nem jött szembe veled csak úgy, nekem ezért a 2. rész az etalon.
    Első rész első pálya mindent ütött persze anno, csak még az újságíró tesztelők is abbahagyták pár pályával később beleunva a sok élőhalottba.

    Szenteltvízbe vizes nyilat mártó inkább rohangáló mint lopakodó tolvaj valahogy annyira elvont hogy maradt rétegjáték.
    2 rész meg nem újult meg grafikailag annyira hogy felhívja magára a figyelmet igazán.
    Itt a 3. rész amit az XBOX-nak köszönhetően elég kicsi pályarészekre szabdaltak és egy csöppet érződik is rajta a konzol hatás. Nem hiába csak 12-es korhatárt kapott nem úgy mint elődei(16+)
    Azért a dili/árvaház -főleg elsőre- olyat ütött amivel méltóan fejezte be(remélem nem végleg) a trilógiát.
    T2X-ben is van zombie srácokból pár, viszont őket szét lehet már kardozni :)

    BTW díszdobozban a 3 játék vajon mikor fog -ha egyáltalán fog- megjelenni?
    Azonnal megvenném...
    ez a mostani "most wanted" doboz még bénább mint az "ezt vedd meg" :S
  • Takimate
    #8856
    nekem tetszettek a zombik...
    igaz hogy nem illeszkedett annyira a játék képébe, de nagyon fostam tőlük !

    (meg a burrickoktól is)