10699
  • M.A.D.
    #9095
    egy kis file (úgy 200 kbyte) és hozzá egy reg + egy unreg file is. én bemásoltam a windows\system32 alá, így a thief II indítása előtt nyokok egy kettős klikket a bicubic reg file-ra, és már minden videót lejátszik (moddoskat is). majd mikor végeztem egy unreg, mivel pár mai játék összevész ezzela codekkel.
  • KGy
    #9094
    Igen, a Thief2HU ilyesmi hibákat ad XP alatt, ráadásul sokkal régebbi is a benne lévő magyarítás, mint a DarkHun-ban (se javított ékezetek, se filmfeliratozás, stb.). Ez a honlapomon is ki van írva, csak ha máshonnan szedted le a magyarítást (pl. EVM), akkor erre nem találsz utalást.

    De a hétvége óta végre az EVM is frissített, úgyhogy most már az onnan letöltött magyarítóra sem lesz ilyen panasz.
  • BBird
    #9093
    Ha egyszer újrahúzom a gépet, nem felejtem el ezt a nevet, átnézem. Köszi! :-)
  • M.A.D.
    #9092
    Egyértelmű! Bicubic resizer videocodec probléma.
  • BBird
    #9091
    Sikeresen bebizonyítottam, hogy én voltam a láma, de ezt most itt jól el fogom titkolni. :-) Lényeg, hogy van a gépen ugye egy megapack codec, és a játék telepítésénél nem engedélyeztem az indeo telepítését, mivel volt a gépen. Ez volt a hiba. Miután végigpróbáltam mindent, ezt próbáltam, és lám... most már 1280x1024-ben játszok ezzel a kis gyöngyszemmel. :-)
    Viszont ismét lámává fejlődtem, a magyarításod próbáltam feltenni, Mission Failed. A sima magyarítást vittem csak haza, ma a darkhun -t próbálom.
    Egyébként a sima T2 magyarítással az a hibaüzenet jött, hogy kevés a lemezterület.
    Köszi a segítségeket, FAQ-t, magyarítást, meg a mindenfélét! ;-))
  • BBird
    #9090
    Köszönöm doktor úr! Igyekszem orvosolni a problémát. :-))
  • KGy
    #9089
    Szia! Kezdetnek ajánlom a DarkHun FAQ-jának olvasgatását. Ha továbbra is baj van, tedd fel ismét a kérdést, kicsit részletezve

    A "fekete képernyő" bug egyébként valószínűleg a user.cfg safe_texture_manager beállításával megszüntethető, de ezenkívül felmerülhet még pár tünet, amikre remélhetőleg található orvosság a fenti linken.
  • BBird
    #9088
    Üdv!

    Na most biztos megtalálnám a megoldást a közel 10.000 hozzászólás között, de inkább rákérdezek, s vállalom a leugatást:
    - Thief 2 -nek mi kellene, hogy xp alatt fusson? Megvettem EVM-ben, ebben az "1 -et fizet 4 -et vihet" akcióban, de feltelepítve a játékot indítás után fekete képernyő, majd visszaugrik a desktopra. Próbáltam kompatibilitási megoldásokat, meg képernyőfrissítést, felbontást... egyik sem hozott eredményt. :-(
  • thief3
    #9087
    Nem semmi, méltó a játékhoz ;)
    THX!
  • hykao #9086
    Köszi szépen, nagyon jó lett így! :)
  • KGy
    #9085
    Fú, atomállat!
  • Rage47
    #9084
    nya, lehet nyomogatni a bannert:))
  • Gmiki
    #9083
    Lehet, hogy ezért fagy nálam is a T2. Nekem is HT-s processzorom van. Köszi az infót!
  • mellon
    #9082
    Intelem van de nem HT-s . P4 1.6GHz
    Nagyon köszönöm a segítséged. Lehet, hogy ez már nem rajtunk múllik :(.
  • KGy
    #9081
    Közben eszembe jutott még egy lehetőség, amiről egy olyan illető írt, akinek HT procija van. A Hyper Thrading-et a Thief 1/2 állítólag nem szereti, úgyhogy ha neked is ilyen procid van, problémák jelentkezhetnek. De mint a többi baj, ez is orvosolható.

    Idézet következik a fent említett illetőtől, a dolog nyilván a Thief első részénél is ugyanígy végzendő:
    "amikor eljut az ember a menüig, akkor ALT+TAB -> kint vagy az asztalon-> CTRL+ALT+DEL -> és a Folyamatok között meg kell keresni a thief2.exe fájlt majd jobb egérrel rákattintani, ekkor az előugró opciók közül az Affinitás Beállítását kell választani és ott kivenni a pipát a 1. számú CPU elől."

    A fenti megoldással csak a Thief számára kikapcsolható a HT, igaz, ezt minden indításkor meg kell tenni. De a BIOS-ban teljesen ki is kapcsolható a HT (ettől egyébként is gyorsabb lesz a gép - bár ez általában csak a 3DMark pontvadászoknak fontos, a normál halandónak nagyobb előny, ha a háttérben futó alkalmazások nem akadoznak)
  • Gmiki
    #9080
    Sziasztok. Remélem nem untatok senkit az Evicted (T3 FM) jelentéssel. De végigvittem az 1.1 verziót. A nehézséget felállítottam Profira, hogy ne legyen olyan könnyű. Hát mit mondjak? Igencsak megküzdöttem mire a végére értem. Volt benne egy két jó meglepi. Az őrök ill. kalapácsosok pedig csak úgy nyüzsögtek. Az 1.0-ás verzióhoz képest pedig sokat szépült, csinosodott, világosodott a pálya. Nekem nagyon tetszett.
    (Statisztikám: Felhasznált idő: 200perc; Leütött ellenfelek: 35, Megölt ellenfelek: 7)

    Az új banner nekem is tetszik.
  • mellon
    #9079
    Az elöző kommentemnél még nem láttam a bannert, de most már igen.
    Nagyon tetszik. Köszönjük
  • mellon
    #9078
    Win 95 módban volt, de lekapcsoltam, sajnos semmi változás. A hardwares gyorsítást kikapcsoltam. Annyi változás történt, hogy kaptam egy fekete képernyőt, majd utánna a szokásos hibaüzenetet. Előtte benégyzetrácsozódott a képernyő, és jobban fagyott. Most nem.
    Uninstalláltam a játékot, hátha. A registryt is kitakarítottam, majd újrainstalláltam a játékot, de most el sem akar indulni.
  • KGy
    #9077
    Jipí! Köszönjük, Rage
  • Rage47
    #9076
    Nincsmit:)
  • Bandew
    #9075
    Szuper! Kösz Rage47!
  • hykao #9074
    Üdv! Nagy örömömre Rage47 barátunk már munkálkodik a banneren! (amiért nagy köszönet neki!)
    Még a linkek nem tökéletesek, pontosabban nincs benne minden, ami felmerült, hogy kéne, de addig is lessétek meg! (kukk a bannerképre)
  • KGy
    #9073
    Intrót csak az első indításkor játszana, utána már csak akkor, ha rákattintasz a főmenüben. A Thief1 játszható hardveres gyorsítás nélkül is, igaz, így nagyon csúnya, de legalább kiderül, hogy a driverrel van-e baja. Ez valahol a Beállítások/Videó alatt állítható be. nVidia kártyánál mindenképpen szükséges az említett patch használata. Érdemes átnevezni a file-t thief.exe-re, mert ha enélkül bemásolod be a Thief könyvtárába, a start menüs vagy asztali parancsikon még a régi, "fagyós" exe-t indítaná!

    Esetleg még fontos lehet, hogy NE állíts be Win98 vagy más kompatibilitást a játéknak (az csak a telepítőhöz lehet szükséges, ha másképp nem megy föl). Múltkor órákig nyomoztunk valakinél, mire kiderült, hogy ez a baj.
  • mellon
    #9072
    Sajnos nem sikerült elindítanom a játékot. Erős fagyás közepette megint kiírja a hibaüzenetet ,amikor rányomok a küldetés indítására. Átírtam az install.cfg-t hogy a mappából kérje a videót. Sajnos még nem tudom, hogy sikeresen e.
    Legalább az intro mehetett volna . Lehet hogy nem tett jót az oprendszernek, hogy mindent felraktam, amit a játék kínált. Ma még nekiugrok, nem adom fel . Köszönöm a segítséged.
  • KGy
    #9071
    Ez esetben ne a Gold patchet rakd fel, hanem a Dark Project 1.14-hez valót! Ezt másold be a Thief könyvtárába, és a Thief-et ezzel indítsd (át is nevezheted a file-t thief.exe-re, lecserélve a régi exe-t). Ha ezt nem a thief könyvtárából indítod, tényleg egy "akar-e hibaüzenetet küldeni a microsoftnak" jellegű hibát kapsz.

    Egyébként meg való igaz, a Dark Project full telepítésnél sem másolja fel a videókat (csak a küldetés teljesítve/elbukva avikat). Ezt érdemes pótolni, ha CD nélkül akarod futtatni a játékot. De a CD nélküliséghez egy másik trükk is kell: az install.cfg-t át kell írni úgy, hogy a CD helyett a feltelepített Thief útvonalára mutat minden. Nekem pl. G:\Thief útvonalon van a játék, ezért az install.cfg így néz ki:

    cd_path G:\
    install_path G:\Thief
    language english
    resname_base G:\Thief\RES\
    load_path G:\Thief
    script_module_path G:\Thief
    movie_path G:\Thief\movies

    Ha ezután is baj van, írd meg a tüneteket - valakinek csak lesz használható ötlete :)
  • mellon
    #9070
    Sziasztok.
    Van egy kis problémám, és ennek megoldásában kérném a segítségeteket.
    Nagy nehezen sikerült megszereznem a Thief: The Dark Projectet, de nem sikerül elindítani a küldetést, mert a Win hibaüzenetet ír ki. (Sajnos a jaték nem original, mivel azt sehgogysem tudtam megszerezni, ill. féltem is hogy nem fog elindulni). Ez az 1.14 es verzió. Még annak idején leszedtem KGY által belinkelt Thief fixed gold patchet, és ezt is felraktam. Érdekes mert a játékvideók nem kerültek be a mappába. Ezt én manuálisan megtettem.
    Már a Thief 2 nél is voltak ilyen gondok pl: a VP3 codecel ami a videólejátszásához kell. Most feltelepítettem mindent amit a telepítő kínált.
    A játékot sikerült elindítani, de semmi videó nem indul el, ill a játék indításánál a Win kiírja a szokásos hibaüzenetet, hogy hibát észlelt.
    Win XP -t használok ill GeForce 6600GT videókártyát, amin 81.95ös driver van.
  • Gmiki
    #9069
    Igértem, hogy jelentek, ha jobban belemerültem az Evictedbe. Majdnem végig játszottam amikor egy súlyos bug-ba akadtam. Azért is jelzek nektek is. Én az Evicted 1.0-és verzióval játszottam amiben valamiért a zárnyitót a megvásárlása után sem lehet használni. Egyeztettem a készítőjével, aki visszaírt hogy az 1.1-es verzió már jól működik.
    Szerintem maga a pálya nem rossz. Nekem tetszik, bár egy kicsit könnyű.
  • Glpetyus
    #9068
    köszi,sikerült :)
  • hykao #9067
    Hát én meg kell mondjam a lehető leglaposabb bannerek híve vagyok, attól függetlenül, hogy kell-e görgetni lefelé a hozzáaszólásokhoz vagy sem...nekem az általad említett topik bannere már túlontúl nagy.
    A linkek, amiket összeszedtél kellenek mind sztem, inkább megpróbálok gyorsan valakit megkérni egy elegánsabb lapos flash bannerre. Ha jó a mostani kép alapnak, és nem akarjuk nagyon csicsázni, akkor csak megszán valaki... :)
    Ígérem, ha pár napon belül nem jön össze a flash, akkor maradunk az általad felvetett html kód alapú bannernél, mégha kissé hosszúkásabb is lesz a mostaninál, és mégha kifejezetten ágálok is a hosszúkás bannerek ellen...
  • KGy
    #9066
    Nem muszáj az összes linket felhasználni (pl. akár a teljes középső blokk ki is maradhat), csak megpróbáltam mindent összeszedni, ami szóba jöhet. És ideiglenesen szerintem ki lehet próbálni sima képpel és hagyományos linkekkel is - amúgy is mindenképpen görgetni kell, ha nem csak a legelső hozzászólást akarja az ember látni.

    Ezt persze majd kicserélhetjük egy tutifrankó flashre is, ha akad valaki, aki megcsinálja, mindenesetre a "Játékmagyarításról tudtok-e?" topik meglehetősen nagy bannerja alatt is vagy 6 link van, mégse kelt az egész együtt igénytelen benyomást.
  • hykao #9065
    Uhh... Na ennyi linkhez mindenképp egy flash banner kéne... Ha nem lesz itt senki, aki "flash"-elne egyet, majd felkérünk valakit.
  • KGy
    #9064
    A DarkHun eddig mintegy 15 FM-et ismer, többségében a második részhez valókat. A honlapról letölthető alap magyarító csak a Thief 1, Thief Gold, Thief 2, T2X magyarításokat tartalmazza - a támogatott FM-ek magyarításait a letöltéskezelővel (Frissítések keresése az Interneten) tudod leszedni (vagy egyenként a honlapról).
  • Bandew
    #9063
    Asszem kipróbálok pár FM-t. Ezek az első vagy a második részhez jók? Jah és a Darkhunban benne vannak?
  • KGy
    #9062
    A flash-hez én sem értek, de szerintem nem baj az sem, ha egyelőre szöveges linkek kerülnek egy sima kép alá (aminek szerintem a jelenlegi sem rossz alap). Aztán legfeljebb ha megszán minket egy flash-tudor, beleteheti a bannerba is a linkeket

    Ha kategorizálni kéne a linkeket, talán az alábbiak jöhetnének szóba:

    o Magyar vonatkozású lapok:
    - Thief 1/2 magyarítás: http://kgysoft.try.hu/darkhun
    - Thief 3 magyarítás: http://thief3hun.uw.hu illetve http://kgysoft.try.hu/thief3hu
    - Magyar készítésű küldetések: http://garrett.cjb.hu/hu_fms.htm
    - ... esetleg EVM?

    o Angol nyelvű lapok
    - Különféle Thief anyagok, letöltések: http://www.thief-thecircle.com
    - Fan Mission-ök mindhárom részhez: http://thiefmissions.com
    - Nemzetközi fórum: http://www.ttlg.com/forums
    - Végigjátszások: ... (van olyan hely, ahol mindhárom részhez van?)
    - Esetleg hivatalos honlapok (EIDOS, ...)

    o Thief MOD-ok
    - T2X: http://www.thief2x.com
    - Thievery UT: http://www.thieveryut.com
    - DarkMOD: http://www.thedarkmod.com

    Kihagytam valamit? Lehet pótolni...
  • KGy
    #9061
    A múltban, abban a toronyban, ahol a naplót is találtad, van egy emelvény egy könyvvel, benne egy esetleírással, abban van az utalás a boszorkányra.
  • Glpetyus
    #9060
    nahát énmindent elolvastam szerintem
  • Glpetyus
    #9059
    Vagy ha egy mentést tud vki adni,azt is megköszönném.
  • Glpetyus
    #9058

    Segitsen valaki :I

    Másodszorra viszem (vinném) végig a játékot,de alakadtam.
    Az árvaházas küldetésben.MINDENT megcsináltam kivéve az első feladatot = keress bizonyitékot a boszorkánnyal kapcsolatban,vagy vmi ilyesmi.
    Már ugranék ki az ablakon,persze a kislány szelleme már kijutott,de e miatt nem enged ki :c
    Elvileg mindent elolvastam,mindent bejártam.
    Tavaly elsőre megcsináltam,tegnap meg bolyongtam vagy 3 órát pluszban...de semmi.
  • hykao #9057
    Legjobb lenne, egy nem túl nagyméretű .swf, mert akkor a linkek benne lehetnének a bannerben, nem kéne a kép alá nyomatni őket fölöslegesen növelve ezzel a banner magasságát.
    Szedjétek össze, hogy milyen linkek kellenének, és aki ért a flashhez valamilyen szinten, összedobhatná. Csak a fájl és a képméret ne legyen elvadult. (fájl max. 200kb, kép:760x150 képpont körül)

    Ahogy megvan, egyből berakom a mostani kép helyére! (sajna flashez nem értek..)
  • Bandew
    #9056
    Sztem ez nagyon jó ötlet. Esetleg lehetne olyan banner is, amin az összes részből lenne valami, persze ez nem annyira lényeges.