10699
  • thief3
    #9015
    Ha emlékezetem nem csal akkor most a múltban vagy és nincs összeomolva a gyerekek hálószobálya(meg az ahhoz vezető út), tehát oda kéne menned és a földön van egy napló.
    Egyébként ez a helység a diliház/árvaház portától nem messze van, tehát nem a cellákról/őrültek szobályikról van szó.
    Amennyiben mégsem így van akkor majd KGy mester kijavít
  • M.A.D.
    #9014
    ez melyik módban van???
  • zolo
    #9013
    Hy all!
    Sürgősen segítségre lenne szükségem.A Pallóhíd Árvaházban vagyok,a kislány kérésére mindent megcsináltam és már elhagyhatnám a pályát,de nem találtam meg az infot a bosziról.Melyik helységben vagy szobában kéne keresnem??
  • Bandew
    #9012
    Hahó KGy!
    Épp játszom a Thief1-el (megint :-D) és nagyon örülök, hogy a videók is feliratozva vannak. Kivéve az uccsó pálya vieóját. Én rontottam el vmit a telepítéssel, vagy nincs hozzá felirat? Nem baj ha nincs, csak kíváncsi lennék rá.
    A fordítás szuper!

    Üdv:
    Bandew
  • masterthief
    #9011
    Ohh köszi! Én meg azt hittem hogy valahogy be lehet jutni.Akkör mindegy.
  • KGy
    #9010
    Így, hogy leírtad, beugrott (a vasajtó mögül hallatszódó hibbant muksó szövegeléséről ). Az, hogy melyik pályáról van szó, már múltkor is világos volt, de ez a rész valahogy nem volt előttem.

    Szóval tudtommal a vallatóhelyiségbe nem lehet bemenni, legfeljebb egy rövidebb párbeszédet hallhatsz onnan, mikor először jársz ott. A börtönben szintén nem tudsz mit csinálni, és ott szerintem ki sem világosodnak az ajtók, ha megközelíted őket, szóval szerintem nincs is mögöttük semmi - esetleg DromEd-ben megnézheted, ha kíváncsi vagy rá. A börtönben semmi fontos nincs (a pálya céljainak szempontjából), mindössze hangulati elem.
  • masterthief
    #9009
    Ez a Thief2 Bemártva nevű pálya.
  • M.A.D.
    #9008
    Jártam én már ott? Ez melyik mód is? :))
  • M.A.D.
    #9007
    Van egy Night Falcon nevezetű mod (http://thiefmissions.com/info.cgi?m=Night-Falcon-EnglishV2). Igaz, gogy az intrójánál kicsit szétesik a kép, de az-az 1 perc...meg a zene ami alatta van. Most sem megy ki a fejemből. Amúgy, jó kis küldik vannak benne, és hosszúak. :)

  • masterthief
    #9006
    Sziasztok! Amelyikről beszéltem az a harmadik pálya. Amikor el kell lopni a személyes tárgyat (Hagen hadnagy zsebkendője) letenni a páncélterembe a fémdobozt pedig otthagyni Hagen szobájában. Tehát ez a bemártva nevű pálya lényege. Na itt van a bökkenő hogy a VALLATÁS nevű helyiségbe nem tudok bejutni.Ez a hely egyébként ott van amikor a pálya elején ki kell jönni a vizes alagútrendszerből. Két vályat van a falban ahol be lehet jutni.(ahol ki lehet jönni a vízből van 2 kis fehér pók) A jobboldaliban van ez a helyiség a folyosó végén. Ehez kellene valami kulcs mert tolvajkulcsal nem nyílik.ÿha a pályán lenne tüzes nyil nem lenne gond.2 lövésből kinyílna, de nincs és nem is lehet venni. Ott van a börtön is. ott pedig pogányok vannak. A szellemet azért mondtam mert át lehet rajtuk menni.Nem biztos hogy azok ez csak az én véleményem. A börtön végében pedig van egy nagy vasajtó ahonnan nevetés és beszélgetés hallatszik.(olyan mint ha bolondok lennének) Na ezt sem tudom kinyitni. A VALLATÁS helysgben egy kardos nő van meg 1 rab láncra kötve. Ehez kéne valami segítség. Előre is köszönöm ha visszaírtok.
  • M.A.D.
    #9005
    Nekem is ez a véleményem! Fanatikus Thief-rajongó. :))
  • KGy
    #9004
    Ehh... Azt se tudom, merre piruljak...
  • thief3
    #9003
    Épp most fejeztem be az egész FM-et.
    A maradék küldetés nagyon jóra sikerült, de hangulatilag ez mindre elmondható.
    A végén olyat láthattam amit még soha ebben a játékban:
    [dobpergés]
    Nappal volt, láthattam a Napot. Garrett egy szép derült fényes napon sétálgatott nyugodtan az utcán. Visszaemlékezve az esős meg a havas tájra el kell ismerni a hozzáértésüket. Nem beszélve az időutazásról stb.
    Ami probléma volt vele azt leírtam, mindazok ellenére kiemelkedő alkotás szerintem.

    Remélem a kislány megússza azt a bizonyos napot (is)
    Az a baba jó kis kalandokat élt át
    Zene ügyileg megint megleptek a srácok, hát nem a Star Wars Baljós árnyak betétdala ment?

    Szeretném megint megköszönni a munkádat György! Azt hiszem joggal hívhatlak a Thief Magyarországi helytartójának
  • KGy
    #9002
    A képet én egy könyvvel is jól eltoltam

    Az a marsi pálya tényleg elég hosszú ideig tart, főleg profi fokozaton, amikor kénytelen vagy mindig újra a felszínről kezdeni, ha egy másik színű helyre át akarsz menni.

    És a mozgókamerás "filmek" néha is valóban elég vontatottak (szerencsére a legutolsóban már vannak gyorsabb "vágások"). Amikor először néztem végig azt az űrben, a különleges égitestek között "úszó" jelenetet, az állam a padlón volt, de mire elkészültem az orákulum és Garrett párbeszédének a feliratozásával, képzelheted, mennyire untam már...
  • thief3
    #9001
    Nem egy könyv segítségével tolódik el a fali freskó, bár mind1, megtaláltam a nyitját mielőtt írtál.

    Az a húsvéti tojás övön aluli helyen van :D, még jó hogy írtak róla fórumon de ott is rébuszokban beszéltek, végül csak összeraktam. Az egyik leírta 4 pontban mit jelentenek a rejtvények, de az egyiket rosszul :D...

    A 3. ep. tényleg epilepsziát okozhat, eléggé villódzott a kép, a zene viszont tetszett.
    Azután a "túloldalon" a Mars féle gravitáció és a System Shock 2 karakterek nagyon ütöttek, 2001: űrodüsszeia zenéje meg egyenesen felborzolta az idegeket :)

    Jöjjön a kritika, ugyan az a bajom mint eddig. Itt már nem megy időre a játék(amivel nem tudtam megbékélni), de lefárasztanak azzal hogy kötelezően be kell járnom az egész pályát(4 szín...)
    Teljesen lineális és unalmas lett a 2-nál már. Kelvin sokat segített viszont :)
    Azután a különleges látványt megint eltúlozták, már kezdtem ásítani az unalomtól.
    Nem az a bajom hogy béna, hanem hogy el van nyújtva mint egy vágásra szoruló nyersanyag.
  • KGy
    #9000
    Ez egy olyan küldetéssorozat, ahol tényleg nagy különbség van az egyes nehézségi fokozatok között. A 2-3. küldetés játszódik időre, de a legkönnyebb fokozaton bőven van idő mindent fölfedezni. A Hallucinációk pályán profi fokozaton csak kb. egy órád van, és fél óra múlva már jönnek az élőhalottak.

    A katedrális kapukulcsa Franticius ügyvédi irodájában van, az iróasztalában. A falon van egy kép, amögött van az íróasztal kulcsa (a kép mellett van egy használható könyv, azzal "húzhatjuk félre" a képet). De azt hiszem, csak akkor lesz ott a kulcs, ha már jártál Megatfree-nél, ugyanis a zsebóráját el kell vinned (ami jól jön az időre játszódó küldetéseknél, mellesleg iránytűnek is jó).

    Ja, és feltétlenül keresd meg a küldetés "húsvéti tojását"! A küldetés leírásában van némi segítség. Annyit elárulok, hogy nyílvessző kell hozzá.
  • thief3
    #8999
    Közben megtaláltam az asztal alatti kapcsolót :)
  • thief3
    #8998
    Ez nagyon nem rémlik nekem, hmm, szám szerint melyik pálya ez?

    Más:
    KGy vagy Andie(ti már jártatok itt biztos)
    A proféciák őrzője FM-ben a 2. epizódban hol találom a Katerdrálishoz vezető vasrács kulcsát?(óratoronyal szemben lévő kapu)
    Már megjelentek a zombik meg egy kalapácsos szintén élőhalott őr, viszont a kulcsot nem találtam egész pályán így "unalmamban" elintéztem ezeket a lényeket.

    Eddig nem nyerte el a tetszésem ez a küldetés sorozat, a jég kifejezetten idegesít(mintha ragadna, nem lehet még egy kicsit sem ugrani+csúszik bár az hiteles), a pályák elnagyoltak és indokolatlanul nagyok.
    Az idő múlása pedig csak tetézi a bajt, méghogy időre(rohanva) lopjon az ember egy alapvetően türelem játékban boáh...
    Meglátom mennyire köt le a továbbiakban, de a T2X marad a kedvenc rajongói küldetéscsomag az biztos :)
  • KGy
    #8997
    Ööö... a vallatóhelyiséget nem lehet a tolvajkulcsokkal kinyitni? Nem emlékszem külön kulcsra. És az sem rémlik, hogy a börtönből szellemek jöttek volna ki, bár mintha a múltkor lett volna szó egy kalapácsos szellemről, aki egy börtönben mászkál és nem árt nekünk. Lehet, hogy az a szellem van ezen a pályán, a Truart-birtokon pedig az, amelyik meg is támad (ez utóbbi biztos, erre emlékszem).
  • Bandew
    #8996
    Miért nem emlékszem én erre a pályára???
  • masterthief
    #8995
    Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget. Thief2 Bemártva nevű pályán hol a fenébe van a VALLATÁS helyiség kulcsa? Már az egész pályát átkutattam de sehol nem találom, így pedig nem tudok bejutni. Ja és a barlangbörtönbe sem tudom kinyitni a nagy vasajtót. Egyszer annyit értem el(sajna már nem emlékszem hogy csináltam) hogy egy nő és egy férfi kijött valahogy a cellájából(szerintem szellemek mert a rácson keresztül kisétáltak én meg át tudtam rajtuk menni) és odaszaladtak a VALLATÁS helyiség elé aztán ott ácsorogtak.Nem történt semmi. Ha tud valaki SEGÍTSEN!!!
  • Andie
    #8994
    Melyikhez?
  • Dosia
    #8993
    valaki nem tudná +mondani hogy hol találok teljes magyar végigjátszást!!
  • Andie
    #8992
    Az a pálya amúgy is megér egy misét. Nincs az az ember, aki elsöre végignyomja 100 alatti pulzussal...
  • KGy
    #8991
    Csak emiatt ne várd - szerintem a Thief 3 árvaházas pályáján zavaróbb villódzások voltak. De a pálya attól még lenyűgöző. Ilyen hatalmas és valósághű katedrálist semmilyen más Thief küldetésben nem láttam még.
  • RMarvin
    #8990
    A pályák is át lesznek hozva?
  • thief3
    #8989
    Nem kötekedésképp, de nem anti-cheateknek számítanak ezek a módosítások ;)
    Inkább nehezítés haláli fokozatra.
    Én ugyan ott olvastam ezeket ahol a Thief2 hints-ekről találtam egy kimerítő leírást.

    Személy szerint a BioShock-ot várom most. (Ken Levine játszik benne kulcsszerepet) Igaz ez inkább System Shock 3-nak fogható fel, de az idegtépő hangulat biztosan nem marad el.
    (egyébként meg rokonlélek a két játék mint tudni illik)

    BTW csak feltelepítettem "A proféciák őrzője" FM-et, meg elolvastam az epilepsziát okozható leírást. Vagy a leírást hogy epilepsziát okozhat?
    Annyiszor ki van írva hogy már nagyon érdekel a 3. küldetés...
  • KGy
    #8988
    Mindent tagadok! És mivel az IonStorm feloszlott, nem is is lehetnék teamtag. Az IonStorm ugyanúgy járt, mint az első két részt képviselő Looking Glass Studios.

    Hozzáteszem, mindkettőben ártatlannak vallom magam

    Az anti-cheateket pedig talán valami fórumon találtam.
  • chopin42
    #8987
    "Szóval az igazán nagy guruk Lytha-style nyomják "-én még csak a thief 3-mat vittem végig így experten.
    Előrelépés thief3modding-terén! Már el tudom érni lassan a kötélnyilat,meg azt, hogy ne kelljen pontosan az ellen mögé állni a leütéséhez. ert elég illúzióromboló, hogy Garrett felemeli a kezét és az ellen pont 180 fokos szögbe fordul-ezután oldalról is le lehet ütni a tagokat.
    +még:
    -a potionok fegyverek tulajdonságai(árark,mindenből lehet végtelen stb.)
    -képi hatások (tüzek...)
    -a nehézségi fokok(expert-nincs ölés).
    majd megpróbálom lassan feltenni a netre.
  • chopin42
    #8986
    Ez azt jelenti, hogy a thief3-mat hasonlóvá alakítom, mint az első 2 rész.
  • Andie
    #8985
    Azér figyelitek a manuszt?! Nem kicsit naprakész.
    Nem véletlen egy IonStorm teamtaggal van dolgunk?

    Köszi Gyuri!
  • KGy
    #8984
    Ha komoly a szándékunk, a Thief 2-ben megtámogathatjuk a játék részéről is a dolgot: a user.cfg szerkesztésével életbe léptethetünk néhány "anti-cheat"-et is:

    FailOnKill - A küldetés megbukik, ha gyilkolunk
    FailOnKO - A küldetés megbukik, ha leütünk valakit
    FailOnSee - A küldetés megbukik, ha észrevesz valaki

    Ezek persze néha ellentmondanak az adott nehézségi szint feladatainak (pl. a legelső pályán kötelező 8 embert leütni profi fokozaton), de a legtöbb pálya végigvihető velük.
  • Andie
    #8983
    Nem olyan vészes ám a szitu. Egy ti4200 már szépen hajtja közepes beállitásokkal, és olyat már kapsz 8-10ezer között. Ha kell, csak szólj, PH-n tömegével árulják.
  • Andie
    #8982
    Mikor még zöldfülü voltam tafferkodás terén, én sem tudtam elképzelni, hogy lehet 1-1 pályát megcsinálni úgy, hogy még csak le se üssek senkit. Aztán Circle-n összefutottam a következö kifejezéssel: Lytha-style!
    Ez egy olyan játékstilust jelent, melyben úgy mész végig a pályákon, hogy senkit nem ütsz le, nem likvidálsz, ellenben MINDENT megszerzel, amit lehet (összes arany, item, cucc, minden). Ha ez még mind kevés lenne, van a hardcore-lytha, melyben _észre_sem_vehetnek_ a pályán. (tehát nem futhat utánnad őr, nem riaszthat be fémpofa, stb) - ja, és no quicksave!! Persze ez néhány pályán eleve kivitelezhetetlen.
    Szóval az igazán nagy guruk Lytha-style nyomják (mely stilus nevét egyébként egy nagyon ráérös, fanatikus thief-játékosról kapta :)

    Bár nekem még 1 pályát sem sikerült igy végigvinnem, azért igyexem majdnem-lythában játszani, azaz végsö esetben veszem csak elö az ólmost, és ha kell, 5 percet is várok egy sötét sarokban, az őrök útvonalát figyelve :)
  • forever68
    #8981
    köszönöm a válaszokat akkor majd kártya csere lesz asszem, de nekem nem a játék a fő területem úgyhogy majd visszajövök úgy fél év múlva mire veszek bele új kártyát:) Sziasztok addig is jó játékot!!!
  • hykao #8980
    Várom, hogy elkészüljön a DarkMod vagy a Thief3-hoz egy komolyabb FM...amúgy nekem is 6600GT-m van most, alapvetően ATI párti voltam, uccsó Nvidia kártyám egy Riva128 volt, de pár hónapja, amikor vettem a 6600GT-t, el kellett ismernem, hogy az a "best buy" jelenleg (akkor - de lehet még most is az).
  • RMarvin
    #8979
    Valahol olvastam anno, hogy a Thief1-2 pályái úgy lettek kialakítva, hogy mindenféle leütés illetve gyilkolás nélkül is meg lehessen csinálni. Aztán amikor már ötödszörre játszottam végig, kipróbáltam, és tényleg működik a dolog, még a legnehezebb fokozaton is. (de az igaz, hogy a zombie-kat és a robotokat az utolsó szálig kiirtottam, még a Return to Cathedral pályán is sikerült). Egyedül ott nem ment a dolog, ahol az objectives előírásaiba ütköztem.

    Nem tudom, próbálta-e valaki így végigvinni, de a vérbeli tolvajoknak csak ajánlani a módszert, mert így tényleg rohadt nehéz játszani.
  • Andie
    #8978
    Köszi Gyuri!
    Felraktam (a setup kicsit szivatott, 3x inditottam el, mert 100% initializationnál egyszerüen állt, és nem csinált semmit. - aztán láttam a FAQban, hogy néhány XPnél akár 1 óráig (??!!!) is eltarthat, hát otthagytam, és kb 1 perc gondolkodás után elkezdte a setupot), ráraktam az 1.18at, majd kipróbáltam. Gyönyörüen müködik!!!
    Közben egy TTLG fórumon találtam egy több kisebb rarba szétszedett verziót, azt leszedtem, és szépen fel is ment a T2X! Este le is nyomtam a múzeumos pályát, hát nemondjam, utánna kellett néznem a neten, hogy lehet bejutni... Ennyire kijöttem a gyakorlatból, vagy tényleg kicsit erösre sikerült az elsö pálya? :)

    Na mingyár meg is nézem, van-e már magyaritás "valahol" , hamár lúd...
  • Andie
    #8977
    Idézet a min.req.böl:

    64 MB video memory, Direct3D 9.0, and Pixel Shader 1.1 (Cards based on the NVIDIA GeForce4 MX chips are not supported)

    Tehát mindegy, hogy 4000, vagy 400, itt az MX a hunyó.
    És igazad van Hykao, a gef3Ti200amon is ment - hogy mennyire szépen, az más kérdés :) (a 6600GTmen már egész más feeling )

    Amúgy rég láttalak, mizu veled?
  • hykao #8976
    Nem. A te kártyád sajna csak DirectX7-es, Gef2 szintű, hiába a hangzatos Gef4MX név...ez csupán az Nvidia nagy átbaszása. Azt javaslom add el mielőbb, amíg még pénzt adnak érte, mert hamarosan nem lesz új játék, ami elindulna rajta. Még egy régi Ati8500-as vagy egy Gef3 is jobb nála, s ezeken elindul jelenleg még minden játék...

    @Andie: Sztem már a Gef3 is tudja a PS 1.1-et.