10699
  • KGy
    #8975
    Hűűű, tényleg! Én a harmadik linkről szedtem le, az akkor még élt.
    De a három mirror fölötti link a ThiefMissions-re mutat, és az működik is. Akkor majd frissítenem kell a saját linkjeimet is, mert azok is a harmadikra mutattak...

    Egyébként a Thief 2 megy sima installal is, a gondok csak utána kezdődnek

    Az 1.18-as patch mindenképpen legyen fönt, ha a T2X-et akarod nyomni. Az EVM-es verzióra lehet, hogy nem megy föl a hagyományos patch, de adtak ki másikat is. Linkek szintén a DarkHun FAQ-ban.
  • forever68
    #8974
    köszi de mx 4000-es a kártyám nem 400-as. mi egyáltalán az a pixelshader. Egyébként ha most wanted megy rajta akkor szerintem ennek is kéne mennie vagy nem?
  • Andie
    #8973
    Gyerekek! Gondom van!
    Le akartam szedni a T2X-et, de a 3 mirror közül az
    - elsö regisztrációt kér
    - második egy zip-et tartalmaz, amit nem tud kitömöriteni a winzip, meg semmi, hibás.
    - a harmadik t2x_setup.exe -es link (ipcimes) meg broken, 404 jön be.

    Tud valaki egy biztos forrást? Nagyon szeretném tolni! (vagy icq-n, msn-en, skypen átküldené valaki darabolva?)

    Gyuri! Xp-re a Thief2-öt hogy installáljam? Már eleve ezzel a -nt dx9-es opcióval (nem emléxem pontosan hogy volt a faq-odban), vagy csak simán install?
  • Andie
    #8972
    Mx400-as kártyával nemmegy a Thief 3. Benne van a faq-jában.
    Min. Pixelshader 1.1 kell neki, az meg ti4200tól van.
  • KGy
    #8971
    Az első részeknél több apró akadály is felmerülhet pl. Windows XP alatt, de ezek kivédhetők. A néhány hozzászólással lejjebb már említett DarkHun FAQ-ból érdemes átfutni a "Problémamegoldás modern rendszerkörnyezetben" részt, ha gondjaid akadnának a Thief 1/2-vel.
  • NRK
    #8970
    Otthon meg is próbálom, köszi a tippet!
  • RMarvin
    #8969
    Igen, velem is előfordult. Én azt csináltam, hogy a setup.exe-re jobbal klikkltem, és a tulajdonságoknál kiválasztottam a kompatibilitási mód alatt a Windows 98-at. Ezután simán elindult. Próbáld ki, nálam működött
  • NRK
    #8968
    Thief 3-mat végigvittem, és mivel tetszett, megpróbálnám az első 2 részt is. Az első rész az EVM-es kiadásban van meg, ami nem tartalmazza a bónuszpályákat.(Az települ rendesen.) Megszereztem a Gold Editiont, az viszont nem hajlandó települni az XP-re. (Azt mondja, hogy az operációs rendszerem NT, és úgysem fog menni vele a játék, aztán leálla telepítő.) Valami ravasz ötlet, hogy mégiscsak feltelepüljön? Járt már más is így?
  • RMarvin
    #8967
    Én nem értek hozzá, de ne add fel, mert ha nem ismered a Thief-et, akkor egy nagyon jó élménytől fosztod meg magad. Szerintem itt sokunkra rendkívüli hatást tett a játék. Amíg nem oldódik meg a problémád, javaslom kezd az első két résszel, márcsak az előzmények és a történet miatt is... Hiába régi játékok, de az élmény ugyanúgy benne van. A függőségünk is ott kezdődött!!!
  • KGy
    #8966
    A Gef4 MX sorozattal ugyan nem vagyok teljesen képben, de ha van 3DMark-od, a Details gomb (3DMark 2003/2005) kiírja, miket támogat a videókártya. A régebbi 3DMark 2001 pixel shader tesztjének pedig 1.1-es pixel shaderrel is mennie kell. Esetleg ezeket kipróbálhatod.

    Fontos, hogy Win98/ME alatt nem megy a Thief 3 - ezt csak azért említem, mert úgy tudom, elég megtévesztő módon Win98 alatt is valami driver problémára panaszkodik a játék, ahelyett, hogy egyértelmű hibaüzenetet adna.
  • forever68
    #8965
    Na hát ezt egyáltalán nem vágom, leszedtem az nvidia drivert felraktam egy újabbat , leszedtem a játékot azt is újraraktam és mégsem indúl a játék ugyanazok a hibák jönnek elő , a pixel shader-es izé. tud valaki valamilyen megoldást?
  • forever68
    #8964
    lehet hogy újrarakom az nvidia drivert mert szerintem is mennie kell , letöltöttem az utolsót remélem az segít
  • thief3
    #8963
    Nem ismerem a vkártyád, de a Thief3 alap gépigénye szerint támogatnia kell a Pixel Shader 1.1-et minimum. Ha azt tudja akkor csak driver gond...
  • forever68
    #8962
    rákattintok az indítóikonra egy pillanatig mintha töltene aztán leáll. Azthiszem leszedem aztán újra visszarakom.
    Indításnál van egy olyan opció hogy check graphic card, na ha arra rányomok akkor az alábbi szöveg jelenik meg: Problem: This computer's graphics card does not claim to support pixel shaders. If you are the certain the graphics card supports pixel shaders, try installing newer drivers. Ez szerintem kb annyit tesz hogy a videókarimhoz másik driver kéne valamilyen pixel shader-es de hol találok ilyet hozzá???
  • Garrett27
    #8961
    mennie kéne mi a gond, mi az, hogy "nem indul" - kiír vmit egyáltalán?
  • forever68
    #8960
    Sziasztok nagyon érdekelt ez a játék, megszereztem fel is raktam csak nem indul, lehet hogy kicsi hozzá a videokártyám?? asusp4p800s-alaplap, 2.6 celeron, 1 gi-ga ram, nvidia geforce4 mx 4000-videokari
  • thief3
    #8959
    Khm, akkor nem fejből:

    "...bejutottam a konyhába. Itt a szolgáló övén csüngött kulcs, melyet leakasztottam. A pincébe lemászva furcsa hangokra lettem figyelmes: mindent átnéztem, majd visszatértem az étkezőbe, kioltottam a tűzhelyben lobogó lángokat, és lecsúsztam a titkos járaton. Lent félig rothadó zombi állta utam, tüzes nyílvesszővel tettem ártalmatlanná. A két pók eltüntetése után gázos nyílvessző ütötte markomat. Ellátogattam még a kápolnába is, ahol a falon látható kalapácsforma mélyedésbe lőtt nyílvessző nyitotta meg előttem az utat az élőhalott őrhöz. Két tüzes nyílvessző azonnal végzett vele, így az őrzött kincs az enyém lett..."

    forrás PC GURU Dauby :)
  • thief3
    #8958
    Kápolnás kalapácsos bácsi nekem is beugrott, nem szellem sztm se, de lehet kicsit "ragyog". Már elfelejtettem hogy kell oda lemenni.
  • KGy
    #8957
    Ha a 7. a Trart-féle szembesítős pálya, ott tényleg kettő is van: egy női a pincében a nyújtópadon, egy meg a házikápolna alatt (fentről is hallani a lánccsörgést). De úgy emlékszem, az nem szellem - legalábbis engem megtámadt, amikor lementem... Talán rosszkor zavartam?
  • RMarvin
    #8956
    IGAZ, emlékszem már!!! Most, hogy mondod, egyszer már nekem is sikerült a végérejárnom, de mivel nem volt ott éppen tűznyilam,jobbnak láttam lepattanni onnan. Ott is egy férfi és egy női zombie jelent meg, nem? A pinceire emélkszem, de az csak egy szellem volt (ha egyre gondolunk), és nem igazán izgatta fel magát, ha meglátott, pedig mindent megpróbáltam, hogy felhívjam magamra a figyelmét, de ez úgy látszik, hogy a flegmább kalapácsos-zombie-őrök közül volt való.
  • thief3
    #8955
    Több helyen vannak valóban a 2. részben is csak "nem jönnek veled szemben" ha érted mire gondolok.
    Szóval pl. a 10-es pályán meg lehet idézni őket egy toronyban ha elolvasod ott a könyvet. A 7-es pályán pedig a rejtett pincében találkoztam egyel egy kínzókamrában...(most ezek jutottak eszembe)
  • RMarvin
    #8954
    "Amúgy a thief3 "korábbbivá"(t1-2) alakítása ezerrel folyik, hogy nincs oldal ,az sajna nem rajtam múlik..."

    Ez most komoly? Mit lehet tudni a projektről? Thief3-as modellek lesznek Thief1-2 pályákon, vagy át lesznek alakítva? A pályák is egy az egyben ugyanazok lesznek? Mert a Thief3-ban elég rövidek lettek sajnos (Éljen az XBox!)

    Fellelhetők valahol képek?

    Amúgy a Thief2-ben is voltak zombik, én 2 helyen tapasztaltam őket:
    1. Nem tudom a pálya nevét (4. vagy 5.). Az ahol be kell mártani a sz.rba az őrnagyot... A pálya elején baloldalt van egy kőkerítés, ami fölött ha átdobot azt a mechanikus kémszemet, látni lehet, ahogy egy férfi és egy női zombi táncol.

    2. A "lIfe of the party" pályán valahol félúton hallani lehet egy zombi hörgését, de akárhogy skubiztam, nem láttam meg. Esetleg látta valaki?
  • M.A.D.
    #8953
    Nem szaggatni fog, hanem használja vagy a virtuális memóriát, vagy az alaplapi ramokat. biosban is be lehet állítani, hogy mennyi legyen a virtuális vga ram.
  • chopin42
    #8952
    Kösz a Dromed tippet, de még nem volt alkalmam kipróbálni.
    Újabban nagyon rá álltam megint a T3modding-ra. A gamesysben turkálok vele, szinte határtalanok a lehetőségeim.
    De van más gond is. A textúráim átlag 3-4MB-osak, és kb 6-700 is van belőle.
    A videokártyám 128 megás. Ha a memória megtelt a vga-n, akkor mi történik? Eszméletlenül szaggat? Mert nekem ez van. Amúgy a thief3 "korábbbivá"(t1-2) alakítása ezerrel folyik, hogy nincs oldal ,az sajna nem rajtam múlik...
    Majd lesz!!!
    Minden jót!
  • KGy
    #8951
    Thief 1-hez valóban van hivatalos patch, de Thief 2-höz nem kellett, mert ez a .cfg buhera szokta oldani a dolgot. Talán fontos, hogy szóköz se maradjon a sor előtt. Ha továbbra is csak fekete kép jön, nincs más tippem, és a TTLG-n sem írnak másmilyen fekete kép jelenségről.
  • Andie
    #8950
    Néztem a FAQ-ot, próbáltam a safe_texture_manager-t uncommentezni, de nem hozott megoldást :(
    Néztem a patcheket, de az Nvidida Driver 5x.xx fixes cimszó alatt csak Dark Project és Gold patch van, nekem meg thief2-vel van gondom :(

    Megpróbálom este újrainstallni, mert azóta már új nvidia driverem is van, szóval lehet, hogy már megoldódott a dolog.
  • KGy
    #8949
    A DarkHun FAQ-jában van egy pár ilyen összegyűjtött hibajelenség, megoldásokkal együtt.

    Thief 2-ben a fekete képernyő bug egyébként egyszerűen orvosolható, ha a users.cfg-ben elveszed a pontosvesszőt a "safe_texture_manager" sor elől.

    Ha más problémába ütköznél, lásd a fenti linket, azon belül pedig a "Problémamegoldás modern rendszerkörnyezetben" részt.
  • Andie
    #8948
    KGY: Rég beszéltünk, örömmel látom a siteod frissitését :) A T2Xnek meg kifejezetten örültem, teljesen el is feledkeztem róla. Van viszont egy gondom: nekem nem indul a T2 mióta új nvidia drivert használok. Még 1 évvel ezelött a TTLGn azt olvastam, hogy a 42.xx-es driver felettieket nem szereti a T2. Az történik ugyanis, hogy a menü még bejön, de mihelyt új játékot, vagy mentett állást töltenék be, fekete kép, azt annyi. (szerintem nemis tölt).
    Született erre valami megoldás?

    Deajka : nekem megvan (EVD verzió :) ), ha eljössz érte, lekoppintom.
  • RMarvin
    #8947
    A Thievery-t ismerem, de szerintem rendkívül gyenge lett, nekem egyáltalán nem jött be. 5-10 perc játék után nyomtam is neki egy gyors uninstallt. Sehol sincs egy dark mod-hoz képest.
  • MrTressy
    #8946
    Innen elvileg lejön torrenttel
  • KGy
    #8945
    Bár sokak tetszését nem nyerte el a hálózati tolvajkodás, a UT-hoz készült egy Thievery nevű MOD, amit itt találsz meg. A hangulat valóban nem hagyományos Thief-érzés, annál kissé pörgősebb. Lehetsz őrökkel is, és a saját csapatoddal coop-ban vagy. Single player módja nincs, habár játszhatsz botokkal is.

    Nocsak, úgy tűnik, júliusban még újítottak is rajta valamit...
  • Deajka
    #8944
    Szevasztok!

    Nem tud valaki egy lelőhelyet T2(eredeti) CD1-hez , megrágta a kutyám. Nem volna kedvem újra megvenni.

    Előre is köszi.
  • RMarvin
    #8943
    Tudom, hogy már egyszer kérdeztem, de reménykedve újra megteszem: van rá esély, hogy a dark modban helyet kapjon egy árva cooperative mod? Tudom, hogy nem szokás a Thief-ben, meg Garret sem egy társas lélek...stb, de szerintem mindenképpen szuper lenne, higyjétek el.

    Bár ez egy Thief fórum, de nem félek itt megemlíteni a SWAT4-et, amivel megjelenése óta folyamatosan játszunk coop módban. A Thief óta ez az első játék, ami igazán megfogott. Nem agyatlanul szétzúzós játék, hanem kimondottan lopakodós, ha lehet kerülni kell a gyilkolászást, inkább meg kell bénítani az ellenséget és megbilincselni. Simán pontlevonás jár azért, ha szó nélkül lelövöd az ellent. Márpedig pontok nélkül nem lehet tovább jutni. Volt olyan Fan pálya (egyébként rengeteg kiválót lehet letölteni hozzá!), amin kb háromnegyed órát küzdöttünk, abból pedig minimum 40 percet hasonkúszva, sötétben meghúzódva (bár a láthatósáégban itt nincs szerepe. (Ez is egy Thief-es reflex...)

    Azért is írom le ezt itt, mert a manapság tapasztalható komoly mennyiségű és az ehhez szükségképpen tartozó komolytalan minőségű (értsd: pocsék, 1 alkalmas) játékok között ritkaság, hogy majdnem 1 év eltelte után is rengeteg SWAT4 szerver üzemel, amiken fürtökben lógnak az ésszel játszható játékok kedvelői.

    A THIEF pedig ennek a típusnak a legjobb megtestesítője. Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy hiba lenne kihagyni belőle a coop mod-ot. Akinek nem tetszik, az még mindig nyomulhat single player-ben. És hogy ne legyen összetűzés a játékosok között "munka" közben, a közösen megszerzett vagyon testvériesen feleződne, vagy harmadolódna, bár nem tudom, hogy a Dark modban is lesz-e bevásárlási lehetőség. Az eddig látni engedett képek alapján 100%-ig biztos vagyok abban, hogy ez egy szuper mod lesz, és nagyon sajnálom, hogy programozási ismeretek hiányában nem vehetek részt benne.

    Szerintem nem lenne gond, ha a mod többet nyújtana, mint az alapjáték (bár a modelleket látva ez már így is teljesült)

  • thief3
    #8942
    :) bespájzoltam szépen, gondolva a boldog békeidőkre
    köszi a jókívánságot és a nagyon is figyelemre méltó infot: "vannak viszont kölcsönvett karakterek pl. a System Shock 2-ből"
    o.O SS2+Thief2 egybegyúrva nagyon érdekes de jól hangzik
  • raziel.
    #8941
    köszi szépen

    ez a T2X megvan nekem is amiben a csajjal kell mászkálni, ezt a pár mapot meg majd megnézem

    dark modra is azt hittem hogy kijött mert elég rég ota készitik ha jol tudom
  • KGy
    #8940
    Thief 1-3 Fan Mission-öket innen vagy innen szedhedsz le. Az FM-ek kezeléséhez szükséged lehet a DarkLoader-re, a Thief 3 FM-ekhez meg az erősen béta állapotban lévő GarrettLoader-re. (Bár eddig nem sok T3 FM született)

    MOD-ok: A Thief sorozathoz gyakorlatilag egy nagyobb MOD született, a T2X, ez a bizonyos DarkMod pedig a Doom 3-hoz készül, és mint lejjebb olvasható, talán őszre várható.
  • raziel.
    #8939
    sziasztok

    sorry a fáraszto kérdésekért stb de thief3-hoz már lelehet tölteni dark modot?

    és ha valaki összeszedné az öszes ilyen "értelmes" modot a thief1-3hoz, szoval hogy az öszes részhez milyen kiegek jelentek meg és honnét lehet őket letölteni

    t2höz megvan nekem is a kieg viszont ez a dark mod kellene

    thx
  • KGy
    #8938
    Vannak, de csak egy küldetésben (Hallucinációk), és akkor is csak egy idő eltelte után (profi fokozaton asszem már fél óra után ellepik a várost, egyébként több időd van). Ami pedig a fajtát illeti, elég változatosak. De elég sok eszköz található ellenük, főleg, ha megtalálod a küldetés "húsvéti tojását".

    De érdekes a Próféták Orákuluma c. pálya is, ahol Thief-es ellenséget nem is találsz (vannak viszont kölcsönvett karakterek pl. a System Shock 2-ből)

    Sikeres vizsgákat!
  • thief3
    #8937
    WOW
    Ebben vannak ill. milyen fajta élőhalottak szerepelnek?
    Mindenképp grat. és köszönet, de az időzítés kicsit rossz, így vizsgaidőszakban ezzel "kínozni" :)
  • KGy
    #8936
    Végre kész vagyok a KotP fordításával. A 9 epizódos Thief 2 FM magyarítás (meg link magához az FM-hez) megtalálható a DarkHun honlapján.