10699
  • KaszaN
    #10299
    Hi
    Valaki elmagyarázná nekem, hogy most hogyan van ez a Dark Mod? Kell hozzá a Doom 3 azt tudom, azt onnan nemértem továb.
  • chopin42
    #10298
    Duke Nukem Forever, Half Life (episode?) 3..csak h pár nevet említsek...
    Egyébiránt továbbra sem vagyok benne biztos h jó nekünk egy Thief 4...
  • masterthief
    #10297
    Sajnos még mindig nincs semmi hír róla. A fórumon is nagy a vita, hogy már bejelentették 1 éve, és azóta sincs információ. Legalább lehetne 1 concept art, vagy tudnánk valami biztosat aminek mindenki örülne. Egyetlen game-t sem tudnék mondani amire ennyit kellett volna várni, hogy a jónép már elveszti a fejlesztőkkel szembeni bizalmát. Addig is tolni kell a Darkmod-ot ami már nagyon jóra sikeredett. Főleg a legutóbbi FM: The Heart of Lone Salvation. Észbontóan jó hangulata van, látványos és nagy is.
  • linimil
    #10296
    Üdv! Rég jártam itt. Lesz valami a Thief4el? Bármi konkrétum? Láttam hogy oldal még mindig nincs, csak fórum. Előre is köszönöm a válaszokat.
  • Daza500
    #10295
    Hello ! Ahogy látom, ez az egyetlen Thief topik, ami még él.

    Érdeklődnék, tud-e valaki valami tippet, hogyan lehetne Sérthetetlenséget (isten mód) előhozni a Thief 2: Metal Age-ben.
    Már többször végigjátszottam a játékot, szal custom cuccok teszteléséhez kéne.
    Sajnos az ősidőkből fenntmaradt trainer-ek közül már nem működik egyik se.
    Esetleg itt van egy Thief GOLD trainer, ez az első részhez van, ahhoz meg kiválóan működik.
    Ha netán valaki ért hozzá, nem tudná megnézni, hogy át lehetne-e írni benne valamit, hogy a T2-höz is lehessen használni ?

    Előre is köszönöm.
  • _Atti_
    #10294
    The Builder's Influence új Darkmod FM, a Thieves FM készítőitől.
  • masterthief
    #10293
    Jövő hónapban Goldchocobo-nak köszönhetően játszhatunk 1 teljes kampánnyal is. 3 egymást követő küldetés ami igencsak nagy méretű lesz. Nézzetek be a Darkmod fan mission fórumára ott vannak igen szép képek belőle. YouTube-n van róla video is csak hang nélkül. Bár fent van elég rég, de ha nem látta valaki tekintse meg.
  • _Atti_
    #10292
    mármint azért volt hosszu a frissités
  • _Atti_
    #10291
    szerintem ez azért van mert szimplán a módosított fájlok ujra letöltésre kerülnek és kapufa nem válogat a pk4 ek belsejében
  • Garrett27
    #10290
    Én is remélem, hogy, noha a pénz beszél, azért a thiefesekre odafigyelnek, és a júzerek thief4-es fórumon közzétett tanácsainak legalább egy elfogadható részét fontolják majd meg.
    Olvastam is valamelyik múlt évi interjúban, hogy mivel a Thief mindig is valami újítást hozott a játékba, most sem lesz ez másképpen. Nekem akkor eszembe jutott, hogy anno amikor a Thief 1 kijött, az volt az első játék, amely a hangkártyámon megszólaltatta a legelső EAX rendszer effektusait, és térbeli hangzást - vagy legalábbis ahhoz hasonló hangokat adott.
    Az a Soundblaster hangkártya akkor még vadi új volt, és a bevezető videójában benne is volt a Thiefből egy részlet, amelyen bemutatta az EAX képességeit.
  • Pretorian
    #10289
    Szerintem biztosra mennek, és marad Garrett, meg Stephen Russel is. De mivel ugye "Gamall volt a Thief-univerzum mumusa", ezért benne van a pakliban, hogy a Thi4f is egy prequel lesz. Ott a Trickster, vagy Karras, mindkettő érdekes karakter, sokan látnák őket viszont egy új Thief-játékban. Aztán lehet, hogy a Thief 1-2 közötti időszakot dolgozzák fel, manapság inkább ez a divat. Ha pedig új tolvajunk lesz, az minden bizonnyal az a kiskölök lesz, akit Garrett elkap a Deadly Shadows végén, ahogyan Artemus meszelte le őt az első rész elején. De majd meglátjuk.
  • masterthief
    #10288
    Pont annyi ideig tartott a frissítés mint az 1.00, no meg azért már benne van jópár új modell, hangok, miegymás. Nekem kifejezetten tetszik az új harcrendszer ami azért sokkal kifinomultabb, gyorsabb lett. A Thief4-ről még semmi biztos hír nincs kivéve hogy nem fogunk csalódni benne. Úgy legyen! A hivatalos Eidos fórumon szinte eszik egymást a fórumozókmert ugye nincs még megerősített hír pl.Garrett marad-e a főszereplő? Ha ő akkor ugyan visszatér-e Stephen Russel? (bár találtak 1 másik személyt is akinek ugyanolyan hangja van mint neki és döbbenetes a hasonlóság)vajon hogy fog kinézni Garrett? és még sok más dolog. Néha már szinte röhelyes.
  • masterthief
    #10287
    Nekem azt írta a srác, hogy szégyellte is a dolgot amiért nem tudta befejezni idő hiányában.Ezért törölte is a map-ot, így 1 újabbat készít ami némileg külömbözik az eredeti fm-től.
  • hykao #10286
    Kíváncsi leszek a Lockdown miben változik még...anno csodálkoztam, hogy nem adta ki a srác karácsonyra, mert amúgy nekem teljesen befejezettnek tűnt...
  • Pretorian
    #10285
    A Deus Ex 3 kapcsán jutott eszembe, hogy ugye megint az a helyzet állt elő, hogy ugyanaz a csapat készíti a Thi4f-et, amelyik a DE 3-at. Remélem nem esnek bele ugyanabba a hibába, amibe az Ion Storm, és a két játék a grafikus motoron kívül semmiben sem fog hasonlítani egymásra. Jó játék a Deadly Shadows, sőt, nagyon jó, (bár elsősorban a sztori az, ami elviszi a hátán az egészet) de lehetett volna majdnem tökéletes is, ha nem az Invisible War játékmechanizmusára épül.
  • Pretorian
    #10284
    Jó nagy frissítés, nekem kb. annyi ideig töltötte, mint az alap TDM-et.
  • masterthief
    #10283
    Ezeken kívül készül még a:Return to the City 2, Lockdown, Business as Usual 2, Sons of baltona 2 stb. A héten valószínű hogy kijön legalább 1 fm. A Lockdown-t nemsokára bétatesztelem csak a mapper írta hogy átalakítás alatt van még, amihez várnom kell pár napot.
  • hykao #10282
    Reménykedtem benne, hogy az 1.01-re várnak sokan az új FM-ekkel...
  • _Atti_
    #10281
    Várható FM címek (darkmod wikiről)
  • _Atti_
    #10280


    Nameg persze nemsokára jön egy valagra való új FM:)
  • masterthief
    #10279
    Tölthető a Darkmod 1.01
  • hykao #10278
    Nézz körül jobban...van ott egy nem is annyira rejtett nyitó kar...
  • RMarvin
    #10277
    Én is arra a tájékra gyanakodtam (naná, mi másért is lenne ott) de nem találtam semmi érdekeset. Rács zárva, medence tiszta, generátor műxik, gyanús kapcsoló sehol, növények rendben öntözve, igazából a sziklára gyanakszom. Bár nem könnyű úgy keresgélni, hogy közben fél szemmel a 2 hónapos kislányomat figyelem:)))
  • hykao #10276
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nézz szét a zöldövezetben...
  • RMarvin
    #10275
    A Sons of Baltona mappon merre található az a bizonyos épületbe bevezető titkos-bejutós-ajtó?
  • _Atti_
    #10274
    Darkmod Moddb buzdito..bár már a szavazásnak vége:D
  • KGy
    #10273
    Na az előbb megnéztem a wikia szócikkét. A lengyel "taffer" az "³acher", majd utána írja, hogy "another word for taffer is bumburnyák". Vagyis ez már nem feltétlenül egy újabb lengyel variáció, bár valóban nem egyértelmű.

    És ha már megjegyezték, hogy az orosz, német, francia fordításokban nem találtak ki semmilyen szót, hanem csak a "gonosztevő" valamilyen formáját használták, akkor igazán értékelhették volna a magyar verziót.

    Na de vettem a bátorságot, és beleszerkesztettem a cikkbe (bevallva, hogy ez az idiotizmus a magyar változat). A közösségileg elfogadott érveket is megemlítettem, miszerint a tafferhez hasonlóan szótárban nem találod meg, tréfás de nem trágár szitokszó, és így nemcsak a tolvajra, hanem akár egymásra is használhatják az őrök sértésként (mint ahogy az eredetiben teszik is).

    Legfeljebb majd visszavonják...
  • Garrett27
    #10272
    "Jah, és szerintük ez egy lengyel szó"

    Akik ilyeket írnak, hallottam már tőlük cifrábbakat is, pl. hogy Moszkva MO-gal határos
  • Pretorian
    #10271
    Thief Wikia-ról:

    "Another word for taffer is the extremely idiotic word "bumburnyák", which is a kind of infantile term of endearment. It is like "silly", or "poor sod" in the meaning between the original and modern usage."

    Jah, és szerintük ez egy lengyel szó.
  • Pretorian
    #10270
    Egy példa az improved érzékelésre: A Jacknal's Paw mapon, az elején a 3 lemerészkedő manfool kiiktatása 1 darab noisemaker arrow-ba került mindössze. Először a "folyosó" bal végén járőröző pagan őr irányába lőttem egyet, amit a háromból két csóka meg is hallott. Meg is találták a pagant, az pedig elekezdett segitségért óbégatni, erre odajött egy pagan sámán, és még egy harcos segiteni. Le is verték a két rablót. A harmadik persze meghallotta a csatazajt, és ő is odaszaladt, de addigra már jelentős túlerő várta, kapott két ütést, majd elmenekült. A paganok meg utána, és szét is kapták pik-pak kb. 30 méterrel arrébb. Experten a két rabló nem hallotta volna meg a nyilat, elég szép távolságra lőttem tőlük. Egyébként az érzékelés annyival lesz realisztikusabb igy, hogy én pl. egy ideig azt fantáziáltam, hogy a paganok maguktól is megtalálják majd a három hangosan pofázó, zajongó rablót, de aztán eszembe jutott, hogy ez a T3, és az őrök előre meghatározott útvonalakon járőröznek, és felébredtem.
  • Pretorian
    #10269
    Az AI videlkedését, érzékelését lehet vele szabályozni (hallás, látás, tapintás, harci sebesség, sebzés, sebtűrés). Az utolsó kettő Garrett-re is vonatkozik. Mivel a játék expert-en sem jelent túl nagy kihivást, ezért érdemes az első négy dolgot legalább 0,5-el, de inkább 1-el feljebb emelni az expert értékektől. Ilyen beállitásokkal már az ajtónyitogatást/csukogatást is meghallják 4-5 méterről, vagy akár még messzebbről is. A felemelt majd eldobott tárgyakkal is vigyázni kell, ha nem figyelemfelkeltés céljából dobálózol. A visibility gemet is érdemes jobban figyelni, mert akkor is gyanút fognak, ha csak nagyon kevés fény vetül rád (messzebbről is észrevesznek), úgyhogy a legsötétebb árnyékok nyújtanak csak menedéket. A sebzést és a sebtűrést nem érdemes piszkálni szerintem, bár ez izlés dolga. Engem pl. zavart, hogy ha 1 egész értéket teszek mind a kettőre, elveszik a meglepetés előnye, és nem halnak az első fejlövéstől az őrök (blackjack-el viszont le lehet csavarni őket igy is, szóval ezt picit elrontották).
  • RMarvin
    #10268
    Mire jó az a bizonyos Thiefbot?
  • Pretorian
    #10267
    Várom, remélem optimalizálják rendesen. :)
    Most a Thief 3-at nyomom sokadszorra, feltettem a Thiefbot-ot, az expert értékekre még rádobtam egy kerek egészet, igy már kezd élvezhető lenni a játék. Egyébként az 1.1 az csak nálam dobja meg jelentősen a framerate-et, vagy más is tapasztalt ilyesmit? Csak mert a log szerint mindössze a difficulty bugot javitja (felrakod a nehézséget hard-ra vagy expert-re, és visszaállitja normálra).
  • hykao #10266
    A készítők általában itt adják közre az FM-eket: KATT
  • hykao #10265
    Már folyamatban a Return to the City hibamentesítése, elsősorban a gyorsaság növelése érdekében, reméljük mielőbb elérhető lesz a javított verzió.

    Patently Dangeroust valahogy próbáld beüzemelni, elég érdekes küldi, és azt hiszem eddig az egyetlen amiben vannak női karakterek is. :) Nem értem miért áll le a Doom 3 nálad.
  • RMarvin
    #10264
    Én ezt az oldalthasználom az FM-ek figyelésére, tapasztalataim szerint naprakészebb, mint a főoldal.
  • Pretorian
    #10263
    A páncélos őröket én is arcon lövöm természetesen (de csak ha elkerülhetetlen, mert ugye tolvaj vagy, nem gyilkos). A riadóállapotról beszélek, akkor kell beléjük az a 6-8-10 nyilvessző. Menekülő őrrel is találkoztam végre. Rácsaptam kettőt-hármat karddal, aztán látta, hogy ebből már nem jönne ki jól, és óbégatva elszaladt. De hát hiába óbégatott, mert addigra már mindenki más egy sötét sarokban pihizett valahol az épületben.
  • Pretorian
    #10262
    Jaja, a Chalice of Kings mapon pont az figyeltem, hogy miután kilőttem egy nyilat figyelemfelkeltésképpen az alsó szinten, az egyik AI meghallotta, majd körbenézett odalent, de mivel nem talált semmit, felszaladt a felső szintre hogy ott is körbecsekkoljon, és sorra meggyújtotta a fáklyákat, amiket korábban iktattam ki water arrow- val.
    Patently Dangerous nálam az elején leállitja a Doom3-at hibaüzenettel, a Return to the City viszont tényleg nagyon jónak tűnik, de elég combos a hardverigénye.
  • Garrett27
    #10261
    Na már annyit írtok róla hogy nem bírom tovább idegileg, hagyom a gépet futni hadd húzza a darkmodot estére mire megjövök remélem lejön
  • hykao #10260
    Azt tettem. :) Ám nem értem a készítő miért nem adta még közre, csupán néhány apróbb hibát találtunk benne, amiket már javított.