10699
  • Garrett27
    #10499
    Mindkettőtökkel egyetértek, az jut eszembe, hogy a HL2-höz is elkészítették a cinematic mod-ot (vagyis egy egyetemista szánt rá nem kevés időt...), amelynek tizedik teljes verziója már minimum igényel egy 4 gigás gépet csak a "szebb" grafikáért, és nála pontosan ugyanez volt, mindegyik verzióval valami jobb lett szebb lett, de annál lassabban ment a gépen. Ez talán az eredeti játék programozása miatt van, mert ugye anno 512 meg 256 megás xp-k voltak, azokra a rendszerekre lett a játék optimalizálva.
  • masterthief
    #10498
    Javítva "hátterű már nem élvezhető rajta."
  • masterthief
    #10497
    Némelyik nekem is belassul. Nekem a ram-ot kéne bővíteni mert csak 1Gb van azasztali Pc-n. Laptopom az Gamer laptop, az fain lenne neki, de mivel LED képernyős, élvezhetetlen lenne rajta a megvilágítása végett. Olyan játék ami nagyrészt világosban játszódik az jó hozzá, de az ilyen sötét hátterű már élvezhető rajta. Az asztali Pc-men akkor lassul inkább ha kivilágított helyen vagyok, vagy ha a HDR-t bekapcsolva hagyom.
    Remélem a lassulási gondokra majd kitalálnak valamit. Hiszen ne feledjük, hogy csak kevés emberből áll ez a csapat. Nem olyan mint ha játékfejlesztők készítenék akik több százan foglalkoznak vele a nap 8-12 órájában. Sajnos idő kell ahhoz hogy teljesen bugmentes, gyors és élvezhető legyen. Rengeteg munka lesz amíg tökéletesre elkészítik.
  • RMarvin
    #10496
    Én asszem befejeztem a Dark Modot. Minden újabb kiadással lassul a játék, de nem gyengén. Ez már egy kicsit vicc kategóriás. Nem elég, hogy minden pálya-választásnál (+beállítás-módosításnál) újraindítás, fél órás pályabetöltés, aztán gyakorlatilag megjelenik egy élvezhetetlen valami.

    A kíváncsiság kedvéért előkaptam az egyik legelső pályát (Chalice of Kings) ami nagyon szépen ment anno. Most már az sem...
  • RMarvin
    #10495
    Ahogy néztem a listát, egész jónak tűnik. Remélem előbb-utóbb a szélesvásznú monitorok is kapnak rendes támogatást.
  • masterthief
    #10494
    The Dark Mod újabb frissítés kiadva! TDM 1.04
  • Garrett27
    #10493
    Az Eidos már törölte is - gondolom várnunk kell a gdc-re, ahonnan majd a hivatalos- és youtube fan-gyűjtő csatornái tájékoztatnak.
  • RMarvin
    #10492
    Én nem is tudom kivenni, hogy mi van azon a képen
  • Garrett27
    #10491
    Köszi amúgy a hírt, olvasgatom így hirtelen a hszeket, hát télleg van mindenféle spekuláció. Az érzésed tökéletesen megértem. Megveszem én is, bár nemtom még mit teszek vele ha nem tetszik, majd eldől.
  • masterthief
    #10490
    Nézz be alaposan a hivatalos fórumba. Nagy a fennforgás, de láttam még 1 képet FPS nézetben is, ahogy tesztelik. Remélem ez még csak 1 korai szakaszban lefotózott valami. Nagyon bízok benne hogy a végleges forma azért nem ilyen lesz! Ha igen, (meg fogom venni mindenképp) és nem fog tetszeni, komolyan mondom, hogy belesz@rok a tokba, összezárom, mellékelek 1 becsmérlő levelet és visszaküldöm az Eidos-nak! :D
  • Garrett27
    #10489
    na ezért valaki felelni fog
  • masterthief
    #10488
    Na arra vagyok kíváncsi, hogy EZ vajon a Thief IV akar lenni, vagy mi a fene? Kicsit fura!
  • RMarvin
    #10487
    De végül is hátha. Ha az őrök reagálnak a mozgó zseblámpafényre, akkor az nagy dobás lesz viszont. Pláne a középkorban.... :)))
  • Garrett27
    #10486
    Ez a mod így elég elszomorító :(
    Bár hiszem, hogy sok rajongó kiélné már végre magát egy jó kis következő Thief-ben, de azért ez a zseblámpa, ne már :((
  • masterthief
    #10485
    XD ez jó volt! Jut eszembe! Az a zene is elég förtelmes ami alatta megy!
    Ami a lopakodást illeti, lehetne a csizma sarkára patkót veretni! XD Továbbá még 1 lézer irányzékos Dragonov távcsöves mesterlövész puska is kellene! XD
  • RMarvin
    #10484
    Anomália, hogy a modderek őrzik a kreativitást, de a relativitás-érzékük (hamár valósághű játékot akarnak) komoly lemaradásban van néha. A játékfejlesztők kreativitása sehol nincs, de ők kaszálják a nagy pénzeket. Őrület.

    Szólni kéne a srácoknak, hogy ha már zseblámpa van, akkor még valami zenélő '80-as évekbeli TV-nagyságú 2 kazettás, 2 hangfalas zenedobozt erősítsenek még rá a modellekre, mert az még hiányzik. Ja, és üvöltsön belőle a megadeth a feeling kedvéért! :)
  • masterthief
    #10483
    Lehetnének kreatívabbak az biztos. Az a hosszú lámpa! XD Persze, majd pont egy tolvaj (vagy több) fog kivilágítva rohangálni! XD Teljesen elveszett a relativitása és gondolkodása sok moddernek és játékfejlesztőnek. A legnagyobb képtelenségeket, baromságokat testesítik meg, hiába adott egy jó program, engime stb.
  • RMarvin
    #10482
    nekem sem jön be. Az a fantasy íj + a zseblámpa elég fura
  • masterthief
    #10481
    Már láttam korábban is. Mit ne mondjak? A legutóbbi videón már röhögtem! Reflex íj, és a nyílvessző beleáll a kövezetbe? Ekkora baromságot hogy lehet nevetés nélkül kibírni? Meg ha esetleg lehetne majd syngle player-be is tolni. (bár való igaz coop mod) Én inkább kihagyom.
  • RMarvin
    #10480
    Erről a modról mi a véleményetek? Link
  • woszkar
    #10479
    Megkerestelek privátban. De már észrevetted, gondolom. :)
  • masterthief
    #10478
    Szia Oszkár! Jó látni, hogy ide is benézel! Szeretnék segíteni, de csak legfeljebb Concept art-ot tudok neked készíteni. TDM fórumon szoktam figyelni , hogy van-e valami a Sly Project-el kapcsolatban. Biztos emlékszel hogy én kérdeztem utóljára felőle a fórumon. Annyiban segítenék, hogy a betöltő képernyőt elkészíteném (már régöta akartam indítani a tdm fórumon 1 concept vagy fan art topikot, itt a lehetőség) Sajnos még csak most kezdtem el ismerkedni a Blender és más 3D-s grafikus programokkal, de ha igényt tartol a kézi rajzokra, jelezz vissza! Keress meg Facebook-on is, ott láthatod a munkáimat. Dobj 1 PM-t!
  • woszkar
    #10477
    Sziasztok!

    Nemrég találtam rá erre a fórumra és észrevettem, hogy szóba került a Sly Project, mely egy 5 küldetésből álló kampány lesz a The Dark Mod-hoz. Maroknyi csapatommal valóban dolgozunk rajta, de eddig sajnos csigalassúsággal haladtunk. Nem tudunk túl sok mindent felmutatni. Egyszerűen nem találom a megfelelő embereket, pedig már mindent maximálisan kidolgoztam. Sztori, dialógusok, zenék, hangok, átvezető videók, stb.

    A napokban végre sikerült hozzájutnom az új Panasonic HDC-TM700-as kamerámhoz, ami igencsak ott van minőség szempontjából. Az átvezető videóknak feltétlenül jót fog tenni. :)

    Annyit mondhatok, hogy nem adom fel, a Sly Project el fog készülni. Először angolul, majd vélhetően készítek hozzá magyar nyelvű lokalizálást is. Addig is a legfrissebb infókért nézzétek meg olykor a hivatalos weblapját: http://tsp.comlu.com (nem sokára komoly ráncfelvarráson fog keresztül esni az oldal)

    Nem járok túl gyakran fórumokra, de e-mailben bárki elérhet. (lásd.: Sly Project weblap "Contact")

    Amúgy meg köszönöm az érdeklődést! :)

    Üdvözlettel: Winkler Oszkár
  • Garrett27
    #10476
    Viszont tisztán eltom képzelni :D
  • RMarvin
    #10475
    Tudom, itt senkit sem izgat különösebben a Thief2 coop verziója, de szédületes élményeket tud okozni. Kár, hogy az ilyen jelenetekről nem készül felvétel, de legközelebb próbálok egyet feltölteni.

    A Thief2 Lost City pályán volt egy nagyon jó poén, miközben az egyik kis épületromból a másikba osontunk át. A társam előrement az egyikbe, de én nem tudtam követni, mert időközben feltűnt egy mechanista, aki - a nélkül, hogy észrevette volna akollégát - szintén abba az épületbe fordult be, ahová a társam épp befészkelte magát. Na mondom, ezt most tutira lekapcsolják. Aztán egy ütéshang s csak azt láttam, hogy a katona felsőteste (mivel csak az látszódott kintről nézve) kizuhan az ajtón, pontosan elém. Fölötte pedig a társam feje néz kifelé az ajtónyílásból. Nem tudom sajnos jól láttatni így szövegesen, de ilyen élmények nem igazán vannak más játékban.
  • masterthief
    #10474
    Csuklyát eddig is viselt Garrett. Bár a 3. részben nem köpenyeset. (egyébként az 1-2-ben is csak a cutscene-ben volt köpenyben látható. Ha eldobtál egy felderítő szemet, láthattad hogy köpeny nélkül van, Csak kapucnis felső van rajta.) A kópeny sztem akadályozná sok mindenben, ugyanakkor jobb takarást biztosít neki. (egyrészt beleakadhat sok mindenbe, ha fúj a szél,azt lobogtatná stb. Nem tudom mi lenne a jobb. Bár ha csak a jó öreg FPS nézet maradna akkor teljesen mindegy.)
  • masterthief
    #10473
    Nem csak a csuklya a gagyi, hanem az alkarvédő és a kesztyű. Ha rajtam múlna sokkal jobbat tudnék készíteni. Van szűkebb csuklyás köpenyem és sok fajta bőröm amiket fel tudnék használni. Lehet ha lesz időm, energiám készítek egyet, ami normálisan néz ki. Viszont íjat vennem kéne. Egyébként is akarok venni íjat, majd szétnézek mi a felhozatal.
  • Pretorian
    #10472
    Ja. Lehet hogy kiderül hogy Garrett lesz a főszereplő, és csuklyát fog viselni. What a thrill.

    Egyébként meg a 2K mostmár tényleg megvehetné a Thief licencet az Eidostól, hogy az Irrational végre elkészíthesse minden idők legjobb Thief-játékát.
  • Garrett27
    #10471
    na a szerelése... nemtok mit mondani. Egyetlen gondom lenne vele: a csuklyát szorosabbra venném, mert a leglágyabb szellő is hátralöki, és ez elég zavaró lehet, főleg ha sietős lenne elhagyni a tetthelyet :D
  • masterthief
    #10470
    Tudjuk! :D Én linkeltem be még januárban! Reménykedjünk hogy amellett még valami infót kapunk a játékról. Ennyi várakozás után igazán felmutathatnának valamit.
  • Pretorian
    #10469
    San Francisco-i GDC-n kint lesz a Thief 4 (február 28. - március 3.).
  • RMarvin
    #10468
    Húúú bazz, ezt a hülye p****t...
  • masterthief
    #10467
    Nem semmi a kis csaj, van benne leleményesség. Igaz a ruházat nem valami jó. de le a kalappal előtte! Sztem lehetett volna sokkal jobb kapucnit és alkarvédőt+kesztyűt és Backjack-et készítenie. (nekem van egyébként hosszú fekete kapucnis köpenyem ami tényleg úgy néz ki mint amit Garrett visel, meg sokféle bőr alkarvédőnek amit fel lehetne használni. Az a gond, hogy íjam nincs, legalábbis most pénzem nincs rá)Egy igaza Thief fan. Ezért csak dícsérni tudom!
    Garrett kosztüm
  • RMarvin
    #10466
    Megmondom őszintén, semmit sem várok a negyedik résztől, hiszen szuperul lezárták a harmadikkal a sztorit. Kár erről több bőrt lenyúzni.
  • Garrett27
    #10465
    Kitűnően leírtad, ahogy olvastam szavaid újból eszembe jutottak az emlékek, számomra a hármas is nagyon szórakoztató volt...
  • Garrett27
    #10464
    Lehet, hogy könyvelő - ez esetben nem szegi meg az etikai szerződését, hiszen az valszeg a cég pénzügyi oldalát érinti

    De biztos infó sztem is csak az lesz mikor már látjuk minimum az első trélert.
  • masterthief
    #10463
    Figyelj. A történet önmagában véve jó volt, csak nem pont arra törekedtek a készítők, hogy élvezni lehessen magát a játékbeli világot, mint az első és a második részben volt.(biztos hogy nem játszottak vele) Valami újat szerettek volna kitalálni, ami meghozza a kedvét más játékosoknak is. De ez sztem nem sikerült. Remélem hogy össze tudnak hozni egy olyan storyt ahol Garett a fő szereplő, Stephen Russel adja a hangját hozzá, és a város megmentése a főszerep stb.
  • Pretorian
    #10462
    Kíváncsi vagyok mit hoznak össze Spector nélkül. Mondjuk ha megnézitek, mindig a kis garázscégek játékain érezni a legjobban, hogy mennyire benne van szívük-lelkük a fejlesztésben. Az Ion Storm már képtelen volt száz százalékban reprodukálni azt, amit a Looking Glass felépített az első két Thief-játékkal. Tudom hogy sok régi fejlesztő ment át a Looking Glass-ból, de mégis bepucsított a brigád a konzolpolitikának.
    Én a harmadik részt is szerettem, sőt. A kedvenc játékaim között tartom számon a mai napig. Csak az a baj, hogy nem abban erősített, amiben igazán kellett volna. Szerintem tökre meglettünk volna bejárható város, tps nézet meg ratyi glow effekt nélkül is. Mindettől függetlenül azért elég tartalmas és hangulatos volt, a hangok, a sok kis fellelhető jegyzet, a cutscene-ek, és úgy "overall" az egész hangulat azért bőven elegendő volt ahhoz, hogy úgy érezzük, ez tényleg egy igazi Thief-játék. A Shalebridge Cradle-beli első látogatásom alkalmával pedig szó szerint majdnem összeszartam magam, amikor meghallottam a sistergő hangot, elkezdett villódzni a világítás, és szó szerint a semmiből rohant nekem az egyik páciens. (Az egyébként egy technikai bravúr is volt nem mellesleg, mert a fel-felvillanó fények ellenére ha default beállításon hagytad a fényerőt, akkor olyan sötét volt, hogy a muszájdzsekis őrült beleolvadt az árnyak és a felvillanó fények játékába, és csak akkor vetted észre, ha már tényleg ott volt szinte előtted.) Lauryl és Drept sztorija meg alapból annyira félelmetes, szomorú, és gyönyörű egyben, és annyira jól össze van rakva dramaturgiailag, hogy az ember már szinte tényleg zsigeri dühöt és késztetést érez, hogy segítsen annak a nyomorult Hammerite-nak pontot tenni a több évtizedes sztori végére.
    Szóval az a pálya bekerült a játéktörténelem nagykönyvébe.
    Sokat várok a negyedik résztől, de nem túl sokat. Ha csak olyan jó lesz, mint a harmadik, akkor szerintem én nagyon sokáig el leszek vele.
  • masterthief
    #10461
    Ebben nagyon is igazad van. Az biztos hogy sok barmot kreáltak az internetes megosztó oldalak, manapság senkiben nem lehet megbízni, vagy hinni neki. Majd kiderül lassan mit dobnak eidos-ék a piacra Thief4 cím alatt. Végül is megannyi várakozás után, majd lehull a lepel hogy mit alkottak.
  • RMarvin
    #10460
    Nem hiszem, hogy bevallaná. Egyből csomagolhatna a cégnél. Lehet, hogy csak kamuzik és poénból utalgat erre-arra. Annyi idióta birkát kitermelt a netes kommunikáció...