10699
  • Garrett27
    #10219
    te kis perverz
  • RMarvin
    #10218
    aha, láttam. Bár nincs túlságosan fazonra nyírva, de mindenképp jó dolog, hogy betették a játékba
  • RMarvin
    #10217
    Asszem vissza kell mennem a raktárba. Én is dobáltam a csajt, de nem látszódott semmi sem... meg akkor jött valami bug, ami miatt nem tudtam letenni a hullákat
  • masterthief
    #10216
    Apropo kidolgozottság! Tegnap unalomból ökörködtem a Patently Dangerus fm-ben. A raktár első emeletén ahol öldökölt a sorozatgyilkos, az egyik szobában ahol 3-an is ki vannak terítve, huzigáltam a nőt 1-ik pozícióból a másikba.(olyan sexpozitúrákat ki lehet alakítani hogy őrület) és észrevettem hogy a szoknya alatt is ki van dolgozva a nagysasszony. Ott virít alatta a puncija. Tiszta beszarás mire nem gondoltak az alkotók. Én még az élőhalottakra vagyok kíváncsi, hogy milyenek lesznek. Képeken jónak tünnek. Ja meg a törpe Építőkre.(az egyik képen láttam olyat is)
  • RMarvin
    #10215
    Azért összetehetjük a kezünket, hiszen kedvenc játékunkról valóban elmondható, hogy sosem hozott szégyent az elődeire. A thief1 keményen megalapozta a stílust, a folytatás finomított rajta, a 3. rész igazi mestermunka, s a Dark modhoz pedig okkal fűzünk nagy reményeket, akár még remake vonalon is. (pl az utoljára megjelent fm-ben szédületesen jól ki vannak dolgozva a városi őrség katonái)
  • masterthief
    #10214
    Ebben igazad van. Bár lesz olyan aki ennek örül, mert sokan kérdezték már, hogy Thief 3 alá lesz-e Thief 1-2 pályák stb. Ezzel nem is lenne baj, csak elég rosszul néznek ki a modellek és a téglafal texturák. Ettől sokkal szebben lehetne kivitelezni. Youtube-n van pl: Mechanista és robotokból álló videó, ami nagyon jól néz ki csak nem lett elkészítve fm-nek. Az pedig jó lett volna. Meg volt havas környezeti videó is, de abból sem lett semmi. Dark Mod-ba lesz majd csomó ilyesmi. Alig várom. A Thief 4-ről meg bolhafingnyi hír sincs. Mondjuk azt se bánnám ha valaki az Assassin's Creed vagy a Dark messiah alá csinálna 1 Thief modot.
  • RMarvin
    #10213
    Érdekesek ezek az oda-vissza konvertálások. Thief3 a T2 alá (ez már önmagában egy döbbenet) aztán T2 a T3 alá, de T2 kockamodell-szinten. Huhh...

    Voltak már hasonló nekifutások (vagy inkább visszafelé konvertálások) Legjobb példák erre, amikor valami őrült a Quake1 pályáit átrakta az öreg Doom-engine alá. Egy másik őrült pedig a Blood-al követte el ugyanezt...

    Élek-halok a remake-ekért, de nem bírom felfogni az időben visszafelé mutató dolgokat.
  • masterthief
    #10212
    Van egy jó hír! A Thief 3-ra készítenek Thief1-Thief2 mintájára 1 mod-ot. Új menü (Thief1-2-é) visszatérnek a régi kalapácsosok, zombik, kalapácsos kísértetek, új texturák, kard stb. Már 90%-ban kész van. Nézzetek el ide[URL=http://darkfate.ru/
  • RMarvin
    #10211
    Eléggé bambák, az tény...
  • masterthief
    #10210
    Próbált a-e valaki a saját árnyékot hogy milyen? Azt írják a fórumon, hogy az NPC- észre sem veszik.
  • masterthief
    #10209
    ddig is sok sikert és jó élményt mindenkinek, aki szereti ezt a játékot!
  • RMarvin
    #10208
    Na most fejeztem be a "patently dangerous" pályát is úgy, hogy senkinek sem görbült a haja szála sem. (még a gyilkos is megúszta a verést...) Nem kellett egyetlen víznyilat sem felhasználni, mert szerencsére rengeteg villanykapcsoló volt a pályán.

    Ellenben így eléggé kidomborodnak az AI hiányosságai: nem veszik észre ha eltűnt valami, sem azt, hogy a villany vagy gyertya már nem ég. Sőt gyakoroltam egy kicsit a nyillal, s hiába vágódott neki a nyílvessző a kőfalnak közvetlenül az npc feje mellett, az semmit sem vett észre az akcióból.

    De a lépészajokra sem reagálnak valami élénken. Ott ugráltam a városi őrség felett közvetlenül az elő- és háztetőkön, azok meg teljesen nyugodtan járőröztek alattam.

    Az is érdekes, hogy szinte bármilyen fényforrástól 2-3 méterre már gyakorlatilag láthatatlan a játékos ha leguggol, s ez eléggé megkönnyíti a dolgát (jó lenne, ha állítanának ezen, vagy valami realisztikusabb módozat is lenne)
  • masterthief
    #10207
    Igeeeeeen!
  • RMarvin
    #10206
    Az nagyszerű! Amúgy a Dark modhoz tervez?
  • masterthief
    #10205
    Winkler Oszkár barátunk tervez 1 kampányt ami 5 misszióból fog állni. És lassan elkészül a The Way To Black Heart Manor nevű Fm.
  • masterthief
    #10204
    Úgy tudom azt csak külön modként lehet futtatni, a béta verzióra talán később teszik fel. Próbáltam Garrettloaderre felrakni pl, de nem reagál rá. A Darkmod ikont kirakja de nem indul. Gondolom még nem fejezték be a kompatibilitását.
  • RMarvin
    #10203
    Dícséretes munka! Amúgy a St. Lúciát lehet a béta alatt futtani, vagy csak önmagában, külön modként telepítve?
  • masterthief
    #10202
    Nekem hálistennek nem volt vele fagyás. Csak a kiképző missziónál néha. Meg itt is van nekem forgö ég, ügyhogy Catalyst Al kilövése itt is. Mindössze 2 kulcsot kell még megszereznem, hogy továbbmenjek. Majd megnézem mi az a 2 épület, így nem jut eszembe, nincs időm most nekiállni. A Chalice of King-et végig akarom én is vinni még 1-szer a legnagyobb óvatossággal. A konyhaajtóval szemben levő fickótol tartok mert nehéz elkerülni hogy észre ne vegyen. Eddig ez a kettö a kedvenc pályám. Meg a Saint Lucia. Egyébként már nekiáll 1 hazafi is pályát készíteni. Winkler Oszkár. Ez meg 1 másik Fm leszhttp://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=hu&sl=en&u=http://www.youtube.com/watch%3Fv%3D9EEEi-Hiu-I&prev=/search%3Fq%3Dthe%2Bdark%2Bmod%26hl%3Dhu%26sa%3DG& Karácsonyra Fm versenyt hirdetnek.rurl=translate.google.hu&usg=ALkJrhgKV3kes6bm4nzdo44dz0FbUon_uw
  • RMarvin
    #10201
    Akkor ezek szerint már találkoztál a sorozatgyilkossal... Ha elakadsz, szólj!
    Jó kis pálya, csak nekem a vége felé folyamatosan fagyott a mentéseknél. Rengeteg szívás volt vele. Sok ideig tartott, mire lementette a játékot (már amikor sikerült menteni).

    Viszont a Chalice of King pályát sikerült úgy végigvinni a legnehezebb fokozaton, hogy senkit se ütöttem le. Nagyon jó volt!
  • masterthief
    #10200
    Kemény pálya. Vannak benne jó dolgok. A tükör nagyon fain. Mészárlás, akasztott ember. Az egyik helyen úgy megijedtem hogy majdnem leestem a székről. Az egyik ajtó mögül hirtelen előugrott valaki és kardélre hányt. Még 2 helyre nem tudtam bejutni mert nincsen meg az összes kulcs.
  • masterthief
    #10199
    Használd bunkózáshoz a hajlás elöre gombot. Bár a sisakos őröket elég nehéz lecsapni. Néha összejön 1 ütésből, néha csak a flashbomb előtte segít.
  • masterthief
    #10198
    A hullacipelés vállon alkalmazást mindegyik fm-ben lehetett eddig is használni.
  • RMarvin
    #10197
    Köszi! A hullacipeléses módszert azonnal ki is próbálom.
    Viszont a bunkózásnál van olyan problémám, hogy túlságosan közel kell menni az ellenhez. Asszem a régi játékokban úgy volt megoldva, hogy amikor csapsz a bunkóval, a játékos automatikusan előbbre hajol, így nem kell a hátára felkapaszkodni.
  • _Atti_
    #10196
    Hullacipekedéshez lehet használni a klasszikus felkapom a vállamra módszert:

    fogd meg a hullát és nyomd a használ-t.(enter) újra használat ledobja.
    ha gyertya van felvéve azt így ki lehet oltani kézzel.
    nyilazáshoz: a célpont legyen nyugodt, jól meg kell feszíteni azt a íjat.

    bunkózáshoz: fejre kell ütni, sisakos őröket nehezebben vagy többnyire semennyire se hatja meg.

  • RMarvin
    #10195
    Van új pálya a Dark Modhoz! KATT!
  • RMarvin
    #10194
    Nos, a múltkor már szóba kerültek esetleges konvergálások a Thief1-ből a Thief 2-be. Egy kis utánjárás kellett, s találtam néhány mappot, íme a címek:

    Mage Towers

    Lost City

    Return to Cathedral

    Thieves Guild

    Down in the Bonehoard

    Lord Bafford's Manor

    Nem tudom miért, de csak a "Down in the Bonehoard" indul el rendesen (persze szebb grafikával és eredeti szörnyekkel!) a többi pálya töltéskor kifagy. Ha valaki Dromed-ben esetleg tudna a pályákon igazítani (error-check, akármi) az nagyszerű lenne. (Lord Bafford Coop-ban bizony nagyszerű lenne a Thief2 grafikája alatt...)
  • hykao #10193
    Nekem nemhogy csak az ég nézett ki hülyén, de ha bekapcsoltam a BLOOM vagy milyen effektet, akkor még fejjel lefele is volt minden...aztán ezt a "dicsfény" effektet kilőve végül megszűnt a dolog... :) AI kikapcsolást kipróbálom az égbolt meggyógyítására, köszi! :)

    Amúgy én itthon pl. nem is találtam kapható Doom3 játékot neten...Media Markt-ban, saturnban, esetleg nagyobb bevásárló központokban lehetséges, hogy össze lehetne kukázni...de ez esetben inkább csaltam...annyit nem ér egyelőre a dolog, hogy felkerekedjek Doom3-at vadászni valahol...Steam-es verzió meg valami 4-5 ezer forint lenne, annyit szintén nem ér sztem egy doboz nélküli verzió...
  • masterthief
    #10192
    Igen olvastam már erről az ATI problémáról. Az az érdekes hogy ez csak a kiképző misszióban fordul elő.
  • RMarvin
    #10191
    A "kicsit más a helyzet"-tel én is hasonlóképp vagyok. Amikor kijött a Thief2 még javában főiskolás voltam, most pedig 1 hónap múlva megszületik a kislányom :), úgyhogy én sem tudom, mikor szerzek magamnak egy kis szabadidőt lopásra... Mostanában fog kijönni az ezer éve várt Black Mesa Source is (Half-Life 1 Remake), de annak is csak távolról fogok integetni asszem... de nem baj, kárpótolnak a családi örömök (+a gyerekkel átvirrasztott éjszakák)
  • KGy
    #10190
    Nekem is az elkerülés jött be leginkább, vagy a fejlövés messziről, miután leütni kábé olyan nehéz valakit, mint karddal elintézni (legalábbis erősen ajánlott menteni előtte).

    A fordításhoz viszont nem csak az említett hiányosságokat kéne megoldani, hanem ki kéne találni egy jó telepítő rendszert is. Mondjuk lehet, hogy a DarkHun-t fel lehetne készíteni a feladatra, hiszen hasonló logikát követelt a Thief 1-2 Fan Mission-ök támogatása, mint amire itt lenne szükség (letöltéskezelőben igény szerint kiválasztható küldetések, adott küldetés eltérő verzióinak kezelése, küldetés magyarítása abban az állapotban, ahogy lejött a netről, vagy már a feltelepített állapotában). De egyrészt a DarkHun-ra is eléggé ráférne egy ráncfelvarrás, másrészt azt még Delphi-ben csináltam, amiben már elég régóta nem fejlesztek. Per pillanat azt sem tudom, hogyan lőhetnék be a mostani gépemen egy működő fejlesztőkörnyezetet. Meg amikor azt csináltam, még időmilliomos lelkes egyetemista voltam, most meg azért már kicsit más a helyzet.
  • RMarvin
    #10189
    Teljesen egyetértek veled a harcászati problémákkal kapcsolatosan, így csak egy megoldást tudok javasolni: kerüld el a harcot! :))) Amúgy a Dark Mod Wikin írnak jópár hasznos tanácsot pl a nyílhasználatra (a nem páncélozott ellenekre sokkal jobban hat...stb., bár ezt még nem ellenőriztem le tüzetesen, viszont a kardozás az tényleg nehéz ügy. Már az is sokat segítene, ha a hárításhoz nem kéne annyira eltolni az egeret, mint ahogy most kell. De hát reméljük a legjobbakat, s nyilván figyelmesen végigolvassák a bétából eredő visszajelzéseket.

    A fordítással kapcsolatban pedig teljesen érthető amit írtál (szabadidő, betűkészletek, ékezetek...stb.) de azért a helyi tolvajszövetség számít rád! :)
  • KGy
    #10188
    @masterthief: A hülyén forgó ég ATI kártyák esetén jelentkezik, és a probléma megoldható, ha kikapcsolod a Catalyst AI-t a 3D beállításoknál.

    @RMarvin: Hát elég rég Thief-eztem. A DarkMod-ot éppen csak megnéztem, vannak kisebb gondjaim vele, pontosabban azzal, hogy el is induljon a patch-el Doom3 (mert hát nem vettem meg emiatt a Doom3-at, na). A DarkMod-ban tetszenek az apró trükközések, de harcolni képtelen vagyok benne. A fordítását nem terveztem, mostanában már nem fér ilyesmi az időmbe. Mondjuk nem bírtam magammal, és megnéztem a fordíthatóságot: a szövegeket könnyű átírni, de a fontok az ékezeteket nem támogatják, úgyhogy azokat meg kéne rajzolni. Van 20 font, és mindegyikhez tartozik 8-10 különböző méretű képanyag .dds file-okban. Szóval lenne vele meló...
  • masterthief
    #10187
    Az egyik a jesps a másik a closemuthed shadows. Mind a 2 zip formátumú. Egyenlőre nem tudtam csatlakozni mert nem tudtam gépközelbe kerülni. (öcsém játszott a NFSS-el olyankor nem bírom kirobbantani előle).
  • RMarvin
    #10186
    Na mi lesz? Játszunk vagy nem? Részemről indítható a szerver!

    Amúgy hogyan lehet letölteni azt a 2 FM-et? Én csak screenshotokat látok.
  • masterthief
    #10185
    http://darkfate.ru/?thumbs=files/projects/darkmod/fm
  • masterthief
    #10184
    Nem tudok róla hogy mikorra lesz végleges verzió. A[URL=http://www.darkfate.ru] oldalon van még 2 Fm hozzá,
  • RMarvin
    #10183
    Semmi baj. Délután estefelé (17-18 óra körül) leszek én is újra. Privátban elküldtem az MSN címem, úgy többre megyünk.

    Egyébként én egyszer sem találkoztam olyannal, hogy visszagyújtották volna a gyertyát. A tréning pályán olyanokat is írtak, hogy észreveszik, ha eltűnt valami vagy valaki közülük. Ilyesmire se volt példa még nálam. Van valami hír arról, hogy mikor lesz végleges verzió?
  • masterthief
    #10182
    Sajnos most értem haza és még van 1 csomó dolgom. A Dark Mod-ba furcsa ha leütsz valakit beszél tovább a földön heverve, mintha mi se történt volna. Eddig 1-szer sikerült 1 lövésből leteríteni az npc-t. A kardozás viszont nagyon nehéz. Az is fura ha észrevesznek kötélnyílvesszőn csimpaszkodni, mert leráznak róla mint almát a fáról Baromi szívósak! Néha kell legalább 20 tarkóra és hátraverés hogy eszméletét veszítse. Az is kihívás hogy ha eloltasz 1 fáklyát vagy gyertyát, 1-ből begyújtsák. A Chalice of Kings pályán szórakoztam kicsit. A konyhában levő páciensnek dobtam 1 villanógrárátot, az pedig addig tapogatózott míg leverte az asztalról a gyertyát és leverte a kandalló oldalán a kulcstartartó fogasról a kulcsokat.
  • RMarvin
    #10181
    Egyre jobban meg vagyok vadulva ezért a "dark mod" c. alkotásért. Nem győzök játszadozni a gyertyákkal. Még a kandallóban levő fákat is lángra lehet lobbantani. Leszámítva az npc-kel való interakciókat én teljes mértékben meg vagyok győzve. (nehéz eltalálni a fejét; ha észrevett akkor 9 db nyíl már nem is elég arra, hogy kifeküdjön; kéne bele auto motozás, bugos hullacipelés...stb.) Nyilas npc-vel találkozott már valaki?

    Egy dolog még elférne a modban: ha a leütött ellenfelek bizonyos (véletlenszerű) idő után ismét felkelnének. Az rendesen megnehezítené a játékos dolgát. Emlékszem, amikor az első részel játszottam, kb fél órát szobroztam az első sikeres leütés után arra várva, hátha felkel...

    Szóval emelem kalapom a készítők előtt.
  • RMarvin
    #10180
    Ok! A mai napom eléggé zűrös (bevásárlás, kerti munka, vendégség + még egy vendégség) de a vasárnapi az - eddig még - tiszta. Mit szólnál egy reggeli 9 órás kezdéshez? Elindítom a szervert 9 előtt 5 perccel, aztán várok. Nekem nincsenek user-pályáim, úgyhogy próbáljuk meg az alap Thief-pályákat.

    KGY-mester, mi van veled? Mi a véleményed a Dark modról? Készítesz hozzá fordítást? Idegen nyelvű helyre nehéz betörni...