10699
  • masterthief
    #10099
    Fel van telepítve az Indeo codek. Nem tudom mi a baja. Még megpróbálom 1-szer uninstallálni és felrakni újra. Vagy később újrainstallni a Windos-t.
  • jpwadkan
    #10098
    Vagyis az indeo codec hiányával...francba, de reggel van még...
  • jpwadkan
    #10097
    Nekem az indeo codec-kel szokott baja lenni, bár ha jól emlékszem, attól elszállt, nem fagyott. Gondoltam azért leírom, hátha...
  • masterthief
    #10096
    Sziasztok! Ha valaki tud, segítsen nekem. Az a gondom hogy felraktam a Thief2-t, mert ki akartam próbálni pár FM-et. Az a baj hogy mindig lefagy 1 perc múlva. Először elindult rendesen az 1.18 premier patch felrakása után. Magyarítást felraktam meg a vobsub-ot. Később elindítottam majd kilépett a menüből fekete képernyővel mielőtt betöltött volna. Újraindítás után sem lett jobb. KGy oldalán követtem az instrukciókat. User-ben kivettem a pontosvesszőt a safe textura manager elől. Ez nem jött be. Telepítettem a ddfix-et, ez sem vált be. a menü alatt kiraktam alt tab-al az asztalra majd ctrl alt del folyamatok...stb. Ez sem vált be se kompatibilis átállítás (ja egyébként 2 magos a procim és ATI kártyám van) Majd Garrettloaderrel csak úgy feltettem rá 1 FM-et. Betöltötte a pályát de 1 perc játék után lefagy. Ha van valakinek ötlete mithez kezdjek akkor írjon. Köszönöm!
  • masterthief
    #10095
    Sajnos nem! Pedig jó lenne. Valamelyik FM szerzővel fel lehetne esetleg venni a kapcsolatot és rábeszélni hogy készítsen 1 párat belőlük. Mondjuk: Judith, Savar... többi hirtelen nem jut eszembe. Meg hát gondolom ha valaki nekiveselkedne igen sok időbe telne míg elkészítene 1 pályát is. Egyébként volt rá próbálkozás. A ShadowsDarkKeep oldalán van 1 csomó FM amiből sajnos nem lett semmi,(ezek közt találtam olyat ami hasonlít a Bafford Manor-ra, volt 1 ami az Elátkozott katedrális-ra hasonlít és 1 Mechanista Templom féle) de van pár készülőfélben lévő is.
  • RMarvin
    #10094
    Thief3 alá nem készültek véletlenül az első két részből származó remake-pályák?
  • masterthief
    #10093
    Az tényleg nem lenne rossz ha a Dark Project-et újra felhoznák mostani grafikával. Kicsit lehetne változtatni a pályákon is. meg esetleg néhány új fegyver vagy tárgy. Pl: MÉHKAS NYÍLVESSZŐ XD.( anno a Thief 2x-ben bírtam a confusion nyílvesszőt. Mindig elkapott a röhögés mikor összezavarodtak és egymásnak estek az őrök).
  • Garrett27
    #10092
    Amúgy szemet szúrt (persze pozitív értelemben), hogy a hivatalos fórumon az admin, aki a fő tápigokat írta meg, pogány írást alkalmazott, mint pl. a "speaksie" vagy "looksie" szavak). Persze lehet, hogy csak azért, mert a VIKTORIA nevezetű moderátor tette ezt, és ezért a "pogány" nyelvezet
  • Garrett27
    #10091
    Ugyanezt írták páran a hivatalos fórumon, de nekem valahogy nem jön be, nem csak azért, mert ott mindjárt a Velvet Assassin-hoz hasonlítanák, hanem mert úgy, mint az egész fő Thief széria Garrettről szólt, nem kéne a következőkben sem másról szólnia, de lehet, hogy össze lehetne kombinálni vmi olyasmit, amit Világpolgár írt.
  • chopin42
    #10090
    Őszintén én annyira nem örülök neki... Félreértés ne essék, kedvenc sorozatom, de ha beleraknak minden féle baromságot, meg csak "húzzunk le még egy bőrt" Eidos játék lesz, akkor inkább köszönöm nem kérek több Thiefet... Esetleg a legelső Dark Project mostani grafikával és technikai és hanghatásbeli adottságokkal megáldott szuperintelligens ai-vel megáldott újrafeldolgozását
  • masterthief
    #10089
    Szerintem mem lenne akkora gáz a női fsz-vel. Ott van pl:Thief 2X. Abban is nő a főszereplő, és elég ütős lett. Vagy a Silence nevű Fm. Bár én örülnék ha Garrett visszatérne, de az még a jövő titka. Én már annak is örülök hogy egyáltalán lesz Thief 4, és nem jelen időben.
  • OpraZoltan
    #10088
    Hat nekem valahogy nem jone kepbe hogy noi fohos legyen.Sztem kezdjenek uj varost mas szereplokkel ahogy irta RMARVIN.


    Nekem mindegy csak ne noi fohos legyen!
  • Világpolgár
    #10087
    Nem feltétlenül kell behozni egy új fsz-t. Megoldhatnák úgy is akár hogy kezdődne a lánnyal a történet úgy alakulna a cselekmény hogy történne vele valami és akkor jönne Garrett a képbe. Vagy lehetne női/férfi karakterrel is operálni, minden a storytól függ.Szerintem.
  • linimil
    #10086
    Na mint említették mostanában tényleg divat a játékelőzményeit feldolgozni. MIndenki azon vitatkozik hogy garett vagy a női szereplő legyen-e. Arra még nem gondoltatok hogy mi lenne ha azzal lennénk aki garrettet kapta el? (régen játszottam megnemmondom ki volt az talán artemusz:D)
  • KGy
    #10085
    Tekintve, hogy csak most verbuválják a csapatot és minden nagyon az elején van, akár bele is szólhatunk a dolgokba a hivatalos fórumon. Sok olyan discussion thread van, ahol a játékosok a véleményüket és igényeiket fogalmazzák meg. Van pl. vita a női főhős kérdésről is, vagy pl. hogy tudjon-e Garrett újra úszni, stb.

    Ha volt valami kifogás vagy fanyalgásra való ok a harmadik rész miatt, most még nem késő véleményt nyilvánítani, hogy ezek változzanak.
  • RMarvin
    #10084
    Ezerféle megoldás van. Lehet előzményt is feldolgozni, lehet köztes részeket (ahogy most a starwars-nál csinálják a klónos animációkkal), lehet időben folytatni, de vígan lehet más tolvaj, más városban, hasonló közegben (kalapácsosokkal, pogányokkal, akárkikkel). Nem kötelező ugyanott játszódnia, hiszen ha jól emlékszem nem is volt konkrétan nevesítve a város. Amúgy is furcsa lenne, ha csak Garrett városában működtek volna azok a kalapácsosok, akik ugyanúgy büntettek, begyűjtöttek, bebörtönöztek bűnösöket, mint bármelyik hivatalos rendvédelmi szerv (pl. városi őrség)
  • Garrett27
    #10083
    Bízom benne, hogy Garrett nem csak mellékszereplő lesz, de ha a játék túl kommersz-szé válik, akkor inkább hagyják őt békében és ne is szerepeljen, vagy csak röviden, maradjon meg mindannyiunk emlékében a mestertolvaj olyannak, ahogyan azt már megszoktuk..
  • chopin42
    #10082
    Kösz hogy emlékeztetsz, de, ő, néhányszor végigjátszottam azt a játékot, és pontosan emlékszem rá, mi van a végén. De egyszer otthagyta már az őrzőket, mégegyszer megtehetné, hiába ő a szupermanus. Egyébként tényleg nem rossz dolog ez a tanoncosdi, csak ne csessze el a kedves Eidos, és ez a fő lényeg. Ne a mai divathullámon alapuljon. Klasszikus thief hangulat mindenek felett, és ehhez bizony nekem Garret is kellene... de ez az én véleményem...
  • Kurfürst
    #10081
    Szerintem nem lesz több Garret, ha megnézed a Thief 3 végét, elég egyértelmű utalás van rá hogy női hős lesz a követekző: ugyanaz a párbeszéd zajlik le, mint a Thief első részében, csak itt Garrett kapja el egy őt kizsebelni próbáló lánykát. Gondolom a jó öreg G mellékszereplő lesz, a lány pedig a tanonca. Ami belegondolsz, nem rossz dolog, kell már kicsit a vérfrissítés.
  • RMarvin
    #10080
    Kijött a Thief2 multiplayer újabb verziója: link

    Akinek van affinitása kipróbálni, az kapkodja le sürgősen. Még nem tudom melyik nap, de majd időben jelzem mikor indítok szervert. (a bankos pálya érdekes lehet multiban...)
  • masterthief
    #10079
    Melyik volt az? Eddig azt hittem mindegyik FM-et kipróbáltam. Ezzel még nem találkoztam.
  • hykao #10078
    Új T3 FM: Blue Rose

  • Garrett27
    #10077
    Talán nagyot mondok, de az 5.1-es akkoriban még új rendszeremnek akkor vettem először IGAZÁN nagy hasznát, amikor azt a bölcsős részt vittem végig, hát, felejthetetlen egy audiovizuális élmény volt...
  • hykao #10076
    Ne feledjük még a kriptás és a színház az egész világ c. Thief3 FM-eket sem!
  • RMarvin
    #10075
    Köszi, megskubizom őket! Kipróbáltam egy olyan FM-et, ahol volt kötélnyíl, de olyan iszonyat nagy (és unalmas) volt a pálya, hogy majd 1 óra játékidő után abbahagytam...
  • masterthief
    #10074
    Van igen! A Silence nevű FM. 2 is van belőle de az még csak demó.(ugyan azok a pályák vannak benne mint az eredeti Thief 3-ban, csak kissé átalakítva. Nem Garrett bőrében vagy, hanem 1 zöldruhás nőt alakítasz. Kis újítás is van benne, mert lehet benne lámpát vagy fénygömböt találni ami zölden világít. Csak annyi a rossz a demoba hogy nemmindenhol tudsz vásárolni, mert ha bemész a boltba kifagy és nem tudsz mit csinálni.) Ezen kívül ajánlom még a Hotel, Cabot, Bad Feeling, Keeper nevű FM-eket. Nekem is a Bridge tetszik a legjobban. Jó a story és a texturák. Régi koszos lepukkant középkori épületek. Nagyon jó!
  • RMarvin
    #10073
    Én úgy tudom, hogy mindenképp ki kell hajítanod magad az ablakon, mert a bölcső már észrevett téged, így át kell verned azzal, hogy imitálod az öngyilkosságot. Na mindegy, a lényeg az, hogy valahogy kijuss onnan végre. Az én idegeimnek mindenesetre nem tett jót az a pálya. Szörnyen jó!

    Kipróbáltam a Thief3-hoz készített "Bridge" nevű pályát. Iszonyat jól kivitelezett és részletgazdag anyag, szerintem a srácnak ott lenne a helye a Thief4 munkásai között. Valahogy a "parfüm" c. filmet juttatta eszembe.

    Melyek a legszínvonalasabb Thief3 FM-ek? Van olyan ami több pályát tartalmaz egyszerre?
  • Sil3nt
    #10072
    igen, bar nem kellett ujbol a multba visszamennem...koszi a segitseget. mar kovetem a kiscsajt:)
  • RMarvin
    #10071
    Ebbe én is belefutottam. A megoldás a következő: (amúgy én is a leírásból tudtam meg)
    - visszamész ismét a múltba: lemész a viharpincébe és belépsz a rácsos cellába. (abban a helyiségben, ahol a kisbuxa vérét korábban megtaláltad.)
    - ezután átmész újból a másik pályára (ahol a hullaház, meg az elkülönítő is van)
    - felmész a fehér toronyba oda, ahol a naplót is megtaláltad.
    - a helyiség legvégén lévő felügyelői asztalon van egy levél, amit el kell olvasni.(Az ápoló-szelleme még mindig ott van)
    - ha elolvastad a loevelet, akkor irány vissza az első pályára, majd rögtön fel a személyzeti toronyba.
  • Sil3nt
    #10070
    sziasztok

    Thief3-ban eloszor akadtam el, de most aztan tenyleg:) Bolcsorablas resznel vagyok, az arvahazban. Mindent megcsinaltam amit a kiscsaj mondott, mar csak az van hatra, hogy ugorjak ki az ablakon, de a legelso feladattal nem vegeztem ami: Keress további információkat arról a „boszorkányról”, aki megtámadott! E miatt nem lehet befejeznem a palyat. Vegigjatszasba bele-bele olvasgattam, de nem talaltam infot errol. Hol es mit kell ennek a feladat teljesitesehez tennem?
  • RMarvin
    #10069
    Játék és pl. zene terén is nagyon sokszor igény (és ígéret) a gyökerekhez való visszatérés.
    1. kérdés: volt ilyesmire egyáltalán példa? (maradjunk a játékoknál)

    Érdekes, hogy a "fogyasztók" mennyire ragaszkodnak a régi és bevált receptekhez.
    2. kérdés: és mi van akkor, ha sikerült a gyökerekhez való visszatérés? Garancia az a régi siker megismétlésére? A fejlesztők is ugyanúgy tudják, hogy hiába óriási játék a Thief, idáig mindegyik alkotója bukásra ítéltetett, úgyhogy erre a kérdésre szerintem ők is zavarba jönnének egy pillanatra.

    Nagyon jó példa a Fan Mission: némelyik rendkívül jól sikerül, láttam olyanokat is (nem a Thiefnél) amelyik messze túlszárnyalja a gyárilag kiadott pályát ami érthető is. De jöhet akármennyi, egy idő után ráun az ember, mert semmi újdonságot nem nyújt: maradj sötétben, oltsd el a fáklyát, üsd le a katonát, pakold el, szabad az út.
    Úgyhogy remélem sok-sok újítást beleraknak a fejlesztők.
    3. kérdés: ti milyen újításokat vártok?

    (nekem nagyon bejönne, ha a leütöttek előre nem kiszámítható idő után felkelnének. Anno az első rész első leütése után kb 10 percig ott szobroztam az elterült katona mellett, mert azt vártam, mikor kel fel)
  • chopin42
    #10068
    Legyen4. rész nem bánom. Csak legyen mentes minden divattól(ami ugye lehetetlen) és térjenek vissza a klasszikus Thief hangulathoz. Ne áldozzák be mindenféle konzol fogyatékosságának mint pl a 3. részt...
    Ja és persze Garret az eredeti szinkronnal elengedhetetlen
    Összegezve, ne egy erőltetett kiadói hülyeségektől hemzsegő ...legyen (mindenki azt képzel a .. helyére amit akar).
    Ennyi a véleményem
  • RMarvin
    #10067
    A nyakam tenném rá, hogy a Thief4 az előzményekről fog szólni. Mostanában ez amúgy is nagy divat.
  • KGy
    #10066
    Nem reklámozni akartam, csak utólag szúrtam be a linket. De akkor úgy látszik, sikerült kétszer mondanom kétszer mondanom
  • KGy
    #10065
    T2X, The Keeper of the Prophesies, Calendra sorozat, Lord Ashton sorozat, CoSaS sorozat (még nincs minden fejezete kész) - hogy csak pár nagyobbat említsek. Néhányuk magyarul is elérhető.

    Ezenkívül van néhány kisebb, de annál érdekesebb küldetés, csak említésképpen:
    The Ties that Bind - nem nagy dobás, csak egyszerűen vicces
    Run, Thief, Run - hát nem egy szokásos lopakodós küldetés
    Ranstall Keep - kissé nyomasztó hangulat fekete-fehérben

    Néhány magyarul is elérhető.
  • RMarvin
    #10064
    Melyek azok a Thief2 Fan Mission-ök amiket mindenképp érdemes kipróbálni? Rengeteg készült, s bevallom nem nagyon szeretném végigmazsolázni azt a több százat. Köszi!
  • Qwerty4
    #10063
    hát euro hamarabb lesz
    A Thief témában, szerintem a DarkMod fut be hamarabb.
  • Garrett27
    #10062
    jujj hadd ne mondjam hogy milyen lenne a thief garrett/russel nélkül :O

    (csak mert hirtelen eszembe jutott egy régi reklám hogy olyan a kávé kompletta nélkül mint a dallas valami izé nélkül.. hát vmi ilyesmi...)


  • RMarvin
    #10061
    Félig-off: minden Thief-rajongónak ajánlom, hogy amíg nem érkezik meg a folytatás vagy Dark mod, addig nyugodtan próbálja ki (ha eddig még nem tette volna meg) a "Hidden & Dangerous II" c. cseh származású játékot, mely szerintem egyértelműen a Thief II. vh.-s verziója. Ott is a lopakodáson van az abszolút hangsúly, mert a túlélés egyetlen kulcsa a már megszokott sötétben mozgás hang nélkül, a közelharcot a lehető legjobban (meg)kerülve. Fps/Tps nézetek, járműhasználat, komoly méretű pályák...stb. Szerintem toronymagasan veri az összes hasonló amerikai játékot.
  • RMarvin
    #10060
    Most akartam javasolni KGy, hogy talán ideje lenne módosítani a honlapodon az esetleges folytatással szembeni erős érveidet, de ahogy a biztonság kedvéért ránéztem (mégse írjak már hülyeséget) rá kellett jönnöm, hogy igencsak résen voltál :))) ezért külön gratula!
    Gondolom a bejelentés miatti pezsgőbontások közepette írtad át a szöveget...