691
Saját öngyilkossági gondolatok, közeli rokonok, barátok halála, beszéljünk róla
  • FREAK
    #85
    "Vagy az egész fajokat kiírtó vírusoknak mi célja van?"

    A túlnépesedés megfékezése, az egyensúly helyreállítása. Ha megfigyeled, soha nem a ritka fajokat támadják meg a halálos vírusok, mindig a patkányok, macskák, halak, emberek között pusztítanak.

    Az emberi lét célja meg egy nagy kérdőjel, de biztos nem annyi, hogy megszüless és megpusztulj...
  • Draco
    #84
    Azert FREAK ez a mindennek van célja dolog csak nézőpont kérdése. Pl annak mi célja van hogy él a cserebogár? A fecske nézőpontjábol az hogy megegye. De az én nézőpontoból? Max annyi hogy idegesítsen amikor beszál éjszaka a szobámba. Szoval azért ez a mindennek van célja és helye a természetben ez eléggé sántít. Gondold csak végig, az embernek mi célja van a létezés szempontjából? A természetnek csak árt azzal hogy ilyen nagy kapacítású agya van. Vagy az egész fajokat kiírtó vírusoknak mi célja van?
  • FREAK
    #83
    Pontosan. A földi életnek csak egy rövid szakasznak kell lennie a kozmikus egészben, ellenkező esetben azzal a szituációval találjuk magunkat szembe, hogy valami felsőbb erő TÖKÉLETESEN kidolgozott egy használhatatlan, céltalan rendszert. És soha nem a HOGYAN a kérdés, hanem a MIÉRT, ha esetleg valaki nem tudná.
  • FREAK
    #82
    "csak olyan dolgok iránt éreklődöm, melyeket be lehet bizonyítani"


    Folyamatosan a saját logikai gödrödbe esel. SEMMIT nem tudsz bebizonyítani azok közül, amit állítasz, vagy tévedek?

    Ami engem illet, nem várok csodát, egyszerűen kíváncsi vagyok, mi vár rám, és nem zárom ki kapásból a folytatás lehetőségét, mert nem képzelem azt magamról, hogy a teremtés koronája vagyok, és mindent tudok.

    "A tudás a nemtudás tudásánál kezdődik" - gondolkodj el ezen, és értékeld át a stabilnak hidd elméleteidet. Rá fogsz jönni, hogy csak emberek által kreált, gyenge lábakon álló magyarázatok olyan dolgokra, amik megértésére nevetségesen kevés az átlagember agykapacitása.
  • Bandew
    #81
    Figyelj! Mi nem vagyunk naívak akik bevesznek minden zöccséget, egyszerűen csak kell lennie valaminek. Mert Freaknek igaza van. Megszületünk majd utódokat nemzünk, akik majd szintén utódokat nemzenek. Tehát ha azért születünk, hogy olyan embereket hozzunk létre akiknek szintén az a feladatuk, hogy embereket hozzanak létre... Ennek semmi értelme!!! Mindenki születik valamire! A fajfenntartásnak így nem sok értelme lenne.
  • FREAK
    #79
    Figyi egy valamit magyarázz meg... Adott ugye a természet, ami egy következetes, értelmes, logikus rendszer. Minden a helyén van, minden működik. És akkor itt egy ronda folt, az ELMÚLÁS. Egy olyan világban, ahol mindennek van oka és célja, NINCS HELYE egy ilyen értelmetlen elemnek. Egyszerűen semmi logika nincs benne, hogy azért születik meg valami, hogy nyom nélkül eltűnjön. És attól, hogy valamit NEM LÁTSZ, még létezhet. Ajánlom figyelmedbe a tudat és az észlelés kitágításának rengeteg formáját, mert ilyen beszűkült világnézettel nem fogsz messzire jutni. Illetve lehetsz jómunkásember, és szerető apa (vagy anya), de aki nem lép előre, az nem halad előre. És aki azért nem lép, mert elhitte másoknak, hogy nincs semmi a távolban, azt csak sajnálni tudom.
  • FREAK
    #77
    én viszont el tudom képzelni, hogy van olyan helyzet az ember életében, amikor ezek csak üres szavak egy filmből...
  • Bandew
    #76
    Akkor meg miért jössz ezzel a festő dumával?
  • Ron Ragm
    #75
    Sztem az öngyilkosság baromság, mert sztem sokkal jobb azzal a tudattal a halálos ágyon feküdni hogy "Igen, habár nem sikerült, de küzdöttem és nem futamodtam meg..."
  • FREAK
    #74
    "ez tipikusan az a kategória, amit nem lehet ellenőrizni"

    Mint ahogy azt sem, hogy a megnövekedett endorfin szintnek van-e valami köze az élményekhez. Egyszerű egybeesés, mellettük van még pár dolog, ami ilyenkor történik a testtel, de a kapcsolat csak egy kényelmes feltételezés. Rács mögé vágjuk az első gyanusítottat, nyomozás lezárva.....
  • FREAK
    #73
    cáfolhatatlan információk NEM LÉTEZNEK egyik oldalon sem

    a kérdés, hogy abban hiszel, amit egyszerűbb elhinni, vagy abban, aminek több értelme van, bár - érthető okokból - sokkal hosszabb út vezet a megismeréséig

    ha anno nincs mindig egy ember, aki szembeszáll a tudomány aktuális tanaival, és kicsit távolabbra tekint, még mindig a sötét középkorban küzdenénk a pestis ellen
  • fluga
    #71
    a megérzések is szerintem teljesen érthetőek. általában nagyon pici apró jeleket fogunk, amiket nyíltan nem is értelmezünk, csak a tudatalattink, és vmi megmozdul ott hátul és sugallja azt a dolgot. de ha ekkor nagyon mélyen belegondolnánk a dolgokba, rájönnénk, hogy milyen apró pici jelek utaltak arra, hogy a dolog meg fog történni és hogy ezt az agyunk teljesen logikusan ki is következtetheti.

    és van olyan eset is, amikot egyszerűen a véletlen játszik közre a dologban, pont arra gondolunk és hopp meg is történik. és mivel szinte végtelen számú dolog történik velünk életünk folyamán, szinte minden pillanatban, gondolataink pedig igencsak tudnak cikázni, elég nagy (viszonylag nagy) valószínűséggel fogunk egy olyan dologra gondolni, ami aztán közvetlenül utána, vagy vmikor bekövetkezik,
  • fluga
    #70
    egy haaaatlmas spangliiiii!!
    ugye???
  • FREAK
    #67
    nem tudhatod, hogy lelkileg milyen messze jut az adott ember a "halála" után, és honnan jön vissza

    nekem egy közeli ismerősöm anyja élt át olyat, ami egyértelműen bizonyítja, hogy a test csak egy apró része az emberi létnek, és nem a kémia a világ legmindenhatóbb tudománya

    bár már előtte is eléggé gyengének éreztem a "tudományos" magyarázkodást (ha valamit nem tudunk, inkább dumáljuk ki, de ne járjunk utána, igaz?)
  • Tikal #66
    élet nincs a halál után, élet a földön van, itt, a halál után más van :)
  • FREAK
    #64
    Kurva értelmes, kösz a tippet. Tehát szerinted az agyad a világ legfejlettebb szerve, és amit nem érzékel/ért/irányít az nem létezik?
  • FREAK
    #63
    "több mint fél tucatszor esett át szívrohamon, eddig midig visszahozták a halálból"

    A szívroham az még nem halál.
  • Bandew
    #60
    Figyu! Ha biológiai szempontból néznénk a dolgokat, már most is olyanok lennénk mint a gépek. Persze tudom a kémiai folyamatoknak köszönhetően érzünk, félünk...stb.
    De vannak dolgok amiket még most sem tudunk.
    Pl.: Ha elmondanak neked egy jó viccet, röhögsz. Elmondják mégeccer, megint nevecc, de már nem akkorát. A végén meg már nem is röhögsz.
    Na ezt mi a szar befolyásolja???
    Szerintem a saját személyiségünk. Persze gyurika röhög egyy viccen századjára is, de neki is van személyisége, szóval ezt ne vegyétek egy teljesen igaz példának.
    Most itt lényegében csak azt akarom mondani, hogy ha az agyunk simán a kémiai, és elektromos folyamatok útján műxik, akkor MINDIG nevetnünk kéne a viccen, mint egy gép. Mondom hülye példa, de azért van benne valami.
    Na és mi van a megérzésekkel? Az azért tud ám fura dolgokat művelni, amit meg se tudunk magyarázni.
    De persze itt jön az amit Freak mondott. Nem tudunk magunkról semmit.
  • FREAK
    #59
    eléggé földhözragadt hozzáállás, de jogod van hozzá

    "működő agy nélkül nehéz lesz bármit is érezni"


    Ezt honnan veszed? Mert a tudomány MAI állása szerint ez az igazság?? Ez csak átmeneti állapot, hiba lenne készpénznek venni.
  • Manta
    #58
    befordító topik
  • FREAK
    #56
    világos, de sokan átéltek már ilyet éjjel, sötétben, bezárva, letakarva stb

    van logika abban, amit írsz, de nekem ez is csak egy tipikus önnyugtató erőltetett tudományos magyarázatnak tűnik, amire azoknak van szüksége, akik félnek elfogadni a tényt, hogy SZART SEM TUDUNK önmagunkról
  • Bandew
    #55
    Bocsi nem megy hanem menyország. :D
  • Bandew
    #54
    Talán inkább az a legpontosabb kifejezés, hogy a saját kis világunkban fogunk élni.
    De ez csak saját elképzelés.
  • fluga
    #53
    nem a kórházi ágyra gondolok, ahol szinte már szolizol, hanem ez ugyanúgy történik, ha mondjuk lelőnek az utcán...stb.
  • Bandew
    #52
    Én hiszek a halál utáni "életben". Persze nem ilyen megyországban, meg ilyesmikben. Ezért is rakta idézőjel közé, hogy élet, mert...

    Meg se tudom fogalmazni, úgyhogy hagyom a fenébe.
  • FREAK
    #50
    nem mindenki fölött van reflektor abban a pillanatban, szal ez az elmélet elég sok mankón áll....
  • fluga
    #49
    az egész csak a tested természetes reakciója, hogy elviselhetőbbé tegye a fájdalmat, a sokkot, stb. például a "fényes alagút" egyértelműen bebizonyított, hogy az ember látása beszűkül, nem érzékeli a perifériából érkező fényt, csak azt, ami közvetlenül a pupillát éri, és ilyenkor a színeket, kontrasztot, semmit sem tud megkülönböztetni, csak azt, hogy jön a fény. ilyenkor többnyire kívülről úgy néz ki, mintha be lenne csukva a szemed, de egy nagyon kicsit, résnyire nyitva van, és kap vmennyi fényt.

    egyébként nekem is volt egy edzéstársam, aki 17!! évesen öngyilkos lett. és miért? mert megbukott félévkor egy baszott erős gimiben. mindene megvolt, szülei gazdagok, isszonyat jó nője, egy csomó haverja...stb. Egyszer megpróbált leugrani egy víztoronyból Kőbányán, de akkor a haverjai leimátkozták. És nem szóltak senkinek, még a szüleinek sem. És aztán egyszer csak eltűnt. És megtalálták begyógyszerezve a víztorony alatt. És pont a legjobb haverja, aki nem szólt a szüleinek. Csodálom, hogy ő sem lett öngyilkos, mert nem lehet túl jó így élni, hogy tudod, hogy a barátod haláláról te is tehetsz egy kicsit. A temetésen jöttem rá, hogy az öngyilkosság a legnagyobb önzőség a világon. Aki megteszi, az nem gondol másra, csak magára.

    A sráccal egyébként 1 héttel előtte egyött ünnepeltük a születésnapomat, hatalmas banzáj volt és az égvilágon semmi sem látszott rajta. Utólag egyébként feltűnt, hogy szinte sosem volt rosszkedvű, mindig mosolygott, poénkodott és talán az volt a baj, hogy nem tudta elmondani, vagy kiadni magából a feszültséget.
    huhh ez elég hosszú szöveg lett sorry:))
  • szando
    #48
    Pont erről beszéltem, hogy az emberi agy mindenféle eszement dolgot kitalál, és pl. Te már el sem tudod képzelni, hogy nincs semmi a halál után. De miért is lenne? Az egész tested megáll működni. Akkor mi lenne???
  • Ron Ragm
    #47
    Lehet hogy morbid de a természetes szelekció sem tűnt el a csak átalakult...
  • Frank99
    #46
    lóvé van, érzelmileg, emberileg meg egy nagy szar.
    Az ilyen ne is éljen....
  • [HUN]PAStheLoD
    #45
    végülis valamilyen szinten megértem! Mert egy "korom" beli azaz max 20 éves lehet kb. de ha több az se nagy vész, szal ebben a korban az érzelemeké a fő szerep... és gondold el milyen az ha egyik este még hancurozol a barátnőddel másnap reggel meg egy vadidegennel csókolózik... és úgy gondold el hogy ez akkora érzelmi váltás hogy nem bírja ki és pfff
  • Buddy
    #44
    szerintem a csajt abszolut nem foglalkoztatja
  • Calver
    #43
    Ezt általában elkényeztetett apuci kisfiai csinálják, pl az alattam lévő lakás is ilyen okból üres... Manust elhagyta a csaja az meg fejbelőtte magát, mindeközben egy halál sikeres ember volt, rengeteg pénzzel, akinek gyakorlatilag semmi miatt nem kellett aggodnia az életében, csettintett egyet és minden ott termett elötte... Egyedül a csaj érzelmeit nem tudta megvenni pénzzel, az meg elhagyta, erre legyakta önmagát. Zseniális emberiség... Mondjuk én itt inkább a csajt sajnálom, hogy az mit érezhet, mennyire kikészülhet egy ilyentől...
  • SoDI---
    #42
    Egy korom beli ismerősöm azért lett lidokainnal öngyilkos, mert elhagyta a csaja...

    Nem azért, mert egy élet munkája elúszott, és tönkrement anyagilag.
    Nem azért, mert kiderült, hogy halálos beteg.
    Nem azért, mert kiderült, hogy meddő, tehát reprodukció szempontjából szart se ér.

    Ilyesmiről szó se volt.
    Egyszerűen elhagyta a csaja.
    Ő meg öngyilkos lett...

    Agyrém!
  • Braveheart
    #41
    hát ez egyszerűen lehetetlen... és mit szólsz a több ezer ember halálközeli élményéhez? én nem is tudnám elképzelni, hogy 1 életünk van, aztán pá
  • szando
    #40
    Ez teccik!
    Milyen stílusú a zene?
  • Aquli
    #39
    Nalunk itt a faluba volt egy gyerek aki kb 3-szor bevett egy csomo gyogyszert es bement az orvoshoz hogy hivja a mentot mert bevett egy csomo gyogyszert, mind3-szor meggyogyitottak, ez csak ilyen figyelemfelkeltos szarsag volt, egyebkent a gyerek most bortonben van rablasert...

    Viszont egy masik srac, nagyon rosszul ment neki az iskola, a szulei bunkok voltak vele emiatt......fel is akasztotta magat...

    NO COMMENT!
  • harakiri
    #38
    "Lefeküdtem a földre, becsuktam a szemem, és a meghalást gyakoroltam, de a beton hideg volt, és féltem, hogy beteg leszek.
    Ismerek egy csomó kiskrapekot az én esetemmel, akik mindenféle szamárságot beszerválnak maguknak, de én nem fogom az élet seggét nyalni, hogy boldog legyek.Nem fogom megjátszani magam az élet kedvéért, szarok rá, sose láttuk egymást."
    Emile Ajar- Előttem az élet
  • Waterhorse
    #37
    Ez ugye csaki egy költői kérdés volt?

    Nem, valójában semmi sincsen a halál után, meghalsz és ennyi, még sötét sincs kicsit unalmas ins lenne a halál után egy örökkévalóságig a sötétséget bámulni. Talán az a legközelebbi meghatározás amit írtál is, olyan mint amikor alszol és nem is álmodsz, mivel ugye akkor is kikapcsol a tesed és nem tudsz magadról.
  • Buddy
    #36
    es mi van a halalban?.....kikapcsolunk mint egy tv?.....sotet, alszunk, mi van egyaltalan?.....valami csak van....