691
Saját öngyilkossági gondolatok, közeli rokonok, barátok halála, beszéljünk róla
  • Fido4life
    #249
    de félek hogy meggondolom magam mielött elcsapna.. megszerintem nem is mernék józanul kiállni a vonat elé...
  • desigo
    #248
    Nem tök mind1
    hatékony,gyors és fájdalom mentes

    (én majdnem kipróbáltam)
  • Fido4life
    #247
    de az nem méltoságos, facat lesz belőlem, nem jó..
  • desigo
    #246
    Én is kíváncsi vagyok arra a txtre...
  • Dynamic
    #245
    Majd pont mi adunk neked tippet, hogyan nyírd ki magad.Bocs, de kíváncsi lennék, hogy vajon mi késztet egy 16 körüli fiatalt, hogy végezzen magával.Vajh, mi lehet az a gigantikus és borzasztó teher ami miatt elviselhetetlen számára az élet:/
  • desigo
    #244
    Ha kifekszel a vonat elé akkor az elég gyors...
  • Fido4life
    #243
    TUdtok valami gyors, fájdalom mentes módszert, amiben méltósággal hal meg az ember ? Már írtam is egy kis txt-t, szóval minden elővan készítve, már csak 1 módszer kéne...
  • Fido4life
    #242
    Az anyabaszó moderátorok miatt leszek öngyilkos..
  • szando
    #241
    a szégyen abban a kultúrákban még ma is sokszor öngyilkosságra készteti az embereket.
  • tormy
    #240
    Pedig van kilatastalan helyzet. Pl. rakos betegek? En lattam a baratom edesanyjat meghalni rakban, egyet mondok. Azt a szenvedest amiben resze volt 1 even keresztul senkinek nem kivanom.

    Mellesleg a Japan kulturanak pl. szoros eleme volt a harakiri/sepukku vagyis ongyilkossag. Erdekes dolog. Samurai filmekben pl. sokat latni, azert nem tudom felfogni hogy ez hogy alakult ott ki. Azt hiszem akkor oltek meg magukat pl. samuraiok, amikor szegyenben voltak, vagy csodot mondtak 1 helyzetben, de azt hiszem hogy gesaknal is ugyan igy mukodott a dolog.
  • Ron Ragm
    #239
    EMO
  • Fido4life
    #238
    ötletek
  • Vlala #237
    A legtöbb depis, akivel beszlégettem, normális próbált lenni, tehát azok, amit leírtál, fennálltak. Csak már túl sok pofont kapott az élettől, "betelt a pohár". Erre szoktam mondani, hogy ha betelik a pohár, meg kell inni a tartalmát, és lehet kezdeni elölről :)
  • sz4bolcs
    #236
    reggel ettem.. most élek tovább
  • Voltan
    #235
    Ez egy rohadt nagy és nagyon hülye közhely.
  • bens
    #234
    én ezt a dolgot úgy érzem, h ha valaki helyesen él, végzi a kötelességét, tiszta a lelkiismerete, akkor nem fél attól h majd egyszer meghal. sztem spec nem az a megoldás h nem gondolunk a halálra. boldogan is meg lehet halni...
  • Vlala #233
    Pont ebből indulok ki, hogy én is voltam ilyen.

    "te ezt mint józan ember " ez megtisztelő!
  • szando
    #232
    ezek mind nagy igazságok, csak az a baj hogy te ezt mint józan ember gondolod így. egy lelkibeteg egészen máshogy látja...
  • szando
    #231
    olvasni tudsz? :D
  • R0sc0
    #230
    ha szembenézel egy problámával akkor automatikusan öngyilkos leszel? XD
    te egy problémamentes ember lehetsz :P
  • Vlala #229
    Tehát alábecsüli a helyzetét. Ilyenkor kellene beszélgetnie valakivel, aki jobban ismeri őt, mint ő magát. De úgysem fog, mert "rajta már senki nem segíthet"...

    Pedig kilátástalan helyzet nincs. Én is voltam már depis, most madarat lehet velem fogatni. (jó pénzért :) ) Én is éreztem, hogy az egész élet hülyeség, mert úgy el fogok tűnni, hogy senki nem emlékszik majd rám, teljesen mindegy, mit csinálok életemben és mit nem, a kaszás nem kegyelmez, elvisz, mint Presley (bocs!).
    Persze, ez hülyeség, mert a halál a többieket is elviszi, ők mégis boldogok. Miért? Egyszerűen nem gondolnak rá. Az élet napos oldalát nézik (vagy inkább az éjszakásat :):):) ), bíznak benne, hogy egyszer még őket is érheti szerelem, jön a család, a 24 / 7-es kacagás, boldogság, a nagy (K) betűs élet.

    Ha elhagyott a nagy Ő, jön másik, talán még nagyobb Ő, ha az is, jön a harmadik, a negyedik, a századik, vagy a jobbkéz (ezért is bocs).
    Soha nem szabad feladni.
  • Annakin
    #228
    nincs reménytelen helyzet. az öngyilok nem megoldás.
  • szando
    #227
    pont azért lesz öngyilkos szvsz mert szembenéz a problémáival, és látja hogy mennyire reménytelen a helyzete...
  • R0sc0
    #226
    öngyilkos lesz az aki nem mer szembenéznia saját problámival.
  • szando
    #225
    jó neked :)
  • Braveheart
    #224
    Én az utóbbi hónapban elvesztettem szinte mindent ami fontos volt számomra... mégse fordult meg a fejemben hogy végzek magamammal.
  • PíszLávJuniti
    #223
    "múlasztani" helyett "mulasztani". köszi.
  • seleni
    #222
    Nekem sohasem azért fordult meg a fejemben az öngyilkosság, mert nem szeretett a barátom. Nagyon össze tudnak sűrűsödni a dolgok és csak zokogni tudok és várni, hogy mikor lesz már vége. Szerintem sem megoldás semmire, ha kinyírod magad. Jobb esetben, ha alszol rá egyet másnap másképp fogod gondolni. Legalábbis nekem ez bevált, sajnos nagyon sokszor voltam ilyen helyzetben...
  • flashpointer
    #221
    hát én nem vagyok a téma szakértőj de leirom a meglátásom:
    szvsz an önyilkosság nem megoldás semmire,ráadásul azzal h végzel amgaddal másokat egy örök életre tönkre tehetsz:pl szülők,barátnő.

    de aki ugy akar öngyilkos lenni hogy közben megmeneküljön (felhivja magára a figyelmet) azmegy egy gyáva ember hogy szépen fejezzem ki magam.

    én ha öngyilkos akarnék lenni akkor kiállnék a 10.re és ugy lőném magam fejbe hogy közbe lessek.
  • szando
    #220
    Az utóbbi két napban párszor megint megfordult a fejemben.. Nem is konkrétan az öngyilkosság, hanem az hogy jó lenne ezt a szenvedést elmúlasztani. De elmúlasztani szívügyet nem lehet gyógyszerrel. És a legegyszerűbb megoldás a megfutamodás...
    Tudom, hogy az idő elmúlasztaná valószínűleg, ami a legjobb lenne. De belül azt érzem, lépnem kéne. Utána pedig azt, hogy nem. Főleg azért mert ha lépnék azzal másvalakit gyötörnék, aláznék, ölnék meg. Ha meg nem akkor magamat. De én talán jobban bírom mint ő bírná.
  • Vlala #219
    Elég nagy patkányság ráakaszkodni valakire azzal, hogy megölöm magam, ha nem csinálja, amit akarok...
  • Sekler
    #218
    igazad van, köszi hogy kijavitottál, viszont abban remélem egyet értesz velem hogy milyen szemét dolog valakit érzelmileg ilyennel zsarolni...
  • Vlala #217
    Jól látod, de az öngyilkossághoz nem bátorság kell, hanem kilátástalanság. Megfosztod magad (általános alanyként írom E/2-ben) attól a jövőtől, amit nem ismersz, de éppen mélyponton vagy, és úgyérzed, ennél már nem jöhet rosszabb, jobb meg úgyse fog.
    Bátorság kellene hozá? Aki visszalép az öngyilkosságtól, pl. mégis a lépcsőn megy le a tetőről, vagy leejti a kést, az nem gyáva, csak időközben rájött valamire. Arra, hogy ki fog még sütni a Nap, és ha ez a lány nem is, de majd egy másik talán boldoggá teszi. Vagygy harnmadik, egy negyedik, vagy akár a huszadik.
  • Sekler
    #216
    elnézést hogy nem olvasom végig a forumot de valamit szeretnék leirni ami a minap történt velem. Egyik ismerősöm totál ki van bukva mert egy fiucska akivel megismerkedett már egy ideje ügye szereti vagy igazán nem tudom a szitut a lényeg az hogy valamit akar amit ez a lány nem meg egyéb gondjai is vannak a srácnak szóval egy szó mint száz most azzal jön hogy ő biza öngyilkos lesz.
    Sajnos manapság egyre több embertől hallom hogy egyik barátja ilyen terveket szövöget.
    Hát ehhez én azt szeretném hozzáfüzni, az okokat nem firtatva, hogy az öngyilkossághoz bátorság kell, megtenni, hogy magadba vágd a pengét pedig kifejezetten... az öngyilkosság ahogy még bele-bele olvastam gyenge jellemre vall. irta egy korábbi hozzászóló. és ez is igaz. Szerintem az emberek többsége nem tudná illetve nem is fogja megtenni illetve az utolsó pillanatban visszakozik, bár egyes helyzetekben már késő. például beveszi a gyógyszert de utánna már hivja is a mentőket illetve általában ismerősét, szeretteit hogy most meg fog hallni.
    Na szerintem itt van a gond, aki valóban meg akar halni az nem fog kiskapukat hagyni. Én ha ilyet akarnék tenni tudom, hogy nem biznám a véletlenre és az istennek se hivogatnék senkit. Kevés olyan érzelmi zsarolás van mint az öngyilkossággal való fenyegetőzés. Az ilyen ember aki ezzel dobálozik az csak figyelemre vágyik és meg is kapja mert persze mindenki rögtön mondja neki hogy jajj ne tedd meg kérlek...
    Valakinek az érzelmeit így kihasználni kegyetlen dolog, legalábbis én annak tartom.

    jájj elnézést ha nagyon értelmetlen, kusza de most fáradt vagyok eléggé most, szóval elnézést
  • Rafaelo
    #215
    az bűn
  • Raszkolnyikov
    #214
    "Figyelj! Mi nem vagyunk naívak akik bevesznek minden zöccséget, egyszerűen csak kell lennie valaminek. Mert Freaknek igaza van. Megszületünk majd utódokat nemzünk, akik majd szintén utódokat nemzenek. Tehát ha azért születünk, hogy olyan embereket hozzunk létre akiknek szintén az a feladatuk, hogy embereket hozzanak létre... Ennek semmi értelme!!! Mindenki születik valamire! A fajfenntartásnak így nem sok értelme lenne."

    A fajfenntartás értelme az, hogy te nem vagy ellenálló egy 200 múlva létrejövő betegséggel szemben, de az ivadékaid már azok lesznek vagy az ő szervezetüknek már nem kell majd ennyi oxigén, ellenállóak leszenek ma halálos betegségekkel szembe vagy jobban bírják a környezetszennyezést stb.
    ALKALMAZKODÁS!
  • Raszkolnyikov
    #213
    A természeteben, ami egy logikus rendszer, ahogy te mondtad, minden csak azért és addig él amíg a feltételek adottak! Ha pl a májnak a sejtjei már nem elég erősek és nem tudja a szervezet pótolni megfelelő mennyiségben (azt hiszem a máj sejtek pont nem is szaporodnak, de lehet hogy tévedek!) akkor gatya. Meg mivel minden új egyedben van egy kis mutáció, ami az evolúció téglája, minden vagy majdnem minden új egyed értékesebb mint a régi, mert az új dolgokanka kell élni, mert azok hozzák majd meg például az ellenállást vagy egy új tulajdonságot. Ergó a réginek el kell pusztulni, hogy ne vegye el a vadászterületet vagy a táplálékot stb.
  • Raszkolnyikov
    #212
    A csövesekel kapcsolatban.
    Én sajnálom azokat nagyon akik úgy lettek csövesek, hogy nem tehetnek róla, mert ilyen tényleg van. De vannak akik csak azt látják, hogy van akinek az ölébe pottyan minden és ilyen is van. akkor már elvárja, hogy ez vele is így legyen mer má mé ne. Folyamatosan panaszkodik, meg semmi se jó. El megy a kocsmába ott ezt a sorstársak meg még jobban alá adják, hogy őt midnenki ki akarja használni. Ahogy egyre lejebb sűlyed érzi a szégyent, ami egésznap mardossa és ez a kocsma légkörében egykettőre feloldódik, hát ha még iszik rá egy kicsit. Amikor haza megy és leszidják, akkor nagyon bátor és az álatabja neki megy a családjának. Innen már nem sok kell, hogy az útcára kerüljön.
    Egy csövesnek szerintem elég öröm, ha megtudja venni a cigijét meg az almaborát, mert a környezete nem is kíván többet, társasága van, a többi mellékessé válik és mindvégig áldozatnak tekinti magát.
    Van viszont olyan is, hogy valakit az útcára juttat a lakásmaffia vagy egy katasztrófa az életében,vagy valaki aki elég gátlástalan, hogy ne törődjön másoknak a sorsával,de elég ok lehet, egy gazdasági válság vagy egy háború. Van aki több diplomával alszik az útcán, de van aki saját hibáiból került oda.

    Ezek csak félig meddig saját tapasztalatok, lehet hogy rosszul látom ezeket a dolgokat.


    Vannak dolgok sajnos amiket nem lehet rendbe tenni. Egy emberi életet nem lehet visszahozni. Amikor van egy közlekedési baleset például és valaki egy apró figyelmetlenség miatt okoz balesetet (apró figyelmetlenség mindenkivel előfordul!) én nagyon sajnálom azt is aki előidézte a balesetet! Mit élhet az át aki egy halálos balesetet idéz elő! Szerintem neki is elég szörnyű! Lehet hogy én nem is tudnám azt feldolgozni. De fel kell valahogyan. Biztos szörnyű nehéz, de fel kell!
    Úgyhogy SENKI, de SENKI ne mondja azt hogy nincs olyan probléma amit nem lehet helyre hozni, mert igen is van.

    ÉS MICSODA EMBERTELENSÉG BÍZTATNI EGY ÖNYGILKOST???!!! Nem tudom már ki írta, de ez abszurd! Attól, hogy te még nem kerültél olyan helyzetbe még nem tudsz mindent a világról nagyokos!!
    Mondják azt is hogy aki hülye haljon meg. Ezt csak az mondja aki még nem állt megoldhatatlan probléma előtt! Amikor a lelki ismereted egy helyre hozhatatlan probléma miatt kínoz! Ez nem emberi gyengeség! Van amit szinte lehetetlen kibírni! Te se bírnád ki olyan könnyen hidd el (gondoljunk csak a balesetre).

    Ez úton is szeretnék biztatni a továbbiküzdelemre mindenkit, aki megfontolta magában ezt a szörnyűdolgot. Ez végsősoron nem jó. Inkább akkor legyen mások segítségére! Álljon be szociális munkásnak vagy menjen segíteni más országokba, ha ez enyhíti a lelki ismeret furdalást. De ne adja fel senki sem! A társadalomnak is jobban szüksége van arra, aki lelki ismeretes és ezért EMBER, mint aki nem az!
  • sniper01
    #211
    Bármennyire is bántó de az öngyilkosság gyenge jellemre vall!
    Nincs olyan probléma,gond amit ne lehetne megoldani!
  • Buddy
    #209
    már megjött az eszünk, mondhatjuk :P