691
Saját öngyilkossági gondolatok, közeli rokonok, barátok halála, beszéljünk róla
  • sz4bolcs
    #409
    A halott ugyanolyan minősítése a fogalomalkotásnak, mint a jó, a rossz, vagy a buta.
    Ebből a hozzászólásból azt látom, hogy:
    Szerinted vannak fix dolgok, amik önmagukban, szemlélőtől, és minőségtől függetlenül megállnak (mint pl. halál, vagy kék), és vannak olyanok, amik fogalomalkotás során jönnek létre, mint pl. jó, rossz, vagy butaság.
    Ezzel én nem értek egyet. Hogyan lehetne elválasztani a dolgokat, amik önmagukban megállnak, és amik csupán absztrakció által vannak?
  • Agyrém
    #408
    Aha, biztos igazad van
  • Goth
    #407
    DDDD:::::::::::::......;
    np. majd megérted, ha felnősz.
  • Agyrém
    #406
    Látszik, hogy nagyon nem vágod..
  • Agyrém
    #405
    Ennél lejjjeb már nem sűllyedhetsz remélem
  • Goth
    #404
    hát valahogy nagyon kiforgatva fogod fel a szavaimat, nem arra céloztam, hogy a minősítű lesz a buta. D:_

    Te buta vagy az én szememben. Meg lehet hogy a pistikéében meg az irénkéében is, de nem kell megijedned, általános butaság nem létezik, tehát ettől függetlenül nem lehetsz buta, csak mindazokáltal minősítve, akik butának tartanak. Dehátez teljesen egyértelmű. Remélhetőleg érted, merthanem.
  • Goth
    #403
    most ezalapján észrevettem, hogy teljes mértékben de nemérted
  • Agyrém
    #402
    Aki minősít az nem lesz az alapján buta, csupán válaszokat keres és megpróbálja megfelelően elraktározni a dolgokat, a minősítés nem feltétlenül rossz és senki sem mondta, hogy állandósult.
    Aki minősít az fontol, aki fontol, az gondolkodik, nem csak bunkók tudnak minősíteni, megy az rendes pofával is.

    Amúgy: maga a vélemény is minősítés.. vagyis ha akarod ha nem, magad is végig minősítettél
  • Agyrém
    #401
    "buta ember csak minősítés útján lesz buta"

    Jaaaj te jó ég, ez nagy butaság
    "ami szerintem nemjó, az mindenki által elítélendő, mert az alapjában véve nemjó. "
    Az, ami szerinted nem jó, mért ne lehetne számomra jó? Simán lehet.
  • Goth
    #400
    teszemazt egy adott dolog kék: van mögötte valami, ami azt okozza, hogy az ember látása kékként fogja fel.
    Ha a kék dolog szép, van mögötte valami, ami számodra teszi széppé.
    Azt, hogy számára szép, vagy hogy számára szánalmas, kinyílváníthatja, csak ezen az alapon ne a saját értékrendedjéhez akarja viszonyítani a dolgokat, vagyis: ami szerintem nemjó, az mindenki által elítélendő, mert az alapjában véve nemjó.
  • Goth
    #399
    Ezeknek a minősítésnek nincsen minősítőtől elvonatkoztatott jelentése, értsd: buta ember csak minősítés útján lesz buta. A halott ember viszont minősítő nélkül is halott marad.
  • Agyrém
    #398
    Meg is írtam, hogy mások miatt baromság meghalni, el kéne olvasnod, hogy mihez is szólsz hozzá, és akkor talán védelmed sirály lenne
  • Agyrém
    #397
    Érdekes, nem félek a haláltól, a minap különös dolgo történt velem:
    Egy lépcsőházban voltam a korlát mögött, vártam az egyik barátom.
    Kémleltem a mélységet, mert mindig féltem tőle, aztán valahogy kíváncsi lettem, hogy milyen volna, ha zuhannék. Azt tudtam, mi történik ha földetérek, csak azt nem, milyen addig. Aztán jött akire vártam, és kimentünk a nagyvilágba.

    Sosem ugranék le.
  • Agyrém
    #396
    Nem szarom le -olvass vissza, és akkor publikáld magad
  • sz4bolcs
    #395
    Ami szerintem fontos, hogy mindnyájunknak szembe kell majd vele néznie, és ott nem sokat fognak érni az olyan gondolatok, hogy mindez csak a tudattól függ, csak relatív, stb.
  • Fido4life
    #394
    sokan azért lesznek öngyilkosok mert akik körül veszik, magasról leszarják
  • Agyrém
    #393
    Szavai mögött omlik a logiai értelem
  • Agyrém
    #392
    Na ez meg a másik. Goth csak tuszkolja a maga igazát, már két napja csak azt hajtja, hogy semmilyen- és ezt kell lényegnek venni. Ez a maximum magyarázata. Állapot, vagy minőség, hát nem olyan mindegy? Egyik sincs a másik nélkül, s még a határt sem lehet megállapítani.

  • sz4bolcs
    #391
    túlzottan azt sem értettem, hogy az állapot (hogy valami valamilyen) miben tér el a minőségtől (hogy valami valamilyen).
  • Agyrém
    #390
    Állapot ugyan úgy válhat relatívvá, mint ahogy a relatív minőséggé...
  • Agyrém
    #389
    Ugyan csak egyet kell értenem
  • sz4bolcs
    #388
    állapot az lehet nem relatív (és valóságos), a minőség nem, vagy mi?
  • Agyrém
    #387
    Minőségre? Nem hiszem, de ha annyira akarod, ám legyen. De előbb gondold át, mert ezzel magadnak mondasz ellent, ugyanis az állapotot is csupán az ember nevezte el, a halálnak is az ember adott nevet és ugyancsak: EMBER TALÁLTA KI HOGY SEMMILYEN, ha már meghaltál

    Nem feltétlenül minőség. Ugyan úgy van rossz,jó, ilyen, olyan állapot, mint minőség.
  • sz4bolcs
    #386
    ja tehát amikor minőséget írunk le fogalommal az relatív, amikor állapotot, akkor valósággá válik? :D
  • Goth
    #385
    Ez a jó-rossz-ilyen-olyan mind minőségre utal ami ugye relatív, viszont a halál egy állapot.
  • Agyrém
    #384
    Asszem veled vagyok :)
  • sz4bolcs
    #383
    a lét dolgai fogalomalkotás nélkül nem jó, rossz, ilyen, olyan, nem semilyen, akkor a halál miért lenne?
  • Goth
    #382
    ezt fejtsd ki bővebben, mert nem fogtam =)
  • sz4bolcs
    #381
    Tényleg. Mi alapján érvel valaki a halál utáni nemlétre, miután megállapítja, hogy a létezés dolgai a fogalmaktól függnek?
  • Agyrém
    #380
    Különben is, nekem elég az, hogy jó ember vagyok, s ha úgy gondolod, hogy szánalmas embereken áthajtok, mint a tatár, és én is annak vélem őket, nagyot tévedsz.
    Amit írtam, egy se rossz, s nekem ez bőven elég.
  • Agyrém
    #379
    "Hogyan is érdekelne hogy jobb/rosszabb, ha ezektől a foogalmaktól független vagy már? "
    és ezt ki mondta?

    "És márpedig ha ez így van, miért érdekelne bárkit is, hogy személy szerint TE mit tartasz szánalmasnak? "
    Te is elolvastad :D

    Azonkívül, azt is csak az emberi tudtad mondja, hogy "SEMMILYEN"
  • Agyrém
    #378
    "Hogyan is érdekelne hogy jobb/rosszabb, ha ezektől a foogalmaktól független vagy már? "
    és ezt ki mondta?

    "És márpedig ha ez így van, miért érdekelne bárkit is, hogy személy szerint TE mit tartasz szánalmasnak? "
    Te is elolvastad :D

    Azonkívül, azt is csak az emberi tudtad mondja, hogy "SEMMILYEN"
  • Goth
    #377
    Itt megint csak azt tudom mondani, hogy sorolj fel egymás után legalább egy fél érvet amellett, hogy miért ne szarjam ketté hogy önző vagyok miután már meghaltam. Halottként a lelkiismeretemben rohadtul nem tud eme tudat kárt tenni. Dobálózhatsz a relatív minősítésekkel, semmi logika mögöttük.
  • Goth
    #376
    Egyrészt, ki mondta neked, hogy én meg akarok halni? :D
    Én sem hiszek abban hogy nemlétezni jobb létezni meg nem jobb, és fordítva sem igaz, mert itt azt kellene felfogni, hogy nem létezni SEMMILYEN. Hogyan is érdekelne hogy jobb/rosszabb, ha ezektől a foogalmaktól független vagy már?
    A másik dolog pedig, hogy számtalan módon minősíted az "öngyilkos jelölteket", hogy ez ilyen-olyan szánalmas, meg gyávaság, stb.
    Kár, hogy alapvetően a világon nem léteznek minőségjelzők az emberi minősítéstől függetlenül. Vagyis alapvetően semmi sem gyávaság és szánalmas, mert a dolgokat az emberi tudat minősíti, tehát max az egyén szemszögéből lehet az, ez asszem nyílvánvaló. És márpedig ha ez így van, miért érdekelne bárkit is, hogy személy szerint TE mit tartasz szánalmasnak?
  • Agyrém
    #375
    És aki öngyílkos az önző. Azt hiszi ő van leszarva, pedig ő szar le mindenkit, aki csak körülveszi.
  • Agyrém
    #374
    Beszéltem Istennel? Ezt meg honnan szívtad? :D:D:D
    Inkább gyógyulj meg, de tényleg, nem szeretném hogy kipurcanj, komolyan mondom, de azt is, nehezen tudlak komolyan venni, inkább kiabálsz, hogy valaki halljon már és lásson téged, minthogy megtégy bármit is. Hiszen még mindig itt ülsz. De ez természetes már a mai világban, ahol senki se hiszi el, hogy értik és észreveszik.
    A sznobságot nem értem félre, a beidegződés egy idő után már sznobságot okoz, hiszen semmi lépés.
  • Agyrém
    #373
    Ha annyira meg akarsz halni, mért itt ülsz és mért vagy még itt?
    Félhalottal beszélni értelmesen elég nehéz.
    Még mindig úgy gondolom, nem hiszek abban, hogy nem létezni jobb, csak könnyebb megtenni, mint szembenézni magaddal és tükörbe nézni.
    Nincs nehezebb, mint felszállni a vonatra és elindúlni az úton, de ezerszer többet ér, mint a gyávaság. Ki az oroszlán karmaiba rohan? Ez a példa már túlzás enyhén szólva, az már agynélküli mód, :D:D amelyen nevetnem kell, azért a haláél meg az oroszlán közt van különbség.

    Örülök, hogy tudok lépni és véghez vinni, nem fogok semmi elől meghátrálni, csak mert már nem bírom, aki nem bírja, szánalmas, mert önmaga elérhetné, hogy változtasson rajta, ha nem most, mert a lehetőség szegény, hát akkor majd később -de mindenképpen bekövetkezik- túl élni a nehéz? Szánalmas, ha egy rohadt életet se tudsz végig kűzdve s bízva élni. Anyám mennyi ember él itt a Földön, akiknek több okuk volna kipurcanni, mint a fiatalok tömegének, akiknek az önpusztítás már hobbi és betegség. Az öngyílkosjelölttel az a baj: HOGY NEM NÉZ KÖRÜL
  • Goth
    #372
    nem hiszem azt hogy könnyebb, és azt sem hogy nehezebb. Azt hiszem, hogy anélkül semmilyen =)
    Valamint a sznobság fogalmát, talán enyhén félreértelmezted. De senki sem fog megkövezni téged, ha netán véletlenül arra vetemednél hogy bebizonyítsd, valóban el vagyok tévedve. Hiszen te már megjártad a túlvilágot, és beszéltél istennel. Első kézből tudod, hogy mennek a dolgok.
  • Agyrém
    #371
    Ez csak sznob duma, azt hiszed idegvégződések nélkül könnyebb? Eltévedtél nagyon.
  • Fido4life
    #370
    abba mi a jó ?