691
Saját öngyilkossági gondolatok, közeli rokonok, barátok halála, beszéljünk róla
  • pozsoka
    #449
    Nem túl gyakori betegség,nem hiszem,hogy sokan írnának.
  • Attila8805
    #448
    Miértnem nyitsz eggyet?
  • fery02
    #447
    Esetleg ismer valaki véletlenül egy ilyen topic-ot? Szívesen végigolvasnám.
  • fery02
    #446
    Hogy milyen erősségű, azt most nem tudom, hogy hogy fejezzem ki. Itt nincsen skála. Maradjunk annyiban, hogy számomra már rohadtul zavaró, meg biztos mások szerint is, csak nem mondják. De amúgy szívesen összeismerkednék egy ilyen emberrel, aki hasonló szarban van.
  • Guilty01
    #445
    Maradjunk annyiban, hogy aki nagyon végezni akart magával az meg tudta oldani...:)
  • Solten
    #444
    Nem feltétlen, kötél akkor is létezett (+méreg), magas épületek meg a középkorban is előfordultak :)

  • pozsoka
    #443
    Az jó,ha valaki elbénázta legalább az állam segített rajta.Akkoriban nehezebb is lehetett öngyilkosnak lenni,manapság béna akinek nem sikerül.
  • Guilty01
    #442
    Tudtátok, hogy a 14. sz.-i Angliában az öngyilkosságot büntették? Aki kísérletet tett rá azt kötél általi halálra ítélték.
  • pozsoka
    #441
    A betegségedre,Tourette szindrómát hívják így.
  • fery02
    #440
    Most egy időre nekem sem kell több abból az is biztos :)
  • fery02
    #439
    Ts-em? Ezt nem értem. Team speak nevű programom van, azt nevezzük haveri körben Ts-nek. :) Te mire gondoltál?
  • Solten
    #438
    Na én se iszok Hubertust többet, anno kirókáztam miatta a lelkemet is...
  • Solten
    #437
    Jól van, az a lényeg hogy nem nyírtad ki magad
  • sz4bolcs
    #436
    mondjuk úgy tizenakárhány évig.
  • sz4bolcs
    #435
    :D biztos nagyon jó lehet az, ami az embert éppen a legjobban bántja.
  • pozsoka
    #434
    Milyen erősségű a Ts-ed?
  • fery02
    #433
    Nekem aztán nagyon jó dolgom van. Jó, lehetne rosszabb is.
  • bens
    #432
    jó dolgodban nem tudsz mit kitalálni mi?
  • fery02
    #431
    Sokak örömére még itt vagyok, de néhányan most tudom úgy érzik, hogy bárcsak meghaltam volna, legalább egy hülyével kevesebb élne most. Ezt most belátom tényleg, hogy hülye vagyok. Ma, így teljesen másnaposan volt időm gondolkodni, és hatalmas butaság lett volna. A családom, meg néhány barátom nagyon nem érdemelték volna meg. Tegnap este még tudom, hogy azt állítottam, hogy nem nagy ügy, de nagyon ki voltam készülve. Szerencse, hogy nem vagyok egy nagy alkoholista, és még idő előtt kidőltem.
    Szóval nem fogok tenni magammal később sem semmit se, élem tovább az életem.
  • sz4bolcs
    #430
    Ez szerintem egy jó hozzáállás, csak sajnos kevés embernek jut eszébe amikor már nem lát más kiutat, mint az öngyilkosság.
  • bens
    #429
    minek megölni magad, mikor egyszer úgyis meghalsz?

    ezt sosem értettem az öngyilkosoknál, miért nem lehet kivárni azt a pár évet...? ha meg annyira nem kell az életed, akkor add oda másoknak és segíts olyan embereken akiknek jól jönne. rohatt egy szemét dolog ám és egyáltalán nem sajnálatra méltó öngyilkosnak lenni. kb olyan mintha lenne nálad egy adag kaja, de mivel te nem tudod megenni, ezért kidobod a szemétbe, ahelyett h odaadnád annak az éhezőnek, aki rászorul.
  • Solten
    #428
    Ne csinálj, már ekkora ostobaságot, -tudom könnyen beszélek, neked meg nme egy könnyű betegséged van- de az élet amúgy is rövid, éld míg lehet.

    Carpe diem
  • fery02
    #427
    Nem azért írtam, hogy most mindenki megsajnáljon, és jöjjenek az ilyen hozzászólások, hogy "jaj, ne tedd, olyan hülye vagy". Bár úgysem jönnének valószínűleg, hisz úgysem ismer senki sem. Meg rajtam amúgysem segítene semmi ilyesmi hozzászólás, szóval ne is fárassza magát senki sem, nekem már mind1. Van egy-két olyan ismerősöm amúgy, kiknek szintén hasonló betegségük van. Nekik biztos kötél idegeik vannak. Nem tudom, hogyan bírják, én úgy tűnik gyenge egyén vagyok, ha már ilyesmire folyamodok, de nem tudom, hogy ti helyemben lennétek például, hányan bírnátok tovább. Na sziasztok, éljetek vidáman, jobban. :(
  • fery02
    #426
    Látom eléggé kihalt a topic, de ez nagyon nem baj. Végigolvastam a topic-ot, és kimaradt egy szerintem eléggé hatékony, fájdalommentes módszer: gyógyszerre sokat inni. Én ma ki is fogom próbálni, mert sajnos elegem van az életből, és nekem komoly okom van rá. Nem pedig úgy, mint sok velem egykorú fiatalnak, akik teljesen egészségesek, és csak egy olyan dolog miatt menekülnek öngyilkosságba, ami egyáltalán nem a világ vége. Például barátnő ügy miatt.
    Nekem viszont van egy betegségem, nevezetesen ez az átkozott Tourette szindróma, amivel megpróbáltam együtt élni, de így lassan 19 évesen már olyan szinten zavaró, és kellemetlen, hogy inkább a halált választom. És elképzelve, hogy ugye ilyenkor ugye kikapcsol az agy, mint ahogyan alvás közben majdnem, és az alvás alatt sem tudunk magunkról.
    Eléggé szomorú tudom, főleg, hogy nagyon sokan szeretnek. És lényegében itt van a probléma, rohadtul önző dolgot fogok tenni, sokmindenkinek okozok majd fájdalmat. De olyan szintűt érzem, hogy nem, hogy bárki bármit is tegyen magával ennek következményeként. Szerintem ez nem gyávaság, hiszen eléggé sok bátorság kell ahhoz, hogy megtegye az ember. Ma este majd elválik, hogy tényleg eléggé bátor vagyok-e hozzá. Bár abból a szemszögből nézve viszont igazatok van, gyávaság az, hogy megfutamodunk e "gyönyörű" élet elől. Ami számomra sohasem lesz gyönyörű, teljesen reménytelen a helyzet. Egy éve járok pszichológushoz, töm mindenféle szaros gyógyszerekkel, egyre emelve az adagot, és a tapasztalat az, hogy nem hogy javulás történne, inkább az ellentéte történik. Ráadásul ezt még az is megtetézi, hogy az én életemben is van egy lány, aki számomra a minden, és nagyon fáj, hogy emiatt a betegség miatt tudom, hogy semmi esélyem sincs nála. Még ha lenne is, akkor sem akarnám őt, mert tudom, hogy ő többet érdemel, senki sem akar egy ilyen szerencsétlennel együtt élni. Minden nap mostanában másra sem gondolok, csak erre a lányra, meg erre a rohadt betegségre, és egyre jobban elkeserít. Már az iskolában is feltűnt sokaknak, hogy mostanába magamba zárkózom, pedig mindent megteszek, hogy én is vidámnak látszódjak, mint a többiek. Ők is aggódnak értem, elhiszem, hogy engem már ők így szerettek meg, amilyen vagyok, de én tényleg nem bírom tovább.
    Szóval ma beveszem az esti gyógyszeradagot, mellé az 1 üveg Hubertust, meg még ami a kezembe adódik, és meglátjuk, hogy mi lesz. Az eszem súgja, hogy nagyon buta vagyok, de szívem szerint mindenkinek így lesz jobb. Eleinte tudom nem, de majd az idő múltával szépen homályosodok az emlékezetekben. Legjobb az volna, ha soha nem is ismert volna senki se, ami ugye lehetetlen dolog, vagy hogy egyáltalán, meg se születtem volna.
  • Fido4life
    #425
    Viszont !
  • bociub
    #424
  • Agyrém
    #423
    Boldog Új Esztendőt Mindenkinek!
    Több szerencsét és kitartást, több mosolyt és kacagást!
    Több erőt és igaz boldogságot!

  • sz4bolcs
    #422
    jaja, valahogy így.
  • Agyrém
    #421
    dehogy érted
  • Goth
    #420
    ja, ok. szal csak tőlem függ, hogy én téged embernek vagy repülő mókusnak hívlak, vagy amikor sétálsz akkor azt is mondhatnám helyette hogy repülsz, valójában ugyanannyira vagy kenguru mint ember, hiszen ezek a fogalmak konvecionálisak. értem =)
  • sz4bolcs
    #419
    ül áll, és hasonló kifejezések mind konvencionálisak.
  • sz4bolcs
    #418
    Hát ezt úgy hívják, hogy ragaszkodás a fogalmakhoz.
  • Goth
    #417
    te :OOoo
  • Goth
    #416
    nem csak a halállal más a helyzet, ez egy példa volt. Minden állapottal, pl. ül, iszik, ez a helyzet. az ülő emberre ha rámondod hogy áll, attól még ülő marad, ez a helyzet az evő emberrel is.
    Viszont szép/csúnya, jó/rossz esetében ez csak azon múlik, hogy TE magad milyennek állítod be.
  • NEOreg3
    #415
    na melyikőtök lesz 2007 első öngyilkosa?
  • sz4bolcs
    #414
    Érdekes, hogy pont a halállal lenne más a helyzet, mint a többi minősítéssel, gondolok arra, hogy még a tudományban, vagy a filozófiában is csak a célszerűség dönti el, hogy mikortól nevezünk valamit élőnek, és mikortól nem élőnek.
    De ha csak az döntené el, hogy egységesen rá lehet mondani valamire hogy halott (gondolom most a közmegegyezésre célzol), akkor ugyanez elmondható pl. az ölésre ..hogy rossz, még ha csak közmegegyezés alapján is.

    Honnantól függ valami a tudattól, és honnantól nem?
    Nincs a jelenségeknek a tudattól független léte.
  • Agyrém
    #413
    Én is csatlakozom, ilyenkor az értelmetlen a legértelmesebb :D
    B U É K
  • Goth
    #412
    a halott emberre egységesen rá lehet mondani hogy hallott, mivel semmiképpen sem élő. a szépre nem lehet egységesen rámondani hogy szép, mert valaki szépnek véli, valaki pedig csúnyának, ez csak a minősítőtől függ, szerintem ez a különbség.
  • Fido4life
    #411
    támaogatom :)
  • szando
    #410
    mivanitt??

    nefilozofálgassunk, éérteem?

    ma mindenki bulizzon szépen és igya le magát, nem filozofálgatunk, alkoöholizálunk ;)