1639
kémia meg minden....
  • Bexter
    #279
    Nah megtaláltam a legjobbat. Füstgránát recept :D

    Full legális. Ha megtalálják nálam nem köthetnek belém:D

    kell 5 ping pong labda. 4 et felvágni 1 et kifurni a többit bele tenni
    kanocot megcsinálni becsomagolni szivoszál bele az O2 miatt.
    gyujt és mehet :D
  • light00
    #278
    Én is szivesen segitek, tudok kémiául:DDDD
  • Bexter
    #277
    elvileg én is, de attol még félre lehet forditani a dolgokat :D
  • Nuki
    #276
    én tudok angolul. :)
  • Bexter
    #275
    Lehet akkor rosszul forditottam a receptett, de utána nézek.
  • light00
    #274
    Még nem probáltuk, a szodabikarbona hevités hatására szodává, széndioxiddá és vizzé bomlik (2NaHCO3 = 2NaCO3 + H2O + CO2, semmi értelme belerakni, javitani tuti nem fogja, legfeljebb rontja a hatásfokot.
  • Bexter
    #273
    Akkor ezek szerint nincs akadály :)

    Másik kérdés.
    Kálium nitrát és cukor + szódabikarbónás füst bombát probáltátok már?
  • Nuki
    #272
    1500 forint per darab. Nincs szenvedés, nincs magadat felrobbantás.
    Kell hozzá papier hogy 18+ vagy, és pénz. És még színt is választhatsz. Mi kell mét több? :)
  • Nuki
    #271
    #270 de ha nem tudod hogy egyesek profiljában ez benne van akkor beírom:
    Budapest, Petrik Lajos SZKI (ha odaársz a többit úgyis tudod, ha nem akkor nem lényeges:)
  • light00
    #270
    Meg lehet nézni profilt^^ (nyugi nem csesztetésként, csak kicsit lejebb oltották Nuket is ezzel)
  • Picizöldfül
    #269
    Nuke te hova jársz most középsuliba??? én is vegyésznek tanulok,és nekem is 4+2es a sulim...
  • Bexter
    #268
    Igen ezt végig gondoltam. Elég nagy fába vágtam fejszémet :D de lehet maradok a szimpla füst gránátnál. Kálium nitrát és cukor.
  • vegicsek
    #267
    Én éppen flashbangen dolgozok...
  • light00
    #266
    Öszintén szolva az egy igen egyszerü kis trükk, attol függ, mit gondolsz "hatásos" alatt, mekkora sugárban szorodjon szét.

    Mindent meg lehet csinálni, ez csak mennyiség kérdése. De feltételezem nem akarsz téglányi adagokat (kb ilyen mennyiség kellene. szerintem.) dobálni Airsoft alatt, meg a szodabikarbonás reakcio önmagátol végbemenö, meg kell oldani a reagálo komponensek szétválasztását a gránáton belül.
    És elég sok idö kell neki, mig akkora tulnyomás lesz, hogy felrobbanjon. Igy ez elég sok tesztelést és idöt igényel.
  • Bexter
    #265
    Airsofthoz lenne.
    A csapat szabályzat megengedi, a helyen is lehet használni.
    Eddig petárdfát ahsználtam ,de a készlet elfogyott és alternatív megoldásokat keresek.
    Füstgránát receptjét már megtaláltam, azzal nem lesz gond, de gondolom a petráda vagy robano anyagéval lesz.
    Szodabikarbonás módszert fel lehet anyira tuningolni hogy hatásos legyen?
  • Nuki
    #264
    jóhátez aközbe jutott eszembe miközben írtam, és akkor már mindegy xD
  • vegicsek
    #263
    Olyan nehéz megnézni a profilt?
  • Nuki
    #262
    pedig szerintem ponthogy lányoknál kéne kezdeni... najó nemszóltam ha felhasználónév mögött lány rejtőzik
  • vegicsek
    #261
    Ja, google a barátod, wiki a csajod.
    Csakvalahogy sose jutok el a wikiig, mind1, megtaláltam a választ
  • Nuki
    #260
    te tudod mi az a Wikipédia? :P
  • vegicsek
    #259
    Ne nézzé már madárnak, persze hogy petróleum alatt tárolnám.
    A neten nem találtamaz általam leírt módszerről infót, viszont könyvben olvastam róla
  • Nuki
    #258
    Airsoft vagy Paintball? :)
    Az a gond hogy ott szabályfüggő a dolog, házilag barkácsolt eszközöket nem hiszem hogy megengednek bármilyen ilyen helyen. Ja és a te életkorodtól is a beszerezhetősége...
    A házi készítést nem ajánlom mert macerás és nehéz.
  • Bexter
    #257
    Üdv.

    Érdeklődnék tud e valaki olyan receptett ami házilag elkészithető, alapanyag könyen beszerezhető. Petárda szerüséget szeretnék csinálni.
    Katonai harcászati játékhoz kell, ami a gránátot imitálná. Az eddig használt petárdát wc gurigába tettem és mellé egyéb apró müanyag lőszert tettem.
    Esetleg alternativ megoldások is érdekelnek.
  • Nuki
    #256
    nátriumot szinte csak olvadékelektrolízissel lehet előállítani, mivel a standardpotenciálja nagyon kicsi. ugyanígy van az összes alkálifémmel, alkáliföldfémmel, és az alumíniummal. najó, nemcsak ;)
    picit használnád a búrádat, és rákeresnél wikin, oda szépen feketén fehéren le van írva minden. nátrium szócikk.

    a másik gond, hogy nátriumot amint előállítottad, nem tudna állni a kispolcon, kéne neki petróleum, mert elég gyorsan eloxidálódna.
  • vegicsek
    #255
    Nos, olvastam egy érdekes sort, miszerint régen a Nátriumot szódából és szénből állították elő.(Na2CO3+2C=2Na+3CO)
    Na, ezért úgy gondoltam milyen jó lenne, ha ott virítana a kispolcomon egy kis nátrium.eletrolizálni konyhasót nincs kedvem, szóval erről a reakcióról kellene pár info.(Milyen hőmérsékleten játszódik le, esetleg milyen nyomáson...)
  • Nuki
    #254
    annak örülök ami van (lesz-REMÉLEM!:) ^^
  • justin
    #253
    Vélemény: a hír igaz. De ha igazán jó csajokat keresel akkor azt ne a BME-n (lehet hogy most megsértettem egy két kivételt.
  • Nuki
    #252
    én középiskolában is számos fehér köpenyben rohangáló embert látok (tanárok+minden nap van egy osztály akik majdnem egész nap laborban nyomulnak, és szünetben köpenyestül élvezik a pillanatnyi szabadságot:)

    jó lányokban meg csak reménykedhetünk. pletykák szerint a VBK-n (nem vörösboroskóla) és az építészmérnökin vannak sokan nőstények. vélemény? :)
  • justin
    #251
    Áhá, szóval Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar :D
    Akkor minden tiszteletem a tiétek ha oda fogtok járni (én mindig csak azt látom hogy fehér ruhás lányok/fiúk rohangásznak, de vannak jó csajok :))
  • Nuki
    #250
    jól hangzik!! :)
    (szerencsére nem jut eszembe több kérdés, úgyhogy sokszerencsét:)
  • justin
    #249
    Nos egy gépész sok mindent csinálhat de én speciel energetika szakon végzek, tehát energiaellátással kapcsolatos tevékenységek érdekelnek/azt tanultam. Amiket ma néztem: Siemens Erőműtechnika, ELMŰ/ÉMÁSZ, General Electric, MOL, ABB.
  • Nuki
    #248
    konkrétan mit? (bocs hogy ennyire kiváncsi vagyok, de érdekel mi fán terem egy gépész :)
  • justin
    #247
    Elmegyek dógozni. Pont ma voltam kinnt állásbörzén és szerencsére akad meló. (mondjuk eddig is volt talonban kettő, de azért jó ha van választék)
  • Nuki
    #246
    oh, :) és utána mi lesz veled?
  • justin
    #245
    6 éve, de idén már végzek :)
  • Nuki
    #244
    A múltkori alkoholos kérdésre ím itt egy válasz (Villányi Attila féle kémiatankönyvből):

    Alkoholok: telített, négyligandumos szénatommal kapcsolódó hidroxilcsoportot tartalmazó vegyületek.
  • Nuki
    #243
    azért az asszociáció egyből befigyel
    nembaj, mióta jársz oda? :)
  • justin
    #242
    Az mi? VörösBoros Kóla (Kar)? :D
    Neeem, ez nekünk műszaki hőtanból vót, én gépész vagyok , sorry :)
  • Nuki
    #241
    feltéve ha. de nem akarok feleslegesen szpemmelni, csak várok.
  • light00
    #240
    Háh, gondolj bele Nuki...Közvetlenül a frontrol kaphatunk informáciokat mire készüljünk, jol meggondoltuk-e!XD