1639
kémia meg minden....
  • Nuki
    #319
    a topik él és élni fog XD
  • light00
    #318
    3:

    V=0,8 dm3= 800cm3
    [sürüség]= 1g/cm3

    m(oldat tömege)= [sürüség]*V= 1 g/cm3 * 800 cm3 = 800g

    6%-os az oldat, tehát az oldat tömegének 6/100-a(=0,06) etanol
    800g * 0,06= 48g

    TADAM!
    (Remélem tudtam segiteni)
  • light00
    #317
    2:

    etanol: C2H5OH
    M(etanol): 46 g/mol

    A(-mint atomtömeg, nem molekula)(szén): 12 g/mol
    A(oxigén): 16 g/mol
    A(hidrogén): 1 g/mol

    etanol tartalmaz:
    2db szenet
    1db oxigént
    6db hidrogént

    W%(szén)= (2*12g/46g)*100= 52,17%
    W%(oxigén)= (1*16g/46g)*100= 34,78%
    W%(hidrogén)= (6*1g/46g)*100= 13,05%

  • Elmoking
    #316
    Sziasztok !

    Segitség kelleneehez a feladatokhoz.
    Elöre is köszönöm.

    2 - Számitsa ki az etanol tömeg%-os szén, oxigén- és hidrogén tartalmát

    3 - 0,8 dm3 6 tömeg%-os ecetsav-oldat (sürűsége 1g/cm3) hány gramm ecetsasvat tartalmaz ?
  • light00
    #315
    a Higany kicsit más elven öl meg, de nehézfém...
  • Nuki
    #314
    OLLÉ EZ VOLT A 40.000.000-s kérdés!!4 :DDD
  • akyyy
    #313
    higany az mérgező? naná!
  • Aquir
    #312
    :) :)
  • Nuki
    #311
    ...najó de.
  • Aquir
    #310
    :)
  • light00
    #309
  • Nuki
    #308
    nekem nem a külsőség számít :D
  • Aquir
    #307
    csupa pattanás! :P
  • Nuki
    #306
    egy élő személy és egy hangszer
    (akkor már előbb lenne a 2,4,6-trinitro-toluol a THC helyett)
  • light00
    #305
    ki? tetra-hidro-cannabinol és trinitro-glicerin?
  • Nuki
    #304
    arra már van más jelölt.
    ő maximum csak a harmadik lehet.
  • light00
    #303
    Vedd feleségül! :)
  • Nuki
    #302
    Hát nem csodálatos!!
  • Nuki
    #301
    hiába... az ember mindig reménykedik egy pyrotechnikára (is) gerjedő lányért
  • Aquir
    #300
    ésha csak hobbiból írtad be hogy fiu vagy? :C :D
  • Nuki
    #299
    /off
    Én szerinted mikor játszottam utoljára? SOHA!! és külömbenis gyere már vissza msn-re vagy legalábbis válaszoljál:D
    /on
  • light00
    #298
    /off
    Én szerinted mikor játszottam utoljára? márciusban talán? és nekem is kb egy 5k-s pisztolyom van, de ezzel is szivattam AEG-es okostojásokat^^
    /on
  • Nuki
    #297
    NE BESZÉLJETEK MÁR ERRŐL!!!! :DDD
    én is úgy szeretnék, de ez a rohatt érettségi, és a kurvadrága (már bocsánat a kifejezésért) fegyverek miatt nem megy!!! :\
  • Bexter
    #296
    Boltit tudom hol lehet venni, de ha elötte idehaza házilag elkészitettel haverokkal begyakoroljuk az olcso füstbombás támadást akkor warokon lehet használni a boltit.
    Mi egy kis házban játszunk ami kikéző ház volt katonaság számára.
    Legutobbi gamen egyedül bevettem épületett :D Társaimat leölték. MOndjuk ilyen ritkán van.
    Majd mesélek mien lett a füstbombám :)
    (www.wbat.extra.hu) mi kis csapatunk :P
  • light00
    #295
    Mi volt laktanyában játszunk, a támado örül ha kétszeres mennyiséggel képes nyerni, nekem sikerült egyszer védö-tulerövel szemben nyerni. Egyszer. Nem egyszerü, de nagyjátékokon, versenyeken nem hiszem hogy örülnek a házigránátnak, anélkül kell tudni (vagy boltival) bevenni a célhelyet.
  • Bexter
    #294
    Azért a mi pályánkon van olyan hely ahonan nehéz kiszedni az embert :D
    Akkor marad a KNO3 :)
    Thx info.
  • light00
    #293
    Én is airsoftozok, és leginkább támado szeretek lenni, mert a védö bekempel és unatkozik, de mindig ki lehet szedni, ettöl jo támado a támado. Van elterelés, önfeláldozás, csapatmunka, miegymás. Ha nem lát annyira akkor vaktába tüzel és kész a baj. Inkább játsz a KNO3+cukorral, hidd el, még az a "legbarátibb" mind közül.
  • Bexter
    #292
    Mivel sokszor kerülünk olyan helyzetbe hogy a védőt nehéz kimozditani a helyéről ezért lenne jo amitől nem látna anyira és igy bevehetőbb lenne a rész...
  • light00
    #291
    Lehet, hogy észben nem, de ha jol látom kinézetröl van szo, abban pedig a petriket minden felülmulja, ha a 200as átlagkort nézzük:D
  • light00
    #290
    De gondolj bele, az ellenség nyugodtan átmehet és szipákolhatja azt a szart? Csak nem kellene.
  • Nuki
    #289
    ja de az meg szinvonalban nem fogja elérni a petrikest...
  • Bexter
    #288
    Inkább nem szivok a levegőből :)
    Valószinüleg olyan lenne mint mély levegőt venni egy trabant kipufogóéyábol menet közben :)
  • light00
    #287
    Majd jövöre Nuki, reménykedjünk az irinyis "felhozatalban"...:DDD
  • Nuki
    #286
    ez nagyon ráférne a mi iskolánkra is ahol az átlag életkor 200 fölött van :o
  • light00
    #285
    Ahoyg gondolod, de ha tényleg megprobáljátok a pingponglabdásat is, akkor egyre kérlek: vegyél egy mély lélegzetet mindkettö füstjéböl. És mindenki más is. Utána döntsetek.
  • Bexter
    #284
    annyit tudni kell rólam, hogy kémiához nem igen értek. Csinos tanárunk volt és nem azt néztük amit a táblára irt :D meg nagyon nem is érdekelt :D
    De most nagyon rá vagyok kattanva a füstbomba készitésére.
    Valószinüleg kiprobálom mind a kettő megoldást és amelyik ugy beválik, hogy a csapat társak is bele egyeznek akkor marad :)
  • light00
    #283
    Probáld ugy csinálni az egészet, hogy minél kisebb lyukat hagyj az egésznek levegözni, kb akkora kell, mint amin a gyujtozsinor bemegy, de ne szoruljon, hogy tényleg csak füstöljön és ne gyulladjon be az egész.
    Kevés oxigén-->rossz égési hatásfok. szerves kémiai alapsmeretek (már aki tanul ilyet)
  • Bexter
    #282
    Ejnye :(
    Erre mondjuk nem gondoltam...
    Lehet mégis marad a kutyulás a mütrágyával :D
  • light00
    #281
    Az biztos, aki letüdözi az nem fogja megköszönni neked, hasznos, de meberrel szemben NAGYON hanyagolnám.
  • vegicsek
    #280
    Csakhogy ez qva büdös, és qva káros...