1639
kémia meg minden....
  • norbert0002
    #119
    hali, van két feladatom amit nem igazán tudok megoldani. Aki tud pls segitsen.

    1. Számítsuk ki! Ismeretlen szénhidrogén 8dm3 -ének tömege(20'C fokos, 01MPA) 18g. 1 mol szénhidrogén 2 mol brómot képes addícionálni. Állapítsuk meg, hogy melyik vegyületről van szó! Írjuk fel összegképletét és atomcsoportos képletét.

    2. Számítsuk ki! Acetilén és klór reakciójával olyan szénvegyület nyerhető, amely 71,68% klórt és 4,04% hidrógént tartalmaz. Állapítsuk meg, mi lehet a kérdéses vegyület összegképlete! Írjuk fel szerkezeti képletét is!
  • Nuki
    #118
    szivesen^^
  • norbert0002
    #117
    Ugy számolom, hogy jó a képlet ugy hogy köszi szépen!!!
  • Nuki
    #116
    fúúú hát ezen tegnap óta rágódom de valahogy nem megy sry :\
    1, ha nem elem akkor lövésem nincs... gondolom amit most tanultatok, benne lehet a tankönyvben, ha a ti tanárotok kérdezi ezt a kérdést:P
    2, túl kevés betü, részecskék mozgására, nem tudsz valahonnan többet szerezni hozzá vagy már késő?
  • Nuki
    #115
    ha jól emlékszem alkinek CnH2n-2
    így:

    CnH2n-2 + [(n-1)/2+n]O2 -> (n-1)H2O + nCO2 ...ha jól számolom. írd föl papírra és ellenőrizd:P
  • norbert0002
    #114
    Hali! Valaki nem tudja az alkinek égésének általános egyenletét? (googleben nem találtam)
  • LaciMaci
    #113
    Sziasztok!Van 2 fontos kérdésem:

    1., Melyik ez az anyag? - Sötétszürke, szilárd anyag, vízben jól oldódik, vizes oldatát fertőtlenítőszerként használják.

    2., Részecskék mozgása.8 betüsnek kell lennie és a 4. betü az O

    Válaszotokat várom!

    Üdv.
    Laci
  • Nuki
    #112
    türelem rózsát terem ^^ vagy sókristályokat :P
  • davos80
    #111
    Ja,akkor jól csinálom,csak marha lassú,én meg türelmetlen vagyok.
  • Nuki
    #110
    középsuliban ilyet? :)

    úgy hogy lehetőleg meleg vízben feloldasz konyhasót (vagy cukrot vagy bármit) aztán elteszed félreeső helyre, és egy pálcikára fellógatott cérnát belelógatsz a pohárba, az oldatba. (bebugyolálod úgy még jobb is lesz, hogy lassan hűljön, talán ha radiátor mellé teszed mégjobb:P)
  • davos80
    #109
    Tudja valaki,hogyan kell azt a kísérletet megcsinálni,amit középsuliba is kellett,mégpedig azt,hogy a sót kikristályosítani? (?cérnán)
  • Aquir
    #108
    ez van :P :)
  • Nuki
    #107
    fotosoppom is van, de néha türelmem nincs, sry ^^
  • Aquir
    #106
    paint

    érted

    painttel megrajzolhatod és ide beszúrhatod..
  • Nuki
    #105
    képszerkesztő? hol?
  • Aquir
    #104
    képszerkesztő =)
  • Nuki
    #103
    ha van kémia tankönyved oda tökéletesen le van írva az 1-4 és 1-2 es addiciónál. a másik hogy szubsztitúciónál mi akar szubsztituálni?.. pl
    benzol + Cl2 -> BenzolCl + HCl

    a polimerizációhoz meg rajzolni kell :( ide meg nehezen megy
  • Csabesz6
    #102
    nekem tudnátok segíteni?
    a butadién addíciójának illetve a polimerizáciojának a képletét kéne leirnom:( + a benzol szubsztitícióját
    plz help thx
  • davos80
    #101
    Hétfőn zéhát írok kémia gyakból.
    Semmit nem tudok,0 tudás,stb.
    Itt egy példafeladat,ha valaki leírná hogyan kell nekiállni,azt megköszönném.
    :
    Egy 1.285 g/cm(3) sűrűségű HNO3 oldatban {HNO3 = 63} a HNO3 móltörtje 0.196.
    Az oldat 1000cm(3) - éhez 500 cm(3) H2O-t adunk.
    Mekkora a keletkezett oldat molarítása,ha térfogata 1480 cm(3) ?

    MegaTHX.
  • Aquir
    #100
    np =)
  • Csabesz6
    #98
    köcce(már nem fontos:D)
  • Aquir
    #97
    Valahogy így lehetne szvsz. Ezzel legalábbis annyi keletkezik amennyi reagált az elején. :)

    C4H10 + 13 O2 --> 4CO2 + 5 H20
  • Csabesz6
    #96
    sziasztok eztaz egyenletet plz rendezni kéne
    c4h10 + o2 ---> 4co2 + h20
  • Nuki
    #95
    kémikusok rulz:P
    ja és UP

    "Roy Lowry, a University of Plymouth kémikusa éppen arra vár, hogy rekordjának hitelesítésével bekerülhessen a Guiness Rekordok Könyvébe.
    Kísérletében 55000 boltban is beszerezhető tűzijáték rakétát indított öt másodperc alatt. A korábbi rekord 39210 volt.
    A brit kémikus elmondása szerint a célja legfőképpen az volt, hogy a tudósok levetkőzhessék a "fehér köpenyes férfiak" imázst. "Ezzel azt akarom demonstrálni, hogy a tudomány szórakoztató.""
  • Nuki
    #94
    az nekem is jó lenne ha lenne, nem tudok bocsi :)
  • blackgamer
    #93
    nekem csak könyvem van, az is érdekel?
  • Riannon
    #92
    Sziasztok! Lenne egy nagyon fontos kérdésem:hol találok olyan angol ill.magyar nyelvű oldalakat,ahol szerves kémiai reakciómechanizmusok vannak,pl:azolok reakciói ,vagy aromás szénhidrogéneké,és a termékek neveit is kiadja,illetve a reakciókörülményeket! Valamint a termék kémiai tulajdonságairól leírást! Sürgős lenne,köszike

  • shevy
    #91
    Hello nekem két feladat kellene, vagyis az öcséimnek, egyébként hulla egyszerű:

    1, 80g brómot (Br2) nátriummal egyesítünk. Mi a termék neve és mennyi a tömege?
    2, Hány gramm higany-oxidot (HgO) kell felbontani ahhoz, hogy belőle 1 mól oxigéngázt kapjunk?
  • Nuki
    #90
    2 dm3 n.á. CH|||CH az hány mol? x mol
    (nem tudom igy hirtelen normál állapotot :)

    aztán reakcióegyenlet,

    CH|||CH+ 2Br2 -> CHBr2-CHBr2
    1mol -> 2mol
    x mol -> 2x mol

    2x * Br2 moláris tömege....

    remélem érthető :)
  • goo!
    #89
    sziasztok.. 1 feladatban tudna valaki segíteni?

    Két dm3 normálállapotú etiléngáz hány gramm brómmal lép reakcióba?

    hogyan lehetne leveztni? előre is köszönöm
  • Nuki
    #88
    szabadna tudnom mire kell az neked?
  • akos91
    #87
    tud valaki, valami olyan szert ami képes az üveget azonnal átlyukasztani
    légysz valaki mongjon ilyen szert
  • Nuki
    #86
    najó aki tud segíteni az légyszives álljon rá valami keresőn mert én ná vagyok elég jó hozzá:)
    puskapor égési egyenletét szeretném megtudni:D
  • Nuki
    #85
    azért mert a VII. főcsoportban van ami azt jelenti hogy egy elektront kell felvennie hogy nemesgáz szerkezete legyen (szabály ha megtanulnád kémiából az hogy minden atom ilyenkor nemesgázszerkezetre törekszik vagyis arra hogy 8 e- legyen a külső e-héján:)

    így érthető?
    és mindennel így van, a bal oldalon lévők leadnak hogy nemesgáz szerkezetűek legyenek elektront
    a jobb oldaliak pedig felvesznek e-t.
    ki lehet számolni mennyire vannak a VIII. főcsoporttól.
    I.A -1et ad le
    II.A -2őt ad le
    III.A -3at ad le
    V.A - 3at vesz fel
    VI.A - 2t vesz fel
    VII.A - 1t vesz fel
    VIII.A nemesgáz e-szerkezet...

    (remélem jól montam:)
  • blackgamer
    #84
    nem vágni kell, hanem érteni
    ha az alap dolgokkal nem vagy tisztában, később méginkább gond lesz a kémia
    olvass utána
  • norbdog
    #83
    nem vágom ez egy dolgozatkérdés lesz
  • norbdog
    #82
  • blackgamer
    #81
    az atom kifele töltéssel nem rendelkezik
    Cl- mert egy elektron kell a stabil nemesgáz szerkezethez
  • norbdog
    #80
    Üdv! Milyen töltésű a klóratom? Miért?
    Milyen töltésű a kloridion? Miért?
    thx
  • Nuki
    #79
    anyacsavar :Ð