17064






  • DF Ranger
    #2496
    Gondolom mert az irakiaknak soha sem volt.
    Azér a hind elég komoly helikopter, és annak is ugyan úgy volt radarja meg minden szal ki tudta lőni az aoacsot. Az más kérdés hogy aza Apacs tele van pakolva mindenféle zavaró rendszerrel, pl ECM (electronic counter meassure) chaff (fémreszelék) flare (infra zavaró) míg a hindon a flare is csak opcionális kiegészítő :)
  • ghost cb
    #2495
    Ittmár nagyon nemszámit melyik gyorsabb mert nem forma 1, és szerintem ha rakéra elől menekülnek, még a Commanche 390 km/h-ja se tud elfutni azelöl. Itt AZ A 20 ÉV a döntő ami két típus között van. Mert annyit változozz a technika hogy egy apacs kisujjával lelövi a hind-et. Forditva szerintem a "jól bevált analóg kijelzők" is megizzadnak ha meglátnak egy apacsot. De a Hind nem csak támadó helikopter, hanem szállító is. Embereket szállit. A két dolog+ a sebesség "párosítása nagy stuff". Csak azt nem értem hogy a DC-be mért nem az MI-35-öt tették, hiszen az sokkal fejlettebb, habár nem olyan híres.
  • Danny
    #2494
    Na ez meglep! Azt mondta, hogy ő soha semmi moddal sem fog. Azt hiszem ez is mutatja, hogy mekkora császárság a DC. :D
  • Lacc
    #2493
    Ejha, nem gondoltam volna hogy ennyifegyver-szakértő van itt köztünk :)
  • TheGOro
    #2492
    Jaj egyébként ma késő este azaz inkább hajnalban szerencsém volt BB-vel játszani az 1-es ACC DC szerveren
  • TheGOro
    #2491
    Kötelességtudó vámpír lévén befekszem a koporsómba...
  • TheGOro
    #2490
    Apache maximális sebessége 295Km/h, míg a Commanche szédítő 390Km/h -s végsebességgel rendelkezik.
  • Gugger
    #2489
    a lényeg hogy az AH kb 20 évvel fiatalabb cucc!
  • Gugger
    #2488
    aztán lehet, hogy nem, mert egy másik info szerint nem gyorasabb, már magam sem tudom, mi az igazság! :DDD
  • Gugger
    #2487
    de azért szép nem ?
  • Gugger
    #2486
    kicsit utánanéztem, és valóban gyorsabb az AH :D
  • Gugger
    #2485
  • Gugger
    #2484
    Akkor ezt nézd meg:

    Mi-24 D/V HIND harci helikopter

    Az AH, vagy a RAH gyorsabb?
  • TheGOro
    #2483
    Az R betű a Felderítőt jelenti ugyanis a Commanche Reconnaissance/Attack Helicopter azaz Felderítő/Támadó Helikopter.
  • DF Ranger
    #2482
    Használtam háttéranyagot, de angol nyelvűt szal nem ctrl+c :)
  • DF Ranger
    #2481
    Ha már itt vagyok irok egy kicsit az Abramsről is :)

    1960-ban kezdtek el dolgozni a németek és amerikaiak egy új modern harckocsi tervein,így készült el az MBT-70 harckocsi, de 1970-ben a magas költségek miatt leállították a közös programot. A németek sikereket értek el a Leopard harckocsijukkal de az amerikaik leállították a fejlesztéseket. Ezután 2évvel a General Motors és a Chrysler megbízást kapott egy új amerikai harckocsi kifejlesztésére. A chrysler nyert, 1980-ban elkezdték sorozatban gyártani az M1-est.

    M1-es változat: első gázturbináns harckocsi, M68-as 105mm-es huzagolt csövű löveg, ezt használták vietnámban az M60-ason és M48-ason is, 1950 ben kifejlesztet britt L7-es fegyver amerikai lövegzárral, tűzvezető rendszere lézertávmérővel és hőérzékelővel van ellátva, vizszintes és függőleges lövegstabilizátorral is felszerelték, a menet közbeni pontos tüzelés céljából, van rajta egy 7.62mm-es koaxiális géppuska és egy 12.7mm-es légvédelmi géppuska, plusz 6-6 db gránátvető.

    M1A1: a régi löveget lecserélték egy 1985-ben kifejlesztet 120mm-es Rheinmetal simacsövű lövegre (ezt használják a néemt Leopard 2-esek is), megerősítették apáncélzatát, és új vegyvédelmi és légkondicionáló rendszert kapott, német gyártású APFSDS-T és HEAT-MP-T lőszereket használnak benne.

    M1A2: navigációs rendszer, felderítő és tűzvezérlő rendszer modernizálása.
  • Danny
    #2480
    Na húzok aludni, mert kiesik a szemem. :) Jóccakát!
  • Danny
    #2479
    Hát ezzel azért vitatkoznék. De valóban kiforrott konstrukció volt.
  • Danny
    #2478
    Tényleg! Az Apache ugyebár AH-64. Az AH = Attack Helicopter. A Comanche meg RAH-66. Mi az az R az AH előtt? Mit jelent, tudjátok? Esetleg a lopakodással kapcsolatos? Mert ugye a Comanche az Stealth helicopter.
  • Gugger
    #2477
    ennek ellenére asszem a mi24 még mindíg a leggyorsabb harci helikopter! :D
  • Danny
    #2476
    Csak épp egy pötit! :D
  • Gugger
    #2475
    mint tudjátok a mi24 kicsit öregebb konstrukcio mint az AH :D
  • Danny
    #2474
    További kellemes estét kívánunk kedves olvasóinknak!

    DF Ranger, BBC News, Irak! :P
  • DF Ranger
    #2473
    Te a T-80-ról beszélsz. Ojan az Irakiaknak soha nem volt és nem is lesz. Magyaroknak van belőle 1-2 :))) Ezt az oroszok már az Abrams alapján építették GTD-1000 es gázturbinával (első orosz gázturbináns tank), lézeres távolságmérővel és computeres röppálya számítóval (ballistic computer system), robbanó reaktív páncéllal, és lehetőség van lézer vezénylésű rakéták kilövésére a fő-ágyúból. Szemből már egy M1-es is megizzadna vele de kilőné.
    Ennyi. :)
  • Danny
    #2472
    Jaja, szinte észrevehetetlen a különbség!
  • Lacc
    #2471
    Ezen mindig digitális csillog villog, az Mi24-ben meg minden a jól bevált analóg emellett jelentős különbséget nem látok
  • Danny
    #2470
    Nem mindegy hova lövöd.
  • ghost cb
    #2469
    Ja és az AH-64 Apache:





    szerintem a különbség érezhető...
  • Lacc
    #2468
    Na de ha megtanulta az ember nagyon nagy feeling egy gánsippel garázdálkodni a pontok felett :) Persze amíg nem kapsz a pfádba egy stingert :D

    Tényleg még nem is nagyon néztem, számít az, hogy a stingert a rotorba lövöm közvetlenül, vagy simán a páncélozott testre? Szal vannak a heliknek hitboxaik?
  • Danny
    #2467
    Egyébként guru és nem goro! Bocs nem bírtam ki...
  • Danny
    #2466
    Állok rendelkezésedre ;)
  • ghost cb
    #2465
    Hát szerintem te sem vagy akkora goro hogy 1 ora volt. én is eljutottam 20 perc alatt addig, hogy elintulsz és kanyarodsz. Egy jópár napig a leszállás egyenlő volt a kiugrással, és ejtőernyőzéssel. De amig igazén ráérzel, és megtanulod az bizony nekem nem 1 v 2 hetembe került. Ne Multiba gyakorolj, mert attol itt már mindenki tiszta idegbeteg. Single okés. egy kis Machine Head a háttérbe és GO!
  • Danny
    #2464
    1 óra után a pontos célzáson kívül mindent megtanultam. És még a 0.2-ben ahol sokkal gázosabb volt. Szal azért nem kell ehhez olyan nagy gurunak lenni. ;)
  • Cobra.
    #2463
    A repülést, de nem árt tudni, hogy hogyan kell egy helyben megállni, illetve leszállni, az meg jó néhány nap/hét.
  • Danny
    #2462
    Fél óra alatt meg lehet tanulni.
  • Petko
    #2460
    itt dc ben a kollektiv allasszog az eger y iranyu huzogatása
  • TheGOro
    #2459
    Jaja, de az alapelv elsajátításához, és megértéséhez érdemes felpakolni a Flight Simulátor valamelyik részét pl a 2004-et. Ott annyi a különbség hogy a helikopterek rendelkeznek kollektív állásszög vezérléssel. De csudajó móka amúgy
  • Cobra.
    #2458
    Chicane lehetőleg SP-ben gyakorold a repülést
  • TheGOro
    #2455
    Ha minden igaz a DC-ben a helikopterek nem rendelkeznek kollektív állásszög vezérléssel, mert a felhajtóerõt a rotorlapátok forgási sebessége vezérli, azaz a rotor fordulatszáma. Emiatt a reakció idõ hosszabb és így a vezérlés kevésbé érzékeny. Ellenkező esetben a W-vel és az S-el a kollektív állásszöget lehetne kezelni, magyarán ez lenne a kollektív kar. Az nyíl akkal lehet a farokrotor lapátok állásszögét állítani, növelésével vagy csökkentésével a helikopter orriránya változtatható.

    Mi24-es műszerfala:






  • TheGOro
    #2454
    Hát azért nem teljesen