17064






  • Lacc
    #2536
    Ebből azt tudom leszűrni hogy valami 50 illetve 52 :D
  • Danny
    #2535
    Találtam ekkis adatot a KA-52-ről, gondoltam megosztom veletek.

    Êà-52 ïðåäíàçíà÷åí äëÿ ðåøåíèÿ îáű÷íűő äëÿ áîåâîãî âåðòîëåòà çàäà÷ áîðüáű ñ áðîíèðîâàííűìè öåëÿìè è îãíåâîé ïîääåðæêè ñóőîïóòíűő âîéñê, à òàêæå äëÿ ðàçâåäêè öåëåé è èő ðàñïðåäåëåíèÿ ìåæäó áîåâűìè âåðòîëåòàìè. Ïðè ýòîì áëàãîäàðÿ âçàèìíîìó àäàïòèðîâàíèþ âåðòîëåòîâ Êà-52 è Êà-50 îáåñïå÷èâàåòñÿ ðåøåíèå âñåő çàäà÷ ñóőîïóòíűő âîéñê. Âåðòîëåò Êà-52 ìîæåò èñïîëüçîâàòüñÿ òàêæå äëÿ îáó÷åíèÿ ëåòíîãî ñîñòàâà.

  • Danny
    #2534
    Intruder powa!
  • Danny
    #2533
    Valóban! :)
  • ghost cb
    #2532
  • ghost cb
    #2531
    verné csakhogy még szinte kise probálták, és még a sorozatgyártás is a kezdeti stádiumban tart.
    Danny tévedsz, mert a KA-50 a hokum, és ez KA-52.
    Lacc, az a gép csak bombázó volt,(3 személyes) és a vietnámi háborúban szolgált. azt leváltandó csinálták az F-14-es tomcat-et, ami szintén kétszemélyes, csak egymás mögött helyezkednek el. egy (van több iskép az ea-6b-ről:
  • Max Damage
    #2530
    én is a Commanche (RAH-66) mellett szavazok, szerintem messze verné ezeket a heliket.
  • AirborneRanger
    #2529
    Orosz... Azé a Commanche-al nem ér fel szerintem.. :)
  • Danny
    #2528
    3 vodka után az amcsikat se zavarná
  • Lacc
    #2527
    Ez olyan mint egy róka :D Szerintem nem kifejezetten csúnya, csak érdekes inkább ahogy kinéz. De jól látom, itt a pilóta meg a lövész egymás mellett ül? Volt az amcsiknak is egy ilyen lopakodó-bombázójuk ahol így ültek, de nem rendszeresítették mert zavarták egymást vagy valami hasonló. Úgy látom az oroszokat ez nem igen zavarja :))
  • Danny
    #2526
    Ez a Hokum.
  • ghost cb
    #2525
    detto. a pontok nagyon nem érdekelnek, ugyhogy nyugodtan lőjetek utánam, lőjétek le a gépem, stb, megfordulok, és ... Áltaban mindig van annyi pontom hogy egy -2vel nem esek visszi 10 helyet (egyébként se érdekel). És nemfogok idejönni zokogni hogy lelőtte a gépemet, megölt, veü veü
  • ghost cb
    #2524
    Hát eléggé elmentünk a témától. Goro nem veszekedni akarok. Cobra pont ez lett volna a köv hozzászólásom, hogy a hind-nek is 5 rotorlapátja van, hát egy fél nappal megelőztél .
    De ha nagyon helikopterezünk, akkor van az oroszoknak is pár csúcshelikopterük, itt is egy:







    Orosz heli, Kamow KA-52 a neve, és szerintem súlyos pénzek vannak a háttérbe azért nem alkalmazták nála a szokásos nagyszámú/olcsó orosz exportot. Kívülről nem valami szép szerintem... De nagyon ott van vegyverzetileg.
    Nekem az AH-64 a favorite...
  • Danny
    #2523
    Ja igen azt nem tudja elviselni ha leölik a csapattársai. Erre ugrik. Volt példa rá tegnap amikor én játszottam akkor is. Nade az az igazság, hogy ha a helim vagy repülőm után lőnek, akkor énis megfordulok és jutalmazni szokta,. Szarok a pontokra már rég nem érdekel, szóval nyugodtan lehet utánam lőni.
  • Cobra.
    #2522
    Gabe nekiállt DTK-zni, persze biztos felhúzta magát Christian, nazi, meg még valaki (nem emlékszem a nevére) folyamatos TK - DTK -zásán meg káromkodásán. Persze pont nem volt egy ACC-s sem a szerveren.
  • Yan
    #2521
    Ghost: izlések, és...
    én a MI-re szavazok.
  • Lacc
    #2520
    Mér ezek csítelnek? Vagy TK-znak? Vagy mi? :)
  • Valen
    #2519
    Meg egyébként erről szól fórum :)
  • Danny
    #2518
    G@be? Mit csinált? Ő HBA-s volt, nagyon korrekt arc. Szerintem csak új még neki a DC.
  • Cobra.
    #2517
    játszani úgyse tudunk, hála Christiannak, G@benek, nazinak és hasonlóknak
  • Danny
    #2516
    szvsz ez így egészséges :)
  • Valen
    #2515
    Lacc > már kezdjük megszokni :)
  • Cobra.
    #2514
    a Hind-nek is ötágú a rotorja, mégis megnyerne minden hangnyomásversenyt
    Nem a lapátok számától, hanem a kialakításuktól függ, hogy mennyire hangos a gép (meg természetesen a motortól is).
  • Lacc
    #2513
    Hajjaj újabb vita lesz :D
  • TheGOro
    #2512
    Noise is reduced by use of a five-bladed rotor
  • TheGOro
    #2511
    pont ezt mondtam
  • Danny
    #2510
    Ezek nem fajták, hanem rejtve hordja a fegyvereit és a futóművét. Egyébként nem erre mondtam hogy brutkón néz ki hanem a Mi24-re. :) Ez inkább elegánsan tömeggyilkos! :D
  • Lacc
    #2509
    Tényleg nagyon durván néz ki :) Már a Commanche 4-ben is nagyon tetszett ez a ki-be csukható fegyvertár vagy minek híjják.
  • ghost cb
    #2508
    Goro itt megfigyelheted, hogy nem az 5 lapos rotorlapátnak hanem a rotorok áramvonalasságának, és a rotorok találkozópontja (közepe) szintén áramvonalas kidolgozása miatt köszönhető a "némasága".
  • ghost cb
    #2507
    Nos szerintem nagyon nem néz ki durván. De ha elolvasod miket tud, AZ a brutális. Kívülről nem is látszik milyen brutális.
    Egyébként egy másik adat szerint óránként 320 km-t tesz meg maximum. És ha ez az igaz, ha az, nemhinném hogy a vezető tövig nyomná hogy menjem max-szal uttyogy ezen nemkell lovagolni, mi mennyivel megy.
    3 fajtája van:
  • Danny
    #2506
    hmmm, na jó az tuti hogy brutkón néz ki ;)
  • Yan
    #2505
    és bármelyik indiánnál szebb
  • TheGOro
    #2504
    Hát a Commanche-ot elég nehéz kilőni, nem csak a sebessége miatt, hanem mert gyakorlatilag nem ad ki hőt. A Helikopterből az összes hő a hátsó rotorlapátoknál lép ki, ami rögtön elegyedik a külső levegővel. Továbbá zajkibocsátása is minimális, köszönhető az 5 lapátos rotornak, a hátsó farokrotor zártsága, és dőlésszöge miatt. A fegyvereket, leszálló talpakat a burkolaton belül hordozza... és még sok egyéb finomság
  • Cobra.
    #2503
    tegnap este Nancsika is játszott a DW-n
  • DF Ranger
    #2502
    Bazdmeg :)
  • Danny
    #2501
    2.5K
  • Danny
    #2500
    Nem is értem miért... ;)
  • DF Ranger
    #2499
    Ezt már lusta voltam lefordítani :)
  • DF Ranger
    #2498
    TECHNIKAI ADATOK: (M1A1 Abrams nehéz harckocsi)
    Hossz (löveggel): 9,83 m Magasság: 2,896 m Szélesség: 3,658 m
    Hatótáv: 465 km Személyzet: 4 fő Tömeg: 57,15 tonna
    Max. sebesség közúton: 67 km/h Lejtőmászó képesség: 60% lépcsőmászó képesség: 1,066m
    Árokáthidaló képesség: 2,743m
    Hajtómű: 1500 LE-s Avco Lycoming AGT 1500 gázturbina.
  • DF Ranger
    #2497
    Végülis ez az Abrams elődje: