17064






  • Danny
    #2721
    Az északi front a Siegfrid vonal északi megkerülése volt ugye? Pl. a Market Garden hadművelet. Vagy rosszul tudom?
  • Danny
    #2720
    Szívesen! :)
  • Petko
    #2717
    omar bradley rol ezer kep van, o volt patton es montgomery felettese az eszaki fronton
  • Danny
    #2716
    Roger that! :)
  • ghost cb
    #2715
    Hát van m1, van m1a1, és van m1a2 (a3 is de a megnövekedett költségek miatt csak 3 db készült). És Ez mind Abrams, Mint az M2A3 és az M3A3 és mindkettő Bradley.
    Egyébként kösz Goro, erről még nem volt képem. Bradley-vel mi a helyzet?
  • TheGOro
    #2714
    for whom today's Abrams M1A2 Battle Tank is named
  • Danny
    #2713
    Mámint M1A1 nem?
  • TheGOro
    #2712
    heh, de jó itt a csákó kiről elnevezték az M1A2-t
  • Nem3sis
    #2711
    nice
  • Petko
    #2710
    ja es azt a celkovetos stinger raketas dolgot en mar eloben is kiprobaltam, eleg zsenialisan kellett az urgenek megoldani, mert az a pöcs dice nem adott ki sdkt, és abból kell éni ami van.
    Szóval úgy van megoldva hogy a kilövődö rakéta maga is egy repülő, viszont a plussz érdekesség, hogy egyrészt van két oldalt két láthatatlan motorja, és ezen kívül a lövedék elött hosszan egy tölcsér szerű képződmény van felépítve kis láthatatlan objektumokból, úgy hogy a tölcsér zárt vége a lövedék orra, és kifele nyitja amerre halad. Namost ezek az obbjektumok ugy vannak allitva hogy csak repulo egységekkel ütköznek és akkor menten felrobbannak, aminek hatására abban a körcikkelyben amiben van, felrobban az oldalso motor, vagy mindketto ha az also cikkelyben történt ütközés, és ezáltal a töltet pályája elhajlik adott irányba. Az elajlas szöge pedig úgy van kihozva, hogy pont akkora mint a tölcsér nyílásszöge, ezáltal gyakorlatilag ez egy időzítés hogy mikor kell kanyarodni a töltetnek. Viszont a gondok: mozgó célpontok ellen nem igazán jó, még rosszabb is lehet mint ahogy eddig csináltuk hogy előre megtippeltük hol lessz a repülő x idő múlva.; ha sokat lőnek ki egyszerre (repülőből) akkor a sok objektum kezelése miatt beakad a játék eléggé. Ennek ellenére ügyes volt a csávó aki csinálta.
  • ghost cb
    #2709
    Megnézném mekkora a bombában a mag. Mert egy 2.vh-snak akkora kb mint egy nagy alma. (nem csernobili nagy ). Meg azt is hogy hogy robban (a látványért).
  • ghost cb
    #2708
    Jólvan ezt félre értettem, de ha figyelmesen olvastál odairtam h még egy maitól sem. Zárójelbe. Egyébként az szerintem is lehetséges hogy egy víz alatt felrobbantott atombombától (mai) egy (2.vh-s) anyahajót a szökőár elvigyen a hullámjain, de hogy repüljön, vagyis nem ér a vízbe az = a lehetetlennel. De a szökőár simán elviheti és fölboríthatja.
  • DonC
    #2707
    Végülis ez is egy megközelítés. Igazából a céltól (mondjuk egy város) 50 kilométerre bekövetkezett nukleáris robbanástól maximum az ártalmas anyagokat és a mellékterméket kapod. (egy megfelelően brutális atombombától, amit olyan 1 km magasan robbantanak) Ez arra jó, hogy utána (!!!) szépen lassan megdögöljön az ember, de a "haszon" elmarad, hiszen a nukleáris csapás is valamilyen objektum elpusztítására hivatott. (katonai objektumok pl. repterek, bázisok, szarabb esetben polgári célok, tehát városok). Ennek fényében nem igazán értek egyet azzal, hogy arra lett tervezve. Szar terv, szarabb megvalósítás, használhatatlan fegyver.
  • Petko
    #2706
    nem kisérletezett, hanem van is
    meg a franciáknak is van...
    ami még érdekesebb dolog, az amerikaiak az 50es években nuklearis toltettel felszerelt bazooka (ez a Davy Crockett)

  • Murry
    #2704
    A Babilon-ágyú

    Az óriáságyú
    Irak készítette el a II. világháború óta az egyik legnagyobb tűzfegyvert. (Az abszolút rekorder az 1943-44-ben London bombázására készült, 140 méter hosszú német Hochdruckpumpe, avagy V-3.) A 350 mm-es, 45 méter hosszú löveget a kanadai születésű Gerald Bull tervezte, a berendezés állítólag 1000 kilométeres távolságra tudta eljuttatni lövedékét. Az ágyú - a Scud-variációkhoz hasonlóan - elég pontatlan volt, amit vegyi, biológiai vagy nukleáris töltettel kívántak ellensúlyozni. Az ágyút 1991-ben az ENSZ-ellenőrök megsemmisítették.

    Irak egy 1000 milliméteres, még nagyobb löveg építését is tervbe vette; ez lett volna a Babilon-ágyú. Az ágyú komponenseit külföldről szállították volna, az óriási csöveket hivatalosan egy vegyiüzem építéséhez rendelték meg. A brit titkosszolgálat azonban leleplezte az iraki tervet, és lefoglalták a "Babylon Supergun" utolsó nyolc alkatrészét.

    Érdekesség, hogy az óriáságyút nem csupán szárazföldi célpontok ellen akarták használni. Az iraki tudósok komolyan dolgoztak azon, hogy a Babilon-ágyúval az űrbe juttassanak egy bombát. A megfelelő magasságban felrobbanó lövedék ragadós anyagot permetezett volna szét, amitől azt remélték, hogy megvakítja az Irak fölé irányított kémműholdakat.

    [ACC]-=Murry=-
  • DonC
    #2703
    Már csak érdekességképpen is egy vízfelszín alatti atomrobbantás, olyan 150 méter magas szökőárat okoz miután megszűnt az a plazma állapot ami a robbantás epicentrumában keletkezik. Ez valós kisérlet volt, majd megkeresem Neked hozzá az anyagokat, de ha ügyesen böngészed a navy.mil-t akkor Te is megtalálhatod. Egyébként nem a bomba volt második vh.-s ha figyelmesen olvastál, hanem maga a hajó.

    Scud kérdés, hát sajnos ennek ilyen a találati preciziója. Valszeg nem láttál még SCUD-ot, vagy kistestvérét a Frog-7-et irányozni, célozni. Nem egyszerű... még leírni sem :-)) Ez nem úgy megy mint az amerikai Lancer rakétáknál, hogy leülünk a konzol elé, betáplájuk a célkoordinátákat aztán tűz és van 100 méteres szórás maximum.

    A szórás és hatótávolság témában a fórumon kis anomáliát észleltem :) A SCUD-A eredeti nevén SS-1b szórása nyugati és azóta megerősített orosz források szerint is 4000 méter (valójában 4-8km) hatótávolsága cca. 130km, a tovább fejlesztett SCUD-B (SS-1c) szórása 900-1100m hatótávolsága pedig 300km. Votlak még orosz modifikációk, csak tőszámokban SCUD-C (SS-1d) szórás 900m hatótávolság 675km, SCUD-D (SS-1e) szórás 50m (!) hatótávolság 700km. Ezekből csak a SCUD-B volt felkészítve nukleáris fejrészre. Majd midnen SCUD és modifikációja a második vh. után lefoglalt német V2 rakéta bázisán lett kifejlesztve, annak összes hibájával és betegségével.

    Említve lettek a Husszein által gányolt rakéták is. Az általuk módosított SCUD az Al Hussein (ez a meghosszabbított cuccos) egy amerikai tanulmány szerint 2-3 km-es szórásra volt képes (mint kiderült jóval alábecsülték :-)) 600km+ hatótávolsággal. Ebből jópárat kilőttek 91-ben és volt hogy 50 kilométeres szórással érkezett. Az Al Abbas amit még tovább hosszabítottak 900km-es hatótávolsággal bírt volna, 10 kilóméteres szorással, de egyet sem lőttek ki belőle.

    Érdekesség képpen az amerikai MGM-51 Lance adatai 1972-ből hatótáv: 120 km, szórás 10 méter W-70-es termonukleáris, vagy M251-es hagyományos töltettel. Ennek a felváltása az MGM-140 ATACMS már 300km-es hatótávolság mellet szór ugyanennyit. (MGM-140C Block II új nevén MGM-164A ATACMS II)

    üdv
    DonC
  • Danny
    #2702
    HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / ELECTRONIC ARTS / EA GAMES / BATTLEFIELD 1942 / és itt kell átírni az ERGC értékét a valódi cd kulcsra. Elvileg működnie kell. Ha nem, akkor rakd fel az egészet újra.
  • TheGOro
    #2700
    ITT
  • Unreal1942
    #2699
    Hol kell szavazni? Én is szavazok DC-re:-)
    U'42.:.gen.Rob****
  • Danny
    #2698
    Én már szavaztam DC-re a 2-ből az egyik én voltam. ;)
  • Yan
    #2697
    na eriggyetek a bf topicba szavazni, mert a DC le van maradva.
  • Danny
    #2696
    Ez most csít vagy hivatalosan benne lesz az új patch-ben?
  • Lacc
    #2695
    Ejha...
  • Murry
    #2694
    Uh ez durva
  • Cobra.
    #2693
    hmm, de akkor kéne a repülőkre flare vagy legalább rakétajelző
  • TheGOro
    #2692
    Blarno has created a code that allows a homing stinger. That's right a stinger that will chase down the enemy aircraft. It's reported to be about 75% accurate, maybe the DC Devs and take a closer look at it.




  • TheGOro
    #2691
    juj, mit olvastam ma
  • Danny
    #2690
    Na megyek inni, majd jövök eccercsak!
  • Danny
    #2689
    Látod én tudtam hogy sikerülni fog!
  • ghost cb
    #2688
    vagy nem?
  • ghost cb
    #2687
    +g
  • ghost cb
    #2686
    ja egyel mellényomtam. Na mind1
  • Danny
    #2685
    Próbálj rájönni, én szerintem menni fog.
  • ghost cb
    #2684
    Ezt fejtsd ki kérlek mert nem látom értelmét...
    Murry: Egyébként télleg jó elrettentésre, mert mivan ha pont akkor egyszer nem fogja elhibázni a kezelőszemélyzet.
    De azér a dc-be jó hogy belerakták.
  • Danny
    #2683
    Ahha! És ennek mi köze a monitoromhoz? :)
  • bfg900
    #2682
    Értem.
  • Murry
    #2681
    Nem mert az oroszok a SCUD-ot eredetileg atomhordozónak fejlesztették a német II. világháborús V-2 alapján, és egy MAZ-543-as járművre rakták rá.
    Igy könnyen el tudták rejteni, és a terv szerint csak oda gurul az ellenség közelébe és onnan lő.
    Atomnál azért nem kell olyan pontosan célozni. Arról nem beszélve, hogy ezek a SCUD-ok még nem voltak az irakiak által megberhelve.
  • bfg900
    #2680
    Napersze ha jól értem, te NEM a sima scudra írtad ezt :) Hanem a módosítottra, ami még nem scud b, de semmi esetre sem az eredeti.
  • bfg900
    #2679
    "Annó a SCUD-ot az oroszok max 150-200 km hatótávra fejlesztették ki." Ha ez viszont igaz, akkor a 100km es szórás érvénytelenítette volna a fegyver létjogosultságát. Kilövöd 150 kilóméterre de lehet hogy 50 után leesik?
  • Murry
    #2678
    Ha figyelmesen megnézed amit írtam akkor láthatod, hogy a sima SCUD ra írtam ilyen irdatlan nagy szórást és nem a tovább fejlesztett SCUD-B -re. Annó a SCUD-ot az oroszok max 150-200 km hatótávra fejlesztették ki. Ez Husszain-nek nagyon kevés volt és "vasfűrész és hegesztőpálca segítségével". növeltette meg a hatótávot.
    Ezek után kilöttek egy ilyen módosított SCUD-ot izrael-re, ami közel 100 km-re csapódótt be a tervezett céltól.
    Lehet, hogy a kezelő személyzet volt ennyire béna és nem a technika volt ilyen rossz, de megtörtént.
    Utána tovább fejlesztették a SCUD-ot és elkészült az Al-Husszain (SCUD-B), ami már 650 km hatótávval és 1 km-es szórással rendelkezett. Persze csak akkor ha a kezelő személyzet el nem ... Ezt már erőteljes orosz segítséggel fejlesztették ki. A legbizarrabb Scud-hegesztési tanulmány az Al-Abid háromfokozatú "űrrakéta", amelynek első fokozata öt darab egymáshoz erősített Al-Hussainból, második fokozata egy Scudból állt, a harmadik pedig egy SA-2-es hajtóművét használta. Ez több mint 900 km távra jutott el, ennek van a legnagyobb szórása a világon.
    Amúgy én nem nézzem le a SCUD-ot főleg nem a SCUD-B-t, de úgy gondolom inkább alkalmas elrettentésre, mint konkrét célok megsemmisítésére. Főleg vegyi, és biológai fejjel lenne veszélyes. Szerencsére erre még nem volt példa.

    [ACC]-=Murry=-