Jogosítvány
  • Cvd
    #1152
    Ez hülyeség. Nem a rendszámtábla meglététől függ hogy mi számít segédmotornak. Az OC-s chopperek nem 50 köbcentisek, tehát nem lehetnek segédmotorok. Rendszám meg kellene rájuk, de mivel azok nem mindennapi használatra készülnek hanem inkább mutogatni, ezért nem helyezik őket forgalomba, így rendszámot sem kapnak. Már ha ott is ugyanazok a szabályok mint itt, de nagyjából megegyeznek szerintem.
    Az sem igaz így kijelentve hogy a robogók segédmotornak számítanak, mert jócskán van 50ccm-nél nagyobb motorral szerelt robogók is, azok hivatalosan nem segédmotorok. Habár való igaz hogy sokan használnak nagyobb köbcentiset is rendszám nélkül, amíg le nem buknak vele, de ez szabálytalan.
    Sőt az sem igaz hogy csak az A kategóriás motoroknak lenne rendszámuk. Eleve a jogosítványkategóriát nem kellene belekeverni, de ha mindenképp innen közelítjük meg akkor A1 és Akorl. "kategóriás" motorokhoz is kell rendszám.
    Szóval a legegyszerűbb elv eldönteni: ha 50ccm-nél nagyobb, akkor nem segédmotorkerékpár, így nem vezetheted M-es jogsival. Hogy az egyéb megkötéseket most ne említsem (max súly pl.).