2210
Mire ment az egész kereszténységgel az emberiség?
  • Anaid
    #410
    Csak egy szerény kérdés: Miért is lenne lényeges, hogy kik feszítették meg? Emberekről volt szó, nem mindegy mely népcsoport tagjai? Végül is miért vitatkoztok rajta?
  • droidka
    #409
    ''egy házaspár rázkódik ezerrel amint a közelükbe ér a faszi,
    emlékszem vinnyogva röhögtünk hetekig''


    Bammeg, szerintem ez nem vicces, hanem félelmetes! (S)HIT gyüli...
  • sz4bolcs
    #408
    Éljen a pszichozis!
  • sz4bolcs
    #407
    Bakker, valami nagyon hasonlót álmodtam. :)
  • Montanosz
    #406
    milyen forradalom után?
    csak nem valami sötét szobában sutyorgó emberekre gondolsz, akik aztán sörétes puskával cigányokra vadásznak miközben ágyékukat markolásszák....

    sajnálom az ilyen embereket hogy gyűlőlet élteti őket, semmi vidámság az életük, öröm és boldogság nélkül élnek.
    tudod hogy az arcukra kiül a belső ember vonása a gyűlőlködőknek?
    az ilyeneket elkerülik a rokonok, a családjuk szétesik, a kutyák megugatják őket, és még a szerelmük is elhagyja őket...persze nem önmagukat vádolják hanem minden mást hibáztatnak, népcsoportokat, kormányt vagy egyes embereket.....

    és igazad van külön rehabilitáló intézményt kell létesíteni az ilyen szerencsétlen embereknek..Jézus Krisztust!

  • Montanosz
    #405
    miért? szerintem ez "tök" jó))))
    legalábbis jobb mint amikor nagyanyám elaludt a templomban és szó mi szó, hangosan hortyogott)))

  • Christiansen
    #404
    íme
  • Christiansen
    #403
    neeem, ez magyar vidi, az atv-s komcsi faszi prédikál a házaspár
    meg majd összefossa magát, mostmár csakazértis előkeresem
  • HUmanEmber41st
    #402
    Látom, baj van a memóriáddal.

    Mégis kiknek árulta el Iskariotes Júdás Jézust?

    A törököknek?
    A svédeknek?
    Tán a maszály harcosoknak?
    Hawaii királyának?

    Kik akarták megölni és miért?

    Erre válaszolj,(nevezz meg egy népcsoportot) aztán nézz a tükörbe.

    A forradalom után külön rehabilitáló intézményt kell létesíteni az ilyen szerencsétlenül megvezetett embereknek.
  • Montanosz
    #401
    nem értem mi ez a ragaszkodásod a hitgyülihez, pedig hát ők kedvcelik a zsidó népet, így örülhetnél származásod miatt is nekik.
    na akkor baptista vagyok a kedvedért.

    amúgy ez csak egy fórum, nem kell támadólag és érzelmektől fűtve írnod hisz nyilván gondolhatod hogy lepereg rólam, mint gondolom az én mondókám te rólad.

    látom nem érted amit az előbb írtam.
    hiába mosta kezeit pilátus és kívánta az a pár hőbörgő a te vastagon húzott soraidat hogy a zsidókon legyen a vére jézusnak.
    pilátus hozta meg a döntést és hajtotta végre az ítéletet, természetesen felmenthette volna, hisz ővé volt az utolsó szó.
    másodsorban ott tévedsz hogy mivel átadták a rómaiaknak, a vallási vádlás, hogy ő a messiás, megszünt mivel akkor mint vallási ügy a zsidóknak kellett volna ítéletet hozni.
    nem krisztust végeztette ki pilátus, hanem jézust akiben egyszerű zsidó király jelöltként végeztetett ki, aki fenyegetést jelentett a római hatalomra.
    tehát a vére a rómaiakon, modernül az európaiakon szárad....

    és mivel úgy látom előző megjegyzésem nem ért el hozzád, mármint hogy a rómaiak végezték ki, belinkelem én ha te már nem merted, mivel nem csak megölték hanem meg is kínozták, a rómaiak...!


    27. Akkor a helytartó vitézei elvivék Jézust az őrházba, és oda gyűjték hozzá az egész csapatot.
    28. És levetkeztetvén őt, bíbor palástot adának reá.
    29. És tövisből fonott koronát tőnek a fejére, és nádszálat a jobb kezébe; és térdet hajtva előtte, csúfolják vala őt, mondván: Üdvöz légy zsidóknak királya!
    30. És mikor megköpdösék őt, elvevék a nádszálat, és a fejéhez verdesik vala.
    31. És miután megcsúfolták, levevék róla a palástot és az ő maga ruháiba öltözteték; és elvivék, hogy megfeszítsék őt.
    32. Kifelé menve pedig találkozának egy czirénei emberrel, a kit Simonnak hívnak vala; ezt kényszeríték, hogy vigye az ő keresztjét.
    33. És mikor eljutának arra a helyre, a melyet Golgothának, azaz koponya helyének neveznek,
    34. Méreggel megelegyített eczetet adának néki inni; és megízlelvén, nem akara inni.
    35. Minek utána pedig megfeszíték őt, eloszták az ő ruháit, sorsot vetvén; hogy beteljék a próféta mondása: Megosztozának az én ruháimon, és az én köntösömre sorsot vetének.



  • Montanosz
    #400
    nem kell messzire menni az internet korában)))
    youtube vagy godtube
    és írd be
    holy spirit
    azaz szent szzellem
    aztán kidob egy halom videót, biztos taláálsz kedvedre valót amire hivatkozhatsz, esetleg rosszindulatból vagy támadólag. bár akkor szégyelném magam helyetted, Jézus nevében.
  • Montanosz
    #399
    nem tudom mert még jómagam nem láttam ilyet, hogy összevissza vihorászva szaladgálnának emberek, kivéve a tini lányokat amikor még disco-régen jártam, meg néha a vidámparkba.
    jártam már egy rakat felekezetnél de ha erre gondolsz hog ott?
    nem, mindenütt ékes rend uralkodott, bár nem is írtam ilyet abban a hozzászólásban amelyre linkeltél.
  • Montanosz
    #398
    ja tényleg bocsi
    azt mondta az egyik ismerősöm hogy lehet azért reagálsz így mert ortodox zsidó vagy és tudom ti elutasítjátok jézust mint messiást
    akkor bocsáss meg ha faji vagy vallási hovatartozásod miatt megsértettelek zsidó származásod miatt.
    sajnos a nagyapám mint népi német a volksbund tagjaként kényszersorozás miatt a waffen-ss ben szolgált a florian geyer hadosztályban.
    de szerencsére háború vége miatt nem került éles bevetésbe néped és őseid ellen. de azért tudom milyen vacak lehet neked a zsidó származásod miatt a mai magyarországi erősődő szélsőjobb miatt.
    majd igyekszek megválogatni szavaim nehogy megsértselek ortodox hitgyakorlatod miatt. szefard vagy amúgy?
  • HUmanEmber41st
    #397
    Hiába is tagadod, agymosott hitgyülis vagy szerintem.
    Ráadásul még a Bibliát is megcáfolod.

    Ezt csak az agymosottak nem tudják elovasni és értelmezni?

    22. Monda nékik Pilátus: Mit cselekedjem hát Jézussal, a kit Krisztusnak hívnak? Mindnyájan mondának: Feszíttessék meg!
    23. A helytartó pedig monda: Mert mi rosszat cselekedett? Azok pedig még inkább kiáltoznak vala, mondván: Feszíttessék meg!
    24. Pilátus pedig látván, hogy semmi sem használ, hanem még nagyobb háborúság támad, vizet vévén, megmosá kezeit a sokaság előtt, mondván: Ártatlan vagyok ez igaz embernek vérétől; ti lássátok!
    25. És felelvén az egész nép, monda: Az ő vére mi rajtunk és a mi magzatainkon.

    Ne hazudj!
    Ez a parancsolat valahogy kimaradt nálatok...
  • droidka
    #396
    (Meg mondjuk azért arra is kíváncsi lennék néha, hogy ha valaki egy olyan emberről prédikál, aki egy viszonylagos aszkézisben élt, aki az anyagi szegénységet tartotta üdvözítőnek, akkor a híveknek az nem fura, ha a pap közben milliárdokat halmoz fel a tizedből magának és nem osztja szét a szegények között mindet???)
  • Christiansen
    #395
    van egy nagyon nagy vidi erről, subbán volt régen de nem találom basszus
    egy házaspár rázkódik ezerrel amint a közelükbe ér a faszi,
    emlékszem vinnyogva röhögtünk hetekig

    ha valaki megtalálja tegye már be lécci
  • droidka
    #394
    Már itt konkértan arra gondolok amikor összevissza, vihorászva szaladgálnak...
  • droidka
    #393
    Tudnál rá konkrét bibliai példákat mutatni nekem, hogy az Írásban hol vannak pontosan ugyanilyen ''természetfeletti élmények'', amilyenekről te beszélsz, hogy hol csinált pontosan ugyanilyeneket mondjuk Jézus?
  • Montanosz
    #392
    bárcsak a környéken lenne hitgyüli, biztos eljárnék, de ennélkül miért vádolsz effélével? a hvg-t olvasom, ha ők agymosnak akkor nem tagadom, de hát nem vettem észre(((

    milyen hazugságot?
    mint írtamm a főtanács hozott egy ítéletet, ez szerepel is a bibliában.
    de megint, mint gondolom nem vagy tisztában a történelemmel, bár egy átlagpolgártól aki nem azzal foglalkozik, nem is kell elvárni: én sem szólalok fel kámiával foglalkozó topikban. te viszont nem tudom miért erőlteted az igazad amit elsőéves teológus hallgató csak mosolyog.
    már írtam: a főtanácsnak volt kivégzési joga vallási kérdésben, gyakorolták is, emlékezz istván megkövezésére vagy a parázna asszonyt is csak jézus szavai mentették meg: ezek közé viszont a kereszthalál nem tartozott.
    Épp ezzel szorították pilátust sarokba, ha kérésükre nem feszíti meg, nyilván ment volna egy feljelentő levél a császárnak a főtanácstól, hehehe...
    DE Pilátus hozta meg a döntést mint a császár helytartója, és Ő végeztette ki! ha nem tudod, hiába mosott kezet, ami zsidó szokás volt, a római, azaz európai jog szerint Ő a felelős a kivégzésért.
    a fanatikus iszlám tagjai beszélnek így mint te, megölik lányaikat mert szeretkezett valakivel, aztán megcsodálkoznak ha börtönbe vetik őket, az európai jog szerint ugyanis emberölésért ez jár. szóval ezt nem lehet kiforgatni akár hogy csűröd csavarod.

    a főtanács nem ülésezhetett ilyen késői órában, nem voltak teljes létszámban így jogos ítéletet sem hozhattak mint a zsidó nép felelős vezetői, tehát koncepciós per volt.
    tehát te megint jogilag nem érvényes döntésre hivatkozol mint ha törvényesen átadták volna pilátusnak kivégzésre jézust.
    az hogy pár felheccelt ember mit kiabál, azt nagyon jól tudjuk a pesti tüntetésekből, ha érvényes lenne jogilag akkor már gyurcsány rég a lámpavason lógna.
    tehát először joggal és egyháztörténelemmel foglalkozz, eszkatológiával satöbbi.
    summa: egyedül pilátus hozott jogerőre emelt döntést, mivel nem volt hivatalos népszavazás, a tömegből hallatszó kiabáló hangokra még senkit nem végeztettek ki még adolf hitlernél sem, ennyire még ő sem volt szellemi fogyatékos.
    szóval attól hogy te efféle gyűlőlködő írást megeresztesz, attól még kinevetnek, nem lesz igazad, csak kiderül hogy járatlan vagy a jogban és történelemben.
  • Montanosz
    #391
    persze csak tréfáltam
    kashabi maharas két hete a 12 éves kis testére bombát erősített és felrobbantotta magát egy iskola buszon. nos ha ő nem is de a szülei az elkészült videófelvétel alapján alaposan gyanúsíthatók vallási fanatizmussal - á lá korán
    vagy esetleg a katolikus egyház mivel cirka 2 ezer év alatt 80 millió emberrel végeztek a katolikus történészek szerint is (ebben benne vannak a dél-amerikai indiánok is)
    no meg ilyenek((((
  • Montanosz
    #390
    ja egy balasetnél (kivoltam akadva) rám szóltak a mentősök hogy álljak már arrébb mert ráragadtak a húscafatok a cipőmre(((
  • HUmanEmber41st
    #389
    Látszik, h jól működik a hitgyülis agymosás. Olvasásra képtelen, történelmet nem ismerő zombikat tenyésztenek amúgy jóravaló népekből.

    És miért vitték Pilátus elé?????
    Mert akkoriban a zsidók nem végezhettek ki senkit!!!!
    Ezért adták át a rómaiaknak!
    Teljesen mindegy, h svédek, vagy négerek végezték el a keresztre feszítés műveletét.
    Kik követelték -miután megtudták, h Megváltó és nem messiás- Jézus kivégzését?
    Talán a kínaiak?

    Persze nem várok tőled igaz válaszokat. Az agyad kék fehér lében úszkál hatszögletű csillagokkal. Így jár minden hitgyülis agymosott. Inkább azoknak írom, akik rajtam kívül ide tévednek.
    Egyszerűen gyűlölöm a hazugságot. De ezt már mondtam.
  • sz4bolcs
    #388
    Jó, de valamilyen elképzelésed csak van róla, hogy ki nevezhető vallási fanatikusnak.
  • dronkZero
    #387
    Volt vasutasként ilyet javasolsz? Ennyire utáltad szerencsétlen pályamunkásokat? :P
  • Montanosz
    #386
    nem tudom mert jómagam nem vagyok vallásos, és a szűk családi vagy baráti körömben sincs egy sem.
    vagyis nem egészen igaz mert van pár mormon meg jehovatanúja ismerősöm de azokat is csak a kocsmából látom kijönni néha, így nem tudok beszámolni a vallási életükről....
    amúgy talán teréz anya mintaképe lehetne a vallásos embereknek, vagy a dalai láma.
  • sz4bolcs
    #385
    Szerinted mit jelent az, hogy "vallási fanatikus"?
  • Montanosz
    #384


    ha egy kicsit többet be linkeltél volna, olvashatnánk hogy az ítéletet pilátus hozta meg és végeztette ki a katonáival, nem a zsidók de mindegy...nyilván így kényelmesebb volt

    A Főtanács! négyféle kivégzési módot alkalmazhatott: kövezést, elégetést, lefejezést vagy megfojtást. no, ebben a sorban nem szerepel a keresztre feszítés, amely csakis a római hatóságok által használt kivégzési módszer volt.!!!
    az hogy a főtanács egy koncepciós perben megpróbált megszabadulni jézustól, persze hogy így történt, inkább egy embert akartak kivégeztetni mint egy nemzetet.
    de főtanács és hívei döntését ne varjuk a nemzet nyakába.
    Tacitus, a római is így ír: "...Christust, akitől ez a név származik, Tiberius uralkodása alatt Pontius Pilátus procurator kivégeztette...."
    Az Újszövetség és a korai keresztény hagyomány szerint: názáreti Jézus halálos ítéletét Júdea tartomány helytartója, Pontius Pilatus mondta ki, és a római helyőrség katonái feszítették őt keresztre a Jeruzsálemhez közeli Golgota-dombon....
    Sőt! Maga Júdea helytartója levélben is tudatta a császárral Jézus perét és kivégzését, Rómába történő visszatértekor (kr.u. 37-ben) szintúgy beszámolót kellett írnia a hivatalában történt eseményekről. Pilátus emlékeztetőjét annak rendje-módja szerint iktatták a császári levéltárban (tabularium principis)....
    satöbbi és satöbbi....

    tehát én nem a főtanács ítéletét vitatom, hisz nyilván mondta Jézus és a próféták hogy mi most nem térhetnénk meg ha akkor nem utasítják el....pusztán azt a hamis véleményt bírálom hogy maga a kivégzést a zsidóság tette volna.

    és ha maga pilátusnak sem hiszel akkor kinek?

  • sz4bolcs
    #383
    Az élet nem mindig ilyen egyszerű, hogy elolvasom, tájékozódok, aztán átélem. Vallási vonalon, vagy misztikus élményekben nekem ez az út mindig túl hidegnek tűnt, nem voltak meg benne azok a mélységek, amiket kerestem, vagy keresek. Túl racionális, túl magyarázkodó, vagy mesterkélt, amolyan kierőltetett. Csak egy kis szeletét engedi láttatni annak, ami "túl van".
  • sz4bolcs
    #382
    Nem egyedi esetről van szó:

    Itt a kedvencem

    Egy kis valláspatológia Süle Ferenctől.
  • HUmanEmber41st
    #381
    "az meg milyen csúsztatás hogy a zsidók ítélték volna el jézust?"

    (b+ milyen keresztény vagy, még Jézust is kisbetűvel írod he???)

    17. Mikor azért egybegyülekezének, monda nékik Pilátus: Melyiket akarjátok hogy elbocsássam néktek: Barabbást-é, vagy Jézust, a kit Krisztusnak hívnak?
    18. Mert jól tudja vala, hogy irigységből adák őt kézbe.
    19. A mint pedig ő az ítélőszékben ül vala, külde ő hozzá a felesége, ezt üzenvén: Ne avatkozzál amaz igaz ember dolgába; mert sokat szenvedtem ma álmomban ő miatta.
    20. A főpapok és vének pedig reá beszélék a sokaságot, hogy Barabbást kérjék ki, Jézust pedig veszítsék el.
    21. Felelvén pedig a helytartó, monda nékik: A kettő közül melyiket akarjátok, hogy elbocsássam néktek? Azok pedig mondának: Barabbást.
    22. Monda nékik Pilátus: Mit cselekedjem hát Jézussal, a kit Krisztusnak hívnak? Mindnyájan mondának: Feszíttessék meg!
    23. A helytartó pedig monda: Mert mi rosszat cselekedett? Azok pedig még inkább kiáltoznak vala, mondván: Feszíttessék meg!
    24. Pilátus pedig látván, hogy semmi sem használ, hanem még nagyobb háborúság támad, vizet vévén, megmosá kezeit a sokaság előtt, mondván: Ártatlan vagyok ez igaz embernek vérétől; ti lássátok!
    25. És felelvén az egész nép, monda: Az ő vére mi rajtunk és a mi magzatainkon.

    "szerintem egy ember véleménye milliárdok ellen nem nyom latba semmit."
    IGAZSÁG A HAZUGSÁGGAL SZEMBEN.
    Teljesen mindegy, mennyien gondolják ezt vagy azt. Főleg, akik nem is gondolkodnak, csak beveszik a sok hazugságot.
    Az a döntő, h mi az IGAZSÁG és mi a HAZUGSÁG!

    És az hol van, h az Apostolok is zsidó származásúak?
    Pétert is a beszédéről ismerik fel, amikor a kivégzés előtti éjszakán megtagadja Jézust... gondolkodj már! Jó tudom, a Szent Szellem bulik elvitték már azt a kis maradék ítélőképességedet is...
  • HUmanEmber41st
    #380
    Én megértem őt, mert tudom milyen érzés, amit átélt. De nem szabad ilyen helyekre enyhén csorgó nyállal és kitágult pupillákkal, reszkető kézzel sietni.
    Tudatosan, tiszta elmével, százszor meggondolva, utánaolvasva sok helyről. egyszóval szkeptikusan. Aztán, ha tényleg hiteles a dolog, akkor jöhetnek a tapasztalatok, az ember befogadja, átéli. De sosem önkívületben, a padlón fetrengve, hanem tiszta tudattal józanul átélve minden percét. Az igen! Az jó!

  • Montanosz
    #379
    hát nekem van pár hitgyülis ismerősöm, mind rendezett házasságban élnek, aztán van pár leszbikus meg meleg ismerős párocska, ők is stabil kapcsolatban élnek..így viszonyítva a te ismerősödnél van a héza..azaz a probléma. tehát szedjen tablettát elválás ellen..

    mint mondtam már máskor is: ha neked van igazad akkor az utóbbi 6000 év alatt annak a sok milliárd embernek aki az Úr hívéűl szegődött mind hazugág lett volna az élete? ostobák és bolondok lettek volna?
    szerintem egy ember véleménye milliárdok ellen nem nyom latba semmit.

    az meg milyen csúsztatás hogy a zsidók ítélték volna el jézust?
    legalább egyszer vennéd a fáradtságot hogy elolvasd azt a pár sort valamely evangéliumból: jézust mi európaiak végeztük ki. pilátus a római helytartó végeztette ki római módszerrel, kereszthalállal.
    a zsidók amúgyis köveztek, kereszthalál náluk nem létezett.
    tehát inkább mi, te és én szégyenkezhetnénk az őseink és ez miatt, nem a zsidók.

    ha emlékszel királyként vonult be jeruzsálembe, és így is köszöntötte a nép, ő pedig elfogadta. az hogy pár ember a főtanácsból ellene uszított nem jelent semmit, nálunk is hányan szidják ma vajon gyurcsányt? elfelejtkezve hogy minden átok visszahull a kimondójára....szintén satöbbi

    valamint ha hátrább lapozol, olvashatod hogy a zsidó népen keresztül áldja meg a föld nemzeteit, és őket is elküldte minden néphez, nem csak a szintén zsidó származású apostolokat.
    satöbbi...


  • Montanosz
    #378
    csak ne vágd fel az ereidet és ne akaszd fel magad..az olyan megalázó amikor kifolynak a testnedvek...
    mint volt vasutas azt tanácsolom kanyarban egy bokor mögül ugorj a vonat elé, kecsesen ráillesztve a nyakad a sínre, garantált a gyors szenvedés nélküli végzet...itt most nem tudom illik-é mosolyogni de azért :-)
  • HUmanEmber41st
    #377
    Mondd, miért nem mered bevallani, h HITgyülis vagy???
    Rájuk jellemző ez a "Jézus-dizszi". Klezmer zenére vonaglanak, Izraeli zászló alatt.
    Lásd yudentub. Saját felvételeik. A főtemplomuk kertjében meg menóra (7 ágú gyertyatartó) formájú szökőkút van kivilágítva. Egyszerűen csodálatos.

    Van egy közeli ismerősöm (nem én!!!!) akinek pont a hitgyüli miatt ment szét a házassága. Mert aki "hittesvír" az csak "hittesvírrel" szexelhet. A férjnek meg több esze volt annál, minthogy ő is belépjen...

    Ennek az erőnek (ami ilyen önkívületi állapotot okoz) inkább köze van egyfajta fekete mágiához, mint Jézushoz. Az igazán vallásos ember nem drogozik, és nem iszik (alkoholt) csak azért, h önkívületben összepisálja, meg összeszarja magát.
    Tudván tudja, az ő teste Isten temploma. Tisztán és rendben kell tartani, a tudatosságot mindig megőrizve. Ez a fajta "Jézus -diszkó" ugyanúgy függőséget okoz, mint a marihónalja. Előnye, h nem kell csempészni, csak ezt a fajta szuggeráló képességet fenntartani. Minél nagyobb aztán a tömeg, annál jobban generálódik. Remélem, nemsokára tényleg találkozol Jézussal. Bízz benne, meggyógyulsz.

    Amúgy, mondd csak azt a részt kihagytad a Bibliából, amikor is az Apostolokat elküldi minden néphez?? Ha zsidó lett volna, a gójokkal ugyan nem törődne.
    Pontosan ezért is ítélték halálra a zsidók Jézust, mert közölte velük: minden néphez, és minden emberhez jött nem csak a "választott néphez". Ezért Ő nem messiás (akit az izraeliták várnak még most is), hanem minden ember MEGVÁLTÓja!!!
  • sz4bolcs
    #376
    Ahol az ostobaság túlsúlyra jut, ott elárad a kegyelem.
    SRobert, segíts. :D
  • dronkZero
    #375
    Ugye te nem érzed, hogy mennyire riasztó és visszataszító ez a lelkendezés kívülről..? Asszem megkérem a barátaimat, hogy ha véletlenül megőr...izé.. megtérek, akkor gyorsan vessenek véget a szenvedéseimnek... :D :P
  • Montanosz
    #374
    én sem akartam kerestény lenni.

    de amikor imádkoztak értem, szószerint elkapott valami hullám és méterekkel arréb söpört, vakító fényt láttam amitől percekig megvakultam, és egy pillanat alatt lesöprödtek bűneim, olyan könnyű lettem hogy elkezdtem ugrálni mint malacka micimackó ajtaja előtt és csak kurjantottam hogy : juhééé! meg Jippiii!...

    érted? fantasztikus és flzlkai élmény volt amitől még most is reszketeg ha eszembe idézem....
    épp ez a nagyszerű hogy nem kell drogokat szedni hogy ilyen élményeid legyenek...de ha nem lennének természetfeletti élmények akkor nem is maradnának meg az emberek kereszténynek, uncsi dolog lenne és undorítóan kötelező a szülőket elkísérni holmi szektákba vagy mibe...
    hát nem!
    inkább tuti egy jódolog keresztény lenni és részt venni Szent Szellem bulikon, ami jóval több mint egy átlagos disco)))

  • Montanosz
    #373
    nem egészen

    hisz a lényeg pont az hogy ha drogozol, elkezded, aztán kívánod és folytatod. de a te döntésed, ezt akarod!
    de azt hogy jézust követem, vagy bárki más, keresztény nem akar senki lenni...hisz jól meg vagy a haverok,buli,szex "háromsággal"
    épp az a lényeg, az ember kitalálta vallások ellenében, hogy itt Jézus döntése hogy kegyelmet ad számomra és bárki számára, nem kiérdemelhetően, egyszerűen kegyelemből. magyarul és húszéves szlengben:
    ugyan kiakar naftalinszagú templombajáró tánti lenni?
    senki, el is menne a józan esze ha ezt kívánná.
    nem,nem..bizony senki nem akar krisztusista lenni, jól el van mindenki magyargárdistának, homokosnak, ingyenélő papnak, vagy egyszerű átlagembernek. tehát a különbség hogy itt Isten közelít feléd.
    és súlyos tévedés ha azt hiszi valki, majd öregkoromba megváltozok, vagy jó ember leszek, akkor az elég....figyiszt.

    egy teli buszon észreveszel egy teroristát bombával, ráugrasz és kilököd az ajtón, te meghalsz, meg a iszlám szélsőséges is, mindenki más megmenekül...
    mennybe kerülsz? nem!
    ugyanúgy seolba-pokolba kerülsz mint a terorista, mivel nem jócselekedettel, hanem Jézus személy megváltóként való elismerése az útlevelel...

    viszont ha keresztényként élsz, miért is dobnád el magadtól? nem lényszer hanem nagyszerű dolog...
    láttad narnia krónikáit vagy a gyűrűkurát? az emberek kívánkoznak ilyen izgalmakban bővölködő életre...hát keresztényként megkapod!
    feltartod kezeid az Ég felé, és Istened nevének használatával legyűrőd a sötétség angyalait, fehér fény leszel az Elveszettek között, a betegek meggyógyulnak imádra, ha mérget iszol nem hat rád, mérges kígyókon és veszett férgeken tapodsz, és harapásuk nem pusztít el....fájdalom szülte imádra háborúk érnek végett (derek prince), kiáltó szavadra földrészek emberek millióinak élete változik meg (nesztor - nesztoriánusok)
    átírod gondolataiddal világok történelmét (luther)...satöbbi
    hát bolond lennék ilyen Istenadta, és Isten nevének használatát eldobni, szószerint, ekkora hatalmat és dicsőséget általad választott Isten nevében?
    sohasem..........ilyesmit nem dobok el holmi kokainért, piha....
  • dronkZero
    #372
    Most sem lehet. Szerintem az nem fejlődés, hogy egy ideológiai faszságból a másikba esel. Ugyanekkora eséllyel a nácizmusból a sátánizmus, a szcientológia, vagy a hitgyülekezet is "kigyógyíthatott" volna. Ezért hoztam a kokain/heroinos példádat. Csak ezek nem kémiai, hanem szellemi "drogok"...
  • Montanosz
    #371
    természetesen senki nem mondta hogy jézus követői tökéletesek, nagyon is esendő emberek, bánattal és vágyakkal, szilárdan és gyengén, álságosan vagy becsületesen.
    de egyben különbőznek a világtól, és embereitől.
    lehetőségük van gyarlóságukon felülemelkedni, és ha rosz fát tesznek a tűzre, édeapjuk megbocsájt nekik és véráldozaton nyugvó szövetségükről nem felejtkezik el. nem felejtkezik el - hangsúlyozom - mégha én el is felejtkeznék róla és meggyaláznám ezt....mivel hát ő nem ember, és nem gonoszszívűség jellemzi, mint oly sok embert, akár az egyházakban is....