2210
Mire ment az egész kereszténységgel az emberiség?
  • Cheky
    #1
    Kiváncsi vagyok a véleményetekre!
  • Cheky
    #2
    A napokban kezdtem el gondolkozni ezen.
    Mire ment az egész kereszténységgel az emberiség? Először az jutott eszembe, hogy főleg a "megváltó eljövetele" utóhatásaként jelentkezett a sötét középkor, aminek nem sok értelme volt, csak hátráltatta az emberiséget. Persze úgy úgy is lehet gondolni, hogy kellett egy ilyen időszak, ezt nem tudom.
    Ergo ha nem lett volna ez az egész Jézus história az emberiség sokal elöbbre tartana a tudományban. Erre jön a kérdés: És az mire jó? Háborúzni? Kétségtelen, hogy a háború, öldöklés az ember génjeiben van benne.
    Végül: Én nem hiszek abban az Istenben, ami általánosan elfogadott. Én abban hiszek, hogy létezik egy feljebbvaló erő, ami irányitja az életet. Nem az én és a te életedet, hanem az univerzumot.
    Jézus eljövetelére meg sokkal inkább elképzelhető, hogy létezett egy nagyszerű ember, orvos, aki "csodákat" művelt. A biblia meg egy csodálatos mese az életről.
  • Nyiri
    #3
    Semmire!
    A haboruk 90%-a vallas miatt tort ki (lehet, ha nincsenek haboruk, akkor nem itt tartana a "civilizaciok" :] )

    Elkeserito, hogy a fold nepessegenek 94%-a hisz valami felsobbrendu "lenyben" ami iranyitja az eletet.

    A vatikan is egy vicc...
  • Nyiri
    #4
    A biblia egy csodalatos mese? hehehehe. Tele van gyilkolassal. Olvasd el es megtudod...
  • [Walaki]D`Lair
    #5
    Igen...De viszont az egésznek volt egy összetartó ereje...Sztem az emberiség kipusztult volna a sötét középkorban, vagy anarchia tört volna ki...De manapság semmi, ismétlem SEMMI különösebb értelme nincs....
  • [Walaki]D`Lair
    #6
    Amúgy nem hiszek istenben, és nem is vagyok vallásos....
  • Norbi2K
    #7
    a háboruk nem a vallás miatt törtek ki, hanem mert benne van az ember vérében a gyilok stb, egyébként nem tudom pl melyik háborura gondoltál, a világháboruk ugy tudom nem a vallás miatt törtek ki, sem vietnam sem afganisztán a ruszkikkal, sem korea, sem napoleon, ha valami háboruban felmerul a vallás az csak azért van mert arra fogják lásd arabok, noha a koránban ilyen nincs is....mármint háborura buzditás stb
  • [Walaki]D`Lair
    #9
    he?
  • Norbi2K
    #11
    elég erőszakosan hirdeti eh
  • Pheel
    #12
    "a háboruk nem a vallás miatt törtek ki"
    Jó példa erre a keresztes háborúk kora, ami mondjuk tényleg nem a vallás miatt tört ki, de volt mire fogni és hülyíteni a népeket. Az első világháború sem Ferenc Ferdinánd halála miatt tört ki, de milyen jól rá lehetett fogni :)
  • Pheel
    #13
    Szeretetet?!? Jezsuitákkal? Hogy is mondjam... Ez az egész földi helytartótanács csak azért létezett, hogy legyen még egy nemesi réteg királyi hatalommal. Manapság meg egy gyenge báb, semmi több. És amúgy is!? Miért pont a kereszténység? A buddhisták többen vannak, az iszlám tudatúak pedig sokkal elkötelezettebbek...
  • Nyiri
    #15
    szerintem is hagyjuk a temat :]
  • Pheel
    #16
    A művészek találtak volna más mecénásokat, akárcsak a régebbi korokban. (görögök pl) Ott is volt vallás, de nem csak vallási tárgyú művészetek voltak. Sőt! Manapság is vannak hitetlen művészek és mégis élnek, alkotnak.
  • Norbi2K
    #18
    a buddhisták nincsenek többen mint a keresztények, a hinduk annál inkább, mondjuk a buddhizmus onnan ered de ez nmás tészta..
  • Pheel
    #19
    Tulképpen az emberi gyarlóság itt az ellenfél, akárhány neve is legyen...

    De tényleg hagyjuk, túl van ez már régen tárgyalva...
  • [HUN]PAStheLoD
    #21
    de van a koránban!
  • Punker
    #22
    "A kereszténység a szeretetet hirdeti" és az inkvizició? Ami lényege a gazdag (legtöbbször zsidó) emberek vagyonának megszerzése.
  • [HUN]PAStheLoD
    #24
    igen ezt a pápa jelentette be, ezen kívül semmi vallásos nem vót benne :( meg a Szent Sír ... szóval leht sírni hogy a vallás meg stb.. de a legtöbb vallás valamiről való lemondást hírdeti és cserébe ha meghaltál majd feltámadsz/megüdvözülsz stb..

    de kit érdekel mi lesz akkor ha meghaltam.. Lévén MOST élek. Erre különben ebben a percben döbbentem rá. :)) megvilágosodás rullz :DD
  • [HUN]PAStheLoD
    #26
    Ha jól tudom akkor a bibliának része az ószöv is, melyben isten speckó szövetséget köt a zsidókkal és megmondja hogy kiszélesíti a határait és birodalmat csinál nekik. Ez nem elég ? magyarul majd legyakjuk a környező népeket és majd mi leszünk a birodalom :)) de végül is nem akar háborúzni :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #28
    János jelenéseket ismered? mert én a helyedben nem hinném hogy jön a vég ... de hátha! mert csak félig kár hinni valamiben. szóval ez is része a bibliának hogy megdöglik mindenki... kiv. a hívők asszem. :) de amúgy jó mese, meg szeretet :) persze
  • [HUN]PAStheLoD
    #30
    de pont ez az amit írtam. az ószövben isten megígéri nekik hogy BIRODALMAT ad a zsidóknak. De akkor már ott éltek pl. a föníciaiak.. meg a filiszteusok is. Szóval azokat nem szerették annyira
  • [HUN]PAStheLoD
    #31
    akkor mért része a bibliának az ószöv? és a kereszténység a zsinatokon már elveszett.
  • Punker
    #32
    Ezt nem Jézus hanem a Spanyol Inkvizició addta törvénybe miszerint minden máglyán megégetett személy teljes vagyona az egyházé, ezután kezdte egy-két túlbuzgó inkvizítor a gazdag emberek perbe fogását.
  • [Walaki]D`Lair
    #34
    Szarok én bele :DDDD
  • Pheel
    #35
    2 lehetőség van
    első: Isten van, megteremtette ezt az egész kócerájt, csinált dolgokat, hogy lehessen Bibliát írni, aztán rajött, hogy ez az egész nem működik és itthagyta az egészet a francba. Ha még itt lenne és figyelne, akkor nem hagyná, hogy a nevében sértsék meg az ő törvényeit
    második: Isten nem létezik és sohasem volt, viszont voltak, vannak emberek, akik így akarnak hatalmat szerezni és felhasználják más emberek hiszékenységét és kiszolgáltatottságát szerencsére mind kisebb sikerrel (megjegyzem még ez is sok)

    Lehet választani!
  • [HUN]PAStheLoD
    #36
    tőlem lehecc vulgáris csak ne felejtsd el hogy a kereszténység szerinted a SZERETETRŐL szól :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #37
    mindíg van másik lehetség.. esetleg egy része igaz... pl. Jézus de a többi mára már csak hatalomszerzés céljából van.
  • The Garrett
    #39
    hmm a sötét középkornak meg a kereszténységnek semmi/nemsok köze van egymáshoz.

    Nem a kereszténység, hanem a hatalomvágy és a kapzsiság miatt fajultak el a dolgok. a "szent háborúk" Se azért indultak, hogy Jézus földjét visszahhódítsák a gonosz törököktől, hanem hogy a sok "egyház" és a hozzá hű emberek/országok uralják a földközi tengeri kereskedelmet.

    A kereszténység eszméi akkor vallottak kudarcot, amikor rájöttek hogy mennyire hiszékeny az ember, és mindeféle vallásokkal/babonákkal el lehet téríteni az embert a józan ész utjáról.a Kereszténység csak eszköz volt 1-2 ember nagyhatalmi törkekvéseihez. imho.
    lehet megkövezni.
  • Pheel
    #40
    Számomra mindkettőből az jön le, hogy magadnak kell megvédened a segged, mert senki más nem fog segíteni. Hát evvan. :)
  • The Garrett
    #41
    hogy a sok "egyház (itt egy -i kimaradt :) )" és a hozzá hű
  • [HUN]PAStheLoD
    #43
    az #36 de nem sértettél meg. csak ha érveket hozol fel akkor is meghallgatlak (neg ha nem akkor is) de nem kell csúnyán beszélni. Peace. ahogy te gondolod.
  • Pheel
    #44
    Kicsit arra emlékeztet az egész, mint hogy a kínaiak már régen ismerték a puskaport, de csak tűzijátékot gyártottak belőle, aztán a csúnya európaiak meg lőfegyvereket és lelőtték a szerencsétlen kínaiakat...

    De ne menjünk ennyire vissza. Elég ha csak Marie Curie-re gondolunk. Ő sem Hirosima miatt kutatta az atommagot...
  • [HUN]PAStheLoD
    #45
    és az segít? lehet. de akkor inkább 1 óra templom helyett a haverokkal SoF 2 zök a neten :)
  • Pheel
    #46
    Arra ott a skizofréniám
  • The Garrett
    #47
    hát ja. Ezért mondják hogy mindennek 2 oldala van.
  • [HUN]PAStheLoD
    #48
    és a muzulmánok? az afgánok? azok is a vallás miatt/ért/helyett balhéznak.

    másik kérdés: a reinkarnációval hogy álltok?
  • [Walaki]D`Lair
    #49
    Reinkarnáció powah
  • The Garrett
    #50
    Szerintem addig jó míg az ember a saját vallását követi. Ezt Coine tól hallottam csak kicsit más szavakkal, és ráébredtem hogy nagyonis igaza van.

    Ismerek olyan ember aki buzgó keresztény, templomba jár, de amint kilép a templomból, egy mocskos szar alak. // hogy így fejezzem ki//.
    Abban a hitben él, hogy .. hát megbántok valakit, sebaj majd meggyónom és el van felejtve.
    EZ nem így megy az életben.
  • Pheel
    #51
    Reinkarnáció? Hmm, miért ne? Elvégre egyszer élünk!
  • K.András
    #52
    Igazad van, de mégsincsen igazad.
    "A kereszténység eszméi akkor vallottak kudarcot, amikor rájöttek hogy mennyire hiszékeny az ember, és mindeféle vallásokkal/babonákkal el lehet téríteni az embert a józan ész utjáról."
    Soha nem fognak kudarcot vallani az eszméi, hiszen ne ölj,ne lopj stb ezeket nem elhinni kell hanem gyakorolni, és nem mondhatod erre azt hogy le akarna tériteni a jozan ész utjárol(mert akkor mi a jozan ut?),és ha valaki ezeket nem gyakorolja az nem az egyház, hanem az egyén kudarca...