1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • [NST]Cifu
    #1020
    Olvass egy kicsit vissza, úgy a #993 szintjéig...
  • Doog
    #1019
    Értem és köszi a segítséget! :)
  • MrSpock
    #1018
    Pl: Yamaha rxv559-es 100ezerről-60-ra,az nemrossz vétel.
    Nem a legújabb széria,de jobban is néz ki és az elég jó kis modell volt,sokat is tud,és moziban ütős.
  • MrSpock
    #1017
    Igen,optikai bemenet,optikai kábellel,én is azzal kötöttem össze a dvd-t.Gondolom 4audio,4féle cuccot is ráköthetsz.
    Ha csak picivel többet szánsz rá,nézd meg a netdepon a denon,marantz-ot.
    Ezek azért szerintemjobbak :-)De van sokféle és a yamaha is olcsóbb amit néztél!!Ott nézzkörül,van akcióban jópár termék ami megéri.
  • Doog
    #1016
    És mit takar az, hogy:

    1, Digitális optikai bemenet
    2, 4 x audió bemenet

    Mivel még nem nagyon volt erősítőm. Vagy ezek milyen csatlakozókkal történnek? Mert végülis volt egy Yamaha erősítőnk de azt egy kábellel rádugtam a DVD-t és felismerte az 5.1-et. Az a digitális optikai bemenet?
    Bocs, hogy láma vagyok.
  • Doog
    #1015
    Dehát most például itt van ez a Yamaha ami tud 5X100 wattot közel 50-ért.
    Vagy az előbb belinkelt Sony ami tud 135 wattot 40-ért.
  • Doog
    #1014
    Hát szerintem akkor ha veszek először egy jó erősítőt és utánna jobb hangfalakat hozzá. :-)
    Nézelődök valamiket, mert inkább húz a szívem egy külön erősítős cucchoz. :-)
  • MrSpock
    #1013
    Szerintem vegyél egy jó erősítőt,bár nemtudom hangfalaid vannak e.Vagy esetleg egy gyengébbet,de jó hangfalakat,és majd lecseréled később,ha lesz rá pénzed.Mert ez egy ördögi kör,bár ha sikerül összehoznia rendszert utánna évekig szolgál.Mondjuk talán a hangfalak azért jobban tartják az árukat.Nagyonnehéz,jót is olcsót is.
  • Doog
    #1012
    Ja értem.
  • Doog
    #1011
    És jó hát nekem nagyon kezdetleges Dimarson házimozim van ami tud kemény 6X40 wattot.
    És szerintetek az a Samsung házimozi a 100wattjával szépen szólhat?
    De nekem ne hasonlítsátok 250-300 ezres 500-600 wattos rendszerekhez. :D
  • MrSpock
    #1010
    Sajnos nemtudok ennyiért,nézegettem,de csak samsung-LG-k vannak.Nemtudom milyenek,de ami tényleg izmosabbnak néz ki 100 felett:-(
    Nehéz kispénzből vásárolni.Egyik haver is vett ano egy Thomson szettet,volt kb 35ezer,utánna átjött,és nézett,hogy nálam máshogyan szól.(azóta sem néz filmet rajta)Ja mondom,csak nekem az erősítő+frontok+sub volt 340ezer anno.
    És ez mégmessze van az igazi mozizástól,főleg ,hogy a többi doboz csak ami volt itthon,mert nekem sem voltmár több keretem rá.De nemakartam gagyit venni,mert utánna csak elégedetlenkedtem volna.
  • Doog
    #1009
    Szóval akkor azt a Sony erősítőt nem éri meg megvenni? Végülis nem tud sokat mert,

    4 audio bemenet,
    2 digitális bemenet (1 optikai, 1 koaxiális),
    2 HDMI videó bemenet

    1 HDMI videó kimenet,
    hangfal csatlakozók
  • MrSpock
    #1008
    A lényeg,hogy mennyi a költségvetésed? A minőségibb fullszettek drágábbak,na persze jobban is szólnak. Külön veszed akkor ne is gondolkozz 200ezer alatt ha picit komolyabban akarsz mozizni.Bár inkább 300ezer.Ez nem kis pénz ugye erősítő+5hangfal+sub.
  • [NST]Cifu
    #1007
    Az egybeszett előnye, hogy minden benne van egy dobozban, erősítő, hangszórók, kábelek. Hátránya, hogy általában nem nagyon modulárisak, tehát a hangfalakat, mélynyomót, erősítőt külön-külön nem tudod lecserélgetni, vagy nehézkesen. A darabokból összerakott szett teljesen moduláris, olyan elemekből rakod össze, amilyenekből akarod, és azt a részelemet cseréled ki, amelyiket akarod. Ezek általában hangzásban jobbak, de egy nagyságrenddel drágábbak, tehát nehéz ügy.

    Vannak persze olyan komolyabb szettek, amik erősítő plusz hangfalszettet is tartalmaznak, pl. a Harman-Kardonnak vagy az Onkyo-nak.
  • Doog
    #1006
    Vagy méd ha esetleg tudnátok ilyen 40-50 ezer forint közt ajánlani jobb fajta cuccosokat segíthetnétek. :)
    És köszi! :)
  • Doog
    #1005
    Hello!
    Összegyűlt a pénzem, hogy lecseréljem a régi házimozimat. Néztem 1-2 dolgot és mi a véleményetek? érdemes külön erősítőt venni, vagy egybe házimozit?

    Ezt az erősítőt néztem.
    Vagy ezt a házimozirendszert.
  • [NST]Cifu
    #1004
    A Piok és az olcsó NS Yamák (NS-50 és hasonlók) tényleg nem túl meggyőzőek, de az NS-555-ös házimozira határozottan nem rossz. Én most mélynyomó nélkül használom, és először meglepődtem, mert nagyon komoly mélyeket hoz ki magából (belegondolni sem merek, hogy az NS-777-es mit tudna mutatni normális körülmények között). Zenére persze jobb a Heco vagy a Dali ez nem vitás, nálam is ezért került a számítógép szobába Heco...
  • MrSpock
    #1003
    Ha a hangfalakat nézed,ne a "kalsszikus" gyártőkat részesítsd előnyben.Pio,Yamaha,hasonlók,hanem hangfalgyártókat nézz.JBL-jó H/K-hoz,bár nekem ugye Tannoyok vannak,ez sem piskóta.Dali-t ajánlom pár akkor ne a 6-ost,inkább 8-as az brutálisabb már,de a ksiebb is szépen szól.Egyik ismerősömnek van full szett egész jó.Itt is a pénztárcád szab határt.Vehetsz JMLab-ot,ebből is a cobalt-tot,bár az húzós.
    Szerintem ha jót akarsz mozira akkor tényleg érdemes esetleg egy JBL szettet,vagy Dali 6-os,bár szerintem kicsit túlszínezi a magasakat.
    Mission M3-as széria most nem is drága,vagy Celestion-okat is dícsérik,ár-hangzás arányban.Wharfedale is jó vétel lehet,vagy Kef,Polkaudio.Szóval amelyik tetszik,hallgasd meg ezek közöl egyik sem gyenge.Bár mindegyiknél vannak jobb szériák,ne a legkisebbet vedd meg az a lényeg,esetleg teszteket ha találsz,vagy véleményeket.
    Van választék,nézz szét mondjuk a netdepon.Ha van még kérdésed akkor szívesen válaszolunk.
    Mondjuk én ajánlanám a Tannoy-t,mint az enyém,bár ezért egy szett Missiont kapsz.Annyi alapom van,hogy hasonlítva a Dali concept 6-hoz,nekem sokkal jobban bejön a hangja,több a dinamika benne,és szerintem vonósoknál lényegesebben szebben szól,meg elektronikus zenén is.Na árban azért ez drágább jóval.De ugye kinek mi tetszik.
    Ha lenne ezt kiegészíteném fullra és kész,utánna már csak esetleg a Tannoy Dimension sorira lecserélném:-)(másfélmilka a legkisebb,huh de az atom)6milkóból meg is lenne a legkisebb 5-összett
  • [NST]Cifu
    #1002
    Teljesítményre igen. De a legkisebb Yama erősítő, amelyik a hangot is le tudja szedni a HDMI bemenetről az RX-V663-as, ami cirka 100e Ft...
  • SIDE76
    #1001
    Hát igen sajnos azt látom hogy a hangfalgyártásban rengeteg cég van és nagyon sokrétegre oszlanak szét. Nem egy olyan dolog mint a TV gyártás:) Én csak a nagyobb jobban mondva az ismertebb gyártókat ismerem...Yamaha, Pioneer, Jamo, JBL, meg ilyenek...aztán ezek a Yamaha-k tetszettek meg igazán a külső és ár szempontjából és gondoltam teljesítményre sem lehetnek rosszak. Az meg pont kapóra jött hogy neked is ilyen van:)
    Meg a Yamaha RX-V463 erősítőt néztem ki hozzá csak nem tudom hogy ez rendesen kezeli vagy sem a HDMI-t mert olvastam az írásaidat hogy nem minden erősítő birkózik meg az HDMI teljes kapacitásával. Amúgy szerinted ez az erősítő ezekhez a Yamaha hangfalakhoz megfelelő volna?
  • kcst
    #1000
    1000.



  • kcst
    #999
    Értem. Kösz minden infót, ezek kincset érnek ám nekem. A gyártók ugyebár nem abban érdekeltek, hogy az ember fia tisztán lásson. Ennek a Nokia az iskolapéldája: néhány éve még nagyjából lehetett ismerni az összes forgalomban lévő mobilt, ma már teljes a káosz, hetente jelenik meg új, de nekik ez a jó, hiszen őket egy dolog érdekli: a minél nagyobb piaci részesedés és a profit

    Megnéztem egy kicsit az erősítőket: hát, érdekes... A hivatalos Denon oldalon pl. sehol sem tüntetik fel az össz-teljesítményfelvételt, amiről írtál. A H/K-nál valóban megvan és ott a minőséggel arányosan jelentősen nő is ez az érték. AVR-155: 540W (~120e Ft), AVR-745: 1400W (~540e Ft). De pl. az Onkyo-nál már sokkal drágább a nagyobb teljesítmény: 606-os: 550W (~120e Ft), 905-ös: 1000W (~460e Ft) Yamaha: RX-V861-nél 440W (~120e Ft), RX-V4600 910W (~280e Ft), Pioneer 918: 290W (~110e Ft), LX70: 460W (~380e Ft).

    Ez nekem azt mondja, hogy a nagy teljesítménynél nagyon meg kell nézni, mennyibe kerül, de a kezdőknek is fontos ezek szerint a tényleges teljesítmény-ár arány. Nekem ezek alapján a Yamaha tűnik a legjobbnak, persze nyilván ezer más szempont is létezik...
  • [NST]Cifu
    #998
    A Yamahával sincs gond, elég korrekt hangfalakat csinálnak házimozira (az audiofillek leszóllják mindenhol, ne törődj velük :))). Az NS sorozat tényleg nagyon szép, csak minden szem por meglátszik rajta. ^^

    Ha házimozira kell, én nem beszéllek le az Yama NS szettről, de ha tisztán a hangzását nézem, akkor a Dali (ez a gyártó neve, egy Dán cég, elég komoly háttérrel) Concept (ez a belépő szériájuk neve) szettje és a Heco (ez a gyártó neve, egy német cég, ha jól tudom a Magnat céggel közös a tulajdonosi rendszer) Victa (ez a belépő szériájuk) szettjei elég derekasak.

    Meg persze van sok-sok gyártó még, és őszintén szólva lehetettlen mindet összehasonlítani. Nem szólom le a többi gyártót se (mondjuk a SAL, Echotech, stb. gyártóktól óvnálak), de nekem ezekkel vannak tapasztalataim...
  • SIDE76
    #997
    Köszi a válaszod!
    Igen valóban a Yamaha hangsugárzói a szép külső miatt jöttek szóba nekem...meg hát mondom a Yamaha nem lehet rossz választás, de egyébként a hangfalakhoz nem igazán értek...ezért is kértem a véleményed.
    Ezen Heco Victa modellek akkor azt mondod hogy felülmúlják ezt a Yamaha szettet és hogy elég jó választás? Megnézem ezen hangfalakat is! A Dali Concept és a Heco Victa gondolom akkor jó hangfalgyártók? Mondom ebben a témában nem vagyok otthon:) de majd belerázódom ebbe is:)
  • [NST]Cifu
    #996
    Saját magad is megválaszoltad a dolgot. Max. teljesítményen sose fogod járatni sem az erősítőt, sem a hangfalat, nem is érdemes. Általában (függően az adott cucc minőségétől) 50-80%-os teljesítményig relatíve torzításmentes a hang visszaadása. Amikor valaki azt mondja, hogy teljes hangerőn is torzításmentesen hallgatja a zenét, akkor egyszerűen hazudik. ^^

    Itt két dolgot kell tisztázni: mire szánod a rendszert? Ha elsöprő többségben házimozihoz, akkor érdemes lenne elgondolkozni nem álló hangfalakban, hanem polc hangfalakban. Olcsóbbak, igaz az elhelyezésük erősen függ a lehetőségektől - a falra felszerelhető hangfalaknál még könnyű a helyzet, de ha ablak-ajtó, polc, akármi miatt ez nem megoldható, akkor már vissza kettő, mert ha állványt is veszel a hangfalhoz, akkor nem lesz sem olcsóbb, sem jobb. Mi az előnyük: teljesen homogén lesz a hangkép, hiszen ugyanolyan lesz mindegyik hangfal. Egy álló + polc hangfalból álló szettnél ez sose lesz tökéletes - sajnos ezt én is a saját káromból tanultam meg. Hozzá kell tenni persze, hogy zene hallgatáshoz viszont két jó front fontos - tehát ha többcélú lesz a rendszer, akkor marad a kompromisszum.

    Ami a teljesítményt illeti, szerintem felesleges egy 150-200W-os hangfal is megfelelő - ám itt ne a teljesítményt nézd első sorban, hanem azt, hogy hogy szól. Mert azt nem lehet számokkal leírni...

    Igen, a max. leadható teljesítmény csökkeni fog több hangfalnál - ám erős kétségeim vannak afelől, hogy egy 606-os ne tudna normálisan kiszolgálni egy átlagos 7.1-es hangfalszettet.
  • kcst
    #995
    Ó. Köszönöm. Ezek szerint egyrészt a még megfizethető (persze, tudom, ez relatív) kategóriás, de azért jó minőségű hangfalak is inkább a már megfizethetetlen, csúcskategóriás erősítőkhöz vannak méretezve...? Nem lenne akkor nekem érdemesebb jóval kisebb teljesítményű (~60 W körüli) hangfalakban gondolkodnom? Mert egy csomó pénzt megtakaríthatnék.

    És még valami: az 1. pontban leírtak alapján, ha veszek egy erősítőt, hozzá kezdetben csak egy 5.1-es rendszert, akkor később, amikor mondjuk kiegészítem 7.1-re, akkor csökken a teljesítménye? Nyilván sosem fogom a max. közelében hallgatni, valamint csak egy hangfalat sem szeretnék magában hallgatni, mindig az összes fog szólni egyszerre, úgyhogy ezek inkább csak elméleti szempontok, de hasznos ahhoz, hogy értsem is, mit csinálok, ne csak a pénzt szórjam
  • [NST]Cifu
    #994
    Side76:

    Figyelj csak!:) Valamelyik fórumon ha jól láttam akkor neked Yamaha NS-555, NSC-444, NS-333 hangfalaid vannak. Néhány mondatban róluk...Meg vagy velük elégedve? Én is ilyeneket akarok venni pont ezért akarok rákérdezni ezekre...igaz nem ebbe a fórumtémába kapcsolódik...:) Előre is köszi!

    Házimozihoz ideális, nekem most mélynyomó nélkül vannak a nappaliban, és az 555-ösök még így is elég hatásosak filmeknél. ^^
    A gyenge látncszem a szettben igazából az NS-333-asok, érezhető, hogy erőtlenek a frontokhoz képest, igaz, ez csak akkor tűnik fel, ha azonos hangerővel halad egy hang hátulról előre. Figyelembe véve, hogy az NS-333-asok mennyibe kerülnek, ez nem csoda, de miután a számítógépszobámba Heco Victa 700/500/200/100 szett van, össze tudom hasonlítani a dolgot.

    Ha házimozihoz keresel egy nem belépő szintű szettet, ami zongoralakk fekete, desingos, és nem rossz, akkor jó választás. Ha inkább a jó hangzás a prioritás, akkor ajánlom a Dali Concept vagy a Heco Victa szettet...
  • [NST]Cifu
    #993
    1.: A Harman-Kardon erősítőkön kívűl a többi gyártó csak az egy csatornára max. kiadható értéket adja meg, megszorozva a csatornákkal. A 606-os 7x140W-ja azt jelenti, hogy külön-külön, ha egy csatorna szól, akkor tud 140W-ot kiküldeni rá. Ha mindegyik csatorna le van max.-ra terhelve, akkor olyan 50-60W körülre képes. Csak gondold meg, 7x140W = 980W energiafelvétel 100%-os hatásfoknál, ami fizikai képtelenség kategória. Namost a 606-os max. fogyasztásának ha jól rémlik valami 525W van megadva... Szóval még ha cirka 80%-os hatásfokkal is bír, akkor is max. olyan 60W-ot képes 7 csatornára kiosztani.

    2.: Amiatt ne aggódj, hogy nem hajtja ki a hangfalakat, a 160W/300W közül az első a folyamatos terhelhetőség, a második a pillanatnyi maximum, amit még elvisel a hangfal. Miután nem kültéri hangosításra készülsz, ha 5 vagy 7 hangfalon 50-60W teljesítményed lesz, még az is sok lesz, sose fogod max. hangerőn hallgatni... :)
  • kcst
    #992
    Sziasztok!

    Az erősítő és a hangfalak teljesítményének az összehangolásához mit kell nézni? Minden hangfalnál két értéket adnak meg, egy maximumot és egy RMS-t, az erősítőnél pedig egy csatornánkénti értéket.

    Pl. Onkyo TX-SR606-nál 140W/csatorna. Ez jó a Magnat Quantum 505 frontokhoz (160W/300W), a Magnat Quantum Center 513-hoz (90W/150W)???
  • Met
    #991
    van coax ami antennához van és van ami hanghoz de csak a neve azonos, a kábel nem
  • MrSpock
    #990
    Bocsi ezt elírtam..szóval összekötőkábelre gondoltam:-)
    Igen az antennakábel:-)
    Szóval jó minőségű összekötőkábel sem árt.Ha már drága a cucod,akkor ne gagyival kösd össze.Na persze azértebben sem kell elszállni..csak úgy módjával:-)
  • kcst
    #989
    Coax? Az nem csak antennának való?
  • MrSpock
    #988
    Igen arra jó az MM-bár néha lehet valami akció..de azért jóval drágább mint egyéb helyeken.Kábeleket érdemes külön,és hi-fi árusítóhelyeken.Méterre,olyan dugóval amilyent csak akarsz és a pénztárcád engedi,vagy amit reászánsz,mert határ a csillagos ég.
    Érdemes mondjuk jó coaxálist,vagy optikait,na persze most a hdmi is már aktuális.Persze a hangfalakhoz se valami cérnavékonyakat vegyél:-)Kicsit nézelődj a neten ez ügyben is.
  • kcst
    #987
    MM-ben tilos vásárolni! De nagyon jó arra, hogy az ember megnézze, kipróbálja, a kisebb cuccokat megfogja, hogy kézre áll-e... Kábeleket mindig külön kell megvenni ezekhez a hifi hangfalakhoz?
  • MrSpock
    #986
    Nincs mit.
    Igen elég szép méretűek a cuccok,az erősítők is,megvan a tömegük rendesen. Hangfalakról nem is beszélve:-)Ezért ajánlom a kisebb polcsugárzókat.Előre a nagyobbacskákat,hátra kisebb szériát.
    Jó választás ha erősítő+front+centert először.Hátra már olcsóbban kijössz,na meg egy jó sub az húzósabb,bár kicsi szobába azért nemkell nagy brutál.Ajánlatos azért egy jó dvd-is hozzá,(pio-ban vannak már olcsóbbak,és nagyonjók),vagy egy Blu-ray.
    MM-ben nézelődhetsz,de azért ha lehet ne ott vásárolj,inkább nézzkörül a hi-fi boltokban,vagy a neten.Jobban jársz!Esetleg még használtan is érdemes megúszhatod jó pá tízezerrel olcsóbban.Ja,és a kábelezésre is gondolj ám!
  • kcst
    #985
    Üdv, nagyon köszönöm a válaszokat!

    Ma egy kicsit megnéztem MM-ben életnagyságban ezeket a cuccokat... Hát, brutális méretűek :-( Az erősítő akkora, mint 3-4 DVD-lejátszó, a hangfalak pedig félek, hogy el sem fognak férni a szobámban... Készülök ugyan költözni, de az még jó pár hónap. Na, majd meglátjuk, akkor sem fogok gagyit venni, legfeljebb egyelőre veszek egy centert (a tévé fölött van hely...) meg két frontot, és persze az erősítőt, aztán majd meglátjuk...
  • MrSpock
    #984
    Üdv!!!
    Én sem vagyok nagy szakértő,bár azért a minőséget én is megválasztom.
    Szóval megpróbálok válaszolni a kérdéseidre,amelyikre tudok.
    1.Igen jólírtad a két tartomány 20HZ-20Khz közötti hangfekvést hallja egy átlag fiatal,esetlege nyhén középkorú,később a magasakat nemigen.
    Egyébként az e feletti tartományt megszólaltaó hangfalak nem feleslegesek,mert igaz,hogy nembizots hallod,de ad egyfajta rezonanciát,ami még élethűbbé teszi a hangszert.Pl.hegedűknél is észreveszed,máshogyan szól,pedig igazából nemhallod,de valahogy a térképzésben segít.Nekem Tannoy sensysDC1-esem van elöl picik,de nagyonjól szólnak.Ezt többenmegjegyezték,hogy a hegedű,vagy egyéb vonósokat nagyonszépen megszólaltatja.persze ebból egy rendes szett 500ezer,sub nélkül.De nekemnemkellett álló,mert helyem sem volt,meg talán annyival tudott többet,hogy mélyebbre ment,már azért ez is szépen teljesít.40hz-nél vágom a hangot,azalatti mozinál megy subra.Én ajánlom az ilyen tartományú hangfalakat.
    2.2-3-4utas hangfal közti különbség annyi,hogy talán részletesebben szólaltatja meg a frekvenciákat,mivel benne ugye a keresztváltók szedik szét a hangot,és irányítják a megfelelő hangszóróhoz,és mélyebbrelemennek az álló sugárzók.Bőven elég frontra egy 3utas,persze a jobbik fajtából,mert úgyis kell a sub mozihoz.
    De a 2 utasok is atomjól szólhatnak.Hangfalam paramétereitannoy s.dc1
    3.Impedancia-ellenállás,ezt általában az erősítőhöz nézzük.általában 6-8-Ohm-osak a hangfalak nagy része.Ehhez annyira nemértek,végülis amit tud az erősítő olyan hangfalat célszerű választani.
    4.Igen célszerű,ha az erősítőd,és hangfalad közt ne legyen nagy különbség,mert az a hangzás rovására megy.Ha gyenge az erősítő nemtudja kihajtani a maximumot a dobozból,és fordítva meg túlhajtja,és akkor elszállhat.egy oylan 20%-os diffi megengedett,inkább picit erősebb legyen a hangfal.Tutira nem tesz kárt benne.Mondjuk egy 5X75 vattos erősítőhöz,jó frontra egy 100wattos doboz,mivel sztereoban többet tud.És fullosan is szépen hallgathatod.Igaz én még soha nemhallgattam úgy..panelban durva lenne:-D
    5.Szettes cuccokban előfordul az olcsóbbaknál,vagya speciálisoknál is.az utóbbi azért már párszázezres kategória.
    Ha összeakarod állítani,akkor előre állót célszerú a sztereo miatt,és a mélyhangázért.Hátra ugye kisebb dobozok,persze nemárt ha azonos márka,és széria,mert hangzásilag megegyezőt nyújt a tartományt kivéve.
    Frontra is szintén,jó ha a hangkép egyforma ami jön..Nálammondjuk minden más,mert anyagilag nemtudtam összehozni.Csak azon voltam,hogy elöl legyen igazán normális ami szól,ha zenét is hallgatok.
    Végülis aztmondják,ha a front-center 3-as jó ha megegyezik,hátra lehet picit változtatni.7-es rendszernél is,végülis jó egy 4-es szett hátra.
    pl én úgy gondolkodtam,hogy előre Sensys DC-s dobozokat,hátra sima sensyst mert azok is elég jók,centrenek is esetleg egy nagyobb sima sensyst,mer azért a dc100ezer.Na ebből nemlett semmi:-DIlletve csak a front.A többi meg ami itthon volt,+sub,az Wharfedale PC10+-es lett.Kicsit így is sokba került a H/K 235-össel együt+Pana tv-akkoriban.
    Vehetsz egyformákat is mindenhova..a szobádmérete a határozó,megmenyire szeretsz zenét hallgatni.Ezért ajánlom előre egy kicsit jobbat,nagyobbat.
    7dóm h.angszóró..Az alu és a selyem dóm anyagában van a difi, a lágy meg tán annyit tesz, hogy nem jó nyomkodni, mert belapul.
    A fém dóm picit erőteljesebb, szárazabb, "fémesebb" hangú, a selyem meg az ellentéte. Van aki elalszik a selyem dóm hangján.:-)Van akit mega fémes idegesít,kinek mi a tetsző.én nagyon megszoktam az enyémet.:-)pusztán csak a füled határozza meg.Na persze azért a zene is,mert van amit erősít,van amit lágyít.
    Kb..ennyit az én szerény tudásom szerint,de kérdezz csak nyugodtan,mert igy összeállíthatod a hangrendszered.
    A nagy köztény:Hallgatózz,és dönts!Vannak erősítők amik egyfajta hangzásvilágú hangfalakat igényelnek.Mindegyiknek megvan a párja,amiből igazán kitudja hozni a maximumot.
  • kcst
    #983
    Sziasztok,

    nagyon kezdő vagyok még ebben a házimozis világban és az alapfogalmakkal vannak bajaim, kérem, segítsetek (ahogy eddig is ).

    Hangfal vásárlásához kérném a véleményeteket.

    1. Milyen paramétereket érdemes nézni és mik azok, amiket nem, mert úgyis csak a denevérek tudják megkülönböztetni? Bár most olvastam, hogy nem olyan egyszerű a dolog, hogy a 20 Hz – 20 kHz (ami nagyjából az emberi hallástartomány) sávon kívüli hangképzés felesleges, mert ha együtt szólalnak meg, akkor az ezen sávon kívül eső hangok is hallhatóak lehetnek... De akkor mégis, mennyi legyen? Látok 30 kHz-es, 50 kHz-es hangfalakat is...

    2. Van egy-két homályos kifejezés, ami nem tudom, mire jó és mennyire fontos... Mi a különbség a 2 és 3 vagy 4 utas hangfal között? Minél nagyobb, annál jobb? Vagy jó lehet a 2 utas is?

    3. Impedancia... csúnya szó, valamiféle ellenállást jelent: miért fontos ez egy házimozi-tulajdonosnak...? Kicsi legyen vagy nagy? Vagy megint megkapom az "attól függ" választ...? Látok a leírásokban 4 Ohm-os hangfalakat, 6-ost, 8-ast, meg 4-8-ast, utóbbival végképp nem tudok mit kezdeni...

    4. Feltételezem, hogy az erősítőt a hangfalhoz kell választani, túl kis teljesítményűvel nem tudom kihasználni a hangfalakat (vagy akár még károsodhatnak is?), túl nagy teljesítményű meg felesleges... Ugye? Mondjátok, hogy igen...

    5. Az is káoszt okoz a fejemben, hogy miért látok egyik szettben (igen, tudom, ha egy kicsit is adok a minőségre, felejtsem el az ákciós szetteket...) 4 egyforma hangfalat (a 2 frontra és a 2 háttérre gondolok), máshol meg a háttérhangszórók egész kicsik.

    6. Ja, és a hangfalak nevezéktana is kicsit furcsa még nekem:

    a. van ugye egy center (központi? vagy így nem nevezik) ez 1 darab
    b. van 2 darab front (ennek van más neve?)
    c. van 2 darab háttér - ez ugyanaz, mint a surround sugárzó?
    d. van 1 darab mélynyomó vagy subwoofer vagy subláda, ez ugye mind ugyanazt jelenti...? De akkor pl. mi az, hogy álló rendszerű bassz-reflex, ami kinézetre pont olyan, mint a front...? Mi ebben a bassz...?
    e. és 7.1-es rendszernél van még két oldalsó - ez lenne a szatellit, vagy a szatellit az álló hangszórók neve, tehát lehet a front is?

    A fentiek keverhetőek? Nyilván a mélynyomó egyedi és a center is, de például vehetek-e én 4 (vagy ha 7.1-et akarok, akkor 6) darab tök egyforma álló hangfalat frontoknak, hátsóknak és oldalsóknak vagy ezek eltérő hangtartományúak?

    7. Van még valami: dóm hangszóró. Erről nekem csak Köln jut eszembe... Mi ez, fontos ez?

    Hú, bocsánat, hosszúra nyúltam, de mivel ezek nem kétfilléres cuccok, szeretném először nagyjából megérteni, mire elköltök rá pár százezret...

    Ha a fentiek bármelyikére kapok Tőletek választ, akkor nagyon hálás leszek érte!

  • chadi
    #982
    diiinnngggg!! világosság költözött a fejembe :)

    köszönöm az infókat
  • [NST]Cifu
    #981
    A "miértre" a válasz egyszerű: azért, mert ha a hang HDMI-n megy, akkor nem kell másik kábel / bemenet. A HDMI lényege pont az, hogy egy kábellel legyen összekötve minden.

    A HDMI ugyanakkor képes jobb minőségű surround hang továbbítására. Az optikai kábel csak 2 tömörítettlen, vagy 5.1 / 7.1 tömörített hangcsatorna átvitelére képes. A HDMI 7.1-es tömörítettlen hang továbbítására is. Ezt persze csak úgy lehet kihasználni, ha ilyennel "ettetjük", jelenleg erre csak bizonyos Blu-Ray filmek adnak lehetőséget.

    A kérdés tegyük inkább úgy fel, hogy mennyit szánsz rá, milyen hangfalak lesznek hozzá. Ha az ár lényeges szempont, illetve egyszerűbb hangfalak lesznek, akkor felesleges több százezres erősítőben gondolkodni.
    Ha belefér a drágább, és előrelátóbb akarsz lenni, akkor a HDMI lényeges előnyökkel bír, tehát érdemes azért HDMI-s erősítőt venni.