1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • Met
    #900
    Én pár éve amikor 5.1-s rendszereket nézegettem a Logitech, Creative és Genius között vaciláltam, annó azt a tanácsot kaptam, hogy Geniusoknak elég dobozhangjuk van, a Logitechről sok helyen olvastam, hogy hajlamos rádióvevőként működni (rosszul vannak árnyékolva a kábelek) és így maradt a Creative, amivel meg is vagyok elégedve.

    Azóta lehet változtak a dolgok.
  • Gabyee
    #899
    Egy hete vettem egy G51,pc-n megy de piszkosul szépen szól 12nm-re bőven elég.Szerintem dvd-re is rá lehet kötni,dekódolni csak software-el tud vagy erősítővel használod.
    A másik versenyzőt nem ismerem,bár a régebbi típusa volt nekem pár éve tönkre is ment.
    Ez a "kis" logi profi cucc az biztos,szép mély tiszta magas.Van benne tartalék!
  • Nexxuss
    #898
    Sony DZ830.
  • Lexjani
    #897
    Sziasztok lenne egy nagyon fontos kérdésem!
    Szeretnék venni házimozi rendszert a szobámba ami 12 négyzetméter!
    Kinéztem 2 házimozit amit számítógépre kötnék rá és nem is tervezem másra!
    Logitech G51
    Genius sw hf 5.1 5005
    Ez a kettő lenne az!
    Melyiket ajánlanátok vagy ha ezeknél tudtok jobbat az is jó lenne!
    Előre is köszönöm
  • Csabesz100
    #896
    Hi!

    Tudnátok mondani olyan házimozi rendszer, amihez vezeték nélküli hangfalak vannak?! Olyan max. 150eFt-ig. Előre is köszi!
  • [NST]Cifu
    #895
    Ha a TV a tuner szerepét tölti be, akkor igen, kell az Audio kimenetére (sztereo RCA vagy optikai) egy kábel, a másik fele meg megy a rendszer bemenetére.
  • Met
    #894
    a #890 neked ment
  • szaki888
    #893
    sziasztok
    nekem az lenne a problémám hogy rákötöttem a házimozimat a számitogépemre egy rca kábellel ugyhogy a házimoziba jack dugóval (de ez mind1 szerintem), a gépbe meg ugye amit kelett dugni...na már most a jobboldali hangfalak nem szólnak!
    lécccccci segiiitsen valaki!!
  • Örm
    #892
    Hello!
    Ha HDMI kábellel kötök össze egy házimozi rendszert és egy tv-t akkor kell külön audio csatlakoztatás is vagy elég a HDMI kábel?
  • Zoli82
    #891
    Erről
    a házimoziról mi a véleményetek, nagyon szemezgetek vele.

    Valamint itt van ez is
    ez drágább mint az előző pedig csak 2.1-es.
    Ha valakinek van vagy ismeri, mondjon pár véleményt.
    Köszi.
  • Met
    #890
    milyen csatlakozók vannak a hangkártyán és az erősítőn?
  • szaki888
    #889
    sziasztok
    nekem az lenne a problémám hogy rákötöttem a házimozimat a számitogépemre egy rca kábellel ugyhogy a házimoziba jack dugóval (de ez mind1 szerintem), a gépbe meg ugye amit kelett dugni...na már most a jobboldali hangfalak nem szólnak!:S
    valaki segitttsen légyszives
  • elmerfudd
    #888
    Csak ha Blu Ray-re irod ki, akkor.
  • bertino
    #887
    a DVD lejátszókból általában kijön az 5.1, nem belemegy.
    az erősítőkbe mennek bele a kábelek...
  • ForzaInter
    #886
    Sziasztok

    dvd lejátszómra szeretnék 5.1-et rákötni, csak az a gond hogy nincs hátul lejátszón bemenetel:\ vhogy meglehet oldani mégis hogy rákössem 5.1-et? kösz előre helpet..
  • LezLee
    #885
    Persze, be van állítva. De mégis csak az elülső két hangfalból jön csak hang. Egyszer mintha azt mondta volna nekem valaki itt a fórumon, hogy azért nem jön a pc-mről 5.1-es hang, mert a házimozi rendszeremen csak analóg audio bemenet van. Igaz ez? (a hozzáértőktől kérdezem) És ha igaz, mit kell tennem annak érdekében, hogy pc-ről is 5.1 hang jöjjön.
    Különben egy xbox360 is hozzá van kötve a rendszerhez, és az se szól 5.1-ben, pedig az xbox elvileg 5.1-ben szól. Azért jól jönne, hogy ha a játékokat is térhangzásban tudnám élvezni. Ezért nagyon fontos lenne tudnom, hogy mit kéne tennem a helyzet orvoslásához.
  • Örm
    #884
    Hello!
    A kérdésem nem tudom, hogy ide tartozik-e, de nem találtam ilyen fórumot. Ha veszek egy asztali Blue-Ray lejátszót akkor ha kiírok egy 4,4, GB-os vagy egy 7,1 GB-os Blu-Ray rip-et sima DVD-re vagy DLDVD-re akkor azt a lejátszó lejátsza?
  • Met
    #883
    A pc-n be van állítva, hogy 5.1-es rendszer van hozzákötve?
  • LezLee
    #882
    Sziasztok! A következő kérdésem lenne:
    jelenleg egy sony dav-dz410 házimozi rendszerem van, melyhez hozzákötöttem a számítógépet. A probléma az, hogy valószínüleg mivel csak analóg audio bemenet van rajta, ezért a pc-ről jövő hang nem 5.1-es. Kérdésem tehát a következő:
    Mit kell tennem ahhoz, hogy a pc-ről nézett filmeket is 5.1-ben élvezhessem? Vennem kell egy teljesen új házimozi rendszert, amelyen már van optikai audio bemenet, vagy pedig elég csak erősítőt vennem hozzá( amelyen szintén van ilyen optikai bemenet)? Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, nagyon nem értek hozzá.

    Köszönöm előre is a segítséget.
  • Moyko
    #881
    Sziasztok nekem viszonylag jó árú íaktív 5.1 kéne Ps3hoz (így az optikai csatlakozás elengedhetetlen)

    tudtok valamit ajánlani?
  • Met
    #880
    a tv-n keress hangkimenetet és azt kösd össze az erősítő egyik hangbementével
    elképzelhető, hogy nincs konkrét hangkimenet a tv-n, akkor esetleg egy scart kimenet amiből le tudod választani a hangot egy scart/rca átalakítóval
  • SzPierre
    #879
    Sziasztok!
    Én azt szeretném kérdezni hogy hogyan lehet úgy összekötni a TV-t és a Házimozoit hogy a TV műsor hangját a házimozin hajam?
  • Nexxuss
    #878
    ahho bemenet köll nem kiement.
  • hellnight
    #877
    Persze, hogy működik. Nálam a PS3 van rákötve a házimozimra.

    Sajna még "egybeházimozim" van, de ami késik nem múlik. Idővel lecserélem egy komoly házimozira :D
  • gator
    #876
    üdv
    Nekem clatronic hazimozim van 5.1 , anno 5eve csillagaszati ara volt .
    Hatul van optikai kimenetele es vagy kb 10 kilo maga a lejatszo.
    Nem tudom, hogy xbox360 vagy ps3-t rá tudnam-e kotni? Optikai kimenete van és kabelem is van hozza . Mukodni fog ?
  • Nexxuss
    #875
    ez így van. De szinte senki sem hiszi el. Én sem hittem el. Szóval meg fogja venni, aztán eladja és vesz összrakott szettet:) 630 elmegy amúgy. Csak nincs rajta bemenet. Nézegettem énis. Jobban szólt mint a 830.
  • wander01
    #874
    sztem hallás után menj és ne márka után. gondolom minden cuccod sony, azért akarsz ilyet. rossz megközelités :) persze attol még jo lehet, tapasztalatom nincsen sajnos vele, csak hasonlo "szett"-el, volt LG, Panasonic, Sony, mindegyik ugyanugy szolt. ugyhogy maradt a yamaha erősitő és Dali meg Magnat hangszorok. összeválogatva. szettet soha többet :)
  • balamu
    #873
    Sziasztok!

    Most szeretnék véleményt kérni a Sony Dav dz630-as házimoziról! Mert hallottam jót is és rosszat is. Mindenképp sonyt szeretnék és ez az az árkategória ami még belefér.
    Köszönet a segítségért!
  • batman
    #872
    Szia balamu!
    Nekem egy régi panasonic egydobozos modell van, asszem 3 éves modell talán. Nincs rajta hdmi, de a célnak tökéletesen megfelel. Rádióerősítős hdmi-s lejátszót szerintem nem fogsz ennyiért kapni, bár elhet, hogy amit ide beírtál, az pont ilyen, nem tudom :).
    Ahogy hallottam az ilyen lejátszóktól azért nem szabad ugrásszerű képjavulást elvárni, talán ha projektoron nézed, de tv-n nem.
  • balamu
    #871
    Sziasztok!

    Házimozi vásárlásra adtam a fejem. 50 000 Ft körüli összeget szánok rá. 20 m2 es a szobám és zenét is hallgatnék rajta, és helytakarékosság miatt kis hangfalasat szeretnék.. Eddig a Sony Dav-DZ20-at és a Panasonic SC-HT340-et néztem. Lehetőleg legyen rajta HDMI csatlakozó, de USB bemenet mindenképp. Amiket néztem nem találtam róluk leírást csak szimpik voltak.Samsungot nem szeretnék,mert nem tetszik. Kérem segítségeteket a választásban illetve javaslatokat is várok.
    Köszi előre is!!
  • koki44
    #870
    Egy 5.1-es hangfalrendszer szeretnék vásárolni, de csak max 30.000 van, rá tudna valaki segíteni?
  • Lacesz
    #869
    Sziasztok! Elhatároztam hogy veszek egy házimozirendszert. Ki is néztem egyet melynek neve Samsung Ht tx 35R! Én nem nagyon értek hozzá de talán itt valaki tudna nekem segiteni hogy elég jó e ez a rendszer!! Előre is nagyon köszönöm!!
  • Nexxuss
    #868
    plazmán jó!! Ahhoz megveheted. De nézz be a westendes pana storeba előtte, és kérd meg hogy dugják rá plazmára. nagyon korrektek a fiúk. Ott is 79 most. Szóval a hangja nagyon nagyon tetszett nekem. meg úgy az egész. Ebben az árban jobb nem nagyon van szerintem.
  • Zoli82
    #867
    Most még hagyományos TV-m van, de hamarosan veszek egy plazmát, ezeken jó a dvd képe?
  • csabika6630
    #866
    Sziasztok!
    Az LCD tv-m hangfalait állítottam be "CENTER" sugárzónak... és ha zenét hallgatok akkor valamiért csúszik a hangja. Lehet ezt orvosolni?
  • Nexxuss
    #865
    nekem volt ilyenem:
    LCD-n a DVD képe nagyon szar. Ergo ha nincs mellette külön lejátszód és LCD-d van akkor ne vedd meg.
    Hangja viszont nagyon jó. DD5.1, DPL2 és DTS. Nagyon szépen szólaltatja meg a DTS-t csak egy hibája van. ha optikai bemeneten csatalakoztatsz rá egy külső egységet (ergo DVD lejátszó vagy PS3), akkor ott a DTS-t már nem kezeli le. ÉS mivel LCD-n szar a képe, ezért DVD-t sem nézel nagyon rajta, így a DTS-ről le kell mondani. Ha nem LCD-n nézed vedd meg nyugodtan. Ha LCD-n nézel és elfogadod, hogy nem lesz DTS sáv akkor is vedd meg nyugodtan. Remélem segítettem.
  • Zoli82
    #864
    Erről mi a véleményetek?
  • batman
    #863
    Sziasztok!

    Sima DVD-ket használva látni különbséget HDMI kimenetes dvd lejátszó és sima dvd lejátszó képe között? Vagy csak szemfényvesztés a dolog?
    Normál távolságból nézzük, nem ülök elé a mozi élmény miatt :) A TV HD ready.
    Köszi a segítséget.
  • MrSpock
    #862
    Azért ezt a szintet megüti:-)Szerintem:-D
    A legtutibb meghallgatsz pár ilyen egybemicsodát,és döntesz,amelyik szimpi hangzás,meg kezelhetőség,és mondjuk képileg is megfelel.
    Majd kiváncsi leszek mit választottál!:-)
  • lobig
    #861
    most egy ILYEN van rákötve a dvd lejátszómra. szóval nem nagyok az igényeim...
    ezt a szintet azért megüti az előbb említett samsung, nem?