1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • icepick16
    #1100
    Milyen trust cuccaid voltak? Vagy miért vagy negatív véleménnyel róla?
  • cimbalom85
    #1099
    abszolút így van, anélkül h vki kipróbálná, vagy utánanézne h kik és miért ajánlják azt a bizonyos terméket, ostobaság megvenni bármit is.
  • Tomika24
    #1098
    Hát sajnos a mai világban ahol a pénz az úr és sajnos ide haza nem sok embernek van sok belőle, igen is sokat számít az ára, de mindenképpen ki kell próbálni a műszaki cikkeket mielőtt megvásárolod...
  • alexandra232
    #1097
    Az nem hátrány ha valaki tudatos vásárló:)
  • hellobello
    #1096
    Én speciel utánaolvastam a Logitechnek mielőtt megvettem és csak utána váalsztottam ki, hogy tudás mellett még dizájnos is legyen !
  • cimbalom85
    #1095
    a múltkor olvastam vhol, h a trust piaci részesedése az elmúlt egy évben 7%ról 19-re ugrott. durva adat, szóval lehet kamu, nem tudom.
    én úgy szoktam műszaki kütyüt vásárolni h pl, ha monitor kell, utánanézek a hasonló paraméterű monitorok között, aztán ár-érték arány szerint mérlegelem őket és a végén, hosszas netes kutatás után veszek egyet.
  • alexandra232
    #1094
    Én is ezt mondom. Manapság inkább a szimpátia a döntő tényező, hogy ki milyen elektronikai cuccot vásárol. Az ilyen kérdések számomra azzal érnek fel, hogy milyen TV-t vegyek, LG-t vagy Samsungot?:) Innen már nincsenek technikai összehasonlítások, mert kb ugyanazt tudják.
  • hellobello
    #1093
    A Trust nem megbizható, hiába olcsó akkor sem nyújt akkora minőséget !
  • Tomika24
    #1092
    Hát nem tudom, hogy a Trust mennyire megbízható márka de mindenképpen ott van az élmezőnyben évek óta és szerintem ha baj lenne vele akkor nem tudná megtartani a piaci részesedését a "nagyok" között!
  • icepick16
    #1091
    ... vagy Trust
    Sokat segítettél...

    Tomika24: SP-6250K
  • cimbalom85
    #1090
    én már többször is csalódtam a Logitech megbízhatóságában.
  • hellobello
    #1089
    Akkor már inkább Logitech ! Szerintem a legmegbizhatóbb márka a piacon !
  • alexandra232
    #1088
    Szerintem manapság nincsenek olyan jelentős különbségek a vezető márkák között. Legalábbis szerintem egy Logitech nem feltétlenül jobb egy Trustnál...
  • Szikla Szilárd
    #1087
    A véleményem szerint, vagy Creative, vagy Logitech!
  • Tomika24
    #1086
    Hát én a Logitechre szavaznék, de ezt csak azért mondom mert haza beszélek, nekem az van.
    Igazából nem ismerem a Trust termékeket, de ha mondasz egy típust akkor utána nézek, vagy megkérdezek egy pár havert aki otthon van ilyen dolgokban!
  • icepick16
    #1085
    Hali. 5.1-es hangfalrendszert szeretnék venni magamnak karácsonyra, olyan 10-12 ezer ft környékén. Ami kérdéses számomra, az a márkája. Én nagyon szeretem a Trust termékeket (ki is néztem már egyet), de azt hallottam, hogy a Creative vagy a Logitech jobb. Igaz ez?
  • balamu
    #1084
    Sziasztok!
    szeretnék otthonra egy 2 állóhangfalbó álló rendszert és egy erősítőt. ki is néztem egyet az erősítő:Yamaha RX-V 461 a hangfal Yamaha Ns-150 Az a baj h nem nagyon értek hozzá. Szeretnék rádiót is hallgatni dvd lejátszóra is kötni. Pl mi a különbség az av és a rádióerősítő között? És miylenek a cuccok amiket kinéztem? Esetleg szivesen venném segítségeteket hogy mi mást válasszak inkább mind márkában mind típusban. Vagy nem méreteztem-e túl a cuccokat feleslegesn jót nem akarok. Olyan ami jó is és aránylag olcsó is olyat akarok. :) Nem nagy térbe lenne kb 40 m2. szóval nem kell több ezer watt.
    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • Met
    #1083
    5 hangszóró+ aktív sub
    ezt akárhogy számolom 5.1, hogy akarsz 7.1-et?
  • joeprince
    #1082
    Üdvözlet!
    Vettem egy használt denon avc a1-et ,és ez az első komoly házimozi erősítöm. Nincs hozzá semmi leírásom, és nem tudom beállítani 7.1 es szisztem, 5 hangszóró+ aktív subbal használnám, de a hátsó 2 hangszóró,még optikai bemenetröl sem szól. 5ch stereoban igen, de az nem prologic,thx. az a sok s- video csatlakozóval mit kell tenni? lécci segítsen valaki aki már látott hasonlót!! köszönetel: jozsi [email protected]
  • Shep
    #1081
    5.1-es avi-t miért csak sztereoban játszik az asztali?
  • Gabyee
    #1080
    Helló!
    Van egy Yamaha házimozi erősítőm melynek hátulján van egy kapcsoló(6 v. 8ohm)Jelenleg két front 6ohm-os hanfal van rákötve ezeket ki szeretném bőviteni egy center és két surrond sugárzóval melyek 8ohm-ak.
    Most a kapcsoló 6ohm-ra van állítva.
    A kérdésem egyértelmű:okozhat-e bárminemű zavart a különböző indepencia a renszerben,elromolhat-e vagy gyengébben szólhat?Ráköthetem-e a renszerre ill.ha igen hova billentsem a kapcsolót?
    Köszi!
  • Shep
    #1079
    Kösz, megnézem hátha.
  • Met
    #1078
    Elsősorban olyan lejátszót kellene venned amit viszi az mkv fileokat.

    Shep: esetleg egy FW frissítés segíthet, feltéve ha valaki javította ezt a problémát, nézz utána
  • Shep
    #1077
    Van egy divx-es filmeket is játszó dvdplayerünk, van e arra lehetőség, hogy a berakott felirat méretét valahogy növeljem, mert nagyon kicsi?
  • thoomas26
    #1076
    Sziasztok! A következő kérdésem lenne: ha egy hd filmet dvd lemezre írok, beteszem egy hdmi kimenettel rendelkező asztali lejátszóba, amely össze van kötve az lcd tv-m hdmi benetével, akkor az le fogja játszani? Az imént leírtakból mindenem van, csak hdmi-s asztali lejátszóm nem, és azért kérdezem mindezt, hogy érdemes-e ilyet vennem... köszi előre is a válaszokat.
  • kilcsir
    #1075
    érdeklödni szeretnék. van nekem egy régi rádióerösitöm és lehet vennék rá hangfalakat. az lenne a kérdésem hogy az erősítö kimenő teljesitményét mien arányba kell nézni a hangfaléval?
  • kilcsir
    #1074
    ez pont olyan amiet leirtal. Én is iet szeretnék majd
  • Met
    #1073
    hát nem, a Toslink optikai, az S/PDIF digitális (talán)
  • InfectedMann
    #1072
    Üdv.

    Lesz egy igen láma kérdésem :)
    Az alaplapi hangkártyámon van S/PDIF Optikai hang kimenet. A kérdésem az lenne, hogy az S/PDIF optikai csatlakozó megegyezik a TOSLINK -el ugye? :)

    Mivel nem vagyok egy nagy guru a témában gondoltam megkérdezem.
  • Bolla the first
    #1071
    Hali!
    Én már próbáltam úgy hogy erősítő nélkül csak akkor nem volt olyan hangos mint erősítővel úgyhogy csak erősítővel próbáld!!!!
  • Doog
    #1070
    Hali!

    Valahogy meg lehet oldani hogy a PC-ből kijövő jack csatlakozós zsinorra rákötni 2 hangfalat ahol csak pozitív és negatív zsinor van?
    Hogy az erősítő megszűnjön, és a hangerőt a számítógépen keresztüli hangszín ill. hangerőszabályzóval adjam a hangfalra.
  • Paparazzi20
    #1069
    Hali!

    Szeretném a tanácsotokat kérni,dvd játékos ügyben.Olyan lejátszót szeretnék vásárolni,ami hdmi-s, usb kezel mindenfajta formátumot,beleértve a divx-xvid dolgokat is, a feliratokkal is könnyen megbírkózik,és a frissítési lehetőségek terén is megállja a helyét,azaz megbízható márka.Az lenne a kérdésem,hogy olyan 15-20 ezer környéken mely márkák vagy esetleg konkrét típusok felelnek meg leginkább ennek?
    Válaszotokat előre is köszönöm!!!
  • chadi
    #1068
    sziasztok!

    Egy kis felhomályosításra lenne szükségem.
    Házimozi erősítő vásárlás előtt vagyok.
    Már nézelődtem ez ügyben egy keveset, de a hdmi-vel hadilábon állok :F
    különböző árkategóriás erölködőkön megtalálható a hdmi csati.
    De mint megtudtam nem teljesen egyenértékűek.
    Eladóval beszéltem. címszavakban:
    valamelyik csak a videó jelet továbbítja hangot nem.
    pass trough tipusu
    true hd - teljesértékű

    Nos ezek között pontosan mi is a különbség?
    az erősítőn a hdmi out -nak elég csak a videó jelet továbbítani, nem? a hangot maga az erősítő adja ki a hangszórókra.
    ha csak videó jelet továbbítanak a hdmi csatik, akkor minek hdmi csati az erölködőre.

    True HD az úgy tudom, hogy csak blueray v. hddvd lemezeken tárolt tömörítettlen hangokhoz kell.ha ilyet hallgatok olyan erősítőn amin nem ilyen a hdmi csati akkor meg sem szólal vagy csak rosszabb minőségben?

    Milyen hdmi csatival ellátott erősítőt érdemes venni?
    Ajjajj nagy a kavarc :F :K

    Elnézést ha sok butaságot kérdeztem :B

    előre is kösz a különórát :D
  • Bandee14
    #1067
    Sziasztok!

    Totál pöcs vagyok ehhez a témához, ezért is kérem a segítségetek.
    Van nekem egy Samsung Plano Crt mono Tv-m, egy Orion Dvd 4200HC asztali dvd lejátszó és egy Genius 5.1 hometheater.
    Össze szeretném kötni őket, ez lehetséges? A tv-n van elöl egy video meg egy audio kimenet hátul meg valami RGB kimenet, a dvd-n van ilyen 5.1 kimenet, s-video, video, L, R kimenet.
    Lehetséges az hogy a Tv-t össze tudom kötni a hangfalszettel ugy hogy 5.1-es élményben hallgathassam vagy ez kizárt.Ha lehetséges akkor mit hova kell dugni?
    A dvd lejátszót és a Genius hangfalszettet hogyan kell összekötni, milyen kábel kell hozzá, milyen csatlakozó?
    Remélem tudtok segíteni, előre is köszi.
  • kifli
    #1066
    nekünk majdnem ilyen yamaha erősítőnk van itthon és nagyon szépen szól. Meghallgatás alapján lett vásárolva fater hazahozott egy csomó fajtát mert ismerőse ilyenekkel foglalkozik. Meghallgattuk és a yamaha szólt a legszebben.
  • dragon11
    #1065
    Optikai kábel, a minőség miatt.

    Mindkettő egy árban van, azonos teljesítménnyel, Én a Sony-t venném.:)
  • athlon7
    #1064
    Köszi!
  • kifli
    #1063
    szerintem optikai
  • athlon7
    #1062
    Helló!

    Két kérdésem lenne. Az első: Egy Erősítőt és egy DVD Lejátszót mivel érdemesebb összekötni? Optikai vagy Koaxiális Audio Kábellel?
    A másik: melyik a jobbik erősítő, a Yamaha RX–V363 5.1 vagy a Sony STR–DG520 5.1 Erősítő? Mind2 50.000 Ft.
  • kifli
    #1061
    na megvan az 5.1-em holnap kapom a kezeim közé genius 5005