1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • Metwork
    #1140
    HDMI-ről RCA-ra létezik valami átalakító?
  • Parsley
    #1139
    Sziasztok!

    Szeretnék egy házimozit összeállítani: 5.1 vagy 7.1 rendszert!
    A TV-m egy Panasonic PX80 plazma!

    Amire szükség lenne:
    - erősítő (rádiós) 5.1 vagy 7.1
    - DVD lejátszó
    - 5.1 vagy 7.1 hangfalrendszer (lehetnek külön márkák is)
    - kábelek

    A keretem 150eFt, de legvégső esetben 200-ig felcsúszhat!!!

    HASZNÁLT IS ÉRDEKEL!

    Mire használnám:
    - természetesen mozizás
    - zenehallgatás: Bonanza, Depeche, a kor disco slágerei (asszony kívánsága), de 1-2 rock is meghallgatásra kerülne

    Várom az ajánlatokat a rendszer felépítésére, de konkrét vételi-eladás ajánlatokat is szívesen veszek! Bízok annyira bennetek, hogy nem akarok rámsózni semmi szart :-))) Természetesen az ilyen ajánlatokat kitárgyalnám a többi fórumozóval

    A HDMI kimenet-bemenet lehetőségeknek itt mennyire van jelentősége???
  • dragon11
    #1138
    Nem tudom, Nekem még nem volt ilyenben részem!

    Olvasgattam, RCA-Jack megoldással lehetséges, elvileg.. de nem vagyok benne biztos.. hátha jön ide valaki, aki ebben biztos.:S


    Optikai kimeneted lehet, hogy van (nem találtam meg:S), ugye a házimozin is lehet, hogy van bemenet, csak azzal az a baj, hogy nagyon drága a kábel.:S
  • piamania
    #1137
    Köszi a választ.Kell vennem valamit hozzá?MErt ugye a házi mozi zsinórjai azok nem olyanok,hogy be tudnám a gépbe tenni.
  • dragon11
    #1136
    Az alaplapon levő hangkártyád a 7.1-et is kezeli.. ha összekötöd a géppel a rendszert, a hangkártya driverjében át kell állítanod 5.1-re.:)
  • piamania
    #1135
    Elvileg ez az alaplapom van.GIGABYTE GA-MA74GM-S2H
    Nem találtam semmit róla,hogy bírja-e az 5.1-et.
  • piamania
    #1134
    Nem baj,akkor is akarok már újat venni.Hátha nem fognak akadozni akkor a lemezek.Mindent ugyanúgy írok ki.Esetleg a NERO 8-at letörlöm és visszateszem a régebbit,ami bevált.Hátha az is segít.
  • dragon11
    #1133
    Jaj, ember.:D az Én írófejem ment tönkre, a Te íródnak semmi baja.:D
  • piamania
    #1132
    Na mind1.Akkor megyek és szétnézek a madaras áruházban,hogy mi kapható és mennyiért.
  • dragon11
    #1131
    LOL, az az átlagos..

    Nekem 79perc egy DVD.. 19%->80%ra ugrál a puffer folyamatosan.. 1% eltérésekkel.

    Valószínű az írófej ment tönkre..
  • piamania
    #1130
    nekem az idővel nincs semmi bajom.4x-en írom mindig,15 perc alatt kész van.Integrált hangkártyám van.
  • dragon11
    #1129
    Helló.

    Nagy valószínűséggel rosszul írtad ki..:) próbáld meg még1x.. az író éve befolyásolja az írást, tehát hatással van rá.. -Én írom már teljesen tropára van, 5ből 1dvd-t írt meg jól, 79perc alatt..-

    Igen, lehet, ha olyan a hangkártyád, hogy tudja kezelni az 5.1hangrendszereket.:)
  • piamania
    #1128
    Jah igen.Az okozhatja a gondot a lejátszón,hogy ha régi az íróm?3 éves.Vagy semmi köze hozzá?Vagy esetleg a releasek a rosszak?
  • piamania
    #1127
    Hello!

    Miért van az,hogy a netről letöltött filmet kiírva a dvd lejátszón egy idő után akadozik?Meg is áll nem tudok mit csinálni.Nem mindegyik filmnél csinálja ezt.például amiket régebben írtam ki,azokkal nincs semmi gond.Gépen simán lejátsza.hibásak a dvd-k?Karácsonykor lett véve a lejátszó.
    Másik kérdésem az lenne,hogy a házi mozit nem tudom valahogyan rákötni a számítógépre?köszi
  • kabirjedi
    #1126
    Hello kellene egy kis segítség.

    Adott egy panasonic s325 dvd lejátszó amin koaxiális 5.1-es audio kimenet van.Jobb és bal oldal rca csatlakozóval.
    A hangcuccon bedig 6 rca aljzat van.
    Kérdésem,hogy létezik olyan kábel aminek egyik fele 2 rca a másik 6?
    Égen földön kerestem és nem találtam.Esetleg valami más megoldás?
    Köszönöm.
  • mcdrusza
    #1125
    sziasztok.
    nekem van 2 100w-os nagyobb hangfalam, amiben van mélyhangot adó rész, és egy a magas hangot adó. nos ez a magas egy idő után rohadtul "bezúg".
    ez mitől van? nem az első hangfalamnál van ez a probléma. sürgős lenne, köszönöm.
  • piamania
    #1124
    Igen erre én is kiváncsi lennék.
  • Met
    #1123
    Hogy célszerű beállítani az egyes hangszórók hangerejét? Az első és hátsók mennyivel legyenek halkabbak?
  • gator
    #1122
    Helló!!!Nem ertem miert van van amikor az eredeti angol DVD-t a DVD Decrypterrel lementem majd vobedittel szetvalasztom 5.1es hangra es m2v-s fajlra es ifoedittel megcsinalom a feliratot majd kiirom és amikor berakom az asztali dvdbe, ahol sajnos meg nincs 5.1es rendszer, NINCS HANG. Viszont ha berakom a dvd-t a gepbe es megnyitom vlc playerrel akkor viszont csak a hatterhangok vannak es at kell allitani a HANG->Hangeszköz és 5.1ről stereora. Ilyenkor meg van hang.
  • CarajoEsp
    #1121
    Sziasztok. A következő gondom lenne. Vettem egy Lg házimozi rendszert a családnak(nem volt túl drága, de nem is akartam nagy összeget ráfordítani) és van egy hiba amit még sose tapasztaltam ilyen rendszernél.
    A cucc egy LG353SD-es lenne, magába foglalja az erősítőt is, és a hibája, hogy a film közben tökéletes a hang ehhez az árhoz képest,viszont minden jelenetváltás alatt ahol esetleg nagyobb hangerővel szól a hang, egy pillanatra lehalkul az egész és utána újra normális lesz.Ez azért fura, mert ha egybe írom meg a filmet, akkor a hang tökéletes, mindössze DVD-nél jön elő és csak jelentváltás közben halkul le a hang egy kicsit. Vajh az erősítő hibája lehet(ami fura lenne, mert ha nincs váltás, akkor tökéletes) vagy valami beállítás vagy más?Több DVD-vel próbáltam mindnél jelentkezik 5.1-ben. Köszönöm.
  • piamania
    #1120
    vki esetleg?
  • piamania
    #1119
    HEllo!

    Karácsonyra vettünk egy Samsung HT-Z310 házi mozit,és az lenne a kérdésem,hogy vki megtudná mondani,hogy mik a hangfalak pontos beállítási értékei,hogy érezni,hallani lehessen az 5.1-et?köszi szépen.
  • wokee
    #1118
    Hy mindenkinek!
    A következő problémában kérném a segítségeteket. A szg-hez vettem régebben egy Creative 5.1 virtual 7.1 hangfalszettet A pc-ben egy Trust 5.1 USB /Kimenete:Front,Rear,Sub/Cent/ RCA . Most össze szeretném hozni egy Orion 5000HC DVD lejátszóval.
    A lejátszó kimenetei:
    5.1 SL,SR,FL,FR,SW,
    5.1 Left,Right.
    Y, Pb/Cb,Pr/Cr / Na ezekről foggalmam sincs, hogy mire szolgálnak!/
    + egy rakás videokimenet.
    A hangcucc bemenetei:
    Side,Rear,Front,Center/Subwoofer.
    Tudnátok segíteni, hogyan tudnám összehozni,hogy legalább 5.1-ben szóljon? Ebben a kérdésben elég láma vagyok, mint a fentiekből is kiderült.
    Köszi.


  • Forrest Gump
    #1117
    nem
  • customs
    #1116
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert nem nagyon értek hozzá sajnos.
    Van egy 7x140W-os AV erősítőm(6 Ohm)és ehhez szeretnék egy pár front hangfalat amik egyenként 200 wattosak(6 Ohm).
    Lehet valami gondom ezzel az összeállítással?
  • Frigetrus
    #1115
    Hy! Komplett házimozi hagfalszettet szeretnék venni, és találtam egy minőségi márkát, megfelelő áron. Ez volna az: JBL SCS178BE Van valakinek tapasztalata erről a szettről? Bármilyen információt szívesen fogadok! Köszönöm
  • Norbi7
    #1114
    köszi, már megvan a megoldás!
  • Norbi7
    #1113
    Sziasztok!
    Egy kis segítséget szeretnék kérni, azoktól akik otthon vannak a házimozi témában. Van egy házimozim, 5 hangfal+mélynyomó és persze a lejátszó ami erősítős. Valamint van egy sima DVD lejátszóm.
    A lényeg hogy azt szeretném elérni, hogy a film amit a sima DVD lejátszóba teszek, az 5.1-ben szólaljon meg.
    Azt hallottam, hogy összelehet dugni a sima DVD lejátszót és a házimozi lejátszóját optikai kábellel és így működni fog, tehát a lemezt a sima DVD lejátszóba beteszem és az erősítős lejátszó segít rá hogy 5.1-ben jöjjön a hang.

    Azért akarom ezt megcsinálni, mert az erősítős lejátszó nem eszik meg mindent.

    1. van rá esély hogy ez működik?
    2. ha nem, akkor van valamilyen megoldás?

    Bármilyen segítséget szívesen fogadok és előre is nagyon köszönöm!
  • kisaba
    #1112
    Sziasztok

    Karácsonyra szeretnék egy 5.1-es házimozi rendszert olyan 40-50 ezer forint környékén... Lehet ennyiért jó minőségűt kapni, vagy tegyek le róla? Ha igen akkor tudnátok ajánlani egyet-kettőt?

    Előre is köszi
  • balamu
    #1111
    Sziasztok!
    szeretnék otthonra egy 2 állóhangfalbó álló rendszert és egy erősítőt. ki is néztem egyet az erősítő:Yamaha RX-V 461 a hangfal Yamaha Ns-150 Az a baj h nem nagyon értek hozzá. Szeretnék rádiót is hallgatni dvd lejátszóra is kötni. Pl mi a különbség az av és a rádióerősítő között? És miylenek a cuccok amiket kinéztem? Esetleg szivesen venném segítségeteket hogy mi mást válasszak inkább mind márkában mind típusban. Vagy nem méreteztem-e túl a cuccokat feleslegesn jót nem akarok. Olyan ami jó is és aránylag olcsó is olyat akarok. :) Nem nagy térbe lenne kb 40 m2.
    Segítségeteket előre is köszönöm!
  • mámászítá
    #1110
    nekem is nagyon bejött, jó sok minden fent van pl. már tudom, hogy kinek mit és hol veszek karira
  • alexandra232
    #1109
    Jah, nincs túl jó véleményem róluk......
  • icepick16
    #1108
    "aukciós" oldal. szerintem érdemes körülnézni rajta
  • alexandra232
    #1107
    Mi az a yabe?
  • icepick16
    #1106
    Több helyen. expresszen és a yabe-nis fenn vagyok, hogy keresek ilyet. Remélem minél hamarabb jelentkezik valaki...
  • alexandra232
    #1105
    Ha csak az adatokat nézed akkor jobbak. A piaci részesedés sok mindent kifejez. Ilyen cuccoknál pedig a gagyikat nem vásárolják. Amiket meg igen, azoknak nem mérhető a piaci részesedése, mert olyan kevesen veszik. Indulj ki ebből:)
    És hol keresel Trustot?
  • icepick16
    #1104
    Szóval a maik jobbak? Mert nekem 5 éve volt egy trust kormányom, és olyan soha nem lesz még egy
  • alexandra232
    #1103
    Látom nagyon belemerültünk ebbe a témába:) Amúgy napelemes cuccokat nem ismertek amikkel tv-t meg dvd-t lehetne üzemeltetni? Mert mobiltöltőt már találtam, nagyon flesh:D De ezenkívül csak hagyományos napelemeket láttam.
  • Tomika24
    #1102
    De a Trust mint már említettük, átment egy kis változáson... Szóval egy két-három éves Trust cuccot nem szabad összehasonlítani egy maival!
  • Szikla Szilárd
    #1101
    Haveromnak is volt pár Trust cucca, hangrendszer pl, de az a hangminőség egyáltalán nem volt kifogástalan. Logitechben sosem kellett még csalódnom.