1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • lac coo
    #1220
    De ha nem olyat vennél ? :D
  • Met
    #1219
    én olyat vennék ami csak erősítő+hangfalak
  • lac coo
    #1218
    Hali !

    Erről van valakinek tapasztalata, életem első házimozija lenne, nem kell nekem hiperszuper, de ez megbízható, nagyot szól ? :)))

    http://www.edigital.hu/Hazimozi_rendszer/Samsung_HT-D455/EN_Hazimozi_rendszer-p240204.html
  • KovyZoly
    #1217
    Hello

    médialejátszót szeretnék vásárolni, a legfontosabbak, amit mindenképpen szeretnék, hogy tudja:
    - külső vinyóról (táp nélküli) mkv, avi lejátszása
    - analóg hangkimenet (mindegy, hogy jack v RCA)
    más igazán fontos nincs, nem akarok sem Lan-t, sem sata csatlakozót, ezeknek kell, hogy megfeleljen, nem akarom minden filmnézéskor az asztali gépet kicipelni a tv-hez, a laptop meg sajnos nem nagyon bírja a HD filmeket, mert akad rajta.
    Amiket kinéztem: ASUS O!Play sima v. Mini, WD TV (nem live), Popcorn Hour A110, illetve, ami a legszimpatikusabb (mégiscsak lehet lemezeket is etetni vele) Sony BDP-S185.
    Ezek közül melyik lenne jó választás, illetve melyik a legjobb?

    Köszönöm
  • SASboy
    #1216
    köszi
  • Firerock
    #1215
    25ezer forint körül milyen 5.1-es házimozit ajánlanátok?
  • feri0127
    #1214
    sziasztok a nevem feri, de szólítsatok csak fecskendőnek

    történt múltkor, hogy elfogyott itthon a baba testápoló amivel sikosítottam, és mivel pont a micimackó mesére vertem, eszembe jutott, milyen lenne ha mézzel sokosítanék. kiugrottam a közeli erdőbe, hogy mézet lopjak a méhektől. füstölővel elűztem a méheket, levettem a kaptár tetejét és belemarkoltam a mézbe, majd elkezdtem recskázni. hazaérve furcsa zümmögő hangra lettem figyelmes, hát a méhkirálynő belemászott a faszlukamba és azóta is ott tanyázik.
    magyarul zümmög a faszlukam!

    történt veletek már hasonló? 46457tj
  • Met
    #1213
    Hat a lejátszó egybe erősítő rendszer szopóka :)

    Amúgy, megnézed a mostaninak milyen kimenete van és olyan lejátszót veszel aminek ugyan olyan kimenet van a seggén.

    Vagy veszel egy lejátszót és egy erősítőt
  • SASboy
    #1212
    Sziasztok!

    Van 1 LG LH-T250-s házimozirendszerem. A filmeket már elég rosszul viszi a lejátszó, ezért szeretnék venni egy új dvd lejátszót, amihez az LG hangfalait használnám. Az új lejátszónál amire szükségem lenne, hogy legyen rajta USB bemenet, HDMI, DIVX-szel ne legyen gondja, MKV-t lejátsza és persze ne legyen drága. Amilyen dvd lejátszókat nézek azoknak teljesen más az audio kimenete, mint ami az én lejátszómon van. Sajnos nem értek hozzá ezért Tőletek kérdezném, hogy tudok-e olyan lejátszót venni, amivel használhatók a házimozirendszerem hangfalai és teljesítenék az igényeimet? Szerintetek az upscalling mennyire jó? Ha azt mondjátok, hogy hasznos akkor az is jó lenne ha lenne a dvd lejátszó tulajdonságai között.

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • att88ila
    #1211
    Sziasztok!
    Szeretnék venni egy LG HT305SU 5.1 házimozit.http://www.lg.com/hu/televizio-audio-video/hazimozi-rendszer/LG-HT305SU.jspNekem van egy VIVAX 2909 tv ém.És azt szeretném kérdezni,hogy rá lehetne e kötni a házimozit a tv re?Meg azt szeretném még kérdezni ha rá lenne kötve a tv re a házimozi a tv műsort is lehetne rajta hallgatni vagy csak ami a lejátszóba van dvd film?
  • Hay #1210
    Remélem, yó lesz :-)
  • szpidi99
    #1209
    Kösz, lehet megpróbálom!
  • Hay #1208
    Szia, nem tudom, de talán ez segít:

    HD Audio Rush 5.1 DTS, AC3 audió dekóder:
    5.1 Dolby Digital (AC-3), DTS dekóder. Digitális hangbementeről (optikai, koaxiális) 5.1 csatornás analóg kimenet (RCA). Csatlakozások: 6xRCA (FL, FR, SL, SR, CEN, SW) 5.1 analóg kimenet. 1 x SPDIF optikai bemenet, 2 x SPDIF koaxális bemenet, 1 x AUX sztereó analóg bemenet, 1 x 9V DC csatlakozás.

    Ha a Te meglévő cuccaidhoz passzol, akkor elvileg jó.
  • szpidi99
    #1207
    szia

    olvastam olyat, hogy HD Audio Rush 5.1, AC3 dekóder jó

    szerinted?
  • Hay #1206
    Szia

    Ha csak a koax, meg a scart kimenet van a dvd-lejátszón, SEMMI egyéb, akkor nem lesz 5.1 hang.
  • szpidi99
    #1205
    hello

    scart kimenet van a lejátszón, de azt nem tudom 5.1-ben csatlakoztatni az erősítőhöz csak sima szteroban, ami 5.1 hangsávú filmeknél nem igazán élvezhető

  • Hay #1204
    Szia.

    Öööö, nehezen elképzelhető, hogy a dvd lejátszódnak csak koaxikális kimenete van, ergo, a hangot minimum százlábúval össze tudod kötni. Szerintem a dvd lejátszódnak van rca-kimenete is.
    Ha a fentiek nullásak, akkor köztes szerkentyű kell, de szerintem 2011-ben nem.

    Hay
  • szpidi99
    #1203
    hello

    a problémám a következő: van egy dvd lejátszóm aminek koaxiális kimenete van, és van egy erősítőm, aminek 5.1 analóg (6 rca) bemenete van, ezeket szeretném összekötni

    légyszi segítsetek
  • dienesistvan
    #1202
    hello

    milyen erősítőt érdemes venni,2 félét néztem ki, disco zene hallgatásra kell és házimozira.

    yamaha rx-v465, 565, 467, 576 vagy denon avr 1610, 1611
  • Yeano
    #1201
    Sziasztok!
    Van 1 Thomson DPL914VD Usb-s dvd lejátszóm.
    Usb-ről nehezen akarja,illetve akadozva játsza le a filmeket.
    Halottam 1 olyanról,hogy lehet rajta a Codeket frissíteni,vagy lecserélni.Tudnátok ebben segíteni?
    Köszi szépen!
  • butchbean
    #1200
    Ezt én is megtaláltam, de angolul nem tudok sajnos.
    Köszönöm azért a fáradalmaidat.Majd akkor ráugrom erre és kisakkozom belőle valamit.
  • Hay #1199
    Kb. 10 mp volt google-ban :-D
  • Hay #1198
    http://www2.panasonic.com/consumer-electronics/support/Audio/Home-Theater/Receivers/model.SA-HE100

    Ez talán yó lesz.
  • butchbean
    #1197
    Sziasztok.



    Sikerült venem nagyon olcsón egy erősítőt.



    Panasonic SA-HE 100.

    Az lenne a kérdésem, hogy tud-e valaki ehez az erősítöhöz egy használati utasáítást mutani neten?

    Valamint milyen hangfalszettet ajánlanátok hozzá ami 100%-ban kihasználná az erősítőt.

    Továbbá lenne egy Radiotech S-90 hangfalpárom érdemes összekötni őket.Jól fognak együtt szólni, mármint az erősítőnek ez a hangfal sok vagy kevés?



    Válaszokat köszönöm szépen.:D
  • Szolnokboy1
    #1196
    van egy SB audigy sb0570 SE hangkártyám, amit rákötöttem az erősítőre (5.1), de nincs basszus. felraktam a daniel_k féle drivert (2.7), amiben elvileg van bass management, de így sem működik. oprendszer: win 7 32bit. tudtok valami megoldást?
  • Vinous
    #1195
    Sziasztok!
    A következő problémám lenne. PlayStation 3-at szeretnék rákötni házimozira, de a házimozin csak HDMI OUT van és nincs optikai bemenet. Valaki tud valamilyen speciális kábelt, átalakítót amivel meg lehetne oldani? Ő a házimozi.

    Köszi a válaszokat!
  • lang14
    #1194
    Sziasztok,

    lenne néhány kérdésem, remélem tudtok választ adni rá.
    Van egy Genius 5.1-es hangrendszerem, amin egy 5.1-es bemenet van, illetve 3 sztereó.

    *Az lenne a kérdésem, van-e olyan rca elosztó/kapcsoló, amire ha 2 5.1-et rákötök, tudom váltogatni, hogy melyik 5.1 mejen tovább, értelem szerűen az erősítőbe.

    *Illetve, jelenleg a gép sztereóban van rákötve, és ha átváltok arra za inputra iszonyatosan gerjed. ez miért lehet?

    *Néha a bal hátsó hangszóróból olyan hang hallatszik, mintha "lemezjátszót" hallgatnék - tudjátok, az a pattogás. Nem zúg, csak néha beugrik 1-1 pillanatra.

    köszi
  • bcrics
    #1193
    Hello,,ezt a házimozierősítőt ismeri vki?
    Vélemény

    pio vsx 820
  • MrSpock
    #1192
    Hali!
    A dvd-t nem tudod átalakítani,ehhez külön kell egy lejátszót venned.
    Nem tudom,hogy van e a samsungon csatlakoztatási lehetőség külső egységnek. Ha igen akkor gond megoldva,de ha nincs akkor nem tudom.
    annyira nem vagyok képben a blu-ray.es lejátszók terén.Új technológia,új beruházás.
  • Samurai84
    #1191
    Sziasztok!

    Az ügyfelemnek van egy Yamaha RX-V367 házimozi erősítője ami 5x100Wos. Szerintetek zenehallgatáshoz milyen hangfalat vegyen hozzá? A büdzsé olyan 40k, és valami passzív fal kellene ugye.
  • Lacc 88
    #1190
    Sziasztok. Jelenleg van egy Samsung HT-P10-es házimozi rendszerünk, de ez nem tud Blu-Ray filmeket lejátszani. Kérdésem az lenne, ha veszek egy másik dvd lejátszót van-e olyan, amire a hangfalakat rá tudom kötni, hogy azt ne kelljen venni. Vagy át lehet alakítani a jelenlegi dvd lejátszót hogy Blu Ray és HD filmeket is le tudjon játszani?
  • sariimi
    #1189
    Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni:
    Panasonic, vagy Technics rádiós házimozi erősítőt szeretnék venni, digitális koax és optikai bemenet is kell, hogy legyen rajta. A sima dvd lejátszónak van koax kimenete.
    Szóval milyen típus(ok) jöhetnek szóba, hogy bármilyen 5.1-es hang megszólaljon, plusz dekóder meg minden nélkül?
  • juve4ever
    #1188
    hellósztok.lenne egy kérdésem, van egy 5.1-es hangrendszerem számítógépre kötve(azt hogy milyen nem írom le mert nem ez a lényeg). szóval elég jól szól meg minden, de ha vennék egy ugyanilyet és egymás mellé raknám a hangszórókat,(tehát két 5.1-es rendszer szólna egyszerre) akkor hangosabb lenne? jobban szólna? valaki nem csinált még ilyet? köszönöm a választ előre is..
  • piamania
    #1187
    Hello!

    Van egy Samsung házi mozim, de úgy néz ki, hogy a lejátszó beszart.Nem garanciális, úgy hogy nem javíttatom meg, olcsóbb ha veszek egy másikat.Az lenne a kérdésem, hogy mennyire sínyli meg ilyenkor a rendszer, hogy nem az alap lejátszót használja?Lesz vmi különbség a hangzásban vagy nem?Köszi szépen.
  • Gab920926
    #1186
    na a hiba már megvan nagyobb filmeket elkell darabolni pl egy 2 gigás filmet 2 be:D már csak az érdekel hogy ez mért van így?
  • Gab920926
    #1185
    üdv!
    most kaptam egy Millenium MN9755 Házimozi rendszert és vannak bizonyos filmek amibe nem enged belepörgetni és nem jácca le végig! de van amibe bele tudok pörgetni és olyan is van amibe nemtudok belepörgetni de végig lejátsza
    szóval ez most dvd hiba vagy szarok a filmek?
  • soo277
    #1184
    Szasztok,nekem EZ van!
    De nagyon tudom ajánlani bárkinek,mert igen jó választás volt(ANNO)
  • Szolnokboy1
    #1183
    köszi!

    "Amúgy javaslom, hogy olyat vegyél ami csak erősítő+hangfalszett, ne ilyen minden az egyben cuccot."

    hát igen, csak sajnos most nem vagyok nagyon eleresztve anyagilag, úgy meg gondolom, sokkal drágább. :(
  • Met
    #1182
    Szerintem még gyűjts rá, itt is 17k-nál kezdődik.
    Amúgy javaslom, hogy olyat vegyél ami csak erősítő+hangfalszett, ne ilyen minden az egyben cuccot.
  • Szolnokboy1
    #1181
    sziasztok! dvd lejátszóhoz szeretnék 5.1-es hangfalszettet vásárolni olyan 15ezer ft-os árfekvésben. mit tudtok ajánlani? köszi.