1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • r3pl4y
    #1060
    Hello mindenki!

    Még kezdő vok és nem nagyon tudom, hogy pár dolby funkció miért jó ... szeretnék ebben segítséget kérni tőletek...

    Pl. Itt van nekem ilyenem hogy PL2Movie, PL2Music, PL2 matrix na most itt a matrixnál az összes hangszoró megy... a kérdésem végülis az lenne, hogy ezek a módok mire valók vagy mikor érdemes használni?
  • joco22
    #1059
    Sziasztok! A segítésgeteket szeretném kérni abban hogy ha dvd-re állítom rá az 5.1-es hangfalamat akkor a mély nyomom meg se szólal és nme tudom mi a baja lehet neki! Genius hangfal rendszerem van! Mi lehet vele a baj?
  • raul83
    #1058
    Sziasztok
    A segítségeteket szeretném kérni házimozi összerakása céljából.
    Mivel nem volt még így semmi tapasztalatom nincs ezen a téren. Amit kinéztem magamnak: Denon AVR1306 Tudom nem mai darab de csak jókat olvastam róla. Esetleg van valakinek ilyen erősítője?
    Hozzá a hangfalszett: Wharfedale Vardus VR200 vagy 300.
    Tudom van ezeknél sokkal jobb is de nem akarok kisebb vagyont áldozni a rendszerre (kb 120000FT). Valaki ismeri ezt a szettet?
    Mélyláda egyenlőre el lesz halasztva. Szóval szerintetek jót veszek így elsőre vagy gondolkodjak más erősítőn és hangfalszetten?
  • boss25
    #1057
    Hali!

    Én is beszertem a genius 5005-ös változatát.
    Az lenne a kérdésem, hogy az 5.1-es kimenethez mit érdemes venni, hogy valóban meglegyen 5.1-es bontás. Nekem laptopom van ezért gondolom valamilyen külső eszköz lenne a legcélszerúbb.
  • dragon11
    #1056
    Jaj nem Neked akart menni.. de sztem van mindkettőn.. de majd holnapra megnézem Neked!:)
  • kifli
    #1055
    nemtom :D
  • dragon11
    #1054
    Optikai kimenet van mindkettőn nem igaz?
  • kifli
    #1053
    én is azt választanám vagy a creative p5800-ast
  • rush21
    #1052
    hi!
    Nekem Logitech X-540 -em van és sztem nagyon profi cucc,mind filmeknél mind játékoknál szép tiszta hangzása van FDD2 támogatásnak köszönhetően a mélynyomó basszusa pedig brutális.
    Legutóbb az Iron Man-t néztem DTS hanggal és a Jericho rakéták +robbanások
    hihetetlenül jól szólnak a cuccoson.
    Csak ajánlani tudom!
  • kifli
    #1051
    csoki géphez vennék 5.1-es hangszórószettet én nem tudok dönteni melyik legyen
    genius sw-5.1 3000
    logitech x-530
    creativ inspire t6100
    creative inspire p5800
    logitech x-540

    válaszokat előre is köszi
  • Zsoltika 007
    #1050
    Dvd-ről, bluray-ről sztem. Sima tv-n nincs ilyen jel. Max a digitális adásnál ahol set top box van.
  • PrisonMan
    #1049
    Hello! Ilyet lehet olvasni a DVD-felvevő használati utasításában:
    "A másolásvédelemmel ellátott filmek nem vehetők fel ezzel a készülékkel. Ha a készülék felvétel közben másolásvédelmi jelet érzékel, a felvétel leáll, és a következő üzenet jelenik meg: (Nem másolhat másolásvédett filmet.)"

    Ööö... Ez most mi?? Pl ha megy egy műsor a tévében, azt nem biztos hogy fel tudja venni? Ki lehet valahogy játszani? (program vagy bármi más?)
  • Zsoltika 007
    #1048
    Üdv! Lenne egy kis gondom. A hőskorban még vásároltak szüleim Sony DAV S880 házimozi rendszert. Na most ennek van ugye optikai bemenete. Csakhogy a jelet hiába kapja 5.1 dd-ba csak sztereóban nyomja ki. Ha jól olvastam utánna a dolgoknak akkor ezt a sony alkotta meg hogy ne vigyen 5.1-et de a későbbi modellekben már engedélyezték ezt. Mivel maga a készülék és a hangfalak is szuperek nem nagyon van szívem megválni tőlük de mégis kéne az az 5.1. Nem tud valaki valamit esetleg erről? Hogy meg lehetne-e oldani esetleg egy firmware frissítéssel? Mert ha jól vettem ki a japánok jogi gondoktól tartva korlátozták le az optikai bemenetet sztereóba.
  • dragon11
    #1047
    Szóval akkor új erősítő kell? Nem lehet h csak a hangfal a baja?^^
  • Bucser
    #1046
    hangrendszert nem szokás távgyógyítani.

    A jó öreg Trial and error a megoldás.
  • dragon11
    #1045
    Szóval mit cseréljek ki? mit hogyan csináljak?
    mert már arról volt szó, hogy az iskola ad pénzt h erősítőt vegyek.. de feleslegesen nem veszek.


    Nagyon szépen köszi!
  • Bucser
    #1044
    szerintem nem az erősítő torzít recseg, hanem a hangfalak és a fő ludas az a kábelezés lehet. túl sok a zaj.
  • dragon11
    #1043
    Nos, mivel az Én iskolámba én kezelem az erősítőt, ezért ide fordulok helpért.


    Nem tudom milyen fajta, de 300watt körüli asszem.. (régi! régen ez volt a legmenőbb).


    Most az a baja, hogy ha majdnem maxon van a hangerő, vagy az alatt is, recseg, torzít! Eddig is torzított/recsegett, de ennyire soha!

    Annyit gondolok hogy végfokos, de más baja is lehet.. vlaki vlami tipp?



    Köszi!:)
  • Kuznyikov
    #1042
    Sziasztok!

    Nem szeretném halálra olvasni magam. 35 000 alatt szeretnék házimozit venni mert ami van 4 év eltelte után haldoklik. Az is egy "egszerű" készülék, de nagyopn szerettem, minden lemezt vitt (csak DVD filmet) és jól is szolt szetem. Ez LG, és tényleg szeretem. Most is van 30 alatt nekem tetsző, de ha tudnátok ajánlani, vagy valamelyikről lebeszélni, akkor könnyebb lenne a választás.

    Tehát a kérdés, mit NE mit Igen:
    Samsung, LG, Philips, Panasonic, esetl sony?

    Köszi!
  • [NST]Cifu
    #1041
    Erősítő terén ebben az árrégióban más alternatíváról nem tudok.

    Hangfal terén azt döntsd el, hogy mire akarod használni. Nálam általános (zene+film) használatnál a sorrend Dali C6 > Wharfi 9.6 > Yama NS-777 > JBL E80 lenne (nagyobb > kisebb). A Dali zenére is nagyon jó, a Yama szvsz ott már túlteng mélyben (az NS-555 még korrekt e téren, az NS-777-est szerintem mélynyomó helyett találták ki ^^). A Wharfi jó átmenet. A JBL-t egyszer hallottam, nekem nem tetszett igazán a hangja, de lehet, hogy csak rossz forrás / terem volt ott éppen.
  • Okami Amaterasu
    #1040
  • SIDE76
    #1039
    Szia Cifu!!!!

    Arra jutottam egyenlőre hangfal ügyben hogy elősször veszek egy jó erősítőt meg a frontokat. A többivel egyenlőre nem terhelem magamat és a pénztárcámat sem :) A front hangfalpárnak olyan 100eFt körüli pénzt szánnák esetleg 10-20ezerrel fölé mehet még az összeg, de az a max :) többet nem akarok rászánni. Ebben az árkategóriában mi lehetne a legjobb választás ami filmekhez és zenére is megfelelő lenne? Eddig amiket néztem a neten azok a Wharfedale 9.5 és 9.6 a Dali Concept 6 a Yamaha NS-777 a JBL Northridge E80. Egyenlőre ezek persze közben keregetek még, de nagyon nehéz ez a számomra most :)

    Minden véleményt előre is köszönök!!!!

    Erősítőből pedig nagyon fontos számomra hogy a HDMI-t rendesen kezelje ahogy kell. Ezekből a listámra egyenlőre a Yamaha RX-V663 és az Onkyo TX-SR606. Ebben az árkategóriában esetleg van még valami jófajta?
  • dragon11
    #1038
    Igaz, akkor leviszek minden cuccot, így jobb?=)



    De akkor is, aki ért ehhez és lenne kedve segíteni nekem, plz írjon egy Privát Üzit..(PÜ, PM.)



    Thanks a lot!
  • Met
    #1037
    miért kell parasztnak lenni?
  • dragon11
    #1036
    DE hogy lehet megoldani hogy a teraszon kirakom a hangfal(ak)at és a lentiek hallják szépen a zenét?:)
  • dragon11
    #1035
    Értem ..
  • Bucser
    #1034
    A mélynyomót nem tudod hagfalra kötni. Egyszerűen más jel kell neki. A mélynyomót erősítőre kell kötni.
  • dragon11
    #1033
    Valaki segítene?


    Akarok venni 1 mélynyomót és azt rákötném 2 hangfalra amit veszek..?


    De úgy 30ezerből kijöjjön complett..


    a lehető legjobbat ajánljátok, vagy esetleg máshogy, csak jó hangos legyen.


    HTX!
  • [NST]Cifu
    #1032
    A maga idejében a 8-as sorozat volt az egyik legnépszerűbb, többek között itthon is. Aztán egyre-másra jönnek az eddig kevésbé ismert gyártók (Heco, Dali, Mission, Tannoy, stb.) a hazai piacra, kezdi kicsit elveszteni azt a varázsát a Wharfi név, ami mondjuk 5-6 évvel ezelőtt volt.
  • ForzaInter
    #1031
    ok, körülnézek, köszi mindent.
  • SIDE76
    #1030
    Szia Cifu!

    Hát csak most megragadt rajtuk a figyelmem ahogy hangfalak után kutatok :) az areadvd.de nemrég tesztelte le ezt a rendszert és összhatásként náluk 10ből 10et kapott. Meg néhány olvasnivalót is találtam róla így futólag amiben nagyon dicsérték...viszont még hallani nem hallottam őket.
    Na még azért keresgélek tovább és jövök a számtalan kérdéssel :)
  • [NST]Cifu
    #1029
    Nem rossz általában a Wharfi, bár én régebben hallgattam csak még, mikor a számítógépszobába néztem hangfalakat. Annyira nem hagyott maradandó élményt bennem, de ez nem feltétlenül jelent rosszat.
  • [NST]Cifu
    #1028
    Annyira én sem vagyok otthon az asztali lejátszók terén (PC-ről nézek filmeket lassan 10 éve ^^), de talán a gyártó weboldala? ;)
  • SIDE76
    #1027
    Sziasztok!!!!

    Nézegettem hangfalakat a neten és kinéztem egy Wharfedale össszeállítást ami áll Front: Diamond 9.5 Center: Diamond 9 CM Hátsók: Diamond 9.1 Sub: SW-150
    Véleményekre volnék kíváncsi a Wharfedale-ről és ezen összeállításról. Mennyire jó is volna ez vagy hasonló árkategóriában esetleg volna jobb választás is? Filmekre és zenére mennyire megfelelő?
    A neten elég jó véleményeket lehet olvasni róla. Valóban ilyen jó a Wharfedale.
    Előre is köszi a hozzászólásokat!!!!
  • ForzaInter
    #1026
    és ezután hol lehet utánanézni? bocs de nem vagyok ebben vmi nagy szakértő:s
  • [NST]Cifu
    #1025
    Nézz utána, nincs-e firmware frissités. Lehet, hogy az adott filmek olyan tömörítési eljárást használnak, amit nem, vagy nem rendesen támogat a lejátszód.
  • ForzaInter
    #1024
    nem tudom ezt hova írjam, mert megfelelő topikot nem nagyon találtam rá, de ezáll legközelebb, na szóval, van egy kis gondom házimozival, elég sűrűn előfordul hogy nem játsz le filmeket, pl lejátszik belőle egy órát aztán kikapcsol, és vissza visz főmenübe, bár ez már mostanában nem szokott lenni, de azóta van más, most nem rég töltöttem le Running Scared című filmet, amit elindítok bejön a kép fele, és megáll a film, és kész vége, hiába pörgetek bele akkor sincs semmi, másik a The Prestige c. film, aminél majdnem ugyanez a gond, elindítom és behozza képet félig, és váltogatja jeleneteket de csak fél kép van, és hang nincs:S a másik meg hogy sokszor felgyorsul kép és kb egy 10 mp-s jelenet lemegy 5 mp alatt, ami nagyon idegesítő tud lenni mikor filmet nézek, de ugyanez fordítva is megvan csak akkor belassul:cc filmekkel tuti ncisn gond, mert sima dvd lejátszó tökéletesen lejátsza őket... milehet a gond?
  • dragon11
    #1023
    Hát, semilyenem nincs.. ;-) filmeket akarok vele nézni, nah meg zenét hallgatni.. meg kiviszem a hangszórókat a teraszomra és a lentiek hallják a zenét.. olyan kéne..:) nem tudok erről semmit, de guglizok/olvasok, mint állat.


    Kérlek segíts MrSpock ;)


    Köszi!:)
  • MrSpock
    #1022
    Ez érdekes,mélyládához akarsz venni hangrendszert?Ilyent még nemhallottam:-D pont s ub amit esetleg utoljára vesz az ember,mert a többi azért már élvezhetővé teszi a filmet.Na persze ha megfelelő méretűa többi cucc. Erős hangzáshoz,minőségibb dobozok kelenek.Nemcsak amély adja a hatást.
    Na de miylen erősítőd van,avgy egyáltalán nincs?
    Mert azt kell először,utánna már 2.1-ben is brutálisan szólnak a dolgok,ha erős hangzást akarsz:-)
  • dragon11
    #1021
    Sziasztok megint!

    Erősítőre nincs keretem, viszont mélyládára van.. hozzá hogy vegyek hangrendszert, vagy hogy legyen? Nekem erős hangzás kell, ami benne megvan..:) haveromnál voltam..:P



    Köszi a helpet h ajánlotok..