1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • elmerfudd
    #940
    Attol függ milyen kimenet van a bakeliten. Ha csak Phono, akkor az erölködön is kéne lennie, ma már nem divat. De ha van a bakeliten stereo rca(fehér-piros)akkor simán rákötheted.
  • macleod2005
    #939
    Hi, azt szeretném megkérdezni, hogy egy házimozierősítőre rá lehet kötni bakelit lejátszót?
  • elmerfudd
    #938
    Valoszinű, hogy a fehér és piros audió kábelt kell bedugnod a tv-be, max stereot fogsz kapni, sztem.
  • dragon11
    #937
    #Ohh, köszönöm #931, 932-es választ.Annyira nem keresek komolyat, csak kb olyat, hogy a szomszédok is hallják TISZTÁN a zenét xD ahhoz meg elég sztem egy 5.1 vagy nem?:P
  • mcdrusza
    #936
    Ja és ha már itt vagyok megkérdem azt is, ez már egy régi probléma, hogy pl. ezzel a hangfallal amit most akarok venni hogyan lehet megoldani azt, hogy a tv adás is az 5.1-en szóljon?
    Tv-re kell kötni? Van 3 bemenet rajta. Egyik fülhallgató (gondolom én), másik Audio, Video. Audioba kell valószínű bedugni, na de melyik kábelt és hogyan?:)
  • mcdrusza
    #935
    Állítólag ilyenek vannak rajta http://images.devshed.com/dh/stories/Logitech%20x530/image005.jpg
    Gugliba beírod Logitech X-530 ezt hozza ki képnek.
    Nos nekem ebből a sárga piros fehér színű egyforma kábelek belemennek a dvd lejátszóba.
  • Bucser
    #934
    millió egy féle fajta hangfal van:)
  • bertino
    #933
    vagy egy klipsch hangfalat...
  • Bucser
    #932
    HA jó hangzást keresel és nagy hangerőt akkor ezek az "egybeszettek" nem a te darabjaid...

    halgass meg egy szett Jamo hangfalat egy normális erősítővel. (Denon, Onkyo, Rotel)

    sőt cserélj erősítőt is hallgatás közben.. ég és föld a különbség hangzásvilágban...

    Jahh és persze ezek nem fognak recsegni meg nem olyan hangjuk lesz mint amik szét akarnak esni egy kicsit nagyobb hangerő mellett. nem utolsó sorban még esztétikusak is...
  • Met
    #931
    Ha csak ritkán mozizol akkor elég a 2.1, a mélynyomó a "lelke" az egésznek.
    De ha nagyjából ugyan annyiba kerül az 5.1-es akkor végül is mindegy, jól jöhet később az a 2 szatelit ;)
  • dragon11
    #930
    A nagy zenéhez, ami nem recseg, hanem szép..és lehetőleg olyan teljesítménye legyen, hogy az utca végén is hallják, az Inspire T6100 elég rá?2.1 vagy inkább 20ért egy Logitech, de az 5.1?Ritkán mozizok, inkább zene..de ha jobb zenébe is az 5.1 akk olyat veszek.

    Thanks.
  • Met
    #929
    Ha rövid a kábel meghosszabbítod.
    Nem biztos, hogy olyan egyszerűen lehet csatlakoztatni az asztali lejátszóhoz, attól függ milyen bemenet van rajta és a hangfalszetten milyen csatlakozók vannak.
  • mcdrusza
    #928
    Hát nekem elég hosszú kábel kéne, mert hátra akarom vinni teljesen szoba másik felébe a hátsó hangszórókat.:P
    Méterre kb mekkora lehet? Mert ez tényleg fontos lenne nekem.
    A DVD-t már úgy vettem régen hogy 5.1-es hanfalrendszerrel, akkor biztos lehet hozzá csatlakoztatni nem?
  • elmerfudd
    #927
    Milyen hosszú a kábel? Nem tudom neked mennyi kell, vagy mi a hosszú.
    Sajna a dvd-hez való csatlakozás csak akkor lehetséges, ha a dvd-ben van 5.1-es dekoder. Onnét 6 kábel átugrik az erősítőbe. Kábelerdő a lakásban!!
    Nagyot szól az tuti, a méretéhez képest, de egy normál házimozi rendszerhez nem lehet hasonlítani.
    Kb kétszer jobb.
  • mcdrusza
    #926
    Rendben ezt veszem, viszont jön pár fárasztó kérdés.
    Hangfalkábel elég/milyen hosszú?
    Azt írták dvd lejátszóhoz lehet csatlakoztatni, ehhez milyen kábel van?
    Remélem lehet üvöltetni és nem torzít.:)
    Amit mutattam hangfalrendszer annál mennyivel jobb?
    Thx
  • elmerfudd
    #925
    540-es
  • elmerfudd
    #924
    Ez az 540-es, de csak jót irnak róla!! Én ezt venném.
    http://www.edigital.hu/product.php?productid=30407
  • dragon11
    #923
    Ezt jónak találod?Mert ha jól szól, nem recseg, akkor ilyet veszek..és legyen olyan, hogy ha hangosan szól(ami elég hangos legyen!) akkor se recsegjen.Ilyen-e ez?Ha ilyen, akkor megveszem ezt..
  • elmerfudd
    #922
    Inkább ebben gondolkodj. Tapasztalatból mondom.
    http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=00681
  • mcdrusza
    #921
    Hello
    ha lehet szeretnék egy szakértő véleményt hallani erről a hangfalról:
    http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=00635
    nem akarok drágán venni, csak egy jó 5.1-et.:)
  • dragon11
    #920
    Köszi, ide is regelve vagyok:) ott is dragon11..:)) okés, elmegyek holnap a MediaMarkt-ba és kipróbálom..:)thx
  • Met
    #919
    Tudom nehéz így hallatlanul dönteni.
    Én azt csináltam, hogy megnéztem hol lehet kapni, némelyik cég oldalán lehet minősíteni a terméket pl. Extreme Digital, ott szoktam olvasgatni, hogy mit írnak vagy itt és amelyikhez kevesebb negatívumot írnak azt vedd.
    De ha biztosra akarsz menni akkor azt vedd ami az ismerősödnek van.
  • dragon11
    #918
    Jah, gondoltam :)) azért ennyire nem vagyok hülye ehhez:))) de mi a véleményed róluk?A felsőbb árkategóriát a többi társaival jellemezd, hogy úgy milyen:) ha van időd, pls segíts!Köszi!!
  • Met
    #917
    az a nagy kocka a mélynyomó
  • dragon11
    #916
    Okés, ismerősömnek olyan van, és azt mondta nagyon szépen szól.Azt mondta, ebbe benne van a mélyláda..igaz ez?:D

    Ilyet mutatott.

    Vagy ez lenne még:
    ez

    vagy ez, de ez már felsőbb kategória.
  • Met
    #915
    nincs véleményem róla :)
  • dragon11
    #914
    Asszem én is olyat veszek, a 6100-at láttam árukeresőn, az 15k, eléggé elfogadható ár, 6100ról mi a véleményed?:) mert ha jó megveszem.köszi.
  • Met
    #913
    Nálam 3 márka jöhet szóba, Creative, Logitech és Genius. Nekem az első van, egy Creative Inspire 6060, szépen szól még nagy hangerőn is és jó hangos/erőteljes is tud lenni ha kell ;)
    Döntsd el, hogy mennyit szánsz rá, menj el nagy boltokba pl. Media Markt és ha mázlid van akkor 2-3 fajtát meg tudsz hallgatni, hogy szólnak aztán ha kinézel valamit olvass utána nincs e valami típushibája.
  • dragon11
    #912
    Inkább az utóbbit.:) akkor ajánlj egy 2.1-es hangrendszert, ami "hangos" és nem "recseg", meg egy 5.1-est is, ugyan úgy.:)

    Erősítő nem az ára miatt nem kell, hanem azért, mert nem használnám ki.

    Köszi:)
  • Met
    #911
    Akkor az olcsóbb megoldás, hogy veszel egy 2.1-es (ha nem mozizol) vagy 5.1-es rendszert a pc-hez, olyanokat amiket itt lejjebb linkeltek (ezekben bele van építve az erősítő).
    A drágább megoldás, hogy veszel egy erősítőt és ahhoz kötsz hozzá hangfalakat, így a későbbi bővítés is egyszerűbb.

    200watt körüli elég lenne, mert sztem az eléggé szól
    A hangerőt ne keverd össze a hangminőséggel !! Egy 100-150 wattos cucc is szépen tud szólni.
    Azt szeretnéd, hogy 3 utcával messzebb is hallják, hogy valami torzan recseg vagy azt, hogy a szomszéd is érezze a basszust? :)
  • dragon11
    #910
    Számítógép, tehát PC.
  • Met
    #909
    Mihez akarod hozzákötni? pc, asztali dvd lejátszó stb.
  • dragon11
    #908
    Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni tőletek, mint szakértőktől:)

    Otthonra szeretnék venni mélyládát, vagy hangrendszert, ami eléggé jól szól.. 200watt körüli elég lenne, mert sztem az eléggé szól.Csak nem tudom lakásba mélyláda kellene-e, vagy hangrendszer.Vagy esetleg úgy, hogy mélyládához csatlakoztatni +ba hangfalakat.


    Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
  • Örm
    #907
    Hello!
    Lehet kapni olyan elosztót amivel egy audio kimenetre 2 eszközt lehet kötni? Persze nem egyszerre.
  • Lexjani
    #906
    köszönöm szépen a segítségeteket!
  • Csabesz100
    #905
    Köszi! Olyat nem tudsz esetleg, amihez nem csak a 2 hátsó hangfal vezetéknélküli, hanem mindegyik?! Köszi!
  • Met
    #904
    olvasgass itt
    mindenesetre én eltanácsolnálak az ilyen minden az egyben szettektől, körülményes lehet a bővítése, általában szegényesebb csatlakozók vannak a lejátszón, tehát ha rá akarsz dugni pluszba egy konzolt vagy a pc-t gondba lehetsz és ha elromlik egy funkciója pl. az erősítő része akkor kuka az egész
    nem vagyok nagyon képben az árakkal de szerintem 120k-ból már össze lehet rakni egy minőségi dvd player+erősítő+1 mélynyomó+2 front hangfal, aztán amikor megint lesz pénz vehetsz hozzá hátsókat is
  • Zoli82
    #903
    #891-re senki semmi?
  • Gabyee
    #902
    Teljesen igazad van mármint abban hogy a Cretive is jó cuccokat gyárt persze ott is a drágább dolgok a jóak!
    Én a géphez vettem a Logit de simán jó házimozihoz egy kisebb szobába.Majd akarok én is házimozihoz eddig a Creative s750-be gondolkozom ez már tényleg jó mozihoz,zenéhez bár kell hozzá dekóder mert az nincs benne:(
  • bertino
    #901
    nincs dobozhangjuk -.-
    vagy csak az enyémnek nincs.