1300
5.1-es hangfalrendszer házimozi támogatás dts dekóder és erősítő dvd lejátszót, Milyet? Hol? Mennyiért?
  • janik
    #1180
    sziasztok van 1 genius sw 5.1 4000em és amikor bekapcsolom fel megy a hangerő 28-ra ezt hogy lehet állítani vagy kikapcsolni. előre is köxi
  • Hay
    #1179
    Nos, nekem is hasonló problémám van...
    Nekem Samsung HT-DS900 van, kb. 6 éve vettem. Gondoltam, keresek a neten hozzá firmware frissítést, de sehol (Samsung honlapokon) sem találtam.
  • Ironman2
    #1178
    Sziasztok! Miért van az hogy a házimozi már nem ismeri fel a lemezeket? Mostmár a müsoros dvd-re is no disket ir ki.LG LH-T6340
  • szami93
    #1177
    Sziasztok! Ha van egy 2.1-es DVD lejátsóm és digitálisan hozzákötöm egy erősítőhöz, amin viszont már 5.1-es kimenet is van, akkor az a hang 5.1-es lesz vagy csak szólni fog az összes hangszóró?
  • Agy Halott #1176
    Sziasztok!
    Velemenyetekre lennek kivancsi, hogy ha adott ket SONY erosito, mindketto egy arban melyiket valasztanatok? Blu-rayes laptopomat es az X360-t kotnem ra. Mindent mindennel HDMI-n keresztul akarom szoval az erosito is a TV-vel HDMI-n keresztul lenne.
    STR-DN1000 es STR-DA2400ESB.

    A masik, hogy ezeket az elso hagfalakat es
    melynyomot szeretnem hozza megvenni. Hozza illik egyaltalan vmelyik erositohoz?

    Koszonom.
  • vigyori14
    #1175
    Hy, tud valaki véleményt mondani erről az erősítőről?: Yamaha rx v365.
    Ezt gondoltam megvenni ősszel, és úgygondoltam hogy vennék egy felskálázós dvd lejátszót dvd-zni. Meg rákötném a ps3 at a játékok miatt, és néznék vele még blu ray filmeket is, elég nekem a dts, meg az 5.1 is a blu rayk ről.
    Szerintetek ez így milyen lenne?
  • Benny04
    #1174
    össze van kötve RCA-kábellel, úgyhogy azzal semmi gond nincs.
    de mit kell csinálnom, hogy meg is szólaljon a tévé a házimozin??
  • repvez
    #1173
    A tv-böl vissza kell vezetni az erösitöbe a jelet RCA-n keresztül és a TV hangszoroját ki is lehet kapcsolni menüböl, nekem is igy van és szol rendeszen a CD bemeneten is jön nekem attol függ hova dugod az RCA-t
  • Benny04
    #1172
    *orion
  • Benny04
    #1171
    én is ugyanezt szeretném megcsinálni, viszont a házimozi távkapcsolóján nincs semmmi aux gomb :S
    a típusa orton ht800a
  • Hay
    #1170
    Akkor csak azt tudom mondani, próbáld ki hdmi-vel.
  • repvez
    #1169
    Természetesen tudja az alaplapi hiszen 7.1-es hangkártya van alapbol már szinte az összes alaplapon.De valamiért a driver teszt oldalán csak a két elsö szolal meg.
    A driverben sokat nem lehet álitani csak a mintavételezési frekvenciákat és hogy hány csatornás hangszorora kötötted a gépet.
    Engem se a minösége zavar hanem hogy ha valami 5.1-es hanggal van alapbol akkor annak sokkal másképpen hallatszanak a párbeszédek mintha a stereobol mixeli össze .
    Meg az sem lenne hátrány ha még egy kábellel kevesebbet kellene használnom , ha a képet és a hangot is 1 HDMI-vel letudnám.
  • Hay
    #1168
    Szia. Ha az alaplapi hangkártyád nem tudja legalább az 5.1-et mindegy, mivel viszed ki a hangot, marad sztereo. Ha tudja, akkor vagy biosban, vagy a hangkártya beállításasainál kell keresgélni, hogy ne csak sztereóban menjen ki. Szerintem az optikai is át kell vigye rendesen, mert pl. egy set-top-box ha optikai kábellel kötődik egy házimozihoz, akkor 5.1-ben megy át a hang az optikain. De mondom, lehet, csak beállítás kérdése a Te gépeden.

    Amúgy én alaplapi 5.1 hangkártyáról viszem át a hangot házimozira sima jack-el, aminek a másik vége 2 rca anya, abba belemegy a házimozi aux kimenetének 2 rca vége, és ha a házimozin a hangzást mátrixra vagy cinemára rakom, fül meg nem hallja, hogy ez most valódi 5.1 vagy nem. Márpedig az én fülem (táncos-zenész-multimédiás) talán elég jónak mondható az átlaghoz képest. (Adottság, tehát a helyén kezelve.)
  • repvez
    #1167
    sziasztok, nem biztos hogy egészen ide tartozik, de kapcsolodik a dologhoz.

    Valaki használja a házimozit a számitogépröl meghajtva?
    Mert nekem minden a házimozi erösitön keresztül megy az 5.0-ás hangfalakon keresztül.És optikai kábellel van összekötve.
    A kérdésem az hogy az ATI4850es VGA-ban alapbol van hangkártya ami a HDMI kimeneten keresztül a képpel együtt a hangot is átküldi.Ezzel van valakinek tapasztalata, hogy a teljes többcsatornás hangot is átküldi e vagy csak korlátozottan, mint most az optikai.
    Mert ahogy olvasom az optikai kimeneten csak stereot tud kiküldeni az alaplapi hangkártyám .Amit teszteltem is mert a driverbe hiába van beállitva a térhangzás csak a sztereo hangfalak szolnak és csak a DPL2 efekt miatt szol minden hangszoro.
  • sirdond
    #1166
    szia
    ha még aktuális a dolog
    http://mpeg4-players.info/index.php?page=search.php
    itt bejelölöd/kiválasztod ami neked kell és válogatsz a találatok között
  • free82
    #1165
    Szaisztok!
    Kéne egy kis HELP!

    Olyan dvd lejátszót szeretnék venni, aminek van analog 5.1 kimenete, mert sajna a hangfalba (Genius sw) csak igy tudnam csatlakoztatni. Keresek egy ideje de nem nagyon talalok valami megbizhatot. Ha lehet USB sem lenne rossz ha lenne rajta, de annyira nem fontos.
    20.000 alatt jó lenne megúszni... a nagyobb gyarak miert nem csinalnak 5.1 kimentet?
    Köszi!
  • Szaszura
    #1164
    http://tech.hu/ketyere/Samsung-HT-TXQ120-DVD-Blu-ray-lejatszo-4089.html
  • Gallardo007
    #1163
    Sziasztok, van egy Samsung HT-TXQ120-asom és az van a DVD lejátszójára írva, hogy full HD1080p, de full HD-s film csak BluRayen van nem meg HD-DVD-n nem? De az nincs ráírva, hogy BluRay, és nem akarok ezért feleslegesen egy filmet venni. Tudja valaki mit jelent?
  • Hay
    #1162
    Nekem pl. Samsung HT-DS900 van, azon MATRIX módban szépen szól az összes hangfal divx-nél is.
    Ha van a "rendszernek" hangbemenete (ált. aux), akkor ráköthető a tv hang. Tv-től függően, de leginkább a tv fejhallgató kimenetébe jack vég, s a jack végű kábel másik vége 2 rca, utóbbi megy be az aux bemenetekbe.
  • gaborf
    #1161
    Sziasztok,
    Lenne egy kérdésem az 5.1-es házimozikkal kapcsolatban, mégpedig, hogy ha egy divx filmet nézek egy ilyen rendszeren, ami nem 5.1-es hanggal rendelkezik, akkor milyen lesz a hang minősége egy ilyen házimozirendszeren?
    Ki tudja osztani valahogy a 6 hangszóróra a lejátszó a szereó hangzást, vagy csak kettőre és a többi zizeg, sistereg meg recseg?
    Tapasztalatok?
    kb 30 körül terveztem venni egy ilyen 5.1-es házimozit.
    Köszi a válaszoka telőre is.
    Ja és még annyit, hogy ha TV-t nézek, az is rátehető egy ilyen rendszerre, mármint a hang?
    Köszi
  • dpetyaba
    #1160
    Hello!
    A segítségedet szeretném kérni. Egy régebbi írásodban plvastam, hogy ugyanolyan házimozid van mint nekem (Panasonic SA-HT 870). A kérésem az lenne, hogy írjad meg ha még emlékszel rá hogy hogyan kötötted össze a pc-del, pl. milyen kábellel, milyen hangkártyával esetleg annak milyen beállításával. Tehát a lényeg az, hogy hogy sikerült az 5.1-et és hogy milyen minőségben átküldened a házimoziba? Én szeretnék mkv formátumú filmeket nézni rajta de a dts-hangot is szeretném élvezni anélkül hogy több 20ezret költenék komolyabb házimozi erősítőre. Légyszi válaszolj ide ha van egy kis időd vagy privátba a [email protected].

    Köszi, Peti
  • Hay
    #1159
    #1157 a megoldás, #1158 nem elég... tapasztalatból mondom.
  • Chrisx
    #1158
    Vagy Scart-al kell összekötni, az oda vissza megy.
  • Met
    #1157
    Az S-video a képet viszi át.
    A tv hang kimenetéből kell elvinni egy madzagot az erősítő aux bemenetére.
  • berczely
    #1156
    Hali!

    Következő kérdésem lenne:
    A házimozi ugye össze van kötve a tv-vel...
    Olyat hogyan tudnék csinálni hogy a TV hangja (tv műsor) a házimozi hangfalakon szóljon?S-Video-val van összekötve és ha rámegyek az aux-ra a házimozi kapcsolóján be is jön az aux rész de semmi hang... ugyan úgy a tv szól és a házimozin semmi!
  • Lacee86
    #1155
    helló
    szeretnék venni 1 asztali dvd lejátszót, ami rendelkezik USB 2.0 csatlakozóval
    kérdésem az lenne ha ehhez pendrive-ot (mp3 lejátszót) csatlakoztatnék, és azon elindítanám a rádió funkciót, akkor hallanám-e a rádiót így a dvd lejátszóról működtetve?
    köszi

  • kgy89
    #1154
    Hi!

    Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
    Sencor SHC SP 170
  • Xinaf RF
    #1153
    Hali,
    Nekem olyan problémám van hogy Lg 5.1 es házimozim van.
    És 4 állo hangfal stb..
    Dvd filmet minden gond nélkül beolvas. Viszont usb.röl nem olvassa a divx avi filmeket. Ha be is olvassa a hang tökéletes de a kép belassul teljesen.
    Usb adathordozot most vettem a legujjab és a házimozim is csak kb 1 éves.
  • Serpa
    #1152
    Üdv,

    Az volna a kérdésem, hogy egy Logitech Z-2300-at(2.1) hangfal-rendszert tudok-e asztali dvd lejátszó digi koax bemenetéhez csatlakoztatni? (mind3 hangszóró szóljon)
    ha igen, hogy?

    Köszönöm!
  • petyke06
    #1151
    csá

    háát nem tom igazábol véleményt nem tudok rola mondani... csak amit irnak rola és én cska a teljesitményt néztem háát 5*130 w-s erösitö + a hangszorok háát nem tudom egy ilyen 5x100 w sony-t kapsz hatvanért ( erösitöt... ) és a hangszorokat meg össze tudod rakni szerintem még 70 ezerböl... mert ahol én láttam ott 129 volt...
    hát nem nagy vélemény de azért hátha körbe nézel h külön külön mennyiböl jönne ki
    üdv ...:: PETYKE ::...
  • iGerike
    #1150
    Sziasztok!

    Mi a véleményetek az Onkyo HT-S3105-ös darabjáról? Szerintetek igy 100körül érdemes ezt megvenni vagy valami mást tudtok ajánlani?
  • petyke06
    #1149
    csá all

    éppen 5.1 vásárlás elött állok és azt akarom kérdezni h szerintetek az orion HT 550 az megéri a 18-at? mert sokan irták h nem szol a hátso kettö + a sub csak az elsö kettö de állitolag az orvosolhato RCA-val meg mit tudom én... hogyha valakinek van valami véleménye azt elolvasnám evvel kapcsolatba a másik kérdésem pedig hogy tudtok-e valami olyat ajánlani ami ( ha lehet fadobozos legyen ) és azért szoljon is és árba olyan 15-25-ig... én még a Genius 5.1 sw- hf5 1 6000-re gondoltam... az még jol is nézki és még is csak genius nem pedig orion.. erröl esettleg valami vélemény nagyon meg köszönném...
    üdv ...:: PETYKE ::...
  • piamania
    #1148
    Hi!
    Tesóméknál a villám tönkre tette a dvd lejátszót,de szerencsére a hangfalaknak nem lett bajuk.Az lenne a kérdésem,hogy ha egy másik márkájú lejátszót vesznek,akkor az befolyásolhatja valahogy a hangfalak hangzását?Vagy mind1 milyen márkájú a lejátszó?köszi szépen.
  • repvez
    #1147
    tud nekem valaki segiteni abban hogy létezik már olyan lejátszó ami blueray lemezeket, mkv-t is lejátszik és felkonvetálja 1080p-ig a videokat és HDMI kimenete is van 1.3-as?

    néztem párat de mindböl hiányzott valami
  • CragON
    #1146
    Sziasztok!

    Valakinek van tapasztalata ezzekkel a médialejátszókkal?
    Melyik lehet aj obb és megbízhatóbb?

    MEMUP MEDIADISK LX II 500GB MULTIMÉDIA MEREVLEMEZ
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1040069273

    IOMEGA SCREENPLAY HD MULTIMÉDIA MEREVLEMEZ - 500 GB USB 2.0
    http://www.pixmania.hu/hu/hu/1772719/art/iomega/screenplay-hd-multimedia.html?srcid=1350&Partenaire=Olcsobbat_aff&CodePromo=oui&aftrack=TVRVNE9EczBPRFl6OzEyNDY4MTc2MTM7

    MDT-PM368 320GB HDD multimédiás lejátszó
    http://www.edigital.hu/Multimedias_lejatszo/MDT-PM368_320GB_HDD_multimedias_lejatszo-p47224.html

    DANE-ELEC SO SPEAKY 1 TB MULTIMÉDIA MEREVLEMEZ
    http://www.pixmania.hu/hu/hu/2405526/art/dane-elec/so-speaky-1-tb-multimedia.html?srcid=1350&Partenaire=Olcsobbat_aff&CodePromo=oui&aftrack=TVRVNE9EczBPRFl6OzEyNDY4MTg0NTQ7
  • Doog
    #1145
    Ja és ez az erősítő
    Ezek meg a hangfalak
  • Doog
    #1144
    Hali!
    Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Yamaha erősítőm a hozzá tartozó 5.1-el.
    És ugye -80db-ről indul a hangerő +20db-ig.
    Kb. -20db-nél már elkezd csattogni a mélyláda.
    Azért van mert nem bírja, vagy mert rossz az úgymond "szélcsatorna" része a mélyládának?
    Mert ha meg lejjebb veszem a mélyet egy -5db-re akkor már nem csattog de viszont nagyon sok a magas és akkor hallgathatatlan.
  • akyyy
    #1143
    A mostani asztali dvd lejátszót le kéne cserélni mert alig viszi már a filmjeimet, az újrairható dvd-t meg egyáltlaán nem olvassa, munkám miatt pedig erre szükségem lenne, (igaz, meg néznék igy olcsóbban sorozatokat:D:P)

    Mit lenne érdemes vennem, amely viszi normálisan az írott lemezt is, ujrairhatóakat is, nem bánja ha kicsit poroskás a lemez, 5.1 hangfalszett legyen hozzá. lehetne bene valami jackdugó hogy fejessel is tudjam hallgatni ha monjduk este van, ilyenek..:) sorozatok úgyis szeteóba vannak, ott nem fontos az 5.1)

    de ami a legfontosabb, LEGYEN RAJTA OPTIKAI BEMENET, hogy xboxot rákötve az is 5.1-be szóljon.
    köszi:)
  • sirdond
    #1142
    senki nem árul mostanában h/k házimozi erősítőt?
  • tekknopit
    #1141
    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Szeretnék venni egy 5.1 erősítőt.
    Yamaha RX-V430RDS ilyet vagy egy Yamaha RX-V396RDS ilyet.
    Annyi kérdésem lenne ha esetleg valakinek van ilyen vagy találkozott ilyennel nem tudja-e véletlen hogy a woofer out-ba lehet-e kötni passzív mélyet , vagy csak aktívat??(sok ismerösöm mondja hogy lehet passzivat is másik fele meg csak arra esküszik hogy csak aktív :S)
    Légyszi segítsetek!

    Üdv.trepy