World of Warcraft

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#160640
Ami ezen a téren nagy változás az az, hogy megjelent a skálázhatóság. Régen ugye mindenből 1 nehézség volt, amit igen nehéz volt megugrani, most pedig mindenki az igényei szerintit választhat LFR-től mythicig.
Ez persze vitatható, hogy jó-e, ugye az elit vonal azt mondja, hogy nem normális dolog az, hogy valaki LFR-ben random csapattal felkészületlenül Archimonde-ot öljön, ami jogos, márcsak lore szempontjából is, másik oldalon pedig ott van a Blizzard részéről az a szintén teljesen jogos igény, hogy ha már egy csomót dolgoznak egy kontenten, akkor jó lenne, ha azt nem csak a játékosok 1-2%-a látná, hanem mindenki, kockasági mutatótól függetlenül megkapná rá a gyakorlati lehetőséget.

Fun fact: legionben a mythic instákat tovább lehet majd skálázni és PTR-en maxra skálázott 5főst csak 4 tank 1 healer felállásban tudta megcsinálni 1 csapat 5 óra alatt. 😊 Nyilván ott még skálázási problémák is lehettek, de azért látszik, hogy nem fog szívbajoskodni ezzel a Blizzard.
devlking
#160639
Aki azt mondja, hogy könnyű a játék az nem kicsit van eltévedve. Amikor megjelent wod és nem outgearelte mindenki a dungeonoket 100 ilvlel akkor nem 5 perc volt, mythic meg nagyon nem (még olyan csapattal sem, akik egy szobában ültek, és hc raiderek vanilla óta). Ja hogy mostmár 5 perc a KÉT ÉVES content? Ja sorry.
Mythic archimondot ugyan hányan ölték meg? A (raid) guildek 3%-a. Akkor mégse olyan kurva könnyű vagy most mi van?

Volt nemrég egy legionos hc insta verseny, amikor a 2 csapat nem igazán ismerte az instát. Érdekes az se 5 perc volt, hanem valami 45 egy nem random teammel.

#160638
igazad van
PiszkosFred
#160637
Jol latod es megis nagyon rosszul. Nem a Blizzard olte ki a kommunikaciot es a szocialis erintkezes szuksegesseget a jatekokbol, hanem a mostani generacio, a mostani trend ilyen. Ami nem facebookon/instan/twitteren tortenik, arra nincs szukseg. Jatekban sincs. MInden mmoban ez van, az emberek a sajat mikrokornyezetuk/guildjukon kivul nem kommunikalnak mar, se irott, se emote, se semmilyen formaban. Minden automatizalva van.

Csak egy pelda, a random instara:
Anno generalon kerested Orgriban es IFben a csapatot dungeonra. Fasza volt persze. Most bezzeg, ha egy mmoban nincs LFG tool, vagy ha van is de szar (lasd ESO LFG-je), akkor olyan siras lesz belole, hogy Timberlake meggazdagszik a jogdijakbol.

Anno nyalelfkent kellett egy ora, mire eljutottam Stormwindbe. Mai napig kurva nagy elmeny 😄 (de tenyleg az volt, nem viccelek), amikor megprobaltal vegigsettenkedni Wetlandson, mert ha epp nem egy krokodil (aktulisan 24 szint korul voltak talan) evett meg, akkor egy hordas vagott agyon az uton es ult ra a hullamra. De megvotl a feelingje. Most, ha nem jutsz el a feladatodhoz 5 percen belul, mar kitor a botrany es szidod a fejlesztoket, hogy embertelen kihivasok ele allitanak, mert "nana, igy akarjak a jatekidot novelni, hogy orakig kolbaszolsz, rohadtak", stb.

Lehetne folytatni. Mas vilag van, masok az elvarasok, de ezt ne a Blizz nyakaba varrd, mert ok csak lekovetik az aktualis igenyeket. Es itt erdemes elolvasni Pio remek megemlekezeset a WoD fele "nem repulunk, majd" megoldasrol, amely miatt tenyleg eleg sokan hisztiztek. Pedig nem votl az annyira veszes, sot...

Olyan ez, mint a regi Puskas fele csapatokat hasonlitani a mostani bohocligahoz, mondvan, a regiek egy zsak krumpliert jatszottak es szeretettbol, most meg egy misi alatt a stopplijat nem veszi fel az edzesen... Mas vilag a ketto.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#160636
ez egy poén videónak készült szerintem! amolyan sarkosítva fricskázza a dolgokat és nem veszi magát túl komolyan!

Ami viszont 100% ban igaz az,hogy az emberek rohadt kényelmesek lettek....főleg az amcsi gyerekek és miattuk van ez a rengeteg baromság és easy mode a játékban!
A mai napig itt él bennem,hogy mennyire szenvedtünk 1-1 tárgyért vagy kill-ért és gyakoroltunk,fejlesztettük magunkat,hogy jobbak legyünk /lásd anno a PVP seteket nem adták puszira/ ezt mind átalak jtották és szó szerint mindenki megkaphat mindent!Anno voltunk kb 4-5-en akinek volt pl. Ashkandi-ja a szerveren meg hasonló dolgok !
A garrison baromság pedig egy nagyon rossz irány amibe a Blizzard elment,teljesen kiölte a massive multiplayt! ha megpróbálsz kommunikálni vagy bármilyen közösségi jelleget adni a játékodnak csak legyint rád a többi játékos ,mert erre nincs szükség...nyomsz egy random instát és már mehetsz is és egy rohadt köszönés nélkül egyetlen szóváltás nélkül lenyomjátok az instát !
Utoljára szerkesztette: Rhonin7, 2016.04.24. 09:16:50
#160635
Egyébként egyetértek, hogy túl lett tolva itt ez a téma, úgyhogy részemről lezárom, jöhet bármilyen sarkított videó, nem reagálok rá. 😄 Legközelebb szerintem akkor vegyük elő a témát, ha a Blizzard nyilatkozik, addig nincs sok teteje.

Egy kis más, Lion's Pride inn a filmből:



#160634
Ott érzek egy hatalmas csúsztatást abban, amit csináltok itt (és csinál az egész streames scene, mert most ebben vannak a donate pénzek, láttam még Kungen is újra wowot streamel, hogy meglovagolja a donate-hullámot), hogy LEHETŐSÉGeket kezelte TÉNYEKként.
A Blizzard úgy alakította a wowot, hogy megteremtette a lehetőségét annak, hogy valaki single player játékként játsszon vele, hogy szélesebb közönségnek szóljon és ezáltal több pénzt termeljen, ez igaz, ezzel nem lehet vitatkozni. Nade senkinek se tart Mike papa fegyvert a fejéhez, hogy single player játssza a játékot, a multiplayaer aspektusból pedig az égvilágon semmit nem vettek el. Ugyan úgy lehetőséged lenne 100 társaddal Southshore VS Tarren Mill csatát vívni, ugyan úgy lehetőséged lenne nem használni repülő mountokat (tett egy próbát a Blizzard arra, hogy ezt a döntést meghozza helyettünk, WoD-ban nem voltak repülő mountok, bele is buktak, mert a közösség kiakadt ezen, nofene, még egy próba a vanilla körülmények visszahozására, ami hatalmas bukta lett...), ugyan úgy lehetőséged lenne minden instába gyalogszerrel menni, ugyan úgy lehetőséged lenne trade chaten embereket keresni. A Blizzard ezeket sose vette el, mindig csak kényelmesebb alternatívákat vezetett be, az már az egyének döntésén múlik, hogy élnek-e az alternatívával vagy maradnak-e a régi módszernél, ezzel szavaznak, hogy valóban "régenmindenjobbvolt" vagy csak a rózsaszín ködfátyol láttatja így vagy esetleg harmadik opcióként a közösség maga változott meg. Egyetlen hegymászót se láttam még azért telesírni az internetet, mert helikopterrel is fel lehet menni az adott csúcsra.
Amikor Sodapoppin azzal gúnyolja a wowot, hogy heirloomban, raffal, xp potival, tankkal, healerrel dungeonben 5 óra alatt lvl100-ra fejlődik, az nagyjából olyan, mintha google goggles-el (egy telefon app, amivel ha a kamerát egy sudoku fölé tartod megfejti) sudokuznék és azt a következtetést vonnám le belőle, hogy a sudoku szar. A Blizzard megadja a lehetőséget arra, hogy így fejlődj, sőt, pénzért is veheted már a lvl90/100at (amivel mondjuk én se értek egyet a mikrotranzakciós jellege miatt), ugyanakkor Rajtad áll, hogy élsz-e vele vagy mondjuk egyik eszközzel se élsz és társakkal fejlődsz outdoor esetleg mondjuk az ironman challenge szabályaiból ihletet merítve és azzal nehezítve a fejlődés menetét. Sőt, ha úgy érzed elfejlődnél és kimaradna pár zóna még arra is van lehetőséged, hogy kikapcsold a fejlődést.
Emlékszem, amikor nekünk a tier6 után nagyon hosszú holtidő jött, mert a Blizzard által kitalált kihívások mindegyikét teljesítettük ahelyett, hogy telesírtuk volna az internetet, hogy nincs mit csinálni kitaláltuk, hogy felöltöztetünk egy sámánt tanknak és vele tankoljuk le Gruult meg Arcsit, marha jól elvoltunk vele hetekig, sikerült is. Aztán még mindig unatkoztunk, forgattunk hát még egy klánfilmet. Csak egy kis fantázia kell ahhoz, hogy az ember a meglévőn felül is végtelen elfoglaltságot találjon magának a wowban.
Szóval megint oda lyukadunk ki, egész egyszerűen a közösség lett hisztisebb, fantáziátlanabb, fásultabb, mert a játék öreg, a nosztalgia pedig az élet minden területén rossz tanácsadó. A Blizzard legfeljebb annyiban hibáztatható, hogy megadja a lehetőségét a kényelmes játéknak, de a végső döntés a játékosok kezében van. A kövérségért is lehet a cukorgyárakat hibáztatni, de nem célszerű, mert a megoldás az, hogy magunkba nézünk és elismerjük, hogy a hiba bennünk van és változtatunk.
Persze a helyzet nem ilyen egyszerű, mert itt nem 1 egyénnek kell változni, hanem egy egész közösségnek, de ha a közösség ilyen, akkor a vanilla szerver nem működne hosszútávon.

A másik meg, hogy lehet eredetin egész nap a garrisonban állni és telepicsogni az internetet azért, mert a Blizzard megcsinálta a garrisont, vagy - ha valóban közösségi élményt szeretnénk és nem csak sírni - lehet ilyen eseményeket találni/szervezni. Három példa, amiket 2 perc gúgli fedett fel most hirtelen:

Frozen Heart campaign, (Argent Dawn, EU), melyben a szervezők egy egész hadjáratot dolgoznak ki, mely során a szerver allis és hordás közössége mérkőzhet meg egymással több állomáson keresztül. A sikerre való tekintettel elindult a második hadjárat is:



Running of Gnomes, 6 éve rendszeres ingame jótékonysági esemény, mely során mellrák elleni harcra gyűjtenek/hívnak fel figyelmet, a legutóbbin 2454 regisztrált tag vett részt és több, mint 4k dollár gyűlt össze:



Moose-a-wish eventek, a Blizzard bevezetett egy rénszarvas mount droppot, amit Archi dob fixen mindenkinek, de legalább heroicban meg kell ölni. Erre a legtöbb játékosnak nincs lehetősége, ezért világszerte rengeteg top progress klán elkezdett moose-a-wish eseményeket szervezni, melyre bárki jelentkezhet és segítenek neki összeszedni a mountokat. Úgy tudom magyar példa is volt erre.
Olyan szerveződés is van, ami nem egyszerű boostot tartalmaz, hanem segítenek néhány hét alatt összeszedni a geart és megtanulni a raidelés alapjait, a végén pedig segítenek összeszedni a mountot is, ez a Friendship Moose, lassan fél éve töretlenül megy az US realmeken és több, mint 2000 mountot szedtek már össze.

devlking
#160633
Különbenmeg törtszerós hozzászólások miért nincsenek törölve, ahogy régen, mert senkitsenemérdekelitt. Régen minden jobb volt, még picket is.
Fpocok
#160632
Ööö izé... ez szar videó. Nincs értelme.

Parasite Eve 2, best game EVER!

PiszkosFred
#160631
Nem az a baj, hogy a wod monoton szarsagat akarja bemutatni. Az a baj, hogy ezt olyan butan es ostoban osszerakott videoval akarja, amelynel reszrehajlobb es igazsagot elferdito videokat csak az m1 hiradoiban latni... bar meg talan ott sem ennyire pofatlanak.

Mindenesetre tenyleg uj szintre emelkedett a nostakarmi hisztije, kivancsi leszek ra, hogy mire jutnak. Drukkolok, hogy sikeruljon, meg a vegen benezek es megnezem ezt a "csodat". Ingyen van, minden idiotat befogadnak, ott a helyem egy hetvegere 😄

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

DarkHorSe
#160630
Igen, egyetertek.

Swedish people are albino monkeys

#160629
Na ja!
Egy MMO-ban az a pláne, hogy élő emberekkel tudsz játszani. De a Blizzard valahol a Cataclysm után ezt valahogy elfelejtette. Régebben rá voltál vezetve arra, hogy kommunikálj más játékosokkal, hogy partyzzatok, mert egyedül lehetetlen volt játszani, és ez adta az egész lényegét. Ezért szeretik az emberek a Vanillát. Ma meg már ott tartunk, hogy úgy el lehet jutni max szintig, hogy leszólózod az egészet a p*csába, és még csak meg sem kell szólítanod a másikat. A küldetések is már olyanok, hogy NPC segítőket rak melléd a játék. EGY MMO-BAN!! No comment... Továbbá Tele tömik a játékot mindenféle szar solo minigame-mel, ahelyett, hogy a közösségi jellegét erősítenék a játéknak.

#160628
mindenki kempel a Garrisonban...epik fail
DarkHorSe
#160627
Sok ertelme van egy mmoba, single player contentet rakni. Blizzard are you nyomorek?

Swedish people are albino monkeys

devlking
#160626
Pvp-t összehasonlítani 'single player featurrel' nagyon értelmes.
(Most abba ne menjünk bele, hogy micsoda nagyon nagy fun ez a pvp ahol nyomogatom az aoe gombot, és próbálok kiállni a szarból. Agyatlan zombi pvp zombiknak?)
#160625
Az ugye megvan, hogy a wod-ban pont ugyan ilyen mass pvp aoe darálást próbáltak meg behozni Ashran néven és rettentő módon ki volt rá akadva a tömeg, hogy mi ez a sz*r? Ha valami, akkor ez tökéletesen alátámasztja, amiről lentebb elmélkedtünk, miszerint igen más a közönsége egy tört és egy eredeti, havidíjas szervernek, eredetin mások az elvárások, ez az ilyen tömeg aoe-zés jó móka volt 10 éve és tényleg el-elmorzsolok 1-1 könnycseppet, ha visszagondolok a klánszülinapi crossroads raidjeinkre vagy a jól ismert tarren mill ostromokra, de azért most már mást várok a havidíjért.
Sőt, a 10 éves szülinapon konkrétan a régi soutshore vs tarren millt is visszahozták 40vs40 BGre és Molten Core-t is 40 fős raidre, mindkettő rendkívül sikertelen és közutálatnak örvendő esemény volt, gyakorlatilag konstans az ment a cseten, hogy "thank God I didn't play during vanilla"... 😊 Eddig bele se gondoltam, de az kábé tekinthető volt a Blizzard részéről egyfajta nyitásnak a vanilla szerverek felé, letesztelték, hogy tetszene a közönségnek a dolog és a visszajelzés elég egyértelműre sikeredett.
DarkHorSe
#160624
Pont most akartam linkelni 😄

Swedish people are albino monkeys

#160623
#160622
Ilyen alapon megvette volna a legion boostot és megvan 2 perc alatt. Kábé úgy lenne értelme egy ilyen tesztnek, hogy egy olyan embert, aki sose wowozott/mmozott odaültetünk egy szűz acc elé és megnézzük, mikorra lesz 100.
Lehet, hogy van is egy alanyom erre, ha sikerül rávenni majd beszámolok... 😊
DarkHorSe
#160621

Swedish people are albino monkeys

#160620
PiszkosFred
#160619
" A jogi szabályozás meg teljesen más az USÁ-ban mint az EU-ban, ezért is üzemel egy csomó torrent/privát szerver az EU-ban és nem az USÁ-ban."

Ne keverjuk a vegrehajtast es a szabalyozast 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

devlking
#160618
Hát most hogy nincsen "agyonreklámozott" nostakártmi, aki gondolkodott rajta hogy lelép, és inkább ott játszik, már nem fog. 😊
Talán néhányan még újra elő is fizettek a bezárás után, ki tudja.
Az hogy nyílik helyette másik meg nem érdekli őket egészen addig, amíg az kellően kicsi. Majd ha valamelyik megint sikeresebb lesz, azt is bezáratják.
#160617
Pontosan, ha nem éri meg nekik, hagyják az egészet. Ők nem akarják megcsinálni, nem érdekli őket, mert régi, mert már nincs meg nekik, oké, rendben. De nem éri meg bezárni nekik egy privát szervert, mert nyilik másik kettő. Ezzel csak reklámot csináltak a régi WoW-nak, és negatív reklámot a saját terméküknek pont a filmjük meg a Légió megjelenése előtt, okos húzás volt részükről. De pénzből értenek, majd megnézem a következő negyedéves jelentésüket, hogy a vásárlók hogyan szavaztak a pénztárcájukkal.😊
#160616
Több olyan privát szerver van, ami évek óta működik, és a szolgáltatójukat nem érdekli a DMCA levél, amit kapnak, ezek olyan szolgáltatónál voltak (OVH) akik befostak, ennyi. A jogi szabályozás meg teljesen más az USÁ-ban mint az EU-ban, ezért is üzemel egy csomó torrent/privát szerver az EU-ban és nem az USÁ-ban.
devlking
#160615
De ha nem éri meg nekik (pénzügyileg, vagy mert a kód sincs már meg (azóta volt egy full reset cataclysmel)), akkor akármennyire is sírnak, akkor se fogják megcsinálni. És most így áll a helyezet. A másik meg, ha egyáltalán akartak volna valami ilyesmit, akkor valószínű beütemezik a 2 expansion közé, amikor 14 hónapig nem jön semmi.
PiszkosFred
#160614
De azt nem erted, hogy nem a Nostrol alkotunk velemenyt 😊, foleg nem negativot, hiszen azt a korszakot imadtuk, amelyet ez a nosztaliga szerver kepvisel. Itt nem errol van szo. Az egesz folyamat torvenyserto, illegalis, es hiaba van felhaborodva minden ottani jatekos - es hiaba fenyegetozik azzal, hogy na most majd akkor nem jatszik tobbet egy blizz jatekkal sem, meg a kurvaanyjat a blizzard fejlesztoknek, meg tuzre a fonokseggel, stb. - egyszeruen a szerver uzemeltetok engedely nelkul, lopott dolgokbol osszerakott szervert uzemeltettek. Amely a mai jognak megfeleloen (teljesen mindegy, hogy amerikai vagy unios) megszuntetendo cselekmeny (oruljenek, ha nem lesznek tovabbi karteritesi kovetelesek).

Es hiaba indul ujabb szerver, azzal csak az uzemelteto fog kibaszni magaavl. Nektek jo, mert par honapig megint lehet jatszni majd, de a sorsat az sem fogja elkerulni, ha csak nem valtozik a blizz allaspontja ez ugyben. Nem fog, meg mielott...

Ennek ellenere drukkolok nektek, hogy erjen celt a peticiotok, csak arra kerlek, hogy amikor ilyen marhasagokkal dobaloztok, hogy a vanilla wow egy magara hagyott ip, amelyet barki gondozhat, akkor azt egy picit gondoljatok at, es maximum egymas kozott ket sor mellett beszeljetek ilyenekrol, ne publikus forumon... 😊
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.04.21. 11:00:22

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#160613
Fred, ők így döntöttek, hogy beszüntetik a szervert, más privát szerver szolgáltatók meg úgy, hogy kitörlik az ügyvédi levéllel a nemesebb testrészüket. Ők a bezárás melett döntöttek, de csak egy ideig, mert már nyílnak a Nost 2.0 szerverek hamarosan, ahol tudod ugyanúgy folytatni. Csak arra reflektáltam, hogy úgy alkottok véleményt, hogy nem is játszottatok rajta. Ezzel csak a Blizz vesztett, mert belerúgott a régi játékosbázisának egy részébe (800.000 acc, ebből 150k aktív), és ki-ki vérmérsékletének megfelelően önti rájuk a véleményét. Más MMO cég két kezét összetenné ennyi aktív játékosért, és ezek egy része még fizetne is havi 15 dodót, ha lenne Legacy szerver. Blizz meg kussol, és reméli, hogy elmúlik😊
Utoljára szerkesztette: silverchain, 2016.04.21. 10:47:26
DarkHorSe
#160612
fizeted aka goldot arulsz 😄

Swedish people are albino monkeys

PiszkosFred
#160611
"Nincs már vanilla wow a Blizzardnal, egy olyan terméket fejlesztettek tovább, amit már nem támogat a régi jogtulajdonos"

Most jobb, ha erre azt irom, hogy "kurva nagy faszsagot irtal"? Nem, mert tamadasnak veszed, pedig nem celom. Most nem.

Mindenki egyetert abban, hogy a jelenlegi wow lofasz ahhoz kepest, ami anno volt. Ezt leirta itt is mindenki, orommel gondol vissza arra az idokre, meghatarozo elmenyekkel gazdagodtunk, stb. Ebben nincs vita. A mostani wow egy egybites facebook jatek, az elso hetek utan beall egy monoton kattingatasra az egesz. Ebben sincs vita.

A gond az, hogy ez a nosztalgikus erzes, es a jelenlegi wow roppant gagyi szinvonala (no meg updatek lassusaga) nem jogosit fel senkit sem arra, hogy lopjon es illegalisan uzemeltessen egy szervert. meg akkor sem, ha olyan baromsagokkal probal takarozni valaki, hogy a vanilla wow mar abandonware kategoria, amely kb. az ev vicce. Akik a szervert uzemeltettek tolvajok, amit csinaltak az illegalis, nem hiaba szartak ossze magukat es lottek le a projektet, ahogy megkaptak a jogi kovetkezmenyekkel teletuzdelt felszolito levelet. Nincs ezzel gond, en is osszefostam volna magam ez esetben es minden mas is, aki tudja, hogy igaza van a tulajdonosnak.

Ahogy az is vicces, hogy egy olyan volt fejlesztotol vartok csodat, aki anno azert lepett ki a blizzardtol, mert sajat ceget akart, ahonnan viszont kibasztak, mint macskat szarni, es most jol jon neki 16 perc hirnev (15 a standard, 1 percet akkor kap, amikr a blizzard majd elkuldi a picsaba, ujra), a sok agyhalott meg messiaskent megy utana. Kar, de ok tudjak, legyen az o bajuk 😊

Az is vicces, hogy pont a Blizzardrol feltelezi sok ember azt, hogy nem gondolkodott mar az onallo, korabbi kontentnel megragadt szerverek bevezetesen, mert ha van egy ceg, aki szereti a penzt es tudja, mibol kell penzt csinalni, akkor azok pont ok. Ha ugy iteltek meg, hogy nincs ertelme ennek, akkor annak biztos van valami alapja. Nem azert, mert lustak, hidd el, tudjak mire van igeny. Hozzateszem, ha majd olyan szintre sullyed az aktiv elofizetok szama, hogy erkezik a f2p verzio, akkor elkepzelheto, hogy a marketing reszekent bedobnak egy ilyen szervert, de erre sem fogadnek nagyobb osszegben.

Ezeket ertsd meg. Nem a vanilla szerver ellen beszel senki sem, egyszeruen csak azt a temenytelen boszmeseget ami egy romantikus es kelloen naiv rozsaszin alomvilagban elo Nostakarmi jatekosok felol erkezik, azt kellene jobban atgondolni, mert... szoval at kellene 😊
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.04.21. 09:13:13

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#160610
A legviccesebb az egészben az, hogy tucatszámra vannak privát Legacy szerverek, és most is csak 3 vagy 4 kezdeményezés várja a Nost mangos core és adatbázis kiadását a netre, hogy továbbvigyék, amit az eredeti csapat abbahagyott. És a médiaérdeklődés miatt erről elég sokan tudnak is már. Csak nem fél a Blizz egy 10 éves régi játéktól?😊
#160609
Na, most ez aztán kitűnő érvelés volt, tökéletesen alátámasztva tényekkel.😊
PiszkosFred
#160608
"Nincs már vanilla wow a Blizzardnal, egy olyan terméket fejlesztettek tovább, amit már nem támogat a régi jogtulajdonos."

Pont ezert irtam, teljesen felre vagy vezetve. Ne higyj el mindent, amit mondanak a haverok, vagy olvasol egy blikk/bors szintu forrasbol, mert csak magadbol csinalsz hulyet, es ezt most a leheto legnagyobb joindulattal irom, semmi banto szandek nincs benne. 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#160607
Erre a "tonnaszám kapják a halálos fenyegetéseket" tudsz is linket adni, vagy csak túlzás volt? Mert inkább a Blizz moderátorai próbálják törölni a battlenet fórum bejegyzéseket, csak a facebook/twitter kérdeseket nem tudják.
Utoljára szerkesztette: silverchain, 2016.04.21. 01:25:06
#160606
Semmit nem loptak el, ne keverd a jogi fogalmakat, ez maximum az USÁ-ban Copyright jogokkal való visszaélés, ami az EU-ban nem állja meg a helyét, mert itt más törvények vonatkoznak a digital copyright -ra. Nincs már vanilla wow a Blizzardnal, egy olyan terméket fejlesztettek tovább, amit már nem támogat a régi jogtulajdonos.
Csak mivel Nost nem volt p2win, ezért nem tudtak volna nekikezdeni egy pernek, (ügyvédi költség), te sem hadakoznál egy céggel szemben, inkább beszüntették.
Utoljára szerkesztette: silverchain, 2016.04.21. 01:19:35
#160605
Ezt a mondatodat nem értem, miért is élek álomvilágban? Csak reagáltam arra, hogy nekünk jó volt időt tölteni a Nost-on, ahogy jó volt a z Ice Crown Citadel -ig eltöltött idő is 2005 kezdetétől. Az hogy te nem akarod újraélni, a te bajod.
devlking
#160604
Egy 11 éves játék már csak ilyen, egy idő után unalmas lesz még akkor is ha jön hozzá +5 új terület pár évente (merthogy a játék másik 90%-a meg ugyanaz marad). Ha lenne jobb játék én is azzal játszanék (és amikor van, akkor pihen is a wow).
#160603
Szerintem arra kár akár szót is pazarolni, hogy megszűnt a Nostalrius. A Blizzard tulajdonában levő dolgokat lopták el, totál illegális, börtönnel büntethető tevékenységet végeztek, a Blizz szíve joga volt bezáratni, ennyi, erre szerintem kár szót vesztegetni, hacsaknem azt, hogy mennyire gáz, hogy most tonnaszám kapják a Blizzardosok a halálos fenyegetéseket. Ilyenkor mindig meglepődök azon, milyen elvetemült emberek vannak.

Az meg, hogy egyesek szerint mekkora biznisz lenne vanilla szervereket üzemeltetni, a Blizz meg mégse csinálja, hát akkor pont az olyan nagyon utált Blizzard jár rosszul, szóval lehet örülni. Megint csak azt tudom mondani, a Blizz el tudja dönteni, hogy megéri-e vagy nem, mint ahogy a VALVe is eldönti, hogy megéri-e Half Life 3-at csinálni vagy nem.

Az, hogy a Nostalriuson milyen volt a hangulat és mennyien voltak szerintem teljesen irreleváns, hisz az egy tört szerver volt, amin persze lehet, hogy játszott sok olyan ember is, akinek aktív subscriptionje is volt, de azért alapvetően nem ezek az emberek alkották a szerver javát. Egy gyakran változó, resetelő, bizonytalan jövőjű törtszerveren egészen más a mentalitás és a közösség, mint egy tizenéve atomstabil eredetin. Még azt is meg merem kockáztatni, hogy a teljes közösség jobb lehet egy ilyen ilyen törtön. De egy retail vanilla szerver az egész más átlag közönséget vonzana be.

Ez az egész egy vihar a biliben és szerintem pont akkor jár el a legokosabban a Blizzard, ha nem reagál erre az egészre és hagyja, hogy néhány hét alatt elüljön. Én legalábbis nagyon bízom benne, hogy inkább új kontenttel vagy más játékokkal fognak foglalkozni vanillaszerverek helyett, mert ez a kieg hagyott kívánnivalót maga után az tuti.

Pedig ha valaki, akkor én és a klánom nagyon imádtuk a vanillát és ki is maxoltuk igen szépen:



.. de szerintem pont így szép ez, az emlékeimben, ott a helye...
PiszkosFred
#160602
Alomvilagban elsz, de jogodban all. Ha egyszer felebredsz, nagyot fogsz nezni. Kivanom, hogy minel kesobb tortenjen meg ez, es elvezd a mostani allapotot, mert az a nap nagyon szar lesz neked.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#160601
rohadtul igaza van! az egész WOW lassan egy mobilos APP lesz és üres perceidben nyomkodod a followereket meg nyomsz egy random PVP-t a statjaid alapján.....

emlékezzetek mekkora feeling volt minden egyes szint és a szintek közötti idő sem volt üresjárat! 1-60-ra míg felfejlődtél bejártad az egész kontinenst /mindkettőt/ most meg ülsz a városban és randominsta amiben végigrohansz és kész.....tudom,hogy sokat változott a világ,de nagyon vágja maga alatt a fát a Blizzard

a gearelődés pedig a non plus ultra! emlékeztek egyáltalán arra mikor meglett a PVP fejes? 1400 nál? vagy a vállas 1600nál??? maga volt az eufória! ás ahogy Soda is mondja ha jobb cuccot akartál egyszerűen jobbnak kellett lenned ! és az motiváció volt! most 0 motiváció van! fél nap alatt kiszedtem a fullos lila PVP szetet Ashranból........szánalom
Utoljára szerkesztette: Rhonin7, 2016.04.20. 21:25:42
#160600
devlking
#160599
Szart se vesztettek, mert aki ott játszott az valószínű eredetivel nem, így legiont is minek venné meg. Ezt a 30%-ot nem tudom honnan szedted.
#160598
Senki sem kérte a Blizzt, hogy avatkozzon közbe, teljesen ingyen, bérmentve csinálta egy 30 fős csapat a munkájuk melett a régi WoW szerete végett. Ahn Quiraj war effort előtt voltunk, szép kis progresszív világ volt, letudtuk MC-t és BWL-t, több mint 13000 ember volt egyidejűleg a pvp szerveren (esti órákban volt is lag miatta). A legkevésbé sem hiányzott Blizz belekontárkodása a szerver életébe, csinálják tovább a garrisonos retail -jüket, minket nem érdekelt.
Csak most túl nagy falatot akart lenyelni, a közösségi médiában zúdul rájuk a negatív figyelem, 30 %-al estek a Legion előfizetések, mert a saját régi játlkosbázukba rúgtak bele, és már nem tudják a szőnyeg alá söpörni, mert már ez folyik lassan két hete a facebookon, twitteren, de a külföldi híroldalakon, még a BBC-n(!) is. Most van egy kis PR katasztrófájuk, és nem tudnak vele mit kezdeni, csak lapítanak, mint sz@r a fűben, hátha elmúlik. Ez a leggyávább hozzáállás, még ki sem mernek állni a közösségük elé. A vicc az egészben, hogy most vagy megtízszereződött a privát szerverek után érdeklődő emberek száma, mindenki ki akarja próbálni a vanilla/TBC szervereket.
Utoljára szerkesztette: silverchain, 2016.04.20. 21:05:31
devlking
#160597
Én aki MOST IS fizeti a wowot, kurvára nem akarom, hogy ilyen szarokkal foglalkozzanak a normális játék helyett. 2 év alatt 1 raid tier (gyakorlatilag 1 értelmes patch) azért egy kibaszott nagy vicc ám az elvileg felduzzasztott fejlesztő csapattal.
Utoljára szerkesztette: devlking, 2016.04.20. 20:54:29
#160596
Az a baj, hogy úgy alkottok a Nost-ról véleményt, hogy nem is játszottatok rajta, majd egymás érveit alátámasztjátok.
#160595
tökéletesen összefoglaltad!
#160594
Vanilla után nemsokkal már nem a Blizzardnál dolgozott. Egyszerűen csak meglovagolja a hullámot, hogy tényezőnek érezze magát. 😊 Ez kábé az összes streamerre is igaz, minden magára valamit is adó streamer lehozta már a maga teljesen kiszámítható nyilatkozatát.
Utoljára szerkesztette: Pio, 2016.04.20. 19:41:30
DarkHorSe
#160593
Sign this petition
200,009 supporters

Swedish people are albino monkeys

#160592
Az a baj - szerintem - hogy azt nem veszik észre a vanilláért lázadók, hogy a legfontosabb dolog ami a vanillát vanillává tette az a KÖZÖSSÉG az pedig egyszerűen elhaladt a korral és ezen a vanilla szerver se fog változtatni.
Egyszerűen nem volt ez a minmaxolás meg még pug hoggerre is 1500-as ilvl meg 9000+os gyűrű upgrade meg mittudomén elvárás.
Az emberek nagyja azt se tudta igazán, mi az a raid, csak legendákat hallottak a Nagy Hősökről, akik megtámadták Molten Core-t és ha az első 1-2 bosst leölted, már HŐS voltál, a taktikákat pedig ilyen-olyan DC++ szerverek megosztásai közt lehetett .doc formátumban megtalálni. A legtöbben csak elmesélésből ismerték a bossokat, emlékszem, hogy Ironforge főterén meséltem, miket tud Baron Geddon és sokan onnan hallottak róla először, hogy ilyen egyáltalán létezik.
Ma meg mire kijön egy raid a játékosok széles köre már bevásárlólistával megy oda, hogy melyik bossból melyik loot kell neki, a taktikákat oda-vissza tudja, sok esetben PTR-en begyakorolta és a patch napjának délutánján már lehet látni raides acsit elváró altos pug szerveződéseket.
Régen azt se tudtuk, mi a fene az a minmaxolás, ma pedig már a patch megjelenése előtt mindenki tudja, mi a cookie cutter build, enchant, rota. Régen azért vettünk fel egy itemet, mert azzal nézett ki kúlul a karakter és nem érdekelt, ha a setbónusz +10 strength volt a holy paladinunkon.
Egyszerűen gépies, számító, mókuskerékben élő lett a közösség és én nem gondolnám, hogy ez egy az egyben a Blizzardra kenhető, sőt abban se vagyok biztos, hogy bárkire kenhető, egyszerűen elöregedett a játék, fásultság van mindenkin és nincs az az új kontent, ami ezt érdemben meg tudná változtatni. De abban egészen biztos vagyok, ha most kijönne egy vanilla szerver, akkor 1 hét után mindenki célirányosan farmolná a dungeon setjét és Ragnaros killek lennének a megjelenés után 2 resettel (vagy előbb, nem emlékszem pontosan, mennyire volt körülményes a firerez geart kiütni). Csak emlékeztetőül, az első Ragnaros kill a tier1 megjelenése után 154 nappal történt meg.
#160591
Pontosan így vagyok vele én is, de azok a dolgok már csak mint szép emlékek léteznek.