166745
  • Fpocok
    #161855
    Ezen jót nevettem.
  • 1Darton1
    #161854
    Azt hiszem arra is válaszoltam már, hogy miért fordult át a hype nyafiba. Valószínűleg ennyi idő kellett ahhoz, hogy megunják a jelenlegi tartalmat. Már ez is egész sok idő volt, mert én már szinte a kiegészítő eleje óta hallgatom a folyamatos rinyát az ismerőseimtől. Ha nem esik legendary az a baj, ha esik 3, akkor az, hogy nincs közte a legjobb, szar statok vannak rajta, és különben sem tudja használni az összeset. Túl könnyű geart farmolni, de a mythic 10 meg túl nehéz, szarok az artifact traitek, de nagyon lassan jön az artifact power. Az állandó logikátlan elégedetlenség annyira mindennapossá vált, hogy legtöbbször már fel sem tűnik. Most ez kezd csúcsra járni megint.

    Nekem is akad gondom, mert például a balance és resto druid szinte használhatatlan pvp-ben, de pve-ben is sokkal nagyobb erőfeszítést igényelnek, mint más specek. Ez talán nagyobb probléma, mint Hemet bugja. De úgy látom, hogy foglalkoznak ezekkel, és már most voltak javítások, illetve 7.1-ben is érkeznek még.

    A konstruktív beszélgetés helyett az értelmetlen panaszkodás és az unsubbal való fenyegetőzés kicsit erős nekem.
  • Pio
    #161853
    Ez oké, de még egyszer, a reakció volt számomra a meglepő, nem maga a mondandó. Ilyenek naponta születnek tucatszám a hivatalos fórumon, de eleddig ahogy írtam azonnal downvote majd lock a threadre.

    Egyébként jaja, nyilván van előzménye, eleve nem tetszik neki valami és a QnA-től várja a megoldást, aztán annak hatására sokall be.

    Én magam részéről a 7.1-ben elsőnek azt fogom kipróbálni, hogy Hemet, mint bodyguard működik-e már (papíron ha 40% alatt van egy mob akkor néha odaspawnol, lenyúlja a fragedet (onehiteli a mobot) és lelép, gyakorlatban az animáció működik, de nem sebez) és hogy a legendary nadrág bugját (alapvetően ha egy helyben állsz healel, de néha bebugol és elfelejti ezt a képességét) javítják-e. Ha nem az azért számomra kicsit aggasztó, ilyen launch óta jelenlevő bugok, hogy konkrétan egyáltalán nem működne bizonyos dolgok letojása azért nem annyira vallana a Blizzardra.
  • 1Darton1
    #161852
    Szóval, ha nem olvassa el a QnA-t, akkor nem is lett volna komolyabb baja a játékkal, és tovább játszana? Nekem ez elég hihetetlennek tűnik, de biztos létezik ilyesfajta betegség.
    Én inkább mást érzek a háttérben, a rossz PR csak egy plusz indok volt.
    Az teljesen egyértelmű, hogy elkúrták azt a QnA-t, de nekem ez ilyen vihar a biliben kategória. Beleolvastam, láttam, hogy bullshit, és el is felejtettem nyomban. Inkább olvasok olyan hozzászólásokat, ahol érdemben foglalkoznak a problémákkal, mert azokból is akad bőven.
  • Pio
    #161851
    Pedig benne van, mi miatt sír, a legutóbbi QnA jellege és tartalma miatt. Mindenki egyetértett abban, hogy jó a kieg és jó látni, hogy ennyire pörög a tartalomgyártás, de ugyanakkor előkerült a megjelenés óta rengeteg apró és kevésbé apró bosszantó dolog, amikről elég egyértelmű és konstruktív visszajelzést kapott a fejlesztőbrigád rengeteg fronton.
    Ezekből ami esetleg be is került a QnA-be egyszerűen elmondták, hogy jójó, de igazából ezt a játékosok gondolják rosszul és a devek jól.

    A remek kieg mellé mindenki egyfajta mentalitásbeli változást várt, hogy jön a QnA és közlik, hogy "örülünk, hogy tetszik a kieg, végigrágtuk az összes konstruktív feedbacket, ez meg az változni fog ezek alapján, amazt finomhangoljuk, ez egy tök jogos dolog volt, már implementáljuk is, a QnA után pedig rögtön postolunk egy 6 oldalas bugfix listát, satöbbi, satöbbi", ezzel szemben kaptunk egy nagy "minden jó úgy, ahogy van, amiről azt hiszitek, hogy nem az is, mert mi vagyunk a devek és mi tudjuk"-ot.

    De ahogy mondtam, a dolgot nem a tartalma miatt idéztem be, vagyis nem közvetlenül. Számomra egyszerűen az a megdöbbentő, hogy 1 hónapja, de akárcsak a dev qna előtt egy ilyen postért széttépték volna az emberünket, most meg úgy néz ki, hogy a vállukon cipelik, még egy kék is spawnolt a topikban.

    A kérdés ez alapján: érdemes QnA-t tartani úgy, hogy valójában nem akarsz mondani semmi érdemlegesen? Érdemes egyáltalán QnA-t tartani bármilyen helyzetben?
  • 1Darton1
    #161850
    Én annyit látok benne, hogy már sok idő eltelt a release óta, és már unják a srácok. Ez nem újdonság.
    Meg a PR munka kicsit esetlen volt mostanában, ami azért szintén előfordult már korábban, de ez nem befolyásolja a játék élvezhetőségét.
    Arra viszont tuti nem lehet panasz, hogy nincs elég tartalom a játékban.

    Mondjuk az nem derül ki, hogy mi miatt sír az inas, hogy rögtön unsubbal fenyegetőzik. Ez utóbbi miatt viszont biztos nem vehető komolyan. Nem is értem hogy lehet ilyet upvote-olni.
  • devlking
    #161849
    Nem tudom mi újdonság van abban hogy a balance le van szarva igen magasról. Vagy lehet két külön játékot játszunk 2005 óta?
  • Pio
    #161848
    Aki követ mindenféle wow fórumokat láthatja, hogy mennyire igazam volt a QnA kapcsán, hogy nagy vízválasztó lesz.
    1 hónapja még a legkisebb negatív kritika is irgalmatlan szavazást és downvote-ot kapott.
    A QnA óta pedig itt az egyik legfelszavazottabb topikindító a hivatalos fórumon:
    "
    Just rewatched the Q&A and I have to say it feels like the devs think this game is their private playground and we're paying a monthly fee to simply get admittance.

    It's clear as crystal that how the customer base at large feels about class balance and other issues isn't as important as how the devs perceive the game on a completely subjective level.

    They aren't only ignoring the playerbase where our enjoyment is concerned (although that should be enough for any entertainment business model) but even when presented with cold mathematics they lift their noses and spin excuses for keeping things how they are or even making them worse.

    Blizzard thinks their pimp hand is so strong that they can do anything and we'll still feed them our cash by the shovel full.

    My sub expires in February. I wish it wasn't paid out past 7.1 though.

    When it ends it ends. For the first time in ten years I'm going to let it lapse and walk away.
    "


    És most egyáltalán nem az a lényeg, hogy van-e benne igazság, jogos-e, egyszerűen a kritikus tömeg teljes hirtelenséggel tett irányváltása az, ami számomra mindennél megdöbbentőbb. Ilyen hirtelen irányváltást még a Hearthstone közösségben is ritkán látni. Ahogy írtam 1 hónapja egy ilyen topik indító a pokol fenekére süllyedt volna percek alatt.

    Én a magam részéről teljesen Karazhan hájpban vagyok mondjuk, direkt semmit nem olvastam róla, hogy totál meglepődjek mindenen, annyit tudok PTR-ezőktől, hogy eszméletlen kúl lesz. :)
  • Malachit
    #161847
    Nem rossz, csak nem annyira OP, mint a lentebb felsorolt keresett classok.

    854-ben átlag 360-at tudtam kipréselni tegnap belőlle heroic runon bossokon és a ruhák fele nem is jó statos. Így is rám írt a másik dudu, hogy hogyan a fenébe csináltam vele ilyen dps-t. (valami nagyon alulgearelt random csapatot fogtam ki napira, mert nekem volt annyi dps-em, mint a csapat többi tagjának összesen) Visszaírtam neki, hogy olvasson utána a class útmutatóknak, meg nézze meg miben vagyok épp, végül itt nem kellet minden szemétből már kiállnom, mint Myth, Myth+ és raiden. Ott örülök, ha elérem a 250+ - 300-at.
  • Fpocok
    #161846
    Hunterek? Robot pók befogható pet?

  • Daermon
    #161845
    Sziasztok!
    Viszonylag rendszeres 3v3 érdekelne valakit? DK-val vagyok és jöhet bármi,m lesz ami lesz :) Nekem a 100 win a cél, a mount miatt.
  • devlking
    #161844
    Warlock az most olyan, hogy aki tud játszani az elég jó, aki meg nem az meg NAGYON szar. :D
  • brasco84
    #161843
    nem jó a balance? resto mellett gondoltam kiveszem a balance fegyót, kéne vmi ranged dps, nincs kedvem a mágussal lvlezni :( nem jó dps? amúgy én se látok sokat.. warlock viszont elég OP, legalábbis ahány mythic streamet néztem :D
  • Malachit
    #161842
    Warlock-ot alig látok M és M+-n, mi van velük, ennyire elbaxták a clast?

    Csirke se sok van, szerintem engem is inkább csak a CR meg az inner miatt viselnek el :P
    Utoljára szerkesztette: Malachit, 2016.10.17. 14:49:46
  • 1Darton1
    #161841
    A gyűrű is a korlátozás alá esik, nem értem, hogy a ruszki hogyan haxolta be.
  • devlking
    #161840
  • devlking
    #161839
    Igen, ilyet szeretnék látni.
  • Sunrider924
    #161838
    Ez jobb?
  • devlking
    #161837
    Amióta minden follower 850-ben rohangál, meg minden rep exalted, CSAK nyomorul ilvl upgrader meg rep missionokat kapok... -.-
  • Fpocok
    #161836
    Gyűrűre nem vonatkozik a korlátozás.
  • Pio
    #161835
    Az a szokásos gyűrűs, trinketes unique equipped, hogy nem lehet egyfajta gyűrűből kettőd.

    A legion legendarykon van egy ilyen:
    "Unique-Equipped: Legion Legendary"

    Ha megvan a fejlesztés akkor meg:
    "Unique-Equipped: Legion Legendary (2)"

    Nézd csak meg az ingame adventure guide-ba a loot tabon.
  • Sunrider924
    #161834
    Pedig de

    Jabocs, igen, azt nem irja rajta hogy legion legendary pedig hat tudjuk hogy az...
    Utoljára szerkesztette: Sunrider924, 2016.10.16. 09:02:07
  • Pio
    #161833
    Azt hiszem a gyűrűn nincs rajta, hogy unique equipped legion legendary, szóval az nem számít a keretbe.
  • bowden
    #161832
    3 hogyan?
  • Sunrider924
    #161831
    SIma mitik :)
  • devlking
    #161830
    Én is pofán basznám azt aki kitalálta, hogy így essenek a legendaryk. Holnap kész lesz a research, hogy a másodikat is felvehessem. A probléma az, hogy még csak az első sem esett ki. 2 alton köv héten lenne kész, ha farmoltam volna resourcet rajtuk, na azoknál sincs egy sem.
    Az meg a másik, hogy néhány classt alapból legendary meglétéhez balanceoltak. DH-n 3 legendary igen szépen megtolja az aoet (m+ on ez igenkirály), a ring meg a single targetet (átlag 50% kevesebb gcd pazarlás fury generatere... tényleg nem op).
    Dk-n is ugyanez. Healmonkon meg azt mondom, hogy ha esik akkor egy kis ilvl boost, ha nem akkor sem lesz semmi.
  • Pio
    #161829
    Itt van egy progressoriántaltabb arc néhány gondolata a témával kapcsolatban, ha valaki unatkozna:

  • Pio
    #161828
    Nem Te vagy az egyetlen, de a wow alapvetően egy olyan játék volt, ami a teljesítményed és a belefektetett energiád alapján jutalmaz és ezzel a kieggel ennek a 10+ éves wow mantrának a bástyái végképp leomlottak, amit profánabbul úgy mondunk, hogy eldiablosodott a játék és ez sok wow player számára fura.
    Az, hogy illik-e avagy nem a wowhoz ez vitatható. Az, hogy jobb lett-e ettől a játék pedig szubjektív.
    A lényeg, hogy tőzsgyökeres wow játékosok számára a wow lootrendszerének fundamentuma alakult át.

    Számomra nagyon fura, hogy a casual, heroic only klánunk egy jelentős része ilvl szintjén már overgearelte a heroic raidet annak kinyílása után 2-3 héttel. Ez nagyjából a nyitás után 4-5 hónappal szokott bekövetkezni. Eddig 4 heroic firstkillünk volt, abból 3 boss már nem tudott proc nélkül upgrade-et dobni nekem, ez nagyon szokatlan.

    A legendary rendszer viszont szerintem kifejezetten rosszat tesz a játéknak és nem is elsősorban az ilvl téma miatt, egyszerűen nem látom azt a meetinget magam előtt, ahol valaki bedobta, hogy ilyen legyen a legendary lootrendszer és legyen majd egy olyan legendás vállas, ami a nevét egy amerikai focistáról kapja, mert az milyen vicces és senki nem ment oda hozzá, vágta pofán és közölte vele, hogy ne gyalázza meg a 22 éves hagyatékot.
  • jazzy
    #161827
    No offense de én vagyok az egyetlen aki magas ívből leszarja kinek milyen itemjei / mennyi legendaryja van? Nekem nincs de nem is mozgat, ha sose lesz akkor is le fogom szarni

    Mondjuk én a többi problémát sem érzem, van egy 845 és egy 850es karakterem és tök jól elvagyok, content van szarásig és a legélvezetesebb kiegészítő számomra régóta.
    Utoljára szerkesztette: jazzy, 2016.10.15. 21:17:15
  • Fpocok
    #161826
    Sírjatok!



    ;(
  • Pio
    #161825
    Igen, ez az, amivel sajnos a Blizzard ha akar sem tud mit kezdeni, egyszerűen túl elitista lett a közösség, a többség nem játszani akar, hanem villámgyorsan farmolni lehetőleg 4 érzelmek, szavak és hibák nélküli bottal.
    Sajnos warlockot sokan nem invelnek, miközben a healer/tank gyakran közli, hogy ő csak akkor hajlandó maradni, ha szerzünk DH-t/monkot/firemage-et, mert azok az OP DPS-ek és ez csak egy példája annak, hogy mennyire elitista és fásult lett a wow közösség jelentős része (tisztelet a kivételnek).
    Egy másik nagyon jelentős példa az, amit Te is mondasz, az ilvl követelmény, amikor nagyobb az elvárt ilvl, mint amit az adott kontent dob az teljesen nonszensz.

    De ezek ellen sajna nem tud tenni a Blizzard ez a játék és azon belül a közösség öregedése, fásulása miatt szerintem elkerülhetetlen sajnos... :\
  • Pio
    #161824
    Jaja, a másik kedvenc az 1k goldért vett bónusz roll tokenért 30 goldot kapni.... :D
  • Sunrider924
    #161823
    A Blizzard mindig is hiresen benan becsulte meg a top klanok erejet es hogy mit tudnak kifarmolni ha a jatek lehetove teszi, most se tortent maskent, csak van az a szempont, hogy az atlagos jatekos meg nem is probalja m+ jo neki a "sima" mitik is ehez kepest mar kicsit tulsagosan is sokat nerfeltek az egeszen, csak mert a jatekosbazis kb 10%-a(?) odavissza farmolja a legnehezebb elerheto tartalmat. Mikor volt ez maskepp az elmult 12 evben? Az en emlekeim szerint mindig is ez volt, sot amiota van PTR elore be lehet spajzolni otleteket/exploitokat akarmit.
    Engem csak az zavar az egeszben hogy lassan keptelenseg pug partyba bejutni ha nincs 860+ gear az m0-as(!) folower kuldis menetre, na ez mar tulzas es azert jutottunk ide, mert a titanforged/warfoged procc tul surun jott es az egyebkent se rosz loot hirtelen uber lett.
    Ha mar okoskoduk akkor szerintem m+ es raidbol ki kelett vlna kapcsolni ezt a proccot es meghagyni a wq reward bonusznak, akkor kicsit maskepp lenne ez az egesz most. Szerintem.
  • Sunrider924
    #161822
    Az a semminel pont 150 gold-al tobb :)
  • devlking
    #161821
    Igen, viszont amikor csinálod a +10-est, akkor meg kurvaannyát 150 gold a ládából.
  • devlking
    #161820
    Na meg egy 6 perces utolsó bossos fight, ha beledöglenek se fog tovább tartani pár napnál. Ezt baszták el szerintem, összes főboss ilyen 15+ perces fight, csak itt nem.
  • Pio
    #161819
    Még egy félmondat, nem csoda, hogy a M+ insták kinyílása előtt brutális nerfet kapott az M+ lootrendszer, eredetileg ugye 5 itemet dobott 1 láda a jelenlegi 2 helyett.
    Azóta még 1 lépcsőben az AP-t is nerfelték.
    Egyszerűen az, hogy hogyan merülnek le a kulcsok jelenleg egy design flaw, de semmi jelentősége az egésznek, az M+ lootrendszer 2 igen komoly nerfjére pont a másik véglet miatt volt szükség: amikor 4 overgearelt ember boostol egy 2-es kulcsost 10 perc alatt összehúzaoe stílusban végtelen AP-ért és lootért, ezzel csökkentve a titanforged proccok véletlenszerűségét és esetlegességét. Amolyan nagy számok törvénye alapon.
  • Pio
    #161818
    A Blizzard maga nyilatkozta a tegnapi QnA során, hogy nem számoltak azzal, hogy ennyire faceroll lesz a mitik, mert ennyire brutál geart összegrindelnek maguknak a topklánok M+-ból group finderrel és ezzel terveznek kezdeni valamit a későbbiekben.

    Nyilván nem olyan dolog ez, amiért büntetni kéne bármit is, egyszerűen a lootrendszer volt/van rosszul kitalálva és adva volt a lehetőség a végtelenített M+ farmra, hát éltek vele a népek és overgearelve tolták a mitik progresst első resetben.

    Egyébként én úgy érzem, drasztikusan csökkentették a titanforgedek esélyét, szóval valamit már reagáltak is a dologra, de mindenképp kevés a mintám ahhoz, hogy ezt biztosra kijelenthessen, minden esetre kevesebb titanforgedet szoktam látni potyogni, mint korábban.
  • Pio
    #161817
    Szerintem összekeveritek a szezont a fazonnal és az exploit/abuse az az, hogy valami nem tervezett előnyhöz jutsz annak révén, amire a fejlesztők nem gondoltak.

    Amiről most beszélünk, hogy ha valaki elcsúszik egy runnal, akkor újraindíthatja az egyáltalán nem egy nem tervezett dolog lenne, hanem egy természetes és normális lehetőség, mint ahogy ha raiden levájpolsz egy bosst azt is újra tryolhatod és még lootot is fog dobni a végén, akkor is, ha 80%-on vájpoltad le a bosst (5 perc után resetelted az instát).

    Exploitolni úgy lehetne ezt a rendszert, ha találnál egy kiskaput, amivel mondjuk 1 kulcsból drasztikusan több dolgot lehetne kitermelni, mint eddig, erre viszont nem hoztatok példát.

    Egyszerűen nem látom magam előtt azt a játékra veszélyes dolgot amire utalgattok, ha pedig egyszerűen arra utaltok, hogy lehessen kétszer próbálkozni azt végképp nem tudom hova tenni. Az világos, hogy jelenleg nem így van, de ez inkább a jelen rendszer hibája, semmit erénye (lásd töménytelen panasz a kilépők miatt lemerülő kulcsokról).

    Egyébként a deserter debuffal is ki lennék békülve, csak az tényleg visszaélésekre ad okot. Például az illető nem lép ki, hanem egyszerűen beafkol az instán belül. Aztán ha a többiek kilépnek még ők kapják a debuffot. És ez csak egy hirtelen ötlet így 2 másodperc alatt.

    De szerintem akkor is az lenne a legjobb, ha a kulcs lemerülését lootládához kötnék, az nem adna lehetőséget félreértésekre, exploitra, abuse-ra, ha valami gyökér kilép az ugyan úgy kellemetlen lenne, de lehetne új csapatot szervezni az pedig, hogy egy az adott instát gyakorolni menő csapat resetelhesse az adott instát büntetés nélkül én nem is értem, hogy nem volt most is alapvetés (holott a CM-eknél az volt 2 kiegen át és semmi baj nem volt vele). És persze a gyökér kaphatná mellé a dezertőrt is nyugodtan.
  • Sunrider924
    #161816
    Szerintem meg abban az illuzioban hiszel hogy easy 3 chests, pedig miota a blizz nerfelte a m+ timereket es mostmar az Ap mennyiseget is, azota en nem is lattam 3 chestes runokat. Ugyanakkor sima 1 ladas arcway+5 adta a dk tanknak a legendast, orult is neki nagyon.
    Nem tudom mit exploitolnal, nincs mar legendas eso se easy 3 chest +2on. En legalabbis mar nem lattam timer nerf ota.