166745
  • Sunrider924
    #161895
    Jajmar, biztos nem egy ceghez tartoznak, jofej Gm ugy gondolta miazmar hogy csak ugy odadob 20 euronyi jatekidot, van neki meg a mellenyzsebben...cegpolitika, valaki?

    @Kaput, igen a kerdesed elso felere nem irtam, kellett volna irjam hogy ja, csak te meg siman megnezhetted volna ingame, en ugy ertettem hogy neked az a kerdesed, hogy mennyire pugolhato, de bocs akkor neked nem irok tobbet, velemeny volt, letojhatod...
  • Kaputelephant
    #161894
    Hogy-hogy döntsem el én?! Ezen nincs mit eldönteni, csak egy kérdés volt, hogy premade-el tudok menni vagy rendesen bekerült-e LF-re?! Jelenleg nincs most előfizum ezért mertem megkérdezni. Másrészt nem a GM-ek szólnak bele a Token árfolyam változásába.
  • devlking
    #161893
    És a gmeknek mi köze a tokenhez?
  • Sunrider924
    #161892
    GM-ek bekaphatjak, amikor kezdtem a kieget 60k korul volt a token most meg mar nem megy 80k ala...
  • ddany7
    #161891
    A végéhez:

    Tegnap befizettem 1 hónapra Battle-neten. Ilyenkor rögtön le szoktam mondani az előfizetést, mert volt, hogy elfelejtettem, és hó végén automatikusan levonták a pénzt. Most nem találtam, hogy hol tudom ezt megtenni, így írtam 1 ticketet.
    A GM írt, hogy nem előfizetést rendeltem, hanem simán vettem 1 hónap játékidőt, ne aggódjak. Már épp mondtam neki, hogy oké köszi, majd elkezdi, hogy mivel látja, hogy régi az accom, ezért jófejségből hozzáír még 30 napot.

    Szóval van ilyen
    Utoljára szerkesztette: ddany7, 2016.10.28. 10:35:06
  • Fpocok
    #161890
    EZ ODABASZOTT!


    Utoljára szerkesztette: Fpocok, 2016.10.28. 04:59:26
  • Sunrider924
    #161889
    Tekintve hogy 5 emberes "mini raid" dontsd el te, en group finderbol talaltam egy jo bandat es azokkal toltam be, de 9 boss az hosszu, idegenekkel ha becsuszik par wipe lehet nem tetszik nekik, fene tudja.
  • Kaputelephant
    #161888
    Kara bekerült LF-ba vagy szükséges Premade Group vagy guild?
  • Icegrind
    #161887
    Játszottam, beléptem egy instába és mikor kijöttem nem tudtam mountot használni. Castolja, a kistér kép mellett jelöli, hogy lovon vagyok, viszont a karakterem gyalogol az alap sebességével és azokat a dolgokat amiket nem lehet mountról nem engedi megcsinálni amég újra nem aktiválom. Mit lehetne tenni? Azóta voltam újra instában, reconnecteltem is,de nem állt helyre.
  • attiGT
    #161886
    Valaki szeretné letolni Karazhant? Nincs guildem :( 855ben vagyok, DH.
  • jazzy
    #161885
    Nekem se esett még, 3 110esem van, bár úgy érzem fele annyit játszok kb mint te, de nálunk is potyog már. Na, majd holnap! :D
  • devlking
    #161884
    Nem túlozzunk, de nem egy karakteren.
  • Fpocok
    #161883
    7ik? azért ne túlozzunk.
  • devlking
    #161882
    Mai nap eddig 8 legendary esett a guildben, van akinek már a 7. darabja, volt olyan aki első ládáját nyitotta 110-en. Nálam még mindig nulla.
  • Plata
    #161881
    Sziasztok,kezdtem egy mage karit másik szerveren,de valami fura dolog történt.
    48-as szintű wandján marha sok intelect lett.
    Többi küldis cuccon 6-8 intelect van,ezen a wand-on meg 86 intelect.Nem sok az egy kicsit 48-as cuccon?
  • silverchain
    #161880
    Ez sem baj (sőt ez még jobb), mert akkor visszahozzák Nost-ot most már orosz szerveren:D (szerencsére)
  • Sunrider924
    #161879
    Nekem a waterlogged tome cinematic(Karazhan) tetszett nagyon Khadgar-al, na azt megeri vegignezni. Faszert nem csinalnak mar egy ilyen filmet inkabb.
  • brasco84
    #161878
    karazhanhoz kell vmi quest, vagy simán be lehet menni?
  • Sunrider924
    #161877
    Gyerekek ez most komoly? az ilidanos kuldi lanc amihez 80 lingering soul fragment kell es heoricba kb nem dob, mitikbe meg dob EGY DARABOT!! Ez gondolom vicc, meghozza jo szar vicc...
  • Daermon
    #161876
    Nighthold cimematic jó lett :D YT-n már fent van, értelemszerűen spoiler.
  • hitman1028
    #161875
    Már reggel ötkor fenn volt az új patch, csodálkoztam is h belehet lépni
  • Vincentcloud
    #161874
    7.1 jön
  • hawkie22
    #161873
    Van ma karbantartás? Mert Battle.net-en nem írja sehol, de ha belépek, akkor karakterválasztó képernyö után megkapom az üzenetet, hogy World Server Down.
  • Fpocok
    #161872
    "Nomi now has a chance to drop Slightly Burned Food instead of Badly Burned Food."
  • Fpocok
    #161871
    7.1 patch notes
  • devlking
    #161870
    "We’ve seen some talk among the community that you might be expecting to hear some news on legacy servers at BlizzCon, and we just wanted to take a moment to let you know that while we’re still discussing the possibility, we won’t have any updates to share on that until after the show."

    ehehehe, nem lesz ebből semmi sose (szerencsére)
  • Pio
    #161869
    Klánunknak összeírtam néhány kevéssé ismert m+ tippet, trükköt, amik jól jöhetnek, ha esetleg valamivel bővítenétek a listát, hajrá.
    Csak a trükköket, érdekesebb dolgokat próbáltam összeszedni, szóval az, hogy "ezen a pakkon a healert fókuszoljuk" 1-2 kivételtől eltekintve nem került bele.

    Black Rook Hold
    - a teljes bevezető trash skippelhető invi potival. Ha mindenkinek van sprintje (vagy druida sprint), akkor simán sprint --> invipoti --> futás a bosshoz, ha nincs, akkor kellhet egy olyan trükk, hogy a végén a minibosst behúzza a tank, a csapat továbbmegy, a tank meghal és felrezelitek. Mi mindig jobbra futunk, de gondolom balra is működik. Ami még fontos, hogy ez után MINDENT ölni kell, hogy meglegyen a mob count. A kis szobából a 2 mobot, a 2 fearelődött mobot, satöbbi...
    - az első bossnál érdemes 50%-nál tolni a hero+fullCD-t, mert ha 15%-ra le tudod nuke-olni, mielőtt az addok beérnek, akkor nem kell addokat kezelni egyáltalán, mert automatikusan elkezdi az aoe-t.
    - magasabb fokozaton az első boss aoe-jére CD kell!
    - a Commander nevű mobokat a slam után chain stun-ban érdemes tartani, akkor nem tudják elcastolni a HP buffot.
    - a kék ugráló izét DK be tudja fogni.
    - a második bosson az addok végig offtankolhatóak és elég csak a bosst ölni, de arra figyelni kell, hogy a casteren stackel egy damage növelő buff ami miatt őt 1-2 alkalommal be kell stunolnivagy interruptolni, ha leessen (2 egymás utáni interrupt kell).
    - a második golyós lépcső előtti pakliból néha külön ki lehet húzni a nagy melákokat.
    - a harmadik bosson a tankos heirloom trinketek use-olása teljesen kinullázza a charge sebzését (bár a minap úgy tűnt, mintha most valamiért amúgy is nulla lenne).
    - a negyedik boss felé levő trashből is tud MC-zni DK (akár a stunolós mobokat is, a stun nem DR-ezik a többi stunnal).
    - az utolsó bosson a démon első aoe-je (amikor még nincs buff a raiden) magasabb fokozaton instant halál, CD-t kell nyomni rá!

    Court of Stars
    - érdemes ismerni az összes felszedhető extrát, minimum azokat, amiket Te fel tudsz szedni: http://www.wowhead.com/guides/court-of- ... tegy-guide
    - az insta kezdetén nyerhetünk 1 percet úgy, hogy a kulcsos ember megnyitja a kulcs ablakát, berakja a kulcsot, aztán mindenki (ő is) elindul a hajóval és ekkor kattint az ACTIVATE-re.
    - az első mob hex/poly révén kihagyható
    - a hídon levő robot kihagyható (a híd mellett a vízben át lehet menni)
    - ha deaktiválva vannak a robotok akkor is ugyan úgy ölhetőek százalékért.
    - a robotok hosszú támadását nem kell szakítani (azonnal dispellezhető stun) és a charging stationt is csak akkor, ha van pullolva más mob is.
    - az első bosst ne a hídon öljétek, mert nem látszanak az aoe-ke
    - az Enforcerek (miniboss aktiválók) aoe-je losolható, ami magasabb fokozaton kötelező.
    - a csapdára egyszerre több miniboss is ráhúzható és mind instant meghal.
    - ha megvan mind az 5 clue, akkor DH és prot pala meg tudja látni a keresett NPC-t.
    - a kém átváltozásakor aoe-zéssel 40%-ról indul a HPja (bug, talán már javították).
    - az utsó boss ajtaját nyitónak nem kell felvennie a kulcsot, csak valakinek fel kell venni a kulcsot ahhoz, hogy az ajtó nyitható legyen.
    - az utolsó boss charge-a mindig rangedre megy, szóval a healer simán beállhat melee-be és egy mobilis ranged kényelmesen lekezeli az összes charge-ot és az összes csíkot egymásra tudja tenni.

    Darkheart Thicket
    - az első út végén balra a shortcutot, aminek a vége az, hogy beninjapullolódik egy rakás mob és wipe mindenki ismeri. Nade ha itt tovább ugrunk balra egy kőre, akkor egyből a bosshoz vezető útra tudunk ráesni.
    - az első boss előtti medvék egyesével is húzhatóak.
    - az első boss eventje beindítható trashelés közben, ha közel megyünk a körhöz.
    - a KOTG-ok healelik a virágokat, chainpullolásnál erre figyelni kell.
    - a driádos viráglpaklikat a házba losolva nem fognak elfutkosni a driádok.
    - az utsó boss előtti trashből tetszőleges mennyiségű átinvizhető, ha megvan a % és pont ez kell a sikerhez.

    Eye of Azhara
    - itt tipikusan kell plusszba trashelni. Ennek a leggyorsabb módja az elején nem balra kerülni, hanem aoe-zni egy nagyot, de magasabb szinten ez a wranglerek igen gyilkos volta miatt nehezen járható út. Ilyenkor érdemes a kígyó és az óriás között plussz murloc/rák/goblin paklikat húzni.
    - a sirályok és az endoss elotti 4 caster nem adnak %-ot.
    - a bossok sorrendje tetszoleges, a második boss után leszállnak a sirályok és elindul a vihar, ezért nem elvetendo ötlet a kígyó bosst ölni másodiknak.
    - az endboss körüli vihar nem azonnal ül el a többi boss halála után, szóval ne sprintelj oda, mert meghalhatsz.
    - a boss elotti minibossok közül az egyik rootolja az egész csapatot, ezért azt nem éri meg kite-olni a többit lehet.

    Halls of Valor
    - Fenrirnél jobbra fel lehet mászni a hegyen és egybol rá lehet ugrani a bossra (m+-ban úgy fest mindig jobbra van).
    - még célszerubb kerülési módszer (mert visszafele utat is biztosít), hogy a víz felé menve az egyetlen útban levo ökröt megöljük vagy kiCC-zzük.
    - ezen az ökrön felül csak Fenrir elott kell takarítani tetszoleges mennyiségu farkast, minden más kihagyható.
    - Fenrir kájtoló képességét hand of protection levédi.
    - Fenrir után csak annyi trasht öljünk, amennyit muszáj, minden mást söröskorsóval kiütünk és felmegyünk az endbosshoz.
    - a jobb hátsó minibossal érdemes kezdeni, utána tetszoleges bal oldali jöhet.

    Maw of Souls
    - a legkönnyebb, legkényelmesebb és leggyorsabb insta.
    - balra kerülve az elso pakli skippelheto, de nem érdemes skippelni.
    - a hajótestben a kutyákat NE LOSolja senki, mert bebugolnak.

    Neltharion's Lair
    - itt általában épphogy kijön a mob count, szóval érdemes rá figyelni. A végén ha pont nem lenne meg le lehet húzni fentrol egy pókot egyedül, ami elég sokat ad.
    - illetve útközben se szabad mindent skippelni, ezt az adott csapatnak kell kialakítania, hogy mit húz be ahhoz, hogy pont meglegyen a mob count.
    - a peltereket egy jókor irányzott stunnal meg lehet gátolni végleg az elugrásban.
    - a kukac bossnál a zöld tócsákat érdemes középre tenni, mert a mobokat is lassítja.
    - a kukac bossnál a tank az egyik oldalon (szembol bal, futásnál jobb) be tud akadni a falba, ez a szívásnál hasznos.
    - az utolsó bosson sima taktika, de nem minden tank tud róla, hogy active mitigation check az egyik ellökés, ha nyom rá mitigationt nem lökodik el.

    The Arcway
    - az insta legelején ha a 2 takony meghalt és kezdenek osztódni a tank összeszedhet mindent és rámehet a másik taknyos paklira meghalni, miközben az egész csapat kimegy, majd visszajön. Ezzel a sok kis add kihagyható.
    - a második taknyos paklit lehet skippelni.
    - a szellemekre elkerülhetetlen a megbeszélt interrupt sorrend magasabb fokozaton, a debuffjuk pedig LOSolható.
    - a pókboss terme könnyebb, mint amilyennek tunik, a kis pókok mindegyike egyben ölheto, csak melee ne menjen a közelébe és a tank kájtolja, aztán az újabb adag pók is egyben ölheto, csak egy kupacra kell állni (ezt persze az affixek erosen befolyásolhatják).
    - a pókbosson a lassító felhoben elnyomott buffok 10× tovább tartanak, szóval érdemes beleállni CD-zésre, aztán kiállni.
    - rogue/priest MC-zheti a reclaimereket a robot boss elott haste buffért.
    - a mana wyrmöket LOS-olással egy kupacra lehet húzni.
    - ha Xakal marad utoljára és druid a healer, akkor az alatta levo folyosó elején mindenki más meghal, a druid felstealthel és fent a boss termében elnyom egy mass rezt.
    - az utolsó boss teleport fázisánál minden add despawnol az instából, szóval felesleges a környéken levo szellemet megölni, egyszeruen csak a teleportig el kell kerülni.

    - Vault of the Wardens
    - az elso miniboss skippelheto SAP-al.
    - a második bosson idoveszteség, de könnyítés, ha felhúzzuk az alapból mögötte levo részre és ha elteleportál ott LOSolunk, így minden add odajön, a szemek nem disorientálnak és lehet aoe-zni.
    - a szem bosson ha mindenki beáll a hitboxába, akkor az összes karika bele fog csapódni, sebezve ot és csökkentve a kaotikusságot. Viszont ezután gyorsan ki kell állni a void zone-ból.
    - a másodiknak ölt opcionális boss utáni miniboss skippelheto, ha visszamegyünk az elso ajtajához.
    - már NEM lehet leugrani az utolsó bossnál trash evade-eltetés/fal elkerülés céljából, a leugrás fix halál.
    - az utolsó bosson hunter flare, DH vision is láthatóvá teszi a falakat.
  • 1Darton1
    #161868
    Jaj, bocs. Észre sem vettem, hogy privit kaptam. A Coming Home-ban van a többség.
  • attiGT
    #161867
    Darton baszki mér nem válaszolsz privire. Volt GF-es tagok merre játszanak most? Ha még egyáltalán játszik valaki... Nem lehet értelmes guildet találni ragnaroson, ahova bevennének egy legionhoz kezdő de korábbi jó játékost, akinek csak idő kell, hogy visszaszokjon.
  • attiGT
    #161866
    Ragnaroson keresek olyan guildet, akikkel lehet mythic 5fős instázni!
  • Fpocok
    #161865
    Nomi ajánlásával.

  • Fpocok
    #161864
    :)
  • silverchain
    #161863
    Nembaj, jöhettek ti is Nostalriusra, szívesen látunk majd:P

    "As a consequence, if Blizzard doesn't make an announcement to honour their own core values, be sure that we will.

    In the end, pleasing the community is the ONLY thing which should matter.

    Best regards,
    Nostalrius
    User avatar
    Viper
    Administrator"


  • Gear
    #161862
    Valszeg épp ezért kell sajnálni őket .
  • Daermon
    #161861
    Nem kell, ugyan annyi esélyük van nekik is :)
  • Dobronski
    #161860
    2. legendary... közben 3. artifact slot-om sincs még. Sajnálom a hardcore player-eket komolyan.
  • devlking
    #161859
    Hát én bc óta nem találkoztam gyökér gmmel (akkor viszont már azzal fenyegetőztek, hogy ha írok még egy ticketet, akkor akár bannolhatnak is).
    Utolsó találkozás is shopos pet ajándékkal zárult.
  • Pio
    #161858
    Hasonló sztorim nekem is van. Még pandában hozták be a Throves of Thundert, a Witheredeshez hasonló jellegű single player scenariot.
    Pontosan nem emlékszem a sztorira, de annyi a lényege, hogy heti 1× tudtál hozzá kulcsot lootolni egy ládából.
    Minden közepesen informált wowos tudja, hogy az efféle dolgokat játéktechnikailag questekkel trackeli a Blizzard, csak nem látszanak a quest logban. Ez trackeli, hogy melyik rare-t lootolhatod, melyik treasure-t szedted már fel, satöbbi. Hasonló rendszer trackeli a napi/heti/stb CDs dolgok egy jelentős részét is.
    Ennek a kulcsnak is volt egy hetente resetelő questje, megfelelő paranccsal le is lehetett kérni, hogy az adott héten lootoltál-e már kulcsot avagy nem.
    Egyik héten volt egy bug, ami miatt nem resetelt mindenkinek a quest, én is így jártam, a héten emiatt nem volt kulcsom a scenariohoz.
    Írtam egy ticketet, hátha, túl nagy reményt nem fűztem hozzá, de ami történt teljesen meglepett.
    Elkezdtem beszélgetni egy GM-el, aki konkrétan hülyének nézett a rejtett flag quest emlegetése kapcsán, tényleg lazán leosztott, hogy ez butaság, nem így van, honnan tudnám, ha nem fejlesztem a játékot. Hiába linkeltem neki wowheadről a questet, hiába csináltam akármit, nemcsakhogy kulcsot nem kaptam (amire amúgy se nagyon számítottam) de még én éreztem rosszul magam, olyan szinten elhordott, hogy mit okoskodok, nem érthetek hozzá.
    Eddigi legbizarabb GM-es élményem volt. Ahhoz hozzá vagyok szokva, hogy valamikor a BC-WOTLK környékén a GM-ek szinte minden joga elveszett és azóta csak úgy vannak és próbálnak nyugtatgatni, de hogy egy GM ennyire ne legyen tisztában a játék működésével és még fölényeskedjen az értelmezhetetlen volt a számomra.

    Azt nem értem, hogy mindemellé főleg US teröletről rendszeresen fel-feltűnik 1-1 olyan, hogy valaki ír a GM-nek, hogy még nem kapta meg a zsebpénzét de wowoznak és a GM jófejségből beaktiválja neki 1 hónapra a játékot és hasonló benga PR fogások. De ha erre képesek, akkor a valódi problémákat miért nem oldják meg? :\
  • Sunrider924
    #161857
    Ahogy en latom: ennyi ido kelett, hogy megunjak a jatekosok a jelenlegi tartalom Blizz elkepzelesei szerinti fogyasztasat . Kiskanallal, rogyasig tomve ertelmetlen gated(a gated az ertelmetlen) content-el, soha mar az elso bevezetesekor sem mukodo loot rng-vel, atgondolatlan artifact trait progression-el, atgondolatlan m+ keystone rendszer-el, jo ideirom a class balance-t is mert neked ugye ott szorit a csizma, de lenne meg. Aztan amikor a jatekosok mind varjak, hogy valami javitasok tortenjenek akkor megkapjak sokadszorra is a "we know it better"-t a nagykepu blizz fejlesztoktol es persze hogy kiborult a bili...

    Szamomra ezek kozul egyik se uj, de a kovetkezo az nagyon odavagott:
    valamelyik alkalommal spawnolt a Falanaar scenario, mondom tokjo ugyis keves kell mar az exaltedhez. Neki is fogok, kivalasztom hogy eleg lesz 15 withered, indul(na) a toltokepernyo de a progressbar ures, 1 perc varakozas utan kibasz a legkozelebbi flightmasterhez hogy Transfer aborted Instance full(hello WoD Garrison elso hetes bug).
    Nezek ki a fejembol hogy akkor most mit tehetek, mana levonva, vissza nem enged ok, irunk tiketet. Eloszor bug reportot irok aztan a supportnak, hogy hatha kezdenek valamit, mert ugye itt en lettem megroviditve . Jon is GM valasza, hogy kaptam automated replyt!
    Mondom mi a fasz. Megnezem es tenyleg. Ertsd a GM ramirt jatek kozben hogy kaptam egy automated replyt!
    Termeszetesen a replynek koze nem volt ahoz hogy segitsen, irjak bugreportot blabla. Mivel meg nyitva volt a Gm parbeszed ablak elkezdtem oda irni, hogy ezen mar tulvagyok es segitsen mar, resetelje azt a redvas questet, persze semmi valasz.
    Ujra megnyitottam a ticketet es elkezdtem szepen reszletesen leirni a szitut. Fel nap mulva kaptam megint valaszt, hogy nem tudjak ok eldonteni hogy milyen reward jarna nekem a meg nem csinalt scenarioert, tehat igy jartam, ok semmit se tehetnek. Irtam nekik pedig hogy nezzek vissza az elozo 3 runt, ott van a 700-as score minden alkalommal, az ugye pont eleg a 425 repuhoz, adjak ide azt, ha nem akarjak resetelni, valasz: ok ezt nem tehetik, mert nem tudjak eldonteni milyen reward jarna nekem, tehat nem kapok semmit.
    Tiicket bezarva, survey hogy mennyire vagyok elegedett a kiszolgalassal, na le is pontoztam oket a retekbe, ez nem kiszolgalas, kurvara azt ereztem vegig hogy le se szarjak az egeszet.

    TLDR : ertem en hogy ok(Blizz) jobban tudjak mit szerettek volna adni a jatekosnak de nem ertem hogy miert nem veszik figyelembe amikor komoly visszajelzeseket kapnak. Az meg hogy a suport is atment alibi tevekenysegbe az mar tulzas...
  • Fpocok
    #161856