166745
  • Vorrhess
    #161653
    omg ezt eddig nem tudom thx az infót :D pont most lett meg 2 órája az 5-ös artifact knowledge
  • devlking
    #161652
    Igen, csak artifact knowledge 5 kell hozzá, és mehetsz is Downfallt kinyírni érte.
    Nesze neked nagy hidden skin.
  • Vorrhess
    #161651
    Van itt olyan demon hunter akinek kiesett már a Havoc hidden skin ?
  • Fpocok
    #161650
    https://m.reddit.com/r/wow/comments/54cnv3/rogues_you_can_pick_pocket_860_loot_from_ten_trash/
  • Fpocok
    #161649
    Hc raid elso trashpakkjabol rugok tudnak pickpoketelni akar epic geart. csak gondoltam szolok. rohadjatok meg... de gondoltam jo tudni
  • bowden
    #161648
    Nightfallen repunak revered után van még valami jelentősége az exaltedes receptek és a vállason kívül?
  • devlking
    #161647
    Guildben ilyet nem láttunk normal+hc után. :D
    Sőt egyet sem!
  • Fpocok
    #161646
    TRIPLE BABY!

  • Pio
    #161645
    Az hagyján, de nekem meglett az első legendary!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Igaz, hogy egy follower item....
  • Fpocok
    #161644
    NEm megy URL beszúrása gomb, szóval https://www.reddit.com/r/wow/comments/549ybu/i_havent_gotten_any_legendaries_or_1_bonus_rolls/?st=ithjj1sz&sh=c1cf9e5c
  • Fpocok
    #161643
    BLABLABLA.

    MÁS:

    Srácok, az megvan, hogy WQ 835 item proccolhat 895ig is?

  • jazzy
    #161642
    Ez csak beszélgetés, mi ebben a kötözködés, nem burokban nevelkedtünk.

    Minek kellenek ezek a mondatok mindig, ha nem egyezik a véleményünk akkor kötözködni járok ide? Ebből a szempontból te jársz ide kötözködni, mert az én véleményemmel még 3 ember egyetért.

    Szóval szerintem mellőzzük már ezeket a töltelék mondatokat amiket mindig meg kell ejteni bunkóságból, ilyen leszarombeszólokbekaphatod stílusban.

    JÉZUSOM :(
  • Pio
    #161641
    A helyzet az, hogy az előzetesekre általában nem a végleges szinkronstábbal és technológiával szökött készülni valamilyen félcmunka szinkron, hogy lehessen tolni gyorsan a médiában.
    Ez például fokozottan igaz a warcraft filmre, az első magyar előzetesben rettentő rosszak voltak az ork hangok és totál féltem, hogy olyan lesz a végleges is, ezzel szemben a végleges szinkron igenis profi munka volt, 1-2 karaktert jobban eltaláltak, mint eredeti nyelven.

    A településneves példát azért nem érzem jogosnak, mert egyrészt szokás olyat is fordítani (nem hozok példát, mert abból politizálás lesz :) ) másrészt pedig a gyűrűk ura tökéletes példa, egyszerűen a valóságban fontos, hogy egységes neve legyen valaminek, de ezek fantáziavilágok és egy beszélő név jó, ha minden magyar olvasó/néző számára is beszélő névnek minősül.

    De amúgy ja, piszok nagy divat fikázni, alsóbbrendűnek tartani a magyar szinkront, ami szerintem nem jogos, mert többségében nincs vele baj, sőt. De az totál megérthető, ha valaki inkább eredeti nyelven nézi a filmeket, úgy jobban átjön a színészi játék. Csak tegye ezt úgy, hogy közben nem fikázza a szinkront úton útfélen és akkor nincs belőle vita. Na persze úgy jóval üresebb lenne az internet, például a porthu és a torrentoldalak filmes kommentszekcióinak a 90%-a eltűnne, hisz mindig a szinkronon megy a vita. :)
  • 1Darton1
    #161640
    Pedig például a Her című filmnek olyan zseniális lett a szinkronja, hogy bőven veri az eredeti hangot. (Emellett a film maga is hihetetlenül jó.)
    Ez persze csak egy a sok közül, de ez a legkirívóbb.

    Az előzetesek nagy részét csak próbaszinkronnal látják el, a véglegesnek teljesen más szokott lenni a minősége.
    Utoljára szerkesztette: 1Darton1, 2016.09.24. 19:01:16
  • 1Darton1
    #161639
    A Harry Potter félrevezető volt. :D
    Arról fingom sincs milyen szaktekintély fordította.
  • BoneDragon
    #161638
    Látom te csak kötözködni jársz ide. Attól hogy nem nézem meg a filmet, talán még megnézhetem az előzetesét, vagy bármit, nem? Jézusom..
    Utoljára szerkesztette: BoneDragon, 2016.09.24. 18:34:04
  • jazzy
    #161637
    "Nem nézek évek óta szinkronos filmet" vs "Az ellenkezőjét érzem évek óta".

    Oké, nekem végülis mindegy, nyilván ízlések és pofonok, nem is célom megváltoztatni a véleményedet, de azért érzed a kijelentésekben az ellentétet. Pont ugyanannyira fölösleges szidni a magyar szinkront ha nem néztél évek óta, mint amennyire megmagyarázni, hogy nem rossz az.
    Utoljára szerkesztette: jazzy, 2016.09.24. 18:06:46
  • BoneDragon
    #161636
    Én meg az ellenkezőjét érzem évek óta, na bumm. Ízlések és pofonok, felesleges nekem megmagyarázni mennyire minőségi a szinkron, mert számomra nem az, pont.
  • Beni521
    #161635
    /sarcasm
  • 1Darton1
    #161634
    A Gyűrűk Ura fordítását szidni öreg hiba.
  • PiszkosFred
    #161633
    A "fanyalgoknak" - amelyhez egyebkent mindenkinek szive joga, van igeny mind a ket verziora, ezrt is keszulnek magyaritasok - szoktam mondani, hogy gyerekkent bezzeg szeles vigyorral az orcajukon ujjongtak Festektusszento Hapci Benoert, vagy a Lesbol Tamado Ruhaszaritoketel tortenetekert ("Pom-Pom mesei" azoknak, akiket farkasok neveltek), vagy eszukbe sem jutott Zsakos Frodo vagy a Volgyzugoly nev hallatan, hogy a Goncz Arpi bacsi mekkora egy fasz votl, hogy nem hagyta meg Frodo Bagginsnak vagy Imladrisnak.

    Es akkor meg a Dallasbol Jockeyrol es Samantharol nem is beszeltunk, akiknek meg csak nem is volt az eredeti nevuk, de megsem hiszem, hogy anno pentek estenkent, amikor a fel orszag a teve elott ult, barki is felhaborodott volna, hogy baszki, az John Ross vagy Sue Ellen :)

    TizenX ev utan a Warcraft film magyarul szokatlan. Nem rossz a magyar verzio, csak szokatlan.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.09.24. 13:19:22
  • Beni521
    #161632
    a Gyűrűk Urának meg a Harry Potternek is milyen borzalmas már a forditása...
  • jazzy
    #161631
    Én megértem, hogy évek óta divat utálni a magyar fordításokat, de én úgy érzem általában igyekeznek jó munkát végezni. De hogy miért pont az angol az etalon? Ha mondjuk német lenne a Blizz nyelve és Ironforge Eisenschmiede lenne akkor az retardáltan hangzik, kimondhatatlan és senkit sem zavarna ha le lenne fordítva. Én megnéztem magyarul és angolul is, szerintem rendben volt.
  • BoneDragon
    #161630
    Pont az ilyen igénytelen fordítások miatt (hangokról már ne is beszéljünk) nem nézek évek óta szinkronos filmet.
  • cateran
    #161629
    A telepulesnevek leforditasarol jo lenne, ha marha gyorsan leszoknanak a forditok, mert majd minden telepulesnev "beszedes" de attol meg nem forditjuk le (New York-bol sem lesz Uj York vagy Bugyibol Pants vagy Panties) Sot a legtobb szemelynev is lefordithato, merthogy jelentestartalommal bir, de azert nem szokas, nem igaz? ( pl vegyunk 1 gyakori magyar nevet: Toth Laszlo...a Toth utalas a szlav szarmazasra, a Laszlo pedig hatalmat, dicsoseget jelent..igy "magyarra" leforditva "Dicsoseges Szlav"...
  • Fpocok
    #161628
    Sírok :)

  • jazzy
    #161627
    Hogy mernek bónuszt adni recruit a friendért? Rohadjanak már meg, hogy ajándékot osztanak!

    Ha már átmegyünk Blizzard szidásba adok egy csodás ötletet mielőtt a pénztárcához kell nyúlni, írtok a supportnak és LEVESZIK a linket a két account között és nincs bonus xp. Igazán nincs mit.

    Az alattam lévő ötletek még jobbak, de kb 20 fajta megoldás van a "problémára".
    Utoljára szerkesztette: jazzy, 2016.09.23. 11:41:11
  • kigyi
    #161626
    Jaja kicsit lemaradva tőlük is tudnak nagyjából egyenlő XP-t kapni, mert a kisebb szintű mobokkal már el a lemaradott kap több xp-t és a nagyok kapnak kevesebbet azaz nagyjából a szorzóval egál lesz :D
  • PiszkosFred
    #161625
    Butasagot csinal, de o tudja. Nem hogy orulnetek, hogy a 300%-os bonusz miatt kialakult szintkulonbsegnek koszonhetoen nem kell random idiotakkal mennetek dungeonokat, hanem ketten szepen letoljatok azokat, amelyek eppen az alacsonyabb szintu szamara aktualisak. A kozos jatek (volt) a cel, nem?
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.09.23. 10:06:40
  • kigyi
    #161624
    Tudod ki venne ezért új acc-ot :D XP-s poti+Herliom aztán hadd szóljon akkor már csak kicsi lenne a lemaradása :D 6 év alatt csak belépett egy guildbe ahol tud herliom-ot venni.
  • Gerileveri
    #161623
    Sajnos nem, kb 6 éves...
  • dantor7
    #161622
    Ha a kevés XP-t kapó haver accountja viszonylag új (30 napon belüli), akkor egy veterán őt is meghívhatja és ugyanúgy jár a bónusz.
  • Gerileveri
    #161621
    Megtaláltuk, de kösz a segítséget.
    300% (!) XP bónuszt kap a veterán ÉS a recruit 90 napig HA egy groupban tolják 5 szinten belül.
    Baromság imho (300 sztem irreális, kb 2 nap alatt fel lehet szintezni 90-re), de ez van.
    A Blizz remekül kicseszett velünk, a haver inkább új accot csinál.
    Van egy olcsó eladó Legion accunk :D
    Hogy kapnák be...
  • kigyi
    #161620
    Nincs már Guild XP bónusz.
    Viszont tényleg számít a mobok és a karakterek szintje. Ha ugyanazon a szinten vagytok csak akkor kaptok ugyanannyi XP-t ugyanazért a mobért.
  • PiszkosFred
    #161619
    Nem mindegy, hogy ki hanyas szintu, hanyas mobokat oltok ol, ki milyen guildben van (regebben guild perk is adott XP bonuszt, most a Legionban megmondom oszinten, szerintem eddig ra sem neztem a guild perkekre, lehet, hogy mar nincs ilyen :D), stb.
  • Gerileveri
    #161618
    Kis segítséget kérek, elmondom mi a szitu:

    Kér haverral instance-olgattunk amikor feltünt, hogy egyikük kb 1/3 xp-t kap minden killért. Váltott a Pallyjáról shamanra, azzal is. Kimentunk egy random zónába, ott is. Már végigtúrtuk a netet, semmi megoldást nem találtunk.
    Rested bonus mindannyiunknak kb ugyanannyi, heirloom nincs senkin stb. A karik szintezés elején vannak kb lvl20-25-ön.
    Ölég frusztráló a srácnak, meg is értem.
    Minden ötletet szívesen hallgatunk.

    Edit:
    Az egyik srác (akinek nincs gondja) friend recruit , de akkor sem hiszem, hogy akkora xp bonuszt kapnánk.
    Utoljára szerkesztette: Gerileveri, 2016.09.23. 08:55:05
  • Daermon
    #161617
    Hát a druidák dolga rendbe tartani a dreamet :D
  • Fpocok
    #161616
    lol
  • devlking
    #161615
    Ja mondjuk még mindíg vicces. DHval elnyomom összes cdt egy packon, 1m+ dps, sehol senki a listán, erre monk elnyom 2 gombot, és megelőz.
    Értelmes.
  • 1Darton1
    #161614
    Minimális aoe nerfet kapott, de még abban is a legjobbak között maradt.