World of Warcraft

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#160790
film 9.5/10
tigeroo
#160789
first day order lesz 😊 juppíí
#160788
Na lesz a Warcraft filmből rendezői változat, ami +40 perc 😄 KELL! 😄
#160787
Sziasztok. Mi a véleményetek e a Resto Shamanról most WoD-ban meg a Legionben? mennyire életképes mert sehova sem keresik sajnos és már kicsit elszomorító. 8)
TVelvet
#160786
Én is meglestem a filmet. Mindenképp feliratosan eredeti hanggal érdemes megnézni. Ne legyenek elvárásaid a filmmel kapcsolatban. Story azért eléggé elkanyarodik az eredeti verziótól. Viszont a kivitelezés szerintem nagyon szép. Élvezet nézni, ahogy Kadgar csapatja a varázslatokat, és ahogy az orkok odabasznak. Érzed a súlyát az egésznek.
#160785
A nem US bevetelbol nem sokat lat a gyarto (gyakorlatlag semmit) Ezert (is) szoktak bukasnak konyvelni olyan filmeket, amik nemzetkozileg ugyan kivaloan teljesitettek, de az USA-ban buktsk voltak.
devlking
#160784
Akkor köv filmben jöhetnek a pandák.
Én ilyen kritikákra abszolut nem adok, mert nálam állandóan az ellenkezője szokott bejönni. Megnézem azokat a filmeket, amik tetszenek trailer alapján azt annyi. Több energiát nem is ér a dolog. Ebből a szempontból pl a warcraft kivétel, mert a trailerek alapján írtó gagyinak tartom (az összes ilyen élőszereplős cgi majomkodást (lásd még avatar meg hulk)), de attól még meg fogom nézni.
#160783
A Kínában preodredben eladott jegyekből majd 2 héttel a premier előtt megtérült a film, szóval nópara, tudom, hogy sokan örülnének, ha anyagi kudarc lenne, de az a hajó már elúszott... 😊

Egyébként visszatérve a múltkori kritikás témára nem tudom, mennyire követed az eseményeket, de teljesen felfoghatatlan, amit az amerikai szakoldalak művelnek.

A variety hozta ugye az általad is idézett dolgot, hogy ők már most megjósolták, hogy szarul fog szerepelni az USAban a film. Ahogy persze az EUs számokat is megjósolták, aztán 2szer is újrajósolták, most az eredeti jóslatuk közel háromszorosát jólsolják épp. Ők ugye totál lehúzták a filmet és tették ezt a kijelentést (a film szarul fog szerepelni az USAban) azután, hogy az EUban kábé mindenhol az év legjobb számait hozza a film és toronymagasan felülteljesítette a jóslatukat, illetve kiderültek a kínai hatalmas számok is. Egyszerűen nem akarják feladni azt, hogy valahogy beleszugerálják az amcsi népbe azt, hogy ez egy szar film és kudarc lesz.

A másik ilyen a the wrap, szintén amcsi. Ők hozták ugye a hírhedt 1/10es kritikát, aztán most lehoztak egy cikket arról, hogy az összes pozitív kritika hazudik, nem szabad kompromisszumot kötni a Sátánnal és elmenni egy filmre azért mert "nemszar" és kereszthivatkoznak egy csomó rettentő lehúzó kritikát, reklámot csinálva nekik.

Ez már messze túlmutat azon, hogy szerintük rossz a film, tudatosan próbálják rombolni a film esélyeit. Én nem tudom, mennyit gankelhették ezeket annó STV-ben, de az tuti, hogy rettentő módon be vannak rágva a filmre valamiért.
devlking
#160782
"második filmben"
Ha bejön a 25 milliós nyitás amit jósolnak neki usaban, akkor e miatt nem kell aggódni. <#vigyor3>
tigeroo
#160781
jaja, szerintem is az egy "jelenkor volt" hiszen mondta is hogy évezredek óta csatáznak stb. aztán mintha a film csak egy flashback lett volna. na szóval nekem is ez ugrott be róla...
Rafanir
#160780
Egyébként egy észrevétel a filmről (kis spoiler)
Az elején lévő jelenet, amikor egy emberi katona összecsap egy orkal, az csak engem emlékeztetett a Warcraft 3 első előzetesére? Amikor egy ember és egy ork harcol, aztán jön egy Infernal és megöli őket?
El tudnám, képzelni, hogy a későbbi Warcraft filmek elején mindig ott lesz ez a jelenet, és majd egy kicsit mindig folytatódik.
Az első filmben, addig muaták ahogy összecsapnak, a második filmben mutatni fogják, ahogy harcol az ember és az ork, és a 3. film elején lesz ez a jelenet amikor megjönnek az infernalok.
#160779
Stormwind IRL:

#160778
Maximálisan egyetértek, én ugyanezeket fogalmaztam meg magamban! Respect!

WoW: Ejbenjaro#2740, BDO: Ejbenjaro, TESO: #raqured13, Uplay: RESO-Ejbenjaro

#160777
OFF/FILM (spoilermentes)

Pontozni nem annyira szeretek, a film szerintem zseniális volt, látványos, totálisan hozta a warcraft hangulatot, a sztori is javarészt stimmelt, a változások nem voltak gázosak és persze a lényeg, hogy tele volt a rajongóknak szánt easter eggekkel.
A beszélgetős részek közt volt 1-2 butácskább, de egyáltalán nem voltak veszélyesek és nem éreztem úgy, hogy feleslegesek lennének, illetve külön öröm, hogy a filmre kitalált szerelmi szálat nem erőltették túl és még poénokat is kihoztak belőle.
A színészi játék a relatív újonc gárdához képest jó volt, egyedül Llane királyt éreztem némileg unottnak, de lehet, hogy csak felelősségteljes szeretett volna lenni és nem sikerült jól eltalálnia.
Azt kell, hogy mondjam, hogy ez volt az első olyan film, amiben az úgynevezett uncanny valley hatást semmilyen mértékben nem éreztem magamon, az orkok tökéletesek voltak, minden ránc, minden hajszál a helyén, a méreteiknek megfelelően mozogtak, ha két ork összecsapott akkor éreztem magamon, ahogy a föld is beleremeg, le a kalappal, Duncan Jones-nak tökéletesen igaza van abban, hogy most ez a film lett az etalon, amelyik kritikus meg tabletes játékok reklámjához hasonlította a grafikát én tényleg nem tudok mást mondani, mint azt, hogy valószínűleg akkor is fikázná a filmet, ha az gyógyítaná a rákot.
A szinkronhangok nagyon eltaláltak voltak. Többen kifogásolták a nevek magyarítását, amivel szerintem is mellényúlt a szinkronstúdió, hisz a regények vonalát követték és nem számoltak azzal, hogy az emberek többsége a játékból ismeri az említett személyeket, helyszíneket, de mindenkinek azt tudom ajánlani, hogy olvasson pár regényt, például egyből a filmhez szorosan kapcsolódó Utolsó Őrizőt és egyből nem fognak olyan idegenül hangozni a magyar nevek.
Tudom, hogy rajongó vagyok és elfogult, de én határozottan úgy gondolom, hogy ezzel a filmmel elszállt az átok, miszerint játékból csak rossz filmek készülhetnek. Ez szerintem egy nagyon jó film, de szerintem objektív szemmel se nevezhető rossznak. Kezdem úgy érezni, hogy ez az átok már amolyan önbeteljesítő átok, egyszerűen úgy áll a sajtó és a kritika ezekhez a filmekhez, hogy rosszak és kész.
A lényeg: mindenkinek, akinek bármi kapcsolata van a warcrafthoz vagy bármilyen high fantasy univerzumhoz vagy csak szereti a látványos filmeket annak csupa nagybetűvel KÖTELEZŐ darab, de szerintem senki nem fogja megbánni a megnézését. Velünk is voltak páran, akik kísértek valakit, de nem ismerik a warcraftot egyáltalán és mind azt mondták, hogy egy pozitív élmény volt és egyáltalán nem bánták meg, sőt...
#160776
Az első ingyenes. Utána 50€/kari.
JaSoN HuNTeR
#160775
Sziasztok, melyibe kerül a 100as boost a wowban?

Asrock B760M Pro RS | i5 14600KF| 32GB 6000Mhz| RTX 5070 12GB | Razer Deathadder v2 | Alienware aw2725dm | PS5 | LG 4K TV HDMI 2.0

#160774
Sziasztok!
Van egy olyan problémám hogy semmilyen questet nem tudok csinálni a ha shipyarnál mert nincsenek Qjaim. de már kb 2 hete. semmi nincs ott. 5let valaki? hogy mi lehet a probléma? régen voltak... :/

GIGABYTE GA-890 AMD Phenom II 945 KINGSTON 4096Mb DDR3 1333Mhz SAPPHIRE HD5850 1GB GDDR5 SAMSUNG 1TB THERMALTAKE V3 Black Edition CHIEFTEC CTG-500-80P 500W Windows 7 Home 64bit

tigeroo
#160773
így van! aki lehúzza, az csak felszínesen ismeri a világot, egyből night elfeket, meg infernalokat várt! itt az én kritikám a filmes topikból:

itt
#160772
Sziasztok! Bár tudom, hogy ez elsősorban a WoW fóruma, de ahogy láttam a most megjelent filmről is szó esett lentebb. Nem rég jöttem a moziból, ismerem a lore-t, játszottam a Warcraft első három részével és WoW-ban is sokáig aktív voltam. Röviden azt mondanám, hogy ne alapozzatok mindent az innen-onnan származó kritikákra. Nekem tetszett, nem tökéletes persze - van egyáltalán olyan? -, de véleményem szerint kezdetnek rendben van 😊 Tehát aki teheti, akit érdekel és teheti nézze meg mindenképpen a moziban 😊 Természetesen folytatásért kiált 😊

#160771
Sziasztok! A "recruit a friend" funkciót próbáltuk ki a testvéremmel, és nem új accountra küldte, hanem egy meglévő "free"- re. Emiatt a karakterem nem ugyanazon a szerveren van mint az övé. Ez teljesen megoldhatatlan, vagy van rá megoldás? Kérnék egy kis helpet, aki tud! Előre is köszönöm ha tudsz segíteni!
tigeroo
#160770
<#eljen>
#160769
#160768
A film nálam max 8/10. Ha valakit érdekel, kifejtem - természetesen spoiler mentesen - a rövid véleményemet.

WoW: Ejbenjaro#2740, BDO: Ejbenjaro, TESO: #raqured13, Uplay: RESO-Ejbenjaro

#160767
Igen 😄
#160766
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Tényleg van benne murloc? 😄
#160765
Kibaszott jó lett a film! 😊 9/10
#160764
Ahogy elnézem a film már meg is tette hatását. A wow történetének valaha volt legnagyobb uborkaszezonában egyszercsak a filmpremier másnapján szembejön egy ilyen:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
#160763
Jogos. 😊 Csak mindenfelé az megy a neten, hogy szar a film, mert szar a kritikája, gondoltam akkor már elolvasom, mégis miért tartja szarnak.

Az, hogy én megnézem már nem kérdés, szombaton megyünk együtt huszonsokan a klánból és az én nevemre szólnak a jegyek, meglincselnének, ha nem mennék. 😄
PiszkosFred
#160762
Latod, magaddal basztal ki 😊 Kellett neked 15 ev utan kritikat olvasnod...

Elmegy, megnezed, eldontod, ennyi.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#160761
A baj az, hogy ez nem saját vélemény, hanem az önmagát iránymutatónak és értékteremtőnek gondoló neves szórakoztatóipari szakmai oldal hivatalos kritikája. Szakmaiságról és objektív profizmusról kéne, hogy szóljon, ezzel szemben még a wow előfizető számának eséséről is csámcsog egy sort.
Arról nem is beszélve, hogy még a saját állításainak se jár utána. Gondolok itt például arra, hogy a warcraft 1, mint alapanyag régebbi a GoTnál.

A sztori amúgy itt adott, wowpediára felmész és elolvasod, a warcraft 1 tette le az alapjait, amit a különböző regények tovább finomítottak, pontosítottak. Nyilván itt-ott hozzányúltak, de a film sztorija 90%-ban már akkor tudható volt, amikor még azt se tudtuk, hogy készül.

Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy nem fog tetszeni a film összességében, de az már az első kiszivárgott stormwindi hirdetőtábláról is tökéletesen látszott, hogy egy igen alapos és komolyan vett műről van szó, amit ha valaki iphone app reklámokhoz hasonlít és a super mario film mögé helyez rangsorban csak önmagát hitelteleníti el.

Mondom ezt úgy, hogy tökéletesen tudható volt, hogy a kritika lehúzza és eleve nem hiszem, hogy adni kéne erre, nem is olvastam filmkritikát tippre olyan 15 éve, de most kíváncsi lettem, belenéztem és egyszerűen a filmtől függetlenül megdöbbent ez a mértékű szakmaiatlanság és trehány, összecsapott, céltalan (és jóeséllyel alaptalan) pocskondiázás
#160760
FS-en Hancu kommentben annyit írt, hogy nem kúrták el. Nem tökéletes, van 1-2 faceplam dolog, de ennyire jó játékadaptáció még nem volt és külön fantasyként is nagyon jó.
Nekem a helyi mozi főnökasszonya régi ismerősöm, Ő azt mondta, hogy neki nagyon tetszett laikusként.
De este kiderül 😊
devlking
#160759
De azért lehet saját véleménye, nem? Lehet te is jól lehúzod majd, miután láttad. Ismerve a nevetséges általános film storykat, ha erre is ráhúzták akkor nagy bukta.. (Tudod van az alaphős, akinek meg kell találnia önmagát, hogy vezethesse a 'népét', majd szövetkezni kell a legnagyobb ellenségeivel, hogy együtt legyőzzék a gonoszt. Mellékszálnak pedig egy kis romantikázás a mellékszereplők között (ami általában a két táborból 1-1 "emberke"😉)
Kiváncsi vagyok mennyi fog ebből bejönni, és lesz-e meglepő húzás a filmben.
#160758
A gamer közönség nagyon szereti, állítólag a nem gamereknek is tetszik, csak kicsit kusza úgy, hogy nem tudsz semmit a világról, karakterekről, illetve - ahogy sejteni lehetett, de ez nem spoiler - Garona szála gázos.

Az persze totál várható volt, hogy a szakmai kritika alázni fogja, ez a default gaming filmeknél, de ez azért mégis mi a fene? Miért adják olyannak review-ra, aki láthatóan kompromisszumot nem ismerően gyűlöli a videójátékokból készült filmeket?
Variety review
Aki nem ismeri a sztorit bele ne olvasson, mert spoileres, 1-2 idézet:

"Hollywood's habit of turning hit videogames into unwatchable movies continues unabated."
"The true conflict comes from filmmakers trying to tell a story with soul and struggling against the inherent ridiculousness of the commodity they’re working with."
"Boasting more than 2,000 visual effects shots, it’s dispiriting to think about the time, energy, planning and precision that went into “Warcraft” when the final product brings to mind those animated advertisements for iPhone app games."
"...the feeling that if this is what combat looks like, it’s time to give peace a chance."

A személyes kedvencem pedig ahogy 22 évnyi lore-t összefoglal: "...since what the producers essentially purchased with the source material is a collection of locations, wardrobe, weapons, and spells."

Egy másik "kedvenc" egy másik kritikából, ahol konkrétan azt mondja, hogy inkább nézne egy super mario folytatást...: "“Warcraft” promises, or threatens, sequels, but then so did “Super Mario Bros.” And come to think of it, if forced to watch either of these video-game movies a second time, I’d probably vote for the plumbers."
#160757
Itt 19:40, de nem IMAX. Úgy, hogy még 11 óra...
tigeroo
#160756
én csak holnap megyek megnézni 😊 számolom a perceket... majd spoilermentes 10-es skála értékelések jöhetnek !
#160755
Ne is mond.. 21:45 IMAX 😄

#160754
Végre! Premier nap! 😊
devlking
#160753
Fizetett nézők.
#160751
Khadgar:

#160750
Lothar trailer:

tigeroo
#160749
szerintem jó lesz. nyilván nagy a nyomás a film készítőin, gondolom igyekeztek olyan embereket bevonni a projektbe akik szeretik a warcraft-univerzumot. szerintem nem lesz rossz.
#160748
Nem a Blizzard készíti a filmet, hanem a Legendary Pictures. A Blizzard gondolom amolyan szellemi vezetőként vett részt a projektben.
A vizuális effektekért az ILM felel, amit George Lucas alapított, első filmjük a Star Wars volt, belőlük nőtte ki magát a Pixar, manapság sok egyéb mellett ők felelnek például az összes marvel mozi effektjeiért.

Első trailerből nagyjából minden jelenetet láttunk már azóta sokkal jobb állapotban, egy elhibázott dolog volt egy ennyire látványfilmnél olyan hamar trailert kiadni félkész CGI-vel. Korábban linkeltem Guardians of the Galaxy "ilyen volt ilyen lett" képet a szintén hamar kinyomott első trailer és a végleges verzió összehasonlítására. De akár görgess egy picit lejjebb és nézd meg a legutóbbi videót a topikban.
A minőségi CGI mellett pedig az anyagot se spórolták ki, a legtöbb helyszínt felépítették, Elwynn Foresthez például erdőt építettek, aminek a leveleit egyesével festették, mert nem találtak alkalmas helyszínt CGI-ben meg nem lett volna az igazi.

Lehet, hogy bajok lesznek a sztorival, a színészi játékkal, a forgatókönyvvel, az operatőri munkával, de ha valamitől nem érdemes félni akkor az az, hogy a látvánnyal gondok lesznek.
PiszkosFred
#160747
Na bumm, akkor 2 napig puffogsz es karomkodsz majd csalodottan a kihagyott ziccer miatt, aztan megy minden tovabb a maga medreben. Nyar vegen mar eszedbe sem jut a dolog, max emlites szinten, de akkor is legyintesz es kesz.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

kigyi
#160746
Az a baj, hogy nem lett nagyon rossz ez a trailer, de az első az kegyetlen bután nézett ki. Ezeknek az előzeteseknek az a lényege, hogy töményen a legjobban kinéző jeleneteket tolják az arcunkba. kicsit tartok tőle, pedig a leghangulatosabb átvezetőket a Blizz tudta csinálni régebben így tőlük sokkal nagyobb az elvárás is egy jó mozira.
Félek attól, hogy gagyi lesz 😞

https://www.twitch.tv/kigyi https://www.youtube.com/user/kigyi23/

tigeroo
#160745
én a családot "szondáztattam meg" , mert ugye meséltem nekik, hogy előrendeltem a premier napjára a jegyem... még muterom is mondta ,hogy tetszett neki az előzetes, nameg "végre megértem fiacskám, hogy mi a szart eszel tizenéves korod óta ezen". amúgy, szerinte gyűrűk-ura pótlék az egész <#idiota>
#160744
Porton a premier napi vetítések vannak még csak fenn normálisan. A corvin mozi minden nap többször is adja 2D eredeti nyelven.
devlking
#160743
De ahogy nézem, ha érdekelne se mennék el megnézni. Csak a mom parkban adják 2d/feliratosan? Hát odáig a f*szom se menne el csak ezért.
#160742
Az a baj, hogy itt most filmes léptékben kel nézni, ahol viszont egészen mások a számok, mint videójátékoknál.

Csak összehasonlításképp, a 10. legtöbb példányban eladott játék 30 millió példányban lett eladva, a 10. legsikeresebb filmre 110 millióan váltottak jegyet. 30 millióval a top200 közelébe se lehet jutni, márpedig a költségeit tekintve (160 millió, ez top100 a filmek között) a warcraft filmnek a top100-at kell megcéloznia (~50 millió jegy) ahhoz, hogy nagyon sikeresnek lehessen mondani.
A warcraft csúcsa ugye 12 millió előfizető volt és tudjuk, hogy több, mint 100millió regisztrált account van (azt nem tudjuk, hogy hány eladott játék), szóval ha valaminek, akkor a wownak van a legnagyobb esélye nagyon sok jegyet generálni a gamer szubkultúrából, ugyanakkor én úgy gondolom ez önmagában kevés a top100hoz és minden azon múlik, mennyire sikerült a kiemelkedő látvánnyal és a "kúlsággal" nem wowosokat is megszólítani, mert ha csak wowosok mennek el a filmre, akkor bukta lesz.
Egy szó, mint 100 tessék elrángatni barátokat, barátnőket, szülőket, nagyszülőket, szomszédokat, hogy legyen egy méltó költségvetésű warcraft 3 mozink Arthasról. 😊
Utoljára szerkesztette: Pio, 2016.05.22. 22:08:58
devlking
#160741
Én el nem tudom képzelni, hogy ez hogy érdekelne valaki olyat, akinek köze nincs a warcraft univerzumhoz. Még engem sem érdekel, pedig van pár ezer nap playedem wowban (meg w2 örök kedvenc).
Persze lehet, hogy én csak túl öreg vagyok már ehhez...