World of Warcraft

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

PiszkosFred
#160590
Szamomra hangulat+tarsasag+ujdonsag varazsa kombinacio az, ami minden mas mmo elmenynel elorebb helyezi el a vanilla wow idoszakat. Meghatarozo es mai napig emlegetett idoszak volt az eletemnek. Azonnal visszaporgetnem az idot es ujra belevetnem magam a jatekba ujra es ujra, ha tehetnem... DE!

...de csak akkor, ha kozben fiatalodnek 10 evet es elfelejtenek mindent, ami azota tortent. Mert arra mar nem vesz ra a lelek, hogy 2016-os "fejjel" uljek le ujra vanilla wow-tal jatszani. De a 2005-2006-os onmagam orommel menne, barmikor, barmennyiert, azonnal. Addig is marad a sztorizgatas az ismerosokkel, haverokkal, guild tarsakkal es ennyi.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

tigeroo
#160589
azért ez sem igaz. most van egy lvl 100-as karakterem, és SEMMIRE sincs időm. Raidelni tudok LFG-vel hetente, de ennyire van időm. Hetente kb. 10-15 órát wowozom, van egy ilvl 670es mainem meg pár alt.
Nincs időm a garrison küldikre, profokat húzni, raidelni, battle petezni, és holvan még a pvp része a dolognak...

nostalriuson is toltam, kár érte. de az nagyon nyögvenyelős már nekem, hacsak nem partival játszol akkor nagyon monoton és frusztráló a régi wow már...
#160588
Szerintem a régi WoW azért (is) volt sokak számára vonzó, mert max szinten is volt mit csinálni, egy content patch nem törölte az egész addigi contentet, így mindig volt "feljebb", még ha elérhetetlen volt, akkor is.
Manapság meg miért lenne vonzó az, hogy kigearelsz egy karaktert, és viszlát pár hét alatt? Természetesen a raidek és a mythic nehézség rendben van, de az nem cél mindenkinek.
PiszkosFred
#160587
Egy volt fejleszto, aki most "csak" megprobalja majd veluk felvenni a kapcsolatot, mert hatha emlekszik ra a portas es beengedi 😊 Olvasd a twitterjet, nem fogja megvaltani (nem si tudna) a vilagot.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

devlking
#160586
Ez biztos számítani fog. <#idiota>
#160585
Szerintem nem. De most egy fejlesztő is kezdeményezte a dolgot így kiváncsi vagyok hova jut a dolog.
PiszkosFred
#160584
Ne vedd el a kedvuket, a "remeny" sokat jelenthet egyeseknek. Gyurcsok papat is milyen sokan neztek anno a budapest teven, pedig... o meg leszarta, minden nap csak gyogyitott, csak gyogyitott 😄

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

devlking
#160583
Ezeknek az internetes petícióknak annyi értelme van. 😄
Volt már egyáltalán olyan, hogy el is ért valamit?
DarkHorSe
#160582
Szerintem sem.

Swedish people are albino monkeys&#65279;

#160581
Alig 5000 és meg van a 200k aláírás a peticióra.
Kiváncsi leszek lép-e bármit is a Blizzard (tippre nem).
Fpocok
#160580
Oké, holnap beíratom magamat holidayre arra a hétre 😄

Parasite Eve 2, best game EVER!

TBTPumpa
#160579
Legion rölíz dét:

Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2016.04.18. 19:10:07

"You live your life just once, so don't forget about a thing called love..."

Pari
#160578
Dark Age Of Camelot-ban megcsinálták a fejlesztők, hogy egy megosztó expansion (ToA) után (3 évvel) indítottak három kvázi vanilla szervert (igazából vanilla+bc) és hihetetlen népszerű voltak...szal reménykedni azért lehet

"You no mess with Lo Wang!" Amoxx

Caliph
#160577

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Fpocok
#160576

Parasite Eve 2, best game EVER!

picket
#160575
Én nem ugrom át:



Na jó, viccet félre téve: arra miért nem gondol senki, hogy mekkora tökönszúrás lenne "kiadni" egy 12 éves játékot, miközben az n+1-edik kiegészítője is kint van? Mert az, hogy steamen meg lehet venni 1 ájróért régi szutykokat nosztalgiából, az egy dolog, de miért fizet valaki most a wow-ért (és miért lenne új előfizető), ha a vanilla jobb volt (még a fejlesztője szerint is)?

Szerintem 10 évvel ezelőtt abba kellett volna hagyni a fejlesztését, csak bugfix, b2w. Persze akkor elpárologtak volna az előfizetők, mert nincs remény újdonságra. A pénz tehát a további fejlesztésben van, hiába kerül többe, mintha vanillát nyomna.
Utoljára szerkesztette: picket, 2016.04.11. 10:16:25

&#3237;_&#3237;

tigeroo
#160574
szerintem az lenne a király, ha minden kieg. szinten lennének realmok. és tudnál "időben" migrálni, de visszafele már nem. tehát, kiélvezed a vanillát, ha akarsz akkor dobbantol a BC contenttel rendelkező realmre, ha azt is "kipörgetted" a te szinteden, akkor lépsz a WotlK világába... stb. sztem ez lenne a legjobb, mindenki a saját tempójában és akarata szerint lépegetne, tuti hogy sokan maradnának vanillán, van aki a BC alatt telepedne le , stb
tigeroo
#160573
34 új üzenetr, de a nostalriusnak nincs értelme.

van aktív WoD accom, Nostalriuson is tolom. döbbenetes amúgy, hogy ennyire van igény a régi wowra is. pont.
#160572
En megertem miert nem csinalnak ilyen retail szervert, kigyot bekat kiabalnanak amugy is rajuk, hogy nem tudnak uj dologgal eloallni, stb. Annyit irtam, hogy lenne ra valamennyire igeny, es penzt is csinalhatnanak belole, de nem fognak az altalad emlitett okok miatt sem. Kulon develpoerek meg GM-ek pedig nem lenne nagy dolog, ha par ember hobbibol fizetes nelkul fenn tudta tartani blizzard szinten ezt is.nAttol meg szomoru hogy lelottek a Nostat es tobb (tiz)ezer ember szorakozasa, karakterei mentek a levesbe. De sajnos ez az ilyenek vele jaroja.
Utoljára szerkesztette: MaRee, 2016.04.10. 22:11:01

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

devlking
#160571
Állandó KÜLÖN supportot fenntartani csak oda (más szabályok/bugok), x developer aki bugokat javít, x developer aki fogná a mostani verziót és megpróbálná visszahozni classicot (vagy bc-t? máris nem mindegy ugye). Ez azért nem kevés pénz havonta. Hiába van rá pénzük, ha negatívot mutat a vége akkor nem fogják megcsinálni, és ez most úgy néz ki.
És mégis meddig működne ez? Csak mert már most is mindenki sír, hogy több mint egy éve nincs új content.
És azt nem szoktad látni, hogy mekkora sírás van már csak azért is, ha egy kiegben/patchben régi instát újítanak fel? Merthogy az sem 'új' content.
PiszkosFred
#160570
Ah, Wildor 10 eve liveon sem volt mar beszamithato 😄 (viccelek).

Passz, altalaban az ilyen tortszerveres kommenteket atugrom.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#160569
Játszott innen egyáltalán valaki hosszú távon aktívan azon a szerveren? Arra emlékszem, hogy valaki írt róla egész jókat, de talán pár hétig, aztán írta is, hogy abbahagyta. Talán Wildor?
PiszkosFred
#160568
Ertem. Akkor nektek ez meg frusztralobb, mint azt korabban gondoltam, es teljesen jogos a hiszti meg a duh, mert ezek szerint eselyetek sincs, hogy legyen hivatalos vanilla szerver. Az illegalisoknal meg nem tudhatjatok, mikor zar be a bazar, kukazva minden addig elert dolgot, es meghagyva a keseru de szep emlekeket.

Hozzateszem, tovabbra is tartom, hogy igaz a mondas, mindig van a penz, amiert korpas az ember haja... Egyszer lehet lesz ilyen szerver, ki tudja.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#160567
Nem érné meg a Bizzardnak? Kötve hiszem. Ha már csak a Nostalrius többtízezres játékosbázisának egy kis része is befizetné azt a 12 vagy hány eurot, már biztos több lenne, mint a semmi. Akik ott játszottak nem azért játszottak ott, mert ingyenes (arról nem beszélve, hogy itt is kijött a szerverek üzemeltetése 0-ra a sok adományozó miatt, tehát az emberek hajlandóak voltak fizetni elég sokat még így is, hogy nem kötelező) , arra ott van a másik millió WoD-ot is futtató szerver, hanem azért, mert vanilla. Ha 1000 ember fizetné be havonta, megérné üzemeltetni EU és US-en egy darab vanilla szervert? És ha 5000? Ne feledkezzünk meg az előbb említett wowscape-ről, kicsit utána néztem, rég volt már. A tulajdonos csaj, Pheyton, havi átlag 500,000 dollár profitot zsebelt be a donatekből. A blizz be is perelte 90!!! millió dollárra. A wowscape egy BC-s szerver volt, csúcsidőben 4-5 ezer játékossal. Itt 15ezer is fent volt esténként.

A Blizz már kijelentette régebben is, hogy semmiképpen nem hajlandóak régebbi expansionos szervereket indítani, nem azért, mert nem érné meg(francokat nem, még ha csak minimális, de lenne profit belőle), hanem csak egyszerűen nem akarnak.
Utoljára szerkesztette: MaRee, 2016.04.10. 20:45:44

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

PiszkosFred
#160566
Pontosan igy gondolom en is. Kiprobalnam esetleg, talan... de jatszani biztos, hogy nem jatszanek. Viszont meselni rolna, irni rola, sorozes kozben nosztalgiazni, barmikor, barhol 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Fpocok
#160565
Én is úgy gondolom, hogy jobb volt a játék régen, BC volt a csúcs... de nem játszanék vele újra. Viszont az emlékeket sosem vehetik el tőlem.

Parasite Eve 2, best game EVER!

PiszkosFred
#160564
Befizetne vagy tartosan fizetne havidijat, hogy ott jatszhasson? 😊 Nem mindegy.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Fpocok
#160563
Szerintem ha megkérdeznénk az ott élőket, többségük befizetne egy hivatalos vanilla szerverre.

Parasite Eve 2, best game EVER!

PiszkosFred
#160562
Hat aki ezen a nostraakarmin jatszott, szerinted jelenleg is fizeti a havidijat? 😄 Ne szorakozzunk mar.
Ha tenyleg lenne fizetokepes jatekosok reszerol tomeges es tartos igeny erre, mar meglett volna.

Az, hogy egy regi motoros szamara a mostani wow egy rakas fos, azzal mindenki egyetert. De ahogy devil is irta, nem valoszinu, hogy ez a "regen minden jobb volt" es a "wow most egy szar" fenn tudna tartani egy szervert hosszutavon. Meg akkor sem, amikor konnyes szemmel gondolok vissza a 40 fos MC raidekre, ahol mire vegigbuffoltuk a raidet, mar le is jart az eleje 😄, vagy hogy mennyire istennek tartottuk azt a konfigot, amelyik a Tarren Mill- Southshore kozotti ragogumi haboruban ketszamjegyu, es nem 3-4 fpst produlalt, a BRD elotti mindcontroll+lavajump kibaszasrol nem is beszelve. Ahogy viccnek tunik a korabbi 10 fos (vagy 15, faszseemlekszik mar) Stratholme is, pedig nem votl az...

Ha mindez a szep emlek garantalna a vanilla szerver sikeres fenntarthatosagat, mar regen lenne ilyen. Nem hulye a blizz, jobban szeretik a penzedet annal, mint sem egy ilyen ziccert kihagyjanak. Ha ziccer ez, egyaltalan...

De lehet, hogy tevedek. Benne van a pakliban.
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.04.10. 20:21:42

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

Fpocok
#160561
Nem tudom...
Blizzard azzal van elfoglalva, hogy új embereket tudjon behúzni, ezért is butítja le a játékot. Vanillara meg leginkább olyan lenne kíváncsi, aki régi játékos és esetleg már amúgy is fizeti a havidíjat?

Parasite Eve 2, best game EVER!

PiszkosFred
#160560
Jo, de mennyi az a tobb? Es meddig? Mert kutyazza itt mindenki a blizzardot, de nem vagyok benne biztos, hogy vegiggondolta akar egy ember is, hogy mit is akar. Mert ertem en, hogy a kurvaanyjat nekik, bezartak a kedvenc szervert, pedig annyi penzuk van a wowbol 10 ev alatt, amennyit le sem tudunk irni szamokkal, de ha tenyleg lenne ra tartos igeny, akkor egy ilyen "penzehes" banda nem hasznalta volna mar ki? 😊

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#160559
Kungen mindig ilyen, úgy hájpol egy új MMO-t, hogy a WoW-ot szidja, aztán játszik vele pár hónapot és tovább áll.
Most különösen salty, mert WoD-ra az volt a cél, hogy megint éllovasok legyenek, aztán amikor látszott, hogy ez nem lesz meg abbahagyta, a klánja pedig nélküle előrébb jutott a toplistán... 😊
Ettől még bírom a szövegeit, de ebből a szempontból totál kiszámítható.
Utoljára szerkesztette: Pio, 2016.04.10. 19:33:18
Fpocok
#160558
Azt se felejtsük el, hogy azért ezek a szerverek nem annyira ismertek. Ha hivatalosan bejelentené és üzemelne ilyen szerver, több ember érdeklődését is felvetné.

Parasite Eve 2, best game EVER!

devlking
#160557
3 percig bírtam, aztán annál a résznél kikapcsoltam, hogy azért volt jó vanilla mert órákat kellett keresni groupot bármihez, meg órákat kellett farmolni raidhez.
Eszembe is jutott legszarabb (lock) dpsként milyen kurvajó is volt vanilla. Főleg raidelni. Nekem ez nagyon nem hiányzik.
Utoljára szerkesztette: devlking, 2016.04.10. 19:21:16
PiszkosFred
#160556
Ha beallitana a Blizz a mostani pve-pvp-rp-apamfasza realmek melle egy angol nyevul "retro" realmet, akkor szerinted ugyanaezek az emberek akikkel egyutt jatszol/jatszottal a torton nagy boldogsagban, szerinted elmennenek a hivatalos vanilla szerverre is? Ha igen, meddig maradnanak? Meddig tartana ki egy juzerre levetitve a lendulet? 2 honap? Fel ev? orokre maradna es fizetne a havidijat? Hogy latod?

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#160555
Sajnos nem tudom mi a helyzet törtszerver fronton, mennyire megbízható és valóban a wow élményét nyújtó szerverekről van szó, mivel életemben nem voltam még tört szerveren.
Csak hivatalos szerveren játszottam és noha én is sokszor negédes nosztalgiába kezdek a "régi szép idők"ről egészen biztos vagyok benne, hogy nem játszanék pár napnál tovább egy vanilla szerveren, ha külön havidíjas lenne akkor meg valószínűleg ki se próbálnám.
Egyetértek azzal, hogy ehelyett inkább új kontentre szánja a Blizzard az erőforrásait, ez a kieg úgyis hagyott némi kívánnivalót maga után.
Az pedig, hogy épp mikor kit perelnek be azért, mert ellopja a tulajdonukat részemről az ő dolguk, ahogy írtam sose törtszervereztem, szóval nem fogok sajnálni egyet se, az pedig tökéletesen tudható, hogy törtszervert üzemeltetni törvénysértő, szóval aki csinálja az tudatosan vállalja a rizikót.
#160554
Az ugye megvan, hogy az ingyenes privat szerverekkel dunat lehetne rekeszteni? Egeszen WoD-ig megtalalhato mindenfele kieg szintjen, ugyhogy aki ezen a szerveren (vagy akarmelyik vanilla/bc szerveren) megtalalhato, az azert van mert OTT akar lenni.
DarkHorSe
#160553

Swedish people are albino monkeys&#65279;

DarkHorSe
#160552
<#zavart2>

Swedish people are albino monkeys&#65279;

PiszkosFred
#160551
Hat nezzed 😄 lol

#160550
Ezert mondom, ne legy naiv, ne keress benne logikat. Baszta a csoruket, kesz. Bezarattak, az adminokat beperlik (valoszunleg), es az elet megy tovabb. Mindig vannak kis halak, akik lebuknak es megszopjak es mindig lesznek arcatlan "nagyok", akik nem. Ebben akarsz logikat keresni? 2016-ban? Magyarkent? Ne viccelj... 😄
Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2016.04.10. 13:15:51

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#160550
Nem ertem mi a navitias ebben. Csak abban probalok logikat keresni, hogy az olyan szereverek/emberek amik tenylegesen penzt keresnek, nem is keveset a Blizzard szellemi termeken, miert mennek vigan tovabbra is, es az olyan ami nem, miert kell becsukni. Savanyu a szolo.

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

#160549
Ez a videó se sokat bizonyít, mivel - tudtommal - ez a szerver nem volt havidíjas. Sokan vannak ezen is, mint az összes törtszerveren, de ez nem jelenti azt, hogy igény lenne egy igényes, havidíjas vanilla szerverre, sőt, valószínűleg nem lenne, csak nosztalgiából mindenki kipróbálgatná.
Persze ha ingyen szolgáltatná a Blizzard sokan játszanának rajta, de nem azért, mert vanilla, hanem azért, mert ingyen van.
DarkHorSe
#160548
blizzard csak siman nyomorek, van egy nagyjabol ertelmes jatekuk (hs) a tobbi meg csak egy rakas szar, mondjuk megneznem azokat az embereket is akiknek a jelenlegi szintezes/petbattle/garrison content megfelel lol

Swedish people are albino monkeys&#65279;

PiszkosFred
#160547
Ez most csak egy hiszti, vagy tenyleg ennyire naiv vagy? 😄 No offense, de na...

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#160546
Eddig a Nostalriuson kivul tudtommal a Wowscape-t zartak be egyedul a Blizz miatt, de az nem non-profit volt, a tulajdonos (csaj ha nem csal az emlekezetem) dollar milliomos lett belole, be is pereltek. Meg az idetlen magyar Tauri tualjdonosai is tizmilliokat szednek ki a szerverbol evente.
Ez szintiszta rosszindulat a Blizz reszerol, hogy nehogyma tobb jatekos legyen egy szar vanilla szerveren, mint a retailon..

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

devlking
#160545
Ne aggódj, amelyik kicsit is népszerűbb lesz, annak is ez lesz a sorsa.
Fpocok
#160544
MEgnéztem a második linket. Mekkora egy seggfej.

Parasite Eve 2, best game EVER!

PiszkosFred
#160543
Tenyleg azt hiszed, hogy nem mertek fel a dolgot? Ha lenne megfelelo igeny arra (ertsd, megfelleo szamu allando fizeto jatekos, mert azzal szart sem ernek, ha csak egy honapig probalja ki valaki), hogy a mostani szerverek mellett legyen egy vanilla is, akkor mar lett volna.

“Yesterday is over. Tomorrow is yet to come. Today is yet unknown. Let's go!”

#160542
Akkor lője le a többi 100 privát szervert is amiből milliomosok a tulajok, ne az egyetlen non-profit szervert a legjobb és legnagyobb játékos bázissal.



#160541

NINCS RÁ IGÉNY
Utoljára szerkesztette: MaRee, 2016.04.10. 12:13:04

az amúgyot nem rövidítjük ám-nak

Fpocok
#160541
Nehéz dolog, kinek kéne igazat adni.
Illetve nem, Blizz nek joga van hozzá. Megoldás az lenne, ha saját maguk csinálnának egy ilyen szervert, mert ezek szerint van rá igény.

Parasite Eve 2, best game EVER!