Berta Sándor

A Musicload is követi az Apple példáját

Úgy tűnik, hogy az amerikai vállalat példája ragadós. Ezt bizonyítja, hogy egy német portál is jelezte: másolásvédelem nélküli zeneszámokat fog árulni.

Alig telt el néhány óra az Apple bejelentése óta, a Deutsche Telecom leányvállalatának számító Musicload is közölte, hogy idén április elsejétől a kínálatában megtalálható dalok több mint 95 százaléka digitális másolásvédelem nélkül is hozzáférhető lesz. Az Apple és a Musicload a két legnagyobb németországi legális zeneletöltőhely.

"Minden nagy kiadó támogatta kezdeményezésünket" - nyilatkozta a Musicload szóvivője. A portál kínálatában jelenleg kereken 6,5 millió zeneszám, illetve zenei album van, ezekből 3 milliót már most sem véd DRM-technika. A vállalat egyúttal azt is bejelentette, hogy a jövőben minden egyes fájl MP3 formátumban is elérhető lesz. Ezenkívül tárgyalásokat folytatnak a kiadók képviselőivel egy a jelenleginél sokkal rugalmasabb árkategória-rendszer kialakításáról és bevezetéséről. A Musicload már most is lehetővé teszi a kiadóknak, hogy egy 79 eurócent és 1,99 euró között meghatározott sávban maguk határozzák meg az egyes dalokért fizetendő árat.

A Német Zeneipari Szövetség azonnal üdvözölte a döntéseket. Stefan Michalik, a szervezet ügyvezetője szerint így a jövőben a német zenei piac az eddiginél sokkal rugalmasabban tud majd reagálni a piaci folyamatokra és igényekre. Az új szerzeményeket drágábban, a régebbieket pedig olcsóbban lehet majd értékesíteni és mivel a forgalom jelentős részét az új zeneszámok teszik ki, így a forgalom is növekedhet.

"Fontos azonban, hogy a felhasználók ne gondolják azt, hogy ezentúl azt csinálhatnak, amit akarnak. A másolásvédelem nélküli fájlok terjesztése például a P2P-hálózatokban továbbra is bűncselekmény marad" - szögezte le Stefan Michalik. Az még kérdéses, hogy a változtatások mennyiben jelenthetnek mentőövet a zeneipar számára és növelhetik-e, ha igen, milyen mértékben a legális zenevásárlásokat.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • pallerr #12
    asdefge-nek igaza van nem füllel kell hallani a lábdobot hanem érezni kell. Lábdob rezonencia=test rezonencia. ettől élvezed attól hogy nem hallod. mp3-nál ilyen alacsony frekvencia nincs. ezért jó a bakelit. :) :) ott van. :)
  • smv #11
  • B0nFire #10
    Hangmérnök kell hozzá. Természetesen nem kontár. Plusz megfelelő technika. Egy jó példa: a csatornákban a frekvenciák vágása, illetve különféle kompresszorok/limiterek alkalmazása. Nagyon szépen szét lehet választani a jeleket. Természetesen két egymáshoz közeli mikrofon veheti a másik jelét, de a dinamikus mikrofonnál nem ez fog kiszólni. Hanem a két overhead ami a dobcájg fölé van függesztve; ezek általában kondi-mikrofonok; ezzel veszik a cineket, és hozzátesznek az egészhez egy "globális" sztereó jelet.

    Ha nem lehet kihallani a lábdobot, annak több oka is lehet.

    1. Szar a dob.
    2. Szar a bőr (szakadt, ragasztott, rosszul hangolt)
    3. A hangmérnök süket, avagy nem érti a dolgát. Ez utóbbi a gyakoribb eset. Az alapvető frekvenciákat ismerni kell. a 22"-es lábdob mélye kábé 60 Hz körül jön elő, a csattanása 1,5-3 kHz. Ezeket kell emelni. Pergőnél a mélye (vagyis a testessége) 200-300 Hz között van, ez mérettől függő de az átlagos 5,5x14"-re vonatkozik.

    Mekkő tanulni.
  • BB7 #9
    "április elsejétől" kiderülne, hogy csak tréfa az egész! XD
  • Gerygrey #8
    Hát a rádió olyan is... (bár a magyar rádióknál nem csak a zenék technológia, hanem művészi minőségével is igen nagy gondok vannak)
  • asdefge #7
    Rolika! Nem keversz valamit véletlenül? A lábdobot meg ne füllel hanem gyomorral hallgasd :-))
  • humaninsect #6
    kevered, mert az egyik a mintavételezés a másik pedig a hangullám
  • Dark Angel 666 #5
    az mp3 maximum 320 kbites lehet -_-
  • roliika #4
    Hangmérnökök problémája például, hogy rock koncerten ha van 5-6 dob..hogy tudják szétválasztani ott élőben, hogy minden hallható legyen...tehát még élőben sem feltétlen hallja meg az ember pl a lábdobot...namost ha ez bárhogy akár blurayre digitalizálásra kerül..ottmár óhatatlanul elvesznek olyan hang adatok amit amúgysem hall az ember fia, demég a kutyák sem...pl élő rádió műsorokban is MP3-al (96-128kbit) dolgoznak. Oszt mégis hallgatják a népek. A formátum tud jó minőséget is előállítani.
  • roliika #3
    Egy 900kbit/s-os MP3 neked miért nem elég? Nemondd, hogy a Hifin meghallod az eltérést egy 2000-reshez képest mert hanyattdobom magam. :D

    MP3 a mély és magas frekvenciákat vágja le, így spórol, de megfelelő bitráta mellett az ember képtelen érzékelni ezeket az eltéréseket, egyszerűen nincs hozzá szervünk.. pl 20 kilohercet nem igen lehet meghallani adott dinamika mellett... de a 2-10 hercet sem. Ugye a mikrofonok pedig elvileg 44100 hercet tudnak.