23325
  • KranaZoli #17877
    Megvan a végigjátszás ua. volt, ahol a magyarítás :) Nem igazán tudom magam betájolni abban a leírásban és abban a szitu-ban amiben jelenleg is vagyok :(
    Ott akadtam el tegnap este, hogy a reaktor-t kellett áram alá helyeznem. Ezt megtettem. Majd aszongya, hogy menjek vissza a liftekhez ahonnét a többi szintet is elérem. A reaktor aktiválásához lefele kellett mennem 1 emeletet lift-el. Ide visszatalálok, de ez a lift le van szakadva. Aztán már igen volt időm tegnap, de cirka 5-10 perc alatt nem találtam kiutat. Sajna jobban nem tudom leírni a szitut. mert nem tudtam, hogy el fogok akadni :( Annyi biztos, hogy létrákon tudok felfele menni, a legfelső szinten látom, hogy pörög a reaktor. Aztán van az a szoba, ahol aktiváltam a reaktor-t, majd ha megyek tovább lefele, akkor érek ahhoz a bizonyos lift-hez amivel most én felfelé szeretnék menni, de nem tudok, mert mint írtam leszakadt. Nem tom ebből rájöttök-e hol vagyok?
  • Hmuda
    #17876
    De beszúrtam, de eddig mindig megfelelt a fizika minőségének bemutatására.
  • rezsofiz
    #17875
    :))))))
  • Mayday
    #17874
    Ezeket a kepeket ezekkel a szovegekkel mar beszurtad lejjebb is, nem?
  • qrz
    #17873
    Biztos bénák!Még 1 jó fizikai modellt sem tudnak írni! Nekem ennyiért jó ez is! :)
  • hykao #17872
    Esetleg csinálunk majd egy végigjátszás MOD-ot, amivel csak kényelmesen hátra kell dőlni...és végignézni, ahogy a MÓD végigtolja ezt a roppant bonyolult logikai fejtörőkel megspékelt játékot. :)))))))
  • Hmuda
    #17871
    Az első képen pl én nem a rongybabát mutattam be, hanem úgy nagyátlagban a motor minőségét. Mindt mondtam: ez a kockaoszlop egy normáisan megírt fizikai motorban már ezer éve le lenne döntve. Nincs egyensúlyérzéke és surlódás sincs semennyi beleírva a motorba.
  • KranaZoli #17870
    V.hol találtam DOOM3 végigjátszást pár nappal ezelőtt, de most nem lelem. Nem tudja v.ki az URL-t?
  • Árnyvadász
    #17869
    Talán fontos lehet: Nightmare fokozatban amint fegyverhez jutunk a lélekkockát is megkapjuk alapból! Ez azért is fontos, mert egyrészt nem vettem észre, hogy lennének gyógyítócsomagok, másrészt NM fokozatban kissé brutális a játék. Irreálisan nagyok a sebzések amiket el kell viselnünk. Viszont a lélekkocka segítségével azért van némi remény.

    Hmuda: Ettől függetlenül is jó a fizikai motor. Más játékokban is furák a hullák, szerintem nem erről az oldalról kell nézni. Azért amikor egy felém kilőtt rakétalövedéken, az általam eldobott gránát megpattan mert egymás utjába kerültek, az igencsak jó dolog. Tipikus ütközésmodell, amit ígértek is, meg sok helyen ígérnek, de aztán vajmi kevés lesz belőle. Itt legalább betartották. És valóban lehet érezni, hogy a tárgyaknak, személyeknek tömege van. Sok játék eltúlozza a fizikát, rongybabát. Nekem volt olyan élményem is amikor egy zombi olyan lassan csúszott le a fal mentén (nekidölt szegény, a shotgun persze segített neki), hogy (mértem) 1 perc alatt csúszott le teljesen a fal aljához. Ilyet nem láttam még játékban.
  • KranaZoli #17868
    Ami engem zavar, ilyen kis hülyeségek, de furcsa, hogy amikor létrán mászok felfelé akkor is újratölti a fegyvert és mászik is tovább fölfelé :o
    Keggyetlen :(
  • KranaZoli #17867
    Jólvanna! Nekem mint írtad .ZIP állományként jött le. Erről nem én tehetek. Várom a láma magyarítást!
    Egyébként nagyon jó dolog, szóval még véletlenül sem akarok rá semmi rosszat mondani. Örülök neki, hogy 1általán van!
  • Hmuda
    #17866
    Hát nekem pl a Max Payne 2-ben lévő ragdoll efekt a majdnem-tökéletesség határát súrolta. Ha kicsit nehezebbé tették volna az embereket, akkor tökéletes lett volna ez a része (kicsit gáz volt, hogy egy kisebb fejbe bevitt kala-sorozattól a kommandós dobott egy szép hátraszaltót, de hát ez van). Abban nem volt olyan, mint a lentiekben. Ha egymásra volt pakolva pár láda, akkor ha az alsót kiütöttem akkor a surlódás a többit is megmozgatta.
  • KranaZoli #17865
    Én prószáltam ezt is, vagyis átneveztem a zip állományt és bemásoltam. Lehetséges, hogy jó. Azért nem tudom, mert az elején nem értettem a dolgot, vagy én voltam hülye.

    Me .zip fájlt azé mégse másolok be. Kicsomagoltam hát... De nem .PK állományt kaptam, hanem a lentebb írt 3 db könyvtárat, de ilyet meg a /base mappában nem találtam. Így hát megnyitottam a PK állományokat TC-ben és bemásoltam azokba ezeknek a mappáknak a tartalmait. (de előtte készítettem mentést az eredeti PK állományokról).

    Most már mind1, má végignyomom így. Aztán úgyis nekiugrok majd még1x, akkor felpakolom újra és másképp prószálom a magyarítást. (amiket írtatok)
  • hykao #17864
    Nem, banyek!
    Nem kell kitömöríteni semmit sem!!!

    Kukk: #17863!!!
  • hykao #17863
    A magyarításnak nem .zip a kiterjesztése!!!
    Ez csak azoknak jön így le, akiknek valamilyen windows hozzárendelése van!!!

    Nemsokára lesz - lámabiztos - telepítő... :)))

    Szal akinek .zip kiterjesztéssel jönne le, az úgy töltse le, hogy jobb klikk, és "Cél mentése más néven..." -> így már jól kell lejönnie a pakHUN.pk4 fájlnak (merthogy ez a kiterjesztése, ami valójában .zip fájl), amit nemes egyszerűséggel csak be kell másolni a /base könyvtárba!!!
  • lwb
    #17862
    ezeket a furcsán ülő-fekvő figurákat a FC-ból is be lehet szúrni. néh ott is érdekes dolgok vanak. pl. a friss hulla keze még a magasba mutat (mintha azonnal beállt volna a hullamerevség - ami ugye biológiai csoda lenne).

    nincs tökéletes fizika és ragdoll effekt sem még. majd meglátjuk a hl2 mit teljesít. csak nehogy ott is túl nagyok legyenk az elvárások ...
  • Hmuda
    #17861
    Kis adalék a fizikához:

    Egy normálisan megírt fizikai motorban ez már ezer éve ledölt volna:


    Lelőttem, leült a lépcsőre, kicsit oldalra van döntve a teste de még véletlenül se jut eszéve, hogy esetleg megadja magát a fizika törvényeinek, inkább csak üldögél még kicsit:



    Szóval attól, hogy a bazooka tényleg több méterre elrepít dolgokat az egy dolog, de nem ettől lesz jó egy fizikai motor, hanem attól, hogy mennyire valósághűen modellez le mindent. Mert abban nem fényeskedig tulzottan.
  • KranaZoli #17860
    A magyarítás az alábbi mappákat csomagolja ki (tömörített állomány):

    * dds
    * newpdas
    * strings

    Ezeket a mappákat simán így másoljam be a /base mappába, és kész?
  • Árnyvadász
    #17859
    Köszi!

    Aztán felmentem a daru kezelőpultjához a létrán és ott volt a cacodemon. Fogtam a shotgunt és lerepítettem vele a mélybe:)
  • romero83
    #17858
    THX
  • lwb
    #17857
    beholder=cacodemon (dúmnyelven) :)
  • rezsofiz
    #17856
    SZedd le a mULtiFiX-et.
  • Árnyvadász
    #17855
    DOOM3 Fizikai motor:

    Egy kissé SPOILERES lesz a leírásom, ezért aki még nem tart itt nem olvassa el!

    Van ugye a Cavern1-es pálya, már a játék végefelé. Gondolom mindenki emlékszik (már, hogy a francba ne...) arra a barlangüregre, melyben egy jó nagy darú ágaskodott. A helyszín tehát ez, a történet pedig a következő:

    Mikor pár lépést tettem a daru felé, egyből beindult a triger, és özönleni kezdtek a szörnyek. Géppityus Zombi, illetve nemsokkal később Óriás Démon Beholderek jópáran. Nos miután kifektettem a két zombit, a beholderek ellen bevetettem a rakétavetőt. Hatás nem maradt el:

    Az első beholder amint bekapta a találatot, nekivágódott a mennyezetről lelógatot lámpának, majd a lámpa ettől iszonyatos himbálózásba kezdett és pofáncsapta a a beholder társát, aki tiszta erőből a falnak csapódott, míg a az előző beholder rögvest kapott egy másik rakétatalálatot és legalább 20 métert felrepült balszerencséjére a daru fele, és berepült a daru kezelőpiltjába, aztán ki is feküdt. De maradt még a falnak koccant, aki visszapattanva ismét elém masírozott, megkapta a rakétáját persze ő is. Mivel totálisan szemből találtam el a lövedék a ködbe veszű szemközti barlangfalhoz repítette, majd mikor odaért pattant egyett és lezuhant a szakadék mélyére. Közben a rakéta robbanásának légnyomásváltozásától a lámpák ide oda himbálóztak ismét. Érdemes próbálkozni, a fizikai motor igenis durva!
  • romero83
    #17854
    Ööö. Lehet valahogy neten játszani? Nekem mindig kéri a CD kulcsot..
  • Trespasser
    #17853
    Ezt a hibát írja ki és nem hajlandó elindulni:

    "Driver components mis-match. Exit is the only option."

    Gef 4 ti 4200 -em van...
  • rezsofiz
    #17852
    na kiprobaltam avidemot... nekem berakott a base/demos mappaba egy demo000.demo nevu fajlt...azt annyi..nem tom most mit kezdjek vele...
  • NeoMaN
    #17851
    Amúgy a magyarítás:
    Nemtom mé xxx.pk4.zip a file kiterjesztése. Simán csak xxx.pk4-nek nevezzétek át. Semmiféle kicsomagolás meg bűvészkedés nem kell hozzá.
  • NeoMaN
    #17850
    lolka. ha beállítom ultra higra, újraindításkor simán 1024*768/mediumon indul el. Szal nem is engedi a beállítást... :)
    Gef4 64MB, 3200+, 512
    Kira!! :)
  • Enigma62
    #17849
    Megnyitod a Base mappát és oda kicsomagolod a magyarosítást,ennyi.
  • BEAST #17848
    nemtom ... engem is kicsit zavar ... igaz , tul sokat jáccok ... 1 nap alatt végigvittem ... nem tul nehéz , tényleg csak menj elöre lőj le mindent ami mozog , és kész ... mellesleg nekem ugy tünt fel ha mész 1 irányba és 1-2 percig nem jön ellenség akkor fordulj meg mert rosz felé mentél :DDDDDD
  • KranaZoli #17847
    Amit nem tudok:

    * Nem tudom hogyan lehet előhívni a konzolt, ahova be lehetne írni a cheat kódokat. Azt írja CTRL + ALT + ~ de nem erre semmi nem történik :(

    * A magyarítást hogyan kell helyesen használni. Mert nekem az, hogy bemásolom a .PK állományt a /base mappába nem igazán működik úgynézem. MOD csomagként nem jelenik meg, de már van fent magyarítás, így nem tudom, hogy pl. a legújabb működik-e és jól. Én úgy csináltam, hogy TC-el megnyitottam az állományt és bemásoltam a magyarítás tartalmát az eredeti .PK állományokba.
  • qrz
    #17846
    Keresd meg azt a teleport kaput aminek már 4 állomása van.Azon pedig az exit megállót válaszd.
  • JuanG
    #17845
    ez nem tűnt fel...vazze :DDD...
  • Mayday
    #17844
    Nem hiszem el, hogy ebben a jatekban el lehet akadni.
    Nem hiszem el, hogy ehhez a jatekhoz leirast kellett kesziteni. Basszus, ilyenek, hogy menjunk vegig a folyoson, lojuk le az impet, aztan valtsunk shotgunra, es nyirjuk ki a zombit, meg ilyenek? Hat LOL. Hihetetlen. De hogy valaki el is akad, meg leirast is hasznal, az ma vegkepp sok nekem...
  • Mayday
    #17843
    Felfele is lehet vele...
  • JuanG
    #17842
    Tudnátok segíteni?

    Elakadtam ott, ahol egy elektromos kocsiszerűséggel ("kisvasút") kell keverni (előre-hátra, jobbra-balra lehet irányítani)...nem tudok továbbmenni...
  • rezsofiz
    #17841
    ha kinyirunk valakit,akkor tunjol el egybol a hulla... varjunk arra 1-2 percet hogy eltunjon csak azert hogy tovabb tudjunk menni?eleg uncsi lenne ugy a game
  • fitutufi
    #17840
    18: Delta Labs: Level 3

    Menjünk ki, majd előre, az ajtó mögött pár katona vár minket, gránátot vagy rakétát nekik. Ezután menjünk be a jobb oldali kis szobába, töltsünk fel, majd lőjük le a katonát, aki berongyol hozzánk. Ezután ki, majd a sötétben cuccok vannak az oszlop mögött. Szedjük össze és irány tovább az ajtón át, menjünk be jobbra a WC-be, két katona lesz az ellenfelünk, majd szedjük össze a cuccokat, menjünk ki, majd át a másik ajtón, lőjük le a katonákat, majd a démonokat is. Menjünk el jobbra, majd szedjük fel a PDA-t és a cuccokat a teremben. Ezután menjünk tovább a másik terembe, majd gyorsan hátráljunk, a ránk rontó csápos katonákat rakétával üdvözöljük. Ezután menjünk vissza és rakétákkal szedjük le fent a golyószórós démont. Ezután be szembe a kis irodába, szedjük fel a PDA-t, töltsük újra az életerőnket, lőjük le a démont, majd kapcsoljuk át a monitort és menjünk vissza a szoba elé, majd lőjük le a katonát és menjünk el a másik ajtóhoz Chamber 1 felirattal. Be, majd szkennelés jön, ki, majd láncfűrésszel intézzük el a démont s a katonát. Tovább át az ajtón, majd menjünk be a teleport szobába. Lőjük le a katonát, majd a golyószórós palit is, majd menjünk oda az irányító panelhez és a monitoron kapcsoljuk át a panelt, majd a felnyíló monitoron aktiváljuk a panelt és válasszuk ki a második portált. Ezután ott termünk a fenti peremen. Ezután lőjük le a rakétás démont, majd tovább és jön még egy szkennelés. Ezután át az ajtón, menjünk be a jobb oldali raktárba, majd lőjük le a katonát, szedjük fel a cuccokat, lőjük le a démont, majd irány vissza és menjünk tovább, lőjük le a golyószórós mukit, majd tovább, a katonát és a démonokat intézzük el, majd menjünk el balra, szedjük fel a cuccokat, majd menjünk arra, amerről a katona jött. Menjünk be a biztonsági szobába, kapcsoljuk át a panelt a monitoron, szedjünk össze mindent, majd vissza és lőjük le a golyószórós katonát és a csáposat is. Menjünk a véres ajtóhoz, majd át és lőjük ki a katonát és a démont. Ezt követően át a másik ajtón, majd egyenesen, lőjük le a démont, majd balra be az irodába, vegyük fel a cuccokat, majd tovább egyenesen, a másik démont is intézzük el, majd be balra a másik irodába is, vegyük fel a cuccokat, majd lőjük le a golyószórós mukit is. Ezután tovább egyenesen, majd még három démont kell lelőnünk. Menjünk oda a pirosan fénylő lyukhoz, majd azon keresztül jussunk el a nagy elágazáshoz, ahol irány balra, majd fel. Menjünk a teleport szobába jobbra, majd lőjük ki a két rakétás szörnyet és menjünk a Hallway állomásra a teleporttal. Ezután menjünk tovább, be a terembe, a katonát és a golyószórós mukikat intézzük el, majd szedjünk fel minden cuccot, menjünk oda a fali medkithez, ha kell életerő, majd tovább át az ajtón, a démont lőjük le, majd a híd mellett jobbra. A rakétás démont lőjük le, át az ajtón, tovább, még egy ajtó, démont lőjük le, ki, majd a bal oldali szobába be, át az ajtón, le a létrán, be a kis szobába, a monitort kapcsoljuk át, vissza, lőjünk le minden démont, majd vissza és a másik irányba menjünk tovább. Le, majd át az ajtón, szkennelés, majd elértük a dokit. Lőjük le a démonokat, majd szedjünk fel minden cuccot és irány be a laborba. Menjünk az irányító terembe, majd a monitoron az Exit feliratú helyet jelöljük meg célként. Ezután be a teleportálóba, majd miután megjelentünk menjünk az ajtóhoz, nyissuk ki és irány a 4-es szint.

    NA AKKOR MERRE KELL ???? MILYEN DOKI ? OLVASSÁTOK VISSZA AAMIKET IRTAM HOGY HOL AKADTAM EL !! PLÍÍZ!
  • rezsofiz
    #17839
  • JuanG
    #17838
    miért nincs sisaklámpa? Egyszerű: azért hogy még jobban parázzál...nagyon hatásos, amikor csak a fegyvered torkolattűzében "villan" fel az ellenfeled sziluettje...

    ...sztem a hullaeltünős "csak egy vértócsa marad utána" trükk sokkal kiábrándítóbb, mint a doom 3-ban látottak...

    ...aki meg nem parázik, annak "beteg" a lelke :DDD...sötétben, egy jó fülhallgatóval, nagyon bejön :DDD...