33675


  • LezLee
    #365
    Én, mint hűséges rajongód, örülnék, ha megkaphatnám azt az új jelszót. Biztos ami biztos.
    Nem tudom, de szerintem már párszor le lett tisztázva, hogy csak az kerüljön fel, amire határozott igény van, és Mimacska is áldását adja rá. Erre meg mindenki össze vissza fölrak mindent. Örülök, hogy ennyire segítőkész emberek vannak, de könyörgöm, azért tartsuk már be a szabályokat, különben nem lesz hosszú életű ez a kaland ftp.
    Kár lenne érte...
  • MIMACSKA
    #364
    Hát megnéztem és most tényleg nem megy
    a jelszó viszont válltozott. Irjon akinek kell.
  • MIMACSKA
    #363
    Nem tudom,hogy mi lehet a szerverrel, de szőltam nekik. Gondjuk van a pleskkel, késöbb lesz saját programjuk rá.
    De ha orrba szájba pakolgattok fel rá, akkor elöbb utobb megszüntetik.
    Jó lenne, ha csak az kerülne fel amire tényleg igény van!!!!!!!!!!!
  • pluhi
    #362
    Du. fellőttem full szinkron DOTT-ot, S&M-et. SCUMMVM is fenn van. Szerintem rakd mellé a magyarositást, és mindenki örülni fog.
  • Randal
    #360
    Sziasztok!
    MIMACSKA!
    Megkaptam a logint, de nem akar belépni, nem tudod mi lehet az oka?
  • Axon
    #359
    Rendben!
    Megpróbálom meló után elindítani a letöltést.
    Akkor holnap reggelre fent lesz az Időgép.

    Még mindig nincs senki akinek meglenne a The Dig és a Sam&Max magyarul?
  • LezLee
    #358
    Lehet, hogy rá lehet érezni, de én szerintem még nem éreztem rá. Ölég gyakran elakadok, mert iszonyat nagy tereket kell bejárni, és sok a variációs lehetőség. Meg sajna túl sokat kell olvasni. Épp most vagyok a Sentinelek könyvtárában, és már vagy 1 órája mást sem csinálok, mint olvasok. :(( Amúgy nagyon jó.
  • MIMACSKA
    #357
    igencsak szívesen
  • IMYke2.0.0.0
    #356
    MIMACSKA: Pusszantalak! Köszönöm szépen!

    ------------------------------------------
    .:i2k:.
    ------------------------------------------
  • MIMACSKA
    #355
    Egyenlőre nyilvános amíg nincs visszaélés.
    Az időgép jöhet Axon azt már én is rég keresem+full szinkronos
    Most vettem egy notebookot amire már régen vágytam szóval iszonyat happy vagyok
  • MIMACSKA
    #354
    Imike neked ne adnék jelszót???????
    plesk.ecc.hu
    Felhasználó:era
    jelszó: aprilryan
  • Axon
    #353
    Van egy "jó" hírem.
    Itt van nálam az Időgép című kalandjáték.
    Teljesen magyar szinkronos.
    Kipróbáltam, remekül működik.
    Ha igény van rá felteszem.

    Imyke: kérj jelszót Mimacska-tól
  • IMYke2.0.0.0
    #352
    Srácok.
    Nos, ez a SCHIZM érdekelne engem is...

    ------------------------------------------
    .:i2k:.
    ------------------------------------------
  • Axon
    #351
    Örömmel értesíthetek mindenkit, hogy a SCHIZM fel van töltve.
    Tényleg érdemes letöltenie minden kaland fan-nak.
    Igény merült itt fel a Drakula részeire is. Én vállalom a feltöltését.
  • MIMACSKA
    #350
    Szerintem rá lehet érezni a logokájára :)))
    A sztorri :)) pedig király
  • pluhi
    #349
    Hi All!
    Sajnos komoly problémák akadtak a feltöltéssel kapcsolatban(GF, DOTT, S&M). Gőzerővel rajta vagyok, pár napon belül sikerül talán megoldani. Sorry.
  • LezLee
    #348
    Na aki még nyomja rajtam kívül a TLJ-t, attól megkérdezném, hogy hogy halad, mert én rohadt lassan :( Elég nehéz game, vagy csak én vagyok béna, vagy még nem éreztem rá a logikájára, nemtom. Amúgy nemrég kezdtem bele a 4. fejezetbe, nemrég már kezdtem örülni, hogy tiszta a sztory, most meg megint tiszta homály az egész :))) Nagyon kíváncsi leszek a végére...
  • Axon
    #347
    Kipróbáltam sajnos nem működik wincommanderrel sem...
    Ez valószínűleg a munkahelyi tűzfal problémája.
    Bizonyos portokon nem enged ki infot.pl. ha felmegyek egy ftp szerverre akkor bármelyik alkönyvtárba bemehetek, de ki már nem enged belölle, hanem hibaüzenetet küld. Csak úgy tudok kifele jönni egy alkönyvtárból, ha direkt beírom az alkönyvtár nevét, mondjuk az egyel fölötte levőét. Valószínűleg ez lehet a hiba a folytatásos letöltésnél is.
  • Axon
    #346
    5 cd-ből 4 fent van a SCHIZM-ből!
    Lehet töltögetni, holnap reggelre fent lesz az 5. is.

    Az 5. fele is felcsúszott és ha igaz a Wincommanderes sztory, akkor elég lesz csak a másik felét felnyomni.
    Kipróbálom....
  • MIMACSKA
    #345
    szerintem semmi extra
    Amit magától felajánl azt használd
  • Ersiman
    #344
    Sziasztok!
    A TLJ-t milyen beállításokkal írjam ki cd-re Alcohol 120%-al? Ezt a programot eddig nem negyon használtam.
  • MIMACSKA
    #343
    Ezt szerintem a játékmagyarítás topicban kérdezd meg.
    Én bár tudok angolul mégis magyarul sokal jobb játszani.

    Axon! Ha commanderrel töltesz fel akkor fogod tudni folytatni akkor is ha megszakad
  • CarajoEsp
    #342
    Broken Swordot nem szeretné valaki befejezni? Nekem megvan az anyagot el tom küldeni,de nagyon szeretném magyarul végigvinni egyszer végre.
  • Axon
    #341
    Egyáltalán nem értek veled egyet.
    Pontosan a kalandjátékokat (kell/érdemes/szükséges) magyarítani, mivel ezek a játékok azok, amiket egyáltalán nem lehet játszani nyelvtudás nélkül. Egy fps-el vagy startégiával igen jól el lehet ketyegni nyelvtudás hiányában is, de egy kalanddal már semmire sem mész.
    A fordítás meg nem is mindig olyan nagy meló. Ott van YarYar Final Fantasy 8 fordítása. 4 CD-s játék gigantikus mennyiségű szöveggel. Az elején 2 évre taksálta a lefordítási időt és most 2 hónap után már 91 %-os készültségnél jár.
  • Axon
    #340
    A Zak McKracken 2 nekem is megvan és teljesen magyar nyelvű.
    Azt én is fel tudom tölteni ha másnak nincs meg.
    Szerintem a SCUMMVM-t felesleges feltölteni mert az le lehet tölteni a netről ingyenesen, bár az is igaz, hogy kis mérerte miatt nem sok helyet foglal.

    Nos feltettem a SCHIZM második cd-jét. Azért a másodikat mivel szomorúan kellett tapasztalnom, hogy az ftp szerver nem engedi folytatni egy már egyszer megkezdett, de félbeszakított file feltöltését.
    FlashFXP-t használok ami eddig tökéletesen oldotta meg a fel- és letöltéseimet, de itt most hibaüzenettel tovább ugrott amikor az első iso-t kellett volna folytatni. Mindegy délben folytatom a letöltést hétfő reggelig, addig szerintem minimum 3 cd még felmegy.
    Ezt a kis időt még bírjátok ki!
  • pluhi
    #339
    Magyaritás témához: szerintem kár tökölni velük, a szöveg mennyisége hihetetlen bir lenni. Egy FPS, vagy stratégia ok, de rpg, kaland reménytelen szvsz. Persze ott van a Fallout 2 példája, de azt 2 évig forditották vagy 20-an.
  • pluhi
    #338
    Hi all!
    Remélem hétfőn nyélbe tudom ütni a feltöltést, addig sajna várnotok kell (utána viszont nem sokat). Most néztem meg, a SAM&MAX és a DOTT full talkie összesen 260MB tömöritve, szerintem az is elfér. A Grim Fandango isoban lesz, ha minden igaz. Van full szinkron Full Throttle is, de ott a felirat spanyol, a duma angol, szal gázos.
    Esetleg Zak McKracken? Kicsit régi, de zseniális. SCUMMVM-et mindenképp fellövöm, az kell a régebbi Lucas cuccokhoz.
  • MIMACSKA
    #337
    Hmm megnéztem....elég jó fej
  • IMYke2.0.0.0
    #336
    Van egy nagyon gyenge itt: GMiki oldalán
    De évek óta stagnál. Aki elkezdte, nem folytatja, sőt - a "rídmi"-jében közli, hogy ne is próbálja más folytatni ezt a fájlt, mert ő kivette(!) belőle a fontosabb részeket... khm erre mit lehet mondani?

    ------------------------------------------
    .:i2k:.
    ------------------------------------------
  • MIMACSKA
    #335
    Ismét igen csak kimerítő választ adtál :)
    Létezik, hozzá magyarítás?
  • MIMACSKA
    #334
    JÖHET!!!!!
  • IMYke2.0.0.0
    #333
    Forrás: PC Dome
    Pontszám: 9,5 a 10-ből!

    ------------------------------------------
    .:i2k:.
    ------------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #332
    Grim Fandango

    Olyan korszakot élünk át, mikor a nagy játékfejlesztő cégek rendkívül kevés kalandjátékkal rukkolnak elő. Istennek hála, hogy azért akad olyan cég is, aki nem hagyja pihenni a kalandorokat. A tavalyi év legsikeresebb kalandjátéka, a Course of Monkey Island után, most ismét valami nagyon kellemeset készített nekünk a LucasArts. Bátran állítom, hogy ez a név már garancia a minőségre és a jó hangulatra. Nem kisebb kalandjátékokat mondhatnak maguknak a készítők, mint a Maniac Mansion, Day of the Tentacle, Sam & Max, Full Throttle, The Dig és még sorolhatnám. Ezek a játékok egytől egyig elnyerték az év kalandjátéka címet különböző neves újságoktól. És ez a mostani is egy olyan játék, melynek dobozán szerepel a kis fickó a LucasArts felirattal...
    Biztosan sokaknak volt lehetősége a Grim Fandango demójával játszani, kicsit belekóstolni az egzotikus hangulatba, s az újszerű irányításba. Vannak olyanok is, akik furcsállják a játékot. Az tény, hogy ritkán születnek olyan programok, melyek túlságosan is elrugaszkodnak a megszokottól. A játék a Halottak Földjére kalauzol bennünket, egy olyan furcsa világba, ahol az ott zajló élet leginkább az 1930-as 40-es és 50-es amerikai noir filmjeit idézi. A környezet pedig főként azték, maya és mexikói népművészetre építkezik. Olyan nagy filmeknek tiszteleg, mint a Casablanca, Madarak... Az ilyen noir típusú filmekben, mindenki keménylegény, a nők sem adják könnyen szívüket, s mindenki iszik és dohányzik. A játék leírásában ehhez kapcsolódóan nagyon vicces kikötést írtak a készítők, afféle "a dohányzás káros az egészségre" típusú szöveget. De ez mind még nem jelenthet furcsaságot egy játékban. A különlegességet a karakterek kemény arcvonásai jelentik. Mivel a történet a Halottak Földjén játszódik, nem csoda, ha mindenki képéről lesült a bőr. Azték hiedelmek szerint, az ember halála után egy négy évig tartó utazásban vesz részt, míg eljut a kilencedik alvilágba. A lelkeket pénzel, étellel segítik hosszú útjuk kezdetén. Mexikó tradicionális ünnepei közé tartozik a halottak látogatásának megünneplése. Minden évben visszatérnek szeretteikhez, s ekkor az utcákon beindul a dínom-dánom, az árusok sátrakat vernek fel a giccsesen kidíszített utcákon, ahol a felvonuló embertömeg jelmezbe öltözve kurjongat. Erre az alkalomra készülnek azok a színes papírmasé csontváz alakok, ahonnan is Grim Fandango szereplőit mintázták a készítők. A játék első helyszíne El Marrow városa, ahová először érkeznek a halottak, s itt dolgozik főhősünk, Manuel Calavera (calavera spanyolul koponyát jelent), aki épp egy olyan utazási ügynök a Halotti Minisztériumnál, akinek az újonnan érkezett lelkeket kell elvezetni a végső nyugalomig. Ügyfeleinek különféle utazásokat ad el, attól függően, hogy hogyan viselkedett a halott élő korában. A négyévi tartózkodást csak azok rövidíthetik meg a Halottak Földjén, akik értelemszerűen nem, vagyis csak keveset rosszalkodtak. Emberünknek azonban nem mennek igazán jól a dolgai. Munkahelyi irodáját át kellett adnia Domino Hurleynek, aki igazán kemény rivális lett. Mannynek innentől csak rossz ügyfelek jutnak, s nem érti mi Mr Hurley sikerének titka. Dominonak csupa jómódú, első osztályú lelkek jutnak, Manny pedig szenvedhet, hogy ügyfelei alá legalább kerékpár jusson. S mivel az ügynököknek is kell átmenni az Élők Földjére a halottakért, sokszor már ez is gondot okoz Mannynek. Sofőrje állandóan ellóg, s a kocsi sem egy Pioneer motoros gépezet. Az iroda főnöke, a keménykezű Don Copal pokollá teszi Manny életét, azaz halálát. Copal titkárnője, Eva együtt érez Mannyvel, de nagyon aggódik saját munkájáért. Ugyanakkor Manny érzi, hogy Eva mögött nincs minden rendben. Épp mikor egy megmérgezett pacákért kéne átmenni az élőkhöz, Manny sofőrjét hazaküldték. Ekkor ismerkedik össze Glottisszal, a szerelővel, aki egy groteszk, nagydarab de csupa szív teremtmény. Manny kalandjai során fokozatosan ráébred, hogy ő csak egy korrupt társadalom áldozata, ahol csak a pénz számít. Sokan nem is hisznek a Kilencedig Alvilág létezésében, s itt telepedtek le a Halottak Földjén, hogy minél nagyobb hatalmat harácsoljanak maguknak. Manny nem sorolható a keménykötésűek közé, viszont rendkívül intelligens és jó üzletember. Ennek ellenére a felsőbb rend képes arra, hogy örökre itt ragadjon. A bűnözés a halálozás után is elég magas, ezek hátterében egy Hector Lemans (nem LeMon:) nevezetű koponya áll. A játék leggonoszabb karaktere, ő irányit minden szálat, s keze közül nem menekülhet senki élve vagy halva. Az egész halotti társadalom szinte a kezében van, birodalmában mindenki korrupt és áruló. Manny igazából akkor kerül a dolgok sűrűjébe, mikor Domino elől elhalássza Mercedes Colomart, azaz Mechet. Az ifjú hölgyike elszökik, Don Copal ezért bezáratja Mannyt a pincébe. Calavera ekkor ismerkedik össze a történet másik kulcsfigurájával, Salvador Limonesszel, a felkelés vezetőjével. A földalatti mozgalom neve Elveszett Lelkek Szövetsége, s itt dolgozik Eva is, akit Copal titkárnőjeként ismerhetünk. Manny elhatározza, hogy belép a felkelők közé, s kezébe veszi saját életét, azaz - helyesebben mondva - halálát. A történetet még hosszasan folytathatnám, hisz a cselekmény elég hosszú, és még számos helyszínen kell megtalálnunk a kiutat.

    Nagyon fontos megemlíteni az irányítást, ez igazán újszerű az eddigi point-and-click rendszerű LucasArts játékkhoz képest. Az opcióknál választhatunk karakter és kamera szerinti mozgást, vagy a játék közben is váltogathatunk közöttük a Ctrl+M billentyű kombinációval. Mannyt attól függően kell irányítani a kurzorbillentyűkkel vagy botkormánnyal, hogy melyik irányítási módot választjuk. Ha a karakterhez képest mozgunk, akkor a balra, jobbra billentyűkkel Manny fordul, le és fel billentyűk hatására pedig előre és hátra mozgunk. Ha a kamera nézetéhez képest mozgunk, akkor a különböző mozgás billentyűkre az adott irányba sétál hősünk. Ilyenkor nincs hátrafelé menés és forgolódás. Mivel ehhez a fajta irányításhoz nincs szükség kurzorra, a felvehető tárgyakat nem a megszokott úton vehetjük magunkhoz. Ha olyan valami közelébe megyünk Mannyvel, amire érdemes lenne odafigyelni, emberünk odaszegezi arcát. Ilyenkor az E vagy S gombbal megfigyelhetjük, az Enter, U vagy W billentyűvel használni tudjuk, +, P vagy A billentyűkkel pedig felvehetjük azt a bizonyos dolgot. Más karakterekkel az Enter billentyű lenyomása után cseverészhetünk. Az invertory is átalakult a nagy kaland elődökhöz képest. Az I vagy az Insert billentyűk hatására Manny a zsebéből előhúzza a már magunkhoz vett eszközöket, majd a kurzorbillentyűkkel válogathatunk köztük. Ez olyan esetekben elég hosszadalmas és idegesítő, mikor zsebeink tömve vannak kacatokkal. Ha alapállásban vagyunk karakterünkkel, az invertory megjelenítése nélkül is elő tudjuk húzni a tárgyakat a számok segítségével. Az 1-es gomb mindig a kaszát jelenti, ez állandóan nálunk van.

    A játék grafikájáról is fontos szólni pár szót. Ilyen még úgysem volt. A LucasArts felhagyott a megszokott rajzos grafikával, s átléptek teljes 3D-be. A hátterek, a karakterek, a tárgyak és a különböző térelemek egytől egyig 3 dimenziós objektumok. Azt is megkockáztatom, hogy a mozgást helyben számolja a program. Erre a következtetésre akkor jutottam, mikor egyik kameraállásból a másikba léptem, és a háttérben repülő madár mozgása folyamatos volt a képváltáskor. Természetesen a játék támogatja a különféle gyorsítókártyákat, s így a látvány egyszerűen lenyűgöző. A világítások és árnyékok teljesen életszerűek. Különösen tetszettek Rubacava esti fényei. De hadd osszam meg veletek még egy ehhez kapcsolódó észrevételemet. A saját Calavera kávézónk előszobájában Manny árnyéka folyamatosan kezd fakulni kifele menet, s teljesen beleolvad a lépcső vetett árnyékába.

    Végül még egy kis mese, ami meglehetősen érdekes lehet: elmondom első találkozásomat a tetováló fickóval. A pali (hivatalos neve Toto Santos) nem szereti, ha a hűtőszekrényét nyitogatjuk, mert olyankor lelassul a gépe. Egy idő után nagyon begurul, s elkezd káromkodni. De a lényeg az, hogy hogyan! Kérem szépen, magyarul! Nos, én nem akarom a LucasArtsot halálra dicsérni, de ez szép húzás volt! Ritkán panaszkodnak a szomszédok a hangzavarért, de most különös figyelmeztetést kaptam tőlük a hangos nevetésért. Na de akkor mit is mondott Santos: "Ugye nem akarod, hogy odajöjjek, és belerúgjak a se**edbe?" Idézet vége, gondoltam én... Mikor elkezdtem faggatni, hogy ugyan mit is firkál Naranja kezére, azt suttogja magában: "Micsoda se**fájdalom, miért nem fogja már be a pofáját!?" Hmmm... Hát ez van! Nem teljesen magyaros, de vettem az üzenetet!

    Összességében nagyon élvezhető és könnyen emészthető a Grim Fandango. Nincs annyi poén beleszőve, mint mondjuk a Monkey Islandbe, de hát ez nem is arról szól. A játék alcíme hogy bűn és korrupció a Halottak Földjén, s az van benne elég. Sokszor a cselekmény olyan fordulatokat tesz, amilyenre nem számít az ember. Ennyit szerettem volna megosztani veletek a LucasArt legújabb játékáról. Szorítok, hogy ismét elnyerjék az év kalandjátéka címet!

    ------------------------------------------
    .:i2k:.
    ------------------------------------------
  • MIMACSKA
    #331
    A grim Fandango-nak mi a története?
  • Axon
    #330
    Itt természetesen Te mondod ki az utolsó szót mi mehet és mi nem.
    Mi örömmel vesszük a biztosított tárhelyet.
  • MIMACSKA
    #329
    Én már beszéltem erről pluhival, szerintem most jöhet a grimm fandango ami bár nem magyar de állítólag az egyik legjobb. Tehát pluhi tölthetsz :)))
    Ráadásul mintha azt írta volna, hogy mindkét játék megvan neki szinkronosan. Tehát ezek is mehetnének
  • Axon
    #328
    Elkezdtem a SCHIZM-et feltölteni, de szinte lemeredt a teljes munkahelyi háló. Mivel ADSL kapcsolatunk van a kimenő forgalmat 100%-ban leterheltem és így a bejővő forgalom is leállt. Csak esténként tudok feltölteni meg hétvégén.
    A jó hír az, hogy máris itt a hétvége és hétfőre biztos fent lesz mind az 5 cd.

    Látom rengetegen ajánlottak fel feltölteni való progikat. Az kérdezném tőlük, hogy van-e köztük magyar nyelvű.
    Elsősorban a The Dig-re és a Sam&Max-ra gondolok mival abból tudomásom szerint van magyar nyelvű verzió. Mert úgy egyeztünk meg, hogy elsősorban a magyar nyelvű kalandjátékokat gyűjtenénk össze.
  • LezLee
    #327
    Az nem baaaaaaaj :))))))
    Szeretjük a hosszú játékokat... :))))
    Még jobban a hosszú kalandokat :))
  • MIMACSKA
    #326
    igen csak hosszú
  • Lacc
    #325
    13-ból ha jól tudom...