33675


  • Kiru
    #16986
    THX! Már szedem is le! THX!
  • IMYke2.0.0.0
    #16985
    Írtam a TLJ Editorunk készítőjének, Varga Sanyinak.
    Ha olvassa, szerintem, megpróbál segíteni rajtunk.

  • kirol
    #16984
    Na azt hiszem nem a méret a lényeg!

    Mert van egy ilyen is: 0002_lov_res.bbb a régi 4 cd-s verzióban, ami 1 520 964 bájt, és tökéletesen megy a dvd-s verzióval.

    Úgyhogy maradnék mégis a #16980 hsz-es ötletemnél.
  • takysoft
    #16983
    majd megnézegetem ezeket én is:D
    bár attól tartok, ha lesz is video-fordítás, csak egyik verzióvel fog müködni.
    így van ez?
  • kirol
    #16982
    Viszont ezt talán most sikerült megcáfolnom, de ezt majd később.

    A mostani ötletem, hogy csak akkor lesz jó a módosított fájl, ha a mérete hajszálra megegyezik az eredetivel. Volt már ilyen, lásd SH:TCoTSE.

    Na ha most sikerülne ezt elérnem az jó lenne, de nem lesz könnyű, mivel az eredeti oda-vissza útán nem 3 122 704 bájt.
  • IMYke2.0.0.0
    #16981
    Igazad lehet!

  • kirol
    #16980
    Szerintem az a probléma, hogy nem elég azt csinálni, hogy átírom *.bik -ről *.bbb -re ,mert ha simán az eredeti fájlt átrakom *.bik -be, majd *.avi -ba, majd *.bik -be és végul ezt átírom *.bbb -re már akkor sem működik a játék, pedig magán a videó anyagán nem történt változás, csak oda és visszakonvertáltam.

    Lehet, hogy van egy progi (most tételezzük ezt fel) ami a *.bik -et írja át *.bbb -re a játék számára, csak közben hozzárak egy bitnyi jelőlést, ami a miénkben nics, így nem is működik.
  • kirol
    #16979
    Köszi.
    Hát érdekes. Se úgy nem jó, ha nagyobb a méret mint az eredeti, se úgy, ha kisebb.
    Pedig azt hittem, hogy emiatt de nem.

    Ráadásul nálam esc se segít, szabálytalan művelet és kilép.
  • Ersiman
    #16978
    Kettesre feltöltöttem egy .bbb fájl két verzióját. Remélem sikerrel jársz!
  • Ersiman
    #16977
    Most telepítem újra a tanácsod szerint.
  • IMYke2.0.0.0
    #16976
    Akkor a megoldás: #16962 ... :((((

    A full is akkor csak szöveges lesz.
    A videokat azért nézzétek meg :)
  • kirol
    #16975
    Valaki felrakna egy rövidebb videót, hogy én is kipróbálhassam?

    Mert én szeretem az ilyen kihívást jelentő problémákatm és hátha meglehet mégis csinálni.
  • Ersiman
    #16974
    Üdv!
    Nekem a Gamestar dvd-s verzió van meg és nekem sem játsza le a kezdő videókat.
  • kirol
    #16973
    Akkor azt mondod a készben nem lesz magyar felirat az animokon?
  • IMYke2.0.0.0
    #16972
    Ez eszméletlen!
    Most beállítottam a Vegas-t azoknak a paramétereknek megfelelően, amit a RAD Tools az eredeti fájlról leolvas, lerendereltem a Funcom logo-t - a játék eleje - és utána beraktam a helyére: NEM JELENIK MEG!
    Azt hiszem, hagyom a francba az egészet!

    Amúgy, akit érdekelnek a MAGYAR videok és megvan a tesztmagyarítás - a *.bbb kiterjesztést írják át *.bik-re [s ha van a gépen telepített RAD Tools], akkor a filmeket gyönyörűen megnézheti.
    Felhívom a figyelmet ezekre:



    Nem hazabeszélésből, de a fejezet átvezetők majdnem olyan jók lettek, mint az eredetik! :))

  • Lord Myn
    #16971
    F*sza... Hát nem írigyellek. (Mondjuk a fordítás után ez már igazán 'kicsi' meló, de azért idegesítő)
  • IMYke2.0.0.0
    #16970
    Bezony...
    S most akkor renderelhetem őket újra :)))

  • Lord Myn
    #16969
    Ez komoly? Úgy emlékszem, hogy a 4 CD-sen is kissé darabosak voltak a videók, nem gondoltam volna, hogy 30 fps-el mennek...
  • Lord Myn
    #16968
    Igyekszem majd én is segíteni a tesztelésben, csak nemrég jöttem haza, aztán most a nyakamba szakadt minden.
  • IMYke2.0.0.0
    #16967
    Megvan a megoldás!

    A 4CD-s verzió filmjei:
    640*365/29.9 frame

    A 2CD-s verzió filmjei:
    640*365/15.0 frame

  • IMYke2.0.0.0
    #16966
    Mondasz valamit!
  • Lord Myn
    #16965
    Nem, újra vannak tömörítve a videók (kisebbek és jobb minőségűek 1 picit), ha jól emlékszem az 4 CD-s verzióban ráadásul interlace-esek voltak, a 2 CD-sben már nem azok. Egyébként a méretén is látszik: a 2 CD-s fullra felinstallálva ~ 1.2 GB, míg a régi TLJ-nél a full install 1.1 GB volt, de úgy hogy a videók a CD-ken maradtak, tehát ugyanúgy cserélgetni kellett a lemezeket.
  • kirol
    #16964
    Ott nem csak magát a fájlokat tömörítették a már sokkal hatékonyabb progival?
  • Lord Myn
    #16963
    Nem lehet, hogy az a probléma, hogy a 2 CD-s verzió teljesen más videótömörítést használ? (Hiszen pont ez a különbség a 2 verzió között)
  • IMYke2.0.0.0
    #16962
    Igen.

    Addig is:
    A magyarítást KÜLÖN KÖNYVTÁRBA tegyétek!
    A külön telepített "Global" könyvtárban találtok egy xarc alkönyvtárat és benne sok *.bbb fájlt - na azokat NE MÁSOLJÁTOK BE A JÁTÉK KÖNYVTÁRÁBA - Töröljétek!

    Hangsúlyozom: [b]csak a *.bbb fájlokat töröljétek, ne az egész Global könyvtárat!

    EZUTÁN az egész külön telepített magyarítást az 1.57-re feljavított TLJ könyvtárába másoljátok be és írjátok felül a régi, ottlévőket!

    A videok így maradnak angol feliratosak.

  • kirol
    #16961
    A GameStar -os verziót használjátok?
  • IMYke2.0.0.0
    #16960
    Megőrülök!

    Letelepítettem a két különböző verziójú TLJ-t, és néhány perce felraktam csak a 2CD-set és rá a teszt magyarítást... Nekem sem játssza le a videokat!!!!
    Feketeség - ESC...

    Na, most agyalhatok a megoldáson...

  • IMYke2.0.0.0
    #16959
    Lehetséges hibaforrás a későbbiekre:

    Nekem a 4CD-s és a 2CD-s TLJ is fel volt telepítve.
    A magyarítás teszt anyagát - a telepítőt - az én módosított, 4CD-s könyvtáramból alkottam, s benne maradt a Game.exe is a projektben, így azt is feltelepíti a magyarítás telepítője a gépetekre!
    Ajánlat:
    A magyarítás telepítése előtt a feltelepített játék könyvtárában készítsetek biztonsági másolatot a "Game.exe"-ről!

  • szotyimutyi
    #16958
    Én most szedem le.:)
  • takysoft
    #16957
    Imyke: tévedtem... a magyarítás eddig is működött:D
    a hatalmas fekete képernyő az indításkor csupán annyit jelent, hogy NEM MÜXENEK AZ ANIMOK!
    nyomnom kellett egy ESC-et minde animnál, vagy nem ugrotta át a hatalmas fekete képet.

    csak nálam nem mennek az animok?
  • Tomsess
    #16956
    Lejött a TLJ magyarítás. Jöhet a kód
  • Tomsess
    #16955
    Én megköszöntem neked és műxik is rendesen vele
  • takysoft
    #16954
    ez a bajom nekem is a netemmel.
    lefele OK, de felfele szenvedés...
    pegid olya sok jó dologgal el tudnálak letni benneteket...
    Bár a Bone 2 crackről a mai napig nem kaptam visszajelzést...
  • Axon
    #16953
    Köszi megkaptam!
    Lejött közben az anyag is. Kiírom cd-re és viszem haza.
  • IMYke2.0.0.0
    #16952
    Küldtem. S várom a visszajelzéskeet!
    Eddig senki semmit - a játékról.
    Ez nem tudom mit jelent...

  • reaper4
    #16951
    nem csodálom h sokáig tartott :) én max 12k val tudtam volna tölteni... ki se számolom :)
  • Axon
    #16950
    Hát ez olyan szabadság volt, hogy otthon voltam és minden nap 6-kor keltem és nekiláttam melózni a házkörül a sok lemaradást. Építettem egy új kerítést, betonoztam tűző napon. Tetőt burkoltam, téglát és vályogot hordtam. Orgona bokrokat ástam (ez az egyik legkulibb meló a világon).
    Szóval örültem, hogy végre jöhettem a melóhelyemre "dolgozni" :-)
  • Axon
    #16949
    Én voltam és "csak" egy hétbe került míg felért :-)
  • Axon
    #16948
    Most értem el eddig a beírásig az olvasásban.

    Természetesen tudok tesztelni. Küldheted a kódot nekem is.
  • Tomsess
    #16947
    Üdv újraJól telt a szabadság?