33675


  • IMYke2.0.0.0
    #17187
    Köszi!

    Amúgy, ezzel vitatkoznék egy csöppet:
    Amúgy meg most is a pénzes szülők seggidióta gyerekei járnak az egyetemekre. Ilyen volt is és lesz is. Szeritned mi értelme van a költésgtérítéses résznek?
    - Pécs - PTE [Pécsi Tudományegyetem] FEEFI [Felnőttképzési és Emberi Erőforrás Fejlesztési Kar]: szinte mindenki költségtérítéses képzésre jár
    - Továbbra is Pécs - költségtérítést fizethet az is, akit rendes, állami felvételin nem vettek fel, de ki tudja fizetni a fél évi 80-160 ezer Forintot [elenyésző azok száma, akik dúsgazdagok, a többség dolgozik, mint az állat és felveszi a Diákhitelt, költségtérítési kompenzációt kér és kap az Egyetemtől, valamilyen ösztöndíjból finanszírozza magát...]
    - Költségtérítéses képzésre járhatnak a másoddiplomások is, akiknek az első diplomája vagy nagyon friss [értsd: tavaly végeztek], vagy olyan szakon végeztek / járnak, melynek az állami támogatása olyan magas, hogy nem vehet fel mellé állami támogatású második szakot.
    [Ilyen az én "szociálpolitikusi" nappali szakom - az állam másfélszer több pénzt öl bele ebbe a szakba, ennek az az ára, hogy akik ezt a szakirányt választják nem vehetnek fel második szakot!]
    [Diplomázás után pedig fizethetünk ezerrel az újabb diplomáért, amit egy "mezei" BTK-s amúgy 'automatice' megkap a - mondjuk - nyelvtanárijával együtt.]
    - Költségtérítéses lesz az a nappali tagozatos is, aki önhibájából, vagy azon kívül az egy szakján összeszedett 8 hivatali elégtelent [két szaknál ugye ez 16] - természetesen egy Rektori engedély mentén.
    - Költségtérítéses a doktorit [PhD] végző, diplomás hallgató is - a költségeket az amúgy sem alacsony, a kutatási területétől függő állami támogatásból [ösztöndíjszerűség] kell és tudja fizetni.

  • Randal
    #17186
    Axon: Fizetni nem akkor kell amikor iskolába jelentkezel, hanem amikor elvégzed és keresel annyit amenyit megállapítanak ahhoz, hogy elkezdhesd. Lehet vitatkozni azon, hogy most ez jó vagy nem, de normális ésszel belegondolva igenis működhet.
    Ugyanis Ebből a pénzből fejlesztenék az iskolákat (elméletileg) ami azért nem ártana.

    Amúgy meg most is a pénzes szülők seggidióta gyerekei járnak az egyetemekre. Ilyen volt is és lesz is. Szeritned mi értelme van a költésgtérítéses résznek?

    nagykispeter: a HírTV akkora Fideszes hogy csak LOL

    i2k: BOLDOG SZÜLINAPOT
  • IMYke2.0.0.0
    #17185
    Köszönöm srácok! Úgy legyen!!!

  • szotyimutyi
    #17184
    Nagyon boldog születésnapot kívánok!!!
  • nagykispeter
    #17183
    Boldog Születésnapot!
    A munkahelyed pedig maradjon meg!
  • nagykispeter
    #17182
    Egy dologba nincs igazad,a szakmunkásképtésért már 90 óta fizetni kell.A gyakorlatért biztos,de az iskolába is van fizetős eggyik barátom gyereke oda jár és 70-80 ezer körül fizetnek egy tanévért +majdha gyakorlatra fog járni akkor a mesternek.
    Azon már én ios többször elkgondolkoztam hogy mi zajlik egy ember fejébe nikor elmegy szavazni.
    Mi kell ahhoz hogy valakiből sorszatosan balekot csináljanak.-
    Még Meggyesinél valahol megértettem mert szimpatikus a modora!
    Gyurcsányról még ezt sem lehet mondani!
    Érdekes hogy egy adó sem (kivéve HírTV) akarja megismételni a Gyurcsány vitát!Itt egy link a 24 megás videót érdemes megnézni végig,nagyon tanulságos!
    Arról ad tanulságot amit itt leírtam!
  • kirol
    #17181
    Boldog születésnapot Imyke!
  • szotyimutyi
    #17180
    Belegondolni is rossz, mi lesz a vége annak, hogy csak az jár egyetemre, akinek pénze is van. Gyakorlatilag pénzen vásárolják meg a diplomájukat...
  • Axon
    #17179
    Vajon miért van az az érzésem, hogy az általad olyan szépen felépített - és logikus - gondolatmenet, a valóságban majd teljesen máskép fog működni?
    Ez a bolsevik banda még sosem tett olyat, ami nekünk jó lett volna, ez persze azért is történt így mert soha nem is akart jót nekünk.
    Én már látom a jövőt, ahol a pénzes szülők seggidióta gyerekei járnak majd az egyetemekre, akik bármilyen hülyék is lesznek, akkor is átrugdossák őket a tanárok, mert kell a pénz, amit fizetnek.
    A szegény szülők tehetséges gyerekei inkább elmennek valami szakképzésre, mivel "az a biztos", hiszen egy fillérjük sem lesz semmilyen támogatásra.
    Az esetlegesen bekerült néhány jótanuló szegény ördögöt pedig kikezdik az ostobák sisere hada. Addig cseszletik, piszkálják őket a millás csávók, amíg teljesen össze nem roppannak, vagy pedig addig csábítgatják őket a különféle szórakozási lehetőségekkel, amíg le nem romlik a tanulmányi eredményük és ki nem csapják őket.
  • reaper4
    #17178
  • takysoft
    #17177
    ha a magyarítás nincs, akkor a játékot se töltöm most le.
    valaki tesztelje le pls:
    játék feltelepít normal installal, és müxik-e vele a magyarítás!?
    vagyis: normal install esetén is kiakad-e fekete képernyővel, és a többi enim megy-e
  • kirol
    #17176
    Szerintem is a suli dolog az kell, annyi ember jár oda, és olyan némelyik, hogy az már fáj.
    Sok ember nem tud mit kezdeni magával, és mivel a szomszéd egyetemre ját, ő is elmegy.

    Ez nem mehet így sokáig. Igenis csak az járjon oda, aki egy bizonyos szintet megüt, és nem csak azért, mert a suli fejkótát kap érte.
  • Randal
    #17175
    Kicsi off:

    Annyira nem gáz az, hogy fizetni kell a suliért. Őszintén mondom, ellébecoltam pár évet a fősulin és nem fogom bánni. Fizettem már tandíjat a túlcsúszásért is.

    Sajnos szükség van rá, mivel a képzési színvonal és a jól képzett diákok száma egyre csökken.
    Aki jól tanul annak se tudnak olyan feltételeket nyújtani az iskolák, hogy rendesen képezze magát. Aki meg a papírért megy oda, az legtöbbször kolihelyet,támogatást vesz el azoktól akiknek szüksége lenne rá(tapasztalatból mondom).

    Ha jól tudom azoknak nem kell majd fizetni akik elérnek majd egy bizonyos szintet, vagy csak kevesebbet. Amúgy meg valszeg az lesz, hogy a cégek kinézik a srácokat, felajánlanak nekik állást, kifizetik helyettük a tandíjat, max annyi pluszt kérnek cserébe, hogy ugyan írd alá ezt a szerződést és 2 évig nekünk dolgozol.

    Off vége.
  • IMYke2.0.0.0
    #17174
    A fordítgatást hobbiszerűen szeretem - ha ez lenne a napi munkám gyorsan megutálnám és nem tudnám jól csinálni... meg aztán: sok hivatalos anyag fordítása mellett nem lenne erőm a játékokra...
    Hivatalos játékfordító / honosító csapatokról nem tudok, s gyanítom, azt is fordító irodák készítik - tehát, ugyanaz, mint feljebb...

  • takysoft
    #17173
    Miva? Gyurcsány megmarkolta a tököd? szükséges megszorítások?
    velem meg fizettetni akarják az egyetemet. bár az még nem 100%, meg egy ingyen évem még volna, de akkor is gázos.
    Asszem az a csomag valahogy senkinek se jó.
    (de rám ne mutogason senki, és nem voltam szavazni)

    Imyke: fordító irodák nem érdekelnek? van némi hírneved játékfordítás ügyben. Ha én játékfordításokkal foglalkoznék, tuti felvennélek:D
  • IMYke2.0.0.0
    #17172
    De bizony... félő, hogy szeptember 1-től a munka- és internetnélküliek sorát gazdagítom...
    [Adja Isten, hogy ne így legyen!]
  • Axon
    #17171
    Csak nem ott is dübörögni kezdett a gazdaság?
    Sajnos engem is elért a bizonytalanság. Mióta újra a rohadék kommunisták lopják szét az országot, azóta drasztikusan megnőtt az elbocsátások száma a környezetemben is és az előszele elért engem is.

    Azóta egy régi CPG számot dúdolgatok:
    "Úgy szeretném, úgy akarom..."
  • kirol
    #17170
    Hát visszaolvasva csak pár órád lenne, mert holnap lesz 14-e.
  • Tomsess
    #17169
    Huh...skacok, úgy látszik, hogy részemről a tesztelés elmarad mert még arra sem volt időm, hogy a 2CD-s TLJ változatot lehúzzam. Meg ha le is jönne, 2 nap alatt nem viszem végig, sőt, nincs is két nap időm, ha csak nem történne vmi csoda. Szal én asszem offolok etéren sajna. Bocsesz
  • kirol
    #17168
    Hogyhogy? Mi történt? Ott is leépítés van? Meg otthon is nálatok, hogy költözöl?
  • IMYke2.0.0.0
    #17167
    Most a legkisebb gondom is nagyobb ezeknél... a költözésem és a munkahelyem megmaradása jobban izgat.
  • kirol
    #17166
    Hát én már ezt meg se merem kérdezni.
  • takysoft
    #17165
    tök jó az LCD téme, de mi van a TLJ meg a Paradise fordítással?
  • nagykispeter
    #17164
    Hát akkor még van 9 hónapom.Amúgy én is leszeretném cserélni,de addig nem akarom mert soha nem lehet tudni!
  • kirol
    #17163
    Szerintem 3 év után.
  • nagykispeter
    #17162
    Mennyi idő után lehet eladni a sulinetes dolgokat?
  • kirol
    #17161
    Oké, mondom, meggyőztetek.
    Most ezután már nem hallgatok senkire, nehogy eltérítsenek, csak a saját szememnek hiszek majd amikor nézegetem a TFT-ket élőben.
  • Ordel
    #17160
    Nemrég cseréltem le CRT monitoromat TFT-re. Ég és föld a kettő.
    Nekem is volt nem egyszer, hogy másnap reggel mikor egy hosszabb fordítás vagy játszás után felkeltem, vérben volt a szemem, vagy este éreztem, hogy majd kiugrik a helyéről. DE amióta megvan TFT ezeket nem tapasztaltam.
    Hidd el, tényleg megéri váltani!
  • MerlinW
    #17159
    Ha ennyire túrázol a témán, én is mondok 2 előnyt: kisebb helyet foglal és kevesebb áramot eszik:) Én ezért vettem anno:) Az más kérdés, hogy azóta valóban elfog a hányinger, mikor CRT elé ülök:)

    Nem kell ezt szanaszét bonyolítani, venni kell:) Nekem 16ms-s 17" Benq-m van 3 éves, oszt játék, film, munka, minden teljesen korrekt. Lehet vak vagyok, de én nem láttam különbséget a 8 és a 16ms-s TFT között..:)
  • kirol
    #17158
    Na jó, köszi.
    Több hülyeséget megpróbálok nem írni.
  • IMYke2.0.0.0
    #17157
    LCD-TFT agytágítás. [Az alapok fontosak.]
  • IMYke2.0.0.0
    #17156
    "A TFT-LCD monitoroknak számos előnye van a hagyományos, katódsugárcsöves megjelenítőkhöz képest. Az első és talán a legfontosabb, a kép. A TFT-k képe mentes a konvergenciahibáktól, a geometriai torzítástól, fényerejük is nagyobb a katódsugárcsöves kijelzőknél. Ami a fizikai paramétereket illeti, a TFT kijelzők kisebbek, könnyebbek és kevesebbet fogyasztanak, mint egy CRT monitor. E paraméterek eltérése akár többszörös is lehet a TFT javára. Ergonómiai és környezetvédelmi szempontból a TFT minden tekintetben maga mögé utasítja a katódusgárcsöves monitorokat, ugyanis a kép rendkívüli módon kíméli a szemet, nincs káros sugárzás, illetve a készülékek nem tartalmaznak a környezetre ártalmas anyagokat.

    Természetesen nem hallgathatjuk el a lapos kijelzők hátrányos tulajdonságait sem, ezek az alacsonyabb kontrasztarány, a rögzített felbontás, a viszonylag behatárolt nézőszög, illetve a katódsugárcsöves monitoroknál valamivel gyengébb színhűség."

    Forrás.
  • IMYke2.0.0.0
    #17155
    Minek magyarázzam már x-edszer, hogy jobban jársz az LCD-vel...

    "CRT: Ennél a monitor fajtánál a látható képméret például egy 20 hüvelykes monitor esetében jóval kisebb, mint egy ugyanakkora képátlójú LCD-nél. A másik nagy hátrány a „sugárzás” és a vibrálás. Ez utóbbit a magas sorfrissítési frekvencia miatt szemmel már kevésbé, vagy egyáltalán nem érzékelhetjük, hosszabb távon viszont mégis fárasztja a szemet. A TFT-knél nem az elektronsugár rajzolja ki a képet, tehát ezzel a két káros hatással nem kell számolni.

    LCD: Ami a TFT hátrányait illeti, leggyakrabban a magas válaszidőt szokták emlegetni, illetve van még pár apróbb, kevésbé zavaró hátrány is: a kis látószög, a nem megfelelő színhűség, egyenetlen fekete visszaadás, és az alacsony kontraszt. Viszont a drágább monitoroknál ezeket a rossz tulajdonságokat majdnem teljesen elfelejthetjük.
    Nagy probléma a TFT-k egyik jellegzetes hibája a natív képfelbontás. Egész pontosan a natív felbontás azt jelenti, hogy ez az a felbontás, melyre a pixelek száma be van lőve, tehát a monitor ezen a felbontáson fogja számunkra a legjobb képet mutatni. Ez a felbontás minden esetben megegyezik a maximális felbontással. Tehát ha a képernyő maximum 1280*1024-es felbontást képes előállítani, akkor érdemes a monitort erre a felbontásra kapcsolni a minél szebb kép érdekében. Feltéve persze, ha a videokártyánk gond nélkül megbirkózik vele, természetesen ez a régebbi, illetve a gyengébb kártyákra értendő. Amennyiben nem a maximális felbontást alkalmazzuk, a látvány életlenebb, homályosabb lesz ahhoz képest, mint ha a natívat használnánk, mert egy pixelt több fizikai képpont kényszerül kirajzolni.

    Az LCD-k nagy előnye viszont az egyre nagyobb felbontás és a nagyobb panel is. Hiszen ma már léteznek 3840 x 2400-as felbontással (9,2 megapixel) rendelkező csúcs monitorok, de ez az érték a fejlődéssel előrehaladva szépen növekedni fog. Természetesen ezeket az értékeket csak a 22” monitoroktól felfelé érdemes keresni."

    Forrás.
  • kirol
    #17154
    Amúgy most azért túráztatom magam a témát illetően, mert az orvos szerint talán, nem biztos (jók ezek az orvosok :) ) szivárványhártya gyulladásom van az egyik szememen.
    Jövő hét szerdán kell visszamennem, ha megvakultam, amúgy nem kell.

    A legjobb az egészben, hogy ha ez a bajom, akkor ez nem külső hatás miatt alakul ki, tehát nem a monitor okozott problémát.

    Így lehet meg se érem, hogy TFT-t vegyek, mert elpatkolok valami miatt, úgy hogy nem is tudok róla, hogy valami bajom lett volna.
  • kirol
    #17153
    Bár az a jó, hogy mindenkinek más a véleménye.

    Pl.
    "A szemed attól romlik, hogy huzamosabb ideig egy KÖZELI pontra nézel (esetleg 85Hz alatt megy a moncsid), és nem tornáztatod, mozgatod, pihenteted a szemed.
    Menj félóránként az ablakhoz, és nézd a távoli hegyeket percekig stb.
    TFT ugyanúgy kinyírja a szemed, ha 40centiről nézed órákon keresztül.
    Ez a CRT sugároz és bombáz sztem már urban legend. Régen a 14-es fekete-fehér csernobili monitorok biztos ilyenek voltak, de a mai CRT-kkel már semmi baj."

    Most bennetek jobban bízok, de ebben is lehet valami.

    Egy szemésszel kellene beszélnem, vagy ki tud tényleg korrekt választ adni a kérdésre? Mert annyi zsém nincs, hogy csak úgy vegyek egy TFT-t, ami tudásban sehol nincs a mostanihoz, és ugyanúgy elronthatja a látásom.

    Bár most már csak azért is megmértem, én pl 70 cm ről nézem a minitort ha gépelek, ez a legközelebbi póz, ha filmet nézek, vagy játszok, akkor 84 cm.

    Tehát én nem újok bele a monitorba. Bár láttam már pár ilyen embert.
  • kirol
    #17152
    Akkor jó.
  • 19410122
    #17151
    Stefan!
    Írtam Neked mailt, de a levél-démon visszadobta! Jó a megadott e-mail címed?
    A torrentben nem volt crack? Esetleg felraktad?
    Ha nem volt, akkor a Game Copy World-on találsz.
  • reaper4
    #17150
    "sry, egy kis ontopic." ez jó :D tetszik :)
  • Axon
    #17149
    Dehogy nem!
    Én nem igazán hallgatok a (ál)tudományos fejtegetésekre, mert álltalában mindig azok mondanak egy termékről roppant jókat akik árulják.
    Egy crt monitor előtt 1-2 óra után véres a szemem, míg egy TFT előtt fél nap után sincs semmi baja a szememnek. Nekem ez a perdöntő bizonyíték és nem a sok süketelés :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #17148
    - A legjobb minőségű CRT-k is vibrálnak. Egyszerű fizika...
    - A legjobb minőségű CRT-k is rendelkeznek elektroszmoggal. Tény.
    - A sugárzás NEM KERÜLI meg az ember arcát... nem ilyen intelligens. "Belemegy" júzer pofájába is. Épp ez a baj...
    - A porkilövést [e-szmog] pedig nem lehet hatástalanítani. Tény.

    Vedd csak meg az első LCD-det!
    Már az első napon csodálkozni fogsz, hogy miként bírtad a régi monitorod előtt eddig...

    Ajánlott tesztelési módszer:
    - Netezz, játssz, filmezz az új LCD-vel úgy 5-6 órát!
    - Most kapcsold be a CRT-monitoros gépedet - és ülj le elé...
    Rögvest érteni fogod az LCD előnyeit!