33675


  • Ersiman
    #17107
    1. Egy 19-es monitort nem nézel olyan közelről hogy ezt észrevedd. Inkább azt érdemes figyelembe venni, hogy a TFT monitoroknak a maximális képfelbontáson (1280x1024)a legjobb a képük, ha csökkented akkor romlik. Egy régi játéknál (640x480) ez már zavaró lehet, de már csak a méret miatt is hiszen ezeket a játékokat még 15 colos monitorokra tervezték nem 19-re.
    Ha kvarclámpa helyett akarja használni, vagy a szolit kiváltani vele akkor igaza van :)
    Talán ha közvetlen napfény éri akkor kellhet nagy fényerő, de én az első félóra működés után visszavettem 63%-ra, a kontrasztot meg 50-re és még így is nagyon kellemes a képe.
  • Ersiman
    #17106
    Én a felére vettem vissza a fényerőt mert lámpának lehetne használni este :)
    Bőven jó az!
  • kirol
    #17105
    1. A felbontás 15 collos monitor esetén általában 1024x768 pixel, 17 collos modelleknél pedig 1280x1024 képpont (szélesvásznú modellek esetében 1440x900 pixel).

    Sajátosság, hogy az olcsóbb 19 collos LCD-k nagyobb méretük ellenére azonos mennyiségű képpontot tartalmaznak 17-es társaiknál, így képük közelről nézve kissé rosszabb lehet azoknál.

    2. Egy 300 cd/m2-es monitorral már tökéletesen elégedettek voltunk, 250 cd/m2-es fényerejűnél gyengébbet azonban nem érdemes vásárolni.

    Ti mint ilyet használók, erről mi a véleményetek?
  • kirol
    #17104
    Én a Fényerő: 250 cd/m²-t keveslem, bár nem tudom.
    Az origón nemrég volt egy cikk ezekről az adatokról, de nem találom.
  • kirol
    #17103
    Hát igazad van.

    És ezek a paraméterek jók? Mert TFT -vel még nem nagyon foglalkoztam.
    Képernyő:
    * Képméret:19"
    * Látható képméret:19"
    * Típus:920N
    * Képponttávolság:0,294mm
    * Bemeneti videojel:Analóg RGB
    * Vízszintes frekvencia: 30-81 kHz
    * Függőleges frekvencia: 56-75 Hz
    * Csatlakozó típus: 15-Pin D-Sub
    * Videoszint: nincs adat
    * Szink. típus: nincs adat
    * Fényerő: 250 cd/m²
    * Kontraszt arány: 700:1
    * Képlátószög (H/V):160°/160°
    * Válaszidő:8 ms
    * Interfész:Analóg

    Képfelbontás:
    * Maximális:1280 x 1024
    * Ajánlott:1280 x 1024
    * Színskála: 16.2M

    Teljesítmény:
    * Energia felvétel bekapcsolt állapotban:38 Watt (max)
    * Energia felvétel készenléti üzemmódban:nincs adat
    * Energiagazdálkodás:nincs adat

    Beállítási lehetőségek:
    * OSD menü: nincs adat

    Plug & Play:
    * Safe mode (UXGA)

    Alap tartozékok:
    * Beépített tápegység

    Egyéb tartozékok:
    * Narrow bezel, MagicTune™ with asset management, MagicBright™, MagicSpeed™

    Egyéb tulajdonságok:
    * Tanúsítványok: TCO '99
    * Külső méretek (szélesség x magasság x mélység): 42x42x20
    * Tömeg: 7,1Kg
  • IMYke2.0.0.0
    #17102
    Mivel nem 24/7 nézel filmeket, és nem LCD TV, én is inkább a Samsungot venném!
    Indok:
    16:9 arányú monitoron nem kellemes bármi mást csinálni DVD-filmnézésen kívül...
  • IMYke2.0.0.0
    #17101
    Javított anyag - semmi új.
    De a születésnapomon mindenképp publikálva lesz a magyarítás, még ha cigány gyerekek potyognak is az égből... S az bizony aug. 15.
  • Ersiman
    #17100
    Ha filmeket is szoktál nézni rajta akkor lehet jobb a szélesvásznú, egyébként a Samsung. Nekem 913N van és nekem nagyon bevált.
  • kirol
    #17099
    Egyszer régen már volt gond a monitorommal, most lehet lecserélném.
    Szerintetek melyik jobb:

    Fujitsu siemens W19-1 szélesvásznú 19" TFT
    16:9 képarány, 700:1 kontraszt, max 1440*900 felbontás
    74388 HUF

    vagy

    Samsung 920N 19"TFT LCD (Bár ez a kíírás, most eldönthetnék, hogy TFT vagy LCD!)
    700:1 kontraszt, max 1280*1024 felbontás.
    71988 HUF
  • Tomsess
    #17098
    Hát skacok, eddig még én sem fogtam bele. Amikor volt időm, akkor a cseh verzióval próbáltam sikertelenül, a 2CDs-et meg még nem nyúztam le. Sajna most meg összejött egy költözés/lakásfestés/parkettezés, szal nemtom mikor lesz időm komolyan nekiülni, de igyekszem. Akkor most jön még egy tesztanyag?
  • RaveAir
    #17097
    Volt egy alak, aki vagy 20 sg-topicban hirdetett ftp-warezt...
  • Axon
    #17096
    Erre én is kíváncsi lennék.
  • takysoft
    #17095
    vajon miről maradhattam le...
  • Atomreaktor
    #17094
    kicsit eltévedtél...
  • takysoft
    #17092
    kisebb! rulz! :D sajna most itthon vagyok falun... se TLJ, se tesztmagyarítás:D
    tlj már csorog lefele, ha fent lezs a magyarítás, akkor jó lesz:D akkor tesztelgetek picit.
  • IMYke2.0.0.0
    #17091
    Torrent, eBay.
  • sanyi150
    #17090
    2005 évi gamestar szeptemberi mellékle, még kapható.
  • stefan
    #17089
    Hi!
    Be lehet ezt a gémet még szerezni, vagy torrenten kell próbálkozni?
  • MerlinW
    #17088
    Ja, oksa:)
  • IMYke2.0.0.0
    #17087
    Az első javított és kisebb verziót hamarosan megkaparinthatod.
  • MerlinW
    #17086
    Ehh, én kimaradok a tesztelésből, ugyanis töröltétek a tesztfordítást, oszt nem volt időm letölteni...:)
  • via_mala
    #17085
    Tegnap megkezdtem a TLJ HUN tesztelését. A FRAPS alapértelmezett F10 billentyűjét áttettem TAB-ra, mert az F10 a kilépési popup-ot hozza elő a TLJ-ben. Gyakorlatilag az összes megjelenő feliratra készítettem képlopást, idáig 193 JPG állományom van, amelyek 8,3 MB-ot tesznek ki. Szándékomban áll feltenni őket a 2S-kére is, de még nem volt rá mód.
    Észrevétel: még így is elég nehéz a tesztelés, mert simán lehet, hogy egy mondat teljesen értelmes, de a játék közben derül ki, hogy igazából egészen mást jelent.
    Pl.: April a kiszáradt fával beszélget, és azt mondja: "Tessék?", és már nem emléxem, hogy mi is volt az angol szövegben, de egészen más volt az értelme. Hasonlóképpen, a fa mondja a tojásról, miután megöntözte April: "A kisgyermek? A tojás! A földnek hála, majdnem elfeledtük!" - itt pont, hogy nem azért akar hálát adni, hogy majdnem elfelejtette, hanem inkább sajnálkozik miatta.
    Ezek miatt jó lenne, ha megkapnám az eredeti angol szövegeket is. És akkor már a teljes magyart is, hogy a beidézgetéseknél ne kelljen annyit gépelni. Köszi.

    És akkor néhány jelzés:
    "Lész szíves, szeretnénk a történeteid egyikét hallani." helyett: "Lész szíves, szeretnénk a egyik történetedet meghallgatni."
    "Öreg asszony" helyett: "Öregasszony"
    "higyj" helyett: "higgy" (több helyen is javítandó)
    "nem vagyok oly vakmerő, hogy belevágjak ebben az órában" helyett: "nem vagyok oly merész, hogy belevágjak ebben az órában", mert ha jól hallottam az ominózus szó az adventurous.
    "De, talán elmesélhetek egy történetet"-ben a "De" után nem kell a vessző.
    "Alsóneműben vagyok. Ez...szóval nem illendö" helyett: "Alsóneműben vagyok. Ez...szóval nem megfelelő" vagy "az alkalomhoz illö", mert ha jól hallottam az appropriate szó hangzik el, és itt nem az illemszabályok mexegése a probléma. ;) (több helyen is javítandó)
    "hét évnyit fogok szenvedni a rossz karmám miatt vagy ilyesmi" helyett: "hét évet fogok szenvedni a rossz karmám miatt, vagy ilyesmi"
    "Ez nagyon, nagyon nagy," helyett: "Ez nagyon-nagyon nagy" (több helyen is javítandó, fokozásnál az angol vesszőt, a magyar viszont kötőjelet használ)
    "Ez a hang a tojás felöl jött? Fiú, ez valami csirke lesz." helyett: "Ez a hang a tojás felöl jött? Öregem, ez valami ??? lesz." Nem értettem, hogy a ???-nél mit mond, de mivel hüllőről van szó, a csirke nem hiszem, hogy túl jó lenne. Legyen inkább --mittomén-- gyík. Pontosabban, majd akkor, ha látom az eredeti angolt is.

    folyt. köv.
  • IMYke2.0.0.0
    #17084
    De az ő filmje nem uncompressed - legalábbis, az információi alapján.
  • takysoft
    #17083
    egy film sokat tud nyomni uncompressed Avi-ban...
    a Feeble files remek!! kösztönöm, cska maradjuk legalább a kettes cd, jövő hétig...
  • moonster
    #17082
    :) max 150*100-as meretben
    a 2-3 Giga is jo, csak ird dvd-re
    vagy ha valakinek akartad elkuldeni, akkor is ugyanez es hasznald a királyi postát!
    nomeg gigaBIT-ekkel is dobálózol.
    Talán le kellene írni ezt a HSZ-t megegyszer.

    btw. most nyomtam végig a safecracker-t, nagyon fasza bár nem kaland, de megis pre-renderelt hatterek vannak es fajintos, elmemozgósító agyalmányokat kellett kitalálni és ide-oda rohangálni egy nagy házban.
    jó volt.

  • IMYke2.0.0.0
    #17081
    30 Gb-ot soha az életben nem fogsz 250 MB-ra betömöríteni, normális - nézhető! - minőségben.
  • IMYke2.0.0.0
    #17080
    Gigabájt és megabájt... nem mindegy.
  • YohAsakura
    #17079
    Sziasztok!Segítség kéne: van egy 30 gigabites Inuyasha,amit szeretnék le csökkenteni úgy kb:250 bájtra,de nincsen semmilyen progamom, amivel ezt elérhetném, mivel már kb. 30 video-szerekesztővel probáltam, de mindegyik 2-3 gigásra tömörítette.Remélem,tud valaki segíteni.
  • szotyimutyi
    #17078
    :))))
    Ma már ez természetessé vált...
  • Axon
    #17077
    :))))))))))))))))))

    Nekem is hátközépig érő szőke hajam volt valamikor, és amikor bicikliztem (nagy túrázó voltam), akkor mindig rámdudáltak hátulról a teherautósok :-)
  • Lord Myn
    #17076
    Lázadó tizenéves koromban, amikor hosszú hajam volt, egyik haverom apja folyton Gizinek szólított...
  • YohAsakura
    #17075
    Azért volt ott, mert a codec 30 napos próbaverziós volt,mint kiderült. Azért köszönöm a segítséget Ersiman.
    Neked is köszönöm Tomsees!
  • IMYke2.0.0.0
    #17074
  • Axon
    #17073
    Volt egy haverom, pontosabban egy barátom haverja volt. Nos őt Zsuzsának szólituttuk, esetleg jó pár korsó sör után Zsuzsinak... ő is jó fej volt...
  • IMYke2.0.0.0
    #17072
    Andie az Andrea / Andreas becézése. Emellett, gondolom én, András-nak hívják. Családos. Programozó. Amúgy jó fej.

  • Axon
    #17071
    öööööööö..... nem értelek....
    Vagy csak nem egészen értelek. Szóval fiú, akinek lány neve van.
    Szóval ő amolyan "olyan" fiú.
    Akkor már értem, hogy miért vette olyan hisztisre a figurát a weblapján.
    Majd küldünk neki cserébe egy rózsaszín tangát, had vigasztalódjon :-)
  • szotyimutyi
    #17070
    Mi lehet ennek az apropója?
  • IMYke2.0.0.0
    #17069
    Andie... [fiú]
  • Axon
    #17068
    Te kis liliomtipró! :-)))
    Most Andi nem tud kenyeret adni a 15 gyerekének. :-)
    Szegény kislány biztos bevonul valami apáca zárdába.
  • Ordel
    #17067
    Látod, és ezt csak neked köszönhetjük, összetörted egy ilyen önzetlen fiú lelkivilágát, pedig ő csak jót akart (na meg egy kis pénzt...)