33675


  • kirol
    #17147
    Kirol: "Azért akarok TFT-t venni, mert az nem árt a szemnek."

    Válasz: Lol. Ha egy papírlapot vagy egy plüsfigurát nézel 30-60 centiről napi 4-6 órában, az is rongálja a szemedet. Mert sokaknak a magas kontraszt bántja a szemét. A fényerő viszont állítható.
    A CRT-nél azért jobb, mert nem vibrál a képe, és nem fárasztja a szemidegeket ... elvileg. Persze CRT ellen felhozzák a sugárzást (ami új készülékeknél csekély és amúgy is hátrafelé ment, nem az user arcába), meg a porkilővést, amit legtöbb modellnél rég megoldottak.

    Akkor most ne mis éri meg TFT-t venni, a szemet illetően?
  • stefan
    #17146
    Leszedtem install majd indítás után azt írja ki hogy nem win32 alkalmazás!
    Ötlet
  • takysoft
    #17145
    sry, egy kis ontopic.
    én már kb hétfő óta várom a következő TLJ-teszt verziót, mert a másik itt nincs meg, így nem tok tesztelni. nem is lesz már?
    mert akkor jól kimaradtam belőle sajna:(

    másik: beígértem a szüleimnek, akik amúgy nagy kalandjátékokos, de angolul nem tudnak, hogy hozok nekik TLJ-t. nem lehetne valaim verziót feltenni a netre hétfőig? 1-2 hiba nem nagy gond, szüleim nem fogják kiadni senkinek. az se olyan nagy gond, ha nincsnek benne animok.
    én hétfőn megyke vissza pestre, és kb 1 hónapig nem jövök erre... úgy játszanának már.

    paradise mikor lesz kész? gondolom az se lezs meg hétfőre..:(
    szüleim szomorúak lesznek, syberiát nagyon szerették...
  • serito
    #17144
    Erre nem tudom mit mondjak, a 2ms és a 4 ms között nem lehet észrevenni a külömbséget, de mint azt már Imyke írta ez ne is igy működik.
    Sajnos még én sem láttam működés közben :-(
  • kirol
    #17143
    És szerinted milyen?
    Gondolom akkor te legalább már láttad működés közben.
  • serito
    #17142
    Még szerencse, hogy nem vette olyan tragikusan a helyzetet, bár mikor az 5-et cseréltem neki már kezdett berágni, de azóta is nálunk vásárol.
  • kirol
    #17141
    Egy pályázaton nyertük.
  • Lord Myn
    #17140
    Nekem pont ilyen van (913N), 1 éve használom és tökéletes, semmi baja. Ismerőseim akinek szintén ilyen van, szintén meg vannak vele elégedve (pixelhiba nincs!). Úgyhogy szegény hapsi valami nagyon peches lehetett...
  • serito
    #17139
    És ennek mi az oka? Sulinet?
  • kirol
    #17138
    Hát igen, következő hónapban lesz 3 éves.
    De 3 éves kora előtt nem is adhatom el.
  • serito
    #17137
    Igaz, mert a 17"-es Dell és Compaq monitorokat adjuk10E Ft-ért, azok kb 5-6 évesek.
    Csak ebből kiindulva mertem mondani a 25-30 E Ft, ha monitor még szinte gyári állapotban van. ( A gyári állapotot magambol kiindulva mondom, mert az enyém is 3 éves de olyan mindha most vetted volna ki a dobozából.
    A tényleges eladható ára ha a 17" -eseket veszem alapul kb 15-20 E Ft.
  • IMYke2.0.0.0
    #17136
    3 éves monitorért nem fog 30 ezer forintot fizetni, amikor annyiért vagy plusz még egy kicsiért vadiújat is vehet a potenciális vásárló!
  • serito
    #17135
    A Samsunggal kapcsolatban egy monitor típussal volt rengeteg gond, mégpedig a 913N-el. Egy ügyfelünknek 7x-cseréltettem ki (még szerencse, hogy 1pixel hibára azonnali cserét vállalt a Samsung) a monitort minden alkalommal pixel hiba volt, hol egy hol több villágító, vagy éppen fekete hiba volt rajta.
    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a Samsung nem lenne jó választás, sőt a monitorgyártók egyik legjobbja, ilyen árfekvésben.
  • serito
    #17134
    Gondolom a gari már nem él, vagy ha igaen akkor is csak pár hónapig.
    ca. 25-30E Ft
  • serito
    #17133
    Akkor a Metro kicsit elszámolta magát. Nálunk ez (940BF) a monitor 83E FT.
    Akárhogy is nézem egy 10-essel olcsóbb!
  • kirol
    #17132
    Köszi szépen mindent, majd nézegetem élőben is.
    Így per pillanat nagyon esélyes a 940BF, a paraméterei alapján elég brutál lehet.
  • IMYke2.0.0.0
    #17131
    Segítek még:
    A CRT színei élénkebbek az LCD-nél. Az LCD színei azonban egyenletesebbek.
    Tehát, ha LCD-t nézel és keresel, próbálgatsz, sose, hangsúlyozom: SOSE a régi CRT-dből indulj ki! Annál ugyanis a leggyengébb LCD is jobb!
    [Kivételt a hatalmas, speciális Sony, MAG stúdió CRT-k képeznek. 19" felett.]

    Tehát, ha mondjuk bemehetsz egy MediaMarkt-ba, ahol ugye hosszú tömött sorokban vannak a monitorok - Pécsett legalábbis - , akkor valamennyire képet kaphatsz a jóból.
    Először is, ne hidd, hogy a monitorok képességeinek maximumát látod. Azok a monitorok néhány gépre vannak rákötve, és alap beállításon, meghajtó programok telepítése és komolyabb képbeállítások nélkül működnek. Ráadásul mindegyiken ugyanaz a bemutató / reklám / képernyőkímélő / állókép látható.
    Ezért lehet az, hogy ha mozgóképet látsz rajtuk, akkor szinte mindegyik "utánhúzást" produkál - még a 4 ms-esek is. Erre tehát ne adj!

    Először nézz ki magadnak egy monitort. Aztán keress nála jobbat! Árat még ne nézz! Komolyan mondom, ez a legnagyobb hiba, amit ilyen termék vásárlásakor az ember elkövethet.
    Az árak közel sem azt vetítik előre, amit a termék tud - a MÁRKÁT fizettetik meg veled.
    Ezért, ha tudod, zárd ki a látókörödből az árcédulákat és a márkajelzéseket is. A tulajdonságokat felsoroló kis címkéket keresd és nézd! A preferenciáid már megvannak.
    19" - DVI - < 8 ms [12 és alatt már jó] - forgatható / dönthető állvány.
    Utóbbi bizony az olcsóbbak esetében nem evidens, sajnos.

  • kirol
    #17130
    Hát ebben az egészban az a gáz, hogy pl ha venni akarok egy 200gb-os vinyót, kiadok x HUF-t és tudom mit kapok.
    Itt ennél a TFT-nél meg fogalmam sincs. A CRT-t megnézem milyen felbontást tud, minyen freki mellett és tudom, hogy jó.

    Itt a TFT-nél meg nézelődök mindenütt a neten, de hol ezt, hol azt írnak ugyanarról a mincsiról.
    Olyan meg úgyse lesz, hogy kipróbálhatom az összes esélyes monitort. Még ha pesten laknék, ahol direkt ilyen hely lenne ott esetleg, de itt nem nagyon lehet, pedig megyeszékhely. Mert pl MediaMark-ban sem hiszem hogy hagynál próbálgatni.

    Mert ha azt mondaná valaki hogy itt van ez a XY TFT minitor és ezen olyan kép lesz, mint pl. az én mostani CRT-men, akkor megvenném és kész.

    De látom, hosszú menet lesz ez, karácsonyra csak beújítok egyet. :)

  • IMYke2.0.0.0
    #17129
    Vigyázz, a DVI vs. Analóg csatlakozó vitába nem szabad belemenni... ha nincs két géped, két monitorod [DVI és analóg], akkor soha sem fogod érzékelni a különbséget.
    Nekem analóg, és tökéletesen megvagyok vele.
    A lelkem csak akkor sírt, amikor láttam, milyen is a DVI-s... egy analóg mellett!
  • kirol
    #17128
    Na végre felrakták az új metro katalógust, ott is pont ilyen 940BF van 92988 HUF ért, ami rohadt sok. :(

    A mostani Fujitsu Siemens 19" CRT-m 3 évesen mennyit érhet?
  • kirol
    #17127
    Hát ahol kérdeztem ott is ezt mondták 89HUF-ért, mert már ott a 930 nem volt.
    Ezért megnéztem, hát nem egy mai darab a 930BF.

    Nem tudom, most teljesen tanácstalan lettem. Amit Imyke mondott az nagyban leszűkíti a lehetőségeket, mert rengeteg monitoron nincs DVI, csak sima analóg. ÉS ha tényleg nagy különbség van, akkor már csak DVI kellene.

    Mert ha a DVI-t nem nézzük, akkor akár ez: LG TFT is jó lehetne.
  • serito
    #17126
    Esetleg ezt is megnézheted, ennek is kb 80-85 E Ft az ára.

    Samsung 940BF 19" TFT
    19"TFT-LCD,
    1280x1024,
    700:1,300cd/m2,
    0.264 mm,TCO99,
    analóg/digitális, Magic color, Magic Zone,
    2Ms válaszidő,
  • MerlinW
    #17125
    Office Depot-ban most nagyon jó áron vannak a moncsik. Pl.: LG 19" 40-60k
  • Lord Myn
    #17124
    Én 1 éve használom a Samsung 913N-emet és nagyon meg vagyok vele elégedve, bár csak analóg csatis, nagyon szép éles képe van (800:1-es kontraszt, 300 cd/m2, 8ms) és nem natív felbontásban sem lesz nagyon pixeles a kép (kivéve a 640x480-t, de az már mérete miatt is pixeles). Filmnézésre is jó és FPS játékokban sincs 'utánhúzás'. És (kopp-kopp) nincs 1 pixelhiba sem rajta. Úgyhogy a Samsung-ot csak ajánlani tudom.

    Egyébként nekem 60 Hz-en, nagyon ritkán bevillog 1 két szín, fogalmam sincs miért csinálja (csak állóképeknél, tehát játék vagy film alatt nem) viszont 75 Hz-en egyáltalán nincs ilyen, úgyhogy én úgy használom.

    Ja és ha TFT-t veszel nézd meg működés közben előtte és NAGYON figyelj a pixelhibákra!
  • Atomreaktor
    #17123
    :))))
  • kirol
    #17122
    Hát egyenlőre nem nagyon tudom elképzelni milyen az, nekem ha 800*600-on van, akkor van egy kis fekete keret körülötte és kész. Na mindegy.

    Egyenlőre maradok a Samsung 930BG -nél, br. 82HUF.
    A születésnapomig talán meg is tudom venni. Addig van még majdnem 4 hónap.

    Persze ha van valakinek jobb ötlete a monitort illetően, az ne tartsa magát vissza!
    Na köszi mindenkinek.
  • MerlinW
    #17121
    Meg a Scumm:)) De ha a képernyő elé raksz egy áttetsző műanyag fóliát, meg is van oldva a hardveres blőr:)
  • Ersiman
    #17120
    Igen, jó egyáltalán nem számít hogy csak 60 Hz!
    Nekem úgy tünt az 1024x768 rosszabb mint a 800x600, de ez teljesen szubjektív vélemény. A 640x480 pedig egyszerűen ekkora méretre felnagyítva már túl pixeles, de persze itt is igaz hogy a jó játék ezt gyorsan feledteti az emberrel.
  • IMYke2.0.0.0
    #17119
    Minden nagy monitoron szarul néz ki, ha valami csak a monitor natív felbontása alatt működik / indul el - látványjavítók persze vannak, a játékban [jó esetben].
    Egy 19"-es monitoron ne várj csodát 800*600-as [ne adj' isten 640*480-as] játéktól...
    A Paradise / The Longest Journey az én monitoromon egyáltalán nem volt randa.
  • kirol
    #17118
    Akkor a 930BG 1280*1024 beli "csak" 60Hz-e az frakó?
    Mert akkor ilyenre kezdek el gyüjteni.

    Viszont még azt nem értem, hogy ezek a monitorok, csak egy felbontásra vannak ajánlva, gondolom itt az 1280*1024-re, és mi van, ha a gépem pl egy játékot nem bír ekkora felbontáson, vagy pl a Paradise csak 800*600-as. Akkor ezek szarul néznek ki rajta?
  • IMYke2.0.0.0
    #17117
    Egy LCD-monitor nem frissíti a teljes képernyőt, s amikor igen, akkor sem úgy, mint a CRT. A képernyő nem is tud beleégni.
    Gyakorlatilag, nem is beszélhetnénk állandó Hz-értékekről az LCD-vel kapcsolatban, mert ugye nincs nála 65-100 kép/microsec (avagy nanosec?) frissítés... [65-100 Hz].
    De, amikor viszont frissíti a képernyőt / illetve annak egy területét [ahol mozgás van], akkor azt egy specifikációban megadott vagy beállított értékkel teszi. Ez a 75 Hz.
    Érdekes mód, a legszebb nálam 60 Hz-en. Pedig tud 75-öt is.
    A specifikációkban megadott értékek [1280*1024/ 75 Hz] egy "optimális" felhasználói környezetet feltételezve születnek. Lehet ez is: 1280*1024 / 60 Hz.

  • kirol
    #17116
    Viszont a 920N -el szemben ez:

    Samsung 930BF

    Max. Felbontás: 1280 x 1024
    Frekvencia és Felbontás:
    640 x 48075Hz
    800 x 60075Hz
    1024 x 76875Hz
    1280 x 102460Hz
    Fényerő: 300 cd/m2
    Szín: 16,7 millió szín, RGB (8 bit)
    Képpontsűrűség: 0,294 x 0,294 mm
    Kijelző területe: 338 x 270 mm
    Kontrasztarány: 700:1
    Válaszidő: 4 ms
    Vízszintes frekvencia: 30 –81 KHz
    Függőleges frekvencia: 56 –75 Hz
    Horizontális/vertikális látásszög: 160 / 160
    Videojel: Analog/Digital (15pin D-sub/DVI-D)
    Engedélyek és tanúsítványok:
    TCO99

    Nagyon pöpec lenne, csak az ára elég nagy szórással rendelkezik. 65-111 HUF. 65-ért megdobna valaki vele, már vinném is.

    Ez érdekes:
    Kijelző területe: 338 x 270 mm
    Lemértem az enyém ez: 270x358 mm
    A TFT miért kisebb 2 cm -el?

    Ez a monitor viszont most már tényleg jó, nem?
    Ebben van DVI-is és a többi paraméter csak javult.
    Bár ezeket a Hz-eket a felbontások mellett nem értem, csak azt tudom, nem olyan, mint a CRT -nél.
  • kirol
    #17115
    Hát azért nálam nem megy ilyen gyorsan.
    Pláne én azt hittem, hogy egy TFT-n csak DVI van, fel sem merült bennem, hogy sima VGA csatis.
    Így ez kizárva.
    Én monitort nem egy hónapra veszek, hanem 5-6 évre.
    Hát még keresgélek akkor. 70-75 ért csak lehet venni egy normálisat.

    Néztem én itt is, csak itt kizárolag árak vannak. Valami olyan kellene, ahol a paraméterek is felvannak tüntetve.
  • Axon
    #17114
    Csak annyi, hogy itt most a kertész a gyilkos :-)
  • szotyimutyi
    #17113
    Ugyanaz a játékmenet, a megjelenítés, az irányítás. Nincs eltérés.
  • Lord Myn
    #17112
    Van valami különbség az előző részekhez képest?
  • szotyimutyi
    #17111
    Kijött az a Nancy Drew legújabb része. Érdekel valakit?
  • Ersiman
    #17110
    Ha esetleg mégsem ma vennél monitort itt utánanézhetsz az áraknak :)
  • kirol
    #17109
    Köszi. Bár most látom, hogy pont máig akciós, mert ez a Metro áruházból való.
  • IMYke2.0.0.0
    #17108
    Ami lehetne jobb:
    Bemeneti videojel: Analóg RGB + Csatlakozó típus: 15-Pin D-Sub
    // Manapság a DVI a jó, nemcsak a trendy-ség miatt. Mondom ezt úgy, hogy az én LG 19-esem [és Axoné is :)] ugyanígy analóg bemenettel bír. Sokan állítják, hogy a képminőségre ez nincs hatással - ne higgy nekik, ők vakok.
    Ültem [melóhely] olyan géppár előtt, melyek közül egyik analóg, másik digitális bementeű HP monitorral volt felszerelve... "érezhető" a különbség, nem látható.

    700:1 kontraszt - nagyon szép! 500 felett már luxurizálás, de akkor is jó!

    250 cd/m2 - meg fog felelni! Még így is vissza kell venned majd! Főleg katódcsöves monitor után! Nekem otthon az LG fényerő: 70, kontraszt 60. Este így is erősen világít. Szerencse, hogy a menüjében vannak sémák: egy gombnyomással lágyabbra veszi a beállításokat, kevésbé vakít.

    Beépített tápegység - tesztekben kiemelik [Prohardver], hogy a színegyensúly miatt jobbak azok a monitorok, melyekben nincsenek beépítve a tápok. Ebben a témában erősen ajánlott a hardver lap olvasgatása, sok kép árulkodik ennek a feature-nek a hátrányáról. A külsősök egyébként drágábbak és ritkábbak.

    Összességében: nagyon kellemes a monitor, ajánlott a beszerzése.
    A kiemelt tulajdonságoknál [főképp összességében] jobb monitorok pedig még most is több, mint 200 ezerbe fájnak!