33675


  • takysoft
    #16866
    Ja, már tudom, mit akartan írni
    The Feeble Files
    20. lemeznél azt írja ki, hogy nem tudja kitömörítnai
    Ez a 2. CD.
    Az első cd-vel nincs gond.
    A winrar szerint a 20., meg a 26. lemez hibás.
    ezeket fle tudod rakni újra? már kétszer letöltöttem a fileokat...
    köszi
  • kirol
    #16865
    Akkor azt mondod, hogy ráírom egy dvd-re simán adatként ezt a fájlt: C meghajtó fullos rendszer !!!001.v2i
    És erről indítok, akkor bebootol?
    Mert szerintem nem valószínű.

    Az alapvető probléma szerintem az, hogy nem tudom te mit értessz NG-vel elkészített DVD-s imaget -en, mert mint láthatod én a fentebbi *.v2i fájlt.
  • takysoft
    #16864
    ellopják? így is, épp te írtad.
    átlag user?
    átlag user nekem általában megköszöni a fordításom.
    emlékszem én még arra, mikor anno internet nélkül(mer az biza nincs mindenkinek!!), mikor suliban floppyra leszedtem a fordítást(DC-ről), na akkor aztán anyáztam, mikor otthon kódot kért.
    és nekem elhiheted, tudtam,kit kell anyázni, mert HATALMAS felirattal volt ott a neved a telepítőben:D

    engem alapjában véve nem érdekel, mit adsz ki, engem annyir anem zavar, de amiben az én munkám és a nevem is benne van... na az más kérdés.
  • IMYke2.0.0.0
    #16863
    Remek, jól megbeszélitek ezt a telepítősdi dolgot.
    De továbbra is kirekesztitek a tudatotokból, hogy a telepítő kóddal védelme nem a tolvajlások megakadályozáást célozza, hanem a készítő nevének tudatosítását!
    Még egyszer leírom, de akkor már közérthetőbben:

    Átlag júzer magyarítást, programot, játékot telepít:

    1. warezben / boltban / havertól / CD-n / DVD-n beszerzi a célprogramot
    2. telepítője elindul
    3. Yes / Igen - Next / Tovább
    4. Next / Tovább
    5. Next / Tovább
    6. OK / OK
    7. No / Nem
    8. Finish / Befejez

    S ezeket hagyta ki:
    Üdvözlő, figyelemfelhívó szöveg, Végfelhasználói szerződés szövege, Minimális követelmények és hibajelentési lehetőségek, Telepítési útmutató, Magyarítással kapcsolatos információk

    Csak ezekre figyelt:
    Mindig mindent elfogadott, csak továbblépjen a telepítő - ha neki kell megadni a telepítési útvonalat [mert az nem nyalja kia seggét azzal, hogy lescriptelve megkeresési a célprogram telepítési útvonalát] rendszerint el is szúrja annak megadását.

    Anyázik, mert a telepítő program végigklikkelgetése és a játék indítása után nem vagy egy mentés betöltése után csak félig lett magyar
    a, felmegy a netre és leanyázza a magyarítást készítőt / csapatot
    b, lebaszó ímélt küld neki(k)
    c, csak egy esetleges válasz esetén gondolkodik el azon, hogy ő is hibázhatott...

    Tehát:
    A fentiek miatt, már a telepítés nagy "Next - Tovább"-ozása közben szeretném tudatosítani az "átlag júzerben", hogy ki készítette a magyarítást, s minden beképzeltség nélkül, azért a magyar játékosok nagy része, ha a nickemet olvassa, és azt kénytelen beírni a telepítőbe, akkor, ha valami - jogos / véletlen - hiba lépne fel, tudják, hogy kit és hol kell keresni, esetleg kit kell dícsérni...
    Capisch?



  • via_mala
    #16862
    Írd ki az ng.iso-t, egy daemon tools-szal, meg a 4,2 GB-os állománnyal egy lemezre. Először telepíted a daemon tools-t, azzal mount-old az NG-t, és utána mehet a rendszervisszaállítás.
  • IMYke2.0.0.0
    #16861
    Nem kell bootolható DVD-t készetened!
    A NG-vel elkészíted a [mondjuk] 2 DVD-s imaget. Ami ugye feltételezi azt, hogy a NG már a gépedre fel van telepítve... s nem a C-re.
    Ha meghal az XP, fel sem áll, sötét képernyő, stb. akkor 1. DVD beteszó, gép róla akar majd bootolni és az image miatt a NG elindul! Nem is kell rajta legyen a DVD-n. Persze, biztonsági alapon felteheted rá a telepített NG-t - azaz, am ár kész image DVD-re egyszerűen másold még rá a NG könyvtárát...
    Ennyi.
    Tényleg rohadt egyszerű az egész.
  • MerlinW
    #16860
    Imykés kódolásról részemről annyit, hogy kárpedíjem. 6 év múlva, ha már nem lesz honlap és kelleni fog a magyarítás, akkor majd kiszedik a telepítőből. D2 telepítő sem tartott 2-3 óránál tovább, az is csak azért tartott annyi ideig, mert saját teleptő volt és nem szabványos shield tech.
  • MerlinW
    #16859
    ezzel egy baj van, Hiren's-en nemtom milyen NG verzió van, de általában nem kompatibilisek egymással. Tehát amit NG2003-al ghostoltál, azt csak azzal tudod visszapakolni. Illetve talán lefele kompatibilis. De tapasztalataim szerint felfele nem
  • cleric
    #16858
    Szerintem töltsd le a Hiren's Boot CD nevű eszközt. Ez egy kis 30 mega körüli image, kiírod cd-re. Tartalmaz rengeteg hasznos segédprogit, így nem kell telepítened a gépedre semmit, bebootolsz a CD-ről, elindítod a Ghostot, lemented vagy visszaállítod a rendszert. Persze sok minden másra is alkalmas a cucc, tesztprogik, partició buherálók, javító programok is vannak rajta.
  • Ordel
    #16857
    A lényeg tehát, hogy szerintem, de lehet csak én gondolom így, az egyedi telepítő, amit te mindig is készítettél, sokkal többet ér, mint egy kód, és mivel funkciójuk véleményem szerint azonos, így teljesen felesleges az együttes használatuk.
  • Ordel
    #16856
    Látom, hajthatatlan vagy ebben a témában.
    Csak még egy kérdés, ha megengeded. Tehát ezzel azt akadályozod meg, hogy ne terjeszthessék más nevén a fordításod. Na már most, ha jól emlékszem, minden egyes telepítődben, ahol lehet, feltűnteted, hogy te készítetted a fordítást, akkor a kérdésem, így ezek után, mi értelme annak a kódnak, ha egyszer a telepítőbe már "beleégetted" a nevedet? Az miért nem elég, hiszen ha új telepítőt készít, pont emiatt a "beleégetés" miatt, akkor a kódod is ugyanúgy elvész.
    A lopással nem lehet mit kezdeni, aki el akarja lopni, az így is, úgy is ellopja, nem tudod egy publikus kóddal azt megakadályozni. Ilyen parasztok vannak, el kell fogadni.
  • IMYke2.0.0.0
    #16855
    Egyszerűen kihagyja belőle...
  • kirol
    #16854
    Így van szerintem is, bár minden megoldható, ha valaki el akarja lopni.
    Bár léteznek ilyen mocsok emberek?

    Azt viszont kétlem, hogy a tolvaj rászánna vagy x órát, hogy a videót amit Imyke kódolgatott és beírta a készítőket, újrakódolná.
  • Randal
    #16853
    Az a baj ezzel a kódolással, hogy most is ellophatja aki akrja. Leszede a magyarítást + a kódot, feltelepíti a gépre, fogja a feltelepített fájlokat és csinál egy másik telepítőt.

    Másrészt igazad van abban is hogy cseszik elolvasni a telepítő szövegét, de a kódolás erre nem megoldás. Esetleg csinálj egy intro képet/videót amit a játék indításakor vagy telepítéskor jelenít meg.

    Jó megoldás a problémára nincsen sajna, de legalább ne külön kelljen lemásolnom egy fájlba a jelszót meg a többit. Apró dolog, de idegesítő.

  • kirol
    #16852
    Na már csak egy kérdés, és tényleg abbahagyom.
    Sikerült a legnagyobb tömörítéssel 4,2 Gb -osra megcsinálni.
    Hogy tudok egy bootolható DVD-t készíteni magából a Norton Ghostból úgy, hogy mellette legyen a 4,2 Gb-os fájlom is.

    Mert a NG nekem *.iso -ban van, erre kattintva a nero cd-re akarja írni, de én meg dvd-re. Boot dvd-ként a NG lemezképfájlt bejelölve nem hagy mást (a rendszerem képfájlját 4,2-t) hozzárakni.
  • IMYke2.0.0.0
    #16851
    Érdekes, amikor viszont ellopták a magyarításaimat - szószerint! - és saját nevük alatt terjesztették [amiben a MP is akaratlanul segítette őket], akkor nem volt ennyire egyöntetű véleményetek a dologról...

    No comment.
  • mandm
    #16850
    Idézni csak pontosan és szépen: "Felkínálom! Népgazdasági hasznosításra. (Pomezsánszky György műsora)
  • Ordel
    #16849
    Persze, azt gondoltam, hogy emiatt van a kódolósdi, de ebben a témában taky-val értek egyet. Teljesen felesleges, attól még nem jegyzik meg jobban a neved, hogy 3 sort néhány kattintással bemásolnak a megfelelő helyre. Én is gondoltam rá anno a Sam & Max és Splinter Cell fordításomnál, hogy kódosra készítem, de végül elvetettem, és így is számtalan köszönő levelet kaptam, pedig én csak egy darab dokumentum legvégén tüntettem fel, hogy én készítettem a fordítást.
    De teljesen mindegy, te fordításod, te döntésed.
  • Randal
    #16848
    Szintén nem flamelni akarok, de tényleg egyszerűbb lenne, ha a licenszben lenne benne minden adat.
  • takysoft
    #16847
    1. nálad vannak a fileok, így te vagy a releaser. (sajnos) ebben te döntesz.
    2. attól még nem támogatom a rossz döntést.
    3. erről itt nem fogok flamelni, ha hajthatatlan vagy kompromisszumra, max az én honlapomra egy kód nélküli verzió kerül majd fel.

    Legalább a licenszszerzőséd végére írd be a kódot... mert:
    -Ez a játék 6 éves, és játszanak vele.
    -lehet, 6 év múlva is akarnak majd.
    -és (már bocs, de) ki tudja hol lesz a honlapod 6 év múlva...

    UI: (ilyen kis baromságon nem akarom elveszíteni a barátaim, csak picit szarul esett, hogy a javaslatomra szavazás helyett ilyen választ kaptam:
    nem
    és miért?
    mert eddig se úgy volt)
  • via_mala
    #16846
    Részemről tuti fogok tesztelni, de most már úgy néz ki, hogy csak aug. 7-től kezdődően.
  • via_mala
    #16845
    Hát ez fura, mert nekem meg egy régi DOS-os NG-m van, és még azon is volt tömörítés, igaz nem lehetett külön volume-okat generálni vele.

    A tiedben nem lehet kikapcsolni ezt a Wizard-ot? Biztos vagyok benne, hogy akkor sokkal több opcióhoz hozzáférnél.
  • Atomreaktor
    #16844
    Rám hétfőtől szerdáig számíthatsz, most hétvégén és jövő hétvégén is elutazom, és csak ez a 3 nap marad számomra, abból is alig pár óra, de azért ez alatt is le tudom nyomni a játék elejét legalább. Persze, ha utána levő héten is még folyik a teszt, akkor folytatom tovább;)
  • kirol
    #16843
    Aha látom, köszi.
    Viszont nekem Norton Ghost 10 -em van, amiben nem látok ilyen opciót.
    Bár merem feltételezni, hogy ez újabb, mint a NG 2003 és nincs benne? Fura.

    Kép 1
    Kép 2
    Kép 3
    Kép 4
  • IMYke2.0.0.0
    #16842
    Aki kicsit is szemfüles volt, az észrevette, hogy tegnap késő este a Ketteskére felkerült az első 250 MB a TLJ magyarításból...
    Holnap tudom csak feltenni a másik felét.
    S akkor hétvégétől lehetne kezdeni a játékot.

    Nem tenerálás okán, de akkor szedjük is össze, hogy kik tudnak biztosan tesztelni, valóban - jó anglikánusan - feedback-elni, nem pedig csak előre begyűjteni a magyarítást és netán hirdetgetni / terjeszteni az ismerősök között...
    Én 8 emberrel számoltam.
    Fontos lenne tudni, hogy kik hajlandók ezt komolyan venni.

  • via_mala
    #16841
    Közgazdasági hasznosításra felkínálom:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Civilization.IV.Warlords.Expansion-RELOADED (450MB)
    1944 - Battle Of The Bulge (757 MB)

    Az igénylő feladata a könyvtár létrehozásáról gondoskodni.
  • IMYke2.0.0.0
    #16840
    Ordel és mindenki más, aki értetlenkedik, furcsállja, vagy nem ért egyet a "kódolósdival":

    A telepítő név/cég/kód triumvirátus használatának indokai:

    Bevezetés:
    Az e-mailes visszajelzések soran azt szűrtem le, hogy le se szarják a felhasználók, hogy honnan szerezték be a magyarítást, nem olvasnak sem a letöltési forráson [sajnos, egyre kevesebben töltik le az oldalaimról a magyarításaimat!], sem pedig a honlapomon a megfelelő információk után, hibásan telepítenek, s aztán - joggal, jog nélkül - csak rinyálnak.
    S itt jön a lényeg, amiért a kódolósdi bevezetődött:
    Sokszor csak kerülőúton tudják meg a honlapom címét, a nevemet, az e-mailcímemet - ezeket külön-külön, eygütt és variálva!
    Amennyiben megfigyeltétek, a Név, Cég, Kód felépítése nálam:
    Név: az enyém, vagy ha csapatban készült, akkor a csapat neve
    Cég: mint a név
    Kód: egy generált számsor.

    S - egy index-Homár-os cikk analógiájára - a "birkamagyar" felhasználó talán így, megjegyzi [kényszerből is], hogy ez az xyz játékmagyarítás ki(k)nek a munkája... S itt ez az elsődleegs cél.

  • Atomreaktor
    #16839
    merrefelé mész? mi is holnap indulunk (Triglav-ra)
  • IMYke2.0.0.0
    #16838
    Na, megyek dolgozni, ott már nem tudok képekkel operálni, de remélem, ez már segített.

  • IMYke2.0.0.0
    #16837
    A Norton Ghost képes arra is, hogy akárCD-re is mentse az image-t... azaz, több darabból álló hordozóra is ment.

    1. Elindítod a NG-t és eljutsz idáig:



    Tehát, a "Recordable..."-t állítod be!

    2. Ezután nyugodtan beállíthatod a tömörítést is, az "Advanced" fülön:



    3. Majd utána az összegfzésnél hasonlót kell látnod:



    4. Run now

    5. a Norton Ghost a betett CD/DVD tárhelyétől függően fogja kérni az üres hordozókat...
    Tehát, ha 4.3 GB-os DVD-re íraja, és a C-partíciód image 9 GB-os lesz, akkor a tömörítés felénél kérni fog egy újabb DVD-t.

    6. Visszaállításnál pedig kérni fogja a 2. DVD-t, miután az elsőről feltett mindent...

  • kirol
    #16836
    Az a kis csúszka amit mutat a készítés közben? Az nem prioritás?
    Mert én mást nem láttam.
  • via_mala
    #16835
    Amikor az image-et létrehoztad, ott be lehet állítani, hogy tömörítsen vagy sem a Ghost. Külön tömörítővel nincs értelme még jobban betömöríteni, mert akkor ugye ki kellene csomagolnod, hogy a Ghost használni tudja.
    Dual Layeres lemezeket kb. 1 kHUF-ért már be lehet szerezni.
  • kirol
    #16834
    Na még egy kédrés és nem offolok többet a Norton Ghost -al.

    Megcsináltam a tökéletes rendszeremet, de a Ghost által készített fájl 5,6 GB, amit nem tudok kiírni egy 4,7-es dvd-re. Ezt lehet valamennyire tömöríteni? Bár az a sejtésem, hogy ez már valamelyest tömörítve lehet alapból. Na meg így elég macerás lenne a használata.
    Lehet, hogy egyszerűbb lenne egy ismerősömnél (akinek esetleg van) duplarétegűre kiírni? Mennyit kóstál egy ilyen lemez?
  • kirol
    #16833
    Hát lehet másnál jó, de nekem a 3.01 és a 3.060 az elrontotta a hangot, recsegett, míg a régi 2.80-as tök jól működik.
  • Ordel
    #16832
    Amúgy én sem igazán értem, hogy mi jelentősége van.
    Aki engedély nélkül fel akarja tölteni valahova, az kóddal is ugyanúgy feltölti, egyszerűen mellékeli hozzá és kész.
  • IMYke2.0.0.0
    #16831
    Az eddigi magyarításaim is egy kóddal rendelkeznek. Ha akarod, többet is kaphat :)))))

    Amúgy, nem mondok le a kódolósdiról.
  • Ordel
    #16830
    Tudom, magam sem értem, hogy miért írtam azt a botorságot... :)
  • takysoft
    #16829
    TLJ teszt readme:
    "A publikus verzió csak egy kóddal fog rendelkezni."

    Ez ellen még mindig kézzel lábbal tiltakozom!!!!
  • takysoft
    #16828
    egyszerű: TESZT verzió = van benne hiba. minden teszt verzióban van.
    sokszor még a véglegesekben is.
  • takysoft
    #16827
    Everest az Aida folytatáa, igaz? na az egy remek progi volt.