33675


  • neanderthal
    #16826
    Most négy napig oda leszek a hegyekben,de utána visszajövök és segitek a Post Mortemben,csak rakd fel az anyagot valahova.
  • kirol
    #16825
    Ja, jó. Már feltelepítettem a Paradise -t is. (Vagy huszadszor.)
  • IMYke2.0.0.0
    #16824
    Paradise-t tesztelem - így, munka után.
    A TLJ-t pedig Ti fogjátok :)))

  • kirol
    #16823
    Sőt az eredeti trial -t se!
  • suno
    #16822
    Le a kalappal !
    TLJ magyarítás, Paradise magyarítás egyszerre....
    Asszem nem megyek idén nyaralni..

    Gratulálok, és köszönjük szépen!
  • kirol
    #16821
    A Paradise -vel akkor most mi van?

    Végre megtaláltam 4 napos szopás után a hibát, ami szétcseszte a hangot.
    Mindenkinek javaslom, hogy fel ne tegye ezt: EVEREST 3.60, ebből is a "másolós", tehát nem telepítős verziót!!!
  • IMYke2.0.0.0
    #16820
    A tesztelés után azonnal az lesz.
  • _Atti_
    #16819
    aham, értem köszi.
    Publikus lesz még a nyáron?
  • IMYke2.0.0.0
    #16818
    A TLJ szövegmagyarítás 290 MB.
    Azért ekkora, mert a játék egy különleges, *.xarc fájlban - pályánként többen is - tárolja a szövegeket. A Varga Sándor-féle editor ebből kinyerte számunkra a szöveges fájlokat és strukturálta is, hogy könnyedén editálható legyen - ez 197 darab szöveges fájlt jelent [1-től 42 kb méretig]. S ahhoz, hogy a játék kezelje a fordítást, vissza kellett konvertálni az eredeti fájlokba a szövegeket, s ezeket kell visszaosztani.

    A további ballaszt a videok anyaga.
    A TLJ-ben valóban nincsenek dialogizáló videok, ellenben van:
    - Epilógos, Prológus és 13 fejezetcím video.
    - A Metro Channel logo-ja.
    - A stáblista.

    A videoknál ráadásul sikerült megoldanom - ezért kétszer is rendereltem őket :( - , hogy az eredetikhez megszólalásig hasonlító mozgó háttérre tehessem a magyar szöveget.
    Korábban ugyanis alsó feliratozással láttam el őket, így látszottak az angol eredetik is, és csak alul voltak olvashatók a magyar fordítások [mint mondjuk egy filmfelirat esetében].
    A stáblista pedig extrém módon fel lett tuningolva. Érdemes lesz megnézni!

  • _Atti_
    #16817
    az szép..miért foglal amugy ennyit? ilyen temérdek mennyiségű maga a szöveg vagy valami miatt nem lehetett elkülöníteni más több helyet foglaló adattól? hm vagy feliratozott mozik? (nem emlékszem hogy lett volna mozi amiben beszélnek is.,)
  • Ordel
    #16816
    Reggel van...
    "... hogy míg azt nem jelzed... "
  • Ordel
    #16815
    Mi lenne, ha egyből az MP szerverére töltenéd fel a két magyarítást? Így időt spórolnánk meg, hiszen nem kellene kétszer is feltölteni. Te pedig küldenél linket a tesztelőknek. Abban az esetben, ha elfogadnád, természetesen megígérjük, hogy míg azt jelzed, addig semmilyen formában nem fog kikerülni a fordításod.
    Ez persze csak egy javaslat, ahogy gondolod...
  • IMYke2.0.0.0
    #16814
    Köszönöm, a többiek nevében is!

    A tesztelésre jelentkezők és jogosultak már olvashatnak: a Ketteskén "The Longest Journey 1.57 HUN Teszt" könyvtárban...
    Ma délután az első 250 MB felmegy.

  • Ersiman
    #16813
    Gratulálok ez hatalmas munka volt!
  • Ersiman
    #16812
    :-)))
  • takysoft
    #16811
    hát... nem az NWN-hez kéne viszonyítani... az picit túl magas alap:D
    amúgy.. rövid=könnyen tesztelhető:D
  • takysoft
    #16810
    én bővebben kifejtem:
    VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁHHHHHHHHHHHHHHHHH!!!!!!!!4
    JÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!
    JUHHÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!!!!!!!
    KIIIIRRRÁÁÁÁLLYYYYYY!

    (gyk. ettől még nem vagyok éretlen, csak boldog:D)
  • via_mala
    #16809
    Csak egy szó jut eszembe:

    Monumentális
  • IMYke2.0.0.0
    #16808
    Na, srácok - kész a The Longest Journey 1.57 HUN telepítője.
    574 MB-ot nyom.
    Holnap már elkezdhetem a feltöltését. Tehát, csütörtökön este már cibálhatjátok.
    A tesztelésre pedig a topik tagjai lesznek jogosultak, természetesen.

  • IMYke2.0.0.0
    #16807
    Bizony, de remélem, a kaland-fanatikusok ettől még letöltik :)))

  • IMYke2.0.0.0
    #16806
    Basszus, most gondoltam bele:
    Paradise magyarítás: 455 MB
    TLJ magyarítás: 643 MB.

    Ezzel átléptem az összes magyarításom méretét illetően a 3 GB-ot. :)))

  • neanderthal
    #16805
    Nem kicsi:)
  • neanderthal
    #16804
    Post Mortem-et még nem ismerem de a Still Life-t már nagyon rég.De nem gond mert megszerzem.
  • IMYke2.0.0.0
    #16803
    Vicces... a TLJ HUN anyaga WinRAR-ral benyomorítva 550 MB... :)
    Csak két részletben tudom feltenni a Ketteskére.
  • IMYke2.0.0.0
    #16802
    Tesztelésben már nem fogsz tudni, a fordítás meg ugye kész.
    De, ha van kedved fordítani: Post Mortem-et szeretném befejezni.
    Adhatok anyagot, ha ismered a játékot, vagy minimum játszottál a Still Life-al, a folytatásával.

  • neanderthal
    #16801
    Régota figyelem a topic-ot nagy csodálotok vagyok szivesen besegitek,ha gondoljátok tesztelésben vagy akár forditásban is.
  • Ersiman
    #16800
    Multkoriban RaveAir keresett Lovecraft novellákat, ajánlom figyelmébe (és persze mindenki másnak is) ezt az oldalt.
  • kirol
    #16799
    Miután ide beírtam, olyan ideges lettem, hogy nyomtam eg yformat c-t.
    Annyi idő elvett tőlem a szarakodása, hogy még.
    Ezután 34,2 mp múlva eszembe jutott, hogy talán az a boot cd, amiről felraktam az egészet, csak ki kell írni cd-re. Megtettem, és már vissza is raktam.

    Áldott legyen a neve, aki kitalálta a Norton Ghost -ot, és a tiéd is, hogy mondtad anno, hogy ezt használjam. Sec pec visszajött a régi rendszer.

    Amúgy az egész azért van, mert valamelyik progi szétcseszi a gépem, csak x db közül nem tudom melyik. Már minden fent volt, amikor jött a progi és elcseszte a legvégén. Nem kicsit voltam ideges. Ez a progi a hibás 80%-os valószínűséggel szerintem (Intervideó 7, iszonyat elrontjaa hangot, recseg .)
  • IMYke2.0.0.0
    #16798
    A Boot Wizard-dal egy működő rendszer alatt tudsz készíteni bootoló eszközöket.
    A rendszert pedig halál könnyedén vissza tudod állítani még akkor is, a Windows XP egyáltalán nem áll lábra.
    A lényeg, hogy az a partíció, amin a telepített Norton Ghost fenn van [nekem NG 2003], az működőképes legyen.

    1. Ezután, beteszed a DVD-meghajtódba a kiírt NG-imaget, és a gépet elindítod
    2. A BIOS-ban - ha eddig nem lett volna így állítva - CD/DVD-ről bootolást állítasz be.
    3. Elindul újra a gép és láss csodát: a DOS-os üzenetek tájékoztatnak, hogy a NG-engine elindul.
    Innen már menni fog, mint a karikacsapás.

    Tényleg nem nagy móka. Sokkal tovább tart leírni / elolvasni ezt, mint a NG-t elindítani és a visszaállítást megkezdeni.
  • kirol
    #16797
    Na én mindjárt felkötöm magam. Már 4 napja szopat a gép. Vissza akartam rakni a norton Ghost -al, de amit írtál:
    3. A telepített NG könyvtárában találsz egy ilyen exe-t: Ghost Boot Wizard
    Nekem ilyen nincs. 10-es verzióm van.
    Visszaállítani teljes rendszert, meg csak boot diskről hagy, ami nekem nincs.

    Érdekes módon a WinXP helyreállítása sem megy. Csinálja meg minden, újraindítás után meg kiírja a helyreállítás nem teljes, a rendszer változatlan. :(
  • Randal
    #16796
    engem meg éppen a G3 izgat:)
    Az NWN annyira nem ,mert számomra nem az a kifejezett rpg. Egyszer már játszottam vele jópár órát ( napot?), csak elszállt a mentésem, szal nem volt kedvem újrakezdeni. De mivel végülis tetszett, így hogy már rengeteg kieg megjelent hozzá, elfog szórakoztatni egy darabig. (Közbe meg még ott van az Arcanum, Temple of Elemental Evil, Anachronox, System Shock 1-2 :):) )
  • Axon
    #16795
    Roppant halkan jegyzem meg, de ezzel én is hasonló-képpen vagyok, csak eddig azt hittem bennem van a hiba :-)
  • Axon
    #16794
    Fel is van telepítve a gépemre :-)

    Ha jól emlékszem, akkor azt mondtad, hogy a magyarítás tartalmazza a legújabb patcheket is, így azzal nem kell foglalkozni.
  • Axon
    #16793
    Köszönet érte!
    Már húzom is lefele.
  • IMYke2.0.0.0
    #16792
    Már minden kész. 100%.
    Csak össze kell dobnom neki egy normális telepítőt - később már nem ezzel akarok szórakozni - és fel kell töltsem.
  • via_mala
    #16791
    OK, kösz MerlinW-nek is.
    És mikor lesz elérhető a pakk? Lehet, hogy még lógok valmivel, azért nincs még kész?
    Jövő héten megint elmegyek egy hét szabira, addig tudnék még esetleg tesztelni, ill. utána.
  • IMYke2.0.0.0
    #16790
    Én FRAPS-ot ajánlok.
    "FRAPS - a teszteleshez" - könyvtár a Ketteskén.

  • Kiru
    #16789
    Korábban valaki kereste a Kocka + Kocka 2 filmeket. Tegnap láttam egy KO könyvesboltban mindkettőt 999,- kemény magyar forintért.

    A NWN2 még nem jelent meg.
  • Kiru
    #16788
    A Darkstont-t is végigjátszottam, de nekem túl rövid volt, főleg egy NWN után.
  • MerlinW
    #16787
    Fraps, hypersnap. Pl.