33675


  • IMYke2.0.0.0
    #17267
    Örülök, s mindettől függetlenül, megerősítettél abban, hogy az ember nem lehet eléggé elővigyázatos. Tehát, marad a terv:
    - választásos lesz a végleges telepítő és ennek függvényében:
    - tartalmazni fogja a 4 CD-sre írt Police Station Fix-et
    - tartalmazni fogja a 2 CD-sre írt 1.57-es Patch-et
    Más telepítő készítő programot fogok használni, mert ez bolond módjára a projetk nevével kiegészíti az útvonalat...
    De az a baj, hogy az InstallShield-hez nem értek... pedig az igencsak extra progi... a 11.5-ös meg is van.
  • beoceka
    #17266
    Oké, oké, én voltam a hülye, már minden rendben!
    Pedig régebben írtad, hogy mindenki csak "tovább, elfogadom, tovább, tovább, befejez" stílusban telepít, nem olvas, én meg magamban csak helyeseltem.
    Lám én is tudok ilyen homályökör lenni!
    Mentségemre legyen szólva, azt hittem, hogy a patch tejes egészében bele van építve a magyarításba, ezért nem erőltettem külön telepíteni. A játék honlapját nézegettem ott teljesen külön van szedve: "Hogyha neked 2CD-s vagy DVD-s változatod van, akkor az 1.57-es patch, de ha 4CD-s, akkor meg nyelvtől függően a másikat" persze angolul, és ez kissé megzavart.
    Most feltettem a patchet, majd a magyarítást, aztán sirály!!!
    Vagyis a gyengébbek (és a magamfajta kedvéért)jól ki kellene hangsúlyozni a patchelés szükségességét(akinek még nincs feltelepítve).
    A könyvtár elnevezését már rájöttem, hogy a telepítő adja, mert hát ugyebár a telepítő-alkalmazás így van megírva. Csak nem tudni, hányan futnak bele ebbe a külön mappásdiba.
    A kötelező könyvtárválasztás megkövetelése jó ötlet, biztos ami fix.
    Egyébként ég a fejem, mert nem vagyok kezdő számítógépes, mégis meg tudom bonyolítani a helyzetet, de teljesen laikusként próbáltam eljárni, hogy minél "bolondbiztosabb"-ra sikerüljön a magyarítás.
    A játék amúgy magyar lett, minden reklamálás nélkül szalad, már a tojásos-patakos "előjátékot" sikerült legyűrni.
  • IMYke2.0.0.0
    #17265
    Szia!

    Köszi az infót.
    Viszont valamit lehet én élrtek rosszul, de

    - a telepítő alapértelmezett útvonalát semmi értelme elfogadni, hiszen mindenki máshova telepíti a játékot [nekem pl.: D:\The Longest Journey], s így, a telepítő program felajánlását automatikusan vissza kell törölni a helyes útvonalra, vagy még jobb: kézzel megadni az útvonalat - tudom, vannak felhasználó-kímélőbb telepítő csomagok, de ezt a progit szoktam meg és nem is akarok warez verziót használni más programokból...
    Tehát, a telepítés során a SAJÁT gépeden lévő elérési útvonalat kell megadnod.
    Így a magyarítás - függetlenül, hogy milyen és mennyi adathordozóról is került a gépedre a The Longest Journey - működni fog.

    A The Longest Journey magyarítás nem véletlenül "1.57 HUN 1.0" útótagot kapott [eszemben sincs sértegetni!], a cél ugyanis az, a játék legutolsó javítással felturbózott verziójával is működjék!
    Mivel a mai kalandorok nagy része csak a tavalyi játékmelléklet képében rendelkezik a TLJ-vel, ezért preferáltabb a 2CD-s verzió. DE!, mivel a magyarítás eleve tartalmazza az (2CD-s verzióra írt) 1.57-es Patch által feltett, módosult anyagot, hihetnénk, hogy nem kell feltenni azt a játékra... Nem így van!
    A telepítőben fel is hívom rá a figyelmet!
    A játékra fel kell tenni az 1.57-es Patch-et, s csak utána a magyarítást.

    A szituációt az bonyolítja, hogy akadunk néhányan, akik a 4 CD-s verzióval (is) rendelkezünk...
    Mivel ez az egész TLJ-magyarítás dolog voltaképpen egy nyílt bétateszt, a visszajelzésedből azt szűröm le, hogy a végleges magyarítás telepítőjét úgy kell elkészíteni, hogy abban KÖTELEZŐ legyen kiválasztani a The Longest Journey telepített verzióját - átfedések nélkül - és csak aztán mehet fel az anyag a gépre.

    A hibajelzést köszönöm!
    Remélem, ezektől függetlenül már magyarul tudsz játszani a játékkal...
    Ha nem, azt is jelezd, és akkor személyreszabott neked megírom a megoldást, vagy ha kell, akkor időt szakítok még az 1. Patch kiadása előtt egy újabb telepítő eszkáblására...

  • beoceka
    #17264
    Imyke!

    Hangsúlyozom, csak segíteni szeretnék azzal, hogy leírom a tapasztalataimat
    (NEM reklamálás és nem kötözködés!!!):

    Észervételek a telepítésnél:

    A 4CD-s változat (ami nekem van) a Program Files-ban alapban "TLJ" nevű könyvtárat csinál, a magyarítás telepítő a "The Longest Journey 1.57 HUN" nevű mappát favorizálná.
    Lehet, hogy a patch-elés miatt kellett így.
    Mindegy, megoldom, tovább...
    Telepítés után, ha nem írom át az elérési utat, van egy TLJ és egy The Longest Journey 1.57 HUN könyvtáram. Tulajdonképpen az utóbbi a magyar,de a futtatandó alkalmazások a másikban vannak.
    A tartalmakat manuálisan összemásoltam, a játék nem indult, csak hibát jelzett.
    Újratelepítettem, és hibakeresés gyanánt a játék főkönyvtárában lévő futtáshoz szükséges fáljokat egyesével kezdtem kicserélni azokra, amelyek a magyarítással érkeztek.

    Eredmény:
    DX_Module.dll cseréje után a Game.exe nem indul, hibaüzenet.

    A szövegeket mappástól manuálisan cseréltem, valószínűleg működniük kell, de még nem nézetem.

    Egyébként azt olvastam a játék honlapján, hogy a 4CD-s változathoz más javítás van, mint a 2CD-shez.
    Szerintem a patch beépítése miatt a magyarítás nem teljesen kompatibilis a különböző kiadású változatokkal.
    Most patch nélkül folytatom.
    Egyelőer ennyi, remélem segítettem, vagy csak magamat szívattam, hogy az én verzióm gyagya...
  • Axon
    #17263
    A kis füzetecske úgy hirdeti a játékot, mint amit most rögtön meg lehet vásárolni.
    Gondolom a pénz befizetése után kapnék egy levelet vagy telefonhívást, hogy éppen most nincs a polcon, de bármelyik pillanatban megérkezhet, így várjak csak türelemmel.
    Az mindenesetre örömmel tölt el, hogy pont a szülinapomon fog megjelenni :-)
  • MerlinW
    #17262
    Ha netet keresel, ez a te weboldalad:)
  • IMYke2.0.0.0
    #17261
    fogalmam sincs, hogy Pécs területén mit / kit kell ezügyben levadászni... nem értek ehhez. Ugye, az egyetemi koli hálója kényelmessé tett.
    Van itt UPC? Mennyibe kerülnek az előfizetések? Melyik a legolcsóbb? Milyen sebesség lesz elvárható?
    Nem akarok és nem is tudok 20 ezreket netre költeni...
  • IMYke2.0.0.0
    #17260
    Nem létezik 5 CD-s verzió.
    Ellenben:
    - a 2000. év elején napvilágott látott verzió: 4 CD-s. A magyarítás tökéletesen működik vele.
    - a 2003. évben kiadott verzió: 2 CD-s. A magyarítás tökéletesen működik vele.
    - a GameStar tavaly teljes játék mellékleteként kiadott verzió egyenlő a 2 CD-s verzióval. A magyarítás tökéletesen működik vele.

    Ami kimaradt ebből a 142 MB-os verzióból az nem más, mint a magyar felirattal módosított átvezető animációk. Nélkülük is élvezheted a játékot, de a teljesen hibátlannak kikiáltott verzió majd ezeket is tartalmazni fogja. A várható mérete ennek a magyarításnak viszont 300 MB körüli lesz.
  • takysoft
    #17259
    off:
    Ha már úgyis netet nézel.
    GTS.Datanet-nek igen jó ADSL árai vannak, és valahol azt hallottam, hogy nem kell hozzá telefon előfizetés, mert bérelnek volnalat t-comtól.(mindez persze tcom teruleten) de lehet, csak tervezik, hogy ne kelljen telefon. nem tudom.
    persze az ADSL hátulütője, hogy szinte nincs feltöltési sebességed.
    n is netcserén gondolkodom. a jelenlegi már majdnem 2 éves, és kezd drága lenni.
  • MerlinW
    #17258
    Ja, nem azért írtam, csak szóltam, hogy ilyen, többre most nem volt időm:)
  • MerlinW
    #17257
    RE4 PC infok

    576:
    Platform: PC
    Kategória: Játékprogram
    Besorolás: Akció

    A patinás túlélő-horror sorozat negyedik epizódja remek grafikával, izgalmas történettel és látványos akciókkal szögezi a rajongókat a képernyő elé. Leon az elnök elrabolt lányának megmentésére indul: a kis spanyol faluban azonban soha nem látott szörnyűségek várják. A száz százalékos borzongás garantált!
    Várható megjelenés: 2006.09.15.
    Ár: 5 999 Ft
    A termék jelenleg nincs készleten.
  • IMYke2.0.0.0
    #17256
    MerlinW: Nem szoktam csalni... :))) Nem is fogom percenként látogatni, csak majd néha ránéznék.

    Axon: 6.000 Ft. Mondanám, hogy nem sok, de én soknak tartom ezt a 20€-s árat is.


  • Sil3nt
    #17255
    ez a magyaritas vegul a hany cd-es verzioval compatibilis? 4 v 5? mert olvastam, hoyg voltak hibak, vagy meg lett oldva?
  • Axon
    #17254
    Éppen most lapoztam át az új 576 KByte katalógust és abban láttam ezt a két játékot.
    A Resident Evil 4 az 6 ezer forintba kerül, ami egy új játéknál még barátinak is nevezhető. Bár az is igaz, hogy csak PC-n számít újnak.
  • regen
    #17253
    Na persze xD
  • MerlinW
    #17252
    Írtam bele egy számlálót, elég egyszerü, ne nagyon nyomogasd az F5-öt:)
    Ott a dátum alatt:)
  • IMYke2.0.0.0
    #17251
    Szívesen!
    Kérlek is, hogy jelezz!
    Tervezem, hogy valamilyen FAQ-szerűségben összegyűjtöm a már jelzett hibákat, hogy mindenki láthassa, mit kell és mit nem kell már jelezni...

    A hibajelzéssel kapcsolatban: óriási segítség lenne, ha tudnátok képet is mellékelni a dologhoz [zipben, rarban], ugyanis számos olyan szituáció van, amikor nem lehet másképp tudni, hogy hol hangzik el a diskurzus...
    via_mala és Ersiman így jelezte, köszönöm is, szotyimotyi pedig nagyszerűen körbeírta a szituációkat, így sikerült is kijavítanom a jelzett hibákat!
    Tehát, minél egyértelműbben kapom meg a hibák jelzését, annál könnyebben tudom beazonosítani a 297 fájl közül az érintettet!

  • IMYke2.0.0.0
    #17250
    Véglegesben láthatók lesznek.
    A Resident Evil 4 már kapható?! Hú...
    A francba, és nekem mostanától nem lesz netem, a fene egye meg!
  • beoceka
    #17249
    Imyke!
    Köszi a TLJ magyaríást, még nem játszottam a játékkal, vártam, hogy magyarul menjen. Máris kezdem, nekem a 4CD-s verzió van meg. Szóval játék és teszt egyben. Ha találok benne valamit, jelzek.
    Mégegyszer köszi!
  • Axon
    #17248
    Most látom, hogy a Resident Evil 4-nek is megjelent a PC-s verziója.

    Már bocs, hogy itt a Longest Journey magyarítás lázának kellős közepén ilyesmikkel hozakodok elő. Természetesen engem sem hagy hidegen, csak én már javában nyüstölöm egy ideje a játékot az előzőleg feltett magyarítással, bár abban nem láthatók a videók, de bízom benne, hogy a majdani végleges verzióban már láthatók lesznek.
  • Axon
    #17247
    Nincs meg véletlenül valakinek a Shadow Grounds játék magyar verziója?
    Ez amolyan cyberpunkos diablo szerűség. Olyan jövőben játszódó RPG. Képek alapján ígéretes, a magyar nyelvű támogatás miatt pedig felettébb vonzó.
  • IMYke2.0.0.0
    #17246
    Meg tudjuk majd nézni, hogy hányen látogatták meg ezt az aloldalt?
    [Ha tudsz, akkor számlálót is operálhatnál az oldalba...]
    [Kíváncsi vagyok, na :)))) ]
  • IMYke2.0.0.0
    #17245
  • MerlinW
    #17244
    Nem, dehogy, bírja a vas:)
  • serito
    #17243
    Hálás köszönet, már töltöm is. Tesztelés talán hétvégén, ha nem lesz sok dolgom.
    Mind a hárman ( Taky, Imyke, Via_Mala ) szuperok vagytok!
  • IMYke2.0.0.0
    #17242
    Ugye nem baj, hogy a "Játékmagyarítások fórumában" megadtam a linket a TLJ magyarításra éhes fórumozóknak?
  • IMYke2.0.0.0
    #17241
    Király vagy!!! [/me lenni nagyon hálás] Na, megyek alunnni...
  • MerlinW
    #17240
    Kész!
  • MerlinW
    #17239
    Oké csinálom!


    Az elérhetőség "http://www.2bmagic.hu/tljhun" lesz.
  • IMYke2.0.0.0
    #17238
    Fenn is van!
  • IMYke2.0.0.0
    #17237
    Már megy is fel.
    Ketteskén, könyvtár: [TLJ] The Longest Journey 1.57 HUN 1.0
    - a weblap
    - a weblap háttéranyaga [1.57 Patch és a magyarítás, RAR-okban]

    //880-900 kb/s-el csúszik fel :))))

  • MerlinW
    #17236
    Töröljem?:)
  • MerlinW
    #17235
    Töltsétek fel a ketteskére weboldallal együtt, és kiteszem a webszerverre.
  • takysoft
    #17234
    ezt most már moderlánám, ha lehetne, de mindenkitől bocs, ideges voltam.

    más:
    nekem nagyon fontos volna beszerezni a part 8-at a holnapi 3-as vonat előtt.
    leszedtem már a játékot is, meg a patchet, meg a magyarítás 90%-át.
    már tényleg csak a part8 kell, és a szüleim játszhatnak magyarul a TLJ-vel.
    ezután kb egy hónapig nem jövök haza, így szeretném még holnap megoldani ezt.
    segítesetek, részben ez miatt maradtam itthon eddig.

    part8, ketteskére, hamar. aztán mehet a többi is, biztos másnak is kell.
    köszönöm. tényleg.
  • Randal
    #17233
    Hah, LOL. Ezek már csak ilyenek. A botjuk gondolom érzékelte, hogy egy nagyobb méretű azonos fájlnevű, de több darabból álló cucc van fennt és automatice törölte. :(

  • takysoft
    #17232
    VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!
    VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

    K***A ATW!!!!!!!!!!
    Hogy a jó....


    törölték az oldalt...


    VALAKI!!!
    már csak a 8-as part8 volt hátra.
    ha valaki leszedte, akkor kérem tegye fel a ketteskére a magyarítást.
    KEZDJE a PART 8 -al!!!
    kérem!!!!!
  • takysoft
    #17231
    ebben ugye 1.57-es game.exe van, igaz? (illetve megy 1 4 cd-ssel is?, meg normal installal? azzal nem nagyon lehet gond, ha nincsenek animok)
  • IMYke2.0.0.0
    #17230
    A The Longest Journey magyarítás 1 órán belül teljes erővel tölthető lesz!
    Az első hibajavítás-csomag 2 héten belül érkezik!
    Addig is, tessék bőszen játszani és a hibákat jelezni itt, a topikban! Ez a legbiztosabb hely, e-mailt nem mindig nézek...
  • IMYke2.0.0.0
    #17229
    Igen... sajna rohadt lassan 24-30 kb/s -el megy felfelé. A part5-nél tart, immáron 1 órája töltöm fel!
    Bezzeg, a letöltés onnan 7-900 kb/s!!!

  • takysoft
    #17228
    már szedem az első fileokat:D azok már fent vannak:D