577
f4cb1c5406470fdb7765ff50a604b84a.jpg
  • darkSectorxxx #214
    egy jó ideig nekem se mozdult, aztán most pár küldetés után kimaxolta magát fehérbe, valszeg mert túl vegyesen játszol, döntesz, én most ovatosan mentem, gyors kifizettem, ha volt véletlen wanted és visszautasítottam minden anyagi hasznot és megmentettem az uton mindenkit, és donate-eltem is. :)
  • RED BULL F
    #213
    Nem igazán mozgott a Honor mutatóm játék közben. Talán egyszer-kétszer egy picit ment negatívba, de jelentősen sose mozdult el a mutató. Inkább konstans középtájon volt legtöbbször. Szarvasos jelenetet sosem láttam mondjuk, lehet tényleg csak ennyi jelentenivalója lenne? Azt hittem valami komolyabb mögöttes tartalma van.
    Utoljára szerkesztette: RED BULL F, 2018.11.16. 21:08:03
  • darkSectorxxx #212
    Hopp ez érdekes, nekem ma lett meg a full fehér, acsit is kaptam, és télleg egy szarvast látok sokszor.....
  • Evoluti0N
    #211
    Hmmm... Valszeg azt, h mennyire vagy honorable? Pirosban volt? Mert nekem majdnem maximum fehérben van és nekem szarvast mutogat.
  • RED BULL F
    #210
    Ez egy kicsit lehet spoiler gyanús lesz, de egy valamire nem jöttem még rá a végigjátszás után:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mit jelképez a bejátszásokban annyit mutogatott farkas?
  • partizan182
    #208
    Lehet és nem limitált :)

    Van aki leült pókerezni és 3 óra múlva állt fel.

    Játékhoz annyi hogy az elején elmondhatatlanul lassú és vontatott, első 2 chapter (~10-15 óra!) kvázi tutorial, utána nagyon beszippant viszont. A részletesség, megvalósítás, apróságokra való figyelem valami lehengerlő, szép lassan behúz a világába és nem ereszt. Azért egy erős angol kell hozzá, lásd lent ;)
  • darkSectorxxx #207
    + érdekesség. :)

    - Ha kifolyik a vére valakinek, akkor másképpen folyik, fröcsköl, ha váod késsel vagy ha lövöd. :D
    - illetve a vérbe lépve nyomot hagy a lábad egy pár lépésig, amig le nem megy a vér. :D
  • betyar40
    #206
    Holnap veszem meg a játékot. Nagyon tetzsik a bemutatók és elmondások alapján. Az a kérdésem láttam lehet benne pókerezni és más szerencsejátékkal játszani. Ezzel lehet pénzt is keresni ,s végtelen mondjuk a pókér játék vagy csak 1-2 leosztást enged és limitált? nagyon érdekelne:)
  • darkSectorxxx #205
    Igen, én sajna 50 óra alatt töredékével, vagy annyira természetesnek gondoltam, hogy nem figyeltem fel rá.
    De még mennyiszer lesz vajon 20? :D
  • Kojiro
    #204
    Ez valami állatijó gyüjtemény! Majdnem minddel találkoztam már :D

    Van az a csávó aki szarakodik a lova patkójával és utána a ló felrúgja, azzal többször is találkoztam. Egyszer kipróbáltam hogy hátulról odamentem óvatosan és figyeltem. Ott vacakolt vagy 1 percet és szentségelt. Aztán ráköszöntem és egyből felrúgta a ló :D

    Amúgy állati jó lova van, az egyik alkalommal elfogtam és teljesen beidomítottam.
  • darkSectorxxx #203
    hát igen....
  • Kojiro
    #202
    Én személy szerint teljesen igazat adok neked.

    Engem az basz fel, a panaszkodók nagy részének az a baja, hogy "meg kell tanulni, hogy jó legyél benne". Ők így alapból überprok akarnak lenni minden erőfeszítés (és skill) nélkül a vadnyugaton. Ezek azok a playerek, akik pcn mikor játsszák a GTA5-öt benyomják a godmode-ot, és ez szerintük nem vesz el semmit a játék élvezetéből. Na PS4-en meg nincs ilyen lehetőség és most megy a rinya.
    Nem egy haveromtól hallotam már, hogy újságolta, hogy végigvitte ezt meg azt a játékot, aztán kiderül, hogy persze itt-ott használt cheateket mindenfélére. Hát kapják be a hatlövetűmet az ilyenek. Az ilyen embereknek a véleményével van tele az internet, csak ezt az "apróságot" nem említik.
  • darkSectorxxx #201
    Nem, egyiksem, amit mondtál.

    1.
    Nem a mondanivalóval van bajom. Nem a story-val, nem is a párbeszédekkel.
    2.
    Nekem bejön minden.

    A varázsszó ez: Fontosság

    Nálam fontosabb hogy először ne irritáljon a gameplay fő eleme, az irányítás, legyen játszható, aztán beszélhetünk a vicces párbeszédekről, ami más JÓL irányítható játékban is van.
    Pusztán ennyi a bajom, az alapokkal legyen helyén a játék, ezek a kis plusz dolgok csak utána fognak meghatni.
  • Myselor
    #199
    dark te tipikusan szart se értesz az egész játékból ez a problémád neked a faék egyszerű rohanok csapkodok játékmenet fekszik mindenki tudja mást nem fogsz fel az egészből nem is akarsz ami már kicsit komplettem angol tudást több szakértést igényel az már neked szar.ilyen tartalmú játék meg nem igazán van a piacon még mindig elnézhetőek ezek a szarságok benne minden játékban vannak különben senki nem modnja hogy nem baj vagy nem szar de nyomába se érnek a rockstarnak még mindig.
  • darkSectorxxx #198
    Igen, a sok ..... DE!

    amit a spoilerbe is írtál, és akkor érted, hiába a 2x felvett párbeszéd, ha a GAMEPLAY meg el van cseszve, átgondolatlan az egész, melyik is ér többet? :D

    Dehát ez van sajnos.
  • Voltan
    #197
    A játék lenyűgöz továbbra is, a részletek, a részletek!!!! Ahogy Angry Joe is kiemelte a kritikában, még arra is vették a fáradtságot, hogy küldetések során, amikor a társaidtól lemaradsz lovaglás közben, és megy a párbeszéd, tényleg felvették a szöveget kétszer. Egyszer a közeli konzultációhoz, és másodszor, amikor távol vagytok egymástól, a karakterek kiabálnak, hogy hallják egymást. Elképesztő, tényleg.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Persze a hihetetlen részletgazdagság továbbra is visszaüt, akkor, amikor az ember nem nézelődni akar, hanem gyorsan cselekedni. Volt egy rablásom, amikor felvettem egy dobozban lévő fasza pisztolyt - ez volt az egyik fő célom a rablással. Namost ekkorra már kinyírtam 4 embert, és persze köröztek. A törvény elkezdte körülvenni az épületet, és az időm igencsak fogyott, mert nem akartam tömegmészárlást rendezni, vagy meghalni. Erre Arthur szépen odasétál a dobozhoz, kinyitja, kiveszi a fegyvert, LAAASSAN, aztán kezébe veszi, forgatja, kinyitja a dobot, megnézi, becsukja, hümmög, hogy ez milyen jó, mintha egy kiállítási darabot nézegetne egy boltban. Majd végre elrakja, és csak ekkor tudok mozogni, hiába keres a fél város fegyveres ereje, ezt végig kell várni. Mindez kb. 5-7 másodperc teljesen tehetetlenül egy nyomorult rablás kellős közepén :D Szóval azért na. Vagy nyolcszor kellett újracsinálnom emiatt, mire minden összejött.


    Mindegy, szóval az apróságok ellenére eszméletlenül lenyűgöző továbbra is. Folyamatosan az állam keresem a földön.
    Utoljára szerkesztette: Voltan, 2018.11.15. 23:15:43
  • darkSectorxxx #196
    Hát manapség sokhoz adnak, max annyi hogy nem a sima változathoz. Nekem a Special van, ahoz asszem van, majd összeszedem neked a zenéket ha lezs kis időm. :)
  • gregoryan
    #195
    néztem de ne adták a pS4 en hozzá a gamehe. asszem god of war hoz adtak ilyet
  • darkSectorxxx #194
    RDR 2 ST az szerintem van már neten, youtube, vagy spoti-n, sőtt szerintem konzolon a store-ban is van. :)
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.14. 13:39:58
  • darkSectorxxx #193
    ;)
  • gregoryan
    #192
    nem sajna..
    Bár nekem a komplett RDR2 Soundtrack jó lenne.. nagyon cool zenék vannak néha lovaglás vagy mission közben.
  • cenobite
    #191
    Köszi az infót!
  • darkSectorxxx #190
    Hali, tudod mi a cime annak a zenének, ami megy a introja alatt?
  • gregoryan
    #188
    Angry Joe videót láttátok? Other Joe kész van.. 1 cicivel :D:D
  • cenobite
    #187
    Hazamegyek megnézem, lehet ott van az csak még nem vettem észre. :)
  • gregoryan
    #186
    nincs nálad alapból? az inventory 2-ik fülén a kerék jobb also részén?
  • cenobite
    #185
    Horgászbotot hol tudok venni? Vagy küldetéshez kötött a megszerzése?
  • darkSectorxxx #184
    Hát az első részben a családos dolgot aligha tudja hozni, mondjuk erre számítottam is, hogy képtelenség a maximumot fellülmúlni.....
    Nem a lovon elhangzó vicces párbeszédekről van most szó....

    Sőtt maguk a küldetések sem annyira jönnek át. Lehet rátette a béllyeget ez a nagy realisztikusság.
    Vadászat, kincskeresés, stb.

    A "nulla" szót meg értelmezni te magyarul....
    mert nem szószerint 0, hanem csak nem annyira jó m int az elsőben.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.14. 11:43:06
  • gregoryan
    #183
    Hát kissé magamra ismerek, avval a különbséggel, hogy én már kezdem elengedni azokat a játékokat amikre nincs időm, mert elkezdem és mást tolok vagy csinálok helyette, valsz nem is érdekel annyira. Pl Uncharted seria-t fullban 2x végigtoltam, és " volt rá idő". interaktív film vagy sem, részletkérdés. Egy élményt közöl, mint akárcsak a RDR2 is. Az a lényeg. Ha kicsit is bejön a tálalás, akkor a hangulat megvan és ez a lényeg egy szórakoztató terméknél.
    Dying 1 k jó volt, coop-ban 2x lement az is haverokkal. Ez lesz remélem a Red deaddel is, ha 1x kijön a multi, és REMÉLEM lesz benne valami kjnd of COOP rész, mint annó a GTA ban a Heist-ek. De a Rockstar jatekokban a poén még, hogy egyszerűen élni a világban is jó. mint pl csak autókázni a GTA-ban, vagy itt vadászni, lovagolni, csak picit belecsöppenni..
    Erre mondják az okosok ugye, hogy kompenzál az ember.. ami a saját világából hiányzik, igyekszik kiélni interaktívan.
    Horizon? Days Gone? abszolut system seller cimek. Horizon mindamellett (és a God of war) Ha van egy HDR tv-d is, akkor fenomenális.. EZ SAJNOS nem mondható el a red deadről ugye, lásd HDR botrány.. hogy csak oda van kamuzva benne a HDR, ami gáz, remélem gyorsan orvosolják, bár mindamellett a game gyönyörű, annyira is, hogyPS4 en hiába elmosottabb a graf állítólag, mégsem rohan az ember Xbox one X et venni csak ezért a game-ért...
    Viszont PC-re várni ebben a konzol generációban szerintem felesleges, mivel nem egy Xbox 360 szintről beszélünk.
  • molnibalage83
    #182
    Ezért fogok egyszer PS4 pro-t venni, ha majd már kifut és olcsó lesz.* A baj az, hogy PC-n is csak gyűlnek a játékok, amire nincs időm.

    15 éve (!) tervezem végigtolni a Baldur's Gate szériát... GoG-on kijött, megvettem. Nem volt rá időm. Már van EE BG, az is megvan, azt sem kezdtem még el. Dragon Age széria? Dettó. Mondjuk arról próbáltak lebeszélni, hogy az 1. rész istenkirály, 2. szar, a 3. meg fél MMO lett és ezért szenvedős egy része.

    A Wasteland 2-őt május óta tolom, de 3 hónapja mindig valahogy mást csinálok helyette. Az Expedition Conq. játékot is elkezdtem. Aztán lesz Dying Light 2, LiS2, és upsz, Vampyr. Ennyi mellett az állítólag nem jól sikerül Frostpunkot inkább elengedtem. Az Enderal is kijött már két éve, még sincs arra sem időm. Túl sok hobbim van.

    A Last of Us marathon editiont és full gameplayt is végignéztem. Egyetlen ilyen játék volt csak eddig ezen kívül, amit végignéztem, a Runaway első része.

    *Ucharted, Days Gone, meg a Horizon Zero Dawn is érdekel.

    Szóval lista van. Hosszú. a Detroit és a BtS azok amennyire látom kb. interaktív filmek, mint volt a Heavy Rain.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.11.14. 10:05:58
  • gregoryan
    #181
    Kérdés jogosan merül fel amúgy, hamár a story NULLA szerinted:

    Ön beszélni kicsi ENGLISH????

    Sztem k jó és epic pillanatok is vannak benne, főképp az elsőrész ismeretében.. és tudva mifele halad a story, de hogy lesz kicsúcsosodva...
  • gregoryan
    #180
    ebből mind a 2 nagy hiba azt kell mondjam, mert te aki egy Life is Strange logoval írsz, gondolom eléggé történet és hangulatközpontú ember lehetsz. Jópár játékot PONT neked (és nekem) találtak ki ami csk konzolon elrhető.
    Lásd: Last of Us, és kiegje, Detroit, Beyond two souls. stb... de amúgy. aGTA is hatalmas, akárcsak ez a game.
    Ha teheted, akár kölcsön géppel, mindenképp tegyél egy próbát...
  • molnibalage83
    #179
    Egyetlen GTA-val sem játszottam és soha nem volt konzolom, ezek után értelmezési tartományon kívül vagyok.
  • molnibalage83
    #178
    Ha lesz PC-s RDD2, akkor MOD megoldja. Ha lesz...
  • RedRiot
    #177
    Ezekkel én is tisztában vagyok, ez amit írtam inkább csak ábrándozás volt.
    Valamelyik Falloutnál gyárilag beletett a Bethesda egy survival módot ha jól emlékszem (New Vegas? vagy F4?) ha új játékot indítottál akkor választható volt, tehát nem volt ráerőltetve senkire. Az jutott eszembe, és ahhoz hasonlóan megoldva, választható opcióként képzeltem el a survivalt az RDR2-ben..

    "1. A felhasználók túlnyomó részének nincs igénye. " <- ez igaz. Bár épp az a szép ebben a konkrét játékban hogy kidolgoztak benne olyan részleteket is amiket az emberek 98%-a észre sem vesz, nem hogy igényelt volna. (Pl. a vadállatok élethű viselkedése, az NPC-k napi rutinja, stb., a városokban megjelenő újságok tele cikkekel, a gyönyörű, korhű árukatalógus amiből a boltokban vásárolhatunk stb.)

    "2. Sem ideje ilyennel játszani egy rpg-nél, ahol sanszosan a történet miatt vették meg." mondom mégeccer: opcionálisan képzeltem el. Extra lenne.

    "3. Nagyon melós ezt megcsinálni és úgy paraméterezni, hogy senki ne akarja a fejlesztő fejét venni. A HC surviv mániásnak semmi sem jó, a másik felének meg a kevés is nehéz és túl komplexl lenne. ---> Lehetetlen."

    Igen melós, de ha lehetne választani könnyített és realisztikusabb mód között akkor nem akarnák többen a fejüket venni mint most.


    "A fejlesztőknek egy AAA RPG-ben erre se erőforrása, se jóváhagyása és a masszív közösség felől igénye sincs erre."

    A játékban van hőmérséklete a környezetnek és a játékos karaktere erre reagál is, bár elég kis mértékben - tehát a dolog alapszinten már benne van a játékban. Nem tartott volna sokból beletenni hogyha Arthur ingujjban mászkál a hóviharban akkor egy idő után elpatkoljon. Csinos kis jégcsap nőne az orrára, bekékülne a feje, nyavajogna hogy nem érzi az ujjait, stb. Egyszeri játékos örülne hogy milyen fasza, ezt is lemodellezték - újratölti az állást, felveszi a télikabátot (ami alapból rendelkezésre áll, csak magaddal kell vinni a lovon) és folytatja a játékot. Szóval se game-breaker se nem túl munkaigényes nem lett volna.
    Ugye tudod hogy azt lemodellezték hogy a lovak herezacskója összemegy a hidegben? Akkor azt amit írtam miért állítod be irreális elképzelésnek? Lóhere-megfigyelőből talán több van mint survival játékosból? :)

    Azt pedig hogy a Rockstarnak ne lenne erőforrása egy ilyen játékmechanikai részlet kivitelezésére nagyon remélem hogy viccből írtad! Kinek lenne akkor, ha nem nekik? Október 26-án több ember vett ki szabit vagy ment betegállományba az RDR2 megjelenése miatt mint amennyien megvesznek egy átlagos játékot a megjelenése utáni fél évben. A GTAV-ből 100 millió példány körül adtak el. Az RDR2-n nyolc évig dolgoztak és alsó hangon 400 ember munkája van benne. Ne lett volna erőforrás? Ennél a produkciónál?

    A közösség felőli masszív igény. Ez érdekes felvetés. Ha tényleg a "népakarat" lett volna a legfontosabb szempont akkor az első RDR-t sem készítik el.
    El tudod képzelni hogy a GTAIV után a 12 éves vérpistikék egy western játékot követeltek a Rockstar fórumokon?
    Óriási szerencse hogy a Rockstar nem ült fel a divathullámokra és nem csinált valami sárkányos/varázslós fantasyt vagy valami kretén szuperhősös sztorit valamelyik az alsógatyáját kívül hordó képregény-alakról. Fogtak inkább egy igazi régimódi vadnyugati sztorit és abból csináltak játékot. (hála a jóistennek!) Ott azért többet kockáztattak mint amit egy opcionális survival móddal kockáztatnának. :D

  • molnibalage83
    #176
    A margóra.

    A Skrymhez és más RPG-hez is olyan survival modokat rittyentettek, hogy ehaj. Aki akar, ezzel tolja. Két dolog problémás.

    1. A felhasználók túlnyomó részének nincs igénye..
    2. Sem ideje ilyennel játszani egy rpg-nél, ahol sanszosan a történet miatt vették meg.
    3. Nagyon melós ezt megcsinálni és úgy paraméterezni, hogy senki ne akarja a fejlesztő fejét venni. A HC surviv mániásnak semmi sem jó, a másik felének meg a kevés is nehéz és túl komplexl lenne. ---> Lehetetlen.

    1+2+3 ----> Ezért van külön survivor játék stílus és külön RPG, ahol ez MOD-ként jelenik meg. A fejlesztőknek egy AAA RPG-ben erre se erőforrása, se jóváhagyása és a masszív közösség felől igénye sincs erre.

    Pl ilyen MOD Witcher III-hoz.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.11.13. 16:45:35
  • darkSectorxxx #175
    Amúgy nem akarok nagyon messzemenő következtetésekbe bocsátkozni, de bazze. Olyan érzésem, van, hogy:

    What a Fuck?

    Szép, szép, meg minden, a szar lövős mechanikát kivéve.
    DE mi a csöcsömet csinálok?
    Nekem az első rész, ehhez képest magasan jobb volt régen. Nem beszélve a fasza kiegészítőről.

    Nekem ez eddig egy nagy 0 ha csak a story-t nézem, de nem csak azért mert noname kari, hanem maguk a küldetésekre se nagyon emlékszem, valahogy sokkal emlékezetesebb volt régen az első része. Mindez a plusz feladatokra is igaz.

    Szóval ez a 2. legjobb játék max nálam, amivel eddig játszottam, de van ott még FF 7-8-9-10 meg Resident 1-2-3 is.

    magyarul, egyetértek....
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.13. 15:30:52
  • gregoryan
    #174
    A kérdés ugye mindig az, hogy " DE KI AZ AZ ARTHUR??? " :) igy singleplayer felénél járva.. :D
  • darkSectorxxx #173
    Minderről úgy beszélünk, hogy ez nem volt soha survival játék, szerintem nem is volt céljuk.
    Csak annyi hogy kicsit hihetőbb világ atmoszféra.... Gondolom én.
  • darkSectorxxx #172
    Valóban, de tuti hogy a valóságban hamarabb belehalnál mint a játékban?

    Én télen a mínusz fokokban egy sima ilyen cipzáros pulcsiban elvagyok ha közben mozgok.
    Ráadásul itt süt a nap, nem is biztos hogy van annyira sok mínusz.

    Éa ha már valósághűség, a mínusz 40 az azért ilyen helyen eléggé sci-fi lenne :)
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.13. 13:28:20