577
f4cb1c5406470fdb7765ff50a604b84a.jpg
  • RedRiot
    #171
    Igen, legyenek olyan helyek, olyan időjárási helyzetek amikbe bele lehet halni. Észrevettem hogy lassan, nagyon lassan csökken Arthur életereje mikor kiskabátban mászkáltam a hegyekben, de messze nem volt aggasztó. Igen, létezik a játékban a mechanika, észrevettem én is, csak úgy paraméterezték hogy akkor sem valószínű a halál ha teljesen figyelmen kívül hagyod.
    Nyilván nem azt szeretném hogy lépten-nyomon meghaljak, de legyenek veszélyes helyek amikre rá kell készülni ruhával, ellátmánnyal ha pár napot mondjuk ott akar vadászgatni a játékos. Az aligátorok pl. bejönnek, volt már insta-death mikor plenyóból megtámadott egy. Azóta nem szívesen mászkálok le az útról ha a mocsárban járok. Az ilyen veszélyérzet izgalmas tud lenni.
  • darkSectorxxx #170
    Hat lehet rossul néztem, de a fagyos dolog az lehet nem halálos de már most benne van a játékban! :)

    Ha lenge cuccba mész a hóban akkor legyengül a karakter és innod kell alkoholt vagy gondolom meghalsz. :D

    Vagy neked konkrétan az kell hogy halálos legyen a fagyveszély?
  • RedRiot
    #169
    Amire szerintem kicsit nagyobb hangsulyt fektethettek volna, az a survival resze a jateknak.


    Nagyon igaz! Talán nem lenne túl nagy meló egy jövőben egy "realistic survival" vagy valami hasonló módot belerakni a játékba. Pl. északon a hóban legyen fagyveszély ha nincs rajtunk elég meleg ruha, vagy legyen néha -40 fok ahol csak zárt helyen vagy tűz közelében tudunk felmelegedni - a'la Long Dark. A mechanikája már ott van a játékban, csak túl engedékeny: simán elmászkáltam két napig ilyen kis vékony ballonkabátban fenn a hegyekben. :) A kaját sem kezeli túl szigorúan: az V. fejezet elején kicsit felgyorsult a történet tempója, és némi bagórágáson meg két gyümölcskonzerven kívül nem táplálkoztam már napok óta - Arthur mégis egész jó bőrben van. :)

    Most járok 61 százaléknál, már kicsit szomorú vagyok hogy már kijátszottam a felét. :/ Egy combos survival mód izgalmasabbá tenné a játékot miután elfogynak a küldik.
  • darkSectorxxx #168
    Mondjuk ez nem is kérdés, hog az elmúlt 8 év legjobb játékáról van szó, de nem teljesen tökéletes.
    Lehetett volna ezekkel a technikai hátterekkel lehetőségekkel még jobb. Ez az egyetlen kus babszem. Más amúgy nincs.

    Nálam pl esélye nincs ez mellett egy GTA-nak pl.
  • Sáska
    #167
    En is hasonloan vagyok vele!
    90%-nal tartok, es azt kell, hogy mondjam, szamomra az egyik legjobb jatek, amivel eddig jatszottam. Jo sztori, gyonyoru grafika, sok igenyesen kidolgozott aprosag, varatlan fordulat, es meg sorolhatnam.

    Nekem az iranyitassal nem volt gondom, sot meglepodve olvastam az posztokat lentebb :o.
    Amire szerintem kicsit nagyobb hangsulyt fektethettek volna, az a survival resze a jateknak. Jo otlet, hogy enni kell, a lovat etetni kell, meg neha lekefelni, de ezeket olyan ritkan kell csinlani, hogy igazabol sok jelentosege szerintem nincs. Ugyanigy a vadaszat / halaszatnak meg nem lattam ertelmet, azon kivul, hogy jo kikapcsolodas. Talan majd ha vege lesz a fo sztorinak, akkor lesz tobb ertelme.
  • gregoryan
    #166
    szívemből szóltál!!!!!!
  • RedRiot
    #165
    Most járok 50%-nál. Hihetetlen ez a játék, ilyen részletesen kidolgozott open-world még nem készült. Spoliermentesen leírom a benyomásaimat.
    Mikor eljutottam a "nagyvárosba" leesett az állam. Kiterjedésre láttam már nagyobbat játékban, de ennyire élő, hangulatos várost még nem. Először csak bolyongtam benne 1-2 órát és nézelődtem. Nem láttam eddig két egyforma házat, két egyforma utcát, két egyforma boltot. Sőt, talán ismétlődő textúrát sem. :D Teljesen indokolt a 80+ GB.

    Nem találtam egyetlen kor- vagy helyidegen részletet sem, pedig ezekre borzasztóan háklis vagyok.
    Olyan épületbelsőket is kidolgoztak a legapróbb részletekig ahol a sztoriban csak pár percet tölt a játékos. Szerintem csak a forrás-gyűjtésre hónapok mehettek rá mire összegyűjtötték hogy milyen épületeket, tárgyakat, bútorokat, járműveket modellezzenek le.

    Az utcán sétáló (vagy tántorgó, álldogáló, vagy fekvő :) emberek viselkedésben, mozgásban, beszédben és öltözködésben is tökéletesen passzolnak a környezetükhöz. A gondosan kiválasztott környezeti hangeffektek, a művészi bevilágítás pedig felteszik a pontot az i-re.

    A sztori eddig zseniális. Mindig van valami csavar, valami fordulat amire felkapja az ember a fejét. Van amikor úgy érzi az ember hogy lazulás van, itt az idő egy kis pecázáshoz, vagy elmenni és gravíroztatni valami szépet a pisztolyunkra aztán akkora gebaszban találja magát egyik-percről a másikra hogy alig kapunk levegőt.

    Jól felépítettek a szereplők közti kapcsolatok, viszonyok, érzések. A dialógusok nagyon jól megírtak és ahogy a szinkronszínészek életre keltik őket tényleg közöttük érezhetjük magunkat. Itt tényleg nagy alakítások vannak, és Dutch Van Der Linde-et, Hosea Matthewst vagy Sadie Adlert már inkább hívnám főszereplőnek mint NPC-nek. Emberként viselkednek.

    Először érzek olyat egy játék során hogy aggódom a karakterek sorsa miatt. Ha komolyabb fight-ba keveredünk néha azt érzem hogy "jajj, csak Lenny-t (vagy Billt, vagy Hosea-t stb,) meg ne öljék!

    30 éve játszok már de ilyen tökéletes alkotással mint a RDR2 még nem találkoztam. Lehet hogy a célzás-mechanika néha idegesítő, vagy az inventory kezelése nehézkes de a történet, a nyílt világ, a szereplők, a HANGULAT mellett ezek huszadrangú apróságok.

    Remélem hogy a jövőben továbbviszi a Rockstar ezt a stílust. Jó lenne egy kicsit realisztikusabb, komolyabb hangulatú GTA, ami tényleg inkább a valóságában mutatja be a világot és nem egy paródia tükrén vagy akciófilmek kliséin keresztül. Érdekes lenne az is ha nem ma játszódnak hanem mondjuk a '70-es évekbeli New Yorkban, vagy akár a szesztilalom idején, a klasszikus gengszterek korában.






  • darkSectorxxx #164
    Viccelsz, ha látom a wanted szót az első dolgom hogy vagy megadom magam, vagy irány a posta.

    Semmi értelme nincs várni.

    Ellenszegülés a biztos halállal egyenlő.
    Ha meg csak elfutsz, a végtelenségig megy a wanted értéke és később szívod meg ha hibázol....
  • darkSectorxxx #163
    De nyavajognák, mert az nem segít ezen semmit.
  • Newfronter
    #162
    A nyílt terepen ha bajba kerülök, akkor gyorsan benyomok egy boostert, hogy ne öljenek meg, főleg ha vannak ellenem vagy tizen.
    Bár lehet hogy érdemesebb kifizetnem a bounty-t ha vadászni akarok, mert elég sokszor megzavarnak a bounty hunterek. Már nem tudnak megölni, de zavaróak.
  • nordan
    #161
    nem nyavajognátok ha a Fallout 76-al játszottatok volna 1 órát ami annyi idő alatt heveny fejféjást okoz a játékosoknak a FOV és a felbontás aránya miatt !
    Itt g9rcsöltök az elmúlt 20 év legjobban összerakott játékán a kákán is csomót keresve!
  • darkSectorxxx #160
    Pontosan kizökkent abból az állapotból, hogy a vadnyugati varázslatos atmoszférát tudd élvezni...
  • darkSectorxxx #159
    Itt a probléma.
    Írod, hogy elvették a kedvenc játékaimat...
    Ki nem szarja le mi?
    Vagyis nem érzed át.
    Oks

    Aztán, hogy ennek a jatéknak a vadnyugat meg a story a lényeg.
    Nem!
    NEKED személy szerint ez a fontos. Na az lehet... :D

    Vagyis lehet nem érted meg, de igenis van értelme, a fórumok visszajelzésekre jó.Sokan nézik az ilyen fórumokat, figyelik a játékosok véleményt, igen is számít, de ha nekem megfelel bármi, akkor neked neked megfelel bármi, akkor mehet...
  • Rita79
    #158
    Bár én még nem tudtam vele játszani sokat, épp hogy elkezdtem előző Vasárnap, de abban igaza van, hogy egy rossz irányítás pont a storyline-ról veszi el a figyelmet és tolja fel a vérnyomásodat 180-ra. Egy sima, kényelmes irányítás a storyline-t szolgálja, mert háttérbe kerül azáltal, hogy az csak pótcselekvés az előre haladáshoz.
    Utoljára szerkesztette: Rita79, 2018.11.09. 14:21:09
  • gregoryan
    #157
    Szerintem akkor is visszább kellene venned az érzésből, vagy a hozzáálásból. Ez a nem sok maradt nekem, ilyen Max Payne.. nem? elvették a családomat, a hajamat is levágtam, nem sok maradt nekem.. ami igen azt megbecsülöm..(Painkiller, és a Pia ) :)))
    Ennek a gamenek a storyline-ja a lényeg, meg a vadnyugat feeling, nem az, hogy hogyan rántod elő a fegyvert. Illetve persze az is, de ne keverd össze a felületessget a kompenzációval. Sok embert nem azért nem zavarnak ezek a dolgok, mert nem érdekli.. hanem mert más téren annyi ad a game, hogy bőven, sokszorosan le se sz--ja az ember ezeket, hisz minden furcsaságával ellentétben szerintem letehetetlen. Legalábbis nekem.
    Az online-t várom , bár kb a storyban jelképesen kb sehol nem fogok tartani még, mert én is freeroam-ozok sokat, illetve mellékküldiket tolom ahol csak rátalálok, de várom a lelkes jelentkezőket akikkel majd lehet Coop-ozni. Bízom benne, hogy nyakig lesz küldetéssel amit együtt lhet megcsinálni.
  • Kojiro
    #156
    Én ha riflet használok és utána a lovon elteszem, vagy valami cutscene miatt eltűnik a vállamról, akkor ha a ló mellé lépek, írja, hogy nyomjak L2-t (alapbeállításban L1) és akkor automatikusan előveszi a legutoljára használt puskát.
    Ez nálam csak akkor nem működik, ha a sztori miatt nem mehetsz puskával. Azt meg el kell fogadnom. Pl, mikor be kell menni a párduc barlangjába, az egyik kezedben lámpás kell legyen, nem mehetsz puskával.
    Chapter 3ban tartok, és ez a lóról lekapós dolog eddig mindig működött easymode.
  • darkSectorxxx #155
    Ja értem. Azt tudtam, hogy a fegyverikon van a mapon, de azt nem figyeltem meg, hogy a rikabb fegyvereket jelzi-e messza lehet-e szerezni később. De szerintem utólag már nem.

    Ezért is inkab 2x körben3zek mindig.
  • Fooka
    #154
    Kis fegyver ikon jelzi a térképen az egyedi fegyvert, vagy amit éppen ledobtál/lecseréltél. Ha egyszer felvetted, azaz lecserélted a kezedben lévőre akkor onnanstól megmarad, ahogy az is amelyiket ledobtad, csak a weapon wheelből kell majd kiválasztani. Visszamenni értük nemtudom, hogy van-e lehetőség (mármint azokra amiket pl. küldik közben találsz).
  • darkSectorxxx #153
    Jaja mert nembiztos hogy mindig eszembe jut, vagy másnak hogy ilyen van, vagy éppen átkutasson minden hullát...
    Előfordulhat hogy ott maradnak, vajon a játék akkor végg jelzi a térképen, hogy ott van a fegyver vagy csak ugyanugy amíg el nem hagyod a terletet... :)
  • Evoluti0N
    #152
    Mármint nem veszed fel? Passz.
  • darkSectorxxx #151
    Huh igazad van a revolverek nekem is mind névvel ellátot... és mvan ha elhagyok 1-et?
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.09. 00:55:14
  • Evoluti0N
    #150
    Nem mind. Találtam olyan egyedi fegyvert stranger küldiben, aminek a nevében nincs benne, h rare és egyedi és nem fejleszthető. A tulajdonos nevét viselte a fegyver. Szal xy's revolver pl.
  • darkSectorxxx #149
    Rare nevóek amik egyediek.
  • darkSectorxxx #148
    Igen nem mindegyiket lehet moddolni...az nem bug.
  • darkSectorxxx #147
    Valóban megnyitnak opciókat, csak rengeteg mechanikai gond, az sajnos vagy engine. vagy programozási gond....az is durva hogy a pecs arról szól most ami jön, hogy 4 karakter néha eltünik a camp-ből...:D
  • Evoluti0N
    #146
    Vannak különleges fegyverek, amik nem fejleszthetőek. Simán csak az a neve, h carbine repeater vagy vmi xyz carbine repeater? Pl, én találtam rare vmi fegyvert egy küldiben és azt nem lehet fejleszteni.
  • Voltan
    #145
    Egy kérdés viszont. Szereztem egy carbine repeatert (még küldetés szerint nem volt ilyen fegyverem), és meg is marad, viszont a fegyverboltban nem tudom fejleszteni, hiába veszem le a lóról és viszem be. Ezt majd egy küldetés oldja fel, vagy az első városban nem tud ilyet a fegyverboltos? Vagy meg kell nála venni?
  • Voltan
    #144
    Sokmindenben igazat adok neked. Én most kezdtem csak el küldetéseket csinálni, ugyanakkor a total completion 19%, a story 6%. Mindent csak free roamban tapasztaltam eddig, de ahogy nézem, a küldetések segítenek, és új opciókat nyitnak meg itt-ott.

    A gunplay nehézkes, és sajnos valóban nem a célzás miatt, hanem mert a karakter olyan lomhán mozog, mint egy vemhes rinocérosz, és amikor a fejvadászok rámrontanak, akkor többnyire a nyílt terepen vagyok, semmi fedezék nincs a környéken. Most már kezdek belejönni, de sokszor hajszálon múlik. OK, az én hibám, hogy freeroamban ki akartam rabolni egy vonatot, és rápacsáltam, jött a bounty, és csak most sikerült megszabadulni tőle, kicsit haladni kellett volna a játékkal előtte.

    A fegyver inventorynál ahogy tapasztaltam, az a helyzet, hogy minden alkalommal, mikor városba mész, a táborba, vagy lepihensz, akkor mindent felpakol a lóra, és amikor felülsz rá, akkor kell kiválasztani a fegyvereidet. Utána a következő eseményig ez megmarad, free roamban legalábbis. Kicsit idegesítő, de érthető, és OK, nem nagy ügy a wheel-en változtatni, ha a pacin ülsz.

    Egy része ezeknek a gondjaimnak játékhiba, más része pedig a realizmus miatt van, meg kell szokni. Én már kezdem, és hihetetlenül élvezem a játékot minden kis nehézség ellenére. Még pár küldetés, és remekül fog menni. Nem emlékszem ilyen learning curve-ra az előző résznél, de simán lehet, hogy volt, nem tudom :D
  • darkSectorxxx #143
    Nem veszem bántásnak, és te se vedd, de ezek szerint ti felületes játékosok vagytok, nem számít nektek semmi, majd megszokjátok, nem fontos nektek, hogy kifizettek 20 ezreket a játékért és szar?

    megint ez a "szokd meg", de hiába mondod, a mai gémerek többsége, nem foglalkozik semmivel, semmi igény, vagy valami törekvés arra, hogy, huh basszus, azért mindent ne.
    Legalábbis, bocs ha nem így van, csak a kommentek alapján így jön le.
    Hát lehet te még más szájából nem hallottad ezeket a dolgokat, de én viszont sok embertől.
    Viszont abban igazad van, vannak akiknek nincsen gojuk, olyanoknak, ismerőseim közül, akik kb 1-2 éve vettek elsőnek konzolt, és csak azóta van szerejencséjük játszani ilyen játékokkal, de tőlük nem várom el az átfogó tapasztalti hozzáállást a dologhoz.
    Nincs 0 viszonyítási tapasztalatuk sem, más játékokhoz sok embernek.

    Egyik konzol tps sem olyan kontrollerrel mint egérrel, de azért ez így nagyon gáz.
    Ez mellett mostanában egyedül a Rise of the Tomb Raider-t tudnám még megemlíteni.... a Tomb Raider Xbox One-on játszottam egy förtelem az irányítása, csak pc-n volt korrekt és ps4-en is kicsit a 2 verzió közt....de xboxon a kezdeti kod egy kalap kaki volt.
    Ezért se játszottam vele, tönkrevágják vele a gameplay-t.

    Én régóta vagyok az iparban, ez itt nekem hiába mondja bárki, hogy 3000 ember foglalkozott ezzel a játékkal, akkor max papíron, de hogy ezt nem tesztelte huzamosabb ideig egy épelméjú emberi lény sem, az is biztos.

    Én is értem, hogy amiképpen nem foglakoztok a játék milyenségével, nektek tökmindegy, majd igazodtok hozzá, így nem lényeges, semmilyen más vélemény, vagy egyéb dolog.
    Nem is kell sajnálni, meg foglalkozni a dolgaimmal, nem ezt kértem, én csak elmondtam, hogy ez szar, nem szubjektív izlés, hanem technikailag ez az irányítás rossz.
    Tele hibákkal, hibás funkciókkal, ami TÉNY mert van rá bizonyíték számtalan felvételem van stream, amiben játszok vele.

    Ez nem is vita tárgya, mert ezek a hibák benne vannak. (vagy max lehet csak az én 2 példányomban PS+X)

    A lényeg, az volt, hogy elmondtam, mik a hibák (amik nem nézőpont kérdései), meg mi az ami nekem szubjektíven, nem tetszik.
    És ennyi.
    Nem kell semit tnenetek, de nem kell hajtani azt, hogy "iylen és meg kell szokni, akkor jó lesz".

    Mert nem lesz jó, azért nem lesz jó, ahogy a törött kontroller is bárhogy akarod megszokni, nem fog megjavulni.
    Ide peccs kell, hogy bármi változás legyen, nem aim meg nem aim.

    Én mind2 móddla szoktam játszani, a free célzást szeretem a legjobban, amikor én célzok.
    200millió ilyen játékkal játszottam, aim-mal is meg frre modban is.
    Itt nem ezzel van a probléma, teljesen mindegy mit állítasz, a csúszkákon, itt rossz a célzás.

    De hangsúlyozom, hogy az alap problémám a játékkal, nem itt van, szóval az aim, meg nem aim az más téma, az nem lényeges, most legalábbis.

    Arra mondjatok beállítást, vagy csúszkát, hogy pl a fegyvereket be tudjam rakni, hogy normálisan menjen a karakter, meg ilyenek.
    Vagy pl azt írjátok meg miért van hogy beállítok egy fegyver set-et....
    Elinditok egy küldetést, lement az átvezető.
    És mikor megkapom az irányítást megint puskák NÉLKÜL állok egy lámpával a lovam mellett.
    Mentési pont nuku, ha visszamegyek a lovamon NEM engedi már leszedni a puskákat.....
    Mehetek pisztollyal a küldetésre mert értitek, meg kéne szoknom ezt a rendszert.

    Srácok ez 2018-ban egy ilyen volumenű terméknél vicc kategória.
  • darkSectorxxx #142
    Így van, nem téged vagy titeket akarlak ezzel megbántani, de ti nagyon félválról veszitek, mert titeket nem érdekel.
    Ugráltok egyik círől a másikra.
    Én sajna olyan vagyok, hogy van 3-4 kedvenc, azt sorra elcseszik mindet, nem érdekelnek más játékok, csak a kedvenceim.

    Ez másnak fura, ezért a szar feldühít nagyon, ezt jól látod.

    Sorra elbasssnak mindent....
    Nem sok maradt nekem, és azokkal egyre szigorúbb is leszek, így értékelést nézve.
  • Kojiro
    #141
    ja, amúgy meg másrészt, a fegyverek kezelhetősége is különböző, szóval azért nem mindegy, hogy egy szaros cattleman revolverrel mész vagy egy Springfield puskával.
  • Fooka
    #140
    Elég aprólékosan testreszabható a célzás, így csak időt kell szánni a beállítására, valamint gyakorolni elég sokat főleg ha auto-aim teljes elhagyásával akarsz játszani. Ha a magad dolgát nehezíted meg ezzel, TE hozol egy olyan döntést amitől a játékot rosszabbnak érzed mint amilyen (pedig csak gyakorlást és türelmet igényel). Ez nem a játék "hibája" szerintem...
    Sok videóban olyat is láttam, ahol a cover-shooter fogalmát nem ismerve targetről-targetre próbáltak célozni ahelyett, hogy target->fedezék->target módon gyorsabban céloznának, na ott is valamilyen mazo fétis lehet :D
  • Kojiro
    #139
    A fegyver előhúzás tényleg macerás kicsit, de egyszerüen meg kell szokni, hogy mindig elő kell hívni a weapon wheelt, mert máshogy szopás. Én sokáig dupla vulcan fegyóval mentem és ugye bármi másra használod közbe a karakter kezét, mindig az lett belőle, hogy csak az egyik vette elő drawra. Aztán egy chapter alatt átszoktam arra, hogy weapon wheel és ugyis megáll az idő olyankor szinte teljesen és ott kiválasztom, mit akarok.
    Ha összehasonlítom pl a skyrim rendszerével, na az volt még egy elcseszett game ebőől a szempontból, mikor fegyót akartál váltani meg varázslatot. Annál az rdr2 100x jobb imho.
  • Kojiro
    #138
    Ok, értem én, de mások meg nem auto-aim nélkül játszanak (akarnak játszani), szóval, félre ne értsd, de senkit nem érdekel a problémád. Most ezt nem sértésként mondom. A játékosok egy nagy része szív, mert túl nehéz neki a game auto-aimmel, akkor a te problémád pláne nem neki szól. A másik része meg aki nem szív vele, hanem jól elboldogul.
    És van 1000-ből 1 ember, aki kikapcsolja az auto-aimet és úgy próbálja játszani a játékot. Én személy szerint még senki ilyenről még nem hallottam.
  • gregoryan
    #137
    Jesszus... picit nem lehet, hogy túl pörögtél egy témán? túl reagálod? :D
    Olyan pánikbeteg hangulatom lett az írásodat olvasva :d

    Viszont ha a Resident Evil 8 történetét te írod majd, jó pénzt kereshetsz, én meg azonnal megveszem, mert ott át fog jönni a " szorongás" a vascső, meg a pánik a célzással kapcsolatban...

    lehet el kellene engedned, és igyekezni élvezni a játékot. ez egy singleplayer.. nem úgy megy " vérre vagy presztizsre mint egy multi, megjegyzem ott is kib mindegy egy határon túl a ranglétra.
  • darkSectorxxx #136
    1. Nem ez a megoldás
    2. Ez nem gyakorlás kérdése, ha nem fogad szót az irányításra a karakter
    3. de megoldja, hogy más emberek megtudják, mire számítsanak.
  • darkSectorxxx #135
    igen. ezt írom amúgy, figyu, NEM GOMBKIOSZTÁSSAL VAN PROBLÉMA.
    Még1X SZERINTEM NE KELLJEN LEÍRNOM, MI A GOND, EZT CSAK ÉRTITEK, HA JÁTSZOTOK A JÁTÉKKAL.

    én sem vagyok kezdő játékos, megéltem 100 más tps játékot, van hogy megszokás kérdése, ez nem az, vagyis, ja igaz meg lehet szokni azt is ha naponta egy vascsővel fejbe ütnek, de jobb ha már kitalálták annélkül azt a napi életet akkor ne.
  • darkSectorxxx #134
    Az a baj, hogy nem egyre gondolunk, a rendes irányítás meg a szar irányítás meg az aim közt eltérés van.
    Ez 3 KÜLÖNBÖZŐ irányítás.

    Nekem nem Aim kell.
    Amire te gondolsz.

    Nekem free célzás kell, abból is nem ez a fos verzió
    Hogy miért a fos jelzőt használom? mert kiérdemli.
    Ez egy új kategória, amilyen eddig nem létezett.

    Amúgy halkan megjegyzem Dead Eye alatt meg folyton csúszik a célkereszt, az se jó...

    Én azt akarom, ami minden más játékban van, bármelyik más tps shooterben, ami máer vagy 8 éve bevált, vagy akár az első részben lévőét, az is mérföldekkel jobb volt.
    De ha az Uncharted-é lenne, akkor lenne az igazi, ott miért tudták megcsinálni jobban? az összes többi játékban miért sikerült jobban?
    Azért nem szokható meg az irányítás mert nem a gombkiosztás a probléma, hanem úgy minden, ami van.

    De ezt iszonyat sokszor leírtam már, nem tudom, miért fontos elismételnem, hogy mivel van baj, az nem megoldás, hogy valakinek ez nem zavaró.

    Izlések és igények közt is van eltérés, én már vén fasz létemre megtehetem, hogy a minőségtelen fos dolgokat ignorálhassam, és nem kell eltúrnöm az igénytelen dolgokat, mert ez ami itt van igénytelenség.
    És nem a Rockstar-hoz mérten igénytelenség, hanem a steam--en az utolsó alja 200ft-ból készült shooterhez képest is a legallja.

    Sokmindennel találkoztam, újításokkal, amik szokhatóak, vagy mechanika, vagy gombkiosztás. Itt viszont nem erről van szó, mert nem azt csinálj a a gép amit én szeretnék, nem érzem azt hogy a kezemben tartom az irányítást.
    Megfürdök megiszok egy kávét és elszívok 3 cigit mire tüzharc közben megnyomok egy gombot és hajlandó ragálni rá a karakter, forog meg topog összevissza, mint egy tojógalamb, a fegyvert elő kell rántania még fejenállva is ha megnyomom az LB-t.
    Erre van kodova a karakter.
    LB - fegyverrántás
    LB - fegyverrántás
    LB - fegyverrántás....

    de még máig, van hogy fedezék mögött gugol, az LB-t nyomkodom mint vadállat és kereken 5 aza 5 azaz 5 másodperc mire előveszi a fegyvert és nemám uge az utoljára használtat, hanem jólesz neki felülbírálni az akaratomat és elővesz 1 sima pisztolyt....
    NEM puskát, hanem pisztolyt.

    Ezt onnan tudom biztosan mert pisztoly-t nem használok, hacska nem a gép akaratoskodik...mindig csak egy adott puskát.
    Innen tudom 1000%-ra hogy nem azért váltakozik mert én variálok.
    Dead Eye-bál ha huzom a célkeresztet, lassu mint a dög és ha meg akarom állitani elengedem az analog kart alrébbcsúszik a célkerezst mintha jégen állna....
    A karakter tobpa, nem tud megfordulni elfordulni, elfutni, semmi, mintha ragasztóba irányítanám a karaktert.
    Ez a tempós, shooteres, akció, wsetern orgia, nem türhet meg topa, lassú pontatlan kezelést, irányítást.

    Ha elindítok egy shooter-t, akkor váltok fegyvert, kutya kötelessége váltani, egyedül ebben nem. nem vált, az istennek se....
    Lehet ha nyugisan áállsz, vagy lovon üllsz, nyugsan akkor megy, harcban, akcióban, miegymás, NEM megy.

    A lovon meg a fegyvert a kézben tartani, leírtam már, hogy nem megy, sokszor elrakja, valamint ha tartaod a kezedben akkor esélyes a bounty....
    Ez így gááz, ahogy van....
    Megszokni részemről nem lehet, mert ahoz valamelyest kellene, hogy müködjön, hogy csak át kelljen állni, de te irányítsd a történéseket, hogy ne szúrja a szemed, ne érezd a tehetetlenséget.
    De itt ez minden pillanatában megvan a harcoknál. Ezért mivel minden másodperce förtelem, a harcnak, minden másodpercről ezt érzem, hogy a hajamat tépi valaki, ezért nem lesz megszokás.

    Mint amikor egy vas csövet átszúrnak a melkhasodon.
    Megszokni nem fogod, mert ugyanúgy szar lezs és fájni fog, nem múlik el a fájdalom és látod a fájdalamat, miért van, mitől van.
    Csak annyi, hogy ha jajgatsz, és tehetetlen vagy, nem tudod megváltoztatni a dolgot, akkor kénytelen vagy eltúrni valahogy....itt is ez van.

    Játszok a játékkal, de a felét nem élvezem. és nem is fogom, szégyen, hogy azt kell várnom, azért imádkozni, hogy ne kelljen lőnőm már végre egy küldetésbe, mert gyomorgörcsöt kapok!
    Tehetetlenséget érzek, hogy elbattak egy "évjátékát".
    De nem úgy cseszték el, hogy ejnye bejnye, ujiitanak és no oké nem megy.
    hanem egy kb 20 éve múködő szisztemet kutak el de nagyon....és úgy kutak el...

    HOGY SEMMI HASZON NINCS EBBE.
    Ezt nem tudom megérteni, hogy miért ilyen a rendszer, mi a haszon ebből? Mi az amiért cserébe ezt így kellett megoldani? Semmit nem látok, ami ez a fos rendszer miatt kerülhetett volna be a játékba mint +...

    Ugyanúgy volt régen is Dead Eye..
    Minden volt, a karika itemrendszer is....
    minden volt már, miért ez? miért így? mi volt az okozója, annak, hogy hozzányúltak a régi recepthez?
  • Kojiro
    #133
    Ha valakinek nehéz a játék, három dolgot tehet:

    1. Uninstall.
    2. Megpróbál gyakorolni, megérteni/megtanulni a játékot és fejlődni.
    3. Hisztériázik, ami senkinek sem jó itt a fórumon, és nem is old meg semmit.
  • Kojiro
    #132
    Én annyit játszottam az első résszel, hogy mikor elkezdtem az rdr2t az volt az első, hogy az r1-r2 l1-l2 gombkiosztást visszaváltoztattam az rdr1-esre.