577
f4cb1c5406470fdb7765ff50a604b84a.jpg
  • Mr_no_NaMe
    #91
    Hát én megcsináltam a macit, el is hagytam félúton, pár játékóra után odaértem a trapperhez és sehol sem volt az a bőr...
  • darkSectorxxx #90
    Na, ezt jó tudni, mert pont ezt kifogásolta haverom régen. THX
  • Evoluti0N
    #89
    Most olvastam, h ha elveszítesz egy legendary bőrt, akkor az automatikusan odakerül a trapperhez.
  • Evoluti0N
    #88
    A bounty akkor megy le, ha feladod magad és letartóztatnak, vagy ha fizetsz.
    Medvebőr nem tudom hova tűnhetett.
    Adnak plusz dolgot. Például fejleszthetsz többfajta táskát és mindegyiknél megvan, h miből tarthatsz magadnál többet.
    Később lesz olyan, h tudod fejleszteni a tábort pénzért és készleteket is feltölteni pénzért. Ha magad viszel csak simán lelőtt vadat, akkor abból rengeteget kell, h átmenjen sárgába.
    Ruházatok tudtommal csak a kinézetet módosítják.
  • DevLupius
    #87
    Sziasztok, pár kérdésem lenne...

    - A bounty csak akkor jön le ha fizetek? //megöltek majd éledés után ismét körözés volt rajtam a városban.
    - Volt egy legendary medve bőröm, mivel nem tudtam eladni a városban, leraktam a földre a táborban, de eltűnt. Hova lett?
    - A táborban lehet a szakácsnál cuccokat fejleszteni, ezek a fejlesztések adnak valami plusz dolgot vagy csak a kinézetet alakítják át?
    - A szakácsnál az adományozásnál van három piros ikon a jobb felső sarokban. Mintha olvastam volna, hogy azok a készletekre vonatkoznának? A jobb szélső talán a hús lehet, bedobtam az összes húsomat a közösbe és továbbra is piros maradt. Ezekről van van valami infó?
    - Láttam, hogy lehet ruházatot is készíteni, azoknak van valami védő értékük, vagy csak a kinézetet módosítják?
    - Van valami magyar oldal ahol van valami részletes leírás a gyártás/fejlesztésről?

    Egyenlőre ennyi :)

    Thx
  • hemmis
    #86
    sziasztok
    azt tudja valaki hogy a dialogusok valahol meg vannak e a játékban mert ahogy beszélnek nem igazán tudom fordítani?
  • Lengyel2
    #85
    Én ezen azért nem vagyok ledöbbenve (kb. ezt vártam), mert a GTA V-ben pl. kíváncsiságból végigjártam a metrót, utaztam is rajta több megállót - a Rockstar Los Santos alatt megépített egy sokmegállós metróhálózatot állomásokkal, úgy, hogy a Story módban egyáltalán nem szerepel, semmilyen mission-hoz nincs rá szükség, és úgy tudom, az online-ban sem kell (bár nem online-oztam, tévedhetek). De megépült, és npc utasok használják.
    És ugyanígy kíváncsiságból a GTA V-ben néha leültem a tévé elé és néztem a műsort, kapcsolgatva a két csatorna között - hát olyan 2 óra hosszú tévé-anyagot biztos, hogy összeraktak, reklámokkal, rajzfilmekkel, doku-drámákkal, tehetségkutató show-val, pedig nem hiszem, hogy rajtam kívül sokan végignézték volna. (És még szórakoztató is volt a szokásos szatirikus, parodizáló stílusával.) Úgyhogy kb. ezt a szintet vártam itt is.
  • Rita79
    #84
    Hihetetlen, hogy ennyire él a világ. Hogy gyakorlatilag random bemehetsz pl. egy vonatba, ami útba esik. Ha nem mész be, akkor az utasok akkor is ott vannak rajta és békésen megérkeznek a céljukhoz. Tehát a vonat nem csak egy dísz elem a játékban, hogy nna legyen benne vonat is ami néha elhúz. Szóval döbbenet így olvasva a véleményeket. És ma töltöm le, nem tudom mennyi időm lesz játszani vele. A Special editiont vettem meg.
  • RedRiot
    #83
    "Úgy látom, a saloon-ba eleve azért megy be sok vendég, hogy végre valakibe beleköthessen."

    Pl. az ultrabunkó prémvadász bácsi Valentine-ban? :) Annak nem nagyon volt gyerekszobája. :)
  • RedRiot
    #82
    Sandbox vonat- és postakocsirablásokkal próbálkoztam tegnap. A postakocsin alig volt szajré (egy kis lőszer meg valami pia) de a vonatos balhé egész jól sikerült ahhoz képest hogy rögtönzés volt.

    Valentine és Emerald Ranch között mentem át egy hídon, ami egy sínpár fölött haladt el, mikor vonatot hallottam Valentine felől. Lóról le, és mikor áthaladt a híd alatt a vonat ráugrottam a tetejére. Pont egy személyvagon volt. Bementem, végigraboltam az utasokat, aztán egy másik vagont is, aztán leugrottam a mozgó vonatról mielőtt a fegyveres őrök észrevettek volna. A széfeket inkább otthagytam. Csak robbantással tudom őket kinyitni, ami instant paláver, ráadásul egyáltalán odajutni a széfhez nem lehet erőszak nélkül.

    Mivel nem kellett leütnöm/lelőnöm senkit megúsztam körözés nélkül! Emerald Ranch közelében ugrottam le, így közel volt az orgazda is akinél el tudtam passzolni a szajrét. Olyan 40-60 dollár jött össze, ami nem rossz egy két perces melóért. :)
  • Lengyel2
    #81
    Én általában futni hagyom a szemtanút, mert kitapasztaltam, hogy ha bármit csinálok vele, csak rosszabb lesz a helyzetem.

    Azt is kitanultam, hogy nem kell attól parázni, hogy Wanted leszek - kimenekülök a területről és várok, utána jön egy Investigating / nyomozás fázis, és ezeket Bounty nélkül - bűncselekmény hiányában - lezárják, ha csak kisebb piti szabálysértésekről van szó, pl. verekedés, ráléptem a kutyára, de a lopásokat mintha akkor is, amikor nincs ellenem elég bizonyíték... még én sem tanultam meg a helyi Btk. összes finomságát. Pedig főleg a játék elején, amikor kevés a pénz, nagyon fontos ismerni a Btk-t, mert a bounty-k szinte elvitték a bevételeimet jó pár hibás lépés miatt.

    A kocsmában nem kell beszólni valakinek, hogy bunyó legyen belőle: sokszor elég egyáltalán bemenni a kocsmába, hogy bunyó legyen. :D Úgy látom, a saloon-ba eleve azért megy be sok vendég, hogy végre valakibe beleköthessen.
  • RedRiot
    #80
    Nem lehet hogy ha utolérted volna a tanút, meg lehetett volna dumálni vele a helyzetet? Végülis lehet hogy nem látta a teljes sztorit csak azt hogy egy fószer lelövi a többit.

    Egyébként volt olyan hogy az egyik kocsmában beszóltam valakinek és bunyó lett belőle. Ő ütött először, de elintéztem, elterült a padlón. Erre nem hívta senki a rendőrséget, nyugodtan hazamehettem volna. Csak amikor megpróbáltam lootolni a gyereket, akkor lettem wanted!

    Másik, ezen nagyot nevettem. Egyik városban megloptak. Kergettem a tolvajt, lövöldözni nem akartam így meglasszóztam. Nem emlékszem hogy lootoltam vagy magától "visszajött" a pénzem, de asszem itt a lootnál sem rohantak feljelenteni. Csakhogy megint támadt egy rossz ötletem: ha már itt van gúzsba kötve ez a gyökér, majd én jól ráfektetem a sínekre, és megnézem mit csinál vele a vonat. >:) Aha, csakhogy amikor felkaptam a földről akkor egyből feljelentettek emberrablásért. :D

    Hihetetlen jó ez a játék, már egy hete nyomom de mindennap van valami meglepetés, valami WTF pillanat.
  • Evoluti0N
    #79
    Nem tetszik, h nincs olyan dolog a játékban, h önvédelem. Megpróbáltak kirabolni, lelőttem a támadókat, erre egy fickó meglátott és rohant feljelenteni, azután pedig körözött lettem.
  • RepeszElek
    #78
    Létezik,
    Én csak utána jártam és van pár lehetőség.
    40-50 ezer kb.maga a cucc de egy kis mókolással 25 környékén is kitudsz jönni.
    Általánosságban dicsérik jól müködnek a cuccok én is majdnem vettem egyet de egyszer mikor pc-n játszottam egy olyan játékkal amit amúgy konzolon szoktam nyomni,kiderült hogy kontrollerrel ügyesebb vagyok már...
  • mike01010101
    #77
    Valaki próbálta már esetleg egér-billentyűzet kombóval? Ha egyáltalán létezik ilyen.
  • mike01010101
    #76
    Én tps-nek sem hívnám :)
  • Rita79
    #75
    A Call of Juarez nem tekinthető 100%-ig nyílt világúnak ugyan, de az is western játék volt.
  • RepeszElek
    #74
    meg az ellenfelek is elég sokan hip-hop jönnek és jól is birjàk a golyót ahogy nézem.
  • RepeszElek
    #73
    Én ezt nem értem.
    Én is monitoron játszom az xbox-al.
    Vagy projektorral ha autóversenyzem, tv-re még sosem kötöttem rá.
    Én sem birom a tv-n való játszást pont ezért vettem hozzá egy gamer monitort.
    Egyébként énnis pc-ről váltottam konzolra.
  • RedRiot
    #72
    "A játék részletessége megdöbbentő. A küldetések kellően megfűszerezték mindenféle eseménnyel, hogy ne azt érezzük hogy farmolás megy, vagy Aból Bbe rohangálunk."

    Ez! Mesés a grafika, lélegzetelállítóan élethűek az animációk, a hangok, de a legzseniálisabb mégis a játék felépítése, ahogy az egész meg van tervezve.

    Van valami természetesség abban, ahogy a játékban egyik történés a másikból következik.

    Pl., NAGYON KIS SPOILER: a táborban mászkálok, odamegyek az egyik öregebb fószerhez aki egy szekérnek dőlve lopja a napot. Mondom neki hogy mit lazsálsz itt, gyerünk inkább be a városba, vegyünk kaját/piát meg pár szükséges dolgot a táborozáshoz. OK, készülünk, befogjuk a szekérbe a lovakat, közben a táborból néhány csaj felfigyelt rá hogy a városba készülünk. Elkezdtek rinyálni hogy jajj' vigyük el őket is lécci-lécci, mert szétunják itt magukat az erdőben, a városban meg ott a kocsma, biztos lesz zene, faszik, mulatozás. OK, jöhettek ők is, szekérre fel. Kisebb incidens után (ezt most nem írom le) megérkeztünk a városba. Öreggel bemegyek a boltba (naná hogy egy üveg whiskey volt az első amit felmarkolt! :). Kint leülünk a bolt előtt a padra, dumálgatunk, iszogatunk - aztán az egyik csajt megtámadta vmi gyanús faszi, félrerángatta egy sikátorba. Arcot befenyítettem, elég volt a határozott fellépés. (Ez is tetszetős, hogy nem az agyonlövés az egyetlen interakció amit tudsz csinálni.) Aztán egy másik csaj a bandából hallott egy fülest a kricsmiben hogy jön egy vonat gazda new yorki utasokkal, talán lehetne valamit kezdeni vele... (Köv. küldi felvezetése.)
    SPOILER OFF

    Szóval valahogy nem is úgy érzi az ember hogy küldetések vannak amiket teljesíteni kell, hanem azt hogy egy nyílt világban vagy szabadon. Ha kedved van magadban vadászgatsz, pókerezel, vásárolgatsz, stb. Ha ez uncsi kirabolhatsz ezt-azt, vagy emberkedhetsz kicsit ellenséges bandákkal. A fő sztori küldetéseit a bandád tagjai adják, de ha nem foglalkozol velük pár napig akkor sincs semmi, élik a világukat. A dialógusok nagyon jók, nem mindig a küldetésekkel függenek össze, életszerű csevegések, beszélgetések. Sokkal de sokkal jobb ilyen szempontból mint a GTAV. Vagy mint bármi más.

    Kevés játéknál éreztem eddig úgy hogy a világ amiben a játékos ténykedik az tőle függetlenül is ÉL. Beavatkozhatunk a dolgokba, de nincs semmi ránk erőltetve. Ha viszont csinálunk valamit akkor annak nyoma marad, következményei lesznek. Ha sokáig nem járunk egy bizonyos boltban akkor a boltos meg is említi hogy rég nem látott minket. Ha nagyon nagy bunyó/hentelés van a kocsmában akkor utána még egy darabig nincs kiszolgálás, és később mikor bemegyünk a pultos félve motyogja nekünk hogy nem akar balhét. Persze, ezeket is nyilván beprogramozta egy programozó, ezek is scriptek, nem önálló mesterséges intelligencia, de mivel rengeteg ilyen van az összhatás mégis nagyon erős.

    Valaki kérdezte lentebb hogy sima XBox One-on hogy fut a játék. Én azon tolom, és teljesen jól megy rajta. Eddig egy helyszín volt ahol felfigyeltem rá hogy izzad a gép rendesen: egy város, éjjel, esőben a vonatok meg az iparvidék miatt a levegő is füstös, ködös volt. Ennyi volt össz-vissz, egyébként tényleg semmi zavaró jelenség nincs. A megvilágítás, a fény/árnyék effektek gyönyörűek.

  • buddabudda
    #71
    Azért ezt a valakihez hozzáérsz és már köröznek dolgot remélem lejjebb veszik. Fejvadász küldit befejeztem, bevittem a börtönbe a nőt, jönnék ki erre félig beáll a seriff az ajtóba és csak néz rám. Próbáltam kimenni mellette, de hozzáértem a karjához.
    Az estét a börtönben töltöttem.

    A játék részletessége megdöbbentő. A küldetések kellően megfűszerezték mindenféle eseménnyel, hogy ne azt érezzük hogy farmolás megy, vagy Aból Bbe rohangálunk.

    A menüt kicsi kuszának találom és borzasztó lassan lehet benne navigálni.

    Sima PS4-n tolom. Már a kezdő faluban ( Valentine ) is érezni hogy nem stabil, de ez még nem vészes. Viszont átvágtatni már nem igazán lehet, de szerencsére az akciórészeknél még nem volt gond.

    Nem lehet megcserélni az Option és a tapipad gombok funkcióit? Marha zavaró hogy a menü/térkép egy kis gombon van amit kb 2 percenként kell nyomkodni, míg a nézetváltás és a cinematic mód meg a hatalmas tapipadon, amit a kötelezőn kívül nem is használtam.
  • SAFIII
    #70
    SPOILER SPOILER SPOILER


    Az eleje tiszta Aljas nyolcas.
    Maga a játék állat, király a grafika meg minden.
    Viszont nekem az 1 anno jobban bejött a hangulata miatt.
  • Plata
    #69
    Nem hiszem,inkább nem bírom a tévén játszást.
    Mert xbox meg nintendo konzoltól is megfájdul a fejem.
  • nordan
    #68
    akkor a TV-d lesz a ludas, kontroller helyett meg lehet venni egeret+billt nem?
    vagy a 30 FPS miatt lehet a fejfájás?
  • Plata
    #67
    Az a bibi nekem megfájdul a fejem konzoltól.
    Pc-n ki bírok akárhány órát eszement farmolással is akár,konzolon nem tudom megszokni kontrollert és a fejem sem bírja sokáig.
  • Mr_no_NaMe
    #66
    Saját tapasztalatot tudok mondani: sima PS4 konzolom van, ránézésre teljesen stabil 35-40 fps, legrosszabb esetben 1-2 másodpercre leesik 25-re. De ennyi. Teljesen játszható, pedig nagyon hisztis vagyok ezekre (sokat cséztem, és inkább pcn játszottam jó sok évig)
  • Evoluti0N
    #65


    Itt mindegyik verzió analizálva van. Szal meg tudod nézni. Amúgy, ami a különböző verziók minőségét illeti technikailag: Xbox One X>PS4 Pro>PS4>Xbox One.
    Utoljára szerkesztette: Evoluti0N, 2018.10.31. 14:59:00
  • Plata
    #64
    Sima Ps4-en hogy fut?
  • Evoluti0N
    #63
    Aszottul jó. Nem tom, h minden idők legjobb játéka-e, de h ott van a szeren, az egyszer már biztos. Rockstarék a mesterei az open world játékoknak és ezzel a játékkal magukon is túltettek. Minden pillanatát imádtam eddig.
  • nordan
    #62
    ez a játék eddig 10/10, az elmúlt 15-20 év legjobb játéka,de megkockáztatom,.hogy a valaha készített legjobb játék....pedig egy percet sem játszottam még csak Twitchen csorgatom a nyálam
  • mike01010101
    #61
    Megnéztem pár ingame videót és most sajnálom igazán hogy képtelen vagyok konzolon játszani. Nincs ennél jobb játék!
    PC-re az utolsó (és talán egyetlen) nyílt világú, külső nézetes vadnyugati játék a Gun volt vagy 10 éve. Miért???
  • Evoluti0N
    #60
    Az aligátorok milyen rohadt rémisztőek. Meg nem csak az aligátorok, hanem sok más ragadozó is. Nem féltem még így állatoktól játékban. :D
  • RepeszElek
    #59
    Jönni fog az csak egy év múlva ahogy a gta...
  • Montanosz
    #58
    az élmény beszámolokbol látva akkor nagyon hasonlit a kingdom come-hoz, meg is van mi lesz a következő amit tolni fogok, persze feltéve ha tényleg kijön pc-re :-D
  • Lengyel2
    #57
    Azért én annak nem örülök, hogy minden apró-cseprő országúti loot-oláskor kiabál a szemtanú és rajtam van a Törvény. Néha van olyan helyzet, hogy látok egy rablótámadást, és úgy döntök, hogy a megtámadott csapat mellé állok, segítek lelőni a támadókat, a megtámadottak szerencsésen elmenekülnek (vagy mind meghalnak, ha lassú vagyok), én meg hirtelen gyilkosságért körözött leszek. De hát ugye, más a törvény, és más az ember igazságérzete. :)

    Most így utólag végiggondolva a hétvégém kezdő játékstílusát, asszem változtatni fogok: először is loot-olás előtt felrakok egy arcmaszkot, majd az út mentén heverő holttesteket elcipelem egy közeli susnyásba, ahol talán kevésbé látnak meg. Talán úgy nem vesznek észre. Vagy át kéne váltani stealth módba loot-olásnál is? Kikísérletezem.
  • RepeszElek
    #56
    Játszik valaki sima xbox one-al vele?
    Viszi szépen?
  • RepeszElek
    #55
    Tényleg jól hangzik,mondjuk ez a semmiből teremnek a rendőrök meg hogy minden apróságra jönnek tipukus rockstar hülyeség.
    A gta ugyan ez vagy rosszabb. Megütök valakit rá fél percre 20 rendőr lő fejbe shotgun-al.:D
    Ez nagyon odaver a hangulatnak...

    Engem igazából csak az online része érdekel.
  • Bandras DaSilva #54
    Nekem eddig nagyon tetszik. Iszonyú szép az egész világ és a játékmenet is elég jó, szerintem.

    A ritmusa is nagyon tetszik. Kellemes ötvözete a lassabb, nyugisabb sztoriknak és a pörgős akcióknak. Mindig van lehetőség a küldik között beülni egy kicsit dominózni, pókerezni, vagy azt a késes szart játszani...elmenni vadászni, felfedezni, kincseket keresni. Tele a világ eseményekkel. Itt egy nőt lehet megmenteni az elrablójától, ott egy kincsestérképet lehet olcsón megszerezni, egy vadászt megmenteni aki a saját csapdájába szorult, rabot kiszabadítani a rendőröktől és még sorolhatnám. Ezek egy része egyfajta random event, ha nem reagálsz, elmész, akkor nem tudod meg mi lesz a vége és még egyszer nem jön. A másik része viszont inkább mellékküldi jellegű. Jelzi a térkép, hogy lesz itt majd valahol egy tag aki ad vmi feladatot.

    Viszont: itt is van hatása annak, hogy mit teszel.Megmentesz vkit a vadonban, aztán összefuttok egy városban és nagyon megörül neked. Aztán vagy ad egy kis zsetont, vagy pedig beküld vmelyik boltba, hogy vegyél amit akarsz és a járókelőknek meséli, hogy milyen fasza gyerek vagy, hogy megmentetted. Az ilyen dolgok sokat adnak a hangulathoz. Gondolom ha nagy gyilkos vagy, akkor annak is van hatása. Én egyelőre egy jó karaktert tolok.

    Tetszik az is, ahogy a lovad viselkedik. Sztem nagyon jó ötlet az ahogy ezt megoldották. Csutakolnod, etetned, dícsérgetned kell a lovad és akkor jobban ragaszkodik hozzád, meg tud tanulni trükköket. Elég jók a személyre szabási lehetőségek is. Ha bemész egy-egy nagyobb istállóba, mindent lehet variálni a lovon.


    A fő sztoriban olyan nagyon sokat nem haladtam még, egyelőre a chapter 2 vége felé járok, de az is érdekes. A tábor fejlesztése is elég jó tud lenni. Az egész egy kis élettel teli közösség, mindig van valami beszélgetés, duma, veszekedés. Ezek is egyediek.

    Városokban a hotelek is viccesek. Maga a fürdés is elég bulis, de ha este veszel ki szobát és mész aludni, igen érdekes hangokat és beszélgetéseket lehet hallani. Ezek egy része eléggé 18+ os:)

    A pisztolypárbajok is elég érdekesre vannak megcsinálva, bár itt a nagy trükkökre még nem jöttem rá, így párszor már nem én voltam a gyorsabb... Az olyan feladatok amikor ki kell lőni a pisztolyt vki kezéből roppant viccesek, a verekedések is jól meg vannak csinálva. Itt mondjuk van hova fejlődnöm mert csak megyek előre és darálok:)...eddig mondjuk többé-kevésbé bejött.

    Ami furi vagy néha idegesítő az az, hogy néha belemehetsz lóval egy-egy emberbe a városban és akkor már szaladnak is jelenteni a sheriffnek ...aztán keresés-üldözés. Az sem teljesen oké, hogy amikor köröznek, akkor a semmiből teremnek a környékedre nagy rendőr csapatok és elg sokáig tart elmenekülni vagy lelőni mindet:).

    Ha valaholsok rossz fát teszel a tűzre, akkor az a környék/város lezárt lesz, ami azt jelenti, hogy sok a sheriff meg fejvadász a környéken és nem nagyon mehetsz be a városba.

    Ami viszont jó az az, hogy ha találsz egy hullát és kilootolod de közben arra jár valaki, akkor az téged vél a gyilkosnak (akkor is ha nem te voltál) és szalad is jelenteni a dolgot.

    Szóval nekem egyelőre nagyon bejön, szuper a hangulata, elég változatos is. Az online részre külön kíváncsi vagyok.

  • RepeszElek
    #53
    Köszi annak ki ír a játékról.
    Nem baj ha nem gta 5 hangulata van,de az már igen ha más mint az első rész hangulata.
    Azzal játszottam és bár nem rajongok nagyon a westernért bekell vallanom tetszett, ezért gondolkodom hogy megveszem ezt is csak még várok azért.
    A bf 5el is ez a helyzet.
    Az utóbbi időben belefutottam pár elkapkodott vásárlásba azóta óvatosabb vagyok.
    Persze eltudtam adni de persze buktam rajta...
  • Lengyel2
    #52
    Hát, kb. a sztori 15-20%-ánál meglepően nem "western GTA V", hanem "western Witcher 3". Hangulatra, játékmenetre, egyes játék-elemek (főleg a Dead Eye környezet-scannelős funkciója) miatt, nagyon Witcher 3 érzés. Aki gyors hajmeresztő akciókra számít egymás után, mint a GTA V-ben, az csalódni fog. (Persze később még változhat...)