577
f4cb1c5406470fdb7765ff50a604b84a.jpg
  • darkSectorxxx #336
    Hát én várom már ezeket a térképeket, azért annyit segít a dolog, hogy ha mindenhez közel mész, valahol kiírja, hogy nyomj x-et vagy nem tudom...:D
  • betyar40
    #335
    Ja mondjuk kincskeresésben sem jeleskedem momentán az első térkép ami egy vékonyabb és egy vastagabb sziklát ábrázol alatta egy kis településsel az se találtam meg. A szikla ugyan megvan de hogy mi a faxt ábrázol mert se a kis település nincs ott se a bal alsó sarkában lévő rajz értelmezhetetlen számomra az is biztos:)
  • darkSectorxxx #334
    csak megnyúzva, (skin)
    Csakhogy nem is akárhogyan, amikor becélzol egy állatot jobb allul van a csillagozás, van 1-2-3 csillagos állat, ilyletve skin.
    A 3 csillagos kell a premium szarokhoz. :D
  • darkSectorxxx #333
    Hogyan kell? hátrafele lőni? :D
  • betyar40
    #332
    Most éppen azon agyalok mit is csináljak a sok receptel mert hiába olvasom ki ott marad a bagban. S az ugye nem végetel:( Illetve jól értem a prémium ruhákhoz amit a traper csinál az adott állatokat csak meg kell nyúznom, nem kell az egész állatot oda elvinnem,mármint a húsát.?:))
  • betyar40
    #331
    Nekem ez a Dead eye vagy a célzás dolgok megoldása nem okozott akkora nehézséget sem a fegyverválasztás bár jobban is megoldhatták volna kétségtelen. Igen nem lehet elég későn elkezdeni valamit:) Mondjuk én az 5. napon jöttem rá hogyan kell lovon ülve hátra fele is lőni. De hát nálam minden képlékeny. Kösz azért a segítséget.
  • darkSectorxxx #330
    Amihez senkinek semmi köze, pláne ha kitalálja amit ír, mert csak bizonyos kifejezéseket nem értek, nem pedig "semmit".
    Tudom jól esik trollkodni, de ezzel nem leszel menőbb.

    Téged a stílusod foglalkoztasson ne az én saját privát dolgom. szia
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.21. 15:00:40
  • darkSectorxxx #329
    1. Nem mondtam hogy te mondtad, olvass a sorok közt. :D
    2. Ha közelebb ülsz és lenne mire, nem szarabb a látásom, hanem SZARABB lesz, mert közelről bámulom, olvass megint mit írok...
    3. Képzeld origin-ben meg sok más játékban is ha valami gyorsan eltünik akkor nem tudom végig olvasni, tádddááám bumm bass bumm. :D
    Meglepett?
    4. nem a játék szar, nem mondtam, amúgy 42 colos tv.
    CSAK NE fogyatékozzon senki, nem a játék szar, hanem azt mondtam vagy használja valaki a topikot amire van, vagy akkor menjen játszani, ha nehezére esik segíteni másoknak, ennyi az egész, semmi baj a játékkal, nem is lett mondva.

    Te se adj a számba semmit. :)
  • Myselor
    #328
    hiába nézi közelebbről nem érti az angolt sose érdekelte a szöveg story semmi csak megy üt szalad vág rohan csap stb xd
  • Tikal #327
    Nem mondtam, hogy fogyatékos vagy, most viszont már mondom. Fogyatékos vagy, így legközelebb már nem kell a számba adnod amit nem mondtam.

    Nem lesz szarabb a látásod, ha közelebb ülsz. Te nem azért nem tudod elolvasni mert gyorsan eltűnik, hanem azért mert nem érted. Az Origins-ben amúgy hogy sikerült elolvasnod mit kell csinálni, vagy ott is gond volt ez? 500 órát azért csak bele csavartál :)

    Szóval ne a játék legyen már szar, hogy te 5 méterről nézed a 32-es TV-d....
  • darkSectorxxx #326
    Falout szar, tudom.
    de ez is bug, az meg nem mentesít, hogy HÁT EZEK A BUGOK RÉGOTA BENNE VANNAK MINDEN HASONLÓ JÁTÉKBAN
    nincs ezzel baj, jó játék ettől még, de bugos, mindegy hogy standard bag vagy nem. :)
  • darkSectorxxx #325
    Illete könnyebb másnak megmondani hogy fogyatékos, mint elfogadni, hogy nins közelebb másnak a tv, avagy nem lát olyan sas szemmel mint te, avagy nem tud gyorsabban olvasni, neadjisten....

    nem vitázok, csak érted, hajlamosak az embereke alapnak vennia saját dolgaikat, üljek közelebb a tv-hez hogy a földön üljek és még szarabb legyen a látásom. :) jo tipp. :)
  • Kojiro
    #324
    Én még az elején, kb chapter 2-ben mászkálás közben betévedtem st. denisbe és vettem is két vulcan revolvert (rdr1ből ismertem milyen jó) és azóta azzal tolom (chapter 4 vége). Mindig az erősebb lőszereket használom, úgyis lootolok eleget, ha meg kifogy akkor veszek. Közelharcban mindig megment a 2 vulcan. Ha távoli fedezéskes lövöldözés van, akkor springfiled rifle. Lövésenként újratölt, de nagyon erős és pontos, erősebb lőszerrel szinte bármilyen távról 1 ember 1 lövés. És a vadak is!
  • Tikal #323
    Ezek azok a tipusu bug-ok amik egy ilyen tipusu játékban biztosan lesznek... szerintem ennyi év gaming után már tudhatnád. Ha game breaking bug-okat akarsz látni akkor ajánlom a Fallout 76-ot :)
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2018.11.20. 23:33:53
  • Tikal #322
    Mondjuk ha nem tudsz elég gyorsan olvasni, akkor majd a következő alkalommal elolvasod, mivel mindent kiír többször is...vagy ülj közelebb a TV-hez, de igazad van, könnyebb itt nyavalyogni, mint odafigyelve játszani :)
  • darkSectorxxx #321
    Tudom neked nem tudok újat mondani, de ez bug ha beakadsz.
    Lehet a statisztika miatt nem jó, ha figyelembe vesszük. De hát mindenki gondol amit akar. Nekem bug. Másnak nem :)
  • darkSectorxxx #320
    Most mit kezdjek én vagy az állítólagos másik x fogyatékos azzal, hogy ti mit láttok és milyen gyorsan? ;)

    Minden ember egyforma?
    Akkor aki nem olyan op mint te akkor játék off? Vagy milyen következtetést vonjanak le ebbőla fogyatékosok? :)
  • partizan182
    #319
    ~70 óra után pár bug volt nálam:

    - fantomsör a levegőben a táborban (ezen jót nevettünk)
    - Dutch egyszer beragadt egy végtelen loopba a lovával (körbe-körbe ment), dinamitot raktam magam alá hogy restart checkpoint legyen
    - futás közben beestem a pálya alá és zuhantam a végtelenbe, nézetváltás rendberakta, de a térkép túlfelén dobott ki ló nélkül, be kellett battyogni egy közeli vársoba ahol stable van
    - végefelé egy rendkívül eseménytelen de annál hosszabb küldetés végén az ai scripting meghalt, megölni sztori okokból nem tudtam magam, végül belekezdett egy cutscenebe (szélesvászon) és úgy maradt. Restart az egész, ezen kicsit anyáztam
    - szintén végefele van egy átvezető ami ránézésre 7-8 fps-el ment végig, még a UI (gomb prompt) is szaggatott

    Szal minimális, azonban érezhetően a cucc első fele jobban le volt tesztelve, sörön kívül minden az utolsó 25%-ban történt (90%-nál járok most)
  • Tikal #318
    lol, hát persze, ez mind bug-os neked, én meg közel 150 óra alatt mind átsíklottam felette :D

    Légyszi olyanakat most ne sorolj már ide, hogy egy textura nem töltődött be éppen ,vagy beakadtál valami elbaszott helyen két szikla közé... ezeket hagyjuk.
    Utoljára szerkesztette: Tikal, 2018.11.20. 20:09:44
  • Tikal #317
    öö általában én vagyok az első aki a betűméret miatt panaszkodik, de szerintem az most pont jó. az hogy lassan olvasol az más tészta.
  • darkSectorxxx #316
    Uh köszi a tippet ;)
  • darkSectorxxx #315
    Igen átvezetők , küldetés, fizika, textúra, sorolhatnám.... Ez csak egy példa volt. :)
  • darkSectorxxx #314
    De nem is kell angolul tudni, sok dologgal mi a faxt kezdjen egy instant játékos?
    Bal felső sarokban megjelenik 2 mondat 3 pixel magas betűkkel meg jelekkel 5 másodpercig.

    Faxa szerintem legtöbb juzer 10 hintből 7et vagy nem vesz észre vagy nincs ideje észrevenni. Vagy nem látja messziről a tv-n.

    Szóval maradjunk annyiban hogy nem kell senkinek mentenie magát.
    Nem user fail ha valamin átsiklik valaki.
  • RedRiot
    #313
    "Én anno vettem egy szép fekete arab lovat, iszonyú jól nézett ki, de aztán az istállóban parkolt folyamatosan mert 2 lövés után megijedt és folyton ledobott. Őt is maxra tornásztam fel, egyszerűen ilyen volt"

    Jó hogy írtad! Épp gondolkoztam rajta hogy veszek egy szép arab telivért, de így inkább maradok a magyar pacinál. Azt egyébként egy bounty célszemélytől "örököltem". Elég nyugis természete van, eddig csak farkastámadás miatt dobott le magáról.
    Szép szürke, fekete foltos testtel és fekete lábakkal - "parkolóban" mindig megtalálom, nem ülök fel tévedésből idegen lóra. :) Egyébként Queen-nek hívom. :)
  • RedRiot
    #312
    Mikor megvettem az első XBOX-omat (360) már én is 36 voltam és az elején iszonyat nehéz volt megszokni a kontrollert. Szerintem jó választás volt első konzolos játéknak az RDR2: a nehézségekért jócskán kárpótol.
    Javaslom hogy küldetéseken kívül is kisérletezgess egy kicsit, tanulmányozd az inventoryt hogy mi hol van nagyjából, próbálgasd a fegyókat, stb.
    Én pl. elég nehezen szoktam meg hogy a fegyverek többsége nem automata, és minden lövés után fel kell húzni a kakast, vagy a karabélyokon a kart. Az még mindig összezavar mikor mindkét kezemben stukker van, és az egyik automata pisztoly (vagy Double Action Revolver) a másik pedig klasszikus forgótáras colt. Ilyenkor ugye felváltva használjuk a kettőt, és az egyiknél a duplaklikk két lövés, a másiknál egy lövés, egy felhúzás. Jellemzően a harc hevében pont nem figyelek rá hogy éppen melyik következik és kiesek a ritmusból. :)
    A Dead Eye-nál nekem az vált be, hogy még aktiválás előtt nagyjából célzok, Dead Eye-ban pontosítok és rögtön lövök. Ha több enemy van egymástól távolabb akkor nem érdemes végig Dead- Eye-ban maradni mert ilyenkor valamivel lassabban mozog a célkereszt az idő viszont gyorsan fogy!
    Kinek mi a kedvenc fegyvere? Nekem a Lichtfield karabély, a Bolt Action Rifle (távcső nélkül) és a Double Action Revolver. Utóbbi majdnem olyan gyors mint egy automata pisztoly, de szép, hagyományos western revolver formája van. A távcsövesek puskákat pedig annyira nem szeretem mert nagyon bezoomol és nem tudom rendesen követni az eseményeket miközben célzok.
  • Tikal #311
    Az a helyzet, hogy ezt senki nem tudja, hogy te még életedben nem játszottál. Persze ez részben megmagyarázza a kérdéseidet :D
  • partizan182
    #310
    Érdekes ami írsz, nem találkoztam még ezzel a perspektívával "személyesen", de egyik extra life szólt arról, hogy a játekoknak mint médiumnak van egy kb egységes "nyelvezete" (mittomén jobb ravasz mindig a lövés, ha a mapre kattintaszt az waypointot helyez el, ha lőnek először a páncélod fogy el, utána a hp, ilyesmi) ami tök egyértelmű annak aki ezzel nőtt fel, de egy gaming-szűznek már a kontrollert a maga 20 gombjával kihívás megtanulni, nemhogy ilyen absztrakt játékmechanikákat.

    Tanácsot annyit tudok adni hogy bízz a fejelsztőkben: amit tudnod kell azt megtanítja a játék a maga idejében, ilyen guideokat meg ilyesmit csak akkor olvasnék ha végképp szükséges.
  • betyar40
    #309
    Én nem jártam be a térképet csak nem csináltam meg egy küldetést ami a lovardához elvisz s ezért nem tudtam lovat venni. Azért mentem el Saint Denisbe mert éppen ehhez volt kedvem. Én előtte nem játszottam Xboxal. 40 éves vagyok csak a gyerek és magam miatt mert szeretem a vadnyugatot vettem meg ezt a konzolt, s játékot. Igen tényleg sok minden nem volt egyértelmű a játékban ,s tényleg sok badarságot kérdezhettem , valszeg annak tünik ha valaki 5-10 éve játszik ilyen játékokkal. Én kb 1 hónapja. Aki akar válaszol aki akar nem válaszol és továbblép. Aki válaszol annak megköszönöm annyi. Ettől az ember nem nyomorék és nem fogyatékos.
  • Voltan
    #308
    Akkor is követ a ló, ha a "fütty gombot" hosszan nyomvatartod. Ha röviden, akkor csak odajön, ha hosszan, akkor követ. :)
  • Bandras DaSilva #307
    Ahogy haladsz előre a történettel újabb és újabb lovak/fegyverek/csalik/stb nyílnak meg. Ha nagyon nagy variát szeretnél lovakból, akkor érdemes befogni őket.
    Én anno vettem egy szép fekete arab lovat, iszonyú jól nézett ki, de aztán az istállóban parkolt folyamatosan mert 2 lövés után megijedt és folyton ledobott. Őt is maxra tornásztam fel, egyszerűen ilyen volt. Versenyre kiváló, amúgy nem annyira. Volt egy magyar lovam is, az war horse volt, de relatíve gyors...no, azt bírtam, ott nem volt gond ha durvult a szitu.

    Más:

    Bugokkal nem nagyon találkoztam, egészen a sztori vége felé. Ott viszont előfordult pár grafikai baki...felszálltam a lóra és benne voltam a lóban...., nehezen váltott fegyvert, nem mindig használt vmit elsőre. Érdekes, hogy ezek csak a vége felé jöttek elő, lehet azokra a részekre kevesebb idő jutott. Egyébként én azt mondom, hogy régen láttam már ennyire baki mentes játékot. Ha az összes játék kb. ilyen minőségben jönne ki, azt hiszem csak boldog játékosok lennének:).

    Az én véleményem az, hogy régen lehetett már egy ennyire jól megcsinált játékkal játszani. A történet is fasza, tele epikus pillanatokkal...főleg az utolsó fejezetekben. A zene valami iszonyú hangulatos, főleg amikor jönnek az énekes számok...tiszta film. Hosszú idő óta ez volt az első olyan játék, ahol érdekelt, hogy mi lesz, ahol nagyon szurkoltam pár embernek és ami sokszor meg tudott lepni. Enyhe spoiler: az, hogy a hangulata egyre komorabb lesz ahogy haladsz előre a sztoriban meg megint piros pont. A szinkronok kiválóak. Nem untam egyik küldetést sem, nem untam a lovaglást sem, sokat vonatoztam is. Mindig volt valami vicces dolog is vagy egy quest vagy egy mellékküldi vagy csak egy random találkozás.

    Egy biztos: arra nem lehet panasza senkinek, hogy nincs tartalom a játékban.

    Még maradt pár hal amit ki kell fognom és néhány legendás állatot még nem sikerült levadásznom, de rajtuk vagyok:) és azt hiszem maradt még kincsestérkép is ami nem lett meg.

    Várom az onlinet.
  • Tikal #306
    Full bug a játék mert beragadt neked egy küldetés? Több mint száz órát nyomtam bele, semmilyen bug-gal nem találkoztam, kivéve "fizikai' :)

    Grove84-nek abban igaza van ,hogy elképesztő dolgokat kérdeznek néha az emberek, srác chapter 2-ban jár de már bejárta az egész térképet, st. denis-ban akar lovat venni de még csak egy Trapper-t talált meg, holott a játék elviszi a lovardába, a trapper-hez meg mindenhova... csak játszani kellene.
  • Kojiro
    #305
    Sajna, nem mindenki tud angolul, de nagyon tetszik neki a játék és játszani szeretne vele.
    Emléxem, anno 1998ban talán egy árva kukkot nem tudtam szinte angolul mégis beleraktam 200 órát (2x) a Final Fantasy 7be.
    De nem éreztem magam fogyatékosnak.
  • darkSectorxxx #304
    A "fogyatékosok" szó meg picit sértő.... Amúgy.
  • darkSectorxxx #303
    Ez egy RDR2 topik.
    Ide jönnek segítségért az RDR2 játékosok.
    Itt segítünk az RDR2 játékosoknak.

    Mindegy mit tudnak, mit nem tudnak.
    Ha ilyen pro vagy, hogy azonnal átlátsz mindent a játékban, meg elmagyaráz neked mindent, akkor jó, de mást ne csessz le mert esetleg valamit nem tud.

    Nekem is elmagyarázta a játék, hogy hogy irányítsam, mégis fos az irányítás.
    Elnagyarázta, hogy be tudod állítani alapértmezett fegyvereket a fegyverboltnál.
    Mégsem lehet.
    Volt hogy ezt irta a játék, mégis az történt.

    Hidd el lehetnek bőven gondok, tekintve azt, hogy kapásból full bug a játék volt hogy egy küldetés beragadt nálam, meg ilyenek.

    Inkáb a userek bizalommal jöjjenek és kérdezzenek, mint sem.
  • Grove4
    #302
    Egyes emberek annyira fogyatekosok. Minek jatszik az ilyen, ha mindent a szajaba kell ragni? A jatek tenyleg szinte mindent elmagyaraz csak haladni kell a sztoriban es figyelmesen jatszani, s nem mar az elejen youtube videokat nezegetni, aztan csodalkozni, hogy "je, nekem meg ilyen sincs, meg olyan sincs". Itt most elsosorban betyar40-re gondolok.

    A kuldteseket nem csak az adott kuldetesnel lehet ujrajatszani, hanem a menuben a story alatt a chaptereknel is.
    A terkepen van olyan, hogy index, ott kivalasztod a trappert es lapozol es lam, odaugrik a terkepen. Van belole vagy 3-4.

    Ertelmesen kellene jatszani es nem minden evidenciat kerdeskent beallitani!
  • Tikal #301
    Van egy pár csak meg kell őket találni.
  • betyar40
    #300
    Amúgy a lóválaszék és a fegyver választék bővül ahogy halad az ember a game-ben mert az elég karcsú.
  • betyar40
    #299
    Én csak Saint Denisben a városban találtam trappert van közelebb is ? Mert állandóan oda ellovagolni elég sok idő. Kösz igen megvan a lovas küldi kifelejtettem azt a questet. , igaz a lovat nem kellett betörni vagy ilyesmi pedig azt írták. Nincs olyan lehetőség hogy a megszerzett bőröket vagy húst felvidd a táborba s lerakd valahova ahonnan később fel tudod majd venni?
  • darkSectorxxx #298
    Ja de a mission után lootoltam a faszit és a zsebiben volt a papir. :D
  • Tikal #297
    Replay mission ha nem sikerült.