577
f4cb1c5406470fdb7765ff50a604b84a.jpg
  • gregoryan
    #131
    Azért sztem nem vagy túl sokan evvel a problémával azt hiszem. Körülményes? lehet. de én örülök, hogy nem egy hoppfejlövés, meg oda se nézek csak gondolok rá h meg kellene húzni a ravaszt és már febe is lőtte a játék.. mehanikája van a gamenek.
    Vagy rendesen jtszol, mint a kolléga leírta, lejjebb, vagy szívsz. Te döntesz.

    Igen ahogy más is írta, ez a játék nem való mindenkinek..
  • darkSectorxxx #130
    Fedezék mögül nem halsz meg, nem is erről volt szó.
  • darkSectorxxx #129
    Nem szeretném kommentelni, hogy miért, mert sértésnek vennéd. :)Én eddig évekig játszottam sokmillió direkt ilyen tps lövöldével konzolon, soha ilyen fos irányitást nem tapasztaltam még. PS NOW-al a szar inputlagos játékokat könnyebben elirányitom.
  • darkSectorxxx #128
    50+ óra alatt nem lehet megszokni, azért nem mert szar, ez nem olyan megszokás, mint a ps3 nál hogy nem R2 a lüvés hanem R1....

    Hanem fos, a mozgás, a célzás, az itemek, minden, mit szokhatok meg azon hogy nem tudok beállítani egy felszerelést?
    Mit és hogyan szokjak meg azon hogy mindig oda kell mennem a cseszett lovamhoz betenni a puskákat? :D
  • Voltan
    #127
    Nem tudom. Küldetésekkor nincs problémám a harccal, de nyílt terepen többször szétkaptak már a fejvadászok. Igaz, nem próbáltam beugrani valami kóró mögé, nem nagyon volt fedezék a közelben.
  • Kojiro
    #126
    Az hogy lehet? Tök ugyanaz az egész. Annyi, hogy a lóról veszed le a cuccokat. A fedezék, az aim, a deadeye, minden tök ugyanaz.
  • Voltan
    #125
    Egyikünk sem azért játszik a játékkal, mert hype. Én pl. azért, mert az előző része számomra minden idők egyik legjobbja. Ott nem voltak nehézségeim az irányítással, itt vannak. Ennyi.
  • Kojiro
    #124
    Atyaúristen, mi megy itt. Nem mindenkinek való a játék. Iszonyat, milyen easy a harc benne, nekem még nem sikerült meghalnom egy tűzharcban sem.

    Először is: FEDEZÉK. Egy vékony fa vagy bármi mögé el lehet bújni, halott ló mögé... stb. Mikor elkezdődik egy nagyobb tűzharc, azonnal fedezék után kell nézni, nem csak álni ott, hogy lepuffantsanak. Ha megnyomod a "fedezék-gombot" már méterekről odcsúszik a karaktered, nem kell közvetlenül a fedezék mellett állj.

    Tessék használni a deadeyet, mert azért van. Az RDR1ben onlineban is volt és használták ellened is. Tessék megtanulni, szánni rá időt, vagy itt kell hallgatnom a sírást, mikor kijön az rdr2 online része.

    A játékban eleve célzást segítő bot van, szóval iszonyat könnyű valakit célkeresztbe venni. Ha úgy célzol, hogy valamelyik ellenfél a képernyőd közepe körül van, akkor automatikusan rákerül a célkereszt, sőt ha mozog vagy mozogsz, követi is azt.
    Ergo, ha valakit becélzol és lelőtted, ne tartsd nyomva a célzást, hanem engedd el, vidd rá a kamerát a következő áldozatra (úgy saccra legyen középen), majd amikor megnyomod a célzást, azonnal be is célozza a bot és le is lőheted és így tovább. Deadeye nélkül egy 4 fős csapatot másfél másodperc alatt le lehet szedni ezzel a módszerrel.

    Amit már mások is írtak, működik. A lovon, leszállás előtt, szépen beállítod, milyen fegyverek legyenek nálad és azok lesznek, egészen addig, amíg újra fel nem szállsz a lóra. Ha a lovon ülsz és nincs a kezedben fegyver, akkor láthatod az animációkat, ahogy egyesével elrakja a puskákat a lóba. Na ekkor tűnik el a karakterről is (micsoda összefüggés).
    Magyarán, leszállás előtt vedd őket elő és akkor ott lesznek veled.

    Könyörgöm, azért senki ne játsszon egy játékkal, mert HYPE. Baromi sok embernek nem való ez a játék, van 10000 másik. Én se játszom autós játékokkal, tökre tetszenek, de nem nekem való.

    Egy üveg Jack Daniels-ért bárkit megtanítok az RDR2vel játszani 2 óra alatt, jelentkezni privátban
  • Fooka
    #123
    Az tény, hogy a célzás nehézkes, de hála az égnek elég aprólékosan testreszabható és egy idő után rááll az ember ujja. Mivel a játék egyik jelentős eleme a gunfight, így ha az ember nem foglalkozik a finomhangolásával és a begyakorlásával tényleg nehézkessé válhat. Nyilván egyénileg változik ez, de eddig nekem sem volt különösebb problémám, se a lovas, se a gyalogos lövöldözésekkel.
  • gregoryan
    #122
    nekem miért nincsenek ilyen problémáim? :)
    Szerintem semmivel nem rosszabb, jobb mint az első résznél. Szokás kérdése, és játékstílusé. Én fullban elvagyok vele, de lehet én vagyok túl toleráns / Mainstream a gammel szemben. Valami elképesztő jó!!!
  • Fooka
    #121
    Tapasztalataim alapján 3 esetben kell/lehet lovon harcolni: küldetés közben, bounty hunterek ellen vagy ha ki akarnak rabolni. Az első kettőre előre tudsz készülni, bounty huntereket messziről mutatja a minimap pl. Aláírom, hogy lóról nehéz lövöldözni (gondolom anno sem volt könnyű ott a vadnyugaton), mert a lovat irányítani is kell miközben célzol, de közel sem gondolom annyira lehetetlennek, hogy ne lehetne rutint kialakítani belőle. Főleg 50+ órányi játék után amikor már -szerintem legalábbis- nem szabadna, hogy gondot okozzon a fegyverek kezelése.
  • darkSectorxxx #120
    Hát 2 probléma van.
    Lovon ülsz vele, és pont ez a lényeg, lóról szinte képtelenség harcolni.

    A másik nagy problémám, hogy gondol egyet a játék és ha nem használod a fegyver, akkor random elteszi magától....namármost 2 percenként elővenni a fegvyert az eléggé irritáló. :D
  • Fooka
    #119
    Miért nem fegyverrel a kézben lovagoltok? Amikor felszállsz a lóra 1 max 2 mp mire equippeled a kedvenc puskádat/pisztolyodat/dinamitodat és úgy lovagolsz. Főleg ha tudod, hogy olyan területen vagy ahol bounty van rajtad és bármikor jöhetnek a csúnyabácsik. Mire odaérnek hogy rád lőjenek már le is estek a lóról ólommal a testükben.
  • darkSectorxxx #118
    Pont ez a gond, hiába állítasz be bármit, random megváltozik, lehet 3x jo, de a 4. leszálláskor valami vagy valamik a lovon maradnak.
    Teszteltem már stream-ben és mások is végignézték.
    Voltam a fegyverboltba, equip-eltem mindent, és semmi, random megzavarodik vagy nem tudom.

    ezért vagyok mérges, mert ha csak akkor kéne állítani amikor változtatni akarok, nem lenne problémám....

    Így akkor már lehet jobban átérzed a mérgemet. :D

    Nekem lenne az utolsó okom a kedvenc játékaimra mérgelődni, de leteszteltem mindent, és haszontalan, ezért vagyok nagyon csalódott már.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.08. 10:09:19
  • Voltan
    #117
    Erre talán jó módszer az, hogy a ló hátán ülve választod ki a fegyvert, akkor azt hiszem, hozzáférhető mindegyik. Utána gyorsan leugrasz a lóról, és elvileg ami kell, az nálad lesz. Legalábbis így rémlik, tudatosan még nem próbáltam ki.
  • darkSectorxxx #116
    Igen ez a baj, lóról. És ahogy írod, le kéne szállni, úgy lenne némi esély, DE! itt jön a DE! :D
    De vágod, mire leszálsz, a lóról, lenet a földön kiválasztod a lónál a feyvereket, és megvárod az animációkat hogy előveszi és felemeli a fegyvert célzásra, mindezt semmi fedezék mellett, kb a story első 10%-ánál már meghaltál. :D


    Amúgy ja, més gond nem szokott lenni. :)
  • Voltan
    #115
    Most úgy vagyok vele, hogy kezd helyreállni az egyensúly. Az első pár órában az volt, hogy atyaúristen, mennyire istenkirály ez a játék. Aztán utána elkezdtek kiütközni a problémák, főleg az irányítással, és ez egyre jobban idegesített, annyira, hogy egyszer ragequiteltem is azzal, hogy "cseszd meg ezt a rakat szart" :D Mostanra viszont kezdem megszokni az irányítást, a játék tagadhatatlan, és elképesztő értékei pedig megint inkább előtérbe kerülnek, és megint nagyon élvezem, illetve nagyon nagyon pozitív az élmény.

    Hibái vannak, kétségtelen, de szokható. Tipp az inventory managementre: a wheel-en is elérhető a tábortűz, a maszk, a távcső és egyebek, nem kell mindig belépni az inventoryba. Így könnyebb, és jobb.

    Ja, és lóról ne lövöldözz soha, főleg ne gyalogos ellenfelekre, mert akkor nagyon ergya az irányítás, és szitává lőnek. Engem legalábbis.
    Gyalog viszont egész könnyedén leszedtem tegnap három lovas fejvadászt, szóval asszem, ez lesz a trükk számomra.
  • darkSectorxxx #114
    Game breaker semmi esetre sem, mert az azt jelentené hogy nem engedne tovább a haladásban.
    De annyira irritál pl engem, hogy visszavesz a lövöldözés hangulatából és nemem élvezhetetlen, holott annyira jó kis harcok lennének benne.

    Viszont a bandatagok eltűnésére már heggesztik a peccset.

    Illetve, hogy mondjak egy jó dolgot is:

    Volt olyan mellékküldetés, amit elvégeztem.
    Amikor meg visszatöltöttem a mentést, UGYANAZT a küldit még qx megcsináltam, de teljesen mát kellett csinálnom!!!!!

    Durva, vagyis vannak olyan küldetések, amik változnak.
    De ne úgy értsd, hogy ilyen útmenti küldetés, hogy egyszer ez, egyszer az.
    Hanem fehér szinű karikás mellékküldetés, ugyanazon helyen, ugyanazokkal a karakterekkel, de alternatív volt a cselekmény. :)

    Le is írom röviden:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    2 pali versengett egy nőért

    Story 1: a fejükre tett üvegeket kellett lelőnöm, több körben.
    Story 2: a 2 faszit felváltva kellett ütlegelni, meg tökönrugni


    Kis aprósag, de megmenti attól, hogy végleg elpattanjon egy ér a fejemben és feladjam :)
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.07. 17:48:22
  • Voltan
    #113
    Idegesítő, aláírom, de semmiképp nem game breaker nekem. A játék zseniális, persze nem tökéletes. Kár, mert amúgy majdnem az. Kis odafigyeléssel simán lehetett volna. Igaz, még peccselhetik ezeket.
  • darkSectorxxx #112
    Jaja és nem idegeskednék ha egy random játék lenne. Azért vagyok ideges mert egy amúgy évjátéka jelölt címről beszélünk, amit vártam évek óta, és tudom jól, hogy normálisan sikerült megoldani mindezt nekik már 8 éve.... Csak most variáltak egy jót.

    De hogy ez milyen ellenőrzésen ment át, hogy ezt jóváhagyták.
  • Voltan
    #111
    Jaja, az ilyen kis idegesítő apróságok, mint pl. az inventory. Van vagy 8 item kategória, a gyakran használt itemek kategóriája (táborverés, maszk, távcső, stb) azt dafke az 5. helyre tették, hogy se előről, se hátulról ne lehessen normálisan 2 kattintással megközelíteni.

    Csöppet idegesítő ez is, meg az inventory management úgy egészében.
  • darkSectorxxx #110
    Nem. A harc az meg a mozgás meg a set beállítás szar.
    A dead eye jó.

    A DE nem helyettesít semmit.
    Attól még a játék többi része szar.

    Dead javításáhpz enned kell, ami megint gombnyomkodás, idő stb.

    A körülményessége miatt szar...
    Egyszerűen szar.
    Nem megszokás kérdése, hanem szó szerint szar.

    50 órája játszom és szar. Erre nincs más kifejezés.

    Mégpedig azért nem mert minden más játékban meg jobb ettő. Azért tudom hogy rossz, mert van viszonyítás. A Dead Eye egy külön funkció. Nekem ne az legyen hogy csak kizárólag ebbe a módba lehessen jatszani. :)
  • darkSectorxxx #109
    Köszönöm. Holnap jutok gép elé, akkor ránézek.
  • Fooka
    #108
    A játéknak van egy megoldása arra, hogy könnyebb legyen a küzdelem több emberrel szemben. Az, hogy Te ezt nem használod nem a játék hibája szerintem.
    Amúgy tonic-al feltöltöd az életed maxra, fejlesztett fegyvereket használsz és nem egy helyben állsz tűzharc közben és nem lesz probléma. Nem egy küldi van ahol valóságos mészárlás történik, azokat hogy sikerül megcsinálni?
    Félre ne érts látom, hogy vannak problémák a játékkal, de ezek nagy része inkább olyan ami csak kellemetlen megoldás, amit meg kell tanulni használni.
  • Voltan
    #107
    Dark, próbáld meg ezeket a tippeket itten. . Hátha segít, otthon én is kipróbálom.
  • darkSectorxxx #106
    Dead Eye elfogy. Ne kelljen Bullet-time egy játékba hogy játszani lehessen... Akkor miért van szabad célzás, nekem normális harc kell.
    Dead Eye egy plusz.
  • Fooka
    #105
    Ez így szerintem nem igaz. Használjátok a Dead Eye-t? Tengernyi időd van fejre célozni, 2-3-4 ellenfelet is könnyedén be lehet jelölni fejre, ha közel vannak egymáshoz. Nyilván fejleszteni kell hogy több ideig tudd használni, de ha a fedezékben bedobsz egy fullra töltő löttyöt akkor nincs az a banda akit ne tudnál lezúzni. Tanulni kell a játék nyújtotta lehetőséget és élni is vele, higgyétek el sokkal könnyebb lesz.
  • darkSectorxxx #104
    Rossz játékkal próbálsz akkor játszani.
    RDR2 a 20 évre visszamenőleg legrosszabb irányitással ellátott játék, amivel valaha játszottam, ha headshot kell konzolon, akkor játsz mással, BÁRMI mással, ott menni fog.

    Nem veled van baj, nem is a konzollol vagy a kontrollerrel.
    Én rengeteget játszottam konzolon, én állítom neked, hogy ettől csak jobbat találsz ilyen téren.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2018.11.06. 20:18:21
  • DevLupius
    #103
    Köszönöm a válaszokat, leírok pár dolgot ha valakit érdekelne.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Ha napnyugtakor a lóval a szakadékba ugratsz, akkor meghaltok, viszont a lovad nyergét felveheted és átrakhatod másik lóra.
    Ha álarcban bűnözöl és sikerül elmenekülnöd, akkor megúszod a vérdíjat.
    A lovak félnek a lövöldözéstől, ez komoly gondokat is okozhat például egy dupla fogatos szekérnél.
    Ha jófiú vagy a seriffnél mindig kaphatsz munkát.
    A tábor fejlesztése nélkül 12 tonna hússal sem tudod feljavítani a készletet.
    A tábor fejlesztését csak a pénzbeszedős küldetés után tudod elkezdeni.
    A fegyverboltban viszonylag olcsón elég jó fegyverekhez lehet jutni.
    A szekérlopás elég jól jövedelmez, a ló lopás csak időpazarlás, viszont egy vonatot kifosztani is jó móka.
    A lerakott legendary bőr a Trapperhez került mint alapanyag, gyártani lehet belőle, eladni már nem.
    Ha jó cuccot viszel a Trapperhez eladni akkor biztos, hogy megesznek a farkasok vagy egy medve vagy akármi.
    Ahol élve vagy halva körözésed van, ott az égből is lovasrendőrök hullanak csapatosan.
    A tábornak adományozott tárgyak pénz formájában materializálódnak a tábori kasszában, amiből fejleszteni lehet a tábort.
    A dinamit kanóca nem ég örökké, és a ló sem működik utána tovább.


    Van valami olyan beállítás a konzolon ami egyből a fejre céloz?
    Számítógépen "only headsot" beállítottságú vagyok, viszont ez itt kivitelezhetetlen, de lehet az is, hogy csak fakezű vagyok :)
  • RedRiot
    #102
    "a GTA V-ben néha leültem a tévé elé és néztem a műsort, kapcsolgatva a két csatorna között - hát olyan 2 óra hosszú tévé-anyagot biztos, hogy összeraktak, reklámokkal, rajzfilmekkel, doku-drámákkal, tehetségkutató show-val, pedig nem hiszem, hogy rajtam kívül sokan végignézték volna"

    Itt tévé értelemszerűen nincs, viszont betévedtem egy
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    színházba Saint Denisben. Amolyan kabaréműsor volt. Volt egy konferanszié, aki a műsorszámokat felvezette. Először egy illuzionista lépett fel, utána egy tűznyelő, végül egy énekesnő. Még csak egyszer jártam ott, de még biztos visszanézek hátha más előadók, műsorszámok is lesznek. Nagyon fílinges volt FPS módban ülni a nézőtéren. Aztán mikor vége lett a műsornak felkapcsolták a világítást és lassan elkezdtek kiszállingózni a nézők. A hab az lett volna a tortán ha beszól nekem a mögöttem ülő - egy kb. fél méter magas cilindert viseltem ugyanis, nem sokat láthatott tőlem a szerencsétlen. :D
  • darkSectorxxx #101
    ja télleg. :)
  • darkSectorxxx #100
    azaz. :)
  • Kojiro
    #99
    ilyen kifeszített bőr ikonja van, olyan afrikai pajzs alakú, érted
  • Mr_no_NaMe
    #98
    A ló "csomagtartóról" esett le. No mind1
  • Mr_no_NaMe
    #97
    Menjél enni nyugodtan haver, még be sem kapcsoltam a PS-t :DDD
  • darkSectorxxx #96
    Igen, hullák, állatok, lóról leesett dolgokat bejelöli a térkép, amíg el nem hagyod a területet vagy meg nem halsz.

    - hulla egy "X" jel
    - állati tetem egy "mancs" jel
    - a lóról leesett dolgokat nem emlékszem már hogy jelzi.
  • Kojiro
    #95
    Itt várok! Meddig kell még?
  • Mr_no_NaMe
    #94


    na várjácsak...
  • Kojiro
    #93
    Csak akkor jelenik meg, ha már a térképről eltűnt. Ha ledobsz vagy elhagysz egy bőrt és megnyitod a mapot, ott mutatja.
  • Evoluti0N
    #92
    Hmm... Pedig Rockstar hivatalos Facebook oldala írta ezt.