629
steel-division-2-gamescom-preview-01-hea
  • Montanosz
    #469
    A játékban van olyan pause funkcio hogy megállitom a játékot és ugy adhatok ki parancsokat?
  • ToxiMaxi
    #468
    Érdekes, hogy ezeket a hadosztályokat tesztelik egymás ellen. Ebből szerintem az 5. panzer kiemelkedik de csak azért mert a túloldalon nincs IS-2, SU-100, tehát mindig páncélzat és tűzerő fölényben lesznek. Az oroszokkal jelenleg az "A" fázist nagyon lehet uralni, mert az a 2 Tigris nagyon kevés tud lenni, ha megjön a T-34 áradat.

    Hard AI ellen játszottunk. Úgy, hogy 1-es szintű játékos is volt és kezdésnél instant kilépett..., ami viszont pozitívum, hogy ilyenkor az AI veszi át a helyét nem pedig átdobja azt a mellette lévő szerencsétlennek. Gondolkodtam a kilépésen de csak bent maradtam. Hát elég kemény volt, a gép olyan harapófogókat csinált, hogy csak néztem, hogy jééé mit keresnek itt ezek a tankok a másik sávból. Végére összeszedtük magunkat és sikerült a csata végére visszaszerezni az elején elvesztett pozíciót. 17 perc alatt nyert a hard AI ellenünk.

    Ami talán picit nem tetszik, hogy az elején rohanni kell, hogy jó pozícióba kerülj, mert ha a gép beássa magát, akkor "A "fázisban már az övé az a terület.

    Tüzérséggel én még mindig szar vagyok. Hiába veszem meg az idő nagy részében a tankokat igazgatom és elfelejtkezek róla, hogy egyébként van az is. Ezért mindig valami dombtetőn vagy síkabb nyitott, esetleg városi de nyitott területen harcolok. Gyalogsággal elvagyok, de a tankokat jobban szeretem. Repülőkkel szívesen játszanék, de amint az ellen kiépíti a légvédelmét onnantól nincs mit kezdeni és mivel a légvédelem túl olcsó, ezért ez egy egyoldalú játék, illetve csak az elején lehet érvényesülni.

    Összességében jó a játék annak annyira nem örülök, hogy sokkal több egységet kell irányítani és ezzel a "mikrózás" is sokkal fontosabb lett. Az összes jármű max. lőtávja 2km lett, ez élethűbb viszont a puha páncélvadászoknak nem segít, jobban örültem volna, ha a páncélvadászok kicsit messzebbre lőnek. Normandy 44-ben a support fülön mindig volt valami jó kis gépfegyveres, olcsó, gyalogsági támogató jármű, ezt most hiányolom.

    Illetve egy dolgot észrevettem de nem volt rá időm utánanézni. Láttam, hogy azonos hadosztályt hozott egy csapattárs viszont az egyes fázisokban eltérő volt a bevétele, 3 szám volt "/" jelekkel elválasztva, gondolom ez az ABC fázisok bevételeit jelölte. Ezt be lehet valahol állítani?
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2019.04.08. 09:21:54
  • TheGreatBeauty
    #467
    Na jó, igazad van az 5. panzer odafigyeléssel nagyon brutális tud lenni a tankjaival. Simán megfogja az ellenfeled és hiába támad, csak azt veszi észre hogy sorra pusztulnak az egységei. :-) Plusz ha az eget is uralod a tankvadász repcsikkel sem tud megfelelően operálni.
  • TheGreatBeauty
    #466
    Én jobban érzem a gyalogságot és a tüzérséget, a tankokkal annyira nem tudok még bánni, a legutóbbi meccsem is majdnem káosszal végződött mert a tankjaim 3/4-de a Tigrisek martalékává vált. Mire rájöttem, hogy én vezetek és nem kell rohanni, az ellenfél támadjon. :D

    Összességében most a béta alatt 24 órát pakoltam bele, és azt kell hogy mondjam, nekem tetszik. Amennyiben májusban megjelenik, szerintem a szabad időm nagy része már meg van mire fog elmenni. :)
  • ToxiMaxi
    #465
    A 78th sturmmal nekem nagyon nem megy. Így hogy, a lőtávja a Nashornnak ugyanannyi mint minden másnak, kb esélyem sincs, nem is tudom mi lenne az erőssége ennek a hadosztálynak. Az 5. panzer az sokkal jobb. Orosz oldalon még csak pár csatát mentem, inkább a német oldalt tanulgatom.

    Végre 1x nyertünk Major victoryval a gép ellen. Hozzáteszem, hogy csapatjáték nélkül ez nem jött volna össze, mert az én frontvonalamon besegített a mellettem lévő csapattárs és ennek köszönhetően összeomlott az AI védelmi és ki tudtam söpörni, minimális veszteséggel, ha meg már megvan az a kritikus mennyiségű tank, akkor azzal végig lehet tarolni a frontvonalat.
  • TheGreatBeauty
    #464
    Én tegnap játszottam egy 1v1 multit, 1 óráig gyötörtük a "harcot" de az oroszok emberi létszámfölénye nyert az én német egységeimmel szemben végül.
    A Medium AI-t eddig szinte csak ha az orosz oldal 26th Guard hadosztállyal voltam tudtam minor victory-val megnyerni. 78th sturm hadosztállyal pedig talán egyszer. Ez az időkorlátozó nekem kicsit furcsa, azt érzem mikor a gép van fölényben akkor nagyon kevés időt hagy neked visszafoglalni, bezzeg amikor te vagy fölényben a gépnek éppen az ellenkezője, "millió" ideje marad mire veszítene.
  • ToxiMaxi
    #463
    Vicces, hogy a medium AI-t 5v5 coopban eddig még nem sikerült legyőzni, a maximum, amit elértünk az egy draw lett. Többnyire mindig az idő a korlátozó tényező. Gép az oroszokkal elég durván játszik, tömegével nyomatja a páncélosokat, amíg túl nem terhel, de mivel az elején elég gyorsan kiépíti a frontvonalát, ezért nagyon nehéz őt visszaverni.
  • ToxiMaxi
    #462
    Valami olyasmire, ami más, mint egy egyszerű skirmish, ebben semmi újdonság nincs. Pedig lehetne, törd át a védelmet érj el X foglalási pontot, védekezz X időn keresztül.
  • molnibalage83
    #461
    Mire számítottál?
  • ToxiMaxi
    #460
    Hát ez a Coop vs AI egy kicsit csalódás. Ez egy normál csata az AI ellen 5v5-ben asszem. Semmi extra.
  • ToxiMaxi
    #459
    Így elsőre nem tűnik túl acélosnak. Én eléggé tankos beállítottságú vagyok és ez nem a legjobban felszeret hadosztály, de mivel magyar ezért biztosan ez lesz a két alap hadosztályom, amivel nyomni fogom, hátha megtanulok repülőzni, meg tüzérséggel játszani :)
  • TheGreatBeauty
    #458
    Nekem ez a 2K lőtávolság a tankokkal új, bár az első részével régen játszottam, és nem is voltam nagy "guru". :-)

    De ez most nagyon bejön, sok mindenre kell figyelni és figyelembe venni. Mivel édesapám részéről dédnagypapám a Kelet - Lengyelországi harcokban halt meg 1944-ben, így kivált képpen felkeltette az érdeklődésem.
  • TheGreatBeauty
    #457
    Igen, választható lesz. A következőek lesznek:

    https://www.pcgamer.com/every-new-steel-division-2-axis-division-revealed/

    1st Lovas Hadosztály (Hungarian 1st Cavalry Division)
    An elite Hungarian division, the 'Hussar Division' is full of experienced infantry and recon units, supported by lots of Hungarian medium tanks. It struggles in the anti-tank department, but thanks to its Nimrod self-propelled anti-air gun, among others, it can handle plenty of threats from ground and air. During Operation Bagration, it was thrown against Soviet armoured divisions to cover the German retreat, costing the 1st Cavalry almost all of its tanks. The division survived, however, and it got some of the first Hetzer tank destroyers as replacements.

    5th Tartalékos Hadosztály (Hungarian 5th Reserve Division)
    The Axis' second Hungarian division, unlike the one above, was only formed for security and anti-partisan duties, but it was still called in to shore up the German line after the Soviet assaults had punched holes through it. Eugen describes it as "WWI-minded", fighting defensively and mostly with infantry and machine guns. It has some backup, however, in the form of an independent armoured company with tanks designed for infantry support. It gets some help from the skies, too, thanks to the Pumas, the elite fighter-wing of the Royal Hungarian Air Force.
  • ToxiMaxi
    #456
    Ez nekem újdonság, hogy lesz magyar hadosztály. Rendesen választható lesz multiban?

    Tegnapi nap eredménye, hogy végre sikerült major victory-t elérnem az medium AI ellen. 2v2-ben, 1AI volt az én oldalamon is. Németekkel voltam, mert ott jobban ismerem az egységeket. Viszont a KV-1 meglepően erősnek tűnt szemből nem lőtte ki a Stug, úgy kellett oldalba támadnom egy másikkal. Bújócska itt is működik csak sokkal messzebbről meglátnak már. Több egységre kell odafigyelni és mivel nagyobb a tér a lőtáv és a line of sight ezért teljesen másképp kell manőverezni. Szokni kell még. Egyelőre 1 pálya egy bizonyos pontját próbálom betanulni, mert pályaismeret nélkül nagyon nehéz játszani. Defenzív építményeket még nem is használtam.
  • TheGreatBeauty
    #455
    Sziasztok,
    én jelenleg nyüstölöm a Bétát, egész jónak tűnik a második rész. :) Amire nagyon kíváncsi vagyok, hogy a Magyar hadosztályokból mit lehet majd kihozni.
    Utoljára szerkesztette: TheGreatBeauty, 2019.04.04. 22:41:27
  • molnibalage83
    #454
    Nem tud leverni 2 db jenki gyalogost a házban.
    LOL.
  • molnibalage83
    #453
    Ez nem az én játékom. A német hadjárattal kb. annyira élvezetes játszani, mint sajtreszelővel rejszolni...

    Parancsnokkal támogatott gyalogságom 3-szoros létszámfölényben Pz IV támogatással és 4 db géppuskás vaccakkal. Lol
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.04.03. 21:27:38
  • ToMy_
    #452
    Off-map artillery-nél mutatja, hányszor használhatod fel, a bal alsó sarokban, a unit neve melletti pötty mögötti szám mutatja, mennyi salvo áll még rendelkezésre. A naval-nál pl. 3x lehet lehívni.
    Utoljára szerkesztette: ToMy_, 2019.04.03. 18:29:37
  • molnibalage83
    #451
    A WG:RD sem volt 1v1 re.
  • ToxiMaxi
    #450
    Szerintem sem. Meg persze jó lenne, ha minden játékmódban balance lenne, de nem tudom, hogy ez mennyire kivitelezhető. A Normandy 44 sem volt 1v1-re balance-olva.
  • molnibalage83
    #449
    Neten nézegettem pár videóba bele és fórumot. Nem értem, hogy mit pattognak a time limiten. Úgy tesznek, mintha kötelező lenne olyan móddal játszani. Én úgy látom, hogy nem csak az az egyetlen lehetséges játékmód.
  • ToxiMaxi
    #448
    Remélhetőleg a hétvége után balance kérdésben okosabb leszek. Biztosan fogok multizni.
  • molnibalage83
    #447
    Ez is valami.

    A német 44-es hadjárat első missziója olyan, hogy pislogok. Csak az MI hülyeségei miatt nyerhető meg. Olyan túlerő van, hogy nálam mission impossible volt a sec. objective. Meg sem próbáltam. Reménytelen. Hiába van 2 db 88-as, ha nem én kezelem azokat és bambán állva várják, hogy a tüzérség elnyomja/szétlője azokat. A maradék pc. elhárítás ami bejön olyan 0, hogy arra szavak nincsenek. Hiába lőttem ki a két mobil izével oldalról vagy 4-5 páncélost, csepp tengerben. A pct. ágyúk szinte semmire sem jók mire mire a B fázisban jönnek addigra a behívási pontnál vár az ellen hk.

    Tanulni alap dolgokra nagyon szódával elmegy, de kb. ennyi. Ezzel a játékkal nemigen multiznék. A 2.résszel van rá esély, de egészen biztosan nem a beta után. Ha csak feleannyira balanszolatlan, mint az WGRD volt kiadáskor akkor is sanszosan nem minőségi élmény lenne.
  • ToxiMaxi
    #446
    Kellemes meglepetés, hogy a következő béta csütörtök délután indul és nem csak 48 órás lesz, hanem hétvégén is lehet nyomni. Ja, és egy eddig be nem jelentett co-op vs AI játékmódot is lehet majd tesztelni.
  • molnibalage83
    #445
    Az off map tüzérségnél miért nem tünteti fel az 44, hogy hányszor hívható be? Poénból kipróbáltam a 356 mm naval arty supportot és 3 vagy mittomén hány alkalom után kimerült.

    A 155 és 203 mm-nél mennyi a limit? Van? Ha igen, akkor hogy a francba gondolták azt, hogy nem tüntetik fel?

    Az első jenki hadjáratot letudtam, de erősen az az érzésem volt, hogy tényleg csak a nagyon kezdők nem tudják megcsinálni. Szinte semmi kihívás nem volt egyiken sem. Minimális figyelemmel letudható volt.
  • ToxiMaxi
    #444
    Sajnos még nem volt annyi időm tesztelni, hogy ilyen mélységű véleményt mondjak. Következőnél mindenképpen kipróbálom a multit, ott úgyis kiderül, hogy mi a játék gyengéje. Mindenesetre azt el tudom mondani, hogy a korábbi játékaik (talán a RUSE kivételével) voltak a legkevésbé frusztráló játékok vereség esetén. Sokszor az is jó móka volt, hogy rendezetten vonultam vissza. Persze az arty spam az engem is zavart.
  • molnibalage83
    #443
    A kinti fórumon egyelőre csak picsogókat látok...
    Pl. itt.
  • ToxiMaxi
    #442
    Jó játéknak tűnik és sokat léptek előre, úgy tűnik megfontolt változásokat hajtottak végre és olyan új stratégiai lehetőségeket hoztak létre, ami egyben a stratégiai mélységet is növeli de a balance-ra kíváncsi leszek. Az új line of sight miatt a németek előnybe lesznek. Olyan zónákat már nekem is sikerült csinálni, ahol a gép egyáltalán nem tudott áttörni. Az AI is más, nekem nem tűnt olyan agresszívnek, mint a normandy-ben.

    A változások miatt, a játék nehezebben érthető is lett, tehát nagy figyelmet kell majd fordítaniuk a megfelelő tooltipekre, tutorialokra, mert ha sok frusztrált játékos lesz (nem tudja miért, hogyan győzték le), akkor az már középhosszú távon a játék életképességét veszélyeztetheti, márpedig itt az látszik, hogy hosszabb távra terveznek, mint a normady-val, ezért is kapott ekkora hangsúlyt a single rész.
    Utoljára szerkesztette: ToxiMaxi, 2019.04.01. 12:49:27
  • molnibalage83
    #441
    A távolság / CTH és egyebek miatt csak rossz szokásokat vennék fel. Meg ez olyan, mint a ALB az RD után. Volt, de megzuhant. Szóval lehet, hogy a végén a sale-t sem várom meg, de beta végét azért igen.
  • ToxiMaxi
    #440
    Annyiban nem, hogy a játékrendszer a gyorsbillentyűk hasonlóak. Egységek felhasználása hasonló. Pályán a line of sight teljesen más az biztos.
  • molnibalage83
    #439
    A solo camp. után szerintem uninstall. Az eddigi infók alapján annyival másabb a 2. rész mechanikája, hogy az 1. rész kitanulása csak félrevinne...
  • molnibalage83
    #438
    El lehet szórakozgatni a solo hadjáratban a StDV44-ben. Lobby-ba nem mertem eddig menni, de azért kb. annyi volt mennyiségre, mint a WG RD-ben tegnap éjféltájt.

    Csak értelmét nem látom a 2. mellett. Olyan szinten "összenyomott" minden. A harckocsik 300-400 méterről is mondjuk úgy, hogy kérdéses hatásfokkal tüzelnek. A 2. részben úgy tűnik azért a reálisabb megközelítés felé mozdultak el.
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.03.30. 12:29:48
  • molnibalage83
    #437
    Pislogtam én is.
  • ToxiMaxi
    #436
    Az viszont szörnyű, hogy szerda, csütörtök és ennyi volt a béta első fázisa. Remélem a következő már hétvégén lesz, mert ezt ők sem gondolhatják komolyan.
  • ToxiMaxi
    #435
    Szerintem az erdő felett lőtt. Engem is meglepett, amikor a tankjaim elkezdtek lődözni szokatlanul nagy távolságokra :)
  • molnibalage83
    #434

    8:23-nál az erdő felett vagy keresztül lőtt...?

    Amennyire láttam az első kommenteket azok arról szólnak, hogy a lőtávolságok brutálisan nőttek. Tehát aki megszokta a StDv44-et, annak kell majd némi idő. Én úgy emlékszem, hogy 500-700 méter felett ebben összevissza lövöldözött kb. szinte mindenki.
  • molnibalage83
    #433
    Igen, végre nem kell várni harckocsira a B és C fázisig. Még, ha noobok is...
  • ToxiMaxi
    #432
    Sikerült 2 kört menni a gép ellen. Szokni kell még de jó lesz ez. A terepadottságok teljesen más taktikát tesznek lehetővé és a térképen elfoglal pozíció sokkal fontosabb lesz. Tetszik, hogy deck összerakásnál lehet választani, hogy több vagy nagyobb tapasztalattal rendelkező egység jöjjön és, hogy melyik fázisban. Egyedüli dolog, ami nem tetszik, hogy nem tudom melyik egység micsoda mert a megjelenítése távoli nézetben nem olyan jó mint a normandy 44ben. Összességében fejlődött.
  • molnibalage83
    #431
    Az DvN44 két DLC-jének a tartalma nincs a Steam-en összefoglalva. Ezt mégis hogyan gondolják...? Csak unit és hist, missziók vannak, az új gameplay módokról semmi...

    A játékban van "MODS" rész, ami töküres...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2019.03.27. 12:08:01
  • ToxiMaxi
    #430
    Én bétázok majd. Alap kiadást vettem meg, úgyis inkább a multi érdekel és az extra tartalom majd később jön. Már előtöltöttem a játékot de pont most nem sok időm lesz játszani.